Provinciaal nieuws HET CARILLON VAN AXEL HENRY CABOT LODGE IN BRUSSEL Drie mensen vermist op de Westerschelde Terneuzen Axel Sluis Mzendiike Vogelwaarde doodt direct elk insekt! wordt zaterdagmiddag om 3 uur officieel in gebruik genomen Donderdag 20 augustus 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina §1 Nog steeds veel pruimen Nog steeds zijn er in Zeeland, cn in het bijzonder bij de vei ling in Kapelle-Biezelinge, zeer grote aanvoeren van pruimen. Dagaanvoeren van 50 ton prui men, overwegend van beste kwaliteit, zijn hier geen uitzon dering. Hoewel de aanvoer thans wel over het hoogtepunt heen is, zul len er toch in de komende weken nog heel wat komen, want het wat later rijpende ras de Reine Victoria wordt nu plukrijp. De oogst van dit ras zal overigens wel wat minder groot worden dan normaal. De Zeeuwse pruimen zijn dit jaar zeer gevraagd en worden naar alle delen van het land verzonden. De rassen Czar en Ontario zijn thans vrijwel van de veilingen verdwenen terwijl ook de aanvoer van Reine Clau de d'Ouillins over het hoogte punt heen is. Op het ogenblik komt er veel Belle de Louvain, een grote blauwe pruim. De goede kwaliteiten pruimen noteren al vlug tussen 60 en 70 cent per kg; Reine Victoria rond of even boven een gulden per kilogram. De jeugdvakantieweek Gisteren werden de wedstrij den, georganiseerd in het kader van de jeugdvakantieweek, voort gezet met hindernislopen. De uitslagen hiervan luiden: Jongens 89 jaar: 1. Kees Loof; 2. Piet van de Wege; 3. Willy de Block. Meisjes 89 jaar: 1. Joke de Mul; 2. Carien Scheele; 3. Jannie Mostert. Jongens 1011 jaar: 1. Maurits v. d. Ende; 2. Jan Kolijn; 3. Martien de Mul. Meisjes 1011 jaar: 1. Nellie van Gorp; 2. Koos van Wijck; 3. Cora Hofman. Jongens 1214 jaar: 1. Frans Kolijn; 2. Paul d'Hont, 3. Kees Roest. Meisjes 1214 jaar: 1. Dicky de Mul; 2. Inke Heyns- dijk; 3. Marleen Kouwijzer. De voorstelling van het jeugd- circus zal hedenmiddag in de garage van „De Hoop" worden gehouden. Stornophone voor gemeentepolitie Het gemeentelijk politiekorps zal binnenkort de beschikking krijgen over een stornophone 500. De stornophone 500 is het nieuwste type portofoon. Het heeft een afmeting van 397 x 72 x 32 mm en kan derhalve in de uniformjas worden opgeborgen. Het heeft een reikwijdte van 5 km en kan op het bestaande mobilofoonnet worden aangeslo ten. Tot de bestelling van Dedoelde portofoon is voornamelijk over gegaan om gedurende de week ends in de binnenstad tot een efficiënter toezicht te komen. Het uitoefenen van dit toezicht per surveillanceauto heeft het na deel, dat zulks te vluchtig ge schiedt. Zich incidenteel voor doende ordeverstoringen, zoals openbare dronkenschap, te luid ruchtig gedrag, wateren op de openbare weg e.d., worden bij dit surveillancesysteem niet of niet voldoende opgemerkt. Surveillance te voet dient, in verband met het bijzondere ka rakter van het toezicht geduren de de zaterdag- en zondagavon den, steeds met twee man te ge schieden. Dit heeft echter als na deel, dat zich steeds twee ambte naren op straat bevinden, zonder dat zij in verbinding staan met het bureau. Bij melding van or deverstoringen door omwonen den of voorbijgangers kan in dat geval niet altijd onmiddellijk wor den ingegrepen. Deze nieuwste portofoon maakt het thans mogelijk om een pa trouille te voet, vanuit het bu reau naar de gewenste plaats te dirigeren. Bejaarden op reis Dinsdagmorgen 