Provinciaal nieuws WIJ VERZORGEN Dingemanse GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG Belgisch m.s. „Frederik" in Oostelijke buitenhaven gezonken Actie „Antwoord '64" 1 m DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Terneuzen AxeS ADVERTENTIES tik, een zichtbare slinger Slingerklokje Oostburg Sluiskil DUIVENSPORT Zaterdag 17 oktober 1964 GEHOUDEN OP 5 OKTOBER Tegenwoordig: Voorzitter: J. van Wijk, burge meester. Secretaris; J. W. Kusee. Wethouders: A. Koster en F. de Koeijer. Leden: C. A. de Kraker, H. de Feijter, J. van Cadsand, J. van Hoeve, I. M. C. de Jonge, L. F. Florussen, J. H. Verhelst, A. J. de Visser en W. Faas. Opening De Voorzitter opent de verga dering, spreekt het openingsge bed uit en heet de aanwezigen welkom. Notulen Zonder hoofdelijke stemming worden de notulen van de vorige vergadering ongewijzigd vastge steld. Ingekomen stukken en mededelingen De Voorzitter stelt voor ak koord te gaan met het ontwerp besluit van Ged. Staten van Zee land, genoemd onder punt o der ingekomen stukken. De heer De Feijter zegt niet te begrijpen dat tegen verhoging van de salarissen van ministers, kamerleden en nu voor de wet houders geen bezwaren bestaan, terwijl tegen verhoging van de A.O.W. voor mensen die van 60 per week moeten leven, bezwaren worden gemaakt. Zonder hoofdelijke stemming worden de ingekomen stukken overeenkomstig het voorstel van B. en W. voor kennisgeving aan genomen. De Voorzitter deelt mede dat de 4 woningen in de Koepoortstraat, die door de heer L. W. Hamelink gebouwd zullen worden, bestemd zijn voor de heren P. G. dd Poo- ter, F. Bareman, J. van Doorn en H. J. Bevelander. Gehoopt wordt dat de rijks goedkeuring ervoor spoedig zal worden verkregen. Voorstel inzake zekerheidstelling voor de bouw van nieuwe wonin gen De heer Florussen acht het gewenst dat deze aanvragen vlugger afgewerkt kunnen wor den. Hij is er niet voor aller lei zaken aan B. en W. te dele geren. Als de rijksgoedkeuringen ook zo vlug afkwamen als deze stukken worden behandeld, dan- zou het met het bouwen zeker vlugger gaan. Als de raad ach teraf anders wil, wat gebeurt er dan? De Voorzitter zegt tot nu toe niet veel van delegatie bemerkt te hebben. Het'is inderdaad ge wenst dat, in verband met de ze kerheid voor de belanghebbenden en ter bevordering van een vlotte gang van zaken bij de bouw, vlug over 'de"!!Kifivragen beslist kan worden. Er is geen gevaar dat de_ raad de macht uit handen geeft. Voor iedere aanvrage wordt een uitvoerig rapport uit gebracht. De heer De Visser zegt in te stemmen met de heer Florussen dat het in het algemeen niet ge wenst is lukraak alles aan B. en W. te delegeren. Dit geldt zijns- inziens echter niet voor het on derhavige geval. Zelf heeft hij al eens eerder gesuggereerd deze gang van zaken te veranderen. Twee tot drie maanden is voor deze dingen te lang en bevordert zeker niet de vlugge gang van za ken. De onderhandelingen met bouwers zijn vaak moeilijk en dan struikelt het soms juist bij vertraging over de financiering. Indertijd heeft de raad in prin-" cipe uitgesproken dat de ge vraagde medewerking altijd zal worden verleend. Het gaat alleen maar om de beoordeling van de aanvragen en we kunnen gerust aannemen dat B. en W. deze ter dege zullen bekijken. Achteraf kan het uiteraard niet ongedaan gemaakt worden. Maar wanneer het te gortig zou worden, kan de raad de delegatie weer terugne men. In dit geval is hij dus wèl voor het delegeren van de be voegdheid aan B. en W. De Voorzitter zegt dat in twij felgevallen altijd gewacht kan worden om zo nodig het gevoelen van de raad in te winnen. De heer De Feijter zegt ook huiverig te staan tegenover dele gatie, maar na de toelichting kan hij er zich mee verenigen. WethouderDe Koeijer zegt dat het college op delegatie niet is ge steld, maar in deze gevallen is het toch wel wenselijk. De heer Florussen zegt dat hij in het algemeen niet op delegeren is gesteld. De heer De Visser werkt met de zekerheidsstellingen in de praktijk en gebleken is dat het gewenst is deze bevoegdheid aan B. en W. over te dragen. Hij kan zich daarmee, na de toelichting, verenigen. