Ernstige aanvaring de Rijn KERKDIENSTEN Doem der verdenking OPSTANDELINGEN IN KONGO ZETTEN OPMARS VOORT op Voor de zondag IK BEN IE DUIVEL' Zoisdazdiensien Pagina 2 Laatste Berichten TWEE NEDERL. FLEZIERRE1ZIGERS VERMIST ■m kampbeul Boger in Auschwitz: Mosselseizoen AGENDA DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 8 augustus 1964 De opstandelingen in Kongo- Leopoldstad onder leiding van Gaston Soumialot beheersen thans ongeveer een zesde deel van Kongo. Zij zetten hun op mars voort. Volgens vluchtelin gen die in Leopoldstad zijn aan gekomen, is Manono, het cen trum van de tinwinning in Kon go, aan de opstandelingen prijs gegeven. Manono ligt 500 km ten noorden van Elisabethstad. Naar men meent te weten liggen nu ook de mijnen van de „Union Minière" en de raffina derij in Jadotstad, ongeveer 150 km van Leopoldstad, voor het grijpen. De directeur van de „Géomine Tin Mining Company" heeft het volgende geseind: „De positie is onhoudbaar, wij trek ken er uit". Volgens het Kongolese pers bureau is een trein vol opstan delingen op weg naar Kamina, het grootste vliegveld in Kongo. Kabongo veroverd Intussen werd in Elisabethstad vernomen, dat keurtroepen van generaal Moboetoe de plaats Kabongo in Noord-Katanga heb ben veroverd. Voorts Souden in Boudewijnstad gevechten gaan de zijn. Politie-eenheden en mi litairen zouden een grootscheep se aanval hebben ingezet om de opstandelingen uit de stad te verdrijven. In Brussel kwam vrijdag de Amerikaanse onderminister voor politieke zaken, Averell Harri- man, aan die onmiddellijk be sprekingen over de toestand in Kongo begon met de Belgische minister van buitenlandse za ken, Spaak. Aan het overleg na men ook deel ambassaderaad Robert Blake van de Ameri kaanse ambassade in Leopold stad, de Amerikaanse ambassa deur in Brussel, Douglas Mac- Arthur, en de Belgische ambas sadeur in Kongo, graaf Charles van Kerckhove van Denterghem. Boodschap van Spaak Verwacht wordt, dat graaf Charles van Kerckhove van Denterghem vandaag naar Leo zal terugkeren met een persoon lijke boodschap van minister Spaak aan premier Tsjombe. Belgische regeringskringen her haalden vrijdag, dat de regering een politiek van niet-inmenging in de binnenlandse politieke aan gelegenheden van Kongo hul digt. De Belgische militairen die zich momenteel in Kongo bevin den, treden daar op als „niet- strijdende technische adviseurs". „België is bereid de regering- Tsjombe in alles te steunen, be halve in schieten", zo werd ge zegd. Chinese financiële steun? De opstand en de poging tot machtsovername in Kongo wor den door communistisch China financieel gesteund, zo hebben vrijdag in Pretoria kringen die in nauw contact staan met de Zuidafrikaanse inlichtingen dienst meegedeeld. Dit zou de Chinese diplomaat Toen Tsji Ping van de ambassade van Peking in Boeroendi, die van de Verenigde Staten asiel heeft ge kregen, hebben onthuld. De Kongolese rebellen zouden in Boeroendi zijn opgeleid. Peking, zo wordt gezegd, beschouwt het voormalig Belgisch Kongo als een „ideaal proefterrein" voor het versterken van de Chinese invloed in Afrika. Nieuwe moorden van Loempa-sekte Volgelingen van de verboden Loempa-sekte in Noord-Rho- desië hebben donderdag bij een aanval op een dorp in de pro vincie Loendazi 17 moorden ge pleegd. Zij namen 50 dorpelin gen gevangen, van wie later 25 konden vluchten. In het betrok ken gebied zouden op dezelfde dag enkele dorpen in brand zijn gestoken. Plunderaars Volgens latere berichten blijkt de stad Manono, die door re geringstroepen was verlaten bij de nadering van opstandelingen, nog niet door de rebellen bezêt te zijn. De plaatselijke bewoners zijn bij afwezigheid van orde troepen winkels en woningen van Europeanen, die de stad verlaten hebben, gaan plunderen. Boudewijnstad heroverd Boudewijnstad is volgens on bevestigde berichten door re geringsgezinde troepen heroverd. De opstandelingen van Gaston Soumialot zouden na hevige strijd met prauwen over het na bijgelegen meer zijn gevlucht. De Griekse regering heeft alle strijdkrachten in staat van alarm gebracht. In