Vriendschappelijke wedstrijden I Eerste winst voor Ajax en Feijenoord DWS gelijk tegen Sittardia Wielrennen OLYMPISCH VUUR OP WES RAAR TOKIO Handboogsport Jager gewond bij vechtpartij K-S LIEP IN NOODWEER SCHEURTJES OP Pagina 5 U r OLYMPISCHE SPELEN DE SPORTTOTO Maandag 24 Dinsdag 25augustus.l964 DE VRIJE ZEEUW feijenoord—dos 4—2 26 min. Van der Linden 01 27 min. Sleven 02; 37 min. Groot 1—2; 44 min. Groot (strafschop) 2—2; 58 min. Groot (strafschop) 32; 78 m. Bouw meester 42. Toeschouwers: 45.000. Slechts Moulijn, Kraaij en Li- bregts begrepen direct dat men over een elftal met een grote kern van routiniers niet zonder meer kan heenlopen. De rest van Feijenoord liet het gedurende het eerste half uur lelijk liggen en speelde in d ekaart van DOS, dat al die tijd gevaarlijk voor het Rotterdamse doel kon ver schijnen. Een juweel van een doelpunt van Van der Linden en een schot van Sleven, dat tussen de benen van Pieters Graafland glipte, schudde de thuisclub wakker. Met hoger tempo werd toen de extra versterkte Utrecht se verdediging bestookt, waarin doelman Ruitenbeek de grote uitblinker was. Dat hij tenslotte voor het grote Rotterdamse overwicht vier maal moest zwichten (waarvan tweemaal 'n strafschop, resp. wegens hands en 'n overtreding van Westphaal tegen Moulijn). Vooral door de weinig overtuigende wijze waar op de doelpunten tot stand kwa men waren de toeschouwers na afloop minder geïmponeerd over het vertoonde spel dan na de oefenwedstrijden van de Rotter dammers psv—fortuna'54 1—2. 15 min. Petacovic 01; 65 min. Kohn 02; 90 min. Van der Kuilen 12. Toeschouwers: 18.000. Vooral verdedigend heeft een rustig spelend Fortuna '54 een vrij gemakkelijke overwinning behaald op een ijverig, maar niet voldoende doortastend PSV-team. De afwerking van de talrijke Eindhovense aanvallen vergde zoveel tijd, dat Van der Hart en zijn mannen hun jeudige tegen standers bijna doorlopend te snel en te slim afwaren. Boven dien viel de voortreffelijk ingrij pende Vogels een paar maal het geluk ten deel, waarop een goede doelman als het waren „van na ture" aanspraak mag maken. Funest voor het in het veld do minerend, maar te weinig agres sieve en daardoor nagenoeg on gevaarlijke PSV was, dat aan voerder Brusselers vijf minuten pa de rust een toegekende strafsciïójS onbenut liet: hij knal de de~baf Hard tegen de paal. Het was typerend in deze wed strijd, waarvoor het predikaat eredivisie een te grote eer was. gvav—sc enschede l—0. 46 min. v. Tilburg 10. Toeschouwers: 12.000. Van GVAV en SC Enschedé moet men dit seizoen geen al te opvallende prestaties verwach ten, Beide ploegen deden enkele prominente voorhoedespelers van de hand en dat is niet zonder in vloed op de aanvalskracht geble ven. Vooral van Enschedé ging bijzonder weinig kracht uit en doelman Jaap Schipper zoon van de vroegere scheidsrechter Klaas Schipper de invaller voor de op de training gebles seerd geraakte Van Leeuwen hoefde pas in de slotfase zijn ca paciteiten te bewijzen toen GVAV door de bezoekers onder druk werd gezet. Daarvoor hadden de Groningers veelal het initiatief, doch hun grote ijver leidde door leen eenmaal tot succes. Arbiter gebrek aan doortastendheid al- Van Ravens maakte bij de thuis club een goede beurt door na een handsbal van de Enschedése spil De Vries te laten doorspelen, waardoor de ex-PSV-er van Til burg in zijn eerste wedstrijd voor GVAV het schot kon afvuren, dat de uitslag op 10 bepaalde. Petterson een voortreffelijke wedstrijd. Jimenez Spaans kampioen Op indrukwekkende wijze be haalde Julio Jimenez zondag op een zwaar circuit bij Bilbao de Spaanse wegtitel bij de profes