Minister Schollen over R.E.M.-vraagstuk Onparlementaire taal over de bedelomroep Radio en Televisie POLITIEK LAAT JEUGD ONVERSCHILLIG HOOFDPIJNPOEDERS HET LELIJKE NIEUWE ZUILTJE DE VRIJE ZEEUW Pagina 1 PRINSES BEATRIX ONTVING ƒ35.000 VOOR POLIO-FONDS SN POLITIEFUNCTIONARISSEN PHILADELPHIA GEARRESTEERD Maandag 5 Dinsdag 6 oktober 1964 „Het is toch eis van recht, zonneklaar dat regels ten aanzien van een schaars goed als golflengten worden gesteld en dat ook de nakoming van deze regels kan worden verzekerd. Rechtvaardig recht is het, als gelet op het overheidsgezag over golflengten ook de R.E.M. zich aan het Nederlandse recht en ge zag zal moeten onderwerpen. Tot deze uitspraken kwam za terdagmorgen mr. Y. Scholten (justitie) op de C.H.U. provin ciedag, die in Schiedam wordt gehouden. De bewindsman sprak over het onderwerp „recht en politiek" en kwam tot de conclu sie, dat een regering, die gevoel voor de plaats van het recht in de samenleving heeft, de moge lijkheid zal moeten krijgen om Nederlands recht op een vaste installatie toepasselijk te verkla ren. Tot dat Nederlandse recht behoren ook de bepalingen, die de overheid de bevoegdheid ge ven de haar bij internationale overeenkomst toegewezen golf lengten te verdelen door middel van een vergunningstelsel. „De toepasselijkheid daarvan staat los van de waardering die men heeft voor het Nederlandse om roepbestel", aldus minister Scholten. Hij wees er op, dat het verzet tegen de „anti Remwet" in wezen een uiting is van een zeker onbehagen over het be- Prinses Beatrix heeft zaterdag als beschermvrouwe van de stichting „Prinses Beatrixfonds" op het sportterrein Houtrust in Den Haag een chèque ter waarde van 35.000 voor liet fonds in ontvangst genomen. Twee voet ballertjes van dertien jaar boden het bedrag aan. Het waren de aanvoerders van de voetbalteams, die mede hun steentje bijdroegen voor de Zwaluwon-jeugdactie polio 1964. Voor de vijfde keer is de actie gevoerd. Veteranen van de Zwaluwen kwamen daarvoor tegen collega's uit Amsterdam In het veld. Prinses Beatrix volgde met be langstelling de wedstrijd tussen de veteranen, wier namen in de oren van de ouderen herinnerin gen opriepen aan vele interlands. Het elftal van de Amsterdam mers werd gevormd door Hage naars (Volewijckers)Van Mou- rik (Ajax), Mesman (Blauwwit), Geelhuizen (Ajax), Fangel (D.W. S.), Krist (Ajax), Dinger (Ajax), Koekebakker (Blauwwit), Altink (Blauwwit), Meijer (De Spar taan) en Tolmeijer (Blauwwit). De opstelling van het oud- Zwaluwenteam zag er als volgt uit: Muis (V.U.C.), Goltman (H.B.S.) en Da Jong (A-D.O.); P. Steenbergen (Feijenoord), Bou- wens (A.F.C.) en Van Buytenen (H.D.V.S.)J. van der Gijp (Em ma), v. d. Tuin (H.D.V.S.), Van Geen (ex-S.H.S.), Michels (Ajax) en Stol (H.V.V.). staande omroepstelsel en dat ge tracht moet worden de openheid te vinden, die de bron van ze kere onlustgevoelens wegneemt. „Het recht krijgt nog meer ge zag, als naast de onderwerping van de R.E.M. aan het Neder landse recht en gezag, zodanige oplossingen voor het radio-tele- visiebestel worden gevonden, dat de oorzaak van de onlustge voelens wordt weggenomen. „Daarnaar zullen regering en parlement hardnekkig en met bekwame spoed moeten streven", aldus de bewindsman. Het had hem verheugd, zo merkte minis ter Scholten nog op, dat de Tweede Kamer in zo grote meer derheid het regeringsstandpunt heeft gesteund. „Daarmee is de. plaats van het recht in de poli tiek versterkt". In het begin van zijn causerie op deze C.H.U.