Tern. Boys verspeelt een punt Terneuzen zakt naar de derde plaats Corn Boys verdringt Vogelwaarde Maandag 28 Dinsdag 29 sept. 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 D. W. S.-FEIJENOORD 2-1 (1-1) I A. D. O.—FORTUNA '54 1-2 (0-1) SPARTA-G. V. A. V. 0-0 M. V. V.-P. S. V. 0-3 (0-1) HERACLES-TELSTAR 1-1 (1-0) N. A. C.-AJAX 1-2 (0-1) D. O. S.-SITTARDIA 2-1 (1-0) GO AHEAD— ENSCHEDE 0-0 DE SPORTTOTO Oostenrijk—Zuid-Slavië 3-2 Roda Boys-A. Z. V. V. 7-4 Tern. Boys—Yerseke 1—1 Kapelle—Spui 4—1 e—ïo Alliance—Terneuzen 3—2 Axel—Sluiskil 1—1 Aardenburg—IJzendijke 4-0 I Clinge—Steen 3—1 Vogelwaarde—RCS 1—2 Biervliet—Lewed. B. 5—0 Koewacht—Corn Boys 0—4 Auto tegen booin; één dode Zeelandia—Meto 1—4 Roosendaal—Hontenisse J D. W. S. bedreigt Heracles (Adv.) Toeschouwers: 55.000. In een nagenoeg uitverkocht Olympisch stadion hebben D.W. S. en Feijenoord laten zien, dat een eredivisie-ontmoeting attrac tief kon zijn. Goede en snel uit gevoerde combinaties van een aanvankelijk sterker Feijenoord maakten soms D.W.S.' koelbloe dige stopper Schrijvers onrustig, hetgeen in het eerste en enige Rotterdamse doelpunt resulteer de. Dat D.W.S. na een gelijke rust stand ondanks een door Daan Schrijvers gemiste strafschop toch de winst greep, was ver diend. Feijenoord zakte na de hervatting iets terug en in het laatste kwartier kreeg men de indruk, dat enkele Rotterdam mers uitgespeeld waren. Beide ploegen telden een speler, die wat uit de toon viel, zoals dat ook het geval was met de vaak onduidelijk fluitende heer Schalks. Bij D.W.S. was aanvals leider Temming veel te traag, Feijenoord had in Moulijn een te moeilijk voldoende en te weke linksbuiten. (Adv.) RED BAND ROOSENDAAL Toeschouwers: 16.000. A.D.O. heeft tegen Fortuna '54, een gemiddeld veel oudere ploeg, verzuimd de grotere snelheid te gebruiken. Technisch en vooral tactisch waren de Limburgers hun jongere tegenstanders de baas. Daarbij gevoegd een slui tende achterhoede met een ge routineerde Van der Hart aan het hoofd en een slecht plaat sende A.D.O.-voorhoede en de nederlaag is verklaard. Het schieten van Haagse zijde was slordig. Fortuna's middenvoor Kohn besliste de wedstrijd door verdedigingsfouten van A.D.O. met twee goede doelpunten af te straffen. Bij A.D.O. kon slechts Heynen boven de middelmaat uitkomen, terwijl bij Fortuna de uitstekende dekking door Qua- dackers, Van der Hart en Kus- ters te loven viel. Middenvoor Hoet van A.D.O. faalde. Toeschouwers: 18.000. Als troost voor de nedèrlaag heeft de Sparta-aanhang een aardige strijd bij kunnen wonen. Twee gelijkwaardige ploegen met sterke verdedigingen ver toonden vaak leuk voetbal in het middenveld. Lange tijd ontbrak het aan doelpunten. Sparta's aanval speelde te kort. Voor G.V.A.V. dat een hoger tempo ontwikkelde en meer ruimte schiep, bleek de laatste barrière steeds te groot. Slechts zelden kwamen er ge vaarlijke momenten waarbij keeper Den Hertog formidabele reddingen moest verrichten bij schoten van Petterson en Alma terwijl zijn collega Van Leeuwen bij een kopbal van Van Miert uitstekend optrad. Tenslotte scheen ieder verzoend met een puntendeling, maar toen Menge- rink deed wat een matige Bos veld vóór rust had verzuimd, greep G.V.A.V. de winst. Toeschouwers: 