Een dure grap voor Europa LANDBOUW: HET ZWAARD VAN PALERMO WIJ ZITTEN IN DE E.E.G, OF WIJ WILLEN OF NIET WAAROM GEEN VRIJHANDEL AANSLAG OP BENZINESTATION Pagina 5 AGENDA ZWARE STRAFFEN GEEiST Zaterdag 19 september 1964 DE VRIJE ZEEUW Stel U gerust; wij bedoelen hiermede niet, wat door sommigen bedoeld wordt, n.l. dat onze agrarische pro- duktie zo duur en zo ondoelmatig is, dat wij het beste de grenzen maar open konden gooien voor alles wat op de wereldmarkt te koop is. Inderdaad zouden wij dan vaak (niet altijd echter )goedkoop eten. Graan zou aangeboden worden voor een prijs, die ongeveer de helft lager zou liggen dan die welke een bouwboer moet ma ken om net geen verlies te lijden. De slager zou weer goedkoop vlees, zij het in mindere kwaliteit dan wij het gewend waren, in de winkel hebben. Suiker zou weinig verschil maken; fruit en groenten zouden wis selend van prijs zijn. Ideaal zou het zijn, als alle goederen, diensten en kapitaal vrij door elk land aan elk ander land zouden kunnen worden aan geboden. Dan immers zou de produktie daar geschieden waar dat het beste kan. Helaas is dit ideaal voorshands niet te verwe zenlijken en wel om vele rede nen. De eerste is dat die goedkoop aangeboden produkten wel eens het gevolg van schrijnende lonen kunnen zij. Dat komt nog voor. De tweede is dat vele landen, verkapt of openlijk, grote steun geven aan de produktie of de uitvoer van landbouwprodukten. Zij zouden de doelmatige land bouw in andere landen daarmee kunnen verlammen om daarna via hogere prijzen daarvan te profiteren. Ten derde zijn er nogal wat verschillen in mense lijke factoren en het zou een on voorstelbare chaos worden, als de lichamelijk minder sterke of geestelijke minder inventieve volkeren daarvan de dupe wer den doordat zij hun agrarische produktie moesten stopzetten zonder de agrariërs een ander middel van bestaan te kunnen aanbieden. Tenslotte zou in vele landen de uitvoer zo sterk verminderen, dat men de zo goedkoop aange boden produkten toch niet meer kon betalen. Volkomen vrije handel over heel de aarde is der halve slechts langs lijnen van geleidelijkheid te verwezenlijken. Een belangrijke tussenfase is de vorming van grote economische blokken. Die komen eerder tot overeenstemming dan een paar honderd afzonderlijke staatjes en staten. Zo'n blok is onze E.E.G. waar wij in zitten of wij willen of niet. Verre van doelmatig In de uitvoer van land- en tuinbouwprodukten heeft zich een geweldige ommekeer vol trokken. Enkele voorbeelden. Vóór de oorlog ging 90 van onze dieren naar Engeland en 10% naar Duitsland. Nu gaat er niets naar Engeland, driekwart naar Duitsland en de rest naar Italië en enkele andere landen. Bij varkensvlees, zuivel, fruit, groenten en bloemen is het sinds een vijftal jaren net zo gegaan. En er is absoluut geen weg terug. Engeland voorziet zichzelf bijna geheel van eieren; voor varkens .js Denemarken de grote leveran cier geworden. Het heeft 20 mil joen mestvarkens per jaar tegen wij de helft daarvan (maar wij maken betere prijzen) en zo kan men doorgaan. Tarieven afgebroken Wat nu in de huidige stand van zaken bijzonder schadelijk is, blijkt de overgangsfase te zijn. In 1970 moet een volkomen vrij verkeer tussen de zes Euro- marktlanden bereikt zijn. Voor industrieprodukten is men ver op het schema vooruit; de tarieven zijn al bijna geheel afgebroken. Bij de landbouw zal het nog ja ren duren. De marktregelingen zijn nog niet klaar en de graan prijsregeling is op de lange baan geschoven. De intraheffingen (rechten die men betaalt als men iets van een lid der E.E.G. naar een ander lid brengt) worden slechts langzaam afgebroken. Dit is in het bijzonder schadelijk bij de veredelingsprodukten zoals eieren, slachtpluimvee, varkens vlees enz. Dit gaat miljarden kosten Je kunt geen landbouiwverslag van enig E. E. G.