Ankara werd bekendge maakt dat „de noodzakelijke militaire maatregelen" zijn ge troffen. Strandwandeling van 16 km Eén van de 56 zoékge raakte kinderen in Hoek van Holland was donder dag de 6-jarige Jacqueline Smit uit Rotterdam. Om drie uur 's middags meld de de moeder van Jacque line aan de politiestrand post dat haar dochtertje zoek ioas. Om zeven uur was het meisje nog niet terecht. De posten van de Rotterdamse reddingsbri gade werden ingeschakeld. Men zocht met twee red dingsvletten de branding af, een groot aantal vrij willig ers doorzocht dui nen, strand en bunkers. Alïes was vergeefs. Om half negen kwam uit Scheveningen een verlos send telefoontje: Jacque line was naar Schevenin gen gewandeld. Een af stand van ongeveer 16 km. HEVIGE SCHIETPARTIJEN OP CYPRUS Op Cyprus zijn weer gevech ten uitgebroken tussen Griekse en Turkse bewoners van het eiland. De strijd wordt gevoerd in de heuvels op het noordwes telijke gedeelte van Cyprus. Beide partijen maken gebruik van mortieren en machinege weren. Naar het schijnt is het ^antal deelnemers aan de gevechten tamelijk groot. Een woordvoer der van de V. N. noemde de schietpartijen de hevigste van de laatste tijd. De bevelhebber van het Zweedse militaire contin gent, kolonel Saern, tracht een staakt het vuren tot stand te brengen. Een Grieks-Cyprische woordvoerder zei dat veiligheids troepen tot actie waren overge gaan, nadat zij hadden blootge staan aan „onuitgelokte en her haalde aanvallen van terroris ten". Hij zei dat aan deze „ter roristen" zware verliezen waren toegebracht. Vier leden van de regeringstroepen waren gesneu veld. GEEN VERDELING Volgens Griekse kringen in Genève wordt verdeling van het eiland door de bemiddelingscon ferentie niet meer als een be reikbare oplossing gezien. De Griekse regering zou erop staan dat er geen wijziging mag ko men in de huidige verdeling van de bevolking op het eiland. MEER BEWEGINGSVRIJHEID President Makarios is bereid de vredesmacht van de Verenig de Naties op Cyprus volledige bewegingsvrijheid toe te staan, „uitgezonderd op plaatsen die verband houden met de defensie van de staat". Toegang tot deze plaatsen zou in overleg met de regering kunnen worden ver kregen. Makarios heeft dit ge antwoord op een verzoek van secretaris-generaal Oe Thant om de V. N.-troepen meer vrijheid te geven. Het was enige malen tot incidenten gekomen toen V. N.-militairen door Cyprische militairen de toegang tot som- Hij werd onmiddellijk in een mige gebieden werd geweigerd, ziekenhuis oDeenomer Bij een scheepsbotsing op de Rijn bij Diisseldorf zjjn vrijdag middag zestien passagiers van de Nederlandse plezierboot „Ahoy" overboord geslagen. Twee van hen worden nog steeds vermist. De waterpolitie in Diisseldorf is somber gestemd over de kansen dat zij nog levend zullen wor den gevonden. Kort na het vertrek uit Diis seldorf omstreeks vier uur bot ste Ahoy, op weg naar Arn- herry tegen de Duitse tanker Rheintank 11. Zestien passagiers vielen overboord en raakten voor een deel tussen de schepen Veer tien konden snel uit het water worden gehaald. Zij werden direct naar ziekenhuizen ge bracht en twaalf van hen konden na een eenvoudige behandeling weer worden ontslagen. De ande re vier opvarenden van de Ne derlandse vakantieboot zijn er ook goed afgekomen. Da kans bestaat dat zij vandaag nog naar het Nederlandse reisgezelschap kunnen terugkeren. De Ahoy kon op eigen kracht een van de havens van Diissel dorf bereiken. In een dichte mot regen wachtten de passagiers op de kade op berichten over hun gewonde vrienden. Veel vreugde heerste er toen de eerste lichtge wonden uit het ziekenhuis zich weer bij de groep voegden. Met een bus werden zij naar een hotel in Diisseldorf gebracht. GEREF. REISVERENIGING UIT KAMPEN De Duitse tanker raakte kort na de botsing in verband met de lage waterstand aan de grond- Het schip is niet lek geslagen. De Nederlandse plezierboot is een van de vijf schepen van de rederij „De Varende Vakantie- vloot", die gevestigd is in Hilver sum. Aan boord waren 65 leden van een gereformeerde reisver- eniging