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig de voor stellen tfan B. en W. besloten. Voorstel tot het verlenen van credieten voor de uitvoering van werken De Voorzitter deelt mede dat er een globale kostenraming voor het bouwrijp maken van een ge deelte van het uitbreidingsplan is gemaakt en geeft een overzicht van de uit te voeren werken. De heer De Visser vraagt of voor het leggen van de riolering naar het westen al toestemming is verkregen. De Voorzitter zegt dat hierover i nderhandelin gen worden ge voerd. De heer Florussen vraagt of het niet beter zou zijn ook de an dere muren van de raadzaal op dezelfde wijze met hout af te wer ken als de oostelijke muur, nu er hier en daar toch ook lelijke plek ken en scheuren zijn. De heer De Feijter vraagt of hetzelfde euvel niet zal optreden als het hout tegen de muur komt. Hij voelt Wel voor hetgeen door de heer Florussen is opgemerkt. Misschien dat er een begroting van het geheel gemaakt kan wor den. De Voorzitter zegt dat het hout van de muur vandaan komt. Met de centrale dienst zal contact worden opgenomen om een nieu we begroting op te maken. De heer De Visser is er niet van overtuigd dat de ventilator beter zal werken indien die in de buitenmuur wordt aangebracht. Meestal wordt een ventilator in een schoorsteen beter geacht. In een buitenmuur zit men altijd met een bepaalde windrichting. Mogelijk kan het hier gevonden worden in verbetering van de zuigkracht van de schoorsteen door het plaatsen van een zuig- kap daarop. De Voorzitter zal dit ook be spreken met de centrale dienst. De heer Florussen vraagt of voor het bouwrijpmaken van het uitbreidingsplan een geldlening gesloten wordt. De Voorzitter zegt dat dit nood zakelijk zal zijn. In november worden door Ged. Staten weer geldleningen aan de gemeenten toegewezen. De heer De Feijter zegt het jammer te vinden dat het bouw rijpmaken niet ineens kan gebeu ren. De Vooriitter zegt dat het nu geldt voor het gedeelte dat is vastgesteld en dat, naar verwacht wordt, spoedig goedgekeurd zal worden. Voor het andere deel wa ren er bezwaren in verband met de uitwegen op de provinciale weg. Deze bezwaren worden nu bestudeerd. Hadden we niet ge handeld zoals nu gebeurd is, dan was ook het eerste deel blijven liggen. De heer Faas meent dat we hierover niet meer moeten spre ken. De vorige vergadering is noodgedwongen het besluit ge nomen om een gedeelte vast te stellen en dit gedeelte kan dus nu ook maar afgewerkt worden. De heer Van Cadsand vraagt, in verband met de riolering voor de woningen Hoek van de Dijk, of er op Poonhaven en de Kwak kel voldoende riolering is. De Voorzitter zegt dat dit apar te stukken riolering zijn, die los van elkaar bekeken moeten wor den. Zonder hoofdelijke stemming worden de credieten onder a. en c. verleend. Voor het onderdeel b. zal een nieuw voorstel worden ingediend. Voorstel tot aankoop van grond in de Axelsestraat voor de aanleg van een rijwielpad De heer Florussen vraagt waar het nog op afstuit bij de heer Lokerse. De Voorzitter zegt dat het op het ogenblik nergens op afstuit. De onderhandelingen over de grond en de uienrennen zijn nog niet afgerond. De heer Florussen vraagt of het ontbreken van overeenstem ming met de heer Dieleman de uitvoering van het werk zal be lemmeren. De Voorzitter zegt dat de heer Dieleman eerst had toegezegd er aan te zullen meewerken dat het