PROVINCIAAL NIEUWS KERKDIENSTEN Q Radio TAZELAAR Kwaliteitseisen voor consumptie-aardappelen VAN DER SLOOT HIER IS DE PREMIEPLAAT 1964 Engeland en de multilaterale kernmacht Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel HULST IJzendiJke Middelburg Philippine Vlissingen D© achterstallige Russische VJ.-bijdragen Zaterdag 10 oktober 1964 PLEIDOOI VOOR GOES Goes moet industrialisatie- kern blijven. Dit hebben de raadsleden van de gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland vrijdag nog eens nadrukkelijk in een motie vastgelegd, die zij zullen toesturen aan de regering en de volksvertegenwoordiging. De motie vormde een besluit van een langdurige vergadering in het centrum van de geschrap te stad, waar de raadsleden soms boze woorden richtten a; i het adres van de staatssecretaris van economische zaken. Maar er is een God in de hemel die verborgenheden openbaart. (Daniël 2 28.) God heeft aan Nebukadnezar de verborgenheid van zijn leven ge openbaard, hem gezegd waar zijn leven op vastgelopen was, waar zijn leven in de knoop zat. God heeft het geheime woord van Zijn letterslot gezegd. Wij liggen 's nachts soms ook met het letterslot van het leven te prutsen en te draaien en kunnen het woord waarbij het openvalt niet vinden. Het grote wereld leven, maar vooral ons eigen par ticuliere leven. Het leven van ons huwelijk en ons gezin en ons werk, het verborgen leven van onze ziel met haar vreemde diepten. Het klopt niet. We komen er niet uit. Het zit ergens in de knoop. Maar wij kunnen het niet los krijgen. We zitten eraan te peuteren, maar het gaat niet. Wij doen precies als Nebukadnezar. We lopen met onze levensverknopingen ook naar wij zen en goochelaars, naar psychia ters en helderzienden en zelfs naar kaartlegsters. Maar ze kunnen ons ook niet helpen. Ja, ze kunnen ons wel van ons geld maar niet van de nood van ons verwarde leven afhelpen. Het zit vast. U zit vast. En u is bang. Want... het gaat niet goed. Daar zal God dan aan te pas moeten komen. God moet het ver lossende woord spreken. God al leen kan u de verborgenheid open baren, kan uw levenspuzzle ont warren. Luister daarom naar de verkondiging van deze moedige jongeman, die daar staat voor de grote, bange Nebukadnezar. „Daar is een God in de hemel ook voor u." Nu breekt boven Nebukadne- zars potdichte leven de hemel open. Het klinkt als een blijde be vrijding: „Daar is een God in de hemel." En die God in de hemel buigt zich uit Zijn hemel over alle grote en kleine Nebukadnezars heen. En ziet... als Hij zich neer buigt, heeft Hij de gestalte van de Gekruisigde. Met Zijn doorboorde handen opent Hij ons letterslot. Met Zijn licht doorlicht Hij de ver borgenheid van ons leven. Hij doet ons zien waar het op vastzit. En... Hij maakt los wat vast zit. Enkele gedeelten uit deze mo tie: dat het teruglopen van de economische activiteit van Goes, hetgeen ongetwijfeld zijn weer slag zal hebben op de Bevelan- den, voorkomen moet worden; dat nieuwe aktiviteiten op in dustrieel en commercieel gebied voor Goes en de Bevelanden ge wenst zijn en dat voor dit streekbelang van rijkswege een open oog moet zijn; dat Goes als centrumgemeen te van Noord- en Zuid-Beveland een grote taak heeft te vervul len bij het totstandkomen van het gehele deltaplan en van de Oosterscheldebrug. De motie die met algeme ne stemmen werd aanvaard eindigt met de uitspraak dat de besturen van de gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland do vaste overtuiging uitspreken, dat in het kader van de ontwik keling van Zeeland het gehele streekplan van midden Zeeland gediend zal zijn met het op nieuw aanwijzen van GotS als primaire kern in het nieuwe industrialisatiebeleid. '(Adv.) De originele Amerikaanse teenagerkleding NOVITA TERNEUZEN Axolsosfraat 68 TERNEUZEN. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktjik der artsen waargenomen door dokter A. C. S. van Breda Vriesman, Herengracht 11, telefoon 2003. Apotheek geopendKlaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene Kruis en Wit Gele Kruis zr. E. Vogelaar, v. Steenbergenlaan 67, telefoon 3360. AXEL. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Schiltman, Nieuw- straat 36, telefoon 777. DIERENARTS. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prak tijk der dierenartsen in Axel, Sas van. Gent en Zaamslag waargeno men door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119A te Sas van Gent, tel. 01158—588. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 11 OKTOBER Axel: 10 -uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings. (In beide diensten viering van het H. Avondmaal.) Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse; 9.30 u. Ds. IJ, Grams- bergen. Hulst: 10 u. candidaat B. J. Blaau- wendraad, van Utrecht. Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzen (Noordstraat) 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. A. Poelman. (Kerkhoflaan) 9.30 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 10 uuf en 14.30 uur Ds. Ph. M. Becht. (In beide diensten viering H. Avondmaal.) GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 9.30 uur en 15.30 uur Ds. W. H. Gispen. (Viering van het H. Avondmaal.) Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. Sas van Gent: 19 uur Ds. A. J. Verbeek, van Hoek. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel10 uur en 15 uur Ds. A. Kui per. (Bediening H. Avondmaal.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 uur en 15 uur Ds. M. van Dooren, van Axel. (In beide diensten viering H. Avond maal.) Zoute/Spui: 10 uur en 14.30 uur Ds. C. Bakker, van Pjjnacker. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Vlooswijkstraat) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: 10 uur en 15 uur lees dienst, OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 üur eerw. heer Keesmaat, van Rot terdam. 9 NED. PROT. BOND Terneuzen: de heer C. Lecompte, van Gent. VOLLE EVANG. GEM. (Filadelfia-kapel) Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond: zondags 8.30 uur n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur v.m. Heiligings samenkomst. 7.30 uur n.m. Ver lossingssamenkomst. Leider lui tenant B. Outhuyse. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 5.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 11 OKTOBER Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 9.30 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. (Viering H. Avondmaal.) Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. (Heilige Doop.) Cadzand: 10.45 uur Ds. W.C Luu- ring. "UW Groede: 11 u. Ds. H. W. Doornink. (Viering H. Avondmaal.) Hoofdplaat: 10 uur eerw. heer H. J. Begeer. Nleuwvliet: 11 uur Ds. J. Brezet. Oostburg: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand. Retranchement: 10 uur eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondijke: 10 uur eerw. heer G. Nieuwenhuijsen, van Den Haag. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzèndijke: 9.30 uur Ds. J. Brezet, van Nieuwvliet. Zuidzande: 9 uur jeugdkapel mej. Da. H. B. de Neeling; 10 uur mej. Da. H. B. de Neeling. Nieuw zakenpand In het zuidelijk stadsgedeelte is weer een nieuw zakenpand verrezen. Gisteren opende de heer G. Verlinde op de hoek Ju- lianastraatW. de Zwijgerlaan een nieuwe winkel in moderne t.v.'s en radiotoeste1len, waarbij een grote verscheidenheid in elek trische huishoudelijke apparaten en aanverwante artikelen. De ingang van de zaak bevindt zich in de Juhanastraat met aan weerszijden twee imposante vi trines, die een keur van kleine en gro'-e en nog grotere elektri sche hulpmiddelen te zien geven. De effectuering van al deze ap paraten betekent voor de huis vrouw, die een keuze uit deze uit rusting moet doen, een taakver lichting. Het chroom met wit geeft een aanblik van hygiëne en frisheid. Vol en half automatische was machines, koelkasten, stofzuigers en meerdere apparaten zijn er in diverse merken en prijzen. Langs de gehele lengte van de achter wand onderbroken door een gedeelte, waar de cllëntèle in een rustig zitje de afwikkeling van de aankopen kan verrichten staan de diverse tv- en radiotoe stellen. Een aparte etalage in de J. W. Frisostraat toont de ver- Tchtingsapparatuur. Klassieke modellen zoals een kristallen luchter en een zilveren lamp ac centueren distinctie naast ver nuftige en eenvoudige eigentijd se modellen. De wanden van het interieur zijn gedeeltelijk uitgevoerd in notenhout. De plafondverlichting met spotlights geeft bij avond 'n helder overzicht en aan de buurt een levendig aanzien. Een druk bezochte receptie met veel bloemen