Provinciaal nieuws Chefarine 4 AMSTERDAMSE REETJE AFINK IN HOEK VAN HOLLAND AANGEHOUDEN Zij verbleef steeds in Parijs Bell TV VR0IW BEKENT MOORD OP NEEFJE Doem der verdenking 4-voudige werking... exita geneeskracht! Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axe! Sluiskil AGENDA Maandag 31 aug. Dinsdag 1 sep. 1964 j r -.xxw Agfa#* v. <W* ■m, DUITSE KUSTVAARDER OP WESTERSCHELDE GEZONKEN Op de Westerschelde is in de nacht van vrijdag op zaterdag om ongeveer 1 uur de 819 brt metende Duitse kustvaarder „Neuwied" gekapseisd en binnen een uur tijds gezonken. De be manning van 15 koppen, voorna melijk Spanjaarden, werd gered door de sleepboot „Haai" van het bergingsbedrijf Polderman te Hansweert. De oorzaak van het kapseizen is nog niet bekend. Er was een Belgische loods aan boord. De „Neuwied" behoort aan de rederij Hans Kriiger N.V. te Hamburg. Het schip was geladen met kunstmest. In memoriam G. W. Verbiezen Vrij onverwacht is vrijdag in het Julianaziekenhuis te Ter- neuzen in de leeftijd van 69 jaar overleden de heer G. W. Verbie zen, oud-brigadier-reohercheur van de Terneuzense gemeente politie. Op 28 februari 1895 werd de heer Verbiezen te Ewijk gebo ren. Op 1 maart 1920 trad hij in dienst van de Terneuzense poli tie. Bij zijn afscheid op 1 april 1955 had hij een onafgebroken staat van dienst van 35 jaren bij hetzelfde korps achter de rug. Bij dit afscheid is de heer Verble zen officieel gehuldigd; een hul diging die hij zeker niet wenste maar ruimschoots verdiende. Ook in de negen jaren die de heer Verbiezen als gepensioneerde heeft mogen doorbrengen, was hij voor velen nog een vraag baak en er waren weinig Ter- neuzenaars die de heer Verbie zen niet kenden. Hij zal dan ook blijven voortleven als een echte politieman in de beste betekenis van het woord. Voor de heer Verbiezen betekende zijn ambt een stuk sociaal werk. Hij was niet de politie-agent waarvoor men bang moest zijn, maar tot wie men zich in geval van moei lijkheden altijd kon wenden. Hij was voor velen een vertrouwens man omdat hij zijn respect voor de medemens toonde ook al had deze dan een of meer of minder ernstige overtreding begaan. Het behoeft dus geen verwondering te wekken dat niet alleen zijn superieuren en collega's zijn af scheid betreurden, maar ook de bevolking van Terneuzen. Doordat de heer Verbiezen zo veel voor zijn medeburgers over had, heeft hij veel gedaan op al gemeen sociaal terrein. Hij was o.m. mede-oprichter van de Ter neuzense reddingsbrigade en propagandist voor het reddend zwemmen. Het zwemonderricht aan de schipperskinderen had lange tijd zijn speciale aandacht. De heer Verbiezen heeft door zijn karaktereigenschappen en zijn humaan optreden in prak tijk gebracht hetgeen nu alge meen wordt aanvaard. Op woensdag 2 september a.s. heeft de plechtige uitvaartdienst plaats in de St. Willibrorduskerk. Tienershow van radio De Buck Zaterdagavond werden vele ;ieners (en daarnaast ook veel volwassenen) naar de Markt ge trokken door de tienershow die Radio de Buck verzorgde.. Op de verplaatsbare kiosk trad met be geleiding van het kwartet-Herre Jager het nieuwe idool Imca Ma rina met haar door de grammo foonplaat bekend geworden schlagers op. Zij oogstte veel bij val en waarschijnlijk zal in de komende dagen Radio de Buck moeite hebben aan de talrijke aanvragen om één van haar grammofoonplaten, te voldoen. Na haar optreden fungeerde het zelfde orkest, nu onder de naam „Allround Stars" met zang van Bert Visser, als dansorkest, voor degenen die van de openlucht dansvloer gebruik wilden ma ken. Met spanning werd gewacht op het optreden van de „Candy Kids" die echter eerst versche nen op een uur toen de Markt