15.000. M.V.V. is na deze nederlaag tegen P.S.V. naar de onderste plaats van de ranglijst verhuisd. De Maastrichtse ploeg was kans loos. Niet omdat de Eindhove- naren zo geweldig speelden, maar de thuisclub kon voor het doel nimmer gevaarlijk worden. P.S.V. was ondanks een matige opbouw doortastender. Het legde zich aanvankelijk op verdedigen toe, maar had ook, toen Van Wissen en Fijs zich meer naar voren waagden, geen moeite met de spaarzame Maas trichtse aanvallen. Aan de an dere kant dreigde er steeds ge vaar wanneer de Eindhovense voorlinie oprukte. M.V.V. had enkele oudere spelers terugge haald, nu bleek dat het experi ment met jonge ex-amateurs nog niet succesvol was. Alleen Vroesch was opgesteld, maar hij werd kort vóór rust vervangen. Toeschouwers: 16.000. Dennis Neville naar Alme lo gekomen om de Oranje-kan didaat Henny van Nee met eigen ogen te aanschouwen is niet veel wijzer geworden. Wel toon de de topscorer zich een goed voetballer, maar de speelwijze van Heracles maakte het niet mogelijk zijn waarde als door stoter te demonstreren. Evenals bij Telstar moetsen de voor- waartsen van Heracles—te veel aan de spelopbouw deelnemen en dat had t£t gevolg dat het bijna uitverkochte Heracles-huis weinig gevaarlijke situaties te zien heeft gekregen. Van Nee had echter ook pech met een schot tegen de paal. Een teleur stellende wedsrijd met een juiste uitslag. Toeschouwers: 10.000. Het is de toeschouwers duide lijk geworden, waarom Ajaj mo menteel geen rol speelt. Ook N.A.C. zal anders voor de dag moeten komen, want zoals het nu gaat zullen de Bredanaars snel onderaan staan. Ajax had tenminste nog een Nuninga, maar N.A.C. miste in Luiten zijn beste speler en kwam dan ook niet tot grote daden. Een grote nederlaag dreigde voor de Bre dase ploeg, toen Nuninga reeds in de zesde minuut scoorde. Ge mis aan strijdlust kenmerkte ech- ter overigens ook Ajax, zodat het D.W.S.-FEIJENOORD 2-1 Voor een vol Olympisch stadion in Amsterdam heeft D.W.S. zon dagmiddag in het herfstzonnetje met 21 gewonnen van Feijen oord. Dit was het moment, waarop Pieters Graafland zich de hulde van zijn ploegmakkers verwierf toen hij een door Daan Schrij vers (achtergrond) genomen strafschop stopte lang bij één doelpunt bleef. De twee treffers in de slotfase maakten voor de toeschouwers nog iets goed. Toeschouwers: 7.500. Een zwak gespeelde wedstrijd, waarin het plaatsen en schieten te wensen overliet. Het doelpunt dat Visser vóór rust maakte, was het resultaat van een beoorde lingsfout van doelman Peersman, die de effectvolle boogbal via de paal in eigen doel sloeg. Sittardia viel na de hervat ting fei aan, maar vond enkele malen doelman Ruitenbeek op zijn weg. Het zat de Limburgers in deze periode niet mee. Een nieuwe verdedigingsfout van de gasten stelde Van der Linden in staat de stand op 20 te bren gen, doch vijf minuten vóór het einde kreeg Sittardia een belo ning voor het harde werken in de vorm van een door Dullens gescoord tegenpunt. Toeschouwers: 13.000. Slecht spel kenmerkte deze oostelijke derby. De ontmoeting kende meer diepte- dan hoogte punten. Na een veelbelovend Deventer offensief zakte het spelpeil zienderogen weg. De de fensies waren voor de weinig doortastende aanvalslinies veel te