Provinciaal nieuws HOOFDPIJN meer comfort met Esso Gas SLIK UW PIJN WEG MET EEN 'AKKERTJE' VERKEERSSLACHTOFFERS TIJDENS HET WEEKEND Negen doden bij verkeersongeluk BEIRSOVERZICHT Marktberichten Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Vogelwaarde IJzendijke Zuiddsrpe BRIDGE VOETBAL Met Esso bent u beter uit! Deense contingent tapte telefoonlijn af Alles afgeluisterd Gijzelaars Geen communist Beatles tien miljoen dollar waard Maandag 28 Dinsdag 29 sept. 1964 Eerste „slachtoffers" van de mist De dichte mist die Zaterdag avond over de Westerschelde hing, heelt behalve vele andere reizigers ook de leden van de Terneuzense bridgeclub „Luctor" parten gespeeld. Om de afstand van Middelburg (waar zij het Reeuwse viertallenkampioen- schap hadden gewonnen) naar Terneuzen af te leggen, hadden ze zes uur (per auto) nodig. Het gezelschap vertrok om 8 uur 's avonds uit Middelburg. Toen het tegen half negen aan de pro vinciale boot te Vlissingen arri veerde, bleek dat de boot wegens de dichte mist die vrij plotseling was komen opzetten, niet zou varen. „Misschien vanavond om elf uur", werd er bij gezegd. Men durfde het niet bij deee ene kans laten en de reis werd voortgezet naar Hoedekenskerke om daar zijn geluk te beproeven. Geen kans. Dan maar weer verder naar Kruiningen. De berichten waren hoopgevend. De overtocht zou gemaakt worden. Toen de vele tientallen reizigers enige tijd op de boot hadden zitten wachten en zich ondertussen te goed hadden gedaan aan een kop troostrijke snert, ging men enigszins ongerust eens infor meren. To-en kregen zij te horen dat de boot niet zou varen. Alle reizigers moesten de boot ver laten. Inmiddels was het elf uur geworden. De „Luctor"-leden die per auto waren, zetten „op een sukkeldrafje wegens de mist" de tocht voort in de richting Ant werpen. Toen begon de lijdensweg eerst goed. Een auto in-het gezelschap kwam zonder benzine. Het duur de een hele tijd voor men een pompstation vond dat nog open was. Aan de grens controleerde de Belgische douane de auto documenten. Twee automobilis ten hadden geen papieren bij Zich. Na lang praten en nadat de nodige formaliteiten waren ver vuld en 200 Belgische franks wa ren geofferd, kon de reis worden voortgezet. Ondertussen was de mist opgetrokken. Toen men in Terneuzen aankwam was het twee uur in de nacht- Maar „Luc tor" had de beker gewonnen Mist op de Schelde Zoals reeds uit ons bericht over de avontuurlijke reis van de Terneuzense bridgers blijkt, zijn zaterdagavond op de drie lijndiensten van de prov. boten meerdere vaarten uitgevallen wegens de dichte mist, die reeds in de late middaguren was ko men opzetten. Ook hedenmorgen was de mist er de oorzaak van dat enige diensten geen doorgang konden vinden. Ned, Chr. Vrouwenbond vergaderde De Nederlandse Chr. Vrouwen bond, afdeling Terneuzen-cen- trum vergaderde dezer dagen in het gebouw „De Schakel". Het was de eerste ledenvergadering in het winterseizoen 1964-1965. De belangstelling van de leden was meer dan bevredigend. Na het zingen van gez. 119 vs 1 3 ging de presidente, mevr. Ter louwVink voor in gebed. Ver volgens werden allen welkom geheten, in het bijzonder de spreekster, mevr. Karelse uit Goes. Vóór de pauze werd het huis houdelijk gedeelte afgewerkt. De leden werden aangespoord Zich als collectante op te geven voor de Zeeuwse collecte die zal worden gehouden van 5 tot 10 oktober. Spontaan gaven zich hiervoor zes dames op. Na de pauze werd eerst het bondslied gezongen waarna mevr. Karelse het woord kreeg om te spreken over „Zij die bidden" (1 Sam. 1). Gelukkige mensen zijn we als We onder alle omstandigheden des levens contact zoeken met God. Want de omgang met God komt uit in de omgang met de mensen, aldus spreekster. Als we dicht bij Jezus leven en we vragen