Tekort aan arbeidskrachten Van Cyprus nog steeds niets positiefs SPORTNIEUWS DE VERKSEZI9SSEI El ZIE» ÏJBUSSH F KERSTMETEN ZOON Voetbal Wisireaasii Pagina 5 BEGROTING VAN SOCIALE ZAKEN Vermogens- aanwasdelïng Het loonbeleid Zwarte lonen verminderd ZETELWINST VERWACHT VOOR SOCIALISTEN Verkiezings programma Britse conservatieven U bekijkt het door een zonnige bril met SHELL HAARDOLIE PK BRANDSTOFFENHANDEL Wat willen de Turken? Bederven sfeer AGENDA Vrijdag 18 september 1964 DE VRIJE ZEEUW In 196S was de vraag naar ar beidskrachten aanzienlijk groter dan het aanbod. Het werkelijke tekort aan arbeidskrachten voor 1964 wordt geraamd op 75.000 mannen en 38.000 vrouwen. Deze cijfers, die worden ver meld in de begroting van minis ter Veldkamp voor 1965, worden aangevuld met gegevens over de buitenlandse arbeidskrachten. De werving van buitenlanders was in 1963 nauwelijks voldoende om het toenemende aantal terug gekeerde buitenlandse arbeiders te compenseren. De aantrekking van Italianen liep terug van on geveer 3000 in 1962 tot ongeveer 1000 in het vorig jaar. De wer ving van Spanjaarden gaf een toeneming te zien van ruim 3000 in 1962 tot 4500 in 1963. Eind no vember 1963 werkten in ons land ongeveer 2500 Grieken, Turken en Jöegoslaven. In iet raam van de centra voor vakopleiding van volwassenen wordt vermeld, dat het aantal bouwvakcursisten op deze cen tra toenam van 970 op 30 juni 1963 tot 1450 midden vorig jaar. Dit wettigt de verwachting dat het potentieel aan bouwvakarbei ders in de naaste toekomst zal toenemen", aldus de memorie. Het rapport van de studiecom missie van de drie vakcentraien over de vermogensaanwasdeling wordt niet besproken in de me morie van toelichting. De minis ter zal op deze materie nader in gaan in de memorie van ant woord op de algemene premie- spaarwet, waarbij hij tevens aan dacht zal schenken aan een rap port van het centraal planbureau dat hierover gaat verschijnen. De regering overweegt over het vraagstuk van de winst deling en de verinogensaanwas- verdeling advies te vragen aan de S. E. R. Ten aanzien van de emigratie spreekt de bewindsman het ver moeden uit, dat deze haar diepte punt is gepasseerd. Sedert maart 1963 wordt ten aanzien van prak tisch alle belangrijke immi gratielanden een bescheiden op leving in belangstelling waar genomen, aldus de minister. Meegedeeld wordt onder meer, dat een wijziging van het land- bouwveiligheidsbesluit is ont worpen, waarover het Land bouwschap advies is gevraagd. Deze wijziging beoogt een nadere regeling van schaft- en schuil- gelegenheden en van de sanitaire* voorzieningen in de landbouw. Het werktijdenbesluit voor kof fiehuis- en hotelpersoneel zal worden gewijzigd. De huidige werktijd voor hethorecaperso- neel zal van maximaal 53 uren per week en 101 uren in twee achtereenvolgende weken wor den teruggebracht tot 51 en 96 uren. Naar de overtuiging van de regering zuilen in 1965 hoge eisen worden gesteld aan het sociaal-economische beleid. Allereerst dienen met-wense lijke gevolgen van de grote loons verhogingen in 1964 op de eco nomische ontwikkeling in de na bije toekomst te worden voor komen. In ieder geval moet wer den voorkomen dat de loononder handelingen een tweede maal in een zo gespannen sfeer moeten plaatsvinden. Voor het te voeren loonbeleid acht de minister het van groot belang, „dat voor de toekomst wordt bevorderd dat de bedrijfs- taksgewijze onderhandelingen er toe leiden, dat de aanduiding voor de mogelijk geachte loon kostenontwikkeling niet wordt overschreden. Een belangrijk element acht'hij gelegen in een goed verloop "van de interne coördinatie, welke zowel aan werknemers- als aan werkgevers zijde dient plaats te vinden. In de toelichting wijst de mi- nister op de betekenis, die moet worden gehecht aan liet telken male voeren van goed overleg op de onderscheidene