Tweede Kamer besluit de algemene beschouwingen R. E. M. wendt zich tot de Eerste Kamer Modern personeels(wan)heleid Radio en Televisie MOTIE VONDELS MG VERWORPEN NIET ZW0LSMAN? ROEPING en STRIJD Pagina 10 DE VRIJE ZEEUW China wil praten met India over het grensgeschil Paus ontvangt Soekarno POLITIE CONTROLEERDE PENDELAARS Niet aanvaardbaar Gevaarlijk veer vertrouwers Zaterdag 10 oktober 1964 Minister-president Marijnen ging bij de dupliek onder meer in op een uitlating van de afge vaardigde Smallenbroek (A. R.), die minister Veldkamp een te solistisch optreden had verweten bij de vaststelling van de datum van ingang van de verhoging van de A. O. W.-uitkering. Mr. Marijnen zei zich gegriefd te voelen door deze uitlating. Er dient een einde te komen aan de legende, als zou minister Veld- kamp op eigen houtje en zonder het kabinet er in te kennen deze datum hebben vastgesteld. De minister-president moest de motie-Vondeling over de hulp aan ontwikkelingslanden ontraden. Als de Kamer de motie-Smal'en- broek zal aannemen, zal het ka binet voor de jaren 1966 en 1967 bezien wat er gedaan kan wor den. „Het afwegen van belangen is de essentie van een goed beleid," aldus de minister-president. Hij noemde het geen goed beleid nu reeds een uitspraak te doen over de uitgaven in volgende jaren. MOTIE -SMALLENBROEK AANGENOMEN Minister Witteveen (financiën) schonk ook aandacht aan de hulp aan ontwikkelingslanden. „Onze wensen dienaangaande moeten we plaatsen in het verband van alle .financiële beslissingen, aldus de bewindsman. Hij merkte op, KRUISER üOrVST BELGISCH SCHIP TE HULP De commandant van Smaldeel I, R. W. baron van Lynden, heeft gisteren de kruiser „De Ruyter" opgedragen zo snel mo gelijk op te stomen naar het Belgische motorschip „Alfonso" dat bij de Spaanse zuidkust een explosie in de machinekamer had gehad en per radio om medische hulp had verzocht. Smaldeel I omvat behalve de kruiser „De Ruyter" de onderzeebootjager „Holland" en het fregat „Van Ewijk". De kruiser is later terugge keerd naar Smaldeel I, toen was gebleken, dat andere schepen die op weg waren naar de Al fonso, de Belg eerder zouden be reiken. China heeft vrijdag bekendge maakt bereid te zijn met India onderhandelingen aan te knopen over het grensgeschil op elk ge wenst tijdstip en plaats, met als basis de voorstellen van Colom bo. De voorstellen van Co lombo werden in december 1962 door zes niet-gebonden landen, n.l. Ceylon, Birma, de Arabische republiek, Cambodja, Ghana en Indonesia, opgesteld om te trach ten het Chinees-Indische grens geschil te regelen. Er werd het terugtrekken van de Chinese strijdkrachten uit bijna het ge hele gebied dat tijdens de gevech ten door China werd bezet, in ge- eist. Paus Paulus zal maandag 12 oktober president Soekarno'van Indonesië in een offciëie audiën tie ontvangen, aldus een bekend making in Vaticaanstad. In de afgelopen week heeft de Rotterdamse verkeerspolitie een speciale controle gehouden op het vervoer van pendelaars, die 's morgens in groten getale, hoofdzakelijk uit noordwest Bra bant, per auto Rotterdam bin nenkomen. De controle die werd gehouden op de zuidelijke invals wegen van Rotterdam, strekte zich uit over het gedrag in het verkeer, de technische toestand van de auto alsmede over de be scheiden die betrekking hebben op de wegenverkeerswet, motor rijtuigenbelasting en de wet autovervoer personen en rij- tijdenwet. In 125 gevallen ging de politie over tot het opmaken van een verbaal, als volgt verdeeld: 