Het Olympische klimaat Ernst met actie tegen Maleisië Vermogensaanwasdeling Rovers maken Nigeria onveilig HET ZWAARD VAN PALERMO BELANGRIJK WARMER DAN IN NEDERLAND Johnson en Goldwater uitgenodigd voor t.v.-programma GRIEKENLAND EN CYPRIS Pagina 6 Zware proef Dreigend beslag Gemeente T erneuzen DE VRIJE ZEEU W Vrijdag 21 augustus 1964 Terwijl men in Tokio de laatste voorbereidingen treft voor de Olympische zomerspe len 1964, maken actieve sport mensen, toeristen, sportvrien den en wereldreizigers over de gehele wereld zich klaar voor de grote reis naar Japan. Wie voor het eerst naar het land van de rijzende zon reist, zal straks niet alleen een land betreden, waar de levenswij zen en gewoonten totaal an ders zijn dan bij ons, maar zal ook in andere klimatologische omstandigheden terechtko men. De spelen vallen precies in een periode, die de overgangs tijd vormt van zomer naar herfst. Het is wel aardig een overzichtje te geven van het weer in Japan en speciaal in Tokio, gedurende de tijd dat de Olympische spelen daar worden gehouden. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, achter de naam van het schip vermeld. Amerika, Verenigde Staten v.: s.s. „Statendam" 23-8 m.s. „Korendijk" 26-8 Argentinië: m.s. „Rio Corrientes" 24-8 m.s. „Montferland" 26-8 Australië: m.s. „Australind" 23-8 m.s. „Oronsay" 26-8 Brazilië: m.s. „Algorab" 23-8 m.s. „Montferland" 26-8 Voorm. Brits-Oost-Afrika: m.s. „La Bourdonnais" 23-8 Canada: s.s. „Franconia" 23-8 s.s. „Rijndam" 25-8 m.s. „Pr. Alexander" 26-8 Chili: m.s. „Buchenstein" 23-8 m.s. „Palamedes" 25-8 Indonesië: m.s. „Lyeaon" 26-8 Ned. Antillen: m.s. „Themis" 25-8 Nieuw-Zeeland: m.s. „Port Adelaide" 23-8 Suriname: m.s. „Ladon" 26-8 Z.-Afrika (rep.) 'en z-w-Afrika: m.s. „Randfontein" 25-8 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. TER HOOGTE VAN KRETA Toki, het uitgangspunt van de spelen, ligt op 35° noorder breedte, dus op dezelfde breedtegraad als Gibraltar en Kreta. Gedurende de winter wordt het weer in Japan voor een groot deel beheerst door de Oostaziatische passaatwind, die van noord naar zuid dwars over het eiland waait. Des zomers is de passaatwind die langs de kust strijkt, van minder betekenis. Van grote invloed op de weersgesteldheid is de warme zeestroom van de Koeroschi- wo, die hier dezelfde rol speelt als bij ons de golfstroom. Een blik op de statistieken toont aan, dat Tokio met Kre ta niet alleen een geografi sche overeenkomst heeft. De gemiddelde hoogste tempera turen van de Japanse hoofd stad gedurende de maanden juli tot september komen met die van Kreta tamelijk over een. Het is daar dus niet 31° in augustus, 27 in september en 21 in oktober als gemid delde hoogste temperatuur be langrijk warmer dan in ons land. VEEL BEWOLKING Het komt in de maanden augustus, september en okto ber vaak voor, dat er zich bo ven het gebied van Tokio wol ken opstapelen. De gemiddel de bewolking gedurende deze maanden bedraagt 70 tot 75 Het zijn meestal strak- omlijnde stapelwolken, die zich dan aan de Japanse he mel laten zien, dus geen wol kenlagen, die de zonneschijn veel sterker afschermen. Daarom is de gemiddelde zon neschijn met 7 uur in augus tus, 5 uur in september en ok tober per dag betrekkelijk hoog. Met 13 regendagen in augustus, 17 in september en 15 in oktober ligt het aantal dagen van neerslag iets bo ven dat bij ons. Wij moeten hier echter een opmerking maken. Alle da gen, dat er neerslag viel, wer den geregistreerd, dus ook die dagen, waarop slechts enkele buitjes vielen- Bovendien valt er bij de genoemde stapelwol ken geen regen