werk kon worden uitgevoerd, af gedacht van de vergoedingen, die aan hem uiteindelijk zouden wor den toegekend, maar later heeft hij die toezegging ingetrokken. De heer Van Hoeve vindt het jammer dat geen overeenstem ming bere;kt is. Hij vraagt waar het op afstuit. De Voorzitter zegt dat het op de vrijs vastzit. De heer Florussen heeft gecon stateerd dat de prijzen ook wel uiteenlopen. De Voorzitter zegt dat de prij zen door de taxateurs zijn over eengekomen. Deze moeten ten opzichte van Ged. Staten verde digbaar zijn. Verschihende facet ten spelen daarbij een rol, b.v. de ligging ten opzichte van de kom. eventuele waardevermindering enz. De heer Florussen zegt dat dit een tegenslag is. Bovendien wordt het steeds duurder. Wethouder Koster zegt dat de heer Dieleman hem indertijd, toen het besluit tot het leggen van het rijwielpad op 6 augustus 1963 ge nomen is, heeft meegedeeld er geen bezwaar tegen te zullen ma ken om het werk uit te voeren. De heer De Kraker zegt het te betreuren dat de heer Dieleman zo weinig voor het algemeen be lang voelt. De heer Van Hoeve vraagt of het mogelijk is zonder de mede werking van de heer Dieleman toch te beginnen met een gedeel te van het rijwielpad. De Voorzitter zegt dat niet be kend is of de provincie daaraan wil meewerken. De heer De Visser zou graag zien dat in dit opzicht bekeken wordt wat mogelijk is. De veilig heid vereist dat het rijwielpad er spoedig komt. De heer Faas meent dat het wel mogelijk moet zijn. Vanaf de Poolse brug tot de Axelsedijk zou het rijwielpad gemaakt kunnen worden. De Voorzitter zegt dat de weg uitgesproken gevaarlijk is en dat het al heel wat zou zijn als een deel van het rijwielpad gemaakt kon worden. Wethouder De Koeijer zegt dat de gemeente juist om het rijwiel pad mogelijk te maken indertijd onderhandelingen over de over name met de Zaamslagpolder heeft gevoerd. De bedoeling is zo spoedig mogelijk het rijwielpad te leggen. De heer De Visser meent dat het rijwielpad er al had kunnen liggen indien het oorspronkelijke plan was gevolgd. De vraag is of de gemeente nu met de subsidie verlening goedkoper uit zal zijn. Hij blijft van mening dat deze weg een provinciale weg behoort te zijn. Wethouder De Koeijer zegt dat het de vraag is of toestemming verleend zou zijn om het rijwiel pad te leggen zoals de gemeente het eerst van plan was. De heer Van Hoeve vraagt of de aansluiting van het rijwielpad in Zaamslag met het gedeelte, dat door de gemeente Axel ge legd zal worden, al voor elkaar is. De Voorzitter meent dat, voor zover hem bekend, daarover nog onderhandelingen worden ge voerd. Voor ons gedeelte zijn de plannen rond. Het kan voor de gemeente Axel alleen maar een prikkel zijn om het rijwielpad ook aan te leggen. Met de provincie zal overleg worden gepleegd om in ieder gg val reeds een gedeeltevan het rijwielpad aan te leggen. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig de voor stellen van B. en W. besloten. Voorstellen inzake salarismaat regelen gemeentepersoneel Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. Aanbieding gemeentebegroting 1965 Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. Benoeming lid commissie nazien rekeningen en begrotingen De Voorzitter verzoekt de heren Van Hoeve en De Jonge met hem het stembureau te vormen. Uitgebracht worden 11 stem men, waarvan op I. M. C. de Jon ge 9 stemmen en J. van Cadzand 2 stemmen, zodat tot lid van de commissie voor het nazien van rekeningen en begrotingen is be noemd de heer I. M. C. de Jonge. Op de desbetreffende vraag van de Voorzitter verklaart de heer De Jonge, onder dankzegging voor het in hem gestelde ver trouwen, de benoeming aan te nemen. Rondvraag en sluiting. De Voorzitter deelt mede dat de tekening vor de nieuwe ambts