sionals. Jimenez, na'het opgeven van Bahamontes in de klims veruit superieur, finishte met een voorsprong van bijna drie minuten op zijn naaste concur rent, José Luis Talamillo. Luis Otano werd derde op meer dan zeven minuten. Zaterdagmiddag is in het bos nabij Borgharen tijdens een vechtpartij met twee vermoede lijke stropers de 47-jarige jager J. B. uit Borgharen door een schot hagel getroffen. De man werd zó ernstig gewond dat in het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht zijn linkerarm moest worden geamputeerd. Tussen de 34-jarige- L. G- en de 24-jarige H. D.„ beiden uit Het Olympisch vuur heeft de eerste etappe van de lange voeg van Olympia naar Tokio afge legd. Zondagmiddag om even over één uur is de vlam na een indrukwekkende ceremonie in het marmeren stadion van Athene aan boord van een Ja pans uliegtuig gebracht uoor de tocht naar Japan. Meer dan 40.000 toeschouwers hebben in de nacht van zaterdag op zondag in het marmeren sta dion van Athene, waar in 1896 de eerste „moderne" Olympische Spelen werden gehouden, de aankomst van het Olympische vuur bijgewoond. De ceremonie in het stadion werd ingeleid door een défilé van jonge meisjes in klassieke kleding. Tijdens dit défilé werd in de duisternis op de Acropolis de estafetteloper met de vlam zichtbaar. In het stadion werden daarna de volksliederen van de landen, die in de thans 68-jarige geschiedenis van de moderne spelen, de wedstrijden hebben georganiseerd, gespeeld. Tijdens het Japanse volkslied werden de lichten in het stadion gedoofd, waarna Jean Comiti- dous, de laatste van <de 221 lo pers, die het vuur van Olympia naar' Athene gedragen hebben, het vuur het stadion 'binnen bracht. Op het moment dat dé Griekse 100 meter kampioen het stadion betrad, klonk van de tri bunes een stem: „Dat deze hei lige vlam, die nu deze histori sche plaats wordt binnengedra gen, licht mag geven ami de jeugd van de gehele wereld, op dat zij de weg naar de waarheid, grootheid en schoonheid volge". Comitidous reikte -daarna in het midden van het stadion bij een altaar de toorts over aan koning Constantijn, die op zijn beurt een urn aanstak. Kort daarop, vervolgde Comitidous met het vuur zijn weg naar het vliegveld Hellikon, waar de vlam met het nodige ceremonieel in een speciaal daarvoor gecon strueerde kap in het vliegtuig werd geplaatst. Zondagmiddag begon daarna de vlucht naar Ja pan, die evenwel nog op veertien plaatsen zal worden onderbro ken. Borgharen, en de jager bestond reeds geruime tijd onenigheid. Toen het slachtoffer, dat in zijn jachtgebied met hagel op schade lijk wild joeg, zijn -beide tegen standers ontmoette, ontstond een woordenwisseling, die uitliep op een handgemeen. Daarbij trachtten beide mannen het ge weer uit de handen van de jager te rukken met het gevolg dat een schot afging, dat de jager vol in de linkerarm trof. Het hevig bloedende slacht offer werd door een vrijwel on middellijk ter plaatse zijnde we genwachter van een knevelver- band voorzien en met zijn pa trouillewagen zeer snel )iaar het J Maastrichtse ziekenhuis ge bracht. Volgens de politie is het zeer waarschijnlijk dat het slachtoffer zonder de hulp van de wegenwachter aan bloedver lies zou zijn overieden. Twee jongens van ongeveer dertien jaar, zijn getuige ge weest van de vechtpartij, maar zijn weggelopen toen het schot viel. L. G. en H. D. zijn door de politie gearresteerd en ingeslo ten. verkeersongeluk Een personenauto met vier in zittenden is zondagmiddag bij het nemen van een bocht in Hooge- veen tegen een langs de weg staande stapel stenen gereden en gekanteld. De 75-jarige mevr. M. PertonBakker uit Franeker werd op slag gedood. De auto werd bestuurd door haar 20-jarige kleinzoon, de heer E. Perton uit Apeldoorn, die de stapel stenen te laat had opge merkt. Hij kreeg een shock, zijn moeder, mevr. H. C. L. Perton Vierkant en zijn nichtje de 19- jarige verpleegster mej. A. J. Vierkant uit Leeuwarden" liepen lichte verwondingen op. Zondag organiseerde de ver eniging „Ons Vermaak" te Axel een schieting op haar staande wippen. Wip 1 Uitslag: le hoogvogel: A. de Nijs, Koe wacht. Ie zij vogel: Maanhout, Ko«. wacht. le kal: A. van Poele, Koe wacht. 