83 voor overschrijding van de maxi mumsnelheid, 7 voor het rijden met gladde banden. Tweemaal werd de wet autovervoer perso nen overtreden, vijfmaal b'eek er geen motorrijtuigenbelasting- kaart aanwezig en 19 maal wer den de verkeersvoorschriften overtreden. dat de sterke stijging van de be lastingopbrengst geen ruimte iaat voor het doen van extra uil gaven tot dit doel. De heer Vondeling (P.v.d.A.) bepleitte een verhoging van de ontwikkelingshulp met 50 tot ƒ100 miljoen per jaar om in 1967 daarvoor tot een percent van het nationaal inkomen te komen. Bij de hoofdelijke stemming werd de motie-Vondeling ver worpen met 7845 stemmen. Voor deze motie stemden de aanwezige leden van de fracties van de P.v.d.A. en van de P. S. P. De motie-Smallenbroek werd bij zitten en opstaan aangeno men. Tegen de motie stemden de fracties van de P.v.d.A., van de P. S. P. en van de S. G. P. A. O. W.- EN BELASTING- ONTWERPEN Na de algemene beschouwin gen ontwikkelde zich een debatje over het werkschema voor de komende maanden. Voorzitter mr. F. J. F. M. van Thiel deelde mee in principe geen bezwaren te hebben tegen de behandeling nog dit jaar van de wetsontwer pen A. O. W.-verhoging tot een sociaal minimum, van de belas- tingontwerpen en het ontwerp wegenfonds. Als data van behandeling noemde h(j de dagen 1, 2 en 3 december, op welke dagen de be handeling van de begroting van het departement van defensie was vastgesteld. Een definitieve beslissing is nog niet genomen. Naar het oordeel van de N. V. .Reclame Expioitatiemaatschap- PÜ" (R.E. M.) is van „een rus tige, bezonken beoordeling van de wet „Installaties Noordzee" op zijn juridische merites geen sprake geweest". De gedelegeerd commissaris van deze N. V., mr. H. J. Minderop, schrijft dit in een brief aan de leden van de Eer ste Kamer. Zoals bekend zal een commis sie van rapporteurs uit de senaat het wetsontwerp dinsdag 13 ok tober in een afdeiingsonderzoek behandelen. Leden van deze commissie zijn de senatoren Die penhorst (A. R.), de Geer van Oudegein (C.H.), De Wilde (V. V. D.), Siegmann (K. V. P.) en Samkalden (P.v.d.A.), „De overgrote haast waarmee het ontwerp in de Tweede Kamer is behandeld, gepaard aan het feit dat daarbij in hoofdzaak de nadruk is gevallen op de volken rechtelijke aspecten, hebben er toe geleid dat de strafrechtelijke vrijwel onaangeroerd zijn geble ven," aldus het schrijven. Dat de regc ïg met het aanhangige ontwerp in zijn tegenwoordige redactie haar doel niet zal berei ken, wordt een reële vrees ge noemd. In het schrijven wordt o.m. de wens uitgesproken dat de Eerste Kamer zich met ernst en bezonkenheid zal zetten tot een evenwichtige herwaardering van het ontwerp. Wij vragen ons af, zo besluit de brief, of niet zou moeten worden overwogen als het oordeel van de Kamer uit te TWEEDE BOTLEKBRUG De gemeenteraad van Rotter dam heeft een krediet beschik baar gesteld van f30.000 voor 't voorbereiden van de bouw van 'n tweede Botlekbrug. In antwoord op vragen van het communisti sche raadslid S. Groenendijk heb ben B. en W. meegedeeld, dat bij de bouw van deze brug bijzon dere aandacht zal worden ge schonken zowel aan de capaci teit van de brug als aan de door- vaarthoogte. Hierbij wordt nog aangetekend dat aan de bouw van een brug vooralsnog de voorkeur moet worden gegeven in verband met de veel hogere kosten, die met de bouw van een tunnel zijn gemoeid. Grafici protesteren tegen dr. Van Renesse Een aantal grafici van een Am sterdams bedrijf heeft bij de gra fische bedrijfsbonden protest aangetekend tegen de bezoeken van de arts dr. J. E. van Renesse als controlerend geneesheer. De heer Vian Renesse, die in het nieuws kwam door zijn lidmaat schap van het Irene-comité, is kort geleden in een tv-uitzending aangewezen als oud- S. S.