Zorgen weerspiegeld miljoenennota en in Troonrede, prijzenwet BEURSOVERZICHT RADIO EN TELEVISIE HET ZWAARD VAN PALERMO Het leven wordt duurder HET COMMUNISTISCHE JEUGDCONGRES EN M0SK0N EUROPEES SOMLISTISGH CONGRES IN ROME Vrijdag 18 september 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 1 VRIENDEN" ONDER ELKAAR WELDOORDACHTE POLITIEK JEGENS OOST-EUROPA Elk jaar komt er op Prinsjes dag een nerveuze spanning over Den Haag. Die is er al vroeg, bij het eerste tinkelen der bevlagde trams. Ze weeft zich in het groei end stadsrumoer van oranjeven- ters en pierementen en over- waast de diplomatenwijken, waar vreemde mogendheden door het uitsteken van hun vlaggen hun medeleven in dit nationale gebeu ren tonen. Afgelopen dinsdag was het weer als vanouds. Des morgens de pracht en praal van de staat sie. En in de middag sober en indrukwekkend het rollen van de miljoenen uit het gloednieuwe geitenleren koffertje van minis ter Witteveen. Een feest van kleur. Meer buiten dan binnen. Met de flonkering van de gouden koets en het kopergeschetter van de militaire kapel. Binnen heersen stijl en protocol. Don ker was men ook nu meestal ge kleed. De eindeloze rij van in jaquet gehulde ministers en ka merleden, in ganzenpas bijna rij en zij zich naar de voorzitter. Een bewonderend publiek ziet toe en vraagt zich verwonderd af in wat voor sprookjeswereld al deze mensen leven. Maar ieder een weet dat dit sprookje maar heel betrekkelijk is. Kamerleden en ministers hebben meer plicht dan praal, meer werk dan wen sen in hun dagboek staan. Het feestelijk schouwspel, dat Prinsjesdag is, maskeert de wer kelijkheid, die er een is van effi ciënt beleid en hard werken. Toch heeft dit schouwspel een diepere zin. Prinsjesdag geeft uiting aan een traditie, die voor enkele uren het in zuilen en groe peringen uiteenvallende Neder landse volk samenbindt tot een heoht geheel. MIDDENGROEPEN ONTEVREDEN Die eensgezindheid verdween terstoncB toen kriticasters van velerlei gezindte en belangen groepering gingen bladeren in de miljoenennota. Vooral in de kringen van de middenstand en van de z.g. middengroepen (loon- trekkenden) werd verkondigd, dat het staatsschip wel op heel ongelukkige wijze door de boch tige kreken van het sociaal-eco nomisch vaarwater laveert. Hoewel men voorshands op een belastingverlaging nog niet be hoeft te rekenen, mogen we met ingang van 1 januari wel een verhoogde premie a.o.w. betalen terwijl de invoering van het z.g. weggeld, een nieuwe retributie voor het gebruik van autosnel wegen, voor velen een extra-last zal betekenen. De verhoging van de college-gelden treft in de eer ste plaats die ouders, die toch de eindjes al aan elkaar moeten knopen om hun kinderen te la ten studeren. Het leven zal duurder worden. Derhalve zal er ook weer onrust aan het loonfront ontstaan. A.O.W.-BELASTING De voorgenomen verhoging van de premie van de a.o.w. en de a.w.w. van 8,1 naar 19j5 bete kent vooral voor de middengroe pen een aanzienlijke lastenver zwaring. De middengroepen wor den in dit opzicht gelijkelijk be handeld als de richards en het, is evident dat de lasten nu heel ongelijk worden verdeeld. Wij hadden gehoopt dat de overheid uit zijn welgevulde bui del meer had bijgedragen dan de 150 miljoen, die zij nu beschik baar stelt. Om de verzwaarde last draaglijk te maken, zou het wenselijk zijn, wanneer althans de eerste fase van de voorgeno men belastingverlaging gelijktij dig met de verhoging van de pre mie a.o.w. zou worden ingevoerd. Nu slaat de fiscale balans ver naar de overheid door. GEEN VERTICALE PRIJSBINDING De afschaffing van de indivi duele prijsbinding heeft het me rendeel der Nederlandse detail handelaren een onprettig week end bezorgd. Het systeem van uniforme prijzen voor een twin tigtal (hoofdzakelijk elektroni sche) artikelen wordt afgeschaft