-land opslaan of je leest daarin, welke maatrege len zijn genomen om de produk tie op te voeren. Dat spreekt de boeren wel aan. Helaas is bin nen de E. E. G. de afzet maar beperkt. Aan varkensvlees pro duceert de E. E. G. b.v. al iets meer dan zij zelf verbruikt en als men geen fijne vleeswaren uitvoerde (ham in blik gaat zelfs naar Amerika in grote hoeveelheden!), zou er al een ramp zijn ontstaan. Want de zes landen moedigen de produktie alleen aan met het doel straks een zo groot mogelijk deel van de afzet in de wacht te slepen. Men kan de grenzen nog niet opengooien meent men, omdat de Ionen, de prijzen, de vakbe kwaamheid enz. nog te veel ver schillen. Vooral Duitsland zegt dit openlijk. Daarom wilde het de graanprijsregeling niet aanvaar den. Graan is immers de grond stof bij uitstek voor de dierlijke veredeling en bij één graanprijs zou men. ook de heffingen op eieren, slachtpluimvee, varkens vlees enz. moeten opruimen. Deze vrije concurrentie wenst men niet; nu althans nog niet. De gevolgen Bij de eieren is er al een te groot aanbod geweest in de eer ste helft van dit jaar. Bij de varkens wordt algemeen op een marktinstorting gerekend aan 't eind van dit jaar of begin vol gend jaar, omdat de produktie veel sneller stijgt dan het ver bruik en zij geen rekening houdt met de uitvoerkansen naar der de landen. Bij het slachtpluim vee is iets dergelijks volgend jaar eveneens mogelijk. Nu zou dat óók mogelijk zijn bij een levende E.E.G. alleen; het zou veel geleidelijker gaan en er zouden dan minder verlie zen worden geleden. Want ver gis u niet: bij ons is de legstapel wèl ingekrompen, maar in Duits land bijna niet. En wij komen te rug met onze legdieren als de eierprijs, zoals thans, gaat op trekken. En dan kan het spel weer van voren af aan beginnen. Op tuinbouwgebied begint het zelfde verschijnsel zich al te vol trekken. Gezien de vele miljoenen, die bijna elk E. E. G.-land steekt in vergroting of rationalisatie van de agrarische produktie, wordt dit een peperduur spel. Het gaat miljarden kosten en het erge is, dat boer en tuinder hier geen cent beter van. worden. Zó wor den land- en tuinbouw een dure grap voor Europa, ook al trach ten wij nog zo doelmatig te wer ken. De voorstanders van een versnelde graanprijsregeling hadden dit door, vele anderen niet. Verspilde miljarden De laatsten zoeken hun heil in een verder opvoeren van de ra tionalisatie van de produktie, maar de produktie zelf stijgt daardoor ook, met name bij de dierlijke veredeling. Zij stijgt soms zelfs ver boven wat tegen redelijke prijs afgezet kan wor den zoals bij de eieren en de to maten. Het is een van de belangrijk ste landbouwvraagstukken van het ogenblik. Wil men een in druk van de omvang van dit vraagstuk, dan wete men, dat in Duitsland sinds 1954 ruim acht miljard aan goedkope (door de bondsrepubliek gesubsidieerde) kredieten aan de landbouw zijn verstrekt en men gaat steeds verder, ook in de andere E. E. G.- landen. En wanneer dan alle ta rieven zijn afgebroken, zullen in de Euromarkt miljarden zijn weggegooid omdat de aange brachte produktieverbeteringen (vooral hokken, stallen en cul tuurtechnische werken) niet meer rendabel zijn omdat men 't elders nog net iets beter kan. Wij als klein land kunnen daar weinig aan veranderen. Wij moe ten zelfs meedoen. Maar het zou goed zijn als ieder van deze din gen en hun gevolgen op de hoog te was. Misschien zou het ge zonde verstand zegevieren. Onze boeren en tuinders zouden daar vermoedelijk niets op tegen heb ben. Dr. M. VAN BLANKENSTEEN OVERLEDEN Op 84-jarige leeftijd is giste ren in zijn woning te Wassenaar plotseling' overleden de journa list dr. M. van Blankenstein. On danks zijn hoge leeftijd was de heer Van Blankenstein nog actief op het