-er. Automobilist verongelukt Op de provinciale weg tussen Brielle en Oostvoorne is donder dagavond de 25-jarige heer S. van Oers uit Brielle met zijn auto in een bocht van de weg ge raakt en zo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. In één week is dit het derde ongeluk op deze plaats. 7-jarige jongen stichtte brand Schade half miljoen Een onderzoek van de rijkspo litie te Echteld heeft uitgewezen dat de brand die op 22 september in deze gemeente de kapitale boerderij van de gebrs Rooijen en de schuur met wintervoorraad hooi van de familie Weiman in de as legde, werd veroorzaakt door de 7-jarige Jan B. De jon gen heeft bekend dat hij met luci fers heeft gespeeld, waardoor het hooi vlam vatte. De totale schade wordt geschat op een half miljoen gulden. spreken dat het ontwerp als zo danig niet aanvaardbaar is en dat de Kamer eerst tot behande ling en goedkeuring kan over gaan, wanneer een nieuw ont werp zal zijn ingediend. DE KONINGIN BIJ EEUWFEEST DIEREN BESCHERMING De koningin heeft gisteren in het Kurhaus in Scheveningen de herdenkingsbijeenkomst bijge woond ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Ne- derlandsche vereniging tot be scherming van dieren. Koningin Juliana, bescherm vrouwe van de vereniging, werd begroet door de voorzitter en de secetaresse, prof. dr S. Hofsta en mev. dr J. M. Fost-de Waal, en door de burgemeester van Den Haag, mr H. A. M. T. Kolfscho ten. De elfjarige Cecile Nouwen, dochtertje van de secretaris van de directeur van de vereniging, bood de koningin bloemen aan. Prof. Hofstra heette de be schermvrouwe welkom, waarna koningin Juliana en haar gevolg zich in de foyer onderhielden met bestuursleden van de ver eniging en met enige deskundi gen, die zich dagelijks met die renbescherming bezighouden. IN RECORDTIJD OVER DE OCEAAN Een Boeing 707 van de Dutise luchtvaartmaatschappij Lufthan sa heeft een nieuw record geves tigd. Het viermotorige straal vliegtuig, de D-ABOV „Duis burg", legde de route New York- Keulen af in vijf uur en 46 minu ten. Normaal duurt den vlucht tussen de twee steden over de Atlantische Oceaan zeven uur en 20 minuten. Gezagvoerder op dit toestel was de 47-jarige captain Horst. Enkele jaren geleden vloog eveneens een Boeing 707 van de Lufthansa dezelfde afstand in zes uur en één minuut. De afgelopen maanden hebben zich in ons land een aantal onaan gename kwesties voorgedaan op het terrein der intermenselijke verhoudingen in het bedrijfsleven. Er zijn In Winterswijk, Leiden, Vogelwaarde en in een aantal grote steden verschillende bedrijven opgedoekt, stilgezet, geliquideerd of verkocht zonder dat het per soneel van deze bedrijven tevoren op de hoogte werd gesteld. Zowel bij een dekenfabriekje in Leiden, bij een aardewerk fabriek in Gouda, de Rutecks cafetaria's en enkele andere be drijven kwam het tot spanningen en onrust onder de mensen, die plotseling in grote onzekerheid kwamen te verkeren. In „De Gids", maandblad voor het per-, soneelsbeleid, wordt de vraag op geworpen hoe dit mogelijk is in onze gespecialiseerde maatschap pij, waar in alle toonaarden ge praat en geschreven wordt over modern personeelsbeleid, mede zeggenschap e.d. Het blad meent dat men de on zekerheid, die