KERKDIENSTEN Doem der verdenking DE VOORLICHTING OVER HET KONINKLIJK HUIS HET NIEUWE AMERIKAANSE WAPEN Zondagdiensten Voor de zondag Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 19 september 1964 BEGROTING VAN ALGEMENE ZAKEN NOG GEEN PIER IN ZANDVOORT P. T. T. breidt proef met kascheques uit De steekpartij in Veendam De parachutistenlandingen Frankrijk protesteert tegen vertegenwoordiging van China door Formosa Noordyietnamezen schoten Amerikaans vliegtuig neer Het Russische veto Chauffeur brengt zijn overvaller naar politie Bokser overleden na knock out Chinese premier geopereerd de superieure HALF ZWARE SHAG van DOUWE EGBERTS LUCHTALARM IN DJAKARTA Het intern advies van de twee ministers van staat, te weten dr. W. Drees en prof. mr. P. J. Oud, omtrent het vraagstuk van de ministeriële verantwoordelijk heid in aangelegenheden van het koninklijk huis is door de rege ring ontvangen. Minister-president mr. V. G. M. Marijnen heeft dit meege deeld in de toelichting op de be groting* van algemene zaken voor 1965. De raad van state is inmid dels verzocht zijn oordeel te geven over omvang en werking van de ministeriële verantwoor delijkheid inzake het koninklijk huis. De regering is van plan, aldus de minister-president, de Staten- Generaal de opvatting kenbaar te maken waartoe zij naar aan leiding van die adviezen komt. Het komt hem juister voor in afwachting van die openbaar making thans nog niet te komen met zijn zienswijze op de voor lichting inzake het koninklijk huis, hetgeen aan de Tweede Kamer werd toegezegd. De mi- nister-president geeft er de voor keur aan bij de uiteenzetting van het standpunt over het hier be doelde wijdere vraagstuk ook dat met betrekking tot de voor lichting inzake het koninklijk huis te geven, zo wordt in de toelichting opgemerkt. VIERING NATIONALE BEVRIJDINGSDAG Evenals in 1960 zal volgend jaar de nationale bevrijdingsdag als lustrumherdenking worden gevierd. De directie van de Nederland se maatschappij voor havenwer ken in Amsterdam had gehoopt in 1964 een begin te kunnen ma ken met de werkzaamheden aan de pier in Zandvoort, maar deze hoop is ijdei gebleken. Dit wordt meegedeeld in het jaarverslag van dit bedrijf. On danks het feit dat de Portugese dochtermaatschappij van haven werken een volledig uitgewerk te aanbieding heeft gedaan om het pierwerk uit te voeren met uitsluitend Portugees personeel, eigen vervoer en desgewenst met eigen materialen, zodat de houw direct noch indirect eni ge invloed zou uitoefenen op de activiteiten in Nederland voor de woning- en utiliteitsbouw, heeft het ministerie gemeend de vergunning tot de bouw van dit object niet te kunnen verlenen. Reeds 2% jaar ligt de aanvrage op het departement van volks huisvesting en bouwnijverheid. TELEURGESTELD De directie is teleurgesteld en verrast over het feit dat het bouwvergunningsstelsel wordt gebruikt om de verwezenlijking tegen te houden van een waar devol recreatief en toeristisch project als de pier in Zandvoort ondanks het feit, dat dit object in geen enkel opzicht Neder landse bouwactiviteiten hindert of ook maar zijdelings beïn vloedt. De directie meent, dat zodra aan alle eisen is voldaan om tot verwezenlijking van een onder neming als deze pier te geraken, de bouwvergunning niet als middel mag worden aangegrepen om de uitvoering daarvan tegen te houden. Zeker niet wanneer vaststaat, dat de belangen van hen, waarvoor het vergunnings stelsel werd ingesteld, niet wor den geschaad. De P.T.T. gaat de proef met kascheques, die in Amersfoort is begonnen, geleidelijk uitbreiden tot 20.000 rekeninghouders in het gehele land. Met deze kas- chèque kan de rekeninghouder één keer per maand direct op ieder postkantoor tot maximaal 500 opnemen. Wel moet hij zich kunnen legitimeren en verklaren dat zijn tegoed voldoende is. Na dat de kaschèque is gebruikt, ontvangt de rekeninghouder automatisch van de postchèque- en girodienst een nieuwe. De kosten per handeling zijn ƒ0,50. De 81-jarige weduwe T. Kolk die evenals haar 61-jarige neef W. Kolk en een buurman ernstig werden gewond bij een steek partij in haar woning in Veen- dam, heeft in het ziekenhuis te Groningen verklaard dat haar buurman, de 39-jarige Geert