niveaus bij de uitwerking van deze uitgangs punten in de C. A. O.'s en ten slotte in de juiste naleving van deze overeenkomsten. Hij komt tot de conclusie, dat een voorzichtig sociaal-econo misch beleid voor 1965 geboden is. Zonder een uitspraak te doen over de te realiseren loonsstij- ging hanteert de minister in de toelichting twee prognoses van het centraal planbureau, uitgaan de resp. van een loonkosten stijging van vier en van zes pro cent. Op basis van de vier-pro- cent veronderstelling zal de be talingsbalans in 1965 juist geen tekort meer vertonen, terwijl de arbeidsmarkt een ontspanning van enige omvang te zien zal geven. De loonoperatie 1964 heeft ge durende het eerste halfjaar in zoverre gunstige resultaten af geworpen, dat de omvang van de zwarte loonvorming op be duidende wijze is verminderd. Het niveau van de afwijking van de zwarte lonen bedroeg in het eerste halfjaar van 1964 onge veer vier procent. In een groot aantal bedrijfstakken is,. aldus de toelichting, het beginsel van de gelijke beloning thans vrijwel verwezenlijkt. Met name in de administratieve sectoren zijn de verschillen praktisch opgeheven. De Britse conservatieve partii heeift donderdag haar verkie zingsprogram gepubliceerd. Daarin zegt zij dat Engeland als uiterste redmiddel over een onafhankelijke kernmacht moet beschikken teneinde een even tuele aanvaller af te schrikken. Wij beschikken daar thans over en slechts onder een conserva tieve regering zal dat ook in de toekomst het geval zijn, aldus het program. In een voorwoord zegt pre mier Douglas-Home dat de Brit se conservatieven de gedachten aan het opgeven van het nuc leaire wapen afwijzen omdat in een gevaarlijke wereld waarin wij leven, Engeland niet eenzij dig zijn kracht kan verzwakken. Wij aanvaarden een evenwichtige politiek van kracht en verzoe ning. Kracht om oorlogen te stuiten voordat zij beginnen en verzoening om overeenstemming met de Sowjet-Unie en de com munistische wereld te bereiken, aldus sir Alec. Het vorige week gepubliceerde verkiezingsprogram van Labour zei dat een socialistische Britse regering opnieuw wil praten over het Nassau-akkoord van 1962 waarbij de Verenigde Sta- cen toezegden Engeland te zullen voorzien van Polarisraketten zonder kernlading. Zij zal dan de nadruk leggen op versterking van de Britse conventionele strijdmacht en constructieve voorstellen doen voor de inte gratie van alle N. A. V. O.-kern- wapens onder doeltreffende po litieke leiding. Wat de verkiezingen op aan staande zondag voor de Tweede Kamer van de Zweedse rijksdag betreft, maken de niet-socialisti- sche partijen zich zorgen van wege de verschijning van twee nieuwe partijen,5 die de macht van de burgerlijke partijen nog meer versplinteren. De mogelijk heid bestaat dat dit een zetel- winst voor de sociaal-democra ten met zich mee zal brengen, die nu al twee-en-dertig jaar, alleen of in een coalitie aan de regering zijn. Het is niet zozeer de aard van de verkiezingsprogrammapunten als wel de komst van de nieuwe partijen, die de uitkomst onzeker maakt. In 18 van de 28 kies districten zullen de oude par tijen moeten wedijveren met de nieuwe partij van het christen- democratisch-verbond (K. D. S.), die, naar men aanneemt, min stens een zetel kan krijgen in de provincie Upsala, waar haar lei der een geestelijke van de Zweedse kerk en voormalig functionaris van de conservatie ve partij woont. Verder hoopt de K. D. S. ook in andere kies districten nog enkele zetels te verkrijgen, bijvoorbeeld in de provincie Oerebro, waar een sterke religieuze invloed heerst. De K. D. S. poogt in alle politieke kampen medestanders te win nen; een aantal leden van het vakverbond en voormalige so ciaal-democraten waren aanwe zig bij hun nationale conferentie enige tijd geleden. Maar de meerderheid van K. D. S.