uit Kampen afkomstig uit vele delen van het land, een reisleider en zijn echtgenote. De Ahoy zou vandaag in Arn hem aankomen na een zeven daagse reis op de Rijn. De direc teur van het reisbureau uit Hil versum is in de late middag per auto naar Diisseldorf vertrokken. VANDAAG NAAR HUIS Vanmorgen zullen uit Groot- Ammers drie autobussen ver trekken om de passagiers van de ongeluksboot op te halen. Alle mensen zuilen naar hun woon plaats worden gebracht. Normaal verlaten de passagiers van de Rijnboten onderweg het schip en gaan zij op eigen gelegenheid naar hun woonplaatsen. De opvarenden van de Ahoi zijn ondergebracht in het Tou- ringhotel in Diisseldorf, waar zij voortreffelijk worden verzorgd. De mensen zijn voor het meren deel over de eerste schrik heen. Het zoeken naar de twee ver- Britse minister van Landbouw gewond De Britse minister van land bouw, Christopher Soames, een schoonzoon van sir Winston Churchill, is gisteren na een val van een paard op zijn boerderij in Frant in het graafschap Kent ernstig gewond. miste mannen is gisteravond ge staakt. Wij kunnen door de duis ternis niets meer uitrichten, zo zei een beambte van de water politie. De twee vermisten zijn: de heer A. den Hollander, Koekoekstraat 69, Gouda (22 jaar) en de heer N. van den Dool, Bermweg 95, Capelle a/d IJssel (20 jaar). Twee opvarenden van de Ahoy worden nu nog in een zieken huis verpleegd. Het zijn mej. ,T. Ouwinga, Sumatralaan 3 a, Gro ningen, en mej. H. de Vries, Noorderweg 2, Noordhoorn (Gr.). Zij hebben een shock. Volgens het Nederlandse consu laat in Diisseldorf is hun toe stand niet ernstig. Vermiste meisje terecht Geurtje Dielemans, het 18-jari. ge Utrechtse meisje dat sinds 28 juli werd vermist, is plotseling weer thuis gekomen. Over de zwerftocht, die zij de afgelopen week heeft gemaakt zij is on der meer in Eindhoven geweest wilde zij niet veel loslaten. De politie heeft nog een onder zoek ingesteld in Tiel, nadat de ouders van het meisje uit deze plaats 'n expresse-brief van haar hadden ontvangen waarin zij nóch haar juiste verblijfplaats, nóch de datum waarop zij weer thuis zou komen meedeelde. DE BOODSCHAP AAN DE BROEDERS „Zeg tot Mijn broeders: Ik ga heen naar Mijn Vader en uw Vader, tot Mijn God en uw God." Johannes 20 IS. Maria Magdalena moet wat zeg gen tot „de broeders". Ik kan het eigenlijk het best in één woord samenvatten. Ze moet hun zeggen dat ze nü Christus „bróëders" zijn. Zó noemt Christus ze hier voor het eerst. Dat zijn ze nu ook pas in volle zin geworden. Nu is voor hen op Golgotha de verzoening vol bracht. Nu heeft, in de opstanding van Christus, de Vader het werk van Golgotha aanvaard. En zo is hun relatie tot God nu principieel veranderd. Nu zijn ze „kinderen Gods". God in de hemel is nu door het lijden en sterven van Christus hun Vader geworden. „Mijn" Vader is nu ook „uw" Vader. Mijn God is nu ook uw God. En daarom zijn ze nu als kinderen van één Vader: Christus' broeders. „Ga heen naar fflijn broeders." Maar dan vaart Christus nu ook op, niet meer als Zoon alleen, maar als onze, met ons aan één Vader verbonden, „Broeder". Daar ligt in dat Christus opvaart naar een plaats, die ook voor Zijn broe ders toegankelijk is. Waar Chris tus heengaat, hebben ook Zijn broeders recht. Recht op kinds plaats en kinds-deel. Want: mijn Vader is ook uw Vader, mijn God is nu ook uw God. Als onze grote eerstgeborene Broeder daar bin nen gaat, neemt hij, als tot een lange keten saamverbonden en vastgehecht, al Zijn broeders en zusters mee naar binnen. „Ik vaar op naar Mijn Vader en uw Vader, naar Mijn God en uw God." Wij zijn nu samen bij God als kind van huis. Als Ik van de aarde ver hoogd ben, zal Ik u allen tot Mij trekken. Waar Ik ben zullen ook Mijn broeders zijn. „Ik ga heen om u plaats te bereiden. Opdat gij zijn moogt, waar Ik ben." Zo breekt hier voor arme zon daars, als broeders van de Heiland, de hemel open. Onze Broeder gaat door de Stralende Deuren en wij volgen Hem. Dat mag deze vrouw de apostelen zeggen. En dat zegt ze ook tot óns. (Uit „De Stem achter U.") WÊÊÊÊÊIÈÊÈÈÈÊÊm