Tol over twee dagen op het Philips kijk- en luisterleest Wat is actie - Phindac? KRA Veel belangstelling voor de hondenshow WÊÊÊÊÊKÊk WHÊÊÊM HET ZWAARD VAN PALERMO Beursoverzicht BURGERLIJKE ST® ND Maandag 5 Dinsdag 6 oktober 1964 DE VBIJE ZEEUW Pagina 3 1 HHH ■Hl in Jeugdgebouw „De Schakel" op woensdag 7 oktober van 19.00—22.00 uur en op donderdag 8 oktober van 14.00-17.00 uur en van 19.00-22.00 uur No. 1 voor dijkgraaf Braakmanpolders: de heer H. P. Wolfert te Biervliet Rijwielhandelaar verongelukt Gas aangeboord in de Schermer DE SPORTTOTO Boerderij afgebrand Een felle brand heeft zaterdag avond een boerderij in de buur schap Wijnbergen, die bewoond werd door d familie Jansen, in korte tijd in de as gelegd. Drie brandweerkorpsen konden tegen de enorme vuurzee weinig uit richten, omdat zij waren aange wezen op het water uit een tank auto. Loop der bevolking EXECUTIES IN PERZIE pü ff%. iAr-"TV 'f imwiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHffliiiiMiiiiniiiniimiiiHiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiiwmfflHMimiiiMininiiiiHiiiiiHiiiiiiHiNiiKiiMimnfiHiuiHtiiiHiiMiiiiiniHiiiiiBmiiHiiimiwiiiiiHiiiiHHiimimimMmMinimiiiHiiiHiiiiiiiiiriiiiiiiiiii ER MAAKT U HET LEVEN COMFORTABEL O Noordstraat 38 Terneuzen Telefoon 2581 Ter gelegenheid van de wereld dierendag die dit jaar op zondag viel, werd zaterdagnamiddag op het terrein tussen de Rozenstraat en Azaleastraat een hondenshow gehouden, die werd georgani seerd door de Ned. vereniging tot bescherming van dieren afde ling Zeeuws-Vlaanderen en de afd. Terneuzen van de jeugdna- tuurwacht. Wellicht mede dank zij het zonnige weer was de be langstelling vrij groot. Niet min- jjdei' dan ^jVtjigenaars van honden hadden aan de oproep gehoor ge^ geven en de jury een vermoeien de namiddag bezorgd. Tevoren was medegedeeld dat niet op het ras van de hond zou worden gelet, wèl op de wijze waarop hij werd verzorgd. De algemene indruk was zeer goed en het kwam zelfs tot een her keuring toen bleek dat twee kan didaten met een gelijk aantal punten uit de strijd kwamen. Tenslotte kwam de beker in han den van mevr. C. Vermast. De jury bestond uit de heren C. J. Cysouw (dierenarts te Sas van Gent), C. de Blaay, G. Mul der, Janse en J. Machielsen. Aan het einde van de show be dankte de voorzitter van de afd. Zeeuws-Vlaanderen van de die renbescherming en tevens voor zitter van de Terneuzense jeugd- natuurwacht, de heer R- Hol, al'en die aan het welslagen van deze middag hadden meegewerkt, in het bijzonder de heer J. Will, de gemeente-opzichter, mevr. Boom-de Haan, de beheerster van het asiel en haar assistente, mvr. v. Vliet en de admistratie- afdeling gevormd door mevr. Janse en de heer J. C. Staal. Daarna ging de heer Hol over tot het uitreiken van de prijzen. Een extra prijs werd toegekend aan de oudste deelnemr, de 80- jarige heer P. Platteeuw, die met zijn Belgische herder aan de show deelnam en aan de heer P. de Waal die een extra prijs in ontvangst mocht nemen voor de deelname met de asielhond. De uitslag luidde: 1. Mevr. C. Vermast met poe-' del (beker beschikbaar gesteld door de heer J. van Dixhoorn) 2. J. Wisse met Mechelse herder; 3. K. de Jonge met Duitse