2de hoogvogel: P. van Hove, Koewacht. 2de zijvogel: Klerck, Maria- kerke (B.). 2de kal: niet afgeschoten. Wip 2 Uitslag: le hoogv.: C. Boeëne, Graauw. le zij vogel: De Vos, Stekene. le kal: S. de Nijs, Klooster- zande. 2de hoogvogel: B. Plassaert, Graauw. 2de zijvogel: C. Hendriks, West- dorpe. 2de kal: R. Baes, Koewacht tern. boys won eenhoorntournooi Tern. Boys heeft zaterdagmid dag te Oostburg beslag gelegd op de eerste prijs in het door de v.v. Oostburg georganiseerde „Eenhoorn'tournooi" door in de finale Aardenburg met 20 te kloppen, na b|| rust met 10 te hebben voorgestaan door een doelpunt van Van Dix-hoorn. Na in de tweede helft aanvan kelijk met de rug tegen de muur te hebben gestaan ontworstelden de Boys zich aan de druk en namen na een 20-tal minuten een 20 voorsprong door Si mons. Dit bleek voldoende om Aardenburg op de knieën te krij gen. De strijd om de 3e en 4e plaats werd gewonnen door Oostburg, dat Jong Ambon met 4—0 ver sloeg. ajax—go ahead 4—1. 21 min. Tijm 1—0; 34 min. Tijm 2—0; 67 min- Lefering 2—1; 69 min. Swart 3—1; 88 min. Nu ninga 41. Toeschouwers: 18.000. In een niet al te hoog tempo heeft Ajax een vrij gemakke lijke zege kunnen behalen op een mat en lusteloos -spelend Go- Ahead. De Deventer ploeg had niet de minste conditie en hing als los zand aan elkaar. Go-Ahead had kennelijk de bedoeling om doelpunten te voorkomen, daar men steeds met 8 of 9 man voor eigen doel de zaak trachtte te redden. Door een paar snelle uit vallen van Ajax was reeds spoe dig duidelijk e ,datokedzo ot02je dig duidelijk, dat ook deze nu merieke meerderheid van Go- Ahead in de achterhoede niet voldoende was. Klaas Nuninga kreeg binnen een kwartier twee doelrjjpe kansen maar was onge lukkig met zijn schot en kopbal die de bal rakelings over de lat lieten gaan. Na de hervatting was de De venter ploeg wel iets aanvallen der maar tegen de voortreffelijk spelende Schaapsok en Muller kon Go-Ahead niet op temeer daar de talentvalle Weyers en Lefering te weinig steun ontvin gen en het schieten en plaatsen ook nog vaak zeer slecht was. Bepaald fraai was het doelpunt dat Klaas Nuninga kort voor 't einde scoorde en waarmee hij zijn eerste treffer voor Ajax liet noteren. telstar—ado 2—1. 15 min. Beke 10; 65 min. Heij- nen 11; 83 min. v. Wijk 21. Toeschouwers: 14,000. Telstar met nog slechts vijf oude spelers in de ploeg heeft een goede start gehad tegen ADO. De Velser debutanten heb ben het vooral in de tweede helft wel vaak benauwd gekregen, maar de defensie bleek toch weer zeer sterk te zijn. De voorhoede was minder indrukwekkend en zal dan ook wel gewijzigd wor den. Het arsenaal contractspe lers is daarvoor groot genoeg. Van Wijk bleek er een genoegen in te scheppen zijn oude club voor grote problemen te plaat sen. Hij was de grote tacticus. Bij ADO was rechtsbuiten Pas de uitblinker. De Hagenaars wilden het te mooi doen, waardoor het tempo gedrukt werd. Technisch waren zij beslist beter dan de Velsenaren, maar de afronding van de aanvallen was te zwak. Met name Maa-ssen liet enkele fraaie kansen liggen. sittardia—dws 1—1. 