of Hij ons bidden wil leren, dan wordt ons de kracht van de Heilige Geest geschon ken, en we zullen ervaren dat „zij die waarlijk bidden niet be schaamd zullen worden". Mevr. Karelse mocht voor haar mooie lezing een hartelijk dank woord in ontvangst nemen. Ten slotte werd gezongen ps. 89 vs. 7 8, waarna mevr. Karelse met dankgebed eindigde. Voordat de leden uiteengingen kwamen nog twee heren van de kerkvoogdij der Ned. herv. kerk de dames aansporen zich op te geven als medewerkster aan de landelijke kerkbouwactie „Ant woord '64". Veertien dames ga ven zich hiervoor op. Verkeersongeval Zaterdagmorgen om ongeveer kwart over elf had op het kruis punt AxelsestraatKerkhoflaan een verkeersongeval plaats. Mej. E. de D. uit Terneuzen kwam op haar rijwiel uit de richting van de brug. Ter hoogte van het bo vengenoemde kruispunt wilde zij naar links de rijweg overste ken om de Julianastraat in te rijden. Op dat zelfde moment na derde uit de richting van de brug een auto, bestuurd door de heer F. (je B., eveneens wonende te Terneuzen. Mej. De B. werd door de auto gegrepen en kwam te vallen. Zij werd slechts licht ge wond aan één van haar benen, terwijl zowel rijwiel als auto licht beschadigd werden. Van huis weggelopen Te Gent werd door de politie aangehouden de 14-jarige scholier B. E. J. uit Den Haag. Bij zijn verhoor bleek dat hij van huis was weggelopen en via Vlissin gen naar Terneuzen was gereisd, waar hij zich een rijwiel had toe geëigend, waarop hij naar Gent was gereden. Hij werd door de Gentse poli tie op transport gesteld naar Terneuzen, waar de inmiddels gewaarschuwde vader de knaap heeft opgehaald. Handboogsport Tot besluit van de kermis or ganiseerde de handboogmij „De Westerschelde", te Terneuzen een schieting op de staande wip. Door de regen kon de schieting pas een uur later beginnen en was de deelame niet groot. De uitslag luidt: Hoogvogel: Ph. Obrie uit de Zandstraat; Zijvogels: de 85-jarige F. de Korte te Sas van Gent en G. Steijns te Kloosterzande; Kallen: R. v. Waterschoot te Kloosterzande en Ed. Kaas uit de Zandstraat. Autobotsing Zaterdagmiddag wilde L. de W. uit Stekene (B.) met zijn per sonenauto, komende uit de rich ting Kinderdijk, in de Oranje straat naar een links van de weg staande benzinepomp rijden. Op dat moment kwam uit tegenovergestelde richting een auto bestuurd door T. P. G. uit Hoofdplaat. Deze reed tegen de Belgische auto in de rechter flank. De echtgenote van De W. die naast hem zat, liep bij deze bot sing een lichte hersenschudding op. Dokter Boor verleende de eer ste hulp en liet mevr. De W. naar huis vervoeren. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Hengelaars in actie Zaterdagmorgen werd op de ijsbaanvijver de derde en laatste hengelwedstrijd gehouden voor het clubkampioenschap van de hengelsportvereniging „Geduld Overwint". De belangstelling was minder groot dan de voorgaande keren maar de vangst was goed. De pitslag was: 1. L. Mesure, Wondelgem (B.); 2. C. C. Dieleman, Axel; 3. J. C. Deij, Axel; 4. F. Mechelinck, Westdorpe; 5. H. Joos, Heusden (B.); 6. J. A. Roose, Axel; 7. Jac. van Meurs, Axel; 8. R. Joos, Heusden (B.); 9. M. Kaijser, Axel; 10. R. de Block, Axel- Door deze uitslag werd L. Me- sure met een totaal van 410 pun ten kampioen. De kampioen van vorig jaar P. Kalle uit Westdorpe werd in de eindstand tweede en Jac. van Meurs eindigde als derde. (Adv.) neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. Gemeenteraad De gemeenteraad van Vogel waarde- is in openbare vergade ring bijeengeroepen tegen vrij dag 2 oktober a.s. Op de agenda komen o.m. de volgende punten voor: Aanschaffing van een ambts keten voor de burgemeester (kos ten ƒ495). Openbare verlichting kruispun ten van wegen (totale kosten 3975). Verkoop bouwgrond aan