woning na de vergadering ter in zage is. In november a.s. zal de rijksgoedkeuring worden afgege ven. De bouw zal worden opge dragen aan de heer P. Houg alhier. De heer De Feijter zegt dat hij in verschillende gemeenten bord jes heeft gezien met de namen van de polders. Hij vindt dit wel aardig en vraagt dit ook hier te doen. De Voorzitter meent dat dit wel verband zal houden met de huis- nummeing. Juist vanmorgen is in de vergadering van burge meester en wethouders gespro ken over de huisnummering in verschillende buurtschappen. Waarschijnlijk zal bij de behan deling van de gemeentebegroting 1965 hierover meer gezegd kun nen worden. De heer De Feijter vraagt hoe het staat met de riolering ten behoeve van de huizen op de dijk bij Othene. Nu de gemeente Ter- neuzen daar eigenaresse is ge worden, is er misschien wel een oplossing te vinden. De Voorzitter zegt dat deze zaak nader bekeken zal worden. Met de geente Terneuzen kon hierover contact worden opgeno men. De heer Van Hoeve zegt dat het bij het zebrapad in de Terneuzen- sestraat vaak moeilijk is om over te steken door de bromfietsen en de jongelui die op het trottoir bij de firma Haakt-en Kaate staan. De heren Visser en Florissen sluiten zich hierbij aan. De heer Florussen vraagt of het bekend is dat er op het ogen blik een rattenplaag is. Hij meent dat intensief bestrijden noodzakelijk is. De Voorzitter antwoordt dat het bekend is dat er op verschil lende plaatsen in de gemeente veel ratten zijn. Het schijnt ook elders zo te zijn. Tweemaal is de vuilnisbelt al behandeld met vleesafval en rattenvergif. Deze behandeling heeft succes gehad. Ook voor particulieren is op het ogenblik rattenvergif beschik baar. De heer Florussen zegt reeds meerdere malen gevraagd te heb ben naar verharding van de wo- ningbouwstraat. Er is al eens ge zegd dat dit misschien mogelijk was bij de reconstructie van de Axelsestraat. De Voorzitter zegt dat deze zaak voor hem nieuw is. Hij zal dit met de opzichter bespreken. De heer De Visser stelt de vraag of het verharden van deze uitweg geen consequentie kan hebben voor andere uitwegen. De heer Florussen is van mi ning dat het afsluiten van de Axelsestraat op vrijdag niet no dig geweest was. Dit had z.i. best kunnen wachten tot vandaag. Wethouder Koster zegt dat hij liever gezien had dat de straat van het begin af helemaal was afgesloten, dan was het niet no dig geweest het overblijvende verkeer door de Puntstraat te leiden. De Voorzitter veronderstelt dat de weg door de aannemer, in overleg met de opzichter niet on nodig vroeg zal zijn afgesloten. De heer Florussen vraagt aan dacht te schenken aan de var- kensmesterij van de heer Ris- seeuw in de Koepoorrstraat. Het A Mwt I Ui rJMi Vrijdagavond tussen half vijf en vijf uur is het 1000 ton meten de Belgische motorschip „Frede rik" aan de ingang van de oos telijke buitenhaven gezonken. De schipper E. van Damme en zijn knecht G. Robbrecht konden op het laatste nippertje worden ge red. De „Frederik" was met een la ding steenkool op weg van Ant werpen naar Gent. Reeds op de Westerschelde geraakte het schip tengevolge van de harde storm in moeilijkheden. De in de nabijheid varende sleepboot „Holland van de rederij Muller te Terneuzen trachtte hulp te verlenen door een staaldraad toe te gooien. Toen de knecht deze draad wilde vastzetten, sloeg hij overboord, maar kon tijdig door de bemanning van de „En Avant XV', die met de 20-jarige zoon van de heer Muller als kapite'in ter eventuele assistentie was uit gevaren, worden gered. De schipper prooeerde de ha ven binnen te varen maar juist aan de monding kwam het dwars te liggen, sloeg vol water en zonk onmiddellijk. Schipper Van Dam me kon bijtijds op de sleepboot overstappen. Men is onmiddellijk begonnen