over het ge hele land, doch alleen een plaatselijke bui. In tegenstelling tot ons kli maat klaart .'t in Japan weer snel op, terwijl het bij ons soms dagen achter elkaar kan gieten. WARME NACHTEN Een duidelijk klimatologisch verschil met het'weertype dat wij hebben, vormen de hoge nachtelijke temperaturen. In augustus zakt het kwik over het algemeen niet beneden de 23". In september bedraagt de gemiddelde laagste nachttem- peratuur nog altijd 20°, en pas in oktober wordt het bij onze Aziatische vrienden des nachts wat koeler, hoewel 13" 's nachts altijd nog redelijk is. Dit zijn echte Middellandse- De N.B.C. (National Broadcas ting Corporation) heeft presi dent Johnson en senator Barry Goldwater woensdag uitgeno digd om, gezamenlijk of afzon derlijk, te verschijnen in het televisieprogramma „Ontmoeting met de pers". Genoemd program ma wordt uitgezonden op dins dagavonden, duurt een uur en bestaat uit een vraaggesprek van een groep journalisten met een Twee Nederlandse vrouwen in Joego-Slavië verongelukt Twee Nederlandse vriendin nen, die met vakantie in Zuid- Slavië waren, zijn dinsdag bij een frontale autobotsing in Pula, een oude havenstad aan de Adriatische Zee, om het leven ge komen. Bij het ongeval werden de inzittenden van de andere auto, een Westduits echtpaar en hun zoon, gewond. De namen van de Nederlandse slachtoffers zijn H. G. Klein, 29 jaar, afkom stig uit Groningen en L. Meijer, 26 jaar, uit Hilversum. Kongo-Leopoldstad schorst diplomatieke betrekkingen met Boeroendi Kongo (Leopoldstad) heeft de diplomatieke betrekkingen met Boeroendi geschorst, zo is don derdag officieel te Leopoldstad bekendgemaakt. De politie in de Kongolese hoofdstad zette donderdagmor gen de controle van identiteits papieren voort en bracht onder danen van Kongo (Brazzaville) en Boeroendi in kampen onder. Naar bekend, heeft de Kongo lese regering besloten tot uit wijzing van deze burgers. Zeetemperaturen zoals b.v. ook op Kreta die duidelijk boven de ons zo aangename verkoeling brengende nacht- temperaturen van 15 tot 16° liggen. Middernachtelijke tempera turen van 20 graden worden in "ons land zelden en hoog stens na een broeierige dag geregistreerd. De Japanse hoofdstad is dus tijdens de Olympisch spelen belangrijk warmer. Dit wordt ook door een andere kijk op het kli maat duidelijk. Van de 31 da gen die augustus telt, wijst de thermometer 21 dagen een temperatuur van boven de dertig graden aan. In septem ber is het over het algemeen 22 dagen warmer dan 25°. MOEILIJKE STRIJD Het is aanbevelenswaardig dat de sportlieden zich te voren er op instellen, dat zij zich in een dampig, zwoel weertje zullen moeten inspan nen en strijden tegen hun col lega's. Een maatstaf voor de voch tigheid van de lucht is de druk van waterdamp. De jarenlan ge gemiddelde waarden van de dampdruk liggen in de maanden augustus, september en oktober in Tokio niet al leen boven die van De Bilt, maar zijn zelfs nog hoger dan die in, Palma de Mallorca. Dit geeft toch wel te denken. baar komt nog bij, dat va kantiegangers aan de kusten van de Middellandse Zee bij na dagelijks kunnen genieten van een fris zeewindje. In Japan komt deze zeebries veel minder voor, omdat de sterkere bewolking de ont plooiing van zo'n lokaal wind- systeem direct de kop indrukt. Chinees persbureau meldt Amerikaanse verliezen in Laos Volgens het persbureau „Nieuw China" zijn deze week in het ge bied van Xieng Khoeang in Laos twee Amerikaanse bommenwer pers van het type T-28 en een Amerikaans hefschroefvliegtuig omlaaggeschoten. Eerst waren dinsdag de twee bommenwerpers