al bijna geheel verlaten lag en hun optreden dus geen zin meer had. Jammer dat zij verzuimd had den even melding te maken van hun verlate aankomst. Voor Ra dio de Buck zou daarmee een pijnlijke situatie vermeden zijn en het publiek had men daarvan op de hoogte kunnen stellen. Ook zonder het optreden van de Can dy Kids werd het een geslaagde avond. Verbrugge en De Meijer presenteerden vervoerscapaciteiten Het indrukwekkende sluitstuk van de volgkaravaan in de twee daagse wielerwedstrijd die zater dag in Terneuzen zijn begin vond, was een lange stoet van 24 indrukwekkende motorwagens met bijna evenveel aanhangwa gens. Het internationaal trans port- en expeditiebedrijf Ver- brugge en de N. V. internationale wegentransporten De Meyer Verbrugge hebben aan de bevol king van de kanaalzone en de reeds gevestigde en nieuw-geves tigde bedrijven willen tonen dat men ook in Zeeuws-Vlaanderen in staat is aiie wegtransporten, in welke soort en hoeveelheid dan ook, te verzorgen. Daar staat het immense wagenpark met 500 ton vervoerscapaciteit van beide ondernemingen garant voor. INDRUKWEKKEND Men Z'"et vaak wagens met de naam Verbrugge of De Meyer Verbrugge, maar men moet al deze mastodonten bij elkaar zien om een juiste indruk te krijgen van da omvang van dit bedrijf Men moet daarbij ook weten dat er een vestiging is in Etten-Leur voorlopig bij Isoverbel maar bin nenkort ook een eigen vestiging.. Men dient bovendien te weten dat men ook aan een vestiging doktert te Eindhoven en dat over een paar weken „in het hart van Terneuzen" een nieuwe showroom „Garage Verbrugge" N. V. zal worden geopend waar men luxe- en vrachtwagens van bekende merken zal kunnen kopen. Bovendien is het, om een juist beeld van de n. v.'s te krij gen belangrijk te weten dat eigen personeel ook de nieuwe caros- seiies bouwt. Om het beeld te completeren is het goed aan dacht te besteden aan het feit dat de wagens van Verbrugge en De Meyer o.a. de gehele Benelux doorrijden, d$t er voorts een re gelmatige dienst Eindhoven— Stuttgart door hen onderhouden wordt alleen om de centrifuges van Philips te vervoeren; dat van Eindhoven wordt gehaald met een speciale wagen het gas om de fabriek in Terneuzen te bedienen en dat ook de nieuwe Dow-vestiging in Terneuzen één van de belangrijke klanten is. ZORGEN Vóór het diner voor het perso neel en genodigden in „Mono- pole" werd zaterdagmiddag door de heer Verbrugge en zijn ad junct-directeur, de heer P. Bak ker, een persconferentie gege ven, waarin niet alleen de boven staande omvang en groei wer den geschetst, maar waar ook de problemen die vooral de Zeeuws- Vlaamse vervoerders treffen, werden besproken. Als lid van de Kamer van Koophandel voor Zeeuws-Vlaan deren heeft de heer Verbrugge speciale bemoeienis met de ver- voérsmoeilijkheden over de Wes terschelde. Voor de buitenstaan der vooral zijn deze moeilijkhe den bijna onvoorstelbaar en men vraagt zioh wel eens af wanneer de overheid eens maatregelen zal weten te treffen om aan al dit tijd-, geid- en energieverlies een einde te maken. Momenteel wordt er gedacht aan een nacht verbinding over de Westerschel de, want het is niet alleen zo dat de auto's 's morgens om drie uur al aan Perkpolder staan om met de eerste boot over te kun nen, vaak genoeg gebeurt het dat zij de avond te voren nog moeten overvaren om de volgen de dag tijdig bij de klant te kun nen zijn. Dan zijn de gevolgen van mist en storm nog niet be keken en al is er dan een hoef- ijzervervoer, dit is wel een op lossing, soms een zeer welkome, maar zeker niet de ideale. Niet alleen om de moeilijkheden voor de vervoersondernemingen uit de wereld te helpen, ook als de enig goede verbinding