terrein van de journalis tiek. Sinds 1959 heeft hij de bui tenlandse overzichten van de Parool-pers verzorgd. "Marcus van Blankenstein, wiens kundigheid als publicist op het gebied van de internationale politiek hem in wijde kring be kendheid gaf, is op 13 juni 1880 te Ouderkerk aan do ÏJssel ge boren. Van 1902 tot 1906 heeft hij aan de Leidse universiteit Nederlandse letteren gestudeerd, waarna hij zich aan de universi teiten van Kopenhagen en Ber lijn verder bekwaamde. Dr. Van Blankenstein paarde aan de journalistieke gaven ook organisatorische. Zowel op de Haagse conferentie van 1922 als op de Haagse herstelconferentie van 1929/1930 heeft hij de belan gen van honderden journalisten uit de ganse wereld behartigd. Tijdens de tweede wereldoor log trad dr. Van Blankenstein op als hoofdredacteur van het in Londen uitgegeven weekblad „Vrij Nederland", later „De Stem van Nederland". Onmiddellijk na de bevrijding begon hij te schrijver: voor de Parool-pers. Sinds 1959 verzorg de hij de buitenlandse overzich ten van deze bladen. De overledene was ridder in ide orde van de Nederlandse Leeuw. N. S. klaar met gasnet-bouwplan 1964 Voor de Nederlandse spoorwe gen is het bouwplan 1964 van het Nederlandse aardgasbuizen op de plaats van bestemming af- ge^verd. Sinds april werden ruim 4000 wagens met geasfal teerde pijp nodig voor het 485 kilometer lange aardgasnet dat dit jaar wordt gerealiseerd - van de asfalteringsfabrieken in Maassluis en Tiel gebracht naar 33 lossingsplaatsen in Nederland. Bovendien vervoerde N. S. op 3300 wagons onbewerkte pijpen van Duitsland naar Tie1. Thans komen er alweer duwe pijpc-n per trein ons land binnen uit Frankrijk en Duitsland, maar deze zijn bestemd voor het bouw plan 1965. Nieuw bedrijf van Philips in Ierland In de Ierse stad Finglas bij Dublin is een nieuw Philipsbe- drijf geopend. Bij de ingebruikne ming van deze onderdelenfabriek zei ir. F. J. Philips in een toe spraak o.m., dat de politiek van het concern erop is gericht werk gelegenheid op lange termijn te verzekeren. De bouw van het nieuwe Ierse bedrijf wordt gerealiseerd in drie fases. Het eerste gedeelte is ge reed; aan het tweede wordt reeds gewerkt. Men hoopt dit in de loop van 1965 gereed te krijgen. Het drukwerkporto In een schrijven aan de minis ter van verkeer en waterstaat bepleit de federatie der werk geversorganisaties in het boek- drukkersbedrijf het posttarief voor drukwerk naar analogie van het buitenland niet hoger te doen dan maximaal 35 procent van het briefposttarief. Met nadruk dringt de federatie er voorts op aan om, wanneer onverhoopt tot verhoging van het drukwerk tarief wordt overgegaan, met het oog op lopende abonnemen ten op periodieken en de duur van contraeten voor de vervaar diging van drukwerk, reclame campagnes, gepaard gaat, een verandering in de tarieven bij voorkeur een half jaar tevoren bekend te maken. Dodelijke val van trap De heer Weinrich uit Hasselt vond vrijdagmorgen bij zijn thuiskomst zijn bejaarde vrouw levenloos onder aan de trap. De dokter constateerde o.a. een sche- delbasisfractuur. Mevr. W. is waarschijnlijk van de trap geval len. De grondverkopen in Stellendam Op last van de rechter-commis- saris, mr A. G. H. Beljaars, is de 62-jarige directeur-generaal van een streekblad in Middelharnis, de heer Th. de W., op vrije voe ten gesteld. De W. die evenals de gemeentesecretaris van Stel lendam, de 40-jarige heer J. L. W. was aangehouden in verband met grondspeculaties in de ge meente Stellendam, waar voor agrarische doeleinden bestemde gronden werden verkocht als recreatieterrein, is door de offi cier van justitie in Rotterdam, mr I. H. van de Roemer, ver hoord. Diens vordering tot inbe waringstelling van De W. werd door de rechter-commissaris af gewezen. De gemeentesecretaris W. blijft