-kiezers verwacht men van de kant der burgerlijke partijen en daarom hebben de sociaal-democraten zich niet erg druk gemaakt over de nieuwe partij. NIEUWE PARTIJ De tweede nieuwe partij dingt alleen mee in de vier Skaene- steden Malmö, Lund, Haelsing- borg en Landskrona, die teza men één kiesdistrict vormen. Deze groep, die onder de naam burger-verbond aan de verkiezin gen deelneemt, is gevormd door voormalige leden van de conser vatieve, de liberale en de cen trumpartij. Bovenaan de lijst van deze partij staat Carl Göran Regnéll, een bankier en conser vatief lid van de rijksdag. Ver wacht wordt dat deze partij, de' M. B. S., voldoende stemmen zal vergaren om Regnéll en moge lijk nog een kandidaat in de rijksdag te krijgen. De oude bur gerlijke partijen vrezen, dat als resultaat van deze bewegingen een van de oppositiezetels verlo ren zal gaan aan de sociaal democratische regeringspartij. NIET ROOSKLEURIG Bij de laatste rijksdagverkie zingen in 1960 kregen de so ciaal-democraten 114 van de 232 Tweede Kamerzetels, de burger lijke oppositie kreeg er 113 en de communisten vijf. Door de be volkingstoeneming wordt het aantal zetels nu 233. Gerekend naar de gemeentelijke verkiezin gen van 1962 zouden de sociaal democraten nu 121 van de 233 zetels bezitten en de burgerlijke partijen 108. Zelfs als de sociaal- democraten een verlies van on geveer tien procent zouden lijden, kunnen ze nog rekenen op ONTVLUCHTING DOOR DE LUCHT Èen 23-jarige Oostduitser is donderdag met een sportvlieg tuigje naar West-Duitsland ge vlucht. Hij had opdracht een aantal akkers in Oost-Duitsland met een bestrijdingsmiddel te bestuiven doch nam de wijk naar het westen en landde op een weiland bij Ulzen in Neder- Saksen. De vluchteling liet zijn vrouw, die niet mee wilde, en een kind in het communistische gebied achter. De piloot heeft inmiddels in West-Duitsland politiek asiel ge vraagd. De man, Lorenz ge naamd, is afkomstig uit Anklam, waar het vliegtuigje thuis hoort. Het is een sportvliegtuigje van het type AN-2, dat aan drie per sonen plaats biedt. Volgens een woordvoerder van het Neder- saksische ministerie van binnen landse zaken zal het naar het militaire vliegveld bij Celle wor den overgebracht. Uit Hannover werd donderdag gemeld dat drie Oostduitse jon gens van 16, 17 en 19 jaar gis ternacht naar West-Duitsland zijn ontkomen. Belgisch-Nederlandse Zuidpoolexpeditie in de koude Volgens in Brussel ontvangen berichten heeft de Belgisch- Nederlandse Zuidpoolexpeditie in augustus met zeer lage tem peraturen te maken gehad. Het minimum was min 44,8 graden. Het kwik kwam nooit hoger dan 9,8 graden onder nul, waardoor het gemiddelde min 21,4 graden bedroeg. Gedurende 29 dagen heersten er sneeuwstormen, die zes dagen lang bijzonder hevig waren. Ondanks deze weersomstandig heden werden de wetenschappe lijke onderzoekingen normaal voortgezet op het gebied van de weerkunde, aardmagnetisme, ra dioactieve stralingen, ionosfeer, poollicht en biologie. De geodesi- sche studies moesten als gevolg van het slechte weer worden onderbroken. Alle leden van de expeditie bevinden zich volgens de ont vangen berichten in uitstekende gezondheid. (Adv.) STATIONSWEG 38 TERNEUZEN - TELEFOON 2085 MM MM MM MaWBHB-MMM «WK «M|[. 117 zetels in de Tweede Kamer. Het ziet er dus voor de burger lijke partijen al met al niet zo rooskleurig uit. Tijdens de cam pagne zijn zii niet tot een ge meenschappelijk optreden betref fende een kwestie van belang kunnen komen. Behalve dan de eis tot snellere afhandeling van de kwestie van constitutionele hervorming. Maar dit schijnt niet veel aandacht van de kiezers te hebben. SOEKARNO OP REIS President Soekarno is donder dag voor een niet-officieel be zoek van twee dagen in Thailand aangekomen, de eerste stop plaats op zijn reis van een maand, die hem verder naar Pakistan, Zuid-Slavië, het