7.30 uur ver trokken 120 leden van de afdeling Axel van de Alg. bond van be jaarden met 3 bussen van de Z. V. T. M. voor het maken van hun jaarlijks uitstapje. Via Perk- polder, Bergen op Zoom ging het naar Zevenbergsehoek waar een koffiepauze werd gehouden. Na afloop werd de tocht voort gezet naar Den Haag waar men om 12.30 uur in Madurodam arri veerde en tot 3 uur verbleef. Ondanks een fikse regenbui bleef de stemming onder de reis genoten opperbest. Via de Boulevard van Scheve- ningen reed men naar Wasse naar waar in deze prachtige om geving met de bussen een rond rit werd gemaakt. Van hieruit werd de terugreis aanvaard met wederom een kor te onderbreking te Zevenbergse hoek. Ook te Bergen op Zoom werd nog even gelegenheid ge boden om de benen te strekken. Te kwart voor negen arriveerde het gezelschap voldaan over de mooie reis weer in Axel. Een woord van dank is zeker op zijn plaats voor de organisa tor van deze jaarlijkse reizen de heer H. Vreeke, die, ondanks zijn niet zo jonge leeftijd, steeds de zaak in goede banen weet te lei den. Carillonconcerten Het programma van de weke lijkse carillonconcerten in de serie van prof. E. Delmotte uit Ostende luidt: Middagconcert: Einzug der Gaste (Wagner); Les feuRles mortes (Kosma)Choral: Een vaste Burcht (Luther)Destiny (Baynes); Menuetto (Beetho ven); Volksliederen; La Travia- ta (Verdi)Elisire d'amore (Don- nizetti)Hymne a l'amour (Mo- not)Pailasse (Leoncavallo) Avondconcert: Le calife de Bagdad (Boeldieu)Bebet an Rienzi (Wagner)Gelijk de mist in de bergen (X)Three o'clock in the morning (Robledo)Hu moreske (Dvorak)Volksliede ren; Deep River (Foster); Wag- neriana (Delmotte)Jerusalem (Adams)Cavalaria Rusticana (Mascagni) Gemeenteraad Dinsdagavond kwam de raad in vergadering bijeen. Wegens ziekte was de heer J. Cornells afwezig. Op voorstel van B. en W. be sloot de raad toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling Be- stuursschool. Als vertegenwoor diger in deze bestuurssehool werd benoemd de heer J. J. M. Ficq en als plaatsvervanger secretaris J. L. C. V. I. A. Die- rikx. Het Wit-Gele Kruis Hoofd plaat-Biervliet krijgt voor 5 ge zinnen uit IJzendijke subsidie, daar deze gezinnen door hun lig ging gemakkelijker de zuster uit Hoofdplaat kunnen hebben. De stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg krijgt een extra subsidie in hun exploita tietekort over 1963 groot 509. De stichting Fruitteeltproefbe drijf te Philippine krijgt een een malige subsidie van 100. Een begrotingswijziging be treffende de aanleg van een ge meentelijk plantsoen bij de molen deed bij de heer Pr. van Hijfte de vraag rijzen hoe men al dit plantsoen zal onderhouden. De voorzitter .zeide dat men hiervoor naar meer personeel zal moeten uitkijken. Hij deelde ver der mede dat op het ogenblik 50 woningzoekenden staan inge schreven. B. en W. deelden mede dat IJzendijke in aanmerking komt voor de bouw van een gemeen telijk gymnastieklokaal in serie- bouw. De kosten bedragen ƒ250.000 waarvoor men dan een jaarlijkse rijksuitkering krijgt. De plaats waar deze zal komen moet nog worden bekeken. Tn de rondvraag kwam het groot aantal ongelukken op de rondweg om IJzendijke ter spra ke. Wethouder Van Rijen vroeg zich af hoeveel doden er nog moeten vallen eer de Prov. Wa terstaat deze weg veiliger z'al maken. De voorzitter zeide dat deze instantie nogmaals met klem hierop zal worden gewezen. Voorstel gemeentevlag