-provinciedag, die gehouden werd ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van de kiesvereniging Schiedam, wees minister Scholten het ver wijt van de hand als de C.H.U, als los zand aan elkaar zou han gen. „In een geheel veranderd Ne derland, in een tijdperk van twee generaties, met een inmiddels ingevoerd algemeen kiesrecht, met een enorm gegroeide bevol king en ondanks ontkerstening in deze periode heeft de C.H.U. zich gehandhaafd", aldus minis ter Scholten. Hij concludeerde, dat de unie een stevig gebouwd huis is, waarvan de stenen ge lukkig in kleur mogen variëren. „De grauwe kleur van het een tonig beton der partijdiscipline is dit huis vreemd". "Palen trekken aan het Damrak Met man en macht wordt ge werkt aan liet uittrekken van palen, welke het oude magazijn van C .en A. hebben gedragen aan het Damrak in Amsterdam, dat vorig jaar door brand werd verwoest. Men hoopt zo spoedig mogelijk met de nieuwbouw te kunnen beginnen. Thans ont waarde de fotograaf nop een kale-bomen-bos. FLINK SURPLUS BIJ DE R. P. S. Bij de rijkspostspaarbank werd in september 1964 ingelegd 110 min en terugbetaald f 91,5 min, hetgeen een positief spaarver- schil opleverde van 18,5 min (vorige maand ƒ20,2 min en in september vorig jaar -f 14,9 min). Het inleggerstegoed ultimo september bedroeg 3.726,3 min (ultimo september vorig jaar ƒ3.454,5 min). Staking in Argentinië uitgesteld Het Argentijnse vakverbond heeft besloten de algemene sta king, die voor maandag 5 okto ber was afgekondigd, naar een latere datum te verschuiven, zulks met het oog op de komst van generaal De Gaulle op die dag in de hoofdstad. De Unesco en de rasongelijkheid „Er bestaan geen bruikbare wetenschappelijke bewijsgronden om de beweringen te steunen, dat een bepaald ras superieur aan een ander is". Dit staat te lezen in een vrijdag gepubliceerd rap port van de „Unesco", de opvoed kundige, wetenschappelijke en culturele raad van de Verenigde Naties. Rasvereerders hebben getracht deze beweringen te rechtvaardi gen, zich vermoedelijk baserend op biologie, sociologie of geschie denis. De Unesco blijlft daarom met nadruk stellen dat geen en kele tak van wetenschap bruik bare bewijsgronden voor het ra cisme kan leveren, aldus het rap port, waarin voorts de resulta ten worden gepubliceerd van een in augustus j.l. in Moskou gehou den bijeenkomst waar 22 biolo gen, genetici en antropologen uit 17 landen rasvraagstukken be spraken. Bevoorradingsschepen voor olie-industrie De Rotterdamse Lloyd en L. Smit en Co's internationale sleep dienst hebben gezamenlijk een bedrijf opgericht, dat zich zal be zighouden met het exploiteren van bevoorradingsschepen voor olieboorinstallaties. De nieuwe onderneming, die reeds een aan tal opdrachten heeft verworven, zal heten „Smit-Lloyd N.V.". Zij heeft vijf schepen van hef type supplyboat, zoals die thans ope reren in de golf van Mexico, be steld. Twee ervan zullen worden gebouwd bij de N.V. Bodewes te Miliingen en drie bij Van der Giessen-De Noord te Krimpen aan de IJssel. De te bouwen schepen zullen zich kenmerken door de opbouw, welke op het voorschip is gecon strueerd en het dertig meter lange vlakke achterdek, waarop boorpijpen kunnen worden ver voerd. Zij zullen worden uitge rust met twee motoren, twee schroeven, twee roeren en krij gen tankruimte voor het vervoer van olie, water en boorcement. Hoewel de aandacht van Smit Lloyd N.V. voorlopig is gericht op de Noordzee, waar zij in 1965 met haar activiteiten hoopt te be ginnen, zijn de schepen geschikt om te worden gebruikt in alle delen van de wereld, waar olie boringen op zee worden verricht, De sheriff van het stadje Phi ladelphia in de Amerikaanse staat Mississippi, diens