JÜli lint' - |j| IH n In het dodenkamp Auschwitz werden op zekere dag 300 Poolse gevangenen doodgescho. ten, omdat ze met hun gezicht naar een voorbijrijdende trein met Duitse gewonden van het front in Rusland hadden staan urineren, zo vertelde vrijdag- de getuige Friedrieh Hirsch uit Fel- bach, die zelf drie jaar in Ausch witz heeft gezeten, in het proces tegen een-ere-twintig voormalige kampbewakers. Ook Hirsch legde als zovele ge tuigen een belastende verklaring tegen kampbeul Wilhelm Boger af. Hij had eens een cel gedeeld met een gevangene die pas door Boger was verhoord. „Zijn kleren, doordrenkt met bloed, plakten aan zijn lichaam", zo zei hij „Zijn vlees hing in flarden omlaag". Hirsch had Boger meermalen met een geweer naar blok elf zien lopen, waar gevangenen werden doodgeschoten. Boger had hem eens aangehouden en gezegd: „Weet je wie ik ben? Ik ben de duivel." Donderdag is in Zierikzee het mosselseizoen feestelijk gevierd. Honderden mensen scheepten zich in aan boord van de vis sersschepen om met de mossel prinses de eerste mossels te gaan vangen. Op de foto wordt de- eerste vangst door Neptunus aan de mosselprinses overhandigd. Dodelijk verkeersongeluk De 58-jarige mevr. C. Mole naar uit Hengelo en haar 79-jari- ge moeder zijn donderdagavond om het leven gekomen, toen haar auto op de weg tussen Monsehau en Eupen in botsing kwam met een andere personenauto. Na de botsing werd de auto van mevr. M. tegen- een boom geslingerd en vernield, terwijl de andere wagen wagen omsloeg. Mevr. M. was op slag dood; haar moedei- overleed later in de nacht aan haar verwondingen. Drie andere inzittenden van de Nederlandse auto, een zuster van mevr. M. en haar twee kinderen, alsmede de Belgische bestuurder van de andere auto bleven onge deerd. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur t,ot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. C. S. vau Breda Vriesman, Herengracht 11, tel. 2003. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene- en Wit Gele Kruis: Zuster R. Scott, Bolwerk 4, IJzendijke, tel. 01176-497. (B.g.g. tel. 008.) AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prakijtk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cy- souw, Westkade 119A te Sas van Gent, tel. 01158-588. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 9 AUGUSTUS 1964 Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.ÓS0 uur Ds. D. A. ten Haaft, van Tubbergen. Hontenisse9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 9 uur Ds. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E. Stern. 19 uur Ds. M. Hiensch. (Geref.) Philippine: 9 uur Eerw. Heer C. Lecompte. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. Scholten. 7 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. A. Poelman. „Schelde- oord": 6 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10 uur en 2.30 uur Eerw. Heer C. H. Heijboer. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur cand. Smit, van Zuid-Afrika. Terneuzen: io uur en 4.30 uur Ds. M. Hiensch, van Nieuwkoop. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 3 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Oos- terhoff, van Beverwijk. Terneuzen: 10 uur en 15 uur Ds. J, P. van der Stoel, van Amster dam. Zoute Spui: 10.30 uur en 14.30 uur Cand. J. Verhoef, van Kampen. Arrestaties in verband met moord op neger In Athens (Georgia) zijn vier mannen gearresteerd die ver dacht worden van moord op Le muel Penn, een vooraanstaande onderwijsfunctionaris. Penn, een neger, werd op 11 juli vermoord toen hij terugkeerde van een her halingsoefening voor reserve-of ficieren. Hij werd uit een voorbij rijdende auto beschoten. Volgens de federale recherche zijn de vier gearresteerden leden van de Ku Klux Klan. door AGATHA CHRISTIE 57)' (Nadruk verboden) „Het was niet zijn eigen zoon, moet je denken. Hij voelde mis schien niets voor die jongen hij kan zelfs wel 'n wrok tegen hem hébben gekoesterdvan wege alle zórg en liefde, die zijn vrouw aan die jongen verkwist te." „Dat lean wezen. Maar toch ge loof ik dat hij van