A. van Leemput a ƒ20 per m2. Verhoging subsidie stichting katholieke bibliotheken Oost Zeeuws-Vlaanderen-Oost. Subsidie voor de stichting Mat- thaus-Passion te Hulst voor '64. Verlenging rekening-courant overeenkomst met Coöperatieve Raiffeisenbank te Stoppeldijk voor 1965. Aanbieding ontwerp gemeente begroting 1965. Geslaagd Bij het te Breda afgenomen examen van de vakraad van het kappersbedrijf slaagde voor het vakdiploma dameskapper onze plaatsgenoot de heer Frits de Betue te IJzendijke. Vinger afgekneld Mej. L. de J. die haar vader hielp bij het aardappelen rooien kwam met haar hand tussen de aardappelmachine terecht. In het ziekenhuis te Oostburg moest zij zich onder behandeling stellen. De middelvinger van haar rech terhand moest worden geampu teerd. Handboogsport Zondag bestond er voor de door de handboogmij „St. Sebas- tiaan" te Zuiddorpe georgani seerde schieting op de staande wip, mede dank zij het prachtige weer, een goede belangstelling. De uitslag luidt: Hoogvogel: O. de Bock uit de Kruisstraat (België); Zijvogels: Arm. Inghels te Koe wacht en J. Meul, eveneens te Koewacht; Kallen: O. de Bock, voornoemd en F. Kamoen te Westdorpe. „Luctor" viertallenkampioen van Zeeland De 8e viertallenwedstrijd om het kampioenschap van het district Zeeland- van de Neder landse Bridgebond werd met -11 punten door de drie viertallen van „Luctor" (Terneuzen) ge wonnen. Daarmee won „Luctor" voor de 5e maal van de acht wed strijden de wisselbeker. ,De Fles' (Vlissingen) moest nu voorgoed aan „Luctor" afstaan. Aan deze wedstrijden die in de „Berghuys"-kazerne te Middel burg werden gespeeld, werd door drie viertallen van „Middelburg", „V. B. C." en „De Fles" (beiden uit Vlissingen) en „Luctor" deel genomen. „Luctor" (de heren G. MeulenbergP. v. d. GoesR. IJsebaert en J. v. d. Hooft; de dames v. d. Dries-Maathr. en mevr. Voorhans; de heren J, Vergouwe-P. Meeuwsen—mej. C. de Vries en de heer Elffers, won nen op overtuigende wijze met 41 punten. „De Fles" eindigde op de 2e plaats met 32 pnt.; 3. „V. B. C." (Vlissingen) 20 pnt.; 4. „Mid delburg" 15 pnt. DE BELGISCHE COMPETITIE De uitslagen van de zondag gespeelde eerste divisie wedstrij den voor de Belgische competitie luiden: BeerschotStandard 0—0 Antwerp F.C.Union St. Gillis 1—1 Daring C.B.F.C. Luik 00 St. TruidenAnderlecht 14 Tilleur F.C.—F.C. Brugge 3—1 Lierse S.K.F.C. Beringen 52 F. DiestLa Gantoise 22 C.S. BruggeBerchem Sp. 22 Na de vierde competitiedag leidt Anderlecht met 8 pnt., op de tweede plaats gevolgd door de Lierse S.K., C.S. Brugge is hekkesluiter met 1 punt. Inter Milaan klopte Independiente Europa's bekerhouder Inter Milaan heeft zaterdag in de der de en beslissende match van de intercontinentale finale om het officieuse wereldkampioenschap met 10 gewonnen van het Ar gentijnse Independiente. De eer ste wedstrijd was door Indepen diente, houder van de Zuidame- rikaanse beker, met 10 gewon nen. De tweede wedstrijd eindig de in een 20 zege voor de Ita lianen en de beslissende wed strijd in Madrid werd pas na extra-speeltijd in een 10 over winning voor Inter omgezet. Bij de rust en na 90 minuten voet bal was de stand 00. Het enige doelpunt werd in de 21e minuut van de „derde" speeltijd gescoord door linksbuiten Mario Corso. Voor dit gouden doelpunt zullen zijn clubmakkers hem tot het einde der dagen dankbaar zijn. KERKDIENST GEREF. GEMEENTE Dinsdag 29 september Axel: 19.30 uur ds. G. A. Zij- derveld, van Middelburg. (Adv.) (Adv.) Als gevolg van een verkeers ongeluk bij Alphen aan de Rijn zijn zaterdag negen mensen om het leven gekomen. Een volks wagenbusje met tien inzitten den vloog daar na een botsing met een vrachtauto in brand. Acht van hen zijn in de vlam men omgekomen. Twee personen zijn uit de auto geslingerd. Eén van hen overleed