met het stationeren van een schip met een wrakboei. De pro vinciale boot is evenwel niet uit gevaren en de dienst Terneuzen Hoedekenskerke zal tot van middag gestagneerd zijn. KUSTVAARDER „SONT" OP HET STRAND BIJ NIEUWESLUIS De Nederlandse kustvaarder „Sont" die op weg was van Duinkerken naar Antwerpen, is vrijdagmorgen om kwart over zeven voor de kust bij Nieuwe- sluis op zes kilometer ten wes ten van Breskens in een vrij zware storm omhoog gelopen. Het schip zat op een vooruit ste kend stuk strand. Uitgevaren zijn het bergings schip „Zeeleeuw" van Van der Tak, de „Scaldis" en de „Temi 3" uit Vlissingen om assistentie te verlenen. Voorts voer de red dingboot uit Breskens uit. De sleepboten konden het schip niet bereiken. Het zat in een vrij moeilijke positie. Het had de wind in de rug en kwam steeds hoger te liggen. De gol ven sloegen er dwars overheen. Aan boord van de „Sont" be vonden zich vier bemanningsle den. Zij liepen geen gevaar, daar het schip bij hoog water ver moedelijk los zou komen. De „Sont" lag hoog op het strand met zijn neus naar de dijk. Bij laag water kwam het schip geheel droog te liggen. De sleepboot „Scaldis" vertrok weer naar Vlissingen. De „Sont", die ongeveer der tig jaar oud is, is eigendom van de rederij K. de Vries in Gronin gen. Men verwacht dat het schip de afgelopen nacht bij hoog water weer vlot zou komen. (Adv.) De originele Amerikaanse teenagerkleding is een vieze bende en het stinkt er. De heer De Feijter zegt ge constateerd te hebben dat ook naast de oude kleuterschool var kens worden gehouden. De heer Faas is van mening dat, indien het houden van var kens in de kom overlast bezorgt, de desbetreffende bepaling van de politieverordening moet wor den toegepast. De Voorzitter zegt dat over in koop van de grond en het krot van de heer Risseeuw onderhan delingen zijn gevoerd. Aangezien een dermate hoge prijs gevraagd werd is van aankoop afgezien, omdat de gemeente dit perceel toch niet direct nodig heeft. Het houden van varkens in de kom zal nader door B. en W. worden bekeken. De heer Florussen zegt dat hij graag tijdig er van in kennis was gesteld dat in de tuinen in de Puntstraat een kabel zou worden gelegd, dit met het oog op groen te, bloemen enz. Nu is men maar ineens overal dwars door gegaan. De Voorzitter zegt dat wel be kend was dat er een kabel ge legd moest worden, maar het leggen zelf is onverwachts ge beurd. In het vervolg zal in der gelijke gevallen met de gemaakte opmerking rekening worden ge houden. De heer Faas merkt op dat bij de huizen in de Puntstraat een strook van 2 meter ligt die be stemd is voor een trottoir maar die tijdelijk, zolang het trottoir er niet is, bij de bewoners in ge bruik is als tuin. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Hierna wordt de vergadering door de Voorzitter met dankge bed gesloten. Benoeming Burgemeester en wethouders van Terneuzen hebben benoemd tot hoofdopzidhter-ehef van de onderhoudsdienst bij openbare werken de heer M. J. Weststrate te Vlissingen. Jong hert doodgebeten De heer J. Will, gemeente opzichter, heeft vrijdagmorgen bij de politie aangifte gedaan dat één van de jonge damherten don derdagavond door een hond is doodgebeten. Gebleken is dat een foxterrier, waarmede een meisje langs het hertenkamp wandelde, zich heeft losgetrokken en door de afrastering bij de herten is kunnen komen. De naam van de eigenaar van de hond is bekend. Appèlavond Christelijk Jongeren Verbond De afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen van de C. P. B. hield deze week haar eerste winter vergadering in „Pro Rege" te Terneuzen. Vóór de pauze werd een Afri kaanse film van de Unilever vertoond. Daarna volgden geanimeerde besprekingen van huishoudelijke aard. Opening tentoonstelling