plaatsver vanger, een politie-agent en nog een vierde man zijn zaterdag gearresteerd op federale aan klachten, onder ede bevestigd door de „grand jury", die een onderzoek heeft ingesteld naar de moord op drie jonge ijveraars voor gelijke burgerrechten, eer der dit jaar gepleegd. De vier mannen worden vol gens een bekendmaking van het ministerie van justitie in Was hington beschuldigd van schen ding van de rechten van neger burgers in Philadelphia. Deze schending is aan het licht ge komen tijdens het onderzoek van de „grand jury". Meer arrestaties zijn te ver wachten, aldus de bekendmaking in Washington. AFGERANSELD De 37-jarige sheriff Lawrence Rainey, de 27-jarige plaatsver vangend sheriff Cecil Price en de twee anderen, Burkes en Barnett geheten, worden ervan beschuldigd een neger, Sam Henry Germany, van zijn rech- tesn te hebben beroofd door hem zonder grond te „arreste ren, op te sluiten en vast te hou den en af te ranselen'.'. Ze had den Germany ook gedwongen tot het afleggen van bezwarende bekentenissen. Ook vier andere negers waren door hen van hun rechten beroofd. Price en Rainey worden er verder van beschuldigd de neger Kirk Kulberson met een zwaar voorwerp te hebben geslagen. Op genoemde misdrijven staat een maximumstraf van een jaar gevangenisstraf en een boete van duizend dollar. Rainey was de eerste getuige voor de „grand jury" die 1 sep tember met haar werk begon. Later werd nog een politieman te Philadelphia, de 40-jarige Richard Andrew Willis, als vijf de man op dezelfde beschuldi gingen gearresteeerd. De vijf gearresteerden werden later op een,, borgtocht van dui zend dollar op vrije voeten ge steld. Bij het gerechtsgebouw hadden tevoren verscheidene honderden mensen de vijf arres tanten bij hun aankomst toege juicht. NEDERLANDSE BERGERS IN AFRIKA Nederlandse bergers staat aan de westkust van Afrika op de Bónny-river in Nigeria een zwa re en moeilijke berging te wach ten. Op 12 mei van dit jaar kap seisde op deze rivier de Neder landse baggermolen „Beverwijk 10" van Van Hattum en Blanke voort te Beverwijk. De beman ning kon zich in veiligheid stel len aan boord van een langszij liggende hopper. De „Beverwijk 10" die sinds begin van dit jaar in Nigeria werkzaam was, kwam in ruim 10 meter diep water op de rivierbodem terecht. De baggermolen die op stuur boordzij op de bodem ligt, moet nu worden gelicht en opdracht voor dit karwei is deze week ver strekt aan de bergingsmaat schappij Bureau Wijsmuller te IJmuidèn. Voor dit werk zal het bergingsvaartuig Cycloop, dat al in Nigeria is, worden ingezet. Duikers zijn reeds per vliegtuig naar Nigeria vertrokken. Uit IJmuidèn vertrekt binnenkort het hef- en bergingsvaartuig „Octopus", dat eveneens bij het werk zal worden ingezet. De „Oc topus" kan over de voorsteven 200 ton en horizontaal 1000 ton heffen. De ,,Cycloop"-bemanning heeft juist een soortgelijk karwei ach ter de rug in Kotonou aan de westkust van Afrika, waar in twee maanden tijds de Neder landse zuiger „Maracaibo", die begin van dit jaar kapseisde in de haven van Kotonou, werd ge licht. Deze zuiger die eigendom is van de Nederlandse maat schappij voor havenwerken te Amsterdam, werd met behulp van samengeperste lucht uit 10 meter diep water naar boven ge bracht en uit de haveningang verwijderd. (Adv.) FRANSE DOUANERECHTEN OPGESCHORT De Franse douanerechten op de invoer van gecondenseerde melk uit E. E. G.