tijdens het bombarderen van twee plaatsen door luchtdoelge schut van de Pathet Lao getrof fen en neergestort, waarna de helikopter die de dag daarop naar eventuele overlevenden uit de toestellen kwamen zoeken hetzelfde lot onderging. Chinese oproep tot Tibetaanse vluchtelingen China heeft een oproep ge richt tot de vluchtelingen uit Tibet naar hun land terug te keren. Het geeft het „Russische stelsel" de schuld ervan, dat zij hun land hebben moeten verla ten, zo staat in een nieuwsuit- gave van het hoofdkwartier van de Dalai Lama in India. „Van nu af aan zullen wij onszelf los maken van de slechte invloed van de Russische politiek en op elk terrein onze eigen, goede, Chinese communistische metho den volgen", zo heeft een Chi nese bevelvoerende officier in West-Tibet volgens deze mede deling verklaard in pamfletten die aan Tibetaanse vluchtelingen in Nepal zijn gezonden en die kunnen dienen als vergunningen voor terugkeer. De Chinese of ficier maakt gewag van „vele fouten" van de kant van de Chi nezen naar aanleiding van „ons voornamelijk op het Russische bestuursstelsel gebaseerde beleid ....die onjuiste methoden, die vele Tibetanen gedwongen heb ben hun land te verlaten". Hij voegt daaraan toe: „Wij zijn ons nu van onze fouten bewust ge worden en sturen onze functio narissen naar China terug voor herscholing." of meer politici. Voorgesteld is een serie van zes programma's, waarvan er twee zouden wor den gereserveerd voor de kan didaten voor het vice-president- schap. Men zou ook bereid zijn, zo president Johnson dit wenst, het uur te verdelen. De presi dent zou dan tijdens het ene halfuur, Goldwater gedurende het andere worden geïnterviewd. De secretaris voor perszaken van Goldwater heeft woensdag avond, naar aanleiding van het aanbod van de N.B.C., verklaard dat de senator -slechts zal in stemmen met het houden van een rechtstreeks debat met pre sident Johnson. Senator Goldwater heeft woensdag zelf in een toespraak te Springfield, in de staat Illi nois, verklaard dat president Johnson een voorstel van hem voor het houden van een televi siedebat heeft afgeslagen. „Ik had aangeboden de kosten hiervan voor mijn rekening te zullen nemen. Maar ik weet wel waarom de president mijn voor stel niet heeft aangenomen en waarom het congres het zijne ertoe heeft bijgedragen om een televisiedebat tussen Johnson en mij te voorkomen", aldus Goldwater. De Amerikaanse senaat heeft geweigerd een voorstel te aam- vaarden tot wijziging van de wet op het radio- en televisiebestel, waardoor het de Amerikaanse televisiestations mogelijk zou worden gemaakt uitsluitend aan Johnson en Goldwater tijd be schikbaar te stellen voor een televisiedebat. Volgens de be staande wet moeten deze stations, als zij Johnson en Goldwater uitnodigen, evenveel tijd be schikbaar stellen voor de presi dentiële kandidaten van kleinere partijen. En daar deze tijd zeer kostbaar is, willen de Ameri kaanse televisiestations dit niet. Goldwaters toespraak ontlokte een luid applaus aan zijn 12.000 toehoorders. Onder de titel: „Vermogens- aanwasdeling: worden de werk nemers de dupe?" maakt prof. dr. J. Wemelsfelder in econo- misoh-statisohe berichten van deze week een cijfermatige schatting van de concrete voort delen voor de werknemer van het vermogensaanwasdelings- plan van de vakbeweging. Deze berekeningen leiden z.i. tot de conclusie dat het lang niet dui delijk is wie er van deze rege ling zullen profiteren. Het blijkt namelijk dat er een grote kans is, dat de werknemers er in welvaart op achteruit gaan in plaats van vooruit. Door enkele