GOLDWATER EN DE NAVO TSJEN Jl DREIGT Pagina 6 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 20 augustus 1904 Grote sortering in alle prijsklassen ruimte werd in deze nieuwe Philips portable radio gereserveerd voor het luidspreker-gedeelte,met als klinkend gevolg een voor 'n portable nog ongehoord prachtige en krachtige Hier maakt u kennis met iets nieuws: de Philips micro-techniek. Daar door kreeg de flinke luidspreker (diameter 10 cm) meer akoestische ruimte. Daardoor kan dit toestel een geluidskwaliteit creëren waarop menige grote radio jaloers is. Zuinige Philips-technici wilden toen het onderste uit de kan. Zij rustten deze portable bovendien uit met hun grote vondst: de Ecodyne-schakeling. Deze verlengt de gebruiksduur van uw batterijen met niet minder dan 35%! Al met al een portable voor buiten en binnen om gauw eens bij uw leverancier te gaan horen en zien. En verbaas u gerust over de lage prijs: f 149.- Op Vu verzoek graveren mV Vu naam in de pen Voor Vulpennen Van de sande Maarschalk Tsjen Li, minister van buitenlandse zaken en vice- premier van China, heeft maan dag verklaard dat de kwestie van de Amerikaanse aanval op Noord-Vietnam „nog lang niet van de baan" is. „Het initiatief ligt geheel in onze handen", zo zei hij op een receptie op de In donesische ambassade in Peking. De „Amerikaanse agressors" had den wel gezegd dat deze zaak nu gesloten was, maar dat was een misvatting, aldus de Chinese bewindsman. Waarnemers zien in de rede een nieuwe bedreiging met een communistische tegenactie in In- do-China, hoewel ook nu weer China zich niet verbond tot openlijke vijandelijkheden in het gebied. De maarschalk wees verder nog op de steun van China voor Indonesië's „gerechtvaardigde strijd" tegen Maleisië en hekelde de Britse en Amerikaanse poli tiek in deze. Deze twee weste- lijke mogendheden spannen vol gens hem samen in de toepassing van „diverse tactieken van inti midatie en misleiding jegens het volk van Indonesië en Kaliman- tan (Borneo)". Dit zou echter slechts „een nog rampzaliger nederlaag voor al hun agressie plannen in Zuidoost-Azië ver haasten". Senator Barry Goldwater, de republikeinse (kandidaat voor het Amerikaanse presdentschap, meent dat men de Noordatlanti- sche verdragsorganisatie het beste „nieuw leven kan inblazen" door de opperbevelhebber van de NAVO-strijdkraehten het directe toezicht over tactische kernwa pens te geven. Senator Goldwater heeft zijn politieke inzichten neergelegd in een nieuw geschrift, dat spoedig zal verschijnen en waaruit de „Washington Post" maandag het. hoofdstuk betreffende bondge nootschap en in het bijzonder dat van de NAVO heeft gepubli ceerd. Goldwater stelt dat de Ameri kaanse (democratische) regering de eenheid in de NAVO heeft verbroken door rechtstreeks met de Sowjet-Unie te onderhande len en door de bondgenoten niet voldoende te betrekken in de uit- werking van dé strategie met in. - begrip van het gebruik van atoomwapens. Volgens de republikeinse kan didaat vormt het project voor een multilaterale kernvloot een „afscheping" van de NAVO- leden en is het ontwerp „een be lediging voor het verstand van de geallieerden". Goldwater meent, dat als men het rechtstreekse toezicht over tactische kernwapens niet aan de opperbevelhebber van de NAVO verleent, „niets een Europees land zal tegenhouden om zijn eigen nationale kernmacht te ontwikkelen, zoals Frankrijk be zig is te doen". Goldwater noemt de onderlin ge samenhang in de NAVO een eerste vereiste voor de „verde diging van de gehele wereld". De Verenigde Staten zouden zich in het vervolg aan de vol gende beginselen moeten hou den: 1. Overleg met de NAVO-bond- genoten vóór elke belangrijke politieke beslissing die betrek king heeft op hun veiligheid; 2. Het niet voeren van bilatera le onderhandelingen met de Sowjet-Unie over onderwerpen die rechtstreeks betrekking heb ben op de belangen van de NA VO. 3. Het verstrekken van kernge heimen op een wijze dat Frank rijk en Groot Brittannië binneff het bondgenootschap volledige kernpartners kunnen worden. 4. Het oefenen van alle in Europa gelegerde NAVO-strijd- krachten, onverschillig van wel ke nationaliteit, in het gebruik van tactische kernwapens. Zoveel geluidskwaliteit tU M Zoveel keus Zoveel keus hebt u alleen bij Philips: 13 typen27 uitvoeringen, prijzen tot f298 Li W30X-f 99.-U 2X10T-f 168.- L L 3 X32T-f 189.- L2X42T-f 219.- L4X20T-f268, Achter elk van deze portable radio's staan duizenden vakkundige leveranciers en de Philips Technische Diensten in talrijke plaatsen van Nederland, want tishPHILIPS

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 6