sterk. Bij de kansen die zich voordeden, waren de schoten zo slecht gericht, dat Van Zoghei enerzijds en Lagarde anderzijds er geen moeite mee hadden. En- schede's doelman Lagarde speel de de wedstrijd niet uit. Drie mi nuten na de hervatting werd hij geraakt door een onbeheerste trap van de actieve Deventer linkshalf Butter. Lagarde werd in de nierstreek getroffen. In de kleedkamer oordeelde een arts De uitslagen van de voetbal wedstrijden, die, gelden voor de sporttoto van deze week, luiden: Go AheadEnschede 00 ADOFortuna '54 12 DWS—Feijenoord 2—1 MVVPSV 0—3 Sparta—GVAV 0—1 N AC—Ajax 1—2 HeraclesTelstar 11 DOS—Sittardia 2-1 VVV—Willem II 0—2 AlkmaarRBC 21 De VolewijckersNEC 32 VeendamElinkwijk 50 LimburgiaRoda JC 11 Juist ingevuld zag het totofor mulier er als volgt uit: 321 2—2—2—3—1—2—1—1—1—3. Aan de toto van deze week namen 626.763 personen deel, die een totaalbedrag van ƒ750.456 inlegden. De eerste prijs bedraagt 136.207, de tweede ƒ74,295 en de derde prijs 37,148. Zondag avond waren er twee meldingen van dertien goed voorspelde uit slagen, 15 van 12 en 50 van de eerste acht. het nodig hem naar een zieken huis te voeren, waar bleek dat hij een nibrbloeding had opgelo pen. Zijn toestand is niet ernstig, maar eerst vandaag zal een diag nose kunnen worden gesteld. La- garde's vervanger Warringa deed het uitstekend. Van de verre reis naar Aalst heeft AZVV niet veel plezier be leefd. Vóór de rust werden de Axelaars compleet overspeeld. De midvoor van de thuisclub schoot zijn ploeg al gauw naar een 20 voorsprong. Ondanks het overwicht duurde het tot de 40e minuut eer de rechtsbuiten de stand kon vergroten (30). Acht minuten na de hervatting bracht dezelfde speler de stand op 4—0. Vlak daarna werd het 50 via een fraaie kopbal van de linksbuiten. Eerst na het hal ve dozijn kwam AZVV tot een tengenoffensief. In tien minuten tijds werd de stand tot 64 te ruggebracht door goede goals van De Putter, Ruijtenburg, Borgt en Haak. AZVV zette door, maar tot doelpunten kwam het niet meer. De laatste treffer viel aan de andere kant. De mid voor bracht de eindstand op 7 4, waarna AZVV een onverwacht zware nederlaag mee naar huis kreeg. Het begin was voor de Boys, die al direct 't Yerseke doel be stookten. Een schot van rechts binnen Van Dixhoorn ging via de lat over en bij een schuiver van linksbuiten De Jonge had de doelman van de gasten al zijn talenten nodig om de bal corner te werken. De Boys behielden een licht overwicht, maar hun combinaties waren te doorzich tig en strandden keer op keer op een sterk verdedigjngsblok. In de 27e minuut nam Yerseke de leiding. Uit de achterhoede werd een goede aanval opgebouwd. Dé linksbinnen Christiaansen kreeg een pass; hij ging met de bal aan de haal en scoorde met een hard diagonaal schot (01). Na de rust vielen de Boys fel aan, maar de gasten stelden alles in het werk om de kleine voor sprong te behouden. In tegen stelling tot de eerste helft werd het spel nu ruwer, waaraan men zich van weerskanten bezondig de. In de 27e minuut kregep. de Boys een vrije trap te nemen. De jonge zette zich achter de bal en schoot over vele hoofden kei hard in (11). Ondanks hard nekkige aanvallen en veel vrije trappen onderging deze stand geen verandering meer. De