ingesloten in het huis van bewaring in Rotterdam. Het onderzoek duurt voort. Sabotageproces in Zuid-Afrika De acht Afrikanen, die deze week schuldig werden bevonden aan sabotagedaden tegen rege ringsgebouwen in Pretoria, zijn vrijdag veroordeeld tot gevan genisstraffen die variëren van 15 tot 5 jaar. Twee van hén kre gen 15 jaar, één werd tot 12 jaai veroordeeld, vier tot acht en de laatste tot vijf jaar opsluiting. Prijsindexcijfers augustus Het prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zo als het centr. bureau voor de sta tistiek dat maandelijks samen stelt op basis 1959/'60 100, steeg van 115 medio juli tot 116 medio augustus. Binnen de sector voeding daal den de indexcijfers voor aardap- pe'en en groenten, terwijl het in dexcijfer voor fruit iets opliep. Voorts werden prijsstijgingen ge registreerd voor margarine en eieren. Het indexcijfer voor kleding, dat in verband met de uitver koop van juni op juli was ge daald van 112 tot 105, kwam in augustus op 110. Het totaal indexcijfer inclusief de verplichte sociale verzekerin gen en loonbelasting onderging geen wijziging en bleef op 114. «Illllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll HEDEN Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Dokter weet het beter". Axel: Het Centrum, 7 u.: „De onbevredigden". ZONDAG 20 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Het recht van de rech ter"; 5 en 8 uur: „Dokter weet het beter". Zuidersportpark, 12 u.: Ter neuzen 3Schoondijke 2; 2.30 uur: Terneuzen IMOC '17 I Terneuzen 2Vlissingen 3. Axel: Het Centrum, 8 u.: „De onbevredigden". MAANDAG 21 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Het recht van de revol ver". DINSDAG 22 SEPTEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Het recht van de revol ver". Lokaal „Bethel": 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. Twee Japanners zetten de oorlog voort Japan heeft de medewerking van de Verenigde Staten inge roepen om boven het eiland Guam pamfletten te laten uit gooien met de mededeling dat de oorlog afgelopen is, dit ten be hoeve van twee Japanse solda ten, die nog steeds in de oer wouden van Guam rondzwerven. Kortgeleden werden zij door iemand gesignaleerd. Onmiddel lijk openden zij het vuur op deze man, vermoedelijk uit angst dat zij zelf zouden worden gedood, als zij gevangen mochten wor den genomen. Een Amerikaans hefschroef- vliegtuig zal thans 6.000 pam fletten boven de jungle uit gooien, waarin de soldaten de verzekering wordt gegeven, dat zij niet voor hun leven behoeven te vrezen. Ook andere middelen zullen worden ingeschakeld om het tweetal tot „overgave" te be wegen. Onder tram geraakt De 70-jarige weduwe Ch. Ta- tewossianzIntveld uit Heem stede is gisteren in Den Haag bij een verkeersongeluk om 't leven gekomen. Om kwart over twaalf stapte zij uit een tramwagen van lijn 7 op de Laan van Nieuw Oostindië nabij de Theriastraat. Vermoe delijk is toen haar tas tussen de deuren blijven zitten en is zij, toen de tram weer ging rijden, meegelopen en gestruikeld, waar door zij onder de tram terecht kwam. Zij is vrijwel onmiddel lijk overleden. Hongaarse bisschoppen naar Rome Elf Hongaarse bisschoppen on der leiding van de nieuwe aarts bisschop Andras Hamvas, zijn vrijdag per vliegtuig naar Rome vertrokken om het Vaticaanse concilie bij te wonen. Onder hen zijn de bisschoppen die deze week door de paus zijn benoemd onder het gedeeltelijke verdrag tussen het Vaticaan en Honga rije. De groep werd door een kleine menigte op het vliegveld uitgeleide gedaan. Dodelijk ongeval Bij een verkeersongeval is gis teren in Den Haag de 75-jarige mevr. W. M. Poort-Beschoor uit Neerbosch (bij Nijmegen) om het leven gekomen. Bij het over steken van de Valeriusstraat werd zij door een motorrijwiel aangereden. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleed de vrouw. VORSTELIJKE MISSTAP Koning Bhumibol en koningin Sirikit van Thailand, die in ver band met het vorstelijke huwe lijk in Griekenland verbleven, bezochten deze week de Acro polis. Bij het afdalen van de trappen van de oude Griekse tempel geschiedde het, dat de koning misstapte, zijn evenwicht verloor en bijna ter aarde stortte. Het onheil werd echter nog net voorkomen. Concentratie gloeilampenfabricage De bedrijfsmechanisatie ten behoeve van de gloeilampenfabri cage van Philips wordt geconcen treerd in één centrale in Weert, waar zich aldus de ,,Philips-Koe- rier". Europa's meest moderne gloeilampenfabriek bevindt. In totaal zullen in deze centrale voorlopig 150 mensen werkzaam kunnen zijn. De concentratie van deze bm-groep schept de moge lijkheid de verdere mechanisatie van de bestaande outillage, als mede de ontwikkeling van geheel nieuwe machines op meer effi ciënte wijze aan te pakken. NIE1 TERECHTGESTELD? De Britse zakenman Greville Wynne, die in de Sowjet-Unie op beschuldiging van spionage gevangen heeft gezeten, heeft donderdag verklaard ervan over tuigd te zijn dat zijn mede-be klaagde, Oleg Penkovsky, nog leeft. De Russen hadden gemeld dat hij was terechtgesteld. Wyn ne meent dat Penkovsky in de Lubyanka-gevangenis alles moet neerschrijven wat hij over de westelijke spionage weet om hem nog meer te blameren en hem als waarschuwend voorbeeld te stellen. Wynne is ervan over tuigd dat Penkovsky een patriot is, die aan de bevrijding van zijn vaderland werkte en een aanbod om in het westen te blijven heeft afgeslagen. Zeven mille op valse cheque Een buitenlander die zich heeft gelegitimeerd met een Portugees paspoort, heeft op 9 september bij een bijkantoor van de Rotter damse Bank in Utrecht op een valse cheque 7.200,90 geïncas seerd. De bank heeft daarvan eerst nu aangifte gedaan bij de Utrechtse politie. De valse cheque was afkomstig van de First National Citybank of New York te San Juan in Portorico. Op de cheque (2.000 dollar) stond de handtekening van een employé van deze bank. De man die het geld incasseerde, had een paspoort op naam van Jorge Blanco Norbitti of Nor- berto. Goedkopere reizen naar de Sowjet-Unie Volgens het Russische staats- reisbureau Intourist zullen de ta rieven voor verzorgde groeps reizen naar de Sowjet-Unie met 20 procent worden verlaagd. Er was reeds aangekondigd dat de grensformaliteiten zijn vereen voudigd en dat het voor toerisme opengestelde gebied is vergroot. 53. Verborgen in de schaduw van enkele hoge bomen volgden Arams ogen gespannen de oude vrouw, die thans behoedzaam haar weg zocht over het oude kerkhof. Veel tijd om zich er over te verbazen, wat zij hier in het holst van de nacht zocht, bleef hem trouwens niet, want een ogenblik later zag hij tot zijn verrassing een tweede don kere gestalte opduiken. Het was een man, gehuld in een wijde mantel. Zich zorgvuldig schuil houdend bespiedde hij de oude, wier slingerende lantaarn lange lichtstrepen over het pad deed zwaaien. „Hm. mompelde de avon turier. „Ik schijij dus niet de eni ge te zijn, die zich voor deze dienares interesseert. Zou deze onbekende soms ook een oogje hebben op het zwaard van Pa lermo? Wie zou het zijn? En wat zoekt de oude vrouw op dit uur van de nacht eigenlijk op een kerkhof?" Uit zijn schuilhoek zag hij hoe de lantaarn van de oude plotseling stilhield. Ze bukte zich en scheen een ogenblik aan dachtig over iets gebogen te staan. Wat het was kon hij niet zien. Dan zag hij hoe ze zich weer oprichtte en haastig de dodenakker verliet. De onbeken de, die haar aldoor scherp in het oog had gehouden, volgde haar als een schaduw. Snel richtte Aram zich op en sloop geruisloos naar de plek waar de oude had gestaan. Een wolk schoof langs de man, maar