her der; 4. G. Gelderland met Whip pet; 5. J. van Grol met Mechelse herder; 6. J. Sohrauwen met Whippet; 7. J. Vercouteren met Schotse collie; 8. M. Bouterse met Bouvier (kruising)9. A. M. de Lege met Schotse collie; 10. A. J. Voogt met Schotse collie, allen te Terneuzen; 11. J. de Feijter te Aardenburg, met Duit se herder; 12. Mevr. Andriessen Casteleijn met Pincher; 13. J. Faas met kruising herder; 14. M. van Beveren met Whippet; F. Veerman met Poedel; 16. E. Smit met kruising; 17. M. de Rid der met Dobberman, allen te Terneuzen; 18. M. Wouters te Stekene (B.), met Poedel; 19. A. W. Butler, met bastaard; 20. A. Hamelink, met kruising, beiden te Terneuzen; 21. S. Leys te Hoek, met Duitse dog; 22. J. Riemens te Terneuzen, met Boxer; 23. G. Cambeen te Graauw, met setter; 24. F. Smink met dwergpoedel en E. Elbertse met kruising, beiden te Terneuzen. Tentoonstelling. Zaterdag was er bovendien 'n gehele dag gelegenheid om in de gemeenschapszaal van de school aan de Begoniastraat, dank zij de medewerking van het hoofd van De hoogste prijswinnaars die een gelijk aantal punten behaalden. Rechts: Mevr. Vermast; links: de heer Jacobus Wisse. de jongensschool, de heer G. Meert, de tentoonstelling te be zoeken van de tekeningen die door de leden van de Terneuzen se jeugdnatuurwacht waren ver vaardigd. Veel kinderen maar ock een groot aantal ouders en onderwijzers hebben van hun be langstelling blijk gegeven. Voor het bestuur van de jeugdnatuur- wacht is het een aanmoediging om van een hoofd van een school te horen dat er veel gedaan wordt in Terneuzen om de jeugd liefde en'eerbied te leren voor alles wat in de natuur groeit en leeft. Hieruit blijkt dan ook dat het werk van de jeugdnatuur- wacht niet genoeg kan worden gestimuleerd. District II hoofdingelanden on gebouwd: P. Neeteson, Sas van Gent; J. van Hoeve, Sluiskil; W. Scheele, Terneuzen; P. Haak, Hoek; F. Cortvriendt, Hoek; M. J. Barbé, Philippine en C. P. van der Bilt, Sluiskil. Gebouwd; H. H. S. de Caluwé, Westdorpe, A. David, Sas van Gent en A. F. van Hijfte, Philip pine. VERGADERING TE PHILIPPINE Zaterdagmorgen hebben de vertegenwoordigers van de pol ders die zijn samengevoegd tot de verenigde Braakmanpolders, in het parochiehuis te Philippine, de aanbevelingen opgemaakt voor de toekomstige bestuurders van het nieuwe waterschap, stond de vergadering onder lei ding van de commissaris der koningin, terwijl de heer J. van Dongen namens gedeputeerde staten opnieuw acte de présence gaf. Voor de voordracht voor dijk- graaf waren telkens twee stem mingen nodig, in totaai dus zes. Nummer 1 werd de heer H. P. Wolfert te Biervliet; no. 2 de heer J. van Hoeve te Sluiskil en no. 3 de heer P. J. L. van Hoek te Philippine. De aanbevelingen voor gezwo renen en hoofdingeland zijn als volgt samengesteld: District I omgebouwd: eerste gezworene 1. P. de Jonge, Ter neuzen; 2. J. J. Riemens, Hoek; 3. P. E. Kindt, Hoek. Tweede ge zworene; 1. P. W. Jansen, Hoek; 2. R. G. Barbé, Philippine; 3. K. G. Tollenaar, Hoek. District I gebouwd: 1. J. Dregmans, Hoek; 2. A. F. Hanssens, Hoek; 3. J. van der Peyl. Gezworen district II omgebouwd: eerste gezworene 1. F. Ramondt, Sas van Gent; 2. A. Perdaen, Sas