elftallen waren vrijwel aan elkaar gewaagd, maar de aan vallen van Kapelle waren ge vaarlijker. Het werd dan ook een verdiende overwinning voor de thuisclub, al is de uitslag wel wat geflatteerd. In de 32e mi nuut opende linksbuiten Kouse maker de score (1—0). Acht mi nuten later maakte linksbuiten v. d. Vrede er 2—0 van. Tien minuten ha rust kreeg' Oostdijk de bal verkeerd op zijn schoen, waardoor hij in zijn doel schoot (30). De Spüi-midvoor Buize omspeelde twee tegenstanders, waarna hij ook de doelman pas seerde en de bal in het verlaten doel deponeerde (3—1). Kort vóór het einde wist Zegers de voorsprong van Kapelle tot 41 op te voeren. Zaterdagvoetbal DERDE KLASSE Roda Boys 4 3 1 0 7 15— 8 The Gunners 4 2 2 0 6 118 SVV '54 4 1 3 0 5 5—3 Arnemuiden 3 2 0 1 4 127 Aalburg 3 1113 8—4 Zwal. Boys 4 1 0 3 2 411 AVZZ 3 0 12 1 8—13 Sprang '30121 38 Woudrichem 4 0 13 1 4—10 VIERDE Tern. Boys Smerdiek Rillandia Yerseke VKC Meeuwen Nieuwland Kats Krabbendijke KLASSE B 4 3 1 0 7 IJ' 7 6 10—11 5 9—5 4 8—5 10— 8 11— 8 13—16 4— 8 3—'11 EERSTE KLASSE Z.V.B. Middelburg 5 3 3 0 0 Wolphaartsdijk 3 2 10 Beren 3 2 10 Wemeldinge 3 12 0 Kapellé 3 2 0 1 Hoek 3 111 Bruse Boys 3 10 2 Zaamslag 3 10 2 AZVV 2 3 10 2 Spui 3 10 2 Nieuwdorp 3 0 12 Mevo 3 0 0 3 7— 1 8— 1 12— 4 6— 3 10— 7 10— 4 1—14 6—11 3— 7 1—14 De overwinningen van de Ter- neuzenaars zijn abrupt afgebro ken door een hard! werkend Al liance, dat de punten in de wacht heeft kunnen slepen, doordat het de gasten niet de gelegenheid gaf hun eigen spel tot ontplooi ing te brengen. Alles leek bij de roodzwarten stroever te gaan dan men had mogen verwachten. De mythe dat Terneuzen niet kan winnen van Alliance, heeft opnieuw voedsel gekrgeen door deze nederlaag, waaraan ook het snelle succes van de gastheren niet vreemd zal zijn geweest. Zij wisten n.l. reeds in de 3e minuut de score te openen, hetgeen een geduchte tegenvaller voor de be zoekende club moet zijn geweest. Te half drie gaf scheidsrechter Zuur het signaal voor de aftrap. Het wederzijds verkennen had zoals gezegd een snel resultaat voor Alliance in petto door een mooie aanval over links die door de felle midvoor Aerts ineens werd afgerond (1—0). De Terneuzenaars ontworstel den zich aan de druk, maar het spel werd te kort gehouden, waardoor weinig gevaar in de doelmond van de tegenpartij ont stond. Dit in tegenstelling tot de gastheren, die door lange trap pen over de snelle vleugels steeds verwarring wisten te stichten voor de Terneuzen-veste, waar men kennelijk moeite had vat te krijgen op dit speltype. Toch kwam vrij onverwacht de stand gelijk toen in de 20e mi nuut een door P 't Gilde over rechts genomen vrije trap bij E. Lauret terechtkwam, die geen moment aarzelde en de bal van flinke afstand keihard in de lin kerbovenhoek plaatste. Toen had Terneuzen moeten doorstoten, maar hoewel gevaarlijke situa ties voor het doel van Alliance ontstonden, ontbrak toch de spe ler die de zaak kon afronden. <Op voor de roodzwarten wat ongelukkige wijze werd het 21 voor de gastheren, toen de snelle rechtsbuiten de bal in het doel gebied wist vrij te spelen en met een hoge bal van rechts Leunis en Geelhoedt wist te verschalken. Met deze stand ging men de rust in. Na de hervatting mocht