bij het personeel van de Rutecks bedrijven is ge rezen, niet op de rug van de heer Zwolsman mag afwentelen. Deze heeft met de vakbonden gepraat. Meer behoefde hij niet te doen. Niet de heer Zwolsman is fout geweest, zo betoogt „De Gids", maar zijn voorgangers in de betrokken bedrijven, die de onderneming aan hem doorver kochten. Die hadden al moeten spreken met het personeel of in elk geval hun personeelschef moeten informeren over hetgeen hem te doen stond in de onder havige kwestie. Sociale zorg behoort gericht te zijn op een zodanige verzorging van het personeel, dat het zich binnen de onderneming inder daad geborgen kan weten. Dit impliceert nog niet, dat men het personeel om toestemming moet vragen om het bedrijf te verko pen. De beslissingsbevoegdheid over dergelijke zaken ligt bij de organen die daarvoor wettelijk zijn aangewezen. Maar het wordt langzamerhand wel duidelijk, dat in die organen het arbeidersele ment een niet te verwaarlozen accent moet krijgen. Er wordt al te veel gerekend in termen van rentabiliteit, in waarde van gebouwen en machi nes, in kosten en opbrengsten en te weinig in mensen. Bij de dekenfabriek in Leiden kwam dat ai heel schril aan het licht. Daar bestond niet eens een pen sioenregeling voor het personeel! In al die jaren had blijkbaar nie mand in de raad van commissa rissen daar iets over gezegd. En de werkende mensen meenden dat hun belangen „bij de heren" veilig waren. De inmiddels geliquideerde Twents-Gelderse textielonderne ming toonde hoe liet wél moet, Het personeel van deze onderne ming werd snel en efficiënt door de bestaande en voortwerkende bedrijven opgevangen. „De Gids" meent dat wat er in Nederland afgelopen zomer gebeurde, ge vaarlijk is voor 't vertrouwen dat langzaam in hef bedrijfsleven aan het groeien was. „Nu is de schijn gewekt dat heel die mooie affaire van personeelsbeleid in feite niet anders is dan een faga- de om de mensen aan het werk te krijgen en te houden." ZONDAG 11 OKTOBER 1964 HILVERSUM I: 3.00 Nieuws; 8.15 Klass. gram.; 8.25 Inl. Hoog mis; 8.30 Hoogmis; 9-30 Klass. pianomuziek (gr.); 9.45 Nieuws; 10.00 Prot. kerkdienst; 11.00 Vraag en antwoord; 11.10 oec. nieuws; 11.15 Medaillon: klank rijk portret aan de hand van wetenswaardige feiten uit de muziekgeschiedenis; 12.10 Boek bespreking; 12.20 De spring plank; jonge artisten en lichte orkestmuziek; 12.45 Lichte gram.; 12.50 Buitenl. commen taar; 13.00 Nieuws; 13.10 De drie Musketiers, licht progr.; 13.30 Voor de kinderen; 14.00 Omroeporkest en zangsolist; operamuziek; 14-50 Klass. piano muziek (gr.); 15.00 De hand aan de ploeg, lezing; 15.05 Lichte gram., sportrep. en uitslagen; 16.30 Operettemuziek (gr-)16-45 In café San Piettro: 't concilie bekeken vanuit de wandelgan gen; 17.00 Gerei (vrijgemaakt) kerkdienst; 18.15 De offerande in de eredienst; 18.30 Mensen, praatje; 18.45 Gram., 18.50 Waar blijft het Wilde Ganzen-Geld?; 19.00 De Open Deur, veertien daagse rubriek; 19.30 Vocaal ens. en orgel: geestelijke liederen en gewijde muziek; 20.00 Nieuws; 20.07 Meditatie; 2015 Gram.; 20.30 Hun huis is het oerwoud, hoorspel (II); 21.30 Cello en piano: klass. muziek; 22.05 Wis- sewassen, licht progr.; 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; Wegenwacht krijgt bloedplasma Het Nederlandse Roode Kruis zal de A. N. W. B.