P., deze daad heeft begaan. Geert P., wiens toestand nog zeer kritiek is en die in een inrichting in Zuidlaren wordt verpleegd, mag volgens inspecteur Rutgers van de gemeentepolitie in Veendam nog niet worden gehoord, zodat in dit drama tot op heden nog weinig licht is gekomen. De toe stand van de heer W. Kolk is redelijk. Het comité „Viering bevrij dingsdag 5 mei 1965" stelt thans plannen voor deze lustrumvie ring op. Het ligt niet in het voor nemen van het comité een be roep op het bedrijfsleven te doen ter tegemoetkoming in de kos ten. Als gevolg hiervan en mede in verband met de stijging van de lonen en prijzen zal de rijks bijdrage hiervoor 60.000, hoger zijn dan in 1960 werd uit getrokken en zal een totaal be drag van 110.000,beschikbaar worden gesteld. Volgend jaar op 4 mei zal naast de gezamenlijke herden king van de militaire en burger lijke gevallenen op de Dam in Amsterdam de vijfjaarlijkse her denking in de Ridderzaal plaats hebben. In het politiebureau van Labis op midden-Malakka hebben ver slaggevers gelegenheid gekregen vragen te stellen aan twee Indo nesische parachutisten, die op 2 september boven Malakka wer den neergelaten en later in han den van Maleisische troepen vie len. Een van hen, een sergeant van West-Irian, zei dat hij bij het neerkomen zijn enkel ver stuikte. Hij ontdeed zich van zijn wapens en uniform en werd na een week gegrepen. De andere parachutist zei dat hij met 47 man was afgeworpen. Zij hadden ieder 300 Maleise dol lars (ongeveer 300 gulden) bij zich. Britse goerka's zijn nog be zig de omstreken van Labis af te zoeken naar 30 Indonesische valschermjagers. Sinds er twee dagen geleden zes bij een vuur gevecht werden gedood, heeft men geen contact meer met hen gehad. Tot dusver verloren de Indonesische infiltranten 18 ge sneuvelden en 49 gevangenen. Het nieuwe Amerikaanse anti- satellietwapen heeft reeds met succes verscheidene Amerikaan se kunstmanen op hoogten tot enkele honderden kilometers on derschept. zo heeft de Ameri kaanse minister van defensie, Robert McNamara, vrijdag op een persconferentie in Washing ton gezegd. De nieuwe Amerikaanse radar- installaties die tot over de hori zon reiken, zijn in staat de lan cering van een eventuele vijande lijke raket binnen enkele secon den te melden. Tot dusver was daar een kwartier voor nodig. McNamara zei te menen dat de Sowjet-Unie nog niet zo ver is bij de ontwikkeling van deze twee verdedigingsmiddelen, waar van president Johnson het be staan donderdag onthulde. KUNSTMANEN ONDERSCHEPT McNamara zei dat de Ameri kaanse strijdkrachten in mei 1962 met de ontwikkeling van het nieuwe wapen begonnen. Het wapen kan kunstmanen, die door een vijand van wapens kunnen worden voorzien waarmee de ge hele wereldbevolking kan worden bereikt, onderscheppen. Een jaar later werd door de luchtmacht met de vervaardiging begonnen van een analoog wapen. In mei 1964 hadden leger en luchtmacht hun opdracht voltooid, aldus Mc Namara. Het leger gebruikt de Nike- Zeus anti raket-raket, de lucht macht gebruikt de Thor-raket. Het legersysteem kwam op 1 augustus 1963 en dat van de luchtmacht op 29 mei 1964 in ge bruik. „De twee systemen zijn nauwkeurig beproefd en hebben kunstmanen in de ruimte onder schept. Hun raketten kwamen zó dichtbij dat de kunstmanen bin nen de vernietigingszone van de springlading waren", zei McNa mara. RADAR OVER DE HORIZON Aan de ontwkkeling van de twee afweerraketsystemen is 80 miljoen dollar besteed. De radar- over-de-horizon heeft 50 min dol lar gekost. „Bij dit nieuwe radar systeem worden de signalen door de ionosfeer teruggekaatst en ver over de horizon naar de aar de teruggezonden. Het systeem bestaat uit een uitgebreid net, dat over een lange periode is ont wikkeld". McNamara wilde niet zeggen of de anti-kunstmaanraketten van kernkoppen zijn voorzien en waar zij staan opgesteld. Hij wil de ook geen bijzonderheden ge ven, hoe de Ver. Staten kunnen vaststellen of een kunstmaan van een vijand afkomstig is. Frankrijk is met Birma en Pa kistan de communistische landen bijgevallen, die in Wenen heb ben geprotesteerd tegen toelating van Formosa als vertegenwoor diger van China in het interna tionaal bureau voor