Geen Nederlandse melk naar Frankrijk Oost-Duitse premier overleden Grotewohl HET ZWAARD VAN PALERMO TEGENMAATREGELEN TE WACHTEN BEHRSOVERZICHT Meer personeel voor de fiscus Man vermoordt zijn vrouw R.E.M.-wet bij de Eerste-Kamer- commissïe „AARDAPPEL- AFSPRAAK" IN BE E.E. 6.-MINISTERRAAD RUSSISCHE BELANGSTELLING VOOR N.A.V.0.-0EFENINGEN KINDERROOF IN FRANKRIJK Woensdag 23 september '64 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Nabeurskoersen VIJFLING OP SUMATRA haar kindfifêö bet gqed ai3h?b' Twee boerderijbranden in de Betuwe Kleermakerszoon Met 26 jaar minister 160 schepen oefenen Proefvlucht liep op noodlanding uit Geschokt Autotosongeluk in Columbia De Nederlandse zuivelindustrie zal geen melk naar Frankrijk uit voeren. De Koninklijke Nederlandse Zuivelbond (F. N. Z.) en de vereniging voor zuivelindustrie en melkhygiëne V. V. Z. M. achten het onder de gegeven omstandigheden, tevens met het oog op de huidige melksituatie in ons land en de ontwikkeling in de E. E. G., niet raadzaam over te gaan tot de uitvoer van melk. Minister Pisani neemt wraak De Franse minister van land bouw, Pisani, heeft dinsdagoch tend een tegenmaatregel geno men naar aanleiding van het in Nederland afgekondigde export verbod voor verse melk naar Frankrijk. Na maandagavond in beginsel zijn instemming te hebben be tuigd met de Nederlandse wens om tot een afspraak te komen voor onderlinge raadpleging tus sen de E. E. G.-landen bij het verlenen van subsidies voor de uitvoer van aardappelen naar derde landen bleek de Franse minister dinsdagochtend plotse ling van gedachten veranderd. Hij zei vierkant „neen" tegen een ontwerp-tekst voor een derge lijke afspraalf en eiste een ge heime vergadering van de E. E. G.-ministerraad om de kwestie van het Nederlandse exportver bod te bespreken. Dit uitvoerverbod werd dins dagochtend officieel door minis ter Biesheuvel in het congres paleis in Brussel aan zijn Franse collega medegedeeld. Deze had mr. Biesheuvel maandagavond benaderd met het verzoek de ex portstop in te trekken. omdat dit anders leidt tot onno dige concurrentie tussen de „zes". Maatregel tegen haringinvoer Naar in Brussel wordt verno men heeft Frankrijk de afkondi ging van het stelsel van mini mumprijzen voor de invoer van haring een tweetal dagen uitge steld. Met zou reeds maandag van kracht zijn geworden. Bovendien zal de maatregel alleen gelden voor verse haring en niet voor gezouten haring, die ongeveer de helft van de Franse invoer uitmaakt. Het uitstel met twee dagen be tekent in de praktijk, dat het stel sel van minimumprijzen door Frankrijk niet eerder dan de vol gende week kan worden toege past. Moeilijkheden Verwondering Overigens heeft het Neder landse besluit enige verwonde ring gewekt in kringen van de Europese commissie, waar men betwijfelt of het afkondigen van exportstops naar partnerlanden in de E. E. G. juridisch in over eenstemming is met de bepalin gen van het E. E. G.-verdrag. Nederland stelt prijs op een afspraak over de subsidies voor de uitvoer van aardappelen naar landen buiten de gemeenschap, In zijn gesprek met zijn Franse ambtgenoot heeft minister Bies heuvel uiteengezet, dat uitvoer van consumptiemelk naar Frank rijk moeilijkheden zou opleve ren voor de consumptiemelk- voorziening in westelijk Neder land. Het produktschap voor zuivel, dat op grond van zijn bevoegd heden en in overleg met het mi nisterie tot de exportstop beslo ten heeft, deelde ter verduide lijking nog het volgende mee: De melkproduktie in ons land loopt in dit seizoen terug. De consumptiemelkbedrijven in het westen des lands moeten in andere gedeelten van het land HOOFDFONDSEN MERENDEELS VRIENDELIJKER Het Damrak heeft gisteren de lichte terugval van maandag voor de hoofdfondsen ruim schoots goedgemaakt door bij de opening hogere koersen voor de internationals te doen registre ren. Dit ging echter gepaard met weinig zaken. Het waren op nieuw de Philipsaandelen die