-wegenwacht bloedplasma ter beschikking stel len voor snelle hulp aan ernstig 'gewonde verkeersslachtoffers. Alle wegenwachtstations „Pauwmolen" bij Delft, „Houten" bij het verkeersplein Oude Rijn, „Burgerveen" langs de weg Den HaagAmsterdam en ,,'t Harde" langs de Zuiderzeestraatweg op de Veluwe zullen daartoe van twee eenheden bloedplasma wor den voorzien. De wegenwacht zal door zijn mobilofoonverbindingen met we genwachtstations snel het bloed plasma ter beschikking van art sen kunnen stellen. Loos brandalarm uit ziekenhuis „Brand in het Wilhelminagast- huis". Dit alarm, geslagen door een automatische melder in dit ziekenhuis deed gisteren om vier minuten voor acht de Amster damse brandweer iri rép en roer komen. Met in totaal elf wagens rukte zij uit om tot de ontdek king te komen dat het alarm loos was. Waarschijnlijk door een storing was de automatische brandmel der in werking getreden. Een on derzoek heeft uitgewezen dat de apparaatjes in de gangen van 't ziekenhuis, waarmee men de hoofdbrandmelder in werking kan stellen, niet zoals normaal het geval is van ruitjes zijn voor zien, die eerst moeten worden in gedrukt. Aanrander aangehouden Donderdagavond laat is in Ridderkerk aangehouden de 37- jarige gehuwde J. H. uit deze ge meente. Hij wordt verdacht van het plegen van verschillende aanrandingen. Tegenover de po litie legde hij een volledige be kentenis af en gaf hij een vijftal gevallen van aanranding toe, ge pleegd tegenover vrouwen en meisjes, die hij op stille wegen, onder andere in de polder, ont moette. De man die nog nooit eerder met de justitie in aanraking was geweest, zal aan de officier van justitie in Rotterdam worden voorgeleid. 22.40 Epiloog; 22.50 Licht instr. ensemble; 23.15 Midnight club; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.30 Olym pisch nieuws; 8.00 Nieuws, sport- meded., postduivenber. en socia listisch strijdlied; S.18 Voor het platteland; 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr.; 9.45 Geeste lijk leven, toespraak; 10.00 Viool en piano: klass. en moderne mu ziek; 10.30 Literair vraaggespr.; 10.50 Balletmuziek; 11,25 Boe ketje romantiek: liedjes en voor dracht; 12.00 Dansorkest en zangsolisten; 12.30 Olympisch journaal; 13.00 Nieuws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Pro gramma voor de weggebruikers; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gas- tenmiddag: gevar. progr.; 15.30 Olympisch journaal; 16.00 Ste- reofonische uitz.: Radio-Kamer orkest en cello: klass. muziek; 16.30 Dansmuziek; 16.45 Sport- revue; 17.00 Dansmuziek voor tieners (gr.); 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nieuws en sport uitslagen; 18.05 Sportjournaal; 18.30 De kerkdienst, lezing; 18.45 Parlando; licht progr.; 19.30 Korte Herv. kerkdienst; 20.00 Nieuws; 20.05 Olympisch journ.; 20-30 Instr. ensemble en zangsol.; Joodse liederen; 20.45 Weet ik veel: wedstrijdprogr.21.00 Licht muzikaal progr.; 21.30 Misbruikt talent, hoorspel; 22.05 Bariton en piano: liederen uit verschillende landen; 22.30 Nieuws; 22.40 Ac tualiteiten; 22.55 Meded. en voet baluitslagen 2e klas: 23.00 Licn- te gram.; 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gevar. muziek; 12.55 Pro- gramma-overz. en ber. voor de scheepvaart; 13.00 Nieuws en Olympisch journaal; 13.20 Voor de soldaten; 14.00 Nieuws; 14.03 Opera- en belcantoconcert; 15.30 Gevar. muziek en sportber. (tus sen 15.30 en 16.00 Olympisch journaal en reportages van de Olympische spelen; om 17.00 Nieuws); 18.00 Nieuws; 18.03 Amusementsmuziek; 18.30 Ka tholieke uitz.; 19.00 Nws.; 19.30 Olympisch journaal; 13.40 Amu- sementsmuz.; 21.00 Lichte muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muz,; 