In zijn vergadering van vrij dag 21 augustus krijgt de raad van Vogelwaarde een voorstel van B. en W. voorgelegd tot het vaststellen van een gemeente- vlag. In hun voorstel schrijven B. en W. dat de vraag naar een eigen vlag actueel geworden is nu het bestuur van de onlangs opgerichte muziekvereniging „Vogelwaarde" de kleuren van de gemeente in een vaandel wenst te verwerken. Ook op andere gronden achten B. en W. het in stellen van een gemeente-vlag gewenst. Het college is van me ning, dat een eigen vlag een be langrijke rol kan spelen in de representatie van de gemeente en vooral ook in het openbaar leven van de gemeentenaren. De vlag is immers hef kenmerk van het eigen bestuur en mag door alle gemeentenaren worden ge voerd. Het ontwerp is afkomstig van de heer A. J. Beenhakker te Ter- neuzen, die als amateur de he raldiek beoefent. De heer Been hakker is uitgegaan van de ge- meentekleuren en komt zodoen de tot een vlag, gekwartileerd van groen en geel. In de vier velden is tevens uitgedrukt de combinatie van de vier dorpen. Ook kan men het zien als een afwisseling van weiden en koren velden, wat eveneens karakteris tiek is voor de gemeente. In het eerste kwartier is een wït-en- zwarte kievit geplaatst. De aan schaffing van deze vlag zal geen hoge kosten met zich brengen. Voor een bedrag van ruim hon derd kan de vlag al in top. De berekening van de grond prijzen in het uitbreidingsplan „Kom Hengstdijk" zijn niet ge heel naar de wens van Gedepu teerde Staten en als gevolg daar van stellen B. en W. voor de ex ploitatie-berekening te herzien, onder meer door het opvoeren van de posten „reserve" en „ren teverliezen". De grondprijs wordt daardoor verhoogd tot ƒ16 per ca. Het uitbreidingsplan „Recrea tieplan Hengstdijk" heeft vier weken ter inzage gelegen. Gedu rende deze termijn zijn enkele bezwaren tegen het plan ingeko men. B. en W. stellen toch voor het recreatieplan conform het ontwerp vast te stellen en de be zwaren ongegrond te verklaren. Het college stelt, dat gevallen, waarin de particuliere belangen van grondeigenaren of pachters voor de algemene belangen moe ten wijken, niet te vermijden vallen. Bovendien zal via schade loosstelling op voldoende wijze aan de bezwaren van reclaman ten tegemoet gekomen worden. Een redelijke schadeloosstelling is daarbij gewaarborgd, aange zien de eigendommen slechts door aankoop of onteigening ont nomen kan worden. De overige voorstellen betref fen verkoop van grond aan de heer W. Marin te Stoppeldijk, het verlenen van medewerking aan het schoolbestuur te Stoppeldijk voor de aanschaffing van een nieuwe geschiedenis-onderwijs methode, verhoging van het sub sidie over het jaar 1963 aan de Katholieke Openbare Bibliothe ken Oost Zeeuws-Vlaanderen- Oost en het verlenen van subsi die vijf gulden per lid aan de bejaardenbonden te Hengst dijk en Ossenisse. Aanvaring in Rotterdamse haven Een aanvaring in de Rotter damse Waalhaven tussen drie schepen van verschillende natio naliteit heeft dinsdag voor dui zenden guldens schade aange richt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het ongeluk gebeurde toen het Franse motorschip „Rhenus" (827 ton) bij het insteken van de Waalhaven te weinig reke ning hield met het 100 meter achter dit schip varende Belgi sche motorschip „Passaat" (948 ton). De „Rhenus" week plot seling naar bakboord uit, waar door het schip zich achter in de flank van de „Passaat" boorde. Beide