Gisteravond heeft burgemees ter Rijpstra de tentoonstelling van de schetsen, tekeningen en schilderijen van de 30 leerlingen van de kunstschilder Pieter de Bodt aan de Steenkamplaan offi cieel geopend. Voor deze tentoonstelling was veel belangstelling van de zijde der genodigden. In zijn wel komstwoord tot burgemeester en mevrouw Rijpstra zei de heer De Bodt o.m. dat de omgeving niet representatief is om genodigden te begroeten, maar „wij zijn vol hoop u in de toekomst in een meer passende omgeving te kun nen ontvangen". De dertig exposanten, hoe ver schillend van leeftijd en opvat ting ook, hebben in hun werk één gemeenschappelijke gedach te, n.l. dat hun werk een weer spiegeling moet zijn van het eigen innerlijk". Ieder probeert zijn belevenissen zo zuiver mo gelijk in lijnen en kleuren uit te drukken. „Voor mij is het een voldoening dit te mogen stimu leren, aldus de heer Do Bodt. Nadat deze nog een speciaal welkomstwoord tot mevr. Rijp stra had gericht en de jongste leerlinge, Sari Rouw, haar bloe men had aangeboden, sprak bur gemeester Rijpstra een korte in leiding. Daarin bracht hij tot uitdrukking zijn waardering voor ha ter beschikking. de heer De Bodt persoonlijk. Mijn werkzaamheden lieten eigenlijk niet toe hier nu aanwe zig te zijn, aldus de burgemees ter, maar deze tentoonstelling wil ik graag openen. Mr. Rijp stra zei er van overtuigd te zijn dat de heer De Bodt in het so ciaal-culturele patroon van Ter neuzen een belangrijke functie vervult. In de totaliteit van de gemeente vervult u een belang rijke plaats en de overheid kan meewerken aan het tot stand' ko men van een groot-Terneuzen, maar een gemeente moet ook leefbaar zijn. Voor wat de omge ving betreft, zo beloofde mr. Rijpstra, zal een oplossing wor den gevonden. Daarna verklaarde de burge meester de tentoonstelling voor geopend. Met grote belangstelling heb ben de genodigden de vele wer ken van de leerlingen bekeken. Er zijn mooie werken bij die een bezoek aan deze tentoonstelling rechtvaardigt. Het geld ligt op straat! In de gisteravond in de boven zaal van café „De Commerce" gehouden vergadering van „Ter neuzen - Klimop" werden de periodiek aftredende heren J. Kramer en J. de Groot bij accla matie herkozen. De vergadering besloot St. Ni- colaas uit te nodigen om op za terdag 14 november een bezoek te brengen, waarna een zeer ge animeerde bespreking plaats vond over de dit jaar door „Klimop" te voeren verkoop actie, welke tot resultaat leidde dat het motto; „Het geld ligt in Terneuzen op straat!" Tot steun van het bestuur werd door de aanwezige leden een aan zienlijk bedrag toegezegd. Verder werd besloten de niet op de vergadering aanwezigen in de gelegenheid te stellen aan deze grootscheepse actie welke nader in een hen toe te zenden circu laire zal worden uiteengezet. Verwacht mag worden dat deze uitzonderlijke St. Nieolaas-actie bij de bevolking van Zeeuiws- Vlaanderen ten zeerste op prijs zal worden gesteld. Z. L. M.-tentoonstelling 1965 Van de zijde van het tentoon- stellingsbestuur deelt men ons mede dat de traditionele Z.L.M.- land- en tuinbouwtentoonstelling in 1965 te Axel zal worden ge houden en wel op 1, 2 en 3 juli. Het tentoonstellingsbestuur van de kring Axel der Z.L.M. is met'de organisatie van dit zo be langrijke gebeuren belast en de voorbereidingen hiervoor zijn reeds in volle gang. Het bestuur heeft voor deze ex positie gunstig gelegen terreinen tot een oppervlakte van ruim 8 1llllllllllllll!llllillllllllllllillllltllllllllillllllllllllllll!lllipilllllllllll|[|||lillli[|||lllllllllll|[||l!