in het economisch bestel ingo bouwde wetmatigheden zouden de verliezen door prijsstijging e.d. wel eens groter kunnen zijn dan de winst in dividenduitke ringen op werknemersaandelen, zodat er dan een netto verlies voor de werknemers overblijft. Wanneer deze mogelijkheid, zelfs maar als kans, aanwezig is, lijkt dit, volgens prof. Wemelsfelder een voldoende reden om huive rig te staan tegenover een plan, waarvan de merites voor de di rectie welvaart voor de werkne mers dubieus zijn. Er is geen enkele reden om de makers van het, op zich zelf in genieuze, rapport hier verwijten te maken. Het is begrijpelijk en normaal dat zij hun organisatie graag willen activeren en graag willen onderhandelen. De ach tergrond leidt echter gemakke lijk tot gekunstelde constructies, zoals ook uit het rapport blijkt. Het is te hopen dat naar betere mogelijkheden wordt gezocht, want die zijn stellig aanwezig. Zo'n mogelijkheid is bijv. om via belastingheffing te komen tot subsidies op spaarbanktegoeden. Jaar op jaar worden zuinige werknemers gedupeerd door in flatie, die de waarde van hun spaarsaldi aantast. Het is billijk dat zij schadeloos gesteld wor den. Het voordeel van een der gelijke regeling boven het ver- mogensaanwasdelingsplan is dat iedereen dan met zijn geld mag blijven doen wat hij zelf wil (en vrijheid is in een democratie een hoog goed). Ook kan de over heid bij haar heffingen de sterk ste schouders opzoeken om de lasten te dragen (in het aanwas- delingsplan kan dat niet, of al thans in veel mindere mate). Ook begrijpt iedereen wat er wordt bedoeld, en dat is ook niet onbelangrijk. Wel is het volgens de schrijver goed om op te merken dat voor ieder plan, hetwelk tot een her verdeling van de welvaart wil komen, geldt dat men er zich geen gouden bergen van moet voorstellen. Berekeningen wij zen uit dat zelfs met de meest forse belastingheffing op de hoogste inkomens er bij herver deling van het aldus verzamelde fonds, per werknemer maar wei nig overblijft. Voor ieder plan tot verdere herverdeling van de welvaart geldt dan ook eigen lijk, dat een te veel aan publici teit minder verstandig is, omdat het verwachtingen zou kunnen wekken die toch niet vervuld kunnen worden. Aldus de me ning van prof. Wemelsfelder in de E. S. B. van deze week. De dertig of misschien honderd Indonesische mariniers die op 't vasteland van Maleisië aan land zijn gezet, maken door hun aan tal niet de indruk of president Soekarno militaire bedoelingen had met deze operatie. Dat de landing juist gebeurde omstreeks de feesten ter herden- van de stichting van de Indone sische staat, laat vermoeden dat Djakarta zo de Indonesiërs zelf met klem heeft willen laten we ten dat de actie om Maleisië te verpletteren heslist nog niet is opgegeven, sinds het parool sen maand of achttien geleden werd gegeven. Niettemin is van eenvoudige zeeroverij en wat vruchteloos ge- wurm in het oerwoud een soort nieuw front geopend en wel op een gebied waar acties meer zin hebben dan in de arme jungle- gebieden, waar de infiltranten het er ook al door de barheid van het terrein niet best afbrachten en bovendien de Maleisische staat bepaald ook niet ernstig benarden. Op Malakka liggen de zaken anders. In de eerste plaats is hier een vrij omvangrijke minderheid van pro-Indonesische Maleiers, die door familiebanden met het eilandenrijk zijn verbonden. Voor de actie „verdelg Maleisië" be gon, was Soekarno hier zeer in ere, wat men onder meer zag aan portretten in de dorpen. Op Borneo is het politiek besef zeer zwak. Op Malakka daarentegen kunnen Indonesische