6 min. Van Lier 01; 8 min. Quix 11. Toeschouwers: 23.000. Sittardia heeft in het nieuwe stadion aan de Memelsleij tegen landskampioen DWS een bevre digend debuut in de eredivisie gemaakt. Beide ploegen waren vrijwel de gehele wedstrijd goed aan elkaar gewaagd, maar DWS had een betere techniek. Sittar dia compenseerde dat echter door een groter enthousiasme. De eerste helft was levendig en vol spanning. Na rust zakte het spelpeil echter beduidend. Sittar dia kreeg drie uitstekende kansen op de volle winst toen achtereen volgens Guns, Gresens en Grui- sen alleen voor doelman Jong bloed verschenen. Gruisen schoot hoog over en de beide anderen mikten recht in de handen van doelman Jongbloed. DWS kreeg kreeg og enkele goede kansen, maar toen 14 min, voor het ein de Van Lier geblesseerd raakte, was ook de Amsterdamse aanval niet meer bij machte om te scoren. heracles—mw 3—2. 10 min. Gorissen 01; 26 min. Pesman (strafschop) 11; 43 min. Gorissen 12; 53 min. Van Nee 22; 62 min. Van Nee 32. Toeschouwers: 8.000. Met angst en vreze volgden de Almeloërs de slotfase. De thuisclub had een kwetsbare 32 voorsprong en probeerde deze met sterk defensief- spel te behouden. Spil Haenen kwam de onervaren MVV-aanval verster ken en de gelijkmaker scheen dikwijls nabij. De Limburgers drongen te sterk op en sloten zelf de weg naar het doel van Heracles af. Ze maakten daar mee zo ongeveer dezelfde tacti sche fout als Heracles in de eer ste helft had gedaan. Toen kon den de Almeloërs slechts uit een •strafschop de leiding nemen.. Twee fraaie doelpunten van Go rissen na uitvallen maakten dat MW bij de rust met 2—1 leidde. Na de rust gaf Heracles zijn aanvallers meer bewegingsruim te en de snelle Van Nee profi teerde, daar twee maal van. Een nog matige conditie speelde beide ploegen duidelijk parten. nac—sparta 1—2. 50 min. Franken 0—1; 57 min. Bouman 02; 83 min. Van der Hurk 1—2. Toeschouwers: 12.000. Technische snufjes waren er zondagmiddag in Breda weinik te sien, maar toch was het, on- TELSTAR VERSLOEG A.D.O. 2-1 Een moment uit de zondag in Velsen gespeelde wedstrijd tus sen Telstar en ADO. De thuis club won de strijd met 21. Iiier een moment voor het doel van ADO, dat verdedigd werd door doelman Thie, die hier juist de bal uit de lucht plukt vóór Bakker van Telstar. Links de ADO-verdediger v. d. Lee. danks het aanvankelijk gemis aan doelpunten, toch wel een aantrekkelijke match die NAC en Sparta speelden. Soms uitste kende schoten werden in de eer ste helft enkele malen door lat en paal gekeerd, waarbij beide ploegen om beurten het fortuin aan hun zijde hadden. De beide invaller-doelverdedigers waarden zich bijzonder goed. Het duel dreigde al snel bijzonder fors te worden, doch de meteen resoluut ingrijpende arbiter Van Leeuwen verhinderde dit. In het eerste kwartier na rust kon Sparta, profiterend van dekkingsfouten, tweemaal scoren. Het tegenpunt, dat Van den Hurk geheel alleen scoorde, was van uitstekend ge halte. VOETBALUITSLAGEN K.N.V.B. zondag 23 augustus eredivisie Feijenoord—DOS 42; PSV Fortuna'54 1—2; GVAVEn schedé 10; AjaxGo-Ahead 41; Telstar—ADO 21; Sittar dia—DWS 1—1; Heracles—MW 3—2; NAC—Sparta 1—2. eerste divisie NECEindhoven 12Elink- wijk-RBC 30; VeloxWillem II 1—3; BlauwWit—VVV 4—2; Holland SportAlkmaar 40; Voiendam—De Volewijkers 32; Enschedése B.Veendam 23; DHCExcelsior 46. tweede divisie a. EDOHilversum 21; Graaf schapRCH 42; Zwolse B. ZFC 2—3; WageningenHeren veen 30; AGOW—Zwartemeer 21; Cambuur-Vitesse 60; ZaanstreekPEC 60; Tubantia Haarlem 1—6. tweede divisie b. Xerxes—Fortuna (VI.) 20; 't GooiBaronie 01 ;B VV HVC 2-1- Hermes DVS—SVV 0—3; Longa—DFC 1—3; NOAD Wilhelmina 