van het (ko mende) Zeeuws-Vlaamse indus triegebied met het achterland zou een vaste oeververbinding ideaal zijn, wil het gewest tot volle ontplooiing komen, maar hoeveel water zal er eerst nog door die Westerschelde moeten stromen Verkeersongeval Zaterdagmorgen te ongeveer 10 uur reed het 9-jarig zoontje van de familie Van K. wonende in de Nieuwediepstraat, op zijn fiets over de Axelsestraat. Tijdens het voorbijrijden van een vrachtauto kwam door on bekende oorzaak een aardappel tussen de spaken van het rijwiel van het knaapje, tengevolge waarvan hij kwam te vallen en een hersenschudding opliep. 35-jarig bestaan Zondag 6 september a.s. viert de afdeling Axel van de katho lieke bond van werknemers in industriële bedrijven „St. Willi- brordus" haar 30-jarig bestaan. 's Morgens zal een mis wor den opgedragen ter ere van St. Willibrordus. De feestavond begint met een huishoudelijk gedeelte, waarin de districtsbestuurder E. van Hilst het woord zal voeren. Daar na volgt een gezellig samenzijn dat verzorgd zal worden door het dansorkest van „De Dobbelaer" uit Terneuzen. Kindersportmiddag Zaterdagmiddag heeft de Axel- se besturdersbond een sportmid dag georganiseerd voor kinderen in de leeftijdsgroep van 6 t/m 12 jaar. Het is een geslaagd expe riment geworden. Ruim 80 kinderen waren op het concoursterrein aanwezig. De leidster, mej. J. Roose, ge assisteerd door een aantal dames en heren, deed alles vlot ver lopen. De uitslagen waren: Ringwerpen meisjes: le pr. Corrie Verpoorte 2e pr. Marijke Dieleman. Hindernislopen jongens: le pr. G. Jonkman 2e pr. J. Dieleman. Hinkelen meisjes: le pr. Marijke Dieleman 2e pr. Nellie Scheele. Hinkelen jongens: le., pr. Wim de Wael 2e -pr. Arie Rolf. Vergadering Jeugdraad Vrijdagavond vergaderde de jeugdraad van de N. H. gemeente te Sluiskil in het jeugdgebouw ..De Ark". De vergadering die werd geleid door ds. H. J. Ruis, had tot doel het aan elkaar voor stellen van de nieuwe medewer kers en een bespreking van het winterprogramma. Ds. Ruis kon tot zijn vreugde mededelen, dat voor een aantal clubs voldoende leiding was gevonden. De meis jesclub, tot nu toe geleid door mej. F. Klaassen, zal voortaan mede worden geleid door de da mes Janse, Korevaar en Lauret Naast de bestaande club voor meisjes in de leeftijd van 8 tot 12 jaar zal worden begonnen met een club voor meisjes in de leef tijd van 12 tot 16 jaar. Beide culbs zulen op dinsdagavond worden gehouden. Minder hoop gevend is de stand van zaken bij de jongensclubs in dezelfde leef tijdsgroepen. Momenteel is men druk bezig met het aantrekken van geschikte leiders. De woens dagavondclub bestaande uit jon geren van 16 jaar en ouder, was volgens leider G. Pladdet hard aan een revisie toe. De heer Pladdet zal bij zijn werk worden geassisteerd door de heer J. A. Lauret. Woensdag a.s. moet blijken of voortzetting van deze club al dan niet mogelijk is. De instuif op zaterdagavond zal voortaan (Adv.) Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te makenl Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer»' king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. worden geleid door de heren G. Verlinde, A. Janse en A. van Harn. Omdat de heer Verlinde niet aanwezig was, werd een be spreking van het instuifpro- gramma voorlopig opgeschorst. De heer Janse zal worden belast met het beheer van het materiaal terwijl hij bovendien zal advise ren inzake de financiële zaken der afzonderlijke clubs. De meis jesclub gaat op 12 september a.s. een bezoek brengen aan een speeltuin in de buurt van Wach- tebeke (België). De volgende jeugdraadverga dering zal worden gehouden op 5 oktober a.s. Het 14-jarige Amsterdamse meisje