schepen raakten ten ge volge van de botsing juist in de koers van het uitgaande Duitse motorschip „Leuchtenberg" (917 ton) waardoor een nieuwe aan varing ontstond. Het Duitse schip kreeg aanzienlijke schade, ongeveer tienduizend gulden, aan het bakboordvoorschip. De „Passaat" en de „Rhenus" wer den slechts licht beschadigd. (Adv.) tfido Tienmiljoenste bezoeker s Madurodam Mevr. C. L. v. d. Poel uit Voor hout, die met haar echtgenoot en kinderen, dinsdag een bezoek bracht aan het Haagse minia tuurstadje Madurodam, werd als tienmiljoenste bezoeker verwel komd. Loco-burgemeester Bas Voorbrood overhandigde enige geschenken, o.m. een transistor radio. HET VERMOGEN VAN DE JOHNSONS Het vermogen van de John sons bedraagt in totaal 3.484.098 dollar. Dit blijkt uit een accountants rapport dat op verzoek van de president is opgemaakt en dat dinsdag in Washington is gepu bliceerd. Het vermogen is als volgt ver deeld over de leden van het ge zin Johnson: de president bezit 378.081 dollar en zijn vrouw 2.126.289 dollar. Zijn dochters Lynda Bird en Luci Baines be zitten resp. 490.141 en 489.578 dollar. Johnson besloot de vorige maand een balans van zijn ver mogen en dat van zijn gezin te laten opmaken door een onaf hankelijk accountant in verband met de verspreiding in het open baar van tegenstrijdige cijfers. Er waren schattingen van zijn vermogen gepubliceerd die varieerden van 4 miljoen tot ruim 17 miljoen dollar. In het accountantsrapport wordt gezegd, dat de belangen van de Johnsons in de televisie maatschappij van Austin 2.543.000 dollar bedragen. De ranch van Johnson in Texas en andere eigendommen in de zuidelijke staten vertegenwoordigen een waarde van iets meer dan 500.0"0 Werving Turkse arbeidskrachten Om vier uur is woensdag op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag de overeen komst getekend tussen de Neder landse en de Turkse regeringen inzake de migratie, de aanwer ving en de tewerkstelling van Turkse arbeidskrachten in Ne derland. Deze overeenkomst werd in januari van dit jaar door de directeur-generaal voor de ar beidsvoorziening van het minis terie van sociale zaken en volks gezondheid, dr. ir. D. R. Mans- holt, in Ankara geparafeerd. Namens de Nederlandse rege ring heeft de staatssecretaris van buitenlandse zaken, mr. L. de Block, getekend, namens de Turkse regering de Turkse am bassadeur in Nederland, de heer Fuat Kepenik. De plaatsvervangend directeur- generaal van de Turkse rijks dienst voor de arbeidsvoorzie ning, de heer Nurullan Ogan, was voor die gelegenheid naar Nederland gekomen. Hij zal- zich tevens op de hoogte stellen van de arbeids- en levensomstandig heden van zijn reeds hier te lan de werkzame landgenoten. DODELIJK ARBEIDSONGEVAL Bij het opbergen van een zo genaamde grondfreesmachine is woensdag de 60-jarige freesma chinist W. Verschuuren uit Rot terdam om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde doordat de heer Verschuuren de controle op de machine verloor met het ge volg dat hij bekneld raakte tus sen een muur en het zware werk tuig. Het handvat, waarmee hij Amper een jaar geleden vierde Axel het feit, dat haar 750 jaar geleden stadsrechten werden verleend. Toen kwam de gedachte op, de gemeente Axel een blijvend aan denken in de vorm van een ca rillon in de stadhuistoren aan te bieden. Deze gedachte viel blijkbaar in bijzonder goede aarde, want spontaan werden vele bijdragen voor het