van Gent; 3. R. G. Barbé, Philippine. Tweede ge zworene: M. van Driel, Hoek; 2. M. A. van Driessen, Sluiskil, 3. P. Haak, Hoek. District II gezworenen ge bouwd- 1. P. J. L. van Hoek, Philippine; 2. A. de Caluwé, Sluiskil; 3. P. Loof, reserve R. A. J. den Boer, Sas van Gent. Voor de hoofdingelanden wer den de volgende personen als no. één op de voordracht geplaatst. District I ongebouwd: ir. W. Westhoff, Etten; L. M. de Zwart, Philippine; J. J. Riemens, Hoek; R. G. Barbé, Philippine; D. Tol lenaar, Hoek; P. E. Kindt, Hoek; K. G. Tollenaar, Hoek en A. Ver duit, Hoek. Gebouwd: P. J. L. van Hoek, Philippine; Ir. G. Dikötter, Ter neuzen en A. F. Hanssens, Hoek. KON. OLIE BLIJFT GEVRAAGD Wederom stonden aandelen Kon. Olie vanmiddag in het mid delpunt van de belangstelling. Ter beurze van New York heeft vrijdag voor oliewaanden een vaste stemming geheerst, deels op geruchten van nieuwe grote olievondsten. Deze geruchten zijn echter niet bevestigd. Vrij dagavond trokken olies hier aan tot 167. De vraag was weer af komstig van Amerika en Zwit serland. In het voorbeursver- keer werd nog f 167 gedaan maar vanmiddag bleef de markt daaronder. Gehandeld werd van 166,20 tot 166,80, waarmee een koerswinst van twee tot 2'A gulden werd behaald. AKU was prijshoudend maar onder het niveau van hedenochtend, Hoog ovens werd vijf punten lager geadviseerd, Unilever bleef iets ten achter, maar Philips was gevraagd en opende een gulden hoger op 161,40, waarna de stijgende richting werd volge houden. Er waren vandaag twee in schrijvingen, een voor de claim emissie Thomsen, waarvan de claims werden geadviseerd op 320 a 325 en de Europese ge meenschap voor kolen en staal wegens de uitgifte van 25 min. 5% pet. 20-jarige obligaties 1964 a pari. De belangstelling voor laatst genoemde inschrijving was zo groot, dat de betiteling van „gekkenhuis" werd gebruikt. Ook van buitenlandse zijde toon de men belangstelling voor deze inschrijving, zodat de toewijzing wel de nodige moeilijkheden zal opleveren. De claimhandel is inmiddels wat kleiner geworden. De claims Fokker zijn nog overgebleven en werden geadviseerd op 75. De converteerbare obligaties Van Ommeren kwamen in de voor lopige notering. Morgen begint op de incourante markt de han del in claims tapijtfabrieken Ber- goss. In de scheepvaarthoek was de stemming prijshoudend en luste loos. De cultures lieten onver anderde adviesprijzen zien. De handel in aandelen Centrale Sui ker duurt voort en er ontwikkel de zich weer een vaste stemming met de nodige schommelingen. Geopend werd op 417 waarna zelfs 427 werd gedaan, vervol gens 423. Ook tegen sluiting bleef de stemming kalm zonder spectaculaire koersbewegingen. Zaterdag is de 44-jarige Th. v. d. Stegen, rijwielhandelaar uit Horst, bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De heer Van der Stegen reed in zijn auto op de Deurnesweg te Venray en wilde een voor hem rijdende personenauto inhalen. Bij deze manoeuvre kwam hij frontaal in botsing met een vrachtwagen, die van de andere kant kwam. De heer v. d. Stegen zat alleen in zijn auto. De twee inzittenden van de vrachtwagen bleven ongedeerd. In de nacht van zaterdag op zon dag is op het terrein