kernenergie. De Franse afgevaardigde, Car- raud, verklaarde dat de delegatie uit Formosa niet gerechtigd is China te vertegenwoordigen. De algemene conferentie van het internationale bureau voor kernenergie heeft niettemin zon der stemming het rapport van de commissie voor de geloofsbrie ven, waarin de geloofsbrieven van de afgevaardigden van na tionalistisch China werden goed gekeurd, aanvaard. Het Noordvietnamese persbu reau meldt het neerschieten van een Amerikaans gevechtsvlieg tuig van het type T-2S. De piloot, een Thailander, is gevangen ge nomen. Volgens het bureau droeg het toestel de kentekenen van Laos. „Iedereen Weet dat wij het ge lijk aan onze zijde hebben. Bij de stemming over de Noorse ont werpresolutie in de veiligheids raad waarin de Indonesische ac ties tegen Maleisië werden beT treurd, waren negen van de elf leden vóór". Dit heeft de eerste- minister van Maleisië, Rachman, vrijdag naar aanleiding van het Russische veto over het Noorse voorstel verklaard. Rachman verklaarde zich best tevreden over de uitslag, terwijl zijn vice- premier Razak vond, dat Malei sië een morele overwinning had behaald. De 48-jarige taxichauffeur H. van de Werff uit Amsterdam heeft de man die hem op 18 april van dit jaar overviel en bewus teloos achterliet, met zijn wagen bij het politiebureau afgeleverd. De chauffeur moest dinsdag j.l. een man brengen in de straat waar hij destijds werd neerge slagen. Hij kreeg argwaan en begon een praatje met de man om hem uit te horen. Ongemerkt reed hij naar het politiebureau met zijn vermoedelijke overval ler. Daar stopte hij plotseling en drukte hij op de claxon, waarop agenten naar buiten snelden. De verdachte, de 48-jarige caféhou der C. J. M. H., ontkende aan vankelijk iets met de overval te maken te hebben. Bij een later verhoor bekende hij de taxi chauffeur te hebben neergesla gen, nadat deze vijf maanden geleden had geweigerd op zijn verzoek een straat aan de ver keerde kant in te rijden. Nicky Erasmus, een jonge Zuidafrikaanse amateurbokser, die vorige week zaterdag tijdens een wedstrijd om het kampioen schap van Transvaal knock out werd geslagên, is vrijdag in een ziekenhuis in Johannesburg overleden. Erasmus werd onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht waar hij vrijdag zonder tot bij bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Onderscheiding voor Amerikaans soldaat Burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn heeft donderdag de Amerikaanse soldaat Werner Buhl, die zondag j.l. daadwerke lijk heeft geholpen om een Oost- duitse vluchteling in veiligheid te brengen, gehuldigd met een medaille namens de stad. Op de foto zien we de burgemeester, terwijl hij het bij de medaille behorende document aan soldaat Puhl overhandigt. Volgens welingelichte diplo matieke kringen in Peking heeft premier Tsjoe En-Lai vorige maand een lichte operatie on dergaan. Hij bevindt zich nu voor herstel in de badplaats Pei- taho bij Peking. Tsjoe is 66 jaar. (Adv.) door AGATHA CHRISTIE 87)' (Nadruk verboden) „We moeten hier zien weg te komen," bromde Mary nog. „Het is bepaald niet goed voor Philip hier te blijven. En Hester komt ook weer terug vandaag." „Hester?" vroeg Tina verwon derd. „Waarom?" „Weet ik 't? Ze heeft gister avond opgebeld. Ik weet niet eens welke trein ze neemt. Dat is meestal de sneltrein. Maar iemand zal haar uit Drymouth moeten gaan halen." Daarop verdween Mary in de richting van de keuken. Tina aarzelde een ogenblik, maar liep toen de trap op. Op de overloop ging de eerste deur rechts open en Hester trad naar buiten. Tina keek verbaasd. „Hester! Ik hoorde net dat je komen zou, maar ik had geen Idee dat je al thuis was." „Dr. Calgary heeft me thuis gebracht," vertelde Hester, „en toen ben ik dadelijk naar boven gegaan...... daarom weet nie mand nog dat ik thuis ben." „Is dr. Calgary hier ook?" „Neen. hij heeft me alleen maar afgezet en is toen doorge reden naar Drymouth, waar hij nog iemand moest spreken." „Mary wist niet dat je er al was." „Mary weet nooit iets," zei Hester. „Philip en zij leven een heel eigen leventje, los van de rest. Vader en Gwenda zullen wel in de bibliotheek zitten. Al les lijkt hier weer zijn gewone gang te