Vati- caan, Oostenrijk, Egypte en Noord-Korea zal voeren. Het vertrek van het Indonesische staatshoofd uit Djakarta was uit veiligheidsoogpunt strikt geheim gehouden. De plaatsvervangend gouver neur van Djakarta, Ngantoeng, deed donderdag een beroep op de inwoners van de stad geen moeilijkheden te veroorzaken tijdens Soekarno's afwezigheid, zo meldde het persbureau „An- tara". De Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Soe- bandrio, zal als waarnemend president optreden. Met kleerscheuren naar de vrijheid Vier jonge Oostberlijners zijn er gisternacht in geslaagd in Berlijn naar het westen uit te wijken. Hier poseren zij met de Engelse militairen, die hen behulpzaam waren aan de sectorgrens. Het viertal waaronder een meisje van 20 jaar liep heel wat kleerscheuren op maar onder vond geen lichamelijk letsel van de vlucht. (De gezichten van het viertal zijn op de foto onherken baar gemaakt om identificatie te voorkomen.) President Makarios draaide als een blad aan een boom om toen de com mandant der Ver. Naties de toestand in Kokkina was gaan bekijken en vaststel de dat de Turkse Cyprioten daar inder daad honger leden. De aartsbisschop die nog net had vastgesteld dat het de men sen in de geblokkeerde stad van niets ontbrak en de Turkse voedselleveranties niet wenste toe te staan, gaf nu opeens al zijn medewerking om de mensen van Kokkina te bevoorraden. Het zou prettig zijn hierin een teken te zien dat de president plotseling een stuk redelijker was geworden, maar daarvoor is helaas geen reden. Ook zijn vlot vol gen van de orders van de commandant en dat is het, want die had zomaar zon der toestemming te vragen zelf al heli kopters met Brits voedsel verstuurd geeft nog geen reden tot hoop. Makarios heeft de internationale troepen zo ge ringeloord dat die weinig meer konden doen dan toezien en proberen met praten al te gekke dingen te voorkomen. Echt optreden als ordebewaarders en ingrijpen konden de blauwhelmen niet. Die vernederende rol is door het ini tiatief in Kokkina schijnbaar uitgespeeld. De commandant maakte ervan gebruik dat Makarios nu voor het eerst de V.N. werkelijk nodig heeft. Het is namelijk bepaald niet juist de aartsbisschop als de enige onredelijke fi guur af te schilderen. De hardnekkigheid van Ankara dat het Turkse voedsel be slist nergens aan land gebracht mocht worden dan In Kokkina zelf, wijst niet op een behoefte liefst zo snel mogelijk te helpen. Via een andere haven had dat bijvoorbeeld al sneller gekund. ^Ion krijgt de stellige indruk dat het de Turkse regering niet onwelkom was geweest om de ellende in Kokkina nog wat groter telaten worden, waardoor een goede aanleiding geschapen zou zijn ge weest voor een Turkse invasie- Dat de V. N. door eigenmachtig optreden al voedsel naar deze Turkse Cyprioten bracht, ontnam de Turken dit motief en dat kan Makarios niet anders dan wel- gevallig zijn geweest. De UNO werkt nu voor hem als ze de Turkse inmenging voorkomt. Makarios kan het wellicht niet veel schelen of de Grieken en Turken elkaar in de haren vliegen, maar hij ver langt er zeker niet naar dat zjjn eiland het slagveld wordt. De Navo heeft de Turken en de Grie ken beide al enige malen er van weer houden de strijd met elkaar aan te bin den, de Ver. Naties hebben nu ook hun steentje bijgedragen om 'n Grieks-Turkse oorlog over Cyprus te voorkomen. Maar tot een oplossing is men nog geen stap nader. In zekere zin is Makarios nog degene die zijns ondanks er het meest voor doet. Met zijn missie naar Moskou om over hulp te praten ergert hij de legering 'in Athene voor de zoveelste maal. Makarios is niet aangenaam voor zijn vijanden, maar voor zijn vrienden is hij haast net zo erg, merkt de Griekse regering. Men zou kunnen hopen dat hij het in Athene eens zó erg verbruit dat de Grieken er toe komen over zijn hoofd met