ging donder dag aan de ingebruikneming van het pand vooraf. Subsidie voor muziekschool Het college van G. S. van Zee land wil voor de Terneuzense muziekschool voor het leerjaar 1962-'63 'n subsidie van 659,70 beschikbaar stellen als een tege moetkoming in het tekort het welk in totaal een bedrag van' ƒ21.500 beloopt. De gemeente Terneuzen zou dan volgens gedeputeerde Staten 20.975 van dat tekort voor haar rekening moeten nemen. Overigens wijst het provinciaal bestuur er op dat dit subsidie- voorstel geen wijziging betekent van het standpunt, dat de provin cie principieel geen plaatselijke muziekscholen steunt. Gedeputeerde staten huldigen het standpunt dat alleen de Zeeuwse muziekschool voor sub sidie in aanmerking komt. Zoals bekend is de Terneuzense school daarbij niet aangesloten. Beiaardconcert Hedenmiddag zal mevr. Moer- dijk-Vanderswalm van 3 tot 4 uur een concert geven op de beiaard in de toren van het gemeente huis. Dit Concert zal op de gebrui kelijke wijze worden geopend en gesioten met de herkenningsme lodie „Dan zal de beiaard spelen" van Peter Benoit. Voorts zullen volksliederen met bewerkingen worden uitgevoerd en composities van Jef Deijn, Car] Maria van Weber, Francois Couperin en Leen 't Hart. Bijeenkomst van het P. I. T. Donderdagavond hield het Prot. testants Interkerkelijk Thuisfront een bijeenkomst in de Hervormde kerk alhier. De voorzitter, de heer J. Francken, hc-ette in het bijzonder welkom de hoofdleger- predikant ds B. A. Bos uit Den Haag. Deze sprak hierna over het werk van de legerpredikan- ten. Met voorbeelden uit Suriname, Duitsland en Nederland gaf hij een inzicht van het vele werk dat zij moeten verrichten. Er zijn nog zeven vacante plaatsen naast de 87, die dienst doen. Nauw verbonden met deze pre dikanten zijn de militaire tehui zen. Wij hebben 56 tehuizen in Ne derland en vijf in de overzeese gebiedsdelen en een 10-tal zal ten behoeve van de Nederlandse militairen in Duitsland gesticht moeten worden, aldus Ds Bos. De hoge kosten van deze tehui zen moeten hoofdzakelijk worden verkregen uit vrijwillige bijdra gen en de kollektes van de P.I.T. Ds Bos sprak daarom de hoop uit, dat volgende week, wanneer de kollektanten aande deur zul len kloppen, ieder met milde hand zal geven. Deze tehuizen zijn van veel belang gedurende de tijd dat de militairen ver van huis verblij ven. Eerw. heer Begeer uit Hoofdplaat sprak een slotwoord. Hij vertel de hoe hij nu ruim 40 jaar ge leden toen hij onder de wapenen moest, kennis maakte met de militaire tehuizen en de leger- predikanten. Deze kennismaking is hem steeds bijgebleven en daarom heeft hij zoveel waar dering voor het goede werk dat er verricht wordt. De heer Begeer sloot de bijeen komst met dankgebed, waarna staande twee coupletten van het Wilhelmus werden gezongen. Benoeming dijkgraaf Bij koninklijk besluit is be noemd met ingang van 26 no vember 1964 tot dijkgraaf van de K'eine Molenpolder de heer J. A. van Damme te Graauw en Lan- gendam. Winkelweek De leden, verenigd in de winkeliersvereniging „Ons Be lang", hebben besloten hun 28e winkelweek te houden van 17 tot 24 oktober. Er zijn weer vele mooie prijzen te winnen, terwijl er ook tal van andere attracties zijn. Verlichting „Huize Emmaüs Ter gelegenheid van de twee de verjaardag van het bejaar dencentrum „Emmaüs" zal ge durende drie dagen dit moderne en fraaie bejaardengebouw met een groot aantal schijn werpers zijn verlicht. Vooral van de rondweg om de ge meente heeft men een fantas tisch gezicht op dit fraaie bouw werk. Het ligt in het voornemen om ook met Sint Nicolaas en Kerstmis deze verlichting aan te brengen. Het Zeeuwse strand De provinciale planologische dienst voor Zeeland meent, dat over 30 A 40 jaar het strandbe- zoek ongeveer het viervoudige van thans zal zijn. Men mag ver- (Adv.) En hier is het adres waar u hem bij aankoop van maar f 5.