Rietje Afink dat sedert 30 april spoorloos was, is zondag In de Ilpendamstraat in Hoek van Holland door de politie aangehouden. In de loop van de avond is het meisje door rechercheurs van de Amsterdamse kinderpolitie naar de hoofdstad overgebracht. Haar arrestatie was te wijten aan haar eigen merkwaardige openhartigheid. Rond halfzes zondagavond stapte zij hotel „America" in Hoek van Holland binnen en vroeg aan de ober of zij een éénpersoons kamer kon huren. Zij was alleen en had ba gage bij zich. Zoals gebruikelijk gaf de ober haar een kaart om in te vullen. Dit deed zij zonder een ogenblik te aarzelen en ge heel naar waarheid. De kelner zag dat zij als geboortejaar 1950 had ingevuld. Hij pleegde overleg met de eigenaar van het hotel, de heer Teun de Bie. Deze belde de politie op. Even later was het meisje met achterlating van haar bagage en haar paspoort ver dwenen. Een van de andere kelners zei: „Maar dat is toch het meisje dat gezocht wordt". Opnieuw werd de politie gebeld en ging men op zoek naar de verdwenen Rietje. Deze meldde zich echter prompt, want zij bestelde Frans spre kend bij het naast het hotel gelegen taxibedrijf een wagen. Maar de door Rietje verwachte taxi werd een politiewagen. De politie in Hoek van Hol land heeft onmiddellijk na het eerste verhoor de kinderpolitie in Amsterdam gewaarschuwd. RIETJE AFINK WAS IN PARIJS Rietje Afink is noch in België noch in Engeland geweest, maar van 1 mei tot de afgelopen zater dag was zij in Parijs. Daar heeft zij een 21-jarige Algerijnse jon geman leren kennen tegen wie zij gezegd had 16 jaar te zijn. Rietje had er in toegestemd hoe wel zij er niets voelde, met hem te zullen trouwen. Zogenaamd om haar papieren te halen, was zij zaterdag per trein naar Ne derland teruggereisd. Dit is de kern van het ver haal, dat Rietje zondagavond deed tegenover de chef van de Amsterdamse kinderpolitie, in specteur J. F. Heijdemann. Het motief voor haar vlucht is geweest dat ze bang was dat de knoeierijen met haar rapport aan de dag zouden komen. Rietje Afink is op 30 april met de boottrein naar Hoek van Hol land gereisd. Een dame in haar coupé had Rietje's moeder be loofd op het meisje te zullen passen. In Hoek van Holland, aldus het verhaal van Rietje, besloot zij niet naar Engeland te gaan, want „als ik «a tien dagen dan niet terug kom, gaan ze mij in Engeland zoeken". Rietje's ge dachte is geweest: „Ik moet een land kiezen waar ze me niet zo gauw zullen zoeken". Zij verliet het station, ging naar een hotel en heeft daar een nacht doorgebracht. De volgen de dag reisde zij naar Rotter dam, kocht een kaartje naar Pa rijs waar zij vijf dagen in een hotel heeft gelogeerd. De derde dag ontmoette zij de Algerijnse jongeman. Eerst trok Rietje bij de jonge man op diens kamer buiten Pa rijs in, doch werd werd er enige tijd later door de concierge van het huis uitgezet. Daarna lo geerden zij twee weken bij ken nissen vari de vriend in Parijs en tenslotte trok het tweetal naai familie van de Algerijn in Co- lomb. Er kwamen moeilijkheder zodat de Algerijn het voorste deed met Rietje te trouwen. Het meisje dat bijna 4 maan den weg is geweest, had moeite om zich in het Nederlands uil te drukken, aldus inspecteur Heijdemann. Op 16 mei heeft Rietje nog haar opsporingsfoto in een Franse krant zien staan, zo vertelde zij aan de politie. DE KWESTIE CYPRUS Aartsbisschop Malcarios, de pre sident van Cyprus, in gesprek met president Nasser tijdens een bijeenkomst in Alexandrie. Illl[||j|||||lill!llllll!llllllll!lll!llllllllllll!l!lllllltlllll|llj[|lllllll!llll!lli[llllllilll|[|l!lltll|[|l!lll' DINSDAG 1 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Huurlingen