aanvankelijk de toon aangaven. De prijs van 161,70 betekende voor Philips een verbetering met 80 cent. Later op de middag viel de koers terug tot 161,50. Kon. Olie was prijshoudend op 158,20 om daarna op te lopen tot 158,50 in een tamelijk ruime markt. Unilever 20 cent hoger bij een eerste afdoening op 148,90. A.K.U. opende ander half punt hoger op 482 maar kon niet verder uitlopen wegens het geringe aanbod. Hoogovens wer den op 612 (610) geadviseerd. De betere stemming werd hoofdza kelijk tot stand gebracht doordat Wallstreet maandag vast sloot, waardoor het Dow Jones-gemid- delde voor de industrie-aandelen er met ƒ871,58 op een nieuw hoogterecord aller tijden kwam. Ook de Nederlandse hoofdfond sen konden zich op de Newyork- se beurs iets verbeteren. Het ver hoogde niveau in Wallstreet wordt niet alleen toegeschreven aan het vertrouwen dat de Amerikanen hebben in de maat schappijen aldaar, doch tevens als gevolg van het aanwezige in- flatiespook. Gedurende de gehele middag bleef de handel in de hoofdfondsen kalm. In de scheepvaortsector was het een stuk rustiger. Aandelen Van Ommeren werden niet meer in een open hoek verhandeld doch geadviseerd op 250, ex claim van ca 110 (le verhan- deldag), tegen maandag 268 cum claim. Ook de overige scheep vaartwaarden moesten een stap je terug doen. De leidende cul tures lagen verwaarloosd in de markt. De stemming in de staats- fondsenhoek was licht verdeeld. Aandelen Centrale Suiker wer den dalend verhandeld van 420 tot 414 (420). De aandelen van de industri ële mineraal- en ertsenmaat schappij (A.I.M.E.) ondergingen weinig verandering. Deze maat schappij gaat samen met Lavino en co. (U.S.A.) in Nederland een nieuwe fabriek in bedrijf stellen voor de vervaardiging van man- gaan-sporen elementen voor landbouw en veeteelt. Op donderdag 1 oktober kan tot de koers van 175 pet. met claimrechUwordenAasesslireven op 1.845.000 aandelen-B in Dui- kerapparatenfabriek. De claim- handel begint donderdag 24 sep tember. Thomsen's verenigde be drijven komt met een claim emissie tegen 185 pet. De aande len van deze maatschappij wer den op 310, ex 7 pet. int. divi dend (voor de eerste maal in de geschiedenis van dit concern) te gen maandag 315 cum dividend. De nieuwe rentespaarbrieven Bank voor Ned. Gemeenten werden voor het eerst verhan deld. De adviesprijs was 100 tot 100 Vi tegen een afgifteprijs van 100. A. K. U.: 481 Hoogovens: (48114) (614Vs) (158.60) (161.30) Kon. Olie: 158.50—158.70 gl. Philips: 160.50—160.80 Unilever: 148.80 (148.90) Stemming: nauwelijks prijs houdend. Ondanks nationale werkmetho den en mechanisering blijft het werk van de belastingdienst zo danig toenemen, dat het perso neel nog meer moet worden uit gebreid. Voor 1965 wordt een uitbreiding met 505 personen voorzien. Honderdvijftig daar van komen voor rekening van de groeiende werkzaamheden. Maar daarmee raakt de fiscus bekneld. De minister van finan ciën schrijft in de toelichting op de begroting dat personeelsuit breiding en toeneming van be hoefte aan archiefruimte voor steeds meer beschreven belas tingplichtigen grote moeilijkhe den met de behuizing van in specties en ontvangkantoren scheppen. Noodvoorzieningen worden ge troffen in afwachting van defi nitieve oplossingen. Een Indonesische boerenvrouw in Zuid-Sumatra heeft 't leven geschonken aan een vijfling, vier dochters en een zoon. De krant „Bintang Timoer" (oos telijke ster) schreef dinsdag dat de 33-jarige moeder en melk kopen. Zouden nu extra- hoeveelheden consumptiemelk het land uitstromen, dan zou dit de verhouding tussen vraag en aanbod beïnvloeden, zodat voor de westelijke consumptiemelk bedrijven de grondstofprijs te hoog zou worden. Duitse boeren achter Franse collega's De Duitse boerenbond heeft alle Westduitse melkerijen ver zocht geen melk meer aan Frankrijk te leveren, teneinde geen afbreuk te doen aan het verzet der Franse boeren tegen de te lage melkprijzen, aldus is dinsdag