-landen zijn za terdag bij decreet tijdelijk bui ten werking gesteld. Dit is een nieuwe stap tegen demelksta- king in Frankrijk, die zich nu al in haar tweede week bevindt. De Nederlandse jeugd heeft kennelijk meer belangstelling voor Bonanza, The Beatles, The Beverley Hillbillies cn Dick van Dycke dan voor de politieke schermutselingen, die sinds jaar en dag aan het Haagse Binnen hof worden uitgevociiten. Uit een proefonderzoek, dat het N.I.P.O. onder 'eiding van prof. H. Daudt, hoogleraar in de poli tieke wetenschappen aan de ge meentelijke universiteit te Am sterdam, dit jaar heeft gehouden en waarvan de resultaten nu zijn gepubliceerd, blijkt dat jonge mensen zich weimg bij de Ne derlandse politiek betrokken voe len. Bijna veertig procent van de jongeren (tussen 15 en 25 jaar) kon niet één kamerlid noemen en meer dan twintig procent wilde slechts één naam van een parlementslid te binnen schie ten... Slechts de naam van het kamerlid Koekoek scheen nog tot de verbeelding van een groot aantal jongeren te spreken. Wanneer de politieke voorkeur van deze jongeren later ook in een stembusuitslag tot uiting mocht komen, zal het politieke beeld van ons land zich in do toekomst grondig wijzigen. De drie middelgrote partijen, cle A.R. en meer nog de C.H.U. en de V.V.D. bleken zich in een op vallend grote sympathiek van de jongeren te kunnen verheugen. Ook de K.V.P. kwam er gunstig af, slechts 18 van de jongeren (tegen 20 bij de ouderen) voel de een voorkeur voor de P.v.d.A. terwijl de P.S.P. slechts tot een aanhang van één procent kwam. DINSDAG 6 OKTOBER Hilversum I: 7.00 Nws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Ouver ture radio voor vroege men sen; 8.00 Nieuws; 8.15 Voor de jeugd; 8.20 Ouverture (ver volg); 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 School radio; 10.00 Gevar. gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.3 Lichte gr.; 11.50 Volaan. vooruit, praat je; 12.00 Angelus; 12.04 Volks liederen uit verschillende lan den; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor de boeren; 12.45 Gram. of act.; 12.55 Kath. nws; 13.00 Nws; 13.15 Draaien maar!: lichte gram, met comm.; 14.00 Voor de plattelandsvrou wen; 14.10 Lichte- en amuse- mentsmuz.14.50 Lichtbaken, lezing; 15.00 Raaien maar!, mu zikaal spelletje; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Onderweg: Gods dienstig progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.5 Regeringsuitz.: Cul turele ontmoetingen in de Ne derlandse Antillen, vraaggespr.; 18.00 Licht instr. ensemble; 18.20 Uitz. van de Kath. Volkspartij; 18.30 Franse chansons; 18.50 Van klanten en wanten weten; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.35 Lichte or- kestmuz.; 20.00 Klass. en moder ne orkestwerken; 21.25 De school straks: Plannen/kansen, radio- feuilleton over de vernieuwing van het Nederl. onderwijs; 21.40 Kerkorgelconc.; 22.05 Engelse koorwerken; 22.25 Boekbespr.: 22.30 Nws; 22.40 Epiloog; 22.45 Vreemdeen keuze uit woord, zang en dans van elders en anders; 23.15 Licht instr. kwar tet; 23.35 Lichte muziek; 23.55 Nieuws. Hilversum II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Ochtendgym- JAPAN EN ZUID-KOREA De Verenigde Staten en Zuid- Korea achten normalisering der Japans-Zuidkoreaanse betrek kingen van groot belang voor de handhaving van de. vrede. On derhandelingen op dit punt zou den dan ook spoedig moeten worden hervat, aldus een geza menlijk communiqué na afloop van besprekingen tussen de Amerikaanse onder-minister van buitenlandse zaken, Bundy, en de Zuidkoreaanse minister van buitenlandse zaken Lee Dong Won. Volgens het communiqué zijn de Verenigde Staten bereid hun goede diensten te verlenen bij de totstandkoming van deze norma lisering. nastiek; 9.00 De groenteman; 9.05 