aan de Zui dervaart in de Schermerpolder bij proefboringen die een Franse maatschappij daar al enige maan den verricht, gas aangeboord. Tot op tien kilometer afstand van de hoorplaats werden omwonenden door een sterk gerommel gewaar, dat er iets bijzonders aan de hand was. Öp de hoorplaats is thans de ook op vele andere plaatsen in ons land bekende vlam zichtbaar. A r!v. De uitslagen van de voetbal wedstrijden (voor de bekercom petitie; doelpunten gemaakt in de verlenging tellen dus niet mee), die gelden voor de sport- toto van deze week, luiden: AGOVV—Veendam 2—3 ExcelsiorHaarlem 21 (na verlenging) Zwolse BoysVVV 02 HilversumAlkmaar 21 Cambuur—GVAV 0—1 DFC—Holland Sport 1—3 HeerenveenWillem 2 41 XerxesVolewijckers 12 (na verlenging) GraafschapGo Ahead 04 SVV—RBC 3—0 Roda JCEindhoven 30 Helmondia '55Volendam 34 DHC—Hermes DVS 2—1 Juist ingevuld zag het toto formulier er als volgt uit: 2-3-2-1-2-2-1-3-2 -1-1-2-1. Voor toto 7 waren 612.870 ge gadigden, die 707.168 inlegden. De le prijs bedraagt: 128.350, de tweede 70.010 en de derde ƒ35.005. Zondagavond waren er vier meldingen van 13 goed voor spelde uitslagen, 50 met 12 en 80 voor de eerste acht. Voor goaltips drie was minder animo. Er waren 197.285 deel nemers. De inleg was 163.361. De eerste, tweede en derde prijs bedragen elk 17.970. Er waren twee meldingen van zes, tien van vijf en een groot aantal voor vier goede tips. De juiste volgorde was: 7-5-5-7-7-10. TERNEUZEN Geboren: 24 sept. Willy, z. van Dominicus Pladdet en Cornelia Martina van Tatenhove, won. Begoniastr. 1; Maria Gerarda Aline, d. van George Petrus Celine de Clerck en Theodora Maria Al- phonsina van Haelst, won. Axe'se- str. 13. 25 sept. Bas, z. van Guido Theofiel Prudence de Wilde en lleonora Hallegraeff, won. te Axel; Catholijntje Carolina Iza, d. van Izaak Jacob van der Lijcke en Catholijntje Suzanna Janssen, Spoorstr. 107; Jacqueline Fran- goise, d. van Johannes Gerrit van Kruiningen en Cornelia Pieter- nella Bliek, won. Jan Steenstr. 20; Frank Jozef Antonius, z. van Wil helmus Jacobus Langerak en Mar tha Eugenia Elegeert, won. te Axel; Sandra Raghnild Adriana, d. van Afmand Willy Spuesens en Agnes Marie Louise Vervaeck, won. te Westdorpe. £6 sept. Jan, z. van Jan van Strien én Elisabeth Maatje Neeltje Koekkoek, won. Noordstr. 79. 27 sept. Chatal Augusta Rachel, d. van Johan Camiel van Esbroek en Lilian Clementina Andrea de Koek, won. te Axel; Frederik, z. van Adriaan Cornelis Pi'eterse en Bertha Jo- sepha van Waterschoot, won. te Axel; Gerben Bastiaan, z. van Benedit Kloosterman en Qerri Thoma Boukje Pijlman, won. te Axel. 28 sept. Pietertje Alida Mar- garetha, d. van Gans Gijs de Ko ning en Dina Regina Schaart, won. te Amstelveen; Minikus, z. van Johannes 't Gilde en Christina Catharina Brandes, won. Eras- musstr. 