Provinciaal nieuws Doem der verdenking Nieuw bedrijf moet verdwijnen KERKNIEUWS D'NGEMANSE DE HERDENKINGSPLECHTIGHEDEM EN FESTIVITEITEN TE AXEL Drie boerderijen afgebrand AJAARSBEURS 1964-GEBRUIKSGOEDEREN VREDENBURG GEBOUWEN TE UTRECHT GEOPEND VAN 9-17 UUR TOEGANGSPRIJS F 3.- CATALOGUS F 2.75 HORLOGES... DE VRIJE ZEEUW 15 16 0o^»oAgI 17 19 mMnDag 21 Terneiïzen Axel Breskens Groede Haamstede Hoek Zaamslag AGENDA Pagina 2 september 1964 Maandag 14 Dinsdag 15 ^a/OAg H B'NS DAg "°e»s0AQ S^£/V V*'->DAS 18 _SEprmBBR *W»oA(3 SEptei 'WBeb b<HSbAo 22 ^MBEBi Kennis 1964 Aan de navolgende inschrijvers is een standplaats gegeven voor de aanstaande kermis: F. J. StuyVermolen te Ber gen op Zoom met auto-scooter; J. Cameron te Hoge Zwaluwe met rupsbaan; P. Witte te Ber gen op Zoom met open golfbaan; H. J. van de Zande te Dinteloord met luchtschommel; G. A. du Pont te Bergen op Zoom met draaimolen; Fa. Keijzer te Oos terhout met babymolen; August Roels te Bergen op Zoom met kinder-autobaan; R. Meijer te Apeldoorn met balco-roterspel; A. Brantenaar Jr. te Apeldoorn met holly-cranes; Jac. Janvier te Breda met bumperspel; A. M. Kleijn te Bergen op Zoom met piramidesport; R. Schimmelpen- nink te Bergen op Zoom met fo- toschietsalon; C. J. Jongmans te Bergen op Zoom met gebak kraam; J. TheunsFranken te Hoogerheide met suiker-nougat- kraam; A. J. M. Goossens te Eindhoven met palingkraam; H. C. Geeris te Amsterdam met sui kerspin en A. A. Krijger te Ter- neuzen met friteskraam. Overheidsfunctionarissen uit ontwikkelingslanden bezochten Terneuzen In het kader van een interna tionale cursus, welke georgani seerd wordt door de Internatio nal Union of Local Authorities, bracht afgelopen zaterdag een aantal functionarissen uit ont wikkelingslanden een bezoek aan Terneuzen. De bedoeling van dit bezoek was een inzicht te verkrijgen in de rol die de gemeenten spelen in de regionale en nationale ont wikkeling op economisch gebied. Ten gemeentehuize heeft bur gemeester Rijpstra een inleiding gehouden over genoemd onder werp, waarbij in het bijzonder de ontwikkeling van Terneuzen en omgeving werd belicht. Na afloop van deze inleiding maakte het gezelschap een rond rit door de stad. Gereden werd langs de nieuwe woonwijken, het Zuidersportpark, de haven- en industrieterreinen en uiteraard ook de kanaalwerken en de in aanbouw zijnde fabrieken van Dow Chemical International N.V. Het gezelschap, waaronder functinarissen uit Ceylon, Gam bia, Ghana, India, Korea, Mexico en de Philippijnen, besloot de rondrit met een bezoek aan de watertoren. Beroep aangenomen De geref. kerk (vrijgemaakt) te Terneuzen krijgt weer een eigen predikant. Ds. K. D. van Dijk te Musselkanaal heeft het beroep naar Terneuzen aangeno men. Ds. Van Dijk werd op 21 maart 1926 te Groningen geboren. Hij studeerde aan de theologische hogeschool te Kampen en werd in 1955 predikant te Zwagerveen -Zwaagwesteinde. Sinds 1959 is hij predikant te Musselkanaal. Oliebollenaktie De oliebollenaktie georgani seerd door het r.k. jeugdwerk al hier kan terugzien op een on verdeeld succes. Zaterdag stroomden ruim 6000 oliebollen naar de afnemers. Ze werden gebakken door verschillende leid sters die voorlopig geen oliebol len meer kunnen zien. Niettemin zijn de financiële zorgen welke waren ontstaan door het inten sieve kampwerk, waaraan 200 kinderen deelnamen, enigszins verlicht, niet in geringe mate door de spontane medewerking van de Axelse