in een Leids ziekenhuis. Onder de doden be vinden zich drie kinderen. Ook de vrachtauto vloog in brand. De chauffeur kon zich in veiligheid brengen. Hij heeft brandwonden en andere verwon dingen opgelopen. Het ongeluk gebeurde om streeks vier uur op de Steekter- weg in Alphen aan de Rijn. De Alphense brandweer heeft de brand bedwongen. De verniel de auto's moesten met 'n kraan wagen van de weg worden ge haald, om de rijbaan autover keer vrij te maken. De slachtoffers zijn: De 66-jarige W. Robiers, zijn zoons van 15 en 10 en zijn doch tertjes van 6 en 3 jaar, voorts het 4-jarig zoontje en 2-jarig dochtertje van de bestuurder, de heer Wollrabe (25), allen uit Haaksbergen, alsmede de 27-ja- rige heer W. Mommaert en zijn 2 jaar jongere echtgenote, mevr. E. MommaertRobiers, beiden uit Alphen aan de Rijn. De slachtoffers zijn Indische Neder landers. Volgens de politie heeft de bestuurder van het busje met te hoge snelheid gereden, waardoor het is gaan slippen. Vijf inwo ners van Alphen aan de Rijn hebben met gevaar voor eigen leven getracht de inzittenden uit het brandende busje t« bevrij den, doch ze zijn hierin niet ge slaagd. Twee doden Zaterdagavond omstreeks kwart over negen zijn bij een verkeersongeval in de buurt schap Achthuizen (gem. Den Bommel) op Overflakkee twee jongemannen om het leven ge komen. Een auto, waarin zich vijf per sonen bevonden en die werd be stuurd door de 21-jarige G. A. Peeman uit Middelharnis, is waarschijnlijk door te hoge snel heid in de berm van de dijk te recht gekomen en enige malen over de kop geslagen. Daarbij werd de heer Peeman uit de wa gen geslingerd en gedood. De vier inzittenden, allen woon wagenbewoners van het kamp te Middelharnis, wisten zich uit het wrak te bevrijden. Eén van hen, de 19-jarige G. J. Maasmans, overleed kort na het ongeval ter plaatse. De andere drie brachten het er af met licht letsel. Vier zwaar gewonden Zondagochtend omstreeks vier uur heeft zich op de kruising Jan Pieter HeystraatJacob van Lennepstraat in Amsterdam een botsing tussen een taxi en een personenauto voorgedaan, waar bij vier personen zwaar werden gewond. De personenauto, be stuurd door een 20-jarige Suri namer uit Eindhoven, verleende geen voorrang aan de taxi en bovendien waren de remmen niet in orde. De bestuurder en de vier mede-inzittenden wer den gewond. De vijfde inzittende en de taxichauffeur konden na in het Wilhelminagasthuis be handeld te zijn, naar huis terug keren. De personenauto vloog aa de botsing op het trottoir op te gen een etalageruit en daarna tegen een geparkeerde auto en een fiets. De personenauto van de Surinamer en de fiets werden geheel vernield. Drie doden bij verkeersongeluk In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks een uur zijn drie jongemannen bij een auto- ongeluk om het leven gekomen. De 'auto, waarin zij zaten, vloog in volle vaart tegen een boom in een flauwe bocht in de van Heemstraweg in Winssen. De bestuurder, de 20-jarige A. Deij- nen uit Druten, moet tengevolge van de mist de bocht niet hebben gemerkt. De mede-inzittenden waren de 22-jarige W. van Elk en de 23-jarige T. Dekkers, bei den uit Boven-Leeuwen. Na de botsing vloog de auto in brand. Uit de aard van de verwondingen welke de jongemannen hebben opgelopen, heeft men kunnen vaststellen dat zij dood moeten zijn geweest voordat de auto in brand vloog. Kettingbotsing met 12 auto's; zeven gewonden Op de rijksweg Amsterdam Utrecht heeft zich onder Vinke- veen een kettingbotsing voorge daan, waarbij 12 auto's waren betrokken en 7 personen werden gewond. Vier van hen zijn naar een ziekenhuis in Amsterdam overgebracht. Als gevolg van het natte weg dek slipte een auto en schoot door de middenberm. Daardoor ontstond een botsing waarbij wagens van beide richtingen be