infiltranten daarvan tot op grote hoogte wel profiteren. Dat houdt dan ook in dat- als dergelijke landingen vaker worden herhaald de Maleisi sche strijdkrachten die langs een zeer lange kustlijn paraat moe ten zijn, aanzienlijk sterker zul len moeten zijn dan de landings troepen zelf die overal kunnen landen waar ze willen. Boven dien kunnen de Indonesiërs ook gebruik maken van de sterke ge voelens voor een islamietische staat, die hier vooral leven uit angst voor de Chinezen in Singa pore. Wat in het verre Borneo ge beurde, raakte de gemoederen op Malakka en in Singapore niet al te zeer. De acties voor de eigen deur zullen Maleisië op een veel zwaardere proef stellen. Een ander aspect aan de zaak is bovendien, dat president Soe karno zich op de verjaardag van de Indonesische revolutie zeer scherp tegen de V. S. keerde, die van hun sympathie voor de staat van Abdoel Rachman hebben gewaagd. De Britten zijn intussen ge waarschuwd dat liet van hun houding afhangt wat met de Britse bezittingen in Indonesië gebeuren zal. Er is al een drei ging met nationalisatie, desnoods zonder schadevergoeding- Dit schjjnt vast een antwoord van te voren voor iiet geval de Britten (en wellicht ook de Amerika nen?) van hun kant al te veel ernst willen maken met hulp aan Maleisië, die dit land wellicht harder nodig zal hebben als in derdaad de landingen op Malak ka worden voortgezet. Noord-Vietnam antwoordt veiligheidsraad Noord-Vietnam beschouwt de Amerikaanse klacht bij de Vei ligheidsraad over de incidenten in de Golf van Tonkin als „las ter, in strijd met de akkoorden van Genève van 1954" en wijst haar als zodanig ook af, zo staat in een brief die de Noordvietna- mese minister van buitenlandse zaken, Xoean Thoey, aan de voorzitter van de Veiligheidsraad heeft gezonden in antwoord op diens boodschap van 7 augustus. Mocht de Veiligheidsraad op basis van de Amerikaanse klacht een verkeerde beslissing nemen dan zou de Noordvietnamese regering deze van nul en gener waarde moeten beschouwen. „Leg uw geld maar klaar. U kunt er van nu af aan op reke nen dat wij elk ogenblik op uw deur kunnen kloppen, om het te komen halen", aldus wordt in een brief aan de Nigeriaanse mi nister van financiën, Festoes Okotie-Ebon verklaard. De afzender van de brief is een der roverbenden die in de laatste weken in Oost-, Midden- en West-Nigeria opereren. Kooplieden van de hoofdstad van Oost-Nigeria Enoegoe heb ben reeds ondervonden dat het geen loze bedreigingen zijn die de rovers uiten. Ook zij hadden een dergelijke waarschuwing ontvangen. Deze bevatte ook de mededeling dat het waarschuwen van de politie of militairen „de zaken voor u nog veel erger zal maken". De kooplieden namen het zeke re voor het onzekere en waar schuwden de politie niet. En enige dagen later reden de ban dieten, in enige vrachtauto's, in derdaad voor. Zij haalden de winkels der kooplieden leeg en verzuimden niet hen ook van al hun geld te ontdoen, om vervol gens welgemoed weg te rijden. De politie staat tot nog toe machteloos. Men vermoedt bo vendien dat de rovers vrienden in politiekringen hebben. Ook de Nigeriaanse regerings pers houdt zich met deze zaak De Griekse minister van bui tenlandse zaken, Stavros Costo- poulus, heeft in een exclusief in terview voor het Turkse blad (Millijet) verklaard, dat Grie kenland „natuurlijk" bezorgd js over de Russische steun aan de regering-Makarios. De corres pondent in Ath-ene van het blad had de minister gevraagd, of Griekenland als lid van de Navo zich niet ongerust maak te over deze hulp. „Wij willen bepaald niet, dat de Sowjet- Unie