gaan." „Waarom ook niet?" vroeg Tina. „Dat weet ik niet," zei Hester in gedachten, „ik had geloof ik zo'n idee, dat alles veranderd zou zijn." Zij ging nu Tina voorbij en de trap af. Tina liep door, voorbij de bibliotheek naar de kamers aan 't eind van de gang, waar de Durrants logeerden. Kirsten Lindstrom stond net bij Philips deur, met een blaadje in de hand. Met een ruk keerde zij zich om. „Wel, Tina, je maakt me aan 't schrikken. Ik wilde Philip juist zijn koffie brengen." Zij klopte aan de deur. Tina volgde haar. Kirsten deed de deur open en stapte naar binnen. Haar grote, hoekige gestalte belette Tina in de kamer te kijken, maar zij hoorde een gesmoorde kreet van Kirsten. Het presenteerblad kletterde op de grond, kop en schotel vie len in scherven. „O, nee!" riep Kirsten uit, „o nee!" Trina vroeg: „Philip?" Zij liep de oudere vrouw voor bij, tot aan het bureau, waar tegen Philips rolstoel stond. Hij had daar, leek het, zitten schrij ven. Een ballpoint lag vlak bij zijn rechterhand. Zijn hoofd lag voorover, eigenaardig gedraaid. Aan de schedelbasis zag zij iets, dat er uitzag als een helderrode, ruitvormige vlek op zijn witte boord. „Hij is vermoord," barstte Kir sten uit. „Hij is vermoord doodgestoken. Daar onder aan de hersenen. Eén steek op die plek heeft de dood ten gevolge." Met enige stemverheffing liet zij erop volgen: „Ik heb hem nog zó gewaarschuwd! Ik heb alles gedaan wat ik kon. Maar hij leek wel een kinddat een gevaar lijk spelletje speelde"zonder te zien waartoe dat moest lei den." Het leek Tina net een benauw de droom. Machteloos stond zij daar aan Philips elleboog te kij ken hoe Kirsten zijn slappe hand opnam en hem de pols trachtte te voelen, die niet langer klopte. Wat had hij haar willen vra gen? dacht Tina. Nu zou hij het nimmer meer kunnen doen. Zon der eigenlijk goed te kunnen na denken, registreerde haar geest allerlei kleinigheden. Hij had zit ten schrijven. Dat was duidelijk. Maar het papier was weg. De gene die hem vermoord had, had dat weggepakt. Rustig, maar automatisch zei ze: ,,We moeten de anderen gaan waarschuwen." „Ja, ja," beaamde Kirsten, „we moeten naar beneden gaan. We moeten het je vader gaan vertel len." Naast elkander liepen zij naar de deur. Kirsten hield haar arm om Tina geslagen. Tina keek naar het gevallen blaadje en de scherven. „Laat dat maar lig' gen, dat komt er niet op aan," zei Kirsten. „Dat ruimen we la ter wel op." Tina struikelde bijna, maar Kirstens arm ondersteunde haar. „Voorzichtig, val niet!" Bij kwamen op de gang. De deur van de bibliotheek ging open. Leo en Gwenda kwamen naar buiten. Met haar heldere, diepe stem zei Tina-. „Philip is vermoord. Doodgestoken." Het was echt of ze droomde, dacht Tina. De kreten van schrik van haar vader en van Gwenda, die haar voorbij snelden naar Philips kamer. Philip, die toch al dood was. Kirsten holde de trap af. „Ik moet het Mary gaan zeggen. Ik moet haar voorzichtig voorberei den. Arme Mary. Wat een ont zettende slag zal dit voor haar zijn." Tina ging haar langzaam ach terna, Als in trance. Een vreemde pijn knaagde aan haar hart. Waar liep ze eigenlijk heen? Zij wist het niet. Niets was meer werkelijk, (Wordt vervolgd.) TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: Hamann. Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene- en Wit Gele Kruis: Zuster R. Scot, Bolwerk 4, IJzendtjke. Tel. 01176-497. (Bij geen gehoor 008.) AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Schiltman, Nieuw- straat 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van- Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119A te Sas van Gent, tel. 01158-588. NU HET KIND GESTORVEN IS „Is het kind dood?" Zjj zeiden: „Het is dood." 2 Saimuel 12 19. Het is donker daar, waar uw kind sterft. Zeker, er staat in de Bijbel: „De dood is geen koning der verschrikking meer." Maar,... hebt u de dood wel eens meege maakt? Ik verzeker u: als de dood op uw kind afkomt, dat dat toch wel verschrikkelijk is. David heeft, een vreeslijke week doorgemaakt. „Hij vastte, en bracht de nacht door, liggend op de grond." Dat is voor David een week geweest van worstelen met de dood en wor stelen met God. Dat is een week: geweest van geslingerd