trokken geraakten, die door de hoge snelheid en de gladde weg niet tijdig konden stoppen. Eén wagen was „total loss" en de andere werden min of meer ern. stig beschadigd. De verwondin gen der inzittenden waren een Hoe onmisbaar gas is merkt u pas als u het heeft. U kunt het hebben, morgen al: Esso Gas! Ook voor ver warming. Een kille kamer? Onverwarmde keuken? Een schoorsteenloos vertrek? Zet er zo n moderne Esso Gas-kachel neer en... behaaglijkheid stroomt u tegemoet. Elke Esso Gas-depothouder vertelt u graag meer over de vele voordelen van deze verplaatsbare warmtebron. President Makarios van Cy prus heeft zaterdagavond een onderhoud gehad met de bevel hebber der V.N.-strijdkrachten op het eiland, generaal Thlmaja. Gesproken werd over de herope ning van de belangrijke weg tus sen Nicosia en Kyrenia, die blij kens een mededeling van secr.- generaal Oe Thant onder toezicht van de verenigde naties zal wor den gesteld. De Cyprische minister van de fensie Orek, een vooraanstaand Turks-Cyprioot, verklaarde in middels dat de Turks-Cyprische leiders niet door de verenigde naties zijn geraadpleegd inzake de openstelling van de weg. Orek zei dat, indien de verenig de naties controle op deze ver keersweg gaan uitoefenen, zij ook voldoende kracht moeten hebben om de veiligheid van de dorpen en Turks-Cyprische ge meenschappen In de omgeving te kunnen waarborgen. „Wij moeten eerst worden ge raadpleegd om te kunnen vast stellen hoeveel veiligheid de ver enigde naties kunnen verschaf fen", zo zei hij. Het Deense contingent van de V.N.-vredesmacht is zaterdag be schuldigd van het aftappen van een telefoonlijn in de Turkse wijk van Ayja-Erini in het dis trict Kyrenia. Alle gesprekken op deze lijn konden worden af geluisterd, aldus e.en mededeling van de Cyprische politie. Er zijn stappen ondernomen bij het hoofdkwartier der verenigde na ties. President Makarios sprak za terdagavond de herichen in Griekse en Cyprische dagbladen tegen, volgens welke hij naar Moskou zou gaan. Hij zei dat zijn aanwezigheid in de Russische hoofdstad niet noodzakelijk is. Zaterdag werden zeven Turks- Cyprioten, die door de Cyprische regering in gijzeling waren ge houden, uitgewisseld tegen drie officieren van het Griekse leger en vier Grieks-Cyprioten die door de Turks-Cyprioten als gijzelaars waren vastgehouden. In een vraaggesprek met de Zwitserse televisie heeft aarts bisschop Makarios de wens uit. gesproken, dat de kwestie-Cy- prus spoedig zal worden gere geld. Hij zou dan zijn functie van staatshoofd kunnen opgeven ten einde zich geheel aan zijn reli- gieuse taak te wijden. De aartsbisschop verklaarde geen communist te zijn. Hij zou hulp van de Russen aanvaarden, voor zover hieraan geen voor waarden verbonden zijn. been- en armbreuk, been-, arm en hoofdverwondingen. De bo sing gebeurde nabij het viaduct van de kruising met de provin ciale weg, INTERNATIONALS VRIENDELIJKER Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek met een opgewekte stemming bij de ope ning ingezet voor de internatio nale waarden. Er was wat vraag van het publiek, waartegenover praktisch geen aanbod stond. Philips en Kon. Olie profiteerden hiervan het meest. Voor Philips werd op 161,40 een halve gul den meer betaald ten opzichte van het slotniveau van vrijdag. Kon. Olie deed het nog beter op 161,10 159,70). Verder ver beterde Unilever 30 cent tot 148,60. AKU, welk fonds de vorige week steeds onder druk heeft gestaan, gaf een koersher- stel van bijna 3 punten te zien op 479. Hoogovens werden on veranderd op 614 geadviseerd. Philips daalde later tot 161, Unilever tot 148,40 en Kon. Olie tot 160,80. Van AKU ging één puntje af bij een notering op 478. Aandelen Centrale Suiker openden 2 punten lager op 412, om daarna verder in te zakken tot 407. De