Klass. pianomuziek; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeids vitaminen; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Nws; 11.02 Voor de zieken; 12.00 Licht instr. ens.; 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landbouw; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte orkestmuz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded., eventueel act. of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Dansork.; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Nederlands hoornkwartet: 15.20 Tenor met gitaarbegeleiding; 15.45 Van mens tot mens, lezing; 16.00 Nws; 16.02 Jeugd en ritme; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York cal ling; 17.35 Lichte gram. voor de teenagers; 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel act.; 18.20 Promenade orkest; 18.55 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Kleur rijke klanken; 20.00 Nws; 20.05 Negen muzen, elf provincies: gevar. progr.; 21.20 Gehoord, ge zien, gelezen: gedachtenwisse- ling over film, toneel en litera tuur: 21.50 Muz. lezing; 22.05 Vioolrecital; 22.30 Nws en med.; 22.40 Act.; 23.00 Gespr. brief; 23.05 Ik hoor, ik hoor wat U niet hoort, muz. lezing; 23.55 Nws. Brussel VI.: 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.10 Tuinbouwkroniek; 12.15 Gevar. muziek (om 12.25 Weerber.); 12.50 Beursberichten en progr.-overz.; 13.00 Nieuws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio (om 15.00 Nws); 15.45 Lichte muz.; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16.24 Kamermuziek; 16.50 Moderne muz.; 17.00 Nws en weerber.; 17.15 Jazzmuziek voor de jeugd; 17.45 Volksconc.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de sol daten; 18.28 Paardesportberich- ten; 18.30 Lichte muziek; 18.45 Sportkroniek; 18.25 Orkestmu ziek; 19.00 Nieuws, weerber. en radiokroniek; 19.40 Lichte mu ziek; 19.50 Syndicale kroniek; 20.00 Hoorspel; 20.51 Moderne muz.; 21.00 Gevar. muz.; 21.30 Amusementsmuz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Amerikaanse voiksmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Klass- en moderne muz.; 23.55 Nws; 24.00 Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's. Nederl. I: 14.05—14.30 School televisie: Ontwikkelingsgebie den; 19.30 Engelse les; 20.00 Journaal; 20.20 Avro's Televi- zier; 20.50 Muz. amusements- progr.; 21.35 Man tegen man, act. discussie; 22.25 Journaal. Nederl. II: 20.00 Journ.; 20.01 The kind sea (De vriendelijke zee), natuurfilm: 20.25 De Bill Dana show, tv-film; 20.50 Film '64: filmrufcriek; 21.25 Solisten concert; 21.45 Onze man in Pa rijs; 22.1022.35 Geloofsbrieven: Uitz. over geloof en geloofsbe leving. Dezer dageiTis in Hilversum de rekening gepresenteerd van de zendtijd-chèque die minister Bot heeft geschonken aan een nieuw zuiltje, dat de naam draagt van „Socutera". De samentrekking heeft iets te maken met liefdadigheidsinstellin gen, zich bewegend op sociaal en cultureel terrein, die zich verzeker den van recht op zendtijd in radio televisie. Voorzitter van het en comité is de heer Paul Rijkens van het Unilever-concern. Socutera" heeft eigen zendtijd gekregen en de televisie-secties van de omroepen zaten danig met dit nieuwe presentkaasje in de maag, want deze zendtijd moest worden ingelast in de al gereed liggende winterschema's. Het is geen won der dat bij dat passen en meten heel wat onparlementarie taal is gevallen, NIET MEER OP DE STOEP Geef de programmaopstellers ongelijk! Het is om dol te worden, als de zorg vuldig geplande programma's voor een heel seizoen door allerlei afgedwongen zendtijdminuutjes moeten