carillon toegezegd. Zo werd tijdens de reünie van oud-Axelaars, die op 29 juni 1963 plaatsvond, door hen reeds een bedrag van bijna 1500, aangeboden Vele particulieren, bedrijven, instellingen en organisaties volg den, zodat nog in 1963 opdracht kon worden gegeven tot de ver vaardiging van de beiaard. Toen was een bedrag van rond 30.000,bijeen, inclusief de toegezegde bijdragen, hetgeen terecht een bewijs van goede burgerzin kan worden genoemd! De carillon-commissie Het spreekt vanzelf, dat een en ander niet „vanzelf" tot stand gekomen is. Bovendien was er heel wat te regelen en te organiseren: be sprekingen moesten worden ge voerd met leveranciers en advi seurs; overwogen moest worden welke beiaard zou worden aan gekocht enz. enz. De in het leven geroepen ca rillon-commissie heeft vele be sprekingen moeten voeren en belangrijke beslissingen moeten nemen. De beiaard Een punt van discussie tijdens de vergaderingen van de caril lon-commissie is natuurlijk ge weest de samenstelling van het klokkenspel. In overleg met haar adviseur, de heer L. 't Hart, di recteur van de Nederlandse Beiaardschool, en gelet op de beschikbare fondsen, is door de firma Petit en Fritsen te Aarle- Rixtel een beiaard vervaardigd, bestaande uit 26 klokken. Al deze klokken zijn zuiver afgestemde bronzen carillonklok- 6. Drie koralen: a. De Heer is mijn Herder c. Rust mijn ziel, uw God is Koning c. Grote God, wij loven U Beiaardconcert van 20 tot 21 uur: 1. Prelude (improvisatie) Leen 'tHart 2. Drie Oud-Nederl. volksliedjes: a. Daar was een sneeuwwit vogeltje b. De vier weverkens c. Jan Hinnerk E. Ph. Chédeviile 3. Suite a. Marche b. Menuet c. Rigaudon d. Tambourin 4. Drie Engelse volksliedjes: a. Believe me jf all those endearing young charmes b. Home sweet home c. Drink to me only with thine eyes 5. Drie oude dansen: a. Pavane J. P. Sweelinck b. Musette J. S. Bach c. Gavotte K. F. Hurlebusch 6. 3 volksliedjes uit andere landen: a. 'tRos beiaard doet zijn ronde België b. Musss I denn, muss I denn Duitsland c. Au clair de la lune Frankrijk 7. Kleine Suite Leen 't Hart a. Preambulum b. Siciliano c. Air d. Sarabande e. Toccatine 8. Improvisatie Opschriften Het carillon behoort tot de categorie van lichte beiaards. Daarom was het niet doenlijk de klokken van inscripties te voorzien. Dit zou zonder twijfel afbreuk hebben gedaan aan de zuiverheid van de toon. Dientengevolge moest worden ken zowel geschikt voor hand- voistaan met op de grootste klok spel als voor electrisch-automa- tische bespeling. Een tijdschakelklok is aange bracht voor het automatisch in ert uitschakelen, alsmede voor de nachtuitschakeling van het speelwerk. Tevens zal door middel van een moederklok het torenuur werk worden aangedreven, zo dat stagnatie zoveel mogelijk zal worden voorkomen. De bespeling dollar in het vermogen van de de freesmachine bestuurde, trof Johnsons. De rest wordt ge-1 hem in ae borst. Hij overleed kor- vormd door diverse waardepa- te tijd later in het Bergweg- pieren en contanten. ziekenhuis. UIT HET VERTROUWDE ERDAL HUIS Henry Cabot Lodge, president Johnsons speciale afgezant, is woensdag op zijn reis langs de Europese hoofdsteden in Brussel aangekomen om het Amerikaan se standpunt in de kwestie-Zuid- Vietnam uiteen te zetten. Bij af wezigheid van minister van bui tenlandse zaken Spaak, die en- Drie mensen die dinsdag middag bij slecht weer in een klein bootje vanuit Rilland Bath