te Bonn van gezagheb bende zijde vernomen. Volgens de bond hadden de Franse autoriteiten in verband met de staking der Franse melk producenten om meer levering van Duitse melk verzocht. De bond voegt hieraan toe dat hij achter het streven der Franse boeren staat om hogere prijzen voor hun melk te maken. „Beheerste" uitvoer van melk Minister Biesheuvel heeft zich dinsdag bereid verklaard te on derzoeken of een „beheerste" uitvoer van verse Nederlandse melk naar Frankrijk mogelijk zal zijn, zonder dat de melkvoor- ziening in Nederland wordt ver stoord. Mr. Biesheuvel deed deze toe zegging in een geheime vergade ring van de ministers van land bouw van de zes E. E. G.-landen. De Franse minister had om deze geheime vergadering ver zocht om nadere inlichtingen te verkrijgen over de achtergron den van het Nederlandse besluit. Met name wilde hij weten, of bij dit besluit de solidariteit met de Franse stakers een rol heeft ge speeld. Minister Biesheuvel heeft de verzekering gegeven, dat solida riteit met de staking geen rol heeft gespeeld, maar dat het be sluit noodzakelijk was door de in Nederland bestaande marktorga nisatie voor melk. De minister bestreed de me ning, dat Nederland niet het recht zou hebben zijn export te beperken. Hij betoogde, dat zo lang er in de E. E. G. geen ge meenschappelijke marktorgani satie voor consumptiemelk werkt, landen met een nationale marktorganisatie in staat moe ten zijn regelend bij de uitvoer op te treden. Bij de N. V. Sterovita in Am sterdam meent men in staat te z(jn ongeveer vijfhonderdduizend liter verse melk per week naar Frankrijk te exporteren. Men was er al begonnen met voorbe reidingen voor zo'n export voordat het verbod van het pro duktschap voor zuivel bekend werd. In 1959, toen Frankrijk een te kort aan melk had en het pro duktschap wel export toestond, heeft Sterovita in vijf weken tijds anderhalf miljoen liter ge leverd. Inmiddels toont Frankrijk grote belangstelling voor Neder landse gecondenseerde melk in blik, waarvan de uitvoer wel is toegestaan. Bij de nationale coöperatieve zuivelverkoopcen- trale in Amsterdam komen er vele aanvragen binnen. Tot nu toe was volgens de N. C. Z. de export van dit produkt naar Frankrijk niet erg interessant op grond van Franse handelsbelem meringen. Het bestuur van het produkt schap voor zuivel houdt vandaag in Utrecht een bijzondere beslo ten vergadering. Deze houdt ver band met het door minister Bies heuvel aangekondigde onderzoek naar de mogelijkheid van een „beheerste" melkuitvoer. Wij vernemen, dat aan deze bestuursvergadering een gesprek vooraf zal gaan tussen minister Biesheuvel en functionarissen van het produktschap. De politie in Roermond heeft de 39-jarige arbeider H. S. gear resteerd verdacht, van moord op zijn 34-jarige echtgenote B. A. S.—H. De man heeft bekend in de nacht van 5 op 6 september zijn vrouw door middel van parathion om het leven te hebben gebracht. Zondag 6 september is de vrouw in het ziekenhuis in Roermond overleden. Over het motief van de dader is niets hekend. Reeds enige tijd was de politie met een onderzoek bezig naar de omstandigheden, waaronder de 34-jarige vrouw was gestorven. Mede naar aanleiding van in Roermond circulerende geruch ten had de justitie sectie op het lijk laten verrichten, waarbij in de maag van de vrouw een hoe veelheid parathion werd aange troffen. Direct na de sectie werd haar echtgenoot aan een verhoor on derworpen, maar zijn verklarin gen waren van dien aard dat de politie niet tot arrestatie is over gegaan. f Het door de tweede kamer aanvaarde wetsontwerp „Instal laties Noordzee", het z.g. anti- R.E.M.