de Turkse regering een compromis te sluiten, waarmee zowel Makarios als de kwestie Cyprus van de baan zouden zijn. Makarios weet echter dat dat gevaar niet groot isAnkara van zijn kant doet immers ook weer zijn best om de sfeer te bederven. De Griekse inwoners van Turkije zijn opeens gedegradeerd tot ge wone buitenlanders, die zonder pardon over de grens kunnen worden gezet. Dat kan zonder meer leiden tot uitwijzing van tienduizenden die hun leven lang in Turkije gewoond hebben, naar hun Griekse vaderland dat ze niet eens ken nen. Een dergelijke daad zou weer zo veel verbittering opwekken, dat praten over Cyprus tussen deze twee Navo- partners weer voor lange tijd onmoge lijk wordt. Dat Makarios de voornaamste schuld draagt dat Cyprus zo'n netelige en ge vaarlijke zaak is geworden, staat buiten kjjf. Maar de twee andere hoofdrol spelers in het drama doen ook niet hun best er nog een happy ending aan te geven. SPELERS VOOR CENTRALE TRAINING Coen Moulijn niet hij de centrale veertien" Veertien spelers zijn aange wezen voor de centrale training, die met het oog op de interland wedstrijd tegen België (woens dagavond 30 september in Ant werpen) dinsdag 22 september in het sportcentrum te Zeist zal worden gehouden. De „centrale veertien" zijn; Pieters Graafland, Veldhoen, Bergholtz, Kruiver (allen Feijen- oord), Van Leeuwen (G.V.A.V.), Quadackers (Fortuna '54), Kern- per en Theunissen (P.S.V.), Is raël, Schrijvers en Hollander (D.W.S.), Muller (Ajax), Ver hoeven (Sparta) en Heijnen (ADO). Scheidsrechter Sörensen met vele kneuzingen en gezwollen knie naar huis In een deplorabele toestand, is de Deense scheidsrechter Sören sen, die na de wedstrijd van D.W.S. tegen Fehnerbahce in de catacomben van het Olympisch stadion te Amsterdam werd ge molesteerd, donderdagmiddag van Schiphol naar Kopenhagen teruggekeerd. Vele kneuzingen en blauwe plekken, alsmede een dik ge zwollen linkerknie maakten hem het lopen onmogelijk, zodat hij op het yliegveld in een rolstoel werd geplaatst. D.W.S.-voorzitter H. Solleveld en scheidsrechter Leo Hora deden hem uitgeleide. Met rolstoel en al werd de 46- jarige Deen op het platform door een vorkheftruck omhoog gehe sen tot voor de deuropening in de romp van de K.L.M.-Electra waarin hij naar Kopenhagen vloog. Twee K.L.M.-employé's duwden de rolstoel het toestel in en hesen de geblesseerde scheidsrechter in een stoel. Met Sörensen reisden ook de beide Deense lijnrechters terug naar Kopenhagen. Juventus bood manager Cullis een ton De Turijnse voetbalclub Ju- ventUs heeft de door de Engelse eerste divisiec'ub Wolverhamp ton Wanderers ontslagen mana ger Svan Cullis een jaarsalaris van 10.000 pond (ruim 100.000 gulden) geboden om bij de Ita lianen in dienst te treden. Ju ventus heeft de 48-jarige Cullis uitgenodigd eerst een maand of twee in Italië te komen alvorens een definitieve beslissing te ne men. Het ontslag van Cullis is het gesprek van de dag in Britse sportkringen, waarbij felle kri tiek wordt geleverd op de han delwijze van de Wolves. PETER POST MAG NIET IN BELGIE STARTEN Wel op de winterbanen Peter Post heeft een voorlopig startverbod in België. De ge ruchten die al sinds woensdag in België circuleerden, werden gis termiddag door een wielerwed strijd in de Belgische plaats Koolskamp bewaarheid, waar de Amstelvener bij het afhalen van zijn rugnummer van de „inrich ters" te horen kreeg, dat hem door de Belgische wielerbond een startverbod was opgelegd. De reden is even vreemd als aanvechtbaar; „Peter Post zou tijdens het wereldkampioenschap in Sallanches een Belgische kam pioen gehinderd hebben in de strijd om de titel". Volgens een functionaris van de B. W. B. zou in een volgende week te houden vergadering worden beslist voor hoelang Post een startverbod zal worden op gelegd. Op het bondsbureau van de K. N. W. U. in Den