zich op Cyprus opdringt. Maar na de jongste gebeurtenis sen heeft de Cyprische kwestie een dergelijke vorm aangenomen, dat het zeer moeilijk is geworden Cyprus ervan te weerhouden, de Sowjet-Unie om hulp te vragen", aldus de Griekse bewindsman. De Griekse minister van de fensie, Petros Garouphalias, be gaf zich donderdag naar Cyprus „om bij te dragen tot een paci ficatie van het etand", zo is in Athene officieel meegedeeld. Hij zal Griekse troepen inspecteren en naar verwachting overleg ple gen met president Makarios en generaal George Grivas. De regering van Cyprus heeft intussen Groot-Brittannië ver zocht, de verkeerstoren op het vliegveld van Nicosia en de ge hele luchtverkeersgeleiding over te dragen. Volgens Britse krin gen zou de Cyprische regering dit per 1 september willen zien gebeuren. Gezaghebbende Cypri sche regeringskringen deelden mee, dat het garantieverdrag in zake de onafhankelijkheid van Cyprus bepaalt dat de regering de luchtverkeersleiding over kan nemen zodra daarvoor voldoende personeel is opgeleid. Het was nu zover, aldus genoemde krin gen. Admiraal James Russel, bevel hebber van de zuidelijke sector van de Navo, heeft donderdag morgen een bliksembezoek aan Athene gebracht om, naar men aanneemt, de Griekse minister van defensie te vragen, de Griek se officieren van het algemeen hoofdkwartier van de zuidooste lijke sector die door hun re gering zijn teruggeroepen naar de Turkse stad Izmir te laten terugkeren. Garouphalias deelde later op de ochtend mee, dat de betrokken officieren pas op hun Navo-post zullen terug keren wanneer de kwestie-Cy- prus geheel en al uit de wereld is geholpen. Volgens verscheidene Griekse kranten zullen president Maka rios en zijn minister van buiten landse zaken, Spiros Kyprianou, de kwestie van een bezoek van de minister aan Moskou en de onderhandelingen tussen Cyprus en de Sowjet-Unie opnieuw on der de loep nemen. De Griekse regering, zo schrijven deze bla den, heeft de Cyprische leiders gewaarschuwd, zich niet te zeer aan Moskou te binden. "Dit zou de Griekse minister van defen sie, Garophalias, tijdens zijn be zoek aan Nicosia nog eens naar voren brengen. Hij zou er even eens bij Makarios op aandrin gen, geen enkele nieuwe actie tegen de Turkse Cyprioten te ondernemen. 31. „Ge zijt in deze dracht nog schoner dan in uw mannelijke wapentooi!" riep de dichter Pa lermo geestdriftig uit. „O, noem mij toch uw naam opdat ik er een rijmwoord op kan vinden en u tot in lengte van dagen kan bezingen!" „Mijn naam luidt Cle- lia," zei ze lachend. „Ik vrees dat het moeilijk is daar een rijm woord op te vinden, Messide. Ook mijn vader, die hertoe was over deze streek, heeft zich vaak aan die naam geërgerd. Hij had liever een zoon willen hebben. Daarom voedde hij mij op alsof ik een jongen was en leerde mij de edele kunst van het zwaard- vechten „Ge verspilt uw tijd met no deloos gebabbel!", viel de oude vrouw haar in de reden. „Was het niet uw bedoeling over de zwaardschede te spreken?" ..Over de zwaardschede die miin vader mij schonk?" vroeg Paler mo driftig. „Hij staat vrij tot uw beschikking. Wilt ge dat ik hem u schenk? „Integendeel, Messire" zei Clelia lachend. „Als het wer kelijk de zwaardschede is die wij zoeken zijt gij het, die iets ge schonken krijgt!" „Maar wat is er dan met die raadselachtige schede aan de hand?" vroeg Aram brandend van nieuwsgierigheid. „Er bestaat een oud verhaal over die schede. Mijn vader heeft het mij verteld op zijn sterfbed," zei ze rustig. „Degene die met deze zwaardschede hier voor mij verschijnt zal de man zijn waar