-wetje, is gezonden naar de afdelingen in de eerste ka mer. Dit heeft mr. J. A. Jonk man, voorzitter van de senaat, dinsdag meegedeeld. Het ontwerp van wet is gesteld in handen van een commissie van rapporteurs, bestaande uit de eerste-kamerleden mr. W. E. Siegmann (K.V.P.), prof. dr. I. Samkalden (Arb.), prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst (A.R.P.), mr. J. de Wilde (V.V.D.) en jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein (C.H.U.). Wanneer het wetsont werp door de eerste kamer in openbare behandeling zal wor den gepomen, is nog niet be kend. SCHADE 500.000 GULDEN Gisteren zijn in de gemeente Echteld in de Betuwe twee boer derijen door brand verwoest. De schade wordt op minstens 500.000 gulden geschat. Het vuur ont stond in de schuur van de boer derij van de familie Weijman, waar hooi was opgeslagen. De asbestplaten, waarmee de schuur was afgedekt, vlogen in het rond en kwamen op het met stro ge dekte dak van de boerderij van de gebroeders Van Rooijen op 150 meter afstand terecht, Deze boerderij ging geheel in vlam men op. Premier Ot.to Grotewohl van Oost-Duitsland is maandagmid dag om 12.35 uur overleden aan een hersenbloeding. De premier was al jaren ern stig ziek. In feite oefende hij zjjn functie niet meer uit sinds hij eind I960 tijdens een officieel verblijf in de Sowjet-Unie ziek werd. De eerste vice-premier Wil li Stoph werd toen waarnemend premier. Men acht het waarschijnlijk dat de 50-jarige Stoph nu pre mier zal worden. Ook wordt hij wel eens gezien als een eventuele, liberaler op volger van de partij- en staats leider Walter UIbricht. Onlangs sprak het Oostduitse partijblad „Neues Deutsehland" geruchten tegen, dat UIbricht aan kanker zou lijden. Betrouwbare kringen in West-Berlijn hebben echter verzekerd, dat Chroesjtsjovs schoonzoon Adzjoebei bij zijn be zoek aan West-Duitsland deze zomer herhaaldelijk heeft gezegd dat de 71-jarige Oostduitse leider aan de genoemde ziekte leed. Otto Grotewohl, die op elf maart 1894 in Brunswijk werd geboren als zoon van een kleer maker, heeft een grote rol ge speeld bij de oprichting en con solidatie van de „Duitse demo cratische republiek," waarvan hij in 1949 minister-president werd. In 1946 bracht hij op instigatie van de Russen een groep van cle OPVOLGER VAN GROTEWOHL Een foto van de 50-jarige WiUy Stoph, die wordt genoemd als opvolger van wijlen premier Otto Grotewohl van Oost-Duitsland. Frankrijk heeft dinsdagmid dag in de ministeraad van de Europese Economische Gemeen schap in Brussel geen bezwaren meer gemaakt tegen een gentle men's agreement voor consulta tie bjj het verlenen van subsidies bjj de uitvoer van aardappelen naar landen buiten de gemeen schap. De Franse minister van land bouw onderbrak dinsdagochtend de bespreking van deze kwestie in de raad vooral Nederland wenst consultatie om onnodige concurrentie tussen de „zes" te voorkomen omdat hij eerst bijzonderheden verlangde over het Nederlandse standpunt jegens de uitvoer van verse melk naar Frankrijk, waarvoor een stop is uitgevaardigd. Na de verklaringen van minis ter Biesheuvel bleek de Franse delegatie bereid met de afspraak over exportsubsidies voor aard appelen in te stemmen. De af spraak geldt zowel voor con sumptie- als pootaardappelen. VERMINDERD TARIEF De raad keurde verder een voorstel van de Europese Com missie goed voor een extra tariefcontingent voor 33.000 ton bevroren rundvlees tegen 12 pro cent (het E. E. G.-tarief bedraagt 20 procent) invoerrechten. Een Belgisch en Duits verzoek om de drempelprijzen voor een aantal zuivelprodukten met twee pro cent te verhogen werd uitgesteld tot de volgende maand. Oostduitse sociaal-democratische partij töt een fusie met de com munisten in de „socialistische eenheidspartij", waarvan hij voorzitter werd tezamen met de latere Oostduitse president Wil helm Pieck, Sommigen uitten de veronderstelling dat Grotewohl slechts op de fusie was ingegaan in de hoop een remmende in vloed op de communisten te kun nen uitoefenen, maar de com munistische groep bleek toch de overhand te krijgen onder de leiding van Walter UIbricht, het huidige Oostduitse staatshoofd; die destijds eerste vice-premier onder Grotewohl was. Grotewohl spreidde veel talent ten toon als