bevolking. Concordia naar Harbourd Nauwelijks terug uit Rijssel, waarde drumband van Concordia onder leiding van de heer Schoot een groot succes oogstte, vertrekken de muzikanten 20 september a.s. naar Harbourd in Frankrijk. Ze nemen daar deel aan een show terwijl ook een défilé door de stad op het pro gramma staat. De drumband be gint in Frankrijk een graag ge ziene gast te worden. van dit jaar op naam staat van mej. G. Hoogerheide uit Aarden burg. Zij finishte in de tijd van 6.06.6. Jongerensoos Meer en meer blijkt de jonge rensoos van het r.k. jeugdwerk in een behoefte te voorzien. De soos waaraan jongens en meis jes boven de veertien jaar kun nen deelnemen, verheugt zich in een stijgende belangstelling. Ge middeld nemen 80 jongens en meisjes aan deze avonden deel. De sfeer is er prima en liefheb bers van de dans komen ruim schoots aan hun trekken. Recordverbetering De favoriete van de Breskense zwemvereniging ,Scheldestroom' P. Donze heeft in het Koningin Wilhelminazwembad een ge slaagde aanval gedaan op het Zeeuwse record 400 m vrije slag dames. Met 7,7, seconde bleef zij onder het record dat sinds 1 aug. Sporthal geopend. De burgemeester van Groede heeft de nieuwe sporthal aan de Blekéstraat officieel geopend. De heer J. Everaars was verheugd over de manier waarop dit ge bouw kon worden omgebouwd. Een woord van welkom ging naar de heer J. Geleins, inspec teur van het l.o. in de inspectie Middelburg; de schoolarts H. J. S. Timmer, de consulent voor lichamelijke onderwijs in Zee land de heer J. Distelbrink als mede tot leden en leiders van de Zeeuws-Brabantse turnkring en van de Sas van Gentse vereni ging THOR. Architect Van Overbeke dank te aannemers en inrichters voor hun aandeel in de werkzaamhe den. Hij bood burgemeester Everaars een elektrische klok aan voor de nieuwe sporthal. Enkele dames en heren tur ners toonden verschillende oefe ningen om te laten zien welke de mogelijkheden zijn met deze toestellen en in deze geheel ver nieuwde sporthal. Stoffelijk overschot aangespoeld Op het strand bij Haamstede is zaterdag het stoffelijk over schot aangespoeld van de Schot se Navo-functionaris A. Halli- day. De heer Halliday, die in Den Haag werkzaam was, is een week geleden verongelukt tij dens een zeiltocht in de buurt van Haamstede. Oriëntatierit Zaterdag werd door de N. A. C. A. „Axel" een orlëntatierjt verreden. Om 14.31 uur startte no. 1. Het ging van „De Instuif" door Hoek richting Philippine tot IJzendijke en terug over Biervliet als eindpunt Hoek over een lengte van 63 km. Het was een rit met veel kneepjes. Dit bleek echter geen probleem, een bewijs dat er goede rijders aan deelnamen. De uitslag van de eerste vijftien is als volgt; 1. C. Kolijn, Schoondljke, 13 strafpnt.; 2. J. 't Gilde, Hoek, 13 strafpnt.; 3. R. van Hecke, Westdorpe, 27 strafpnt.; 4. Mr. H. J. Q. Tichelman, Terneuzen, 59 strafpnt.; 5. v. d. Linde, Ter neuzen, 59 strafpnt.; 6. A. van Wijck, Terneuzen, 60 strafpnt.; 7. H. J. Houg', Terneuzen, 61 strafpnt.; 8. A. van Esbroek, Axel, 61 strafpnt.; 9. Van Tigge- len, IJzendijke, 62 strafpnt.; 10. D. J. Dees, Hoek, 62 strafpnt.; 11. T. Wisse, Terneuzen, 70 straf pnt.; 12. Simons, Terneuzen, 83 strafpnt.; 13. P. v. d. Velde, Sluiskil, 88 strafpnt; 14. A. Lie- bers, Terneuzen, 113 strafpnt.; 15. J. Risseeuw, Zuidzande, 114 strafpnt. Concerten Zaterdagavond hebben de har monieverenigingen „Oefening kweekt kunst" uit Sohoondijke en' „De