23.00 Nieuws; 23.05 Operette muziek; 23.55 Nieuws; 24.00 1.30 Lichte muziek en verkie zingsuitslagen. s Televisieprogramma's NED. I: 11.00—12.00 Hoogmis; 18.15 Olympische spelen te To kio; 19.30 Het Lincoln centrum, documentaire; 20.00 Journaal; 2005 Sport in beeld; 20.30 Geor ges Simenon, documentaire; 21.05 Maigret en de inbrekers vrouw, tv-spel; 22,15 De wereld van vandaag;' 22.25 Journaal; 22.3023.30 Olympische spelen te Tokio. NED. II19.30 De tijdscapsule, programma voor de jeugd; 20.00 Journaal; 20.05 Tom Ewell show, familie-komedie; 20.30 De goede oude tijd, amusementsprogr. van de BBC; 21.10 Rondom de wereld, documentaire over het verkeer en de problemen (CBS) 21.35 Festival, rubriek van korte bekroonde films; 22.0022.10 Sport in beeld. BELGIË (VI.)12.00—12-40 Hoogmis; 14.30 De Flintstones, tekenfilm14.55 Documentaire over de Brabantse druiventeelt; 15.3517.35 Rep. van de ope ningsplechtigheid van de Olym pische spelen 1964 te Tokio; 18.10 Sportuitslagen; 18.45 Voor de kleuters; 19.05 Voor de jeugd; 19.55 Weerber.; 20.00 Nieuws. Het avondprogr., dat herhaalde lijk onderbroken zal worden voor de bekendmaking van de uitsla gen van de gemeenteraadsver kiezingen, omvat; sportactuali- teiten en woord en beeld. Daar na: Grand Gala du Disque Po pulaire. Rep. van het tweede ge deelte. Daarna: Rep. van de Olympische spelen Daarna: Nieuws. Omstreeks 24.00 einde van de uitzending. door ERNST MEISTER 6) Ongeduldig liet dokter Eyken, die al een half uur te laat was, zich de laatste behandeling van de kapster welgevallen. Toen sprong ze op, betaalde en verliet snel de winkel. Op enige afstand zag ze Se vard, die onrustig op en neer liep. Zijn wagen stond wat ver der. Ongemerkt naderde zij hem, stak de straat over, kroop onge merkt in de auto en toen ze zag dat hij het contactsleuteltje niet uit het dashboard had gehaald, zette zij de motor aan. Zij reed een paar meter terug en stopte vlak voor Haar verblufte collega. „Waar blijf je nou zo lang, Sevard?" „Je mag hier niet blijven staan," zei hij nuchter en wees op een verkeersbord, „Nou, geef me dan maar een bonnetje," zei dr. Eyken, zonder zich om het stopverbod te be kommeren. 1 Voor de zoveelste maal consta teerde ze dat Sevard in alle om standigheden correct bleef en als gewoonlijk had zij daar veel ple zier om. „Maar kom toch in de wagen, collega," nodigde ze hem uit. Ze zaten naast elkander. Toen ze het stopbord achter zich gela ten hadden had ook Sevard veel pret om de geslaagde grap. Clara hoopte dat hij de hele avond zo vrolijk zou blijven. Zij stopte voor „Odeon" en liet het aan Sevard over in de elegante gelegenheid een tafel te zoeken. Er zat een goede band, maar die maakte zoveel lawaai dat een be hoorlijk gesprek niet mogelijk was. Men kon hoogstens, terwijl men een glas wijn inschonk, een paar onbelangrijke woorden wis selen. Daartussendoor kon men dansen en trachten vrolijk te zijn. Sevard scheen zich intussen uitstekend te vermaken. Tot haar misnoegen consta teerde Clara dat een brunette iedere gelegenheid aangreep om de opmerkzaamheid van Sevard te trekken. Zij ging zelfs zo ver, wanneer zij iangs hem danste, hem over zijn hoofd te strelen. De dame moest Sevard kennen en hü haar. Overigens nam Klaus het nogal rustig op. hij glim lachte even tegen de dame en wendde zich dan weer tot Clara. Plotseling scheen hij zich te her inneren dat zij een kijkje was gaan nemen op het bureau van de organisatie en daarom vroeg hij haar of ze nog iets naders