waardoor een vrije prijsvorming ontstaat, waarbij piet is te over zien of deze tenslotte tot hogere of 'lagere prijzen zal leiden. In eerste instantie waarschijnlijk tot lagere prijzen, want er zullen stellig detailhandelaren zijn die straks olie op het concurrentie- vuur gaan gooien door bepaalde artikelen goedkoper aan te bie den. Met fors geschut hebben groot winkelbedrijf en middenstand staatssecretaris Bakker onder vuur genomen. Zij verwachten „een grote verwarring op het gebied der prijzen". Nu redeneer den deze groepen natuurlijk ge heel en al uit hun eigen gezichts hoek. Het is geenszins zeker dat deze profetie werkelijkheid be hoeft te worden. In de maatregel van drs Bak ker schuilen voor de consumen ten (het grootste deel van de be volking) ook aantrekkelijke mo gelijkheden, waarvan men de be tekenis niet mag onderschatten. Wel is het te hopen dat de over heid zal ingrijpen, Wanneer de sombere prognooses van groot winkelbedrijf en middenstand werkelijkheid zouden worden. DE AMERIKAANSE ATOOMWAPENS President Johnson heeft woens dagavond bij een diner in Seattle gezegd dat het ingewikkelde be veiligingssysteem van atoom wapens in de V. S. zal worden vervolmaakt, zodat „geen gek of fout" een kernoorlog kan ont ketenen. De Verenigde Staten hebben een groot arsenaal atoom wapens, dat door de president dient te worden beheerd. Johnson verwierp opnieuw de stelling van zijn republikeinse tegenstander Barry Goldwater dat de geallieerde opperbevel hebber in Europa enige zeggen schap over kleine tactische kern wapens zou moeten hebben, die hij „conventionele kernwapens" heeft genoemd. Het gebruik van kernwapens moet geheel in han den zijn van de president van de Verenigde Staten en alleen op diens voorzichtigheid en wijsheid kan het besluit berusten, dat de natie kan veranderen of vernie tigen. „In dit atoomtijdperk moe ten wij altijd zowel beheersing als kracht tonen", zei Johnson. Toeschouwer bij brand gewond door val Woensdagmiddag is het ach terhuis van de kapitale boerde rij van de landbouwer W. Arts aan de Pastoor van Winkelstraat te Schaijk uitgebrand. Het voorhuis liep veel waterschade op. In het achterhuis bevond zich een aantal fokzeugen waarvan er vermoedelijk drie zijn omgeko men. Voorts ging de hele voor raad hooi, bestaande uit 2.000 pakken, verloren. De öorzaak van de brand is nog onbekend. De schade wordt geraamd op een ton. Een in de onmiddellijke nabij heid wonende champignonkwe ker, de heer H. Boeijen, viel van een kas van zijn kwekerij waarop hij naar de brand stond te kij ken. De man werd in bewuste loze toestand overgebracht naar een ziekenhuis te Nijmegen. Aandelen Centrale Suiker aangeboden, Staatsfondsen vast Het waren gisteren niet de hoofdfondsen die de aandacht van de beurs hebben opgeëist, maar het waren de aandelen Centrale Suiker en die van V. A. T. Beide fondsen lagen aangebo den in de markt, waarvan de V. A. T.-aandelën niet officieel worden verhandeld. C. S. M. was op circa 420 ruim 11 punten be neden woensdag. V. A. T. werd verhandeld op circa 19,50 tegen 23,50. Direkt na de uitgifte werd zelfs boven de 40 betaald. Daarna is het bergafwaarts ge gaan. De stemming voor de interna tionale watirden was vriendelijk tot aan de vaste kant. Voor Phi lips werd 159,70 betaald 158). De vraag kwam hoofdzakelijk van lokale zijde bij kalme han- M Op het internationale commu nistische jeugdcongres dat woens dag te Moskou werd geopend, is donderdag een presidium geko zen, waarin geen enkele Chinees zitting heeft. Dat had een fel protest' van de Chinese afvaar diging tot gevolg, maar dit mocht niet haten. Op de openingsdag was het ook al tot een incident gekomen, toen de Chinezen demonstratief bleven zitten, terwijl de andere afgevaardigden de Russische regerings- en partijleider pre mier Chroesjtsjov luid toejuich ten. De