2—1; Limburgia Helmondia '55 33. de sporttoto Juist ingevuld zag het toto formulier er als volgt uit: 1 2 —1—1—1—3—1—2— 2 1 1 1 2. Voor de eerste sporttoto in het nieuwe seizoen meldden zich 390.434 deelnemers, die 450.316 inlegden. Voor de eerste prijs kwam beschikbaar 81.732, voor de tweede ƒ44.580 en voor de derde (1 t/m 8) 22.290. Zondagavond meldden zich deeds zeven personen voor de eerste, 45 voor de tweede en 50 voor de derde prijs. MAN VERDRONKEN In de nacht van zaterdag op zondag is de 26-jarige J. M. Dek ker uit Nieuwendijk (N.-B.), toen hij aan boord van een in de Beneden-Merwede bij Sliedrecht liggende baggermolen wilde gaan, te water geraakt en ver dronken- Vreemde kostganger bij de politie Het politiebureau Warmoesstraat in het hartje van oud-Amster dam, kreeg zaterdagnacht bezoek in de „persoon" van een welge schapen koebeest, dat een 20 km lange wandeltocht van Uitgeest naar de hoofdstad had gemaakt. Een Amsterdammer, die het dier in Uitgeest in de wei zag staan, was van mening, dat het te wei nig voedsel kreeg en besloot het naar Amsterdam te brengen, om het thuis beter te verzorgen. Hij kreeg het dier echter de trap niet op en daarom belandde het uiteindelijk op de wacht van de politie/Warmoesstraat. De die renvriend kreeg een proces-ver baal en 't koebeest ging weer terug naar Uitgeest kleuter VERDRONKEN Zaterdagmiddag is de bijna drie jaar oude Fokke Postumus uit Middenbeemstei spelender wijs in de sloot langs het kerk hof aldaar gevallen en verdron ken. TERNEUZEN—OVERMAAS 2—2 De oefenwedstrijd die Terneu- Zen gisternamiddag in 't Zuider sportpark tegen de Rotterdam se 1ste klasser Overmaas speel de, is een aantrekkelijk partijtje voetbal geworden. In de eerste helft hadden de gasten een licht overwicht; in de tweede helft wa ren de rollen omgekeerd en kon Terneuzen door een hoger tem po voorkomen dat de technisch beter spelende Rotterdammers hun eigen spelletje konden spe len. Eerst tegen het verstrijken van de eerste helft konden de gasten hun verdiende 01 voorsprong nemen door hun midvoor. De tweede helft begon met een Terneuzense stormloop op de Overmaas-veste. Na een kwar tier spelens werd Gerrit Viveen binnen de 16-meterlijnen ten val gebracht. Bij de aan Terneuzen toegekende strafschop maakte Piet Wissel geen fout (1—1). Enkele minuten later nam Ter neuzen de leiding door Riny Deij (2-1), maar deze voorsprong was slechts van zeer korte duur daar de linksbinnen der bezoekers met een fraaie kopbal de partijen weer op gelijke voet bracht. Tot het einde bleef de wedstrijd het aanzien waard. Verandering in de score kwam er echter niet meer. Zondag speelt Terneuzen zijn derde oefenwedstrijd in Zelzate tegen de gelijknamige club. axel—MOCT7 6—1. Was het in de eerste oefen wedstrijd IJzendijke dat een gro te nederlaag kreeg te incasse ren, gisteren was het MOC '17 dat met 6—1 van een goed spe lend Axel verloor. In het Axelse elftal was de van AZVV overgekomen J. v. d. Hout opgesteld en hij bleek zijn vol- plaats in het Axelse elfta: komen waard. Reeds na 3 min. spelen kon Verburit met een af standschot uit een pass van Her man de score openen (10). Het duurde tot in de 30 min. voor er weer een doelpunt werd ge scoord door MOC's middenvoor M. Jansen (11). In de 38e min. nam Axel opnieuw de leiding door Lensen, die in een wirwar van spelers de bal te pakken kreeg en inschoot (21). Twee minuten later kreeg Verbunt een vrije trap te nemen. Van Vugt stapte over de bal heen en buiten bereik van de doelman schoot Verbunt het leer in het net (31). In de voorlaatste mi nuut schoot Lensen uit eeu pass van Herman de bal in het vijan delijk doel (41). Er waren 17 minuten in de tweede -helft gespeeld toen Len sen de bal hard op de kruising van pal en lat knalde. De terug- Blykens mededelingen afkom stig uit Manilla heeft de DC-8, die de K. L. M. twee jaar geleden aan de Philippine Air Lines (P. A. L.) in huurkoop afstond, een week geleden desnachts in hevig stormweer 11 km boven de Stille Oceaan scheurtjes opgelopen in de pylons (de vertikale metalen steunen aan de vleugels, waar aan de straalmotoren hangen). Het is de voormalige PH- DCP, die thans de Philippijnse registratie PI-C 801 en de naam „Sampaquita" (jasmijn, de natio nale bloem der Philippijnen) draagt. De reparatiewerkzaam heden zullen zeker enkele weken in beslag nemen. De K. L. M. heeft besloten de P. A. L. met het lenen van een andere DC-8 uit de tijdelijke nood te helpen. Met passagiers aan boord ver trok de „Sampaquita", die de normale lijnvlucht San Fran-' cisco-Honolulu-Manilla-Hong- kong uitvoerde, in de nacht van 15 op 16 augustus uit Honolulu voor de circa 10 uur durende, 8800 km lange, eenzame vlucht dwars over de Stille Oceaan naar Manilla. In de buurt van de datumgrens, waar het dus maan dag 17 augustus werd, viel in de cockpit de radarinstallatie uit, zodat de bemanning niet meer kon waarnemen welke weers omstandigheden zij voor de boeg had, noch deze kon pogen te ont wijken. Vliegend op ruim 10 km hoog te belandde de machine in een springende bal werd door v. d. Hout keurig ingekopt, maar nu werd de bal gekeerd door de doelman, die het leder echter voor de voeten van Lensen sloeg, die nu geen fout maakte en de bal in het net schoot (5—1). Het halve dozijn doelpunten werd bereikt in de 23e minuut toen Van Vugt zien goed vrij speelde en hard inschoot (61). MOC liet wel zien te kunnen voetballen, maar was niet bij maohte doelpunten te maken tegen de sterke Axelse defensie. verschrikkelijke storm, Waarbij de sterke, flexibele, lange vleu gels van de DC-8 zwiepend dit natuurgeweld opvingen. Tever geefs poogde de gezagvoerder boven het slechte weer uit te klimmen. Hij trok zijn toestel nog moeizaam 1200 meter op tot een hoogte van bijna 12 km, doch het resultaat was averechts, want het verloor er alleen maar snelheid door, bleef even slecht weer houden en begon nog erger te stampen. Zó hevig zwiepten aan de vleugels de zware mo toren mee op en neer, dat hun gewicht scheurtjes veroorzaakte in de pylons, waaraan ze hingen. Naar verluidt was de grootste scheur 30 cm lang. In de cabine zaten de passa giers tijdens dit noodweer vast- gegespt in de stoelriemen, met uitzondering van één man, die dit geweigerd had. Hij werd uit zijn stoel tegen het plafond ge slingerd, doch liep daarbij voor zover bekend geen verwondin gen op. Aan de lange vlucht kwam tenslotte een goed einde. Zij het met enige vertraging arriveerde het toestel s' ochtends veilig op de luchthaven van Manilla, waar het terstond aan een inspectie werd onderworpen. Aangezien de „Sampaquita" de enige DS-8 is waarover de P. A. L. beschikt, bevond de maat schappij zich met het uitvallen daarvan in grote moeilijkheden. De rest van haar vloot bestaat uit drie Viscounts, negen Fokker Friendships en 26 Dakota's, al lemaal vliegtuigen voor de korte afstand, zodat de lange route over de Stille Oceaan zou moe ten uitvallen. De samenwerking met de K. L. M., die juist haar vloot met twee nog niet in ge bruik genomen fonkelnieuwe DC-8 F J*t Traders heeft uitge breid, brengt echter uitkomst. De P. A. L. heeft één der gewone DC-8-machines van de K. L. M. ter beschikking gekregen e» voert daarmee thans de vluchten over de oceaan uit.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5