de Westerschelde zijn opgevaren, zijn tot dusver niet teruggekeerd. Men neemt aan dat zij zijn verdronken. Het bootje is gistermorgen onbe mand aangetroffen. De slachtoffers zijn: de 50- jarige bakker G. Koster uit Rilland Bath (vader van vier kinderen) en de 49-jarige on derwijzer J- Blok uit Den Haag, met zijn twaalf jaar oude dochtertje Connie. Het gezin van de heer Blok telde zeven kinderen. SPEURTOCHT Rond twee uur gistermid dag vertrokken de drie men sen in een sloep vanuit de zogenaamde Rattenkaai 'n klein haventje vroeger ge bruikt voor het laden van sui kerbieten enkele kilome ters van Rilland Bath. De sloep, vermoedelijk eigendom van bakker Koster, had geen zeil, geen motor en geen zwemvesten aan boord. Toen de drie om vijf uur 's middags nog niet terug wa ren heeft een zoon van de heer Koster met een aantal vrienden een speurtocht inge zet in een motorbootje. Spoe dig daarop ging ook de R. P. 18 van de rijkspolitie uit We- meldinge de Westerschelde op om naar de vermisten te speuren. LEGE BOOT GEVONDEN Met zoeklichten heeft de Rijkspolitie het woelige water van de Westèrschelde gedu rende de nacht afgezocht. Eerst gistermorgen vond zü de boot langs de kust op een half uur gaans van de Rat tenkaai. De boot was leeg. Van de vermisten heeft men tot dusver geen spoor gevonden. Plet zoeken wordt voort gezet, maar men weet eigen lijk wel zeker dat alle drie zijn omgekomen. De Haagse onderwijzer J. Blok was met vakantie in zijn geboorteplaats Rilland-Bath, kele dagen rust neemt, zou de Amerikaan spreken met premier Theo Lefèvre. De Belgische regering stelt vertrouwen in de Amerikanen wat betreft het vinden van een oplossing van de moeilijkheden in Zuidoost-Azië, heeft premier Lefèvre aan de pers meegedeeld na een gesprek met Cabot Lodge. HEDEN IN DEN HAAG Henry Cabot Lodge zal heden tegen de middag in Den Haag ar riveren. Vóór zijn bezoek aan Brussel had de heer Lodge reeds een bezoek aan Parijs gebracht. Hij had in de Franse hoofdstad niet alleen contact met de regering maar ook met de permanente Navo-raad. Hij zal in Nederland de mi nister-president mr. V. G. M. Marijrien, in diens hoedanigheid van minister van buitenlandse zaken en de staatssecretaris van buitenlandse zaken dr. ir. N. Th. Diepenhorst ontmoeten. Dat ge sprek zal in het Catshuis wor den gehouden en 's middags om drie uur beginnen. De heer Lodge zal Nederland vrijdagochtend weer verlaten. SCHILDER DOOD NA VAL VAN 25 METER De 34-jarige schilder J. Ver hoeven uit Rotterdam is woens dag om het leven gekomen bij een val van 25 meter uit het flatgebouw aan de Rochussen- straat in de Maasstad. De schilder was in een woning op de zesde etage bezig met het inzetten van een ruit. Hierbij heeft hij zich vermoedelijk te ver voorovergebogen waardoor hij uit het raam viel. De man over leed aan zijn zeer ernstige ver wondingen op weg naar het Dijk- zigtziekenhuis. De bespeling van de beiaard kan op twee manieren geschie den, n.l. electrisch-automatisch en door middel van handspel. De handspel-bespeling, welke dus bij beiaard-concerten wordt toegepast, geschiedt door middel van een drie-octaafs stokkenkla- vier. De electrisch-automatische bespeling vindt plaats door mid del van muziekbanden. In eerste instantie zijn twee muziekbanden medegeleverd. De ene band bevat de volgende lie deren: Vol uur: Merck toch hoe sterck (45 seconden); Kwart over: Kom nu met sang (15 seconden); Half