kritiek van de Chinese woordvoerder op de samenstel ling van het presidium werd be groet met een boe-geroep en ge fluit. Niettegenstaande protesten van de voorzitter nam de Chi nees het woord, later gesteund door afgevaardigden van Noord- Korea en Indonesië. In de aanbeveling voor de samenstelling van het presidium, die was opgesteld door Behnem Petros uit Irak, werd gezegd dat de Chinezen niet hadden willen deelnemen aan de voorbereiden de bijeenkomsten, die in april waren begonnen. GEEN AMERIKANEN De Amerikaanse jeugdraad heeft bekendgemaakt, dat vier van zijn leden die waren aange wezen om als waarnemers het congres in Moskou bij te wonen, geen visum van de Russische autoriteiten hebben gekregen. De Amerikanen waren door de Russische jeugdbeweging uitge nodigd. De Amerikaanse jeugdraad is aangesloten bij de „wereldjeugd- assemblée", waarvan het hoofd kwartier in New York is geveS' tigdv DEMONSTRATIEF Toen Chroesjtsjov binnen- wam, gingen de afgevaardig den staan, waarna zij de Russi sche partijleider langdurig toe juichten. Slechts de 29 man ster ke afvaardiging der Chinese volksrepubliek bleef demonstra tief zitten. Bij latere ovaties voor Chroesjtsjov gingen de Chinezen langzaam staan, maar zij namen geen deel aan het applaus. De enige maal dat de Chinees- communistische jeugdafgevaar- digden in de handen klapten, was bij een toespraak van een afgevaardigde van Kenia, die een scherpe aanval op het „im perialisme in de wereld" deed. De Chinese communisten heb ben het jeugdcongres aanvanke lijk als een „front voor Ameri kaanse imperialisten" bestem peld. Maar een week geleden kwamen hun jeugdafgevaardig- den in Moskou aan, waar zij verklaarden het congres te zul len bijwonen. vir Van Russische zijde is meege deeld, dat de Chinezen sindsdien „eindeloze debatten" hebben ge voerd. Men verwacht dat zij van het congres gebruik zullen ma ken voor het doen van nieuwe aanvallen op de Russische poli tiek. Men verwacht ook dat de Chi nezen zullen pogen steun te verwerven van afgevaardigden der Afrikaanse en Aziatische landen voor hun strijd tegen de Russen. del. Kon. Olie lag prijshoudend in de markt op 160,90. De Kon./Shell-groep zou nabeurs het interim-dividend 1964 be kendmaken. Unilever lag goed in de markt op 148,30 147,50). AKU een paar punten hoger op de gunstige cijfers over de eer ste 36 weken van het boekjaar 1964 van de Amerikaanse doch ter van AKU, de American En- ka. Hoogovens werden onveran derd op 610 geadviseerd. Wallstreet was woensdag een weinig hoger bij geringe omzet ten. Van de Nederlandse waar den lag Philips er gevraagd in de markt. In de scheepvaartsector was het stil. De stemming was zwak. De leidende cultures gaven geen verandering van betekenis te zien. De staatsfondsenmarkt was vast. Voor de nieuwe 5% pro cent lening werd 101% betaald, de hoogste prijs sedert de uit gifte. Ook de leningen Bank voor Nederlandsche Gemeenten lagen vast in de markt. De nieuwe 5% procent lening 1964 werd op 101% (101%) geadviseerd. De lening Rentespaarbrieven 1964 Bank voor Ned. Gemeenten groot ƒ25 min is overtekend. Op de inschrijvingen zullen redukties moeten worden toegepast. Aandelen Koudijs werden la ger geadviseerd, dit op het be richt over een vergaande samen werking van Koudijs met de meelfabrieken der Nederland sche Bakkerijen in Rotterdam voor wat betreft mengvoeder- produkten. De beurs was over dit bericht niet erg enthousiast. Aandelen Duiker lagen iets zwakker op de aangekondigde claim-emissie. Op de incourante merkt werd Mulder-Vogem ho ger afgedaan op de gunstige gang van zaken. Beursindices Nabeurskoersen AKU: 476 (474'A) Hoogovens: (613) Kon. Olie: 161.10—161.60 (160.90) Philips: 159.90—161.30 (159.70) Unilever: 148.20—148.60 (148.10) Stemming: goed prijshoudend. Onveranderd dividend Koninklijke De raad van commissarissen