van de dood". WOENSDAG 2 SEPTEMBER Terneuzen: „De Schakel": HoensonVersloot Verwar mingsshow '64. iiiiiiMiiiiiiBiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiimiiiiHniiumiiiiiininiiuiiMiiiiuimnimiiiin Pas getrouwd paar beleefde angstig avontuur De huwelijksreis van een Ne derlands-Amerikaans paartje is zondagmiddag bijna in een ramp geëindigd, toen de ballon waar mee zij als voorproefje van hun huwelijksreis uit Geervliet een tochtje wilden maken, bij het op stijgen in elektriciteitskabels ver ward raakte. De heer Verbrugghen, een Amerikaanse parachutist, en zijn 28-jarige bruid Hann Visscher, die 'n cursus parachutespringen in de Verenigde Staten heeft ge volgd, waren zaterdag in Den Haag getrouwd. Zij stapten zon dag opgewekt in de ballon van de heer Jan Boesman. Een plotselinge windstoot dreef de ballon kort na de start tegen elektriciteitskabels, zodat de vonken rondspatten. Het bruidspaar dook diep weg in de mand. Toeschouwers slaagden erin de ballon vast te leggen en de ballonvaarders te bevrijden. De heer Verbrugghen en de heer Boesman zijn later zonder nieuwe moeilijkheden weer op gestegen. Mevr. Mimi Boesman nam de plaats in van het ge schrokken bruidje dat op zoek ging naar haar afgewaaide sluier. De huwelijksreis van het echt paar Verbrugghen zal hen verder nog o.a. in Hawai en Japan bren gen. (Adv.) Ontvangst van alle pro gramma's van Nederland. België, Duitsland en Frank rijk met Lorca en Braga Vraag uw dealer uitvoerige demonstraties. Imp.: IMTRA BREDA tel. 41487 KIND KREEG LIMONADE VERMENGD MET PARATHION De 39-jarige mevr. W. B.van der H. uit Loon op Zand heeft bekend vorige week zondag tij dens een verjaardagsfeestje van haar zesjarig zoontje haar vijf jarig neefje André te hebben ge dood door hem limonade, ver mengd met parathion le laten drinken. De vrouw die vrijdag avond is gearresteerd, heeft deze bekentenis zondag tegenover de politie gedaan. Als motief gaf zij op ja'oezie en wraak. Direct nadat het kind van de limonade had gedronken, werd het ziek. Op advies van een dok ter werd het naar een zieken huis in Tilburg overgebracht, waar het kind na aankomst is overleden. Sectie heeft uitge wezen dat het kind door para- thionvergiftiging om het leven is gebracht. Tussen de beide fa milies B., die samen een grote boerderij in de Craanvensestraat in Loon op Zand bewonen, heer ste al lang ongenoegen. De vrouw is ingesloten in het huis van bewaring in Middel burg. Op het verjaardagsfeestje waren behalve haar neefje ook enkele buurtkinderen uitgeno digd. Allen kregen van de vrouw een glas limonade. Alleen de vijfjarige André kreeg kort na het drinken hiervan maagkram pen. Vijf gewonden bij verkeersongeluk Bij een verkeersongeluk op de Bredaseweg in Tilburg zijn zon dagmorgen vijf personen ge wond, van wie drie ernstig. De personenauto met de inzit tenden reed bij de spoorwegover gang tegen een afsluitboom van de Ahob-installatie, terwijl deze boom in verticale stand stond. De spoorlijn is een goederenlijn van Tilburg naar Baarle-Nassau en België, die 's zondags niet wordt gebruikt. De vijf inzittenden van de per sonenauto, jongelui uit Valkens- waard, waren zaterdag 'n avond- ie Uit geweest naar Antwerpen en keerden huiswaarts. Vermoe delijk is de bestuurder door de 'aags taande zon verblind en daardoor van de weg geraakt. De drie ernstig gewonden moes ten in een ziekenhuis worden opgenomen. door -fr AGATHA CHRISTIE 73) Hester spreidde haar hanclen wijd uiteen. „Dat weet ik niet," klonk het jammerend. „Dat is nou net wat ik niet weet. Ik ben ik vind 't afschuwelijk om het te zeggenik ben bang voor iedereen. Net of vader op 't ogenblik vader niet meer is. En Kirsten