Volharding" van Zaam slag op de kiosk alhier concer ten gegeven onder leiding van de dirigent, de heer J. Meijers uit Terneuzen. Vóór de aanvang der concer ten maakten de verenigingen een gezamenlijke rondgang over het dorp. Er .bestond voor dit muzikaal gebeuren grote belangstelling. Ook de jeugd hield zich kalm, zodat de muziekliefhebbers in aangename stilte van de voor treffelijk uitgevoerde concerten hebben kunnen genieten. Een da verend applaus na elk nummer toonde hoezeer het optreden der beide muziekgezelschappen op prijs werd gesteld. Het werd op het laatst tamelijk guur, maar ieder bleef tot het eind en met reden, want er werd prachtige muziek geboden. DE ORKAAN DORA President Johnson is vrijdag in Jacksonville (Florida) aangeko men voor een inspectietocht door het gebied dat aanzienlijk te lijden heeft gehad van de or kaan Dora. Vóórdat het in Jack sonville landde vloog zijn vlieg tuig laag boven het verwoesten de. spoor dat de orkaan door het zuiden van Georgia naar Sint Augustina in Florida heeft ge trokken. De president, die dezelfde dag naar Washington terugkeerde, zei dat hij alle faci liteiten die de regering kon bie den ter beschikking van de slachtoffers zou stellen. Federale ambtenaren zijn reeds in de tot rampgebieden verklaarde stre ken gearriveerd om de federale hulp op gang te brengen. De straten van de getroffen steden liggen bezaaid met wrak stukken. In St. Augustina stroom de na de orkaan het water een meter hoog door de straten. De schade in Jackson wordt ge raamd op ruim veertien miljoen dollar. De orkaan is intussen vermin derd tot een tropische storm en beweegt zich thans met geringe snelheid langs de kust van Flo rida, Men volgt echter met een argwanend oog de route van de opvolger van de orkaan Dora, die de naam Ethel heeft gekre gen. Hij bevindt zich nu ter hoogte van Bermuda. De uitgeweken Oostduitse kerngeleerde De Oostduitse kerngeleerde prof. Barwich, die volgens het Amerikaanse ministerie van bui- tenlandse zaken politiek asiel in de Verenigde Staten heeft ver kregen, heeft als Oostduits waar nemer de conferentie voor vreed zame toepassing van kernener gie in Genève bijgewoond. Men neemt aan dat hij daar contact heeft gezocht met agenten van de Amerikaanse geheime dienst. Hij zou Genève vorige week woens dag hebben verlaten, zich in West-Duitsland hebben gemeld en daarna onmiddellijk naar Amerika zijn gebracht. De heer P. W. Vis te Delft die__ morgen de uitbreiding .en vernieuwing van de werkplaat sen van zijn technisch handèls- en installatiebedrijf opent, heeft als openingsgeschenk een dag vaarding thuisgekregen. Hij zal namelijk zjjn bedrijf moeten ontruimen, waarna het zal wor den afgebroken voor het door trekken van de provinciale weg no. 15 (Den HaagRotterdam). Het bedrijf van de - heer Vis kwam op 1 februari 1960, toen de anexatie van 800 hectare Schip- luidens grondgebied door Delft een feit werd, onder de gemeente Delft te ressorteren. Het ge meentebestuur belegde in ver band met de annexatie een bij eenkomst. Bij die gelegenheid besprak de heer Vis zijn plannen met de wethouder van openbare werken en stadsontwikkeling, de heer P. C. Elfferich. Deze verzekerde, aldus de heer Vis, dat er niets te duchten was. Later besprak de heer Vis de zaak met het hoofd van de secretarie-afdeling openbare werken en de inspectie voor het bouw- en woningtoe zicht. Ook zij adviseerden hem zijn plannen uit te voeren. On danks al deze geruststellende verzekeringen heeft dé heer Vis, nu zijn nieuwbouw is voltooid, opdracht gekregen zijn bedrijf te ontruimen. „Jeugd moet meer weten over communisme" Vertegenwoordigers van de vijftien N. A. V. O.