en de directie van de N. V. Ko ninklijke Nederlandsche Petro- leummaatschappij hebben beslo ten tot uitkering van een in terimdividend over het boekjaar 1964 van 2,60 per aandeel (on veranderd). (1953 100) 1579 16/9 17/9 Int. conc. 585.1 583.0 585.9 Industrie 350.7 351.2 350.3 Scheepvaart 139.3 138.0 138.8 Banken 236.1 236.2 236.6 Handel, enz. 166.3 165.8 166.2 Algemeen 410.8 409.8 411.1 SABOTAGEPROCES De rechtbank in Pretoria heeft donderdag acht Afrikanen schul dig verklaard aan sabotagedaden, in 1962 en 1963 in Pretoria ge pleegd. De acht mannen waren beschuldigd van bomaanslagen op regeringsgebouwen en samen zwering om twee politiemannen te vermoorden. Volgens de recht bank waren zij lid van een ge heime organisatie die zich toe legt op sabotagedaden tegen staatseigendommen. De rechtbank zal vandaag von nis wijzen. Aanvankelijk ston den tien Afrikanen terecht. Tegen twee van hen werden de beschuldigingen ingetrokken. Geestelijken gijzelaars in Kongo In de Noorditaliaanse plaats Parma is woensdag bekendge maakt dat een rooms-katholieke bisschop en twintig Italiaanse missionarissen, 17 mannen en 3 vrouwen, als gijzelaars door de rebellen in Kongo worden ge vangen gehouden. De bisschop is de Italiaan mgr. Danilo Catarzi, bisschop van Oevira in Belgisch Kongo, aldus het missie-insti tuut in Parma. Twee anderen worden in het gebied van Makiliza, drie in Ba- raka en Fizi, eveneens in het diocees Oevira, en drie vrouwen in Oevira vastgehouden. De voorzitter van de socialis tische fractie van het Europese parlement, mevr. K. Strobel (Duitsland), heeft de Europese socialisten opgeroepen tot ver zet tegen de politieke krachten die in de E.E.G. naar autarkie streven. In een verslag voor het zesde congres van de sociai/stische partijen der Europese gemeen schap, dat donderdagochtend in Rome is begonnen, verklaart zij dat de toenemende invloed die van de E.E.G. uitstraalt, een snelle verwezenlijking van een gemeenschappelijke buitenlandse handelspolitiek vereist. Daarbij moet een weldoordachte politiek jegens Oost-Europa worden bp- gezet, die de nadruk legt op de wil tot samenwerken en steun aan de krachten die in de Oost- európese landen naar ontspan ning streven. EUROPESE GEMEENSCHAP Voor de gemeenschap zelf eis te de socialistische, leidster een progressief Europees sociaal en inkomstenbeleid, gericht op een rechtvaardige verdeling van de welvaart en versterking van de democratie door het toekennen van alle parlementaire rechten en plichten aan het Europese parlement als tegenspeler van een Europese executieve die handelingsbevoegd is. Het punt van de democratise ring der Europese gemeenschap wordt op deze conferentie uitge werkt door de Nederlandse af gevaardigde jhr. mr. M. van der Goes van Naters. Hij verklaart dat men op dit punt in een cri sistoestand is gekomen. Uitbrel ding van de bevoegdheden van het Europese parlement moet voorwaarde zijn voor de verdere integratie, waarbij de nationale parlementen immers steeds meer van hun invloed verliezen zon der dat er een Europese parle mentaire invloed voor in de plaats komt. partijen uit de zes gemeen- schapslanden, wordt bijgewoond door partijvertegenwoordigers uit de „zes", waarnemers van Spaan se en Oosteuropese socialisten in ballingschap en van bevriende partijen in Noorwegen, Senegal en Madagascar. De afgevaardigden werden donderdagmiddag toegesproken door de Italiaanse minister van buitenlandse zaken, Giuseppe Saragat, door de plaatsvervan gende minister-president van Luxemburg, Henry Cravatte, en de Belgische minister-adjunct voor buitenlandse zaken, Henri Fayat, die politieke verklaringen afleggen over de interne ontwik keling en de buitenlandse be trekkingen van de E.E.G. Kroonprins Akihito bezoekt Olympische gebouwen in Tokio De Japanse kroonprins Akihito heeft een bezoek gebracht