Haag was donderdagmiddag nog niets be kend over een startverbod tegen Post. Wel is de B. W. B. om een officieel bericht verzocht. Een woordvoerder van de B. W. B. deelde mee, dat inmiddels het startverbod voor de winterbanen was opgeheven. Post zou zater- dag in het Antwerpse sportpa leis met zijn lcoppelgenoot, Jan Janssen, deelnemen aan de ope ning van het baanseizoen. Bij het bekend worden van het start verbod heeft de direktie van het sportpaleis zich tot de B. W. B. gewend met het verzoek het startverbod op te heffen. BELGISCH ECHEC Zoals bekend kwamen de Ne derlandse renners, die aange wezen waren voor het wereld kampioenschap in Sallanches, aan de vooravond overeen Jan Janssen als kopman van de oranjeformatie te beschouwen. Janssenss ploeggenoten hebben toen o.a. de Belgische favoriet Rik van Looy enkele malen „dwars gezeten". In Belgische wielerkringen is men intussen niet tevreden over de prestaties van hun beroepsrenners in Sal lanches en dezer dagen zal een onderzoek naar het „echec van Sallanches" worden ingesteld. Rik van Looy schijnt Peter Post als de belangrijkste „dwarsdrij ver" te beschouwen. Het staat overigens de K. N. W. U. vrij bij de U. C. I. (inter nationale wielerbond) een pro test in te dienen, wanneer de reden van het startverbod on redelijk blijkt. ''iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiin HEDEN Terneuzen: Luxor-Theiter, s uur: „Dokter weet het beter". ZATERDAG 19 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Dokter weet het beter". Axel: Het Centrum, 7 u.: „De onbevredigden". ZONDAG 20 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Het recht van de rech ter"; 5 en 8 uur; „Dokter weet het beter". Axel: Hel Centrum, 8 u.: „De onbevredigden". jlllfilllllltülllllillfllllllllllllltültüllllllü'illllitllülilllllltllllllllllllllltji N. B. V. zegt alle c.a.o.'s op De Nederlandse bond van ver voerpersoneel heeft alle col lectieve arbeidsovereenkomsten waarbij deze N.V.V.-bond is be trokken, opgezegd. Het gaat om ruim 100 collectieve contracten in de vervoerssector, waarvan de meeste eind december aflo pen. De N.V.B. meent dat over de eventuele ruimte in het volgend jaar met de werkgevers moet worden onderhandeld in samen werking met de bij het N.K.V. en het C.N.V. aangesloten orga nisaties. Ontslag bij schrijfmachinefabriek Aan'i57 personeelsleden van de Amerikaanse onderneming N. V. Royal McBee te Leiden is ont slag aangezegd; 25 man van de zusteronderneming De Cuyck treft hetzelfde lot. Per 30 ok tober a.s. zal de produktie van kantoorschrijfmachines van Roy al McBee in Nederland worden stopgezet en geheel worden ge concentreerd in de andere bui tenlandse vestigingen. De pro duktie van lichte portables daar entegen zal uitsluitend in de Nederlandse bedrijven van Royal ter hand worden genomen. In verband daarmee is een perso- neelsreorganisatie nodig gewor den die het ontslag tot gevolg had. De 57 ontslagenen vallen niet in de produktiesector doch zijn verdeeld over de administra tieve sector en in de kring van het technisch-administratief per soneel en de staf. Het personeel dat een dienstverband heeft dat ligt tussen één en elf jaar, is een ontslagtermijn aangezegd van resp. 2 tot 6 maanden, waarbij de bepaling is gemaakt dat, wan neer men binnen deze termijn een andere werkkring vindt, de ontslagtermijn volledig wordt uitbetaald. In een aantal geval len heeft de directie in samen werking met het personeel reeds een nieuwe werkkring gevonden voor de ontslagenen. Voor het overige wordt naar een oplossing gezocht. Tijdens een vergadering van de drie georganiseerde vak bonden heeft het personeel de ontslagkwestie besproken. Be sloten werd dat alle ontslagen afzonderlijk zullen worden on derzocht en dat zonodig een aktie zal worden ondernomen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5