die juffrouw Maurer te weten was gekomen. „Ja. Net zoals ik had vermoed," antwoordde ze. „Niet alleen die juffrouw Maurer, maar è.1 die meisjes die daar zitten doen pre cies wat ze willen, ze komen en ze gaan wanneer het hun be lieft. Wij betalen hen om om op kantoor te zitten en het werk te doen, maar meestal vind je ze 's middags in een of andere tea room of ze lopen langs de stra ten te flaneren. En je kunt de zakelijke leider niet bereiken, als je op het bureau komt is hij er meestal niet. Hij is in confe rentie óf hij is op reis. Meestal schijnt hij op de bank te zijn. Onze zakelijke leider schijnt nog al veel zorgen te hebben, waar schijnlijk wel over dat bezit van dat hotel. Dat hotel Sorgen." „Wat heeft in vredesnaam dat hotel met onze organisatie te maken?" Dr. Eiken keek hem verbaasd aan. „Weet je dat wer kelijk niet, Sevard?" „Nou ja, ik heb inderdaad wel eens iets gehoord, maar ik heb me daar nooit zo voor geïnteres seerdHet rechte weet ik eigenlijk niet". „Jij bent gewoon onnozel!", riep Clara. „Je zit daar en je weet niet eens dat je mede-eige naar van een hotel bent. Het hotel dat eerst van onze zake lijke leider geweest Is en dat is overgenomen door de organisa tie". „Wat zeg je daar?" „Ja, dat hotel is van ons. Van de Vereniging voor de Genees kunde". „Heeft die het gekocht?" „Ja. En zonder de leden te vragen. Het was een hotel met een gouden dak. Onze zakelijke leider heeft het nu niet bepaald elegant beheerd en de vereniging heeft eenvoudig het hotel met hutje en mudje, met alle schul den overgenomen". „Ja, maar waaróm in vredes naam?" Clara haalde de schouders op. „Ja, waarom?"' „Een hotel kost heel vel geld", zei Sevard. „Nou ja, misschien I vonden ze het een goede beleg ging. Misschien had onze orga nisatie wel liggend kapitaal. Maar ja, ik vraag me wel af: hoe komen ze aan zoveel geld. Wij zijn toch tenslotte geen fi- nanciëel instituut?" (Wordt vervolgd.) MAANDAG 12 OKTOBER 1964 HILVERSUM I7.00 Nieuws en SOS-ber.; 7.10 Dagopening; 7.20 Operamuziek (gr.); 7.35 Sportuitsl. van zaterdag; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nieuws en NCRV-lied; 8.15 Gewijde muziek (gr.); 8.30 Lichte gram.; 9.00 Verzoekprogr. voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 3.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Gram.; 10.20 Rondom het woord: theol. ether leergang; 11.05 Lichte gram.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Populair orgelspel; 12.53 Wat doet het P.I.T. en waarom?, toespraak; 13.00 Nieuws; 13-15 Licht ensemble en zangsolisten; 13.40 Lichte orkestmuziek (gr.! 14.05 Schoolradio; 14.30 Bariton met pianobegeleiding: klass. lie deren; 15.00 Orkest, koor en solisten (gr.); 16.00 Bijbeiover- denking; 16.30 Vocaal ensemble met orgel: oudere liederen; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte gram. voor de tieners; 17.50 Reg.uitz.: Het Brokopondo stuwmeer in Suri name; 18.00 Kapel van de Kon. Luchtmacht; 18.20 Uitz. P.v.d.A.; 18.30 Klass. gram.; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radio krant; 19.30 Instrumentaal en vocaal ensemble: Franse volks liedjes; 19.55 Op de man af, praatje; 20.30 Klass. gram.; 20.30 Wereldpanorama20.40 Geeste lijke liederen; 21.00 Antwoord 64: start Kerkbouwactie; 21.15 Exodus, hoorspel (IV); 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.10 Lichte gram.; 23.25 Stereof. uitz.; Amusementsmuziek (gr.)y 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 6.30 Olym. pisch journaal; 