mee ik in het huwelijk treedt. Zij kon niet verder gaan. De dichter Palermo was met een gil van verzaliging bezwijmd en viel totaal vermand door vreugde en geluk als een blok in Aram's ar men...... bezig. Zij heeft de vraag gesteld hoe het mogelijk was dat ban dieten, die in vuurgevechten met de politie werden gewond, door artsen in regeringsdienst werden behandeld, zonder dat hun enige vraag werd gesteld over de wijze waarop zij deze verwondingen hadden gekregen. Het rijden met een auto over de wegen in het Nigeriaanse binnenland is een gevaarlijke zaak gewórden. Automobilisten weten, wanneer zij een politie post naderen, niet wat zij het beste kunnen doen: doorrijden, met de kans dat de post inder daad door politiemannen is be zet, die hen voor rovers houden, en dus beschieten, of stoppen, waarmee zij zich aan de moge lijkheid blootstellen om door als politieagenten verklede rovers te worden uitgeschud. Zelfs de omgeving van de hoofdstad Lagos wordt thans door rovers onveilig gemaakt. Vermomde gestalten peddelen namelijk 's nachts in uitgeholde boomstammen, die als kano's worden gebruikt, door de lagu nen van Lagös. Op een gegeven ogenblik worden de kano's aan wal gezet, waarna met pistoten bewapende rovers eruit sluipen. Zij overvallen de slapende be woners van naburige behuizin gen in hun slaap, houden hun pistool onder de neus en dwin gen hen vervolgens tot het af geven van hun bezittingen. Op deze wijze is in het afge lopen kwartaal reeds tweemaal bij de te Lagos wonende corres pondent van het Westduitse persbureau D.P.A. ingebroken. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen overwegende, dat het in ver band met de geringe breedte van een gedeelte van de Stationsweg noodzakelijk moet worden ge acht, voor het gedeelte van ge noemde weg, gelegen tussen de kruising Stationsweg-Tramstraat en de scheiding tussen het per ceel, plaatselijk gemerkt no. 1 en het opslagterrein van de N.V. Handelmij. „De Hoop", een wachtverbod vast te stellen, gel dende voor beide zijden van de rijweg; dat de Stationsweg binnen de bebouwde kom der gemeente Terneuzen Is gelegen, en in be heer en onderhoud is bij deze gemeente; gelet op het besluit van de gemeenteraad van 25 oktober 1951, waarbij aan hun college is overgelaten de bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaat regelen; mede gelet op het bepaalde in artikel 4 en 5 van het Wegen verkeersreglement; besluiten I. vast te stellen een wacht verbod voor beide zijden van het gedeelte van de Stations weg, gelegen tussen de krui sing Stationsweg-Tramstraat en de scheiding tussen het perceel, plaatselijk gemerkt no. 1 en het opslagterrein van de N.V. Handelmij. „De Hoop"; II. deze maatregel aan de weg gebruikers kenbaar te ma ken door plaatsing van bor den model 55 van de bijlage, behorende bij het Wegen verkeersreglement; III. dit besluit ter openbare kenL nis te brengen en in afschrift' mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Mid delburg; c. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B.; Koninklijke Nederlandse Automobiel Club; Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, allen te 's-Gravenhage; d. Kantonrechter te Terneu zen; e. Officier van Justitie, af deling Kantongerechtsza ken te Middelburg; f Arrondissements-Recht- bank te Middelburg; g. Officier van Justitie bij de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Terneuzen, 18 augustus 1964. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. DE VOS, loco-burgemeester. J. VERSPRILLE, loco-secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 6