worden gecou peerd. Dit verzoek om eigen zendtijd in minia tuur-zuil-verband is het gevolg van de gemelijkheid van de patricische beheer ders van de moderne liefdadigheid om bij de echte zuilbestuurders op de stoep te moeten komen, bij het afsmeken van wat zendtijd om een loterij aan te be velen of een speldje of een bloem aan de liefdadige man te brengen. De minister heeft waarschijnlijk ge dacht: er wordt gezeurd om een „open bestel", ik kan nu gelijk bewijzen dat ons bestel „open" is en dat ook anderen eens aan bod kunnen komen TE VEEL VAN 'T GOEDE Er wordt een enorm aantal beroepen op de omroepverenigingen gedaan om lief dadige doelen te dienen. Men kan er een voudig niet aan voldoen. Het programma zou één smeekbede worden. Daarbij zou komen, dat de weldadigheidszin van het publiek zou worden overspannen en dien tengevolge zou verslappen. Er was dus een soort verstandige rant soenering ontstaan, waarbij de liefdadig heidsinstituten zelf een bepaald aantal instellingen mochten aanwijzen, die het liefdadigheidsquotum zouden vormen in een bepaalde zendperiode. Een poos ging dat goed, in zoverre dat de onderlinge afgunst niet al te duidelijk naar buiten trad. Maar wie gunsten heeft uit te delen, staat altijd in een kwade reuk bij de begunstigden of liever bij degenen die bij het gunstbetoon niet of onvoldoende aan hun trek menen te zijn gekomen. IEDER VOOR ZICH Wat doet men in zo'n geval? Als men invloed heeft, probeert men in Neder land onafhankelijk te worden en men gaat 't zelf doen. In extreme vorm be gint men een R. E. M. De liefdadigheids- R. E. M. is echter legaal. De gezamenlijke sociale en culturele in stellingen die van subsidies, voetbaltoto's en giften moeten leven, gaan nu voor lopig alleen in de t. v. voor zich zelf beginnen in de vorm van de miniatuur omroepvereniging „Socutera". De zendtijd wordt evenals bij de politieke partijen in minuten gerant soeneerd. Het is een nieuw liefdadig heids-reclamezuiltje, dat het aantal zuilen met één vermeerdert op een moment waarop iedereen de ondergang van het zuilenstelsel meende te kunnen voorspel len. VI. Belg. TV: 14.05—15.15 Schooltelevisie; 18.50 Zandman netje; 18.55 Tijd voor u: gevar. progr.; 19.20 De Flintstones, te kenfilm; 19.45 De gemeente raadsverkiezingen; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 19.59 Weerber.; 20.00 Nieuws; 20.25 Voor geld en recht (Have gun, will travel), tv-feuilleton: de grote achtervolgingswedstrijd; 20.50 Panorama; 21.35 Penelope: Voor de vrouw; 22.05 7 4; Liedjesprogr.; 22.35 Nieuws. WOENSDAG 7 OKTOBER 1964 HILVERSUM I: 7.00 Nws. en SOS-ber.; 7.10 Dagopening; 7.20 Oude muz.; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws.; 8.15 Gewijde muz.; 8.30 Lichte gram.; 8.50 Vocaal en semble; Volksliederen; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de huisvr.; 10.10 Vioolrec.: Klas. muz.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Geeste!. liederen; 11.30 Lichte orkestmuz. en zangsol.; 11.50 Cabaret; 12.00 Lichte gr.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Accordeonspel met ritm. begel.; 12.53 Gram., event, act.; 13.00 Nws.; 13.15 Licht in strument. trio; 13.45 Amuse mentsmuz.; 14.00 Zet-Pré: Licht progr.; 14.30 Koperork.; 14.50 Symfonie-ork. van Londen: mo derne muz.; 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Eurojazz; 17.45 Gr.; 17.55 Het spektrum, lez.; 18.10 Koorzang; 18.30 Radio-Volks- Universiteit; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Zang van Het Leger des Heils; 19.45 Op de man af, praat je; 19.50 Radio Filh. ork., groot omroepkoor en sol.: Klas. gew, muz.; 21.15 Recreatief perspec tief; 21.30 Lichte muz.; 21.50 Te zamen leven: Indrukken van de 2-jaarlijkse conferentie der Euro pese Kerken in Denemarken; 22.00 Pianorec.: Klas. muz.; 22.30 Nws.; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Amusementsmuz.; 23.05 Leven om te spreken - spreken om te leven, gespr.; 23.30 Lichte orkestmuz.