men verwachten dat de roodzwarten uit een ander vaatje zouden gaan tappen, maar het zat er deze middag kennelijk niet in. Zo werd het in de 20e minuut zelfs 31, doordat de Terneuzen- verdediging op onvoldoende wijze ingreep, waarvan linksbinnen Sep profiteerde. Alliance bleef aandringen, maar allengs ging ook Terneu zen meer naar voren om nog 'n redelijk resultaat te bereiken. Het zat echter niet mee. Ver schillende goede schoten stuitten af op tegenstander of paal. Ver der dan een 2e doelpunt kwamen de gasten niet meer. Dit ge schiedde in de 35e minuut toen Wissel een scherp genomen cor ner keurig inkopte. Het is te hopen dat de Terneu zenaars lering uit deze neder laag zullen trekken en met nieu we moed de niet gemakkelijke uitwedstrijd tegen Internos zul len aangrijpen om door snelle open aanvallen met een gun stiger resultaat uit Brabant terug te keren. Oostenrijk heeft de zondag te Wenen gespeelde interlandvoet balwedstrijd tegen Zuid-Slavië gewonnen met 32. Bij de rust was de stand gelijk; 11. De Oostenrijkers waren in de eerste helft reeds superieur, maar over troffen zich nog in de tweede spelperiode, toen zij tot voor treffelijk voetbal kwamen en hun tegenstanders soms tot figuran ten degradeerden. Op papier had Axel in deze derby zonder twijfel de beste kansen, maar in het spel is dat niet tot uiting gekomen. Vóór de rust kreeg de thuis club ondanks het enthousiaste spel van Sluiskil een veldmeer- De eerste treffer viel in de 22e minuut en werd gescoord door G. Blondeel. Th. de Backere maakte er in de 35e min. 20 van en twee minuten vóór half-time benutte Karreman een strafschop (30). In de tweede helft werd er slechts eenmaal gescoord en wel in de 32e minuut door Th. de Backere (40). Clinge en Steen speelden een wedstrijd die het aankijken waard was. Na 16 minuten nam de thuisclub de leiding door Hoefnagels (10). Steen nam hierna het heft volledig in han den, wat in de 38e minuut resul teerde in de gelijkmaker van Audenaerde (11). In de tweede helft had Clinge het beste van het spel. A. van Bunder gaf in de 23e minuut Clinge de leiding (21). Zes mi nuten voor het einde maakte A. Ras met een fraai doelpunt aan alle onzekerheid 'n einde (3—1). Vogelwaarde heeft tegen het technisch betere RCS zijn huid zo duur mogelijk verkocht. Ove rigens heeft de gelukkigste ploeg deze wedstrijd gewonnen. Éérst 4 minuten vóór rust kwam het eerste doelpunt van de voet van G. v. d. Berge (01). In de 16e minuut van de tweede helft trap te De Kraker de bal in eigen doel (1—1). Negen minuten voor het einde bezorgde De Nooijer met een kopbal zijn club de over winning. Spil De Kraker en doel man Danielsche waren voor de voorhoede van Vogelwaarde te grote struikelblokken. Een gemakkelijke overwinning voor de thuisclub. In de eerste helft gaf Lebo nog goed partij, al was het na 13 minuten reeds 2—0 door doelpunten van Ver- sluijs en Martens. Na de thee hield Lebo stand tot de 28e minuut. Toen maakte Versluijs in enkele minuten tijds er 40 van. Door een doelpunt van De Ceulenaere, enkele mi nuten yoor het einde gescoord, werd de eindstand 50 bereikt, Corn Boys behaalde in Koe wacht een verdiende maar wel geflatteerde overwinning. In de 40e minuut opende Van den Abeele uit een corner de