toen het "zachte licht een ogen blik later doorbrak, onderscheid de hij tot zijn verbazing een oud familiegraf. Op deze plaats lagen de telgen van het oude geslacht begraven, dat reeds vele eeuwen over het slot en de onbeheersen- de landgoederen geheerst had. En vlak voor hem bevond zich een der laatste stenen. Toen hij zich voorover boog kreeg hij een schok. Want in de steen stond duidelijk gegrift: „Palermo. Ge boren 1203.. Gestorven?" Zwijgend staarde de avontu rier naar de naam van zijn vriend Gevangenisstraffen van resp. zes en drie jaar eiste mr. G. G. van de Berg, officier van justitie bij de Utrechtse rechtbank, gis teren tegen de twee jongeman nen, die in mei van dit jaar met behulp van explosieven een aan slag pleegden op een benzinesta tion in Utrecht. Buiten deze poging om de safe springstof open te krijgen, ble ken zij zich aan een reeks dief stallen en inbraken te hebben schuldig gemaakt. Hieronder wa ren drie gevallen, waarbij ben zinestations het doelwit van hun nachtelijke operaties vormden. Hoofdverdachte was de 28-jarige H. R. uit Diemen, die nog nim mer in aanraking was gekomen met de justitie. Samen met ver dachte nummer twee, de 29- jarige G. T. uit Amsterdam, oefende hij in het dagelijks leven ihet beroep van duiker uit. i Toen de duikers in geldnood kwamen, trachtten ze hun finan- iciële positie te verbeteren door !te gaan inbreken. Allengs namen [hun acties grotere vormen aan. j Verdachte R. bekende omstreeks [20 inbraken en diefstallen op zijn geweten te hebben. Zijn col lega had er daarvan twaalf mee gemaakt. RAVAGE In de loop van het voorjaar rijpte bij R. het plan springstof fen te gaan gebruiken. Hij had bij zijn vorige bezoeken aan ben zinestations opgemerkt dat het geld in degelijke brandkasten werd bewaard. Zijn collega voel de er weinig voor. Hij vond het te gevaarlijk, maar was toch zo goed zijn maat een ontsteker be schikbaar te stellen, die nodig was om een explosie te veroor zaken. Beiden waren gewend met springstoffen om te gaan. Het kwam regelmatig voor dat zij explosieven gebruikten bij hun duikerswerkzaamheden. In de nacht van de 26ste op de 27ste mei trokken zij naar Utrecht. T. bepaalde zich ertoe zijn col lega naar het tankstation te brengen en hem daar weer af te halen. R. deed het eigenlijke werk. Toen de safe explodeerde, schrok hij zo van de ravage die was aangericht, dat hij niet eens probeerde de brandkast te legen. Haastig maakte hij zich uit de voeten. Ruiten waren gespron gen en een groot deel van het in terieur was vernield. Tijdens de zitting gaven beide jongemannen de feiten toe. In zijn requisitoir betitelde mr. Van de Berg de overval op het benzinestation als een première voor Nederland. Hij sprak van terreurmiddelen, die hij met kracht wilde bestrijden. Primair verzocht hij de rechtbank de zaak van hoofdverdachte R. terug te verwijzen naar de rech- ter-commisaris om het mogelijk te maken dat er een psychia trisch rapport wordt uitgebracht. Naar het oordeel van de officier en de reclassering is R. gestoord. Voor het geval de rechtbank zich niet met deze gang van zaken zou kunnen verenigen, eiste hij een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek. De tweede verdachte was vorig jaar wegens diefstal tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden veroordeeld. Toen hij de hem nu ten laste ge legde feiten beging, liep hij nog in een proeftijd. Hij verklaarde geestelijk niet tegen zijn collega te hebben opgekund. Hij had huizenhoog tegen hem opgeke ken. De oficier was weliswaar van oordeel dat het aandeel van T. in de springstofaanslag en de andere misdaden minder groot was, maar hij achtte de zaak dermate ernstig om een eis van drie jaar gevangenisstraf met aftrek te rechtvaardigen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5