-landen hebben besloten een programma te laten opstellen dat tot doel heeft de jeugd een beter inzicht te geven in het communisme. In een zaterdag door de „Atlantische conferentie over het onderwijs" goedgekeurde beginselverklaring wordt gewezen over de noodzaak de jeugd het wezen van het communisme te leren kennen. Het betreft hier, zo staat in de verklaring, alleen onderricht, geensdeels indoctrinatie of pro paganda tegen het communisme. Men acht het vooral van belang, dat studenten een analyse krij gen van de ideologische doctri nes „om hun een grotere kennis van die doctrines te verschaffen en om ze daar later zelf een oordeel over te kunnen laten vormen". De conferentie besloot tot -het instellen van een internationale studiegroep voor voornoemd pro gramma. 'Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin MAANDAG 14 SEPTEMBER: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De prostitutie". DINSDAG 15 SEPTEMBER: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De prostitutie". IliDiiJliiillillillillllllilllllllllilllllliilliillllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllillllllil!1 Samengaan Geref. kerken De generale synode der gere formeerde kerken (vrijgemaakt) heeft zich in haar te Rotterdam- Delftshaven gehouden slotzitting uitgesproken voor samengaan met de christelijk-gereformeer- den. (Adv.) Ook in Uw eigen omgeving een CERT1N A specialist AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN TELEFOON (011BO) 33 73 Uw eigen horloger RIJKSPOLITIEKAPEL STELDE ZICH VOOR AAN MINISTER Zaterdag heeft de kapel van de rijkspolitie zich voorgesteld aan minister Scholten op het plein voor het gebouw van de Hoge Raad der Nederlanden in Den Haag. Op de foto zien we de minis ter (l.) met een grammofoon plaat met muziek van de kapel, in het midden de voorzitter van de vereniging welke het korps vormt, F. M. C. Offermans en rechts de directeur van de kapel, de'res. officier* dr rijkspolitie le klas H. ChHogervorst. Deze week worden in Axel tie herdenkingsplechtigheden ge vierd ter gelegenheid van het gedenkwaardige feit dat Axel twintig jaar geleden werd be vrijd. Woensdag 16 september De herdenkingsplechtigheden bestaande uit een ontvangst van de Poolse gasten, kransleggingen en de herdenkingssamenkomst in de gereformeerde kerk aan de Kerkdreef" vinden plaats op woensdag 16 september. Donderdag 17 september Op donderdag zal een mis wor den opgedragen in de rooms- katholieke kerk aan de Wal- straat, waarna een tocht langs het Poolse kruis en het gevechts terrein wordt gemaakt. Generaal Maczek zal vervol gens de naar hem genoemde straat officieel openen. In de voormiddag volgt dan een ontvangst door het bestuur van de vereniging Axel-Polen in het stadhuis. Des middags vindt een mili taire demonstratie plaats, ge volgd door het optreden van het stuntteam straaljagers Whisky Four boven de kreek. Des avonds geeft de kapel van de Limburgse jager een concert op het parkeerterrein aan de Oranjestraat. Het materieel van de 13e ver kenningscompagnie zal boven dien nog te bezichtigen zijn van 17—19 uur. Vrjjdag 18 september De vrijdag staat in het teken van de jeugd. Des morgens wordt de schooljeugd een ontspan ningsprogramma