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Soc. strijdl.; 7.23 Lichte gram.; (7.30 Van de voorpag., praatje;) 8.00 Nws.; 8.18 Lichte gram.; 8.50 Gymn. voor de vrouw; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Klas. gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Romanti sche gram.; 11.00 Nws.; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Radio Volks Universiteit; 12.10 Lichte gram.; 12.25 Voor het plattel.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Olymp. Ouverture; 13.00 Nws.; 13.15 Act.; 13.20 Or gelkwartet; 13.45 Gespr. portret; 14.00 Noord-Hollands Filh. ork., koor en sol.-. Klas. koorzang; 1.450 Zorg voor zwakzinnigen, toespr.; 15.00 Voor de jeugd; 16.50 Voor de zieken; 17.20 Tango-rumba-ork. en zangsol. 17.50 Regeringsuitz.: Geven en nemen. Tips voor en van wegge bruikers; 18.00 Nws.; 18.15 Act.; 18.20 Uitz. van de Boeren Fartij; 18.30 Licht instrument, sextet; 18.55 Report, voetbalwedstr. Fe- neibahceDWS te Instanboel. In de pauze: 19.45 Nws.; 20.50 Hit parade: Dansork. en zangsol.; 21.20 Jazzmuz.; 21.40 Artistieke staalkaart; 22.05 Kamermuz.; 22.30 Nws.; 22.40 Ieder zingt zijn eigen lied: Volksliedjes en baPa- den: de zee; 22.55 Tussen stil stand en beweging, lez.; 23.10 Klas. en moderne kamermuz.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Gram.; 12.15 Gevar. muz.; (Om 12.15 Weerber. en meded.;) 12.50 Beursber. en progr.-overz.; 13.00 Nws. cn weerber. Daarna: Ber. over de Olymp. Spe'en; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws.; 14.03 Schoolradio; 14.20 Jeugd- en kinderkoren; 14.30 Voor de jeugd; 14.50 Jeugd- en kinder koren; 14.55 Report, voetbal wedstr.; 15.45 Nws.; 15.48 Beurs ber.; 16.00 Pigport. voetbalwed str.; 16.50 Lichte mqz.; 17.00 Nws. en weerber.; 17.15 Lichte muz.; 18.00 Nws.; 18.03 Voor de sold.; 1S.30 Lekenmoraal en -filosofie; 18.50 Sportkroniek; 18.54 Orkestmuz.; 19.00 Nws., weerber. en radiokroniek; 19.40 Lichte muz.; 19.45 Uitz. van de bond voor grote- en jonge gezin nen; 20.00 Openbaar kunstbezit; 20.15 Amusementsmuz.; 21.00 Kias.-muz.; 21.30 Folk'orenmuz.; 22.00 Nws.; 22.15 Jazzmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Amusementsprogr.; 23.30 Amusementsmuz.; 23.55 Nws.; 24.000.45 Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's NEDERLAND I; 17.00 De Ver rekijker, intern. jeugdjourn.; 17.10—17.45 Voor de kind.; 19.30 Contrast, act. polit. vraagstuk ken; 20.00 Journ.; 20.20 Acliter het nws.; 20.45 Voorstelling: Toneel en muz. uit Japan; 21.35 Elgéria 997 ton Al^asserdam. Document, over de Nederl. bin nenvaart; 22.15 Act. Humanis me; 22.2522.30 Journ. NEDERLAND II: 20.00 Journ.; 20.01 She Stoops to conquer (Een dag vol verwarring), Engels blij spel; 20.45 Liter, kijkschri'ft: maande), lit. rubriek; 21.10 Ver volg blijspel; 21.40 Engels meis jeskoor met pianobegel.; Volks liedjes; 21.50 Dagsluiting; 21.55 22.10 Attentie. VLAAMS BELG. TV: 17.00- 18.00 Voor de jeugd; 18.50 Zand mannetje; 18.55 Voor de jeugd; 19.20 De wereld is klein: Knie lend Japan, document.; 19.45 De gemeenteraadsverkiez.19.55 De weerman; 20.00 Nws.; 20.25 Noah, treqrspel; 21.35 Zoeklicht op de cult, act.; 22.05 Taptoe: Klas. conc.; 22.30-Nws.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7