- aan grammofoonplaten voor slechts f i .95 kunt bemachtigen (met twee. zachte g's); ccoc NOORDSTRAAT 21 TERNEUZEN TEL. (01150) 2361 (Adv.) Noordstraat 26 MODESCHOENEN Terneuzen Telefoon 2504 wachten, aldus de dienst in een publikatie „De recreatie in de kuststrook van Zeeland", dat de rijksoverheid op ruime schaal de middelen ter beschikking zal stel len, waardoor een goed gebruik van de voor de recreatie zo be langrijke kuststrook ook op lan ge termijn zal worden gewaar borgd. In 1962 bevonden zich op een bepaald moment ca 63.000 men sen op het Zeeuwse strand, dat een capaciteit heeft van tussen drie- en vierhonderdduizend per sonen. Bovendien, zo merkt de provinciale planologische dienst op, lijkt het niet uitgesloten dat als gevolg van de uitvoering van de deltawerken de vermindering van het strandareaal in 40 jaar ongeveer 200 ha in een uitbreiding zal veranderen. Gemeenteraad Maandagavond a.s. zal de ge meenteraad van Philippine in openbare zitting bijeenkomen. De voornaamste agendapunten zijn: a. Een voorstel van B. en W. tot wijziging van het uitbrei dingsplan (gedeelte voormalige haven)b. een voorstel tot ver koop van grond voor de bouw van een r.k. kleuterschool; c. idem tot wijziging van het be sluit betreffende de verkoop van grond aan de heer W. A, Haers; d. idem inzake verhoging sala rissen van de wethouders en het gemeentepersoneel; e. idem tot beschikbaarstelling van een aan vullend krediet voor de verbou wing van de oude school. Verder zal de gemeentereke ning over 1963 worden aangebo den. Tenslotte zal het voorstel wor den besproken tot verhuur van gemeentegrond aan de heer O. van den Hemel. Op 13 oktober wordt een verordening van het produkt- schap voor aardappelen van kracht, waarin wordt voorge schreven, dat consumptie aardappelen aan bepaalde kwaliteitseisen moeten vol doen. Het voornaamste doel van deze kwaliteitsregeling is te voorkomen, dat aan de con sumenten aardappelen wor den verkocht, die niet rede lijk goed zijn verzorgd en ge sorteerd. Vooral zal er op worden toegezien, dat geen aardappelen voor binnen landse consumptie worden verhandeld, waarin meer dan sporadisch knollen voorko men met gebreken zoals rot, te sterke misvorming, groen, beschadigingen, blauw. Ook mag zich tussen en aan de aardappelen nagenoeg geen grond bevinden. Verder is bepaald dat klei ne aardappelen, dat wil zeg gen beneden vier cm door snee, apart moeten worden verhandeld of in een maat verdeling tot hoogstens vijf cm doorsnee. Aardappelen be neden 3,5 cm doorsnee mo gen in het geheel niet meer verhandeld worden, behalve wanneer 't nieuwe aardappe len betreft. Tafelkwaliteit Met deze voorschriften zul len vooral de consumenten zijn gediend, die tot nog toe vaak aardappelen kochten, die wat uiterlijk en gebreken be treft reden tot klachten of on tevredenheid gaven. Voor de tafelkwaliteit, dat wil zeggen smaak en bloemigheid van de aardappelen worden geen voorschriften gegeven. De wensen van het publiek hier omtrent zijn trouwens nogal uiteenlopend. Aan de thans bestaande voorschriften moe ten zowel de winkeliers en de venters als de groothande laren en telers, die aan con sumenten leveren, zich hou den. Onder consumenten worden behalve de huisvrouwen ook restaurants, ziekenhuizen, kloosters, friteskramen en andere grootverbruikers ver staan, evenals de bedrijven die collectief voor het perso neel inkopen en de militaire instellingen. De haven Vlissingen-Oost De vele leden van het in jaarvergadering te Vlissingen bijeen zijnde verbond van Ne derlandse werkgevers, die uit de vier mogelijkheden tot het bezoeken van bedrijven in Zee land een bezichtiging van de maatschappij „De Schelde" had den gekozen, hebben gisteren in de kantine van het nieuwe onderdeel in Vlissingen-Oost (voorheen Sloeplan genoemd) kennis opgedaan over de moge lijkheden in dit gebied. De voorzitter der directie, de heer J. W. Hupkes, schetste de noodzaak om na de tweede we reldoorlog een grotere plaats in te ruimen voor reparatie van schepen dan aan nieuwbouw. Hij herinnerde aan de keuze van de plaats waar nu het nieu we onderdeel „Scheldepoort" groeit. De verwachtingen waren wel goed toen de plaats van de vestiging eenmaal gekozen was „en het blijkt dat het voor de rederij prettig is. Er is nu al grote belangstelling over de ge hele wereld". Over de bouw van Schelde poort heeft ir N. Kengjens, di recteur van het architecten- en ingenieursbureau ir F. C. de Weger te Rotterdam, een uit eenzetting gegeven waarna hij een wijdere bekendheid gaf aan „een fantasie", een mogelijke ontwikkeling van het gebied waarin Scheldepoort thans nog als enige industrie is gevestigd. Een fantasie die onwerkelijk is, ziet over een nog onbekend