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7,20 Socialis tisch strijdlied7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpagina, praat je); 7.45 Olympisch journaal; 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied; 8.18 Lichte gram.; 8-50 Gym. voor de vrouw; 9.00 Klass. kamermuziek (gr.); 9.40 Droom en werkelijkheid, overdenking; 10.00 Voor de vrouw; 10.30 Olym pisch journaal; 11.00 Nieuws; 11.02 Voordracht; 11.20 Semi- klass. orkestmuziek (gr.); 12.00 Stereof. uitz.; Lichte orkestmuz.; 12.20 Actualiteiten; 12-25 Voor het platteland; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Olymp. journaal; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Ste reof. uitz.: Electr., orgelspel? 13.45 Wikken en wegen, praatje; 14.00 Grepen uit de muziekge schiedenis, muzikale lezing; 14.30 Verzoekprogramma van lichte gram.; 15.05 Pianorecital: mod. muziek; 15.30 Olymp. journaal; 16.00 Nieuws; 16.02 Zestig #nn. voor boven de zestig; 17.00 CTude liedjes; 17.15 Amusementsmuz.; 17.30 Vraagbaak, waarbij vragen rijzen!: Joods commentaar bij een Nederlands woordenboek; 17.50 Militair commentaar; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.25 Licht instrumentaal trio; 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Olymp. journaal; 19.30 Parle mentair overzicht; 19-45 Reger. uitz.: Den Haag aan de lijn; 20.00 Nieuws; 20.05 Stereof. uitz.: In strumentaal ensemble en zang solisten; 20.30 Etherlorum; 21.00 Klein gedrukt: licht progr.; 21.20 Het hangt aan de muur en het tikt, vragenspel 21.40 Radiofilh*. orkest en solist; klass. muziek (in de pauze: 22.2022.40 Nws); 23.30 Amusementsmuziek (gr.); 23.5024.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.07 Landbouw- kroniek; 12.15 Gram.; 12.25 Weerber. en meded. voor de scheepvaart; 12.30 Gevar. muz.; 12.50 Beursber. en progr.overz. 13.00 Nieuws en Olymp. journ.; 13.20 Kamermuziek; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; 15.00 Nws; 15.03 Schoolradio; 15.45 Boeren - orkest (tussen 16.00 en 16.30 Rep. van de Olymp. spelen); 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.15 Gevar. muziek; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.2S Paarde- sportber.; 18.52 Amusements muziek; 19.00 Nws, radiokron. en corresp. uit Ned.; '19.30 Olymp. journaal; 19.40 Gram.; 19.45 Klankbeeld over de missie; 20.00 Lichte muziek; 20.45 Kamermuz.; 22.00 Nws; 22.15 In en om de opera; 22.35 Operafragm.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Jazzmuziek; 23.30 Gevar. muziek; 23.55 Nws; 24.000.45 Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's NED. I: 18.15 Olymp. spelen in Tokio; 19.40 Das gibt es nur in Rom( Dat kan alleen in Ro me), film over Rome; 20.00 Jour naal en weerber.; 20.20 Zendtijd politieke partij: K.V.P.; 20.30 Antwoord '64: Kerkbouwactie; 21.01 Zesdaagse: rep. van de eerste bouwdag Kerkbouwactie; 21.15 Een dag uit het leven van een vuilnisman, film; 21.25 Dead ly Nightshade (De Dubbelgan ger), film; 22.25 Journaal; 22.30 23.30 Olymp. spelen Tokio. NED. II: 20.00 Journaal; 20.01 Kijken achter woorden, literair programma; 20.30 Concert voor jonge mensen; 21.20 Muzikaal portret; 22.00—22.10 Extra. BELGIË (VI.): 14.05—15.15 Schooltelevisie; 18.30 Rep. van de Olymp. spelen; 19.55 Zandman- netje; 20.00 Nieuws: 20.20 De weerman; 20.25 Quizprogramma; 21.00 Willem van Saeftinghe, tv- opera; 22.05 Kathie's lot, genre film; 22.20 Nieuws; 22.30—23.30 Rep. van de Olymp. spelen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 10