37; Karin Petra Marina, d. van Charles Louis van Deursen en Roza Magdalena van Sikkelerus, won. te Axel; Dynphena Marcella Petra, d. van André August van Troost en Maria Johanna Smits, won. te Westdorpe. Huwelijksaangiften24 sept. Frangois Cornelis de Putter, 27 j., won. te Zaamslag, en Janna Maria Verberkmoes, 21 j., jd. 30 sept. August Karei de Pauw, 39 j., geh. gew., won. te Antwerpen, en Cor nelia Neeltje Wieland, 44 j., jd.; Pieter Verhelst, 23 j., jm., en Eli zabeth Jacoba Johanna Dieleman, 20 j., jd.; Jacobus Pijpelink, 21 j., jm., en Helena Cornelia Zegers, 18 j-, jd. Huwelijksvoltrekkingen: 24 sept. David Kotvis, 21 j., jm., won. te Axel, en Catharina Dina Hoek man, 21 j., jd. 25 sept. Jacobus Harte, 30 j., geh. gew., en Alice Maria Versaevel, 24 j„ jd, won. te Hoofdplaat. 28 sept. Dirk Frangois Verpoorten, 22 j., jm., won. te Groede, en Catharina Maria Ver sloot, 24 j., jd. 29 sept. Petrus Jo hannes Henricus van Erp, 45 j., geh. gew., en Anne Zoé Adèle Secq, 50 j., geh. gew.; Willem Pieter Touw, 32 j., geh. gew., en Reiniera Smit, 27 j., jd. Overleden: 23 sept. Abraham Johannes Faasse, 47 j., echtg. van Neeltje Elisabeth Weststrate, won. Schoolweg 49 a/b. 25 sept. Anna Maria Huisman, 11 j., won. Hen- drikstr. 10. 26 sept. Neeltje Diele man, 70 j., geh. gew. met Jan Ver straten, won te Zaamslag; Isaac Versluijs, 66 j., echtg. van Sara Catharina van der Linde, won. te Biervliet. 27 sept. Eduardus van Geetsum, 87 j., echtg. van Maria Louisa Herman, won. te West dorpe. 28 sept. Martina Maria de Mul, 83 j., echtg. van Gustaaf Staelens, won. te Westdorpe. 29 Dank zij hulp van de buren slaagde men erin de levende have te redden. De inboedel ging' geheel verloren. 64. „Zij zitten ons op de hielen!" gromde Alfonso, zijn paard de spo ren gevend en zo snel zij konden reden zij in de richting van de waterval, die spookachtig besche nen werd door het vale maan licht. Het donderend geluid van het vallende water overstemde 't gestamp der paardenhoeven, Al fonso die de laatste minuten in grimmig nadenken verzonken had voortgereden, bracht zijn mond plotseling dicht bij het oor van zijn dienaar. „Neem mijn paard over en zorg dal ge onze achter volgers voor blijft!" beval hij. „Zij zullen menen dat wij nog steeds te zanten zijn wanneer zü twee paarden voor zich uit horen." „Wat zijt ge van plan?" vroeg Felix verbaasd. „Ik heb geen tijd om het u uit te leggen." De ander liet zich uit het zadel glijden. „Vooruit! Hier vandaan!" Hij staarde zijn weg rijdende dienaar een ogenblik na en verborg zich daarna haastig onder de stenen brug, die hier over de bergbeek leidde, terwijl felle hoefslagen In de verte nader den. Weggedrukt tegen de stenen muur zag hij Aram en het meis je een ogenblik - Uter voerb| jagen, zonder dat zij hem in het oog kregen. Toen zij om een bocht van de pas verdwenen wa ren, kwam hij haastig te voor schijn. „De weg is vrij..." mompel de hij grijnzend. „Palermo's be schermers hebben hem in het slot achtergelaten. Dit is de kans om ongestoord met hem af te reke nen! sept. Maria Dooms, 79 j., geh. gew. met Willem Verduin, won. Molen gang 2. TERNEUZEN In de periode van 24 tot en met 30 sept. hebben zich in 'deze ge meente gevestigd: O. Reniquevan Laere, Goesse- polderstr. 19, van Axel; E. de Rit- ter, A. Dekenstr. 23, van Hoek; P. C. A. Ruijten, Tramstr. 34, van Nijmegen; J. D. L. M. Weterings, Axelscstr. 101, van Dussen; G. P. A. Smidt, Visartstr. 18, van Bres- kens; E. L. de Ridder, Nieuwe Kerks'tr. 17, van Overslag; B. R. E. M. Bours, Nieuwe Kerkstr. 17, van Koewacht; M. J. M. Bours, Nieuwe Kerkstr. 