aangeboden op het parkeerterrein aan de Oran jestraat 's Middag vinden kinderspelen plaats op het sportterrein aan de Buitenweg, op het sportterrein te Spui en op het sportterrein bij de Prinses Marijkestraat en op de terreinen bij de kleuterscho len. Om half zéven zullen parachu tisten worden gedropt in de Buthpolder. Des avonds treden The Blue Diamonds op. Dit is een van hun laatste optreden voordat zij naar Brazilië vertrekken! Cor Bilderbeek zal weer voor de gepaste afwisseling zorgdra gen. Zaterdag 19 september Op zaterdagmorgen 10 uur wordt, op het sportterrein aan de Buitenweg een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de marine en de v.v. Spui. Des middags vinden de bevrij dingswandeltocht en het drum- ban dconcours plaats, terwijl om 19.30 uur de drumbandshow en taptoe niet op het sportterrein maar op de Markt zullen plaats vinden. 's Middags om 2 uur zullen helikopterrondvluchten worden gehouden. Om 10 uur volgt dan een groot slotvuurwerk. Dit vuurwerk belooft ditmaal spectaculair te worden. Er komen twee mijnenvegers naar Sluiskil, namelijk Hr. Ms. „Drunen" en Hr. Ms. „Naald wijk". Hr. Ms. „Axel" kon dit jaar geen bezoek aan „haar" stad brengen. De mijnenvegers zijn voor het publiek te bezichtigen op vrijdag van 24 uur en zaterdag van 10—12 uur en 24 uur. De kunstniiverheids- en antiekmarkt Deze markt, die op de Kaaiwal wordt gehouden, belooft werke lijk iets bijzonders te worden. Zij zal zichzelf wel aanprijzen, zodat wij daar verder liefst niet te veel over zeggen. Het wordt interessant Versieringen Het is thans reeds een gezelli ge drukte, wanneer men zo 's avonds door Axel loopt. In verschillende straten zijn de „versieringsverschijnselen" reeds zichtbaar. Dit is het geval in de Noordstraat, de Nieuw- straat en de Prins Hendrikstraat. Als wij goed zijn ingelicht, gaan ook de Kerkdreef, de Oranje straat, de Weststraat en de Wal- straat versieren. Zelfs kwam ons ter ore, dat de leerlingen van een school hun schoolgebouw gingen versieren Vindt dit voorbeeld navolging? Verschillende gebouwen en monumenten zullen 's avonds aantrekkelijk verlielït zijn. door i!r AGATHA CHRISTIE 83) „Je bedoelt: geen mens komt er eigenlijk op aan. behalve wij tweeën?" Zijn gezicht stond nu streng en boos. Mary schrok ervan. Zij had haar man nog nooit eerder zo zien kijken. Uitdagend be antwoordde zij zijn blik. „Waarom zou ik me druk maken over andere mensen?" vroeg zij. „Dat heb je nooit gedaan, is 't wel?" „Ik begrijp niet wat je daar mee zeggen wilt." Philip slaakte een zucht van verbittering. Hij duwde zijn ont- bijtblaadje opzij. „Neem dat maar weer mee. Ik heb geen trek meer." „Maar Philip Hij maakte een gebaar vol on geduld. Mary nam het blad op en liep er de kamer mee uit. 'hilip reed zichzelf naar zijn bureau. Met de pen in de hand bleef hij naar buiten staren. Hij voelde zich geestelijk eigenaar dig terneergeslagen. Nog zo kort geleden had hij vol opgewon denheid kunnen denken. Nu voelde hij zich niet op zijn ge mak. Maar even later had hij zich zelf weer in de hand. Vrij vlug schreef hij twee vellen vol. Daarna leunde hij achterover en dacht na. Het leek hem aannemelijk. Het was mogelijk. Maar hele maal overtuigd was hij nog niet. Was hij werkelijk op het juiste spoor? Neen, zeker was hij er niet van. De beweegreden. Die ontbrak, die zag hij niet dat was zo verdraaidvervelend. Hij moest ergens een factor over het hoofd hebben gezien. Hij