aantal jaren een havengebied Vlissingen-Oost met goede ver bindingen met België, met Rot terdam, met het Ruhrgebied. Het grootste deel van dat grote havengebied staat in open ver binding met de Westerschelde. Tussen de Westerschelde met het gebied van Scheldepoort en het Veerse meer is een kanaal met schutsluis gedacht. Dat ka naal zal aansluiten op een aan tal insteekhavens en door mid del van een zijtak verbinding geven met Middelburg. In de „fantasie" is een der open wa- terhavenbekkens zó geprojec teerd dat dit met een betrekke lijk smal stuk „vaste wal" er tussen evenwijdig loopt aan het binnenvaartkanaal met schut sluis. Dat opent dan extra-per spectieven voor overslag uit zeeschepen op binnenschepen. Planologisch bezien zullen er naar het oordeel van ir Keng jens nagenoeg geen bezwaren tegen te maken zijn omdat met eventuele moeilijkheden al rekening is gehouden. Ir Kengjens meent dat be studering en uitvoering van de ze „fantasie" met het oog op de ontwikkeling van Zeeland en als verdere bijdrage aan die van ons land alleszins is aan te be velen. ROLLEND TROTTOIR" IN PARIJS METRO-STATION In het Parijse metro-station Cha- telet is men bijna gereed met de aanleg van een „rollend trottoir", dat weldra in dienst zal worden genomen. Het trottoir is meer dan 130 meter lang en brengt de reizigers van de perrons naai de uitgangen en omgekeerd. De woordvoerder voor bui tenlandse politiek van de Brit se labour-partij, Patric Gordon Walker, heeft vrijdag in een verkiezingstoespraak gezegd dat een poging van Amerika en West-Duitsland om samen een multilaterale kernmacht te vor men, ernstige spanningen in 'het westelijk bondgenootschap zal veroorzaken. Hij zei te hopen, dat berich ten over uitlatingen in die geest door bondskanselier Erhard op een misverstand berusten. Labourleider Harold Wilson zei de idee voor een Westeuro- pese kernmacht hoogst gevaar lijk te vinden omdat het weste lijk kamp er door wordt ver deeld en de Sowjet-Unie en an dere landen er door. worden ge prikkeld. Een dergelijke ont wikkeling zal een oplossing van het Duitse vraagstuk en van andere geschillen tussen oost en west zo goed als onmogelijk maken, aldus Wilson. De Westduitse regerings woordvoerder heeft inmiddels de indruk, die bondskanselier dinsdag j.l. had gewekt wat af gezwakt. Op een persconferen tie zei hij dat bondskanselier Erhard eveneens heeft ver klaard dat hij weigert te ant woorden op de vraag, of West- Duitsland en Amerika een over eenkomst zullen ondertekenen alvorens andere landen er bij worden betrokken. In een memorandum, dat de permanente Amerikaanse ver tegenwoordiger bij de verenigde naties Stevenson donderdag bii secretaris-generaal Oe Thant heeft ingediend met betrekking tot de Russische schuld aan de volkerenorganisatie, wordt on der meer verklaard: Alle V.N.- leden moeten samenwerken bij het opstellen van een formule, met behulp waarvan de V.N. zich kunnen verzekeren van ontvangst der aan haar ver schuldigde financiële bijdragen, zonder dat behoeft te worden overgegaan tot toepassing van artikel 19 van het handvest waarin wordt bepaald dat V.N.- leden die schuld aan de organi satie hebben, van hun stem recht kunnen worden beroofd. SOEPEL In het memorandum worden de financiële moeilijkheden dei- verenigde naties die zijn ont staan, nadat enkele V.N.-leden weigerden hun aandeel te dra gen in de kosten van bepaalde operaties, uitvoerig vermeld. Stevenson legt er evenwel de nadruk op, dat soepel te werk moet worden gegaan bij het streven om deze achterstallige bijdragen alsnog te innen. De belangen en het gezag van de betrokken staten moeten wor den ontzien, verklaarde hij. Vliegtuig haalt zieke kok uit Zweden Een Havilland-Dove van de luchtvaartmaatschappij Schrei- ner Airways zal zondag 11 ok tober uit Kristianstad in Zweden de ernstig zieke 49-jarige zee man J. A. Duimering uit Gronin gen naar Nederland overbrengen. De heer Duimering, die als kok °P de Groningse kustvaarder „Margaretha Smits" voer, werd enige dagen geleden in de Zweedse haven Ahus ziek. Men oordeelde opneming in een zie kenhuis direct noodzakelijk. De kok werd daarom overgebracht naar het ziekenhuis in Kristian stad, gelegen op zestig kilometer ten noordoosten van Malmö.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2