17, van Koe wacht; M. C. I. van Acker, Nieu we Kerkstr. 17, van Axel; T. M. M. van den Berg, Nieuwe Kerk str. 17, van Axel; H. J. van den Bosch, Nieuwe Kerkstr. 17, van 's-HertogenboschE. D. Strad- meijer, Frans Halslaan 8, van Hoek; C. Stoutjesdjjk, Tholenstr. 50, van St. Philipsland; G. J. M. M. Cosijn, Rembrandtlaan 19, van Breda; J. D. de Putter, Breitner- str. 28, van Cadzand en C. M. LandaStolwerk, Wilgenplant soen 24, van Bergen op Zoom. Vertrokken: P. H. M. van Assche, Noordstr. 5a, naar Sas van Gent; J. J. Jasperse, Benedenweg 45, naar Axel; J. A. J. Dingeman- se, Koninginnelaan 25, naar Brou wershaven; M. J. Kaan, Dijkstr. 43, naar 's-Gravenhage; I. S. La- fortLaurfjs, Middenstr. 68, naar Hulst; R. J. van Heese, Bosjesweg 46, naar Heer; J. Verherbrugge, Bovenweg 76, naar Bréskens; f. W. van der Kloostervan Zuuren, Kastanjelaan 7, naar Zwijndrecht; D. M. Boland, Leeuwenlaan 24, naar Utrecht en L. D. Scheele, Wijk P 127, naar Amstelveen. BURGERLIJKE STAND AXEL Geboren; 3 sept. Jolanda Mar tha Maria, d. van Willy Petrus Johannes Maas en Anna Louisa Lust, Calandstr. 14. 5 sept. Er- win André Anna, z. van Wilfried Victor Leonie Dierick en Theo dora Petronella de Bakker, Han- delstr. 3. 14 sept. Willem Simon, z. van Marinus van Langevelde en Elisabeth de Blaeij, Nieuwen- dijk 74. 20 sept. Marco Erwin, z. van Cornells Marinus van der Gaag en Helena Janneke Rie mens. 22 sept. Willemina Johan na, d. van Hubrecht Koman en Cornelia Boterblom, Industrie weg Zuid, woonark „Corrie". 24 sept. Anthonie, z. van Gerrit van Wijck en Tanneke Wilhelmina de Blaeij, Graaf Jansdijk 38. 26 sept. Patrick Bernadette Alphons Su zanna, z. van Albert Petrus Plat- jouw en Cornelia Johanna Her- togh, Calandstr. 6. 28 sept. Hil- Iegonda Cornelia Francina, d. van Cornelis de Koeijer en Johanna Maria Oostendorp, van Gistelle- laan 36. Huwelijksaangiften: 2 sept. Jacobus Pieter Johannes van Hoorn, 20 j., jm., en Ebrina Eli sabeth van Wijck, 18 j., jd. 14 sept. Marinus Jacobus Verhelst, 19 j„ jm'., en Anke Zij!, 17 j., jd. 16 sept. Jacobus Cornelis Oost- dijk, 24 j., jm., won. te Terneu zen, en Suzanna Pieternella Op peneer, 23 j., jd.; Ralph Robert Overweel, 23 j., jm., won. te Mid delburg, en Irma Magdalena van de Vijver, 24 j., jd. 22 sept. Ge-i orge Duerinck, 22 j., jm., won. te Vogelwaarde, en Johanna van Kampen, 18 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen2 sept. Theophiel Petrus Verbist, 73 j., geh. gew., won. te Vogel waarde, en Alida Maria Louis Joseph de Smedt, 66 j., geh. gew. 3 sept. Krijn Buijze, 22 j., jm., won. te Zaamslag, en San- tina van Doeselaar, 23 j., jd. 11 sept. Jan Kempe, 21 j., jm., won. te Zaamslag, en Tanneke Diele man, 20 j., jd. 17 sept. Jacobus Pieter Johannes van Hoorn, 20 j„ jm., en Ebrina Elisabeth van Wijck, 18 j„ jd. Overleden: 9 sept. Dirkje Boer, 74 j., wed. van Jozias Pieter Smies. 15 sept. Jacobus van Meurs, 71 j., weduwn. v. Adriana Lindenberg. In Sjiraz in het zuiden van Perzië zijn vandaag zes stam hoofden door een vuur^eJe.on terechtgesteld wegens opstrnd tegen de regering en het s. >- teren van het landhervormin,„- programma.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3