aan de Olympische bouwwerken in To kio. Foto: Bij de Olympische turn- hal krijgt de prins (links) uitleg over de constructie. Rechts Ken- zo Tange, de beroemde Japanse architect, die de turnhal met bij gebouwen heeft ontworpen. SOWJET-UNIE WAARSCHUWT JAPAN De Sowjetrussische regering heeft Japan gewaarschuwd dat het gevaar loopt een oorlogsdoel te worden, wanneer het de V. S. toestaat Japans gebied als mili taire bases te gebruiken. De waarschuwing is gisteren in Tokio overhandigd en in Mos kou door het ministerie van. bui tenlandse zaken gepubliceerd. De Sowjet-Unie protesteert tegen het feit, dat Amerikaanse onder zeeërs Jafpanse havens mogen aandoen en dat Japan facilitei ten verleent aan Amerikaanse atoombommenwerpers. VERANTWOORDING de het De conferentie waarop socialistische fractie van Europese parlement verantwoor ding aflegt aan de socialistische Bromfietser verongelukt De 16-jarige bromfietser H. C. Bos uit Veenendaai, is woens dagavond bij een ongeval dode lijk gewond. De jongen sloeg op de Prins Bernhardlaan in Veenendaai linksaf zonder voorrang te ver lenen aan een hem tegemoetko mende motorrijder. Hij kreeg een ZATERDAG 19 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Piano recital: klass. muz. (gr.); 7.45 Geestelijke liederen (opn. 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws 8.15 Djinn: gevar. prog.; 12.00 Ange lus; 12.04 Kath. nieuws; 12.10 Country and Western Express (gr.); 12.25 Sportperiscoop; 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Dansorkest; 12.55 Platennieuws; 13.00 Nieuws; 13.1 Markt ber.; 13.18 Muz. dilettanten: fanfare orkest; 13.45 Dwars door de groene hel, vertelling; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Week van de Koorzang: Schoolkoor; 15.25 Lichte gram.; 16.00 Grensland: uitz. voor jonge mensen; 16.15 Syncope, muz. van gisteren, van daag en morgen; 16.40 Lichte orkestmuz. (gr.); 16.50 Liedjes; 17.30 Lichte gram.; 17.30 Liedjes; 17.40 De Springplank: jonge ar tiesten; 18.00 Kunstkroniek; 18.30 Engels vocaal ensemble; 18.50 Lichtbaken, lez.; 19.00 Nieuws; 19.10 Actualiteiten. Aansluitend: Conciliejournaal; 19.35 Stereofo- nische uitzending: Semi-klass. gram.; 20.00 Nord-Ring, muzik. paspoort voor Noord-Europa; 21.10 Raaien maar!, muzikaal spelletje; 22.15 Wereldoorlog I, doe. prog.; 22.30 Nieuws; 22.40 Soc. ongelijkheid en soc. beleid in Nederland, lez. (3); 22.50 Stereofonische uitzending-: Klass. gram.; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Soc. strijdl.; 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 Van de voorpag.); 8.00 Nws, postduivenber. en soc. strijdl.; schedelbasisfractuur, waaraan hij j 8.18 Lichte gram.; 9.00 Loon naar twee uur later bezweek. I werken: de vakbew., lez.; 9.10 Mishandeling van politie-agent Wegens mishandeling van een politie-a'gent en het plegen van verzet op 31 maart van dit jaar in de Reigerstraat in Breda heeft de Bredase rechtbank de 32- jarige W. van D. uit Breda ver oordeeld tot 200,boete en een maand gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proef tijd. De 30-jarige A. van D. die zich aan dezelfde feiten had schuldig gemaakt, werd veroor deeld tot 500,boete en een maand voorwaardelijk en drie jaar proeftijd. Tegen beide man nen was geëist: zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van 2Va maand en drie weken voor arrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk. 52. Een ogenblik aarzelde Aram. Toen gleed hij geluidloos de gang in en volgde de oude vrouw, die schuifelend haar weg zocht door de donkere gangen van het slot. Hij wist zelf niet goed wat hem hiertoe aanzette. Slechts een vaag gevoel, dat de oude meer wist van de geheim zinnige legende van het zwaard, dreef hem er toe haar in het oog te houden. Er was iets in haar dat hij niet kon verklaren. Waar om had zij Palermo