|[l[llllillllllll|[|||[||!lilllillllllllllllllllilllililllll!llll!llllllllllll|[|!lllli!ilillll!lllllllllllllllllllllllll (zonder enige prijsverhoging) in binnen- en buitenlandse bladen. Administratie DE VRIJE ZEEUW Telefoon 01150-2073 - Terneuzen lilllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllillillllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllillllilllllllllllllllllKIIIW Aan dc actie, die geld bijeen moet brengen voor de bouw van honderden nieuwe kerkgebouwen is meegewerkt door 40.000 men sen, die deze week huis aan huis de antwoordkaarten hebben op gehaald, welke zij maandagavond hadden bezorgd. De actie heelt in totaal zeven weken geduurd. Toen de telling afgelopen nacht omstreeks half één werd beëin digd, was de stand ƒ19.723 000. Hedenochtend wordt de telling voortgezet. een gezellige dat heeft u met zo'n uit onze ruime collectie vanaf 36, Horloger - Juwelier Axelsestraat 46 Telefoon (01150) 3373 Terneuzen Uw eigen juwelier Plattelandsvrouwen De afdeling West ZeeuWs- Vlaanderen van de Nederl, bond van plattelandsvrouwen hield een algemene vergadering in hotel „De Eenhoorn" onder lei ding van mevr. C. Vroon uit Breskens. Op deze vergadering sprak mevr. L. N. Huisman Griep uit Rilland-Bath over de zes grote wereldgodsdiensten, hun verschillen en hun raak vlakken en hun verschillende levensopvattingen en overtuigin gen. Mevr. Vroon bracht haar aan het einde der bijeenkomst dank. Zij deelde nog mee dat er deze winter bij voldoende belangstelling een cursus leerbe- werking o.l.v. mevr. E. Mars manKlein uit Sluis zal worden gegeven. Heemkundige kring De heemkundige kring in West Zeeuws-Vlaanderen kon de vorige week door de slechte weersomstandigheden de excur sie niet door laten gaan. Ver schillende leden hebben thans de wens te kennen gegeven dit toch nog gedeeltelijk te doen, al was het alleen maar naar de recente opgravingen in Hanne- kenswerve. De leden werden daarom opgeroepen vandaag bij een te komen in café „Tram- zicht" te Draaibrug. Vandaar zal te voet de tocht naar de opgra vingen worden ondernomen. Men wil dat nu nog doen om dat gevreesd mag worden dat een gedeelte van het opgegra- vene deze winter door verwe ring aangetast zal worden en een ander gedeelte naar elders zal worden afgevoerd. Appèlavond CJ.V. Op de appèlavond van de ring Oost Zeeuws-Vlaanderen van het C.J-V. werd de openingsliturgie verzorgd door de afdeling Sluis kil met gebed en schriftlezing. Ook het thema „Welvaart en welzijn" kwam in de liturgie tot uitdrukking. Hierna volgde een korte toe spraak over dit onderwerp door de districtssecretaris Sinke die wees op de verantwoordelijkheid weïke wij dragen in deze wel- vaartstijd. Na muziek van de C.J.V.-band uit Axel volgde samenzang onder leiding van mej. Hertong. Moder ne en geestelijke liederen werden vlot aangeleerd en gezongen. Er werden mededelingen ge daan over de op 28 oktober en op 4, 11, 18 en 25 november in Ter neuzen te houden kadercursus. D# heer P. de Leeuw sloot de avond met dankgebed, waarna staande gezang 120 werd gezon gen. Verkeersongeval De 58-jarige motorrijder J. Al berts uit Laren (N.H.), is gis teren op weg naar zijn werk op de Hilversumseweg in zijn woonplaats tegen een stilstaande vrachtauto uit Genemuiden ge- botst. Door de dichte regen had hij de verlichte wagen niet op gemerkt. Zwaar gewond is de heer Alberts naar het „St. Jans ziekenhuis" in Laren overge bracht, waar hij korte tijd later is overleden. Kampioenschap Kring Centrum' Zeeuws-Vlaanderen. De eindstand luidt: 1. A. Blommaert (Axel) 194 pnt.; 2. A. Knol (Axel) 184 pnt.; 3. J. Picavet (Sluiskil) 177 pnt.; 4. F. Thijs (Sas van Gent) 169 pnt.; 5. D. de Bock (Westdorpe) 168 pnt.; 6. C. v. d. Klooster (Terneuzen) 161 pnt.; 7, R. v. d. Veke (Zaamslag) 159 pnt.; 8. G. Vermeulen (Sas van Gent) 156 pnt.; 9. E. Neijt (Sas van Gent) 152 pnt.; J. Boykens (Ra penburg) 159 pnt.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3