uur: Gelukkig is het land (30 seconden); Kwart vóór: Wilt heden nu tre den (15 seconden). Op de andere band staan: Vol uur: Een scheepje in de ha ven lag (45 seconden); Kwart over: Wie gaat mee over zee (15 seconden); Half uur: De zilvervloot (30 se conden); Kwart vóór: Ferme jongens, stoere knapen (15 seconden). Na het spelen van de melodie volgt de halfuur- of uurslag. de inscriptie te plaatsen: 1213 AXEL 750 JAAR STAD 1963 Bovendien is een bronzen plaquette aangebracht, waarop een aantal bijzonderheden staan vermeld. De oude luidklok Nu er als gevolg van het aan brengen van de klokken geen plaats meer was voor de oude luidklok is deze in bruikleen af gestaan aan de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk aan de Pi- ronstraat. Deze luidklok zal op dezelfde dag om 2.00 uur in gebruik wor den genomen. Ondanks voldoening blijven er wensen Het is begrijpelijk, dat de leden van de carillon-commissie voldaan zijn over de resultaten van hun activiteiten. Toch blijven er nog wensen, welke ongetwijfeld nog zuilen worden vervuld. De eerste en voornaamste wens is wel deze, dat het caril lon wordt uitgebreid tot een beiaard van 35 klokken. Dan zal Axel een carillon hebben, waar op alle beiaard-muziek ten ge hore kan worden gebracht. De tweede wens is, dat nog meer muziekbanden aan het ge meentebestuur kunnen worden aangeboden. Banden met Kerstliederen, met Sint-Nicolaasversjes, met vader landse liederen. De carillon-commissie twijfelt er niet aan of binnen een jaar zullen ook deze wensen in ver vulling zijn gegaan Openingsconcerten Op zaterdag 22 augustus a.s. zal de heer Leen 't Hart het carillon bespelen met de volgen de programma's: Beiaardconcert van 16 tot 17 uur: 1. a. Psalm 150 b. Komt nu met zang c. Dankt, dankt nu allen God 2. Drie liederen uit Valerius' Ge- denkklank: a. Gelukkig is het land b. O Heer, die daar des hemels tente spreidt c. Wilt heden nu treden 3. Drie liedjes van de zee: a. Wie gaat mee over zee b. Een scheepje in de haven landt c. Ik voer laatst over zee 4. Drie historische liederen: a. De Zilvervloot J.J. Viotta b. In een blauwgeruite kiel R. Hol c. Een liedje van Koppelstok A. J. Schooleman 5. Drie vaderlandse liederen: a. Wij leven vrij J.W.Wilms b. Wij willen Holland houen A. Spoel c. Alle man van Neerlands stam H. 5. den Hertos Veehouder met tractor in sloot gevallen en verdronken Woensdagavond omstreeks zes uur is de 57-jarige veehouder K. Brak uit 't Zandt met zijn zware tractor op ongeveer 150 meter van zijn boerderij links van de weg in een sloot terechtgeko men en verdronken. De man kwam onder zijn voertuig te recht. De autobusondernemer J. B. uit 't Zandt ontdekte omstreeks zeven uur de tractor in de sloot. Na het optakelen trof men de veehouder levenloos in de sloot aan. De man, die suikerpatiënt was, is vermoedelijk in een coma geraakt en vervolgens links van de weg gekomen, waarna de tractor van de weg in de sloot kantelde. Bot van oeros gevonden Bij het zand zuigen voor de uitbreiding van de dorpskern van Giethoorn is op 9 meter diepte een bot van een prehisto risch dier gevonden. De directeur van het oudheid kundig museum op Schokland heeft het bot gedetermineerd als de rugwervel van een oeros, die vijftien- tot achttienduizend jaar geleden heeft geleefd. De vondst is opgestuurd naar het rijksmu seum voor archeologie en mine ralogie in Leiden.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3