vlugschriftschrijver en redenaar. Hij heeft ook aan schilderen gedaan. In 1949 scheidde Grotewohl van zijn vrouw, die ouder was dan hij en huwde hij met zijn voormalige secretaresse. In de eerste wereldoorlog werd hij tweemaal gewond. Later werkte hij bij een verzekerings- bedrijf en studeerde daarbij aan de Leibnitzacademie in Bruns wijk en het instituut voor poli tiek in Berlijn. Hij maakte stiel naam en in 1920, zesentwintig jaar oud, werd hij het jongste lid van het Brunswykse parlement en in de vier jaren daarna werd hij suc cessievelijk tot minister van bin nenlandse zaken en van justitie benoemd. In 1925 kwam hij als sociaal democratisch afgevaardigde in de rijksdag. De opkomst van Hit- Ier in 1933 maakte een einde aan deze fase van Grotewohls poli tieke carrière. Hij deed zaken in Hamburg totdat hij in 1938 we gens anti-nazi-activiteit werd ge arresteerd. In 1939 werd hij vrij gelaten maar na de aanslag in München op Hitier opnieuw voor korte tijd gevangen gezet. Na da nederlaag der nazi's in 1945 werd hij gekozen tot voorzitter van het centrale comité van de sociaal-democratische partij wel ke in Berlijn heropgericht was. De Oostduitse regering heeft nationale rouw afgekondigd voor de periode tot de begrafenis. Openbare vermakelijkheden en sportmanifestaties „die niet in overeenstemming zijn met de diepe smart van de bevolking," mogen geen doorgang vinden. Russische onderzeeërs en vlieg tuigen zijn waal-genomen in het noorden van de Atlantische Oce aan, waar sinds maandag Navo- oefeningen worden gehouden. De Amerikaanse admiraal Kleber Masterson zei dit op een pers conferentie aan boord van de „Wasp". Men had ook Russische sche pen gezien, niet ver van de Na- vo-vloot, ten zuidoosten van IJsland. „De Sowjetrussische een heden zullen waarschijnlijk ver scheidene dagen in de nabijheid blijven. De belangstelling die de Russische marine toont voor deze manoeuvres, is niet abnor maal", zei de admiraal. Admiraal Masterson merkte op dat „de Sow jets deze manoeuvres waarschijnlijk hebben verwacht maar niet precies wisten waar ze gehouden zouden worden. Als ze bijzonderheden hadden geweten, zouden zij hun eenhe den in een bepaald gebied heb ben samengetrokken in plaats van ze te versnipperen". Hoe veel schepen er in de buurt zijn, De eerste proefvlucht van het prototype van de straalbommen- werper B-70 van de Amerikaan se luchtmacht is maandag bijna op een ramp uitgelopen. Kort na het opstijgen was een van de zes straalmotoren defect geraakt, waarna ook nog het landingsge stel geblokkeerd bleek. De twee tcstviiegers besloten de vlucht te bekorten. Ze maakten een span nend uur door voor de landing op de luchtmachtbasis Edwards, op 48 km van Falmdale gelegen, vanwaar ze waren opgestegen. Onder een regen van vonken gleed het toestel over de lan dingsbaan, maar ongelukken deden zich niet voor. De schade valt mee. Het vliegtuig kan een snelheid .bereiken van 3200 km per uur en op een hoogte van 24 km vliegen. De luchtmacht zal het vermoedelijk bij twee prototypes laten, omdat de toestellen mili tair verouderd zullen zijn tegen de tijd dat zij in produktie komen. 55. „Mijn zwaard, mijn heldenzan gen, zijn slechts u toegedaan reciteerde de dichter Palermo geestdriftig, terwijl hij met een edel gebaar de hand aan zijn zwaard sloeg. Hij wierp een smachtende blik naar het venster, waar Clelia zich lachend naar voren boog. „Ehwaar ben ik gebleven?" Hij raadpleegde de rol perkament waarop hij zijn gedicht geschreven had, haalde diep adem en vervolgde met luide stem: zijn slechts u toegedaan! Zo gü dit mocht verlangen wil ik een draak verslaap! Helaas werd het indrukwekken de van dit heroïsch aanbod een weinig verzwakt doordat de poëet in het vuur van zijn betoog over zijn eigen zwaard struikelde en languit over het tuinpad rolde. „Palermo!" riep Clelia bezorgd, zich uit het venster buigend. „Hebt ge u bezeerd?" „Nee, nee," verzekerde de dich ter haastig, terwijl hij