heimelijk bespied tijdens het tweegevecht met Alfonso? Waarom herhaalde zij steeds, dat het gevaarlijk was om het geheimzinnige zwaard te zoeken, dat volgens het oude verhaal zijn drager het recht gaf om de rode hertogin te huwen? „Er zijn in dit kasteel teveel raadsels, die nodig eens opgehel derd moeten worden!" mompel de de avonturier, terwijl hij de gestalte in de wijde mantel be hoedzaam volgde. Zij begaf zich naar een zij uitgang. Daar nam zij een lan taarn van een haak, ontstak het licht en verdween, zacht in zich zelf mompelend, in de richting van het park. Haar gestalte tekende zich spookachtig af in het maanlicht. Het grint knarste zacht onder haar voeten terwijl ze zich naar een afgelegen ge deelte begaf waar Aram nog nimmer was geweest. Hij vroeg zich juist nieuwsgierig af wat het doel van haar nachtelijke wandeling kon zijn, toen een huivering hem doorliep. Want zelfs bij het zwakke licht van de maan, die juist door de wol ken brak, herkende hij de grau we stenen waarheen zij zich thans richtte. Het was een oud kerkhof. Lichte gram.;'9.40 Religieuze op voeding in het gezm én daarbui ten (II), lez.; 10.00 Buitenlands weekoverz.; 10.15 Z. O. 135, ge- var. progr.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw en Sportdui- venber.; 12.33 Sport; 13.00 Nws; 13.15 Varia; 13.20 Radio Jazz club; 13.50 Voor de jeugd; 14.25 Orgelspel: lichte muz.; 14.45 Meisjeskoor (stereofonische uit zending); 15.05 Is dat nodig?, toespraak; 15.20 Radiophilharm. ork. en groot omroepkoor: klass. muz. (Om 16.00 Nieuws); 16.35 Boekenwijsheid; 16.55 Pianoduo: lichte muz.; 17.15 Tango-rumba orkest met zangsol. (stereofo nische uitz.); 17.40 Licht instru mentaal trio; 18.00 Nieuws en comm. op het nws 18.20 Lichte gram.; 19.00 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Disco-Festival; 20.45 Soc. com.; 21.00 Laatste Prome nade Concert in Londen: BBC- Symphonie-ork. en zangs.: mo derne muz.; 22.00 Lichte gram.; 22.30 Nieuws; 22.40 Balans: act. kroniek; 22.55 Stereofonische uitz.: licht orkest; 23.25 Lichte gram.; 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL VI.: 12.00 Nws; 12.03 Lichte muz.; 12.25 Weerbericht; 12.30 Lichte muz.; 12.55 Prog.- overz.; 13.00 Nws; 13.20 Amuse- mentsmuz.; 14.00 Nieuws 14.03 Operettemuz,; 1.00 Nws; 15.03 Radioweek I, II en III; 15.15 Hoorsp.; 16.00 Gevar. muz.; 17.00 Nws; 17.15 Gram. 17.35 Orgel recital.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Liederen; 18.45 Sportkron.; 18.52 Prog. voor de teenagers; 19.00 Nws; 19.40 Lichte muziek; 20.00 Nordringconcert; 21.00 Ge var. muzik. prog.; 22.00 Journ.; In aansluiting met het nieuws: Reportage basketbalwedstrijd; 22.15 Dansmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Gevar. muz.; 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NED.: 15.00 De avonturen van Cristobal, TV-film (dl. 12); 15.25 Hardy's logboek (Hardy's Bord- buch), film; 15.55 Zigeunerork.; 16.15 Huis, thuis, wonen. rep. landelijk kampioenschap bloem schikken voor amateurs te Utrecht; 17.0017.40 Voor de jeugd; 19.30 Sir Lancelot, TV- film( 2); 20.00 Journaal en weer- overz.; 20.20 Brandpunt; 21.00 Last Night of the Proms: BBC- Symfonie ork. en zangsoliste: '.moderne muz.; 22.05 Hitchcock- film; 22.55 Concilie Journaal; 23.1023.15 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27). 20.20 Thérése, kort filmdrama; 20.45 Licht ensemble; 21.00 Raw hide - Geheimzinnige krachten, TV-film; 21.5022.20 Licht ork. BELG. VI.: 18.55 Zandmanne tje; 19.00 Religieus prog.; 19.30 De grote oorlog: De periode 1900 tot 28 juni 1914; 19.5 Hier spreekt men Nederlands; 19.59 Weerber.; 20.00 Nws; 20.25 Rudie Carrell- show (Overname VARA); 21.10 Echo; 21.40 In het Dick Powell- theater: Appels vallen niet ver, TV-speelfilm; 22.30 Nieuws,

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7