autostaking bij General Motors heeft geen invloed gehad op de stemming in Wallstreet. De markt sloot er prijshoudend. Van de Nederlandse hoofdfondsen lag Kon. Olie er goed gedisponeerd in de markt. In de scheepvaartsector waren de orders dun gezaaid. Van de leidende cultures stelden certifi caten Deli teleur. Aanbod van één zijde, waartegenover pas op een verlaagd niveau steun werd geboden, deed de koers inzakken BLOEDIG JAZZ-FESTIVAL IN ZUID-AFRIKA Tijdens een jazz-festival in een sportpark in Soweto, een Afri kaanse nederzetting nabij Jo hannesburg, zijn zondag zes mannen vermoord, terwijl vier vrouwen werden aangerand en ongeveer 30 personen verwon dingen opliepen. Alle slachtof fers waren Afrikanen. Volgens de politie begonnen de moeilijk heden, toe een groepje dronken mannen de boel op stelten zette en met kapot geslagen flessen toeschouwers aanviel. Het festival werd door 35.000 mensen bijgewoond. Een impressariaat in New York onder leiding van kolonel Morley Brotman heeft de Lon- dense impressario van de Beatles tien miljoen dollar geboden voor het contract met de vier zangers uit Liverpool. De Londense impressario, Brian Epstein, verklaarde geen interes se te hebben, Hij was niet van plan zijn belangen in de Beatles geheel of gedeeltelijk te verko pen. Een woordvoerder van de Amerikaanse groep dié het bod heeft gedaan, verklaarde dat men de Beatles voor enkele ja ren naar de Ver. Staten wilde brengen voor tournées en voor het maken van films. van ƒ126 tot 125,50 (ƒ128,60). De stukken verlieten de markt op circa 126. Amsterdam Rub ber 1 punt lager op 110. In de lokale afdelingen was het stil. Aandelen Van Berkels Pa tent lagen iets hoger in de markt. Dit op het oprichten met de Amerikaanse maatschappij Huss- mann Refrigarator Company van een onderneming in Duitsland voor het vervaardigen _yan koel- toonbanken voor supermarkten. Gëldermant kreeg een' iets ho gere advieskoers op het bouwen van een nieuwe fabriek in Zuid- Afrika in samenwerking met Zuidafrikaanse en Zwitserse be langen voor het produceren van rayonvoerings. Advieskoers claims: Amro- bank ƒ43 (ƒ44,20), Duiker f29.0 (onv.), Thomsens Verenigde Be drijven ƒ330 (ƒ326), Van Om meren ƒ102 (onv.). Vandaag werd een aanvang gemaakt met de handel in claims Fokker. De advieskoers was 95, tegen een theoretische waarde van 92. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag 1685 stuks vee aangevoerd, zijnde: 1071 vètte koeien en 614 varkens. De noteringen waren: Vette koeien: ƒ3,30—ƒ4,10; Varkens: 1,90—ƒ1,98. Alles per kg. Overzicht: Vette koeien: aan voer als vorige week, handel zeer kalm, prijzen even minder, prima's boven notering, worst koeien ƒ3ƒ3,20 per kg. Var kens: aanvoer gewoon, handel redelijk, gaande de markt terug lopende prijzen, prima vleesvar kens hoven notering, zware var kens 1,751,80 per kg. Slacht- zeugen ƒ1,50—ƒ1,55 per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd: Tarwe, doorsneekwaliteit basis 17 vocht, levering volgende week. Franco fabriek Rotterdam: ƒ36. Zomergerst, volgens mon ster, 2829. Groene erwten, franco Rotterdam, tot ƒ41,50. Schokkers, franco Rotterdam, tot 47, Bruine bonen, boeren- schoon, tot ƒ79. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opwaarts f12—ƒ14; Bintje 35 mm opwaarts in 2 maten gesor teerd ƒ10,50—11,25; Bintje 40 mm opwaarts 10,75—12 Meerlander 40 mm opwaarts ƒ12,50ƒ13; IJselster 40 mm opwaarts ƒ10—10,50; Bevelan der 35 mm opwaarts ƒ14,50. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opwaarts In 2 maten gesorteerd ƒ10—ƒ11; Bintje 45 mm opwaarts ƒ11,50. Voer-aardappelen 2,50—3,50. Stemming: binnenland; rus tig; buitenland: zeer Ifauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen cp wagon, schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2