score (01). Drie minuten na de ope ningstreffer schoot J, v. d. Ber gen Corn Boys' naar een 20 voorsprong. In de 32e miuuut na de hervat ting scoorde v. d. Abeele nog maals (0'3). Met een kopbal van v. d. Bergen werd het ten slotte 04. Op de weg Baarle-Nassau- Chaam is zondagavond de 25-ja- rige heer A. de Grauw uit Baar- le-Nassau, zoon van de burge meester van deze gemeente, met zijn auto tegen een boom gebotst en om het leven gekomen. Er hing ten tijde van het ongeval een lichte mist. De auto werd vernield. derheid, al resulteerde dat slechts in een 10 voorsprong. Na de hervatting was Sluiskil het meest in de aanval. Het kon de achterstand wegwerken en kwam enkele malen dicht bij het winnende doelpunt. Het goede werk van doelman Verpoorte stond de overwinning voor Sluis kil in de weg. Na de aftrap trok Axel direct in de aanval. Het was meester van het middenveld, maar de afwerking bleek onvoldoende. Het duurde tot de 35e minuut eer Axel de sijpre kon openen. Midvoor Van Vugt werd door de Sluiskilse doelman aan beide benen vastgehouden en de arbi ter kende een stafschop toe. Deze werd .door Verbunt onhoudbaar ingeschoten (I0). Na de rust nam Sluiskil het heft in handen en Axel werd op eigen helft teruggedrongen. De druk werd steeds groter en de schoten werden gevaarlijker. Verpoorte moest meerdere ma len zijn talenten tbnen bij scho ten van Feber en Jacobs. In de 25e minuut viel de gelijkmaker. Door slecht ingrijpen kreeg Feber een kans en hij benutte die (1 1), Axel kwam nog even terug maar de vlugge Sluiskilse ver dediging hield stand. Al met al mag Axel met dit gelijke spel nog tevreden zijn. Zeelandia heeft in een slechte wedstrijd zijn eerste nederlaag geleden. In de eerste speelhelft Wisten de Middelburgers zich nog staande te houden, maar na de hervatting speelde Meto het minst slecht en won verdiend. Na 33 minuten nam Meto de leiding door oud-international De Axelse doelman Verpoorte plukt de bal weg boven het kopgrage hoofd van de Sluis- ■I kilse middenvoor De Feber. Van Overbeke (01). Eén mi nuut voor rust bracht Van Iren de partijen op gelijke voet (1 Zeventien minuten was de tweede helft oud toen Mous met een diagonaal schot Meto de lei ding bezorgde (12). Door Van Hoek werd het in de 36e minuut 1—3. Twee minuten voor het einde bracht Van Overbeke uit een strafschop de eindstand op 14. 2-1 Een verdiende overwinning voor de Roosendalers, die na 10 minuten de leiding namen door Heijnen (1—0). De bezoekers speelden veelal in de verdediging en moesten het van uitvallen hebben, omdat Roosendaal het middenveld beheerste. Na 37 mi nuten kon de thuisclub haar voorsprong vergroten door Van Loon, die de bal langs de uitge lopen doelman Asselman plaat ste (20). Aan de overzijde kreeg Th. Bogaerts een mooie kans de achterstand te verklei nen, maar hij schoot voor open doel de bal hoog over. In de tweede helft moest Roo sendaal haar meerderheid op het middenveld prijsgeven en wogen de partijen meer tegen elkaar op. Het verdiende tegenpunt kwam in de 20e minuut van Th. Bo gaerts, die een voorzet van E. Bogaerts in een doelpunt om zette (21). Bij deze ene treffer is het gebleven, daar Roosendaal tijdig de bakens verzette.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5