worden tussen hoop en wanhoop. Zie, dab Is het verschrikkelijke: U bidt, u roept, „o, God." U zegt: „Here, help! Gij machtige God, help!" En danhelpt God niet. Dan gaat het erdóór. „Is het kind dood?'' En ze zeiden: „Het is dood." Wat doet u dan, als het kind gestorven is? Als die ogen zich gesloten hebben? Als de grote klapdeuren van het ziekenhuis achter u zijn dichtgevallen en u staat met uw vrouw en kinderen In de donkere nacht? Enhet kind blijft daar achter. Moeten we dan „een houding" aannemen? Zoals de mensen wel zeggen: „Kom, het hoofd op en flink zijn?? Ik maak ernstig be zwaar tegen dat woord „houding". „Houding is er dan niet bij. Als het rotsblok van het grote ver driet op uw hart wordt geworpen, dan is er niets meer te „houden". Dan is er geen houden meer aan. Dan wordt alle houding daaron der verpletterd! Hoe verschrikke lijk zou dat zijn, als ik tegen u moeest zeggen: „Mensen, als het grote verdriet in uw leven komt, dan moet u zich maar „goedhou- den". U moet uw gezicht maar strak zetten, als u morgen weer naar het kantoor moet." Wat David hier opbrengt (dat inderdaad geweldige!), dat is geen houding, dat is genade. Een ge nade, die er is voor alle mensen, die in nood en nacht naar huis moeten, alshet kind gestor. ven is. (Uit: „De Stem achter U.") Vrijdagochtend is in Djakarta luchtalarm gegeven omdat vol gens de militaire autoriteiten „vijandelijke vliegtuigen waren gesignaleerd". Tijdens het loeien van de sirenes hielden soldaten met de bajonet op het geweer het verkeer tegen. Het luchtalarm duurde een uur. Over de radio werd de bevolking gezegd hoe te handelen tijdens luchtalarm. Ge zegd werd ook dat dit vrijdag ochtend „echt" was. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 20 SEPTEMBER 19G4 Axel: 10 uur Ds. L. H. W. Theu- nissen, emr. pred. te Middelburg. 2.30 uur Ds. E. Gramsbergen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern, van Sas van Gent. Hulst: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Philippine: 9 uur Ds. E. Grams- bergen, van Kloosterzande. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Gramsbergen, van Kloosterzan de. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo, van Pijnacker. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. 7 uur Ds. J. Scholten. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. 2.30 uur Ds. E. E. Stern. GEREP. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. W. H, Gispen. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 3 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 en 16.30 uur Ds. A. Koojj, van Emmen. Zoute Spui: 9 uur en 14.30 uur Ds. A. Koojj, van Emmen. CHR. GEREP. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Vlooswijkstraat) Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Ilalslaan) Terneuzen: 10 uur en 15 uur lees dienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEM. (Filadelf ia-kapel) Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond: zondags 8.30 uur n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur v.m. Heiligings samenkomst. 7.30 uur n.m. Ver lossingssamenkomst. Leider lui tenant B. Outhuyse. EVANGELISATIE Othene: 7 uur n.m. de heer C. L. Koljjn, van Terneuzen. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 5.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 20 SEPTEMBER 1964 Aardenburg :1 0.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet, van Nieuwvliet. Breskens: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondjjke. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring, bevestiging van mej! Da. S. R. C. van Kempen als vicaris. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- ning. (Bed. H. Doop. Dankdienst voor Gewas en Arbeid.) Hoofdplaat: 11 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. Joh. Bre- zet. (Doopsbediening.) Oostburg: 9.30 uur Da. H. B. de Neeling. Retranchement: 11 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Schoondjjke: 9.30 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendjjke: 9.30 uur Eerw. Heer Begeer, van Hoofdplaat. Zuidzande: 9 uur jeugdkapel. De heer A. R. Kramer. 10.45 uur mej. Da, H. B. de Neeling.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2