overeind krabbelde. „Het is niets. Luister slechts Clelia! Verderop wordt het nog veel mooier! En vol vuur boog hij zich opnieuw over zijn gedicht. Op de achtergrond trok Aram zich behoedzaam in de schaduw terug. „Ik geloof niet, dat ik nu op Palermo's hulp kan rekenen," mompelde hij grinnikend. „Hij heeft belangrijker dingen in zijn hoofd dan een geheimzinnige oude vrouw en een onbekende spion, die net als ik te weten wil komen wat zij te verbergen heeft. Ik doe er beter aan deze geschiedenis alleen te onderzoekenEn hij haast te zich in de richting, die hij de beide andere had zien inslaan. Hii kwam juist op tijd. Toen hij I een hoek omsloeg, zag hij de on bekende uit de struiken treden en dreigend op de oude vrouw toe komen, die juist op het punt stond het slot door een zijdeur binnen te gaan. „Halt oude!" hoorde hij de man zeggen, terwijl hij haar vastgreep. „Ge hebt nu lang genoeg rondge slopen! Spreek op! Wat heeft dit allemaal te betekenen?" Haastig verborg Aram zich en luisterde gespannen wist hij niet. „Maar wij zullen ze niet uit de weg gaan. We zijn zelfs van plan ze in het kader van onze manoeuvres te gebrui ken". De N.A.V.O.-vlootoefening die maandag is begonnen, moet tot 2 oktober duren. Het is de groot ste van de afgelopen tien jaar. Onder de naam „groepsarbeid" (teamwork) zijn 160 schepen sa mengevoegd, waaronder een koopvaardijkonvooi. Er werken 170 vliegtuigen mee. Meer dan 30.000 manschappen en officie ren uit België, Frankrijk, Noor wegen, Nederland, Engeland en de Verenigde Staten zijn bij deze oefening ingezet. Terwijl het vliegdekschip „In dependence" ter hoogte van IJs land voer, kwamen twee Russi sche ,.bison"-vliegtuigen uit noordelijke richting aanvliegen. Zij kwamen echter niet verder dan 35 zeemijl van het Ameri kaanse schip, omdat zij werden onderschept en daarna rechts omkeert maakten. Het waren ook vliegtuigen die in 1962 voor de eerste maal over grote marine-eenheden in de Stille Oceaan vlogen. Ameri kaanse marinemannen waren er door geschokt. Men had tot dan toe beweerd, dat de Sowjet-Unie geen vlieg tuigen bezat met een voldoend grote actieradius om verken ningsvluchten uit te voeren bo- venn gebieden die zo ver van de Russische bases liggen In de buurt van Poitiers zijn drie kinderen op weg van school naar huis door een jonge vrouw in haar auto meegenomen. In één van hun schooltassen is een brief je gevonden waarin de ont voerders aanraden de politie niet in de zaak te mengen, „daar wij anders geen medelijden met uw kinderen zullen hebben". Een lossom is nog niet ge vraagd, zodat de ontvoering vooralsnog een mysterie is. De kinderen zijn de vijfjarige Joel Biet, de even oude Patrick Huil- lon en diens zesjarige zusje Christine. Grootvader had de drie kinde ren iedere middag van school gehaald, maar maandag besloot hij hen slechts .een eindje te ver gezellen om te zien of zij de weg ook alleen konden vinden. Hij is op de fiets naar huis gegaan om daar op het drietal te wachten. Toen het niet kwam opdagen, is hij op zoek gegaan. Hij vond cte schooltas en het briefje. De grootvader heeft aan de politie verteld dat hij kort voor dat hij de kinderen verliet, een lichtkleurige auto heeft gezien met een naar schatting 20-jarige vrouw aan het stuur. Achterin zaten een man en een vrouw van middelbare leeftijd. In het briefje, dat de ontvoer ders in de schooltas hebben ge daan, staat dat de ouders binnen 24 uur instructies zouden ontvan gen. De politie heeft een tante der vermiste kinderen voor nader "onderzoek aangehouden. Zij acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat hier van een familiekwestie sprï.ke is. De gearresteerde vrouw onderhield volgens de politie twijfelachtige betrekkin gen, zowel in Parijs als elders. 26 mensen zijn omgekomen, doordat in Zuid-Columbia tussen Tumaco en Pasto een autobus door onbekende oorzaak in een ravijn stortte. .f

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5