popelde van ongeduld. Hij kon haast niet op Tina's komst blijven wachten. Als dat nu eens tot opheldering kon worden ge bracht. Alleen onder elkaar na tuurlijk. Dat was 't enige nood zakelijke. Wanneer ze eenmaal zekerheid haddenzouden ze zich allemaal bevrijd gevoelen. Bevrijd van deze verstikkende atmosfeer van verdenking en uitzichtloosheid. Dan zouden ze allen behalve die enege woon verder kunnen leven. Mary en hij zouden naar hun eigen huis gaan en Zijn gedachten stokten. Wen ste hij dat eigenlijk wel? Hij dacht aan dat smetteloze huis, met het glanzende chintz en glimmende koperwerk. Een schoon gepoetste, onberispelijk onderhouden kooi! En daar zat hij dan in, aan zijn rolstoel ge kluisterd, omringd door de lief devolle zorgen van zijn vrouw. Zijn vrouwAls hij aan haar dacht, zag hij eigenlijk twee verschillende mensen voor zich. De ene was dat blauw ogige, blonde, zachte, stille meisje, zoals hij haar getrouwd had. Het meisje waarvan hij ge houden had, dat hij geplaagd had, als zij hem met grote ogen en een rimpeltje in haar voor hoofd had zitten aankijken. Dat was zijn Polly. Maar die andere was Mary en Mary zo hard als staal en vol hartstocht, maar niet in staat tot onbaatzuchtige liefde voor wie ieder ander er volstrekt niet op aankwam. Hij betekende ook alleen wat in haar ogen, omdat hij van haar was. Een Franse versregel kwam hem in de ge dachten. Hoe was die ook weer: Vénus toute entière a sa proie attachée... Maar van die Mary hield hij niet. Achter die ijskoude, blau we ogen schuilde een vreemde Marydie hij eigenlijk niet kende Maar toen lachte hij zichzelf uit. Hij kreeg bepaald ook last van zijn zenuwen. Hij wierp zijn penhouder neer en reed de kamer uit, naar de slaapkamer. Daar borstelde hij zijn haar van zijn voorhoofd weg. Zijn eigen gezicht in de spiegel leek hem vreemd. „Wie ben ik", dacht hij, „en wat ben ik begonnen?" Ge dachten die nog nooit eerder bij hem waren opgekomen Geluiden in de kamer ernaast brachten hem tot de nuchtere werkelijkheid terug. Hij reed naar de verbindingsdeur toe. Daar zag hij Gwenda Vaughan bij zijn bureau staan. Zij draaide zich met een ruk naar hem toe en hij schrok er van, zo ontdaan als zij er uitzag in het schelle ochtendlicht. „Hallo, Gwenda." „Hallo, Philip. Leo dacht dat je de Illustrated London News misschien eens wilde inzien." „O, graag, welbedankt." „Wat is dit een verbazend aar dige kamer," merkte Gwenda op, rondkijkende. „Ik geloof haast dat ik hier nog niet eerder geweest ben." „Precies de staatsievertrekken, hè?" zei Philip. „Een beetje apart van de rest. Ideaal voor invaliden of paartjes op de hu welijksreis." Net even te laat wenste hij dat hij dat laatste maar had in geslikt, Het gezicht van Gwenda bewoog krampachtig. (Wordt vervolgd.) Zeister hoofdagent wordt niet vervolgd De rijkspolitie heeft het onder zoek inzake de schietpartij die in de nacht van vrijdag 19 op zater dag 20 juni in de gemeente Zeist plaats had, afgesloten. De offi cier van justitie te Utrecht, mr. W. H. Overbeek, heeft geen reden gevonden de Zeister hoofd agent J. W. te vervolgen inzake het lossen van schoten op de 22- jarige F. F., die zich die nacht verdacht zou hebben opgehou den bij de open rijwielstalling van het Zeister busstation. De jongeman werd op zijn vlucht door één van de pistoolschoten licht aan het bovenbeen gewond. De poging tot rijwieldiefstal werd niet bewezen geacht. Scholier door man aangevallen Een 15-jarige scholier uit Den Haag is vrijdagavond omstreeks zeven uur op de Oude Loozer- laan in Loosduinen door een hem onbekende man aangevallen. De man had de jongen gevraagd even mee te gaan naar een vlak bij gelegen bouwput, zogenaamd om een wagentje dat in het zand was vastgeraakt los te trekken. In de bouwput gekomen greep de man de jongen plotseling bij de keel, gooide hem op de grond en drukte hem met het gezicht in het zand. Toen de jongen be gon te schreeuwen, liet de man los en verdween op een brom fiets. Behalve enkele schaafwon den aan de linkerzijde van de hals liep de jongen geen letsel op. Matroos verongelukt Aan boord van het Indiase schip „Jaladhir" is zaterdagmor gen ter hoogte van het vuur schip van Texel een 53-jarige matroos in het ruim gevallen. Toen de reddingboot „Dorus Rijkers" uit Den Helder, die met een arts aan boord op dringend verzoek voor medische assisten tie was uitgevaren, langs de „Ja ladhir" kwam, was de ma.n aan zijn verwondingen bezweken. De reddingboot heeft het stof felijk overschot aan land ge bracht. De „Jaladhir" vervolgde de reis naar Brünbüttel. Het slachtoffer was de 53- jarige Ram Bajal, afkomstig uit Serang in India. De zoveelste "MS» Mevr. Francis Htonter,- de vrouw van de oud-tenniskam pioen, haar zuster, gravin Bella Dimian en haar keukenmeisje zijn zaterdag in de atoomschuil kelder van de villa der Hunters door een kamermeisje aange troffen, nadat zij daar 12 uur lang aan handen en voeten vast gebonden hadden gelegen. Naar hun zeggen hebben drie gemas kerde en gewapende bandieten hen vastgebonden en juwelen meegenomen ter waarde van ongeveer 10.000 dollar. In Suameer bij Bergum is zon dagmorgen door onbekende oor zaak de uit 1764 daterende boer derij van de heer B. Algra door brand verwoest. In de als opslag plaats in gebruik zijnde schuur verbrandden tweehonderd vijftig pakken hooi, enige boerenwa gens en een ouderwetse sjees. Het gezin Langhout, man, vrouw en twee dochters van 19 en 13 jaar, dat de boerderij tij delijk bewoonde, werd in de slaap door het vuur verrast. De dertienjarige Jannie sliep met haar zuster op zolder en werd wakker door roor. Het meisje riep om hulp, waardoor de sla pende ouders werden gewekt. De boerderij stond toen al in vlammen. Het negentienjarige meisje was reeds bewusteloos. In nachtgewaad begaven de ouders zich naar huiten. Via een tegen de muur geplaatste ladder kon het dertienjarige meisje de zes meter hoge verdieping ver laten. Met gevaar voor eigen leven bracht de heer Langhout zijn negentienjarige dochter in veiligheid. De boerderij was in korte tijd een puinhoop. Van de inboedel kon niets worden ge red. De schade wordt geraamd op ruim honderdduizend gulden. De boerderij was verzekerd. In Oude Tonge is zondag een boerderij afgebrand. Het was de oudste boerderij van Goeree- Overflakkee, bewoond door de heer G. Pollemans. Het woonhuis is behouden. De oorzaak van de brand is onbe kend. In Oudega nabij Drachten is zondagavond omstreeks zes uur de boerderij van de heer H. Harmsma tot de grond toe afge brand. De oorzaak was kortslui ting. De schade wordt geraamd op ongeveer een ton. De eigenaar is verzekerd. Negenhonderd pak ken hooi en honderdzeventig pakken stro gingen bij de brand verloren. Van de inboedel kon niets worden gered. Het gezin Harmsma, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, bleelf ongedeerd.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2