zegt maar aldoor dat ik niemand mag vertrouwen. zelfs haar niet. En als ik naar Mary kijk, dan heb ik het ge voel, dat ik toch eigenlijk niets van haar afweet. En Gwenda ik heb altijd van Gwenda ge houden. Ik was blij dat vader met Gwenda zou trouwen. Maar nu ben ik niet meer zo zeker van Gwenda. Ik zie ze allemaal met heel andere ogen aan. En we voelen ons allemaal diep on gelukkig." „Ja", beaamde Calgary, „dat kan ik me best indenken." „Zo diep ongelukkig", ver volgde Hester, „dat ik onwille keurig het gevoel heb, dat de moordenaar misschien ook dood ongelukkig is. Of zou u denken van niet?" „Het is denkbaar", zei Calga ry, „maai* toch betwijfel ik maar ik ben geen deskundige of een moordenaar zich wel ooit werkelijk ongelukig voelt." „Maar waarom niet? Ik zou het 't vreselijkste vinden wat je je denken kunt... te weten dat je iemand hebt vermoord!" „Ja, vreselijk is het," stemde Calgary toe, „daarom geloof ik dat een moordenaar één van tweeën is: óf iemand, die het helemaal niet verschrikkelijk vindt een ander mens te doden; die bij zichzelf zegt: „Nu ja, jam mer dat het nodig wasik kon er tenslotte ook niets aan doenhet was nu eenmaal onvermijdelijk." Of iemand. „Nu," vroeg Hester, „wat is die tweede soort?" „Bedenk wel, ik sla er maar een slag naar, maar ik denk zo de tweede soort kan onmo gelijk in rampzaligheid over het misdrijf blijven voortleven. Zo iemand zou hetzij de daad moe ten opbiechten hetzij er voor zichzelf een andere draai aan geven, door bijvoorbeeld iemand anders eenvoudig de schuld in de schoenen ,te schuiven. Hij zou bijvoorbeeld kunnen zeggen: „Ik zou zo iets nooit gedaan hebben als niet dat en dat was ge beurd." Of: „Ik ben eigenlijk geen moordenaar, omdat ik het helemaal niet zo bedoeld heb. Het lot heeft het zo gewild, niet ik." Snap je zo'n beetje wat ik bedoel?" „Zeker," antwoordde Hester, „en ik vind het heel interessant." Met halfdichte ogen ging zij voort: „Ik probeer net te beden ken. „Goed zo, Hester," moedigde Calgary haar aan, „denk maar na zo goed je kunt, want als ik je ooit behulpzaam kan zijn, dan moet ik de dingen zien zoals jij ze ziet." „Micky had beslist een haat tegen moeder," sprak Hester langzaam. „Dat heeft hij van jongsaf gehadik weet niet waarom. Tina hield wel van haar, geloof ik. Gwenda niet. Kirsten heeft haar altijd trouw geholpen, al was ze Jiet vaak on eens met moeder. Vader.Zij zweeg geruime tijd. „Ja?" moedigde Calgary haar aan. „Vader is weer zo heel ver weg," mijmerde Hester. „Vlak na moeders dood was hij anders. Niet zohoe zal ik het noe men ver van ons af. Hij was toen veel menselijker, levendi ger. Maar nu heeft hij zich weer teruggetrokkennaar een ver te, waar je geen contact meer met hem hebt. Ik weet werke lijk niets van zijn gevoelens voor moeder. Hij heeft haar uit liefde getrouwd, dat wel. Nooit hebben zij ruzie gehad, maar wat zijn gevoelens voor haar de laatste tijd precies geweest zijn, weet ik niet. Ohierbij maakte zij weer een gebaar van wanhoop „je weet nooit precies wat een ander voelt, is het wel? Ik be doel, wat er achter hun masker van alledag schuilt! De mensen kunnen innerlijk verscheurd worden door haat, wanhoop of liefde, zonder dat je 't weet! Het is ontzettend O, dr. Calgary, zo ontzettend!" Hij_ nam haar beide handen in de zijne. „Je bent nu geen kind meer", sprak hij. „Alleen kinde ren laten zich zo bang maken. Je bent nu een volwassen vrouw, Hester." Hij liet haar handen los en vroeg op zakelijke toon: „Kun je in Londen ergens loge ren?" Hester keek een beetje ont hutst. „Ik denk van wel. Ik weet 't niet. Moeder logeerde altijd in hotel Curtis." „Wel, dat is een prettig, rus tig hotel. Daar zou ik heengaan en een kamer reserveren, als ik jou was." „Ik zal precies doen wat u me aanraadt", verzekerde Hester. „Beste meid," zei Calgary goedkeurend. „Hoe laat hebben we 't nu? O, het is bijna zeven uur. Wat zou je ervan zeggen, als jij daar nu een kamer gaat bespreken? Dan kom ik je daar tegen kwart voor acht halen om samen in de stad te gaan eten. Wat zeg je daarvan?" „Ja, waarachtig, dat meen ik," stelde Calgary haar gerust. (Wordt vervolgd.) Hoewel de vrouw volgens de politie in Loon op Zand niet zo gunstig bekend staat enige tijd geleden werd zij ervan ver dacht vee van boerderijen in de omtrek te hebben vergiftigd werd zij niet tot een moord in staat geacht. De echtgenoot van de vrouw en de vader van het vermoorde jongetje zijn broers. Beiden be wonen met hun gezin dezelfde boerderij. OPNIEUW POLITIECHARGE TEGEN AMSTERDAMSE JONGELUI De Amsterdamse politie heeft vrijdagnacht voor de tweede keer een charge uitgevoerd tegen naar schating 500 Amsterdamse jon gelui die rondom het nationaal monument op de Dam waren sa mengeschoold. Evenals donder dagavond werden de jongelui, die het verkeer belemmerden en vernielingen aanrichtten, met behulp van enkele motorrijders van de radio-, auto- en motor- dienst uiteen gedreven. Tien jongens werden gearres teerd, van wie één «aan de kin derpolitie is overgedragen. De anderen zijn voor verhoor naar het bureau gebracht. De jongelui vernielden gepar keerde auto's en brachten aan zienlijke schade toe aan een po litiebus. Andere politiewagens werden evenals dat vrijdag hei geval was met fietsbellen be kogeld. OPNIEUW CHARGES TEGEN NOZEMS Ook zaterdagavond is het weer rumoerig geweest rond het na tionaal monument op de Dam in de hoofdstad. De politie heeft evenals voorafgaande avonden verschillende malen charges met de gummistok moeten uitvoeren tegen ongeveer 300 jongeren. De jongelui waren bijzonder luidruchtig. Zij zongen, hosten en begonnen als een politie wagen voorbij reed, te schreeu wen en met fietsbellen te gooien. Aanvankelijk bleef het hierbij en behoefde de ook in burger aan wezige politie niet op te treden. Toen echter tegen half tien een achttal jongeren een geparkeer de auto van een buitenlandse toerist optilde en deze ging jo nassen en de straat opsleurde, waardoor het verkeer werd be lemmerd, greep de politie krach tig in. Een vijftal jongelui werd mee genomen naar het bureau War moesstraat, waar zij later door hun ouders konden worden afge haald. VROUW BEKENT NA ZEVEN JAAR MOORD Zeven jaar nadat zij haar pas geboren baby in een emmer met water om het leven heeft ge bracht, heeft de thans 25-jarige M. F. uit Haarlem zich zaterdag bij de politie in haar woonplaats gemeld. Zij beschuldigt de thans 62-jarige magazijnbediende T. B., die de vader van het kind zou zijn, ervan haar tot deze daad te hebben gedwongen, het geen B. die evenals de vrouw door de politie is aangehouden, evenwel ontkent. De verdrinking van het kind werd overigend door hem bevestigd, evenals de andere feiten, die de vrouw de politie heeft verteld. Zo bekende hij de vrouw te hebben geholpen het lijkje in een met stenen ver zwaarde tas in de ringvaart van de Haarlemmermeer te werpen. De vrouw was in 1957 zij was toen zeventien jaar dienstbode bij de magazijnbe diende. Het kind werd zonder enige hulp en in het geheim ter wereld gebracht. Voordat het kind werd vermoord, lag het en kele dagen in een schuur achter de woning van de magazijnbe diende. De vrouw heeft zich „door in nerlijke spanning gedreven" !4j de politie gemeld. Zij is inmid dels met een andere man ge trouwd. Ook de magazijnbedien de is in het huwelijk .getreden.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2