Uw bank heet nu If (Nederlandsche Handel-Maatschappij - De Twentsche Bank) Scooterrijder verongelukt WINKELROOF IN MAYFAIR MEXICAANSE BORDEELHOUDSTERS VEROORDEELD NA HET BEZOEK VAN DE GAULLE AAN ZUID-AMERIKA De paus 3 december in Bombay r Algemene Bank Nederland Op de Oude Heselaan te Nij megen is zaterdag een scooter aangereden doo,r een bestelauto, die hem geen voorrang verleen de. De scooterbestuurder, de 30- jarige bedrijfsleider H. Kroon uit Nijmegen, was op slag dood. Zijn 5-jarige dochtertje, dat achterop zat, kwam met lichte verwondingen vrij. Drei mannen, gewapend met oude zeeroverspistolen en ver gezeld van een pseudopolitieman in „uniform", hebben gisteren een winkel in de deftige Lon- dense wijk Mayfair beroofd van sieraden en horloges tot een ge zamenlijke waarde van onge veer vierhonderdduizend gulden. Zij wisten per auto te ontkomen. Een Mexicaanse rechtbank heeft de gezusters Eva, Maria de Jesus en Deflina Gonzales tot gevangenisstraffen van twintig jaar veroordeeld wegens het houden van blanke slavinnen, ontvoering en het tot verderf brengen van minderjarigen. Een aantal mannelijke en vrouwelijke medewerkers van de gezusters Gonzales is tot gevan genisstraffen van vijf tot 26 jaar veroordeeld. De gezusters exploiteerden een reeks bordelen in vijf Mexicaan se staten, waarin zij blanke sla vinnen hadden geplaatst. Zij ver kregen de meisjes door het plaatsen van advertenties voor dienstmeisjes. Enkele meisjes, die ziek waren geworden of hun verdere „mede werking" weigerden, werden op last van de zusters om het le ven gebracht. De politie heeft op verschillende „particuliere kerk hoven" der drie zusters 29 lijken van meisjes opgegraven. De stof felijke resten van vier meisjes werden aangetroffen in de tuin van een cabaret, dat eveneens door de zusters werd gedreven. Functionarissen van de Ver enigde Staten verwachten geen verandering in de betrekkingen met Latijns-Amerika als gevolg van het bezoek van president De Gaulle aan dit gebied. De Gaulle heeft anti-Ameri kaanse opmerkingen vermeden en de hulp die hij kan aanbieden zal de Latijns-Amerikaanse overtuiging dat zij economisch en op het gebied van de wereldpo litiek voornamelijk aan de Ver enigde Staten zijn gebonden, ze ker niet hebben veranderd. De Fransen zullen wel ge merkt hebben, dat er in Latijns- Amerika ontevredenheid bestaat over bepaalde Franse econo mische daden, zoals de preferen tie op de Franse markt van Afrikaanse basisprodukten zoals olie en koffie, die met de Latijns- Amerikaanse export concurre ren. In Venezuela werd „De Gaulle de les gelezen over zijn handel met Cuba". De Fransen zouden ook enigszins onthutst zijn door de meer liberale Duitse en Ne derlandse handelskredietvoor- waarden voor Latijns-Amerika. Een deskundige in Washington zei te menen dat de betrekkin gen tussen de V. S., Europa en Latijns-Amerika meer een drie hoeksverhouding zal worden. •De paus zal 3 december, het feest van Sint Franciscus van Xaverius, voor een bezoek van drie dagen aan India in Bombay aankomen. Dit heeft kardinaal Gracias, de aartsbisschop van Bombay, zondag op een perscon ferentie meegedeeld. Paus Paulus de zesde zal waar schijnlijk ook president Radha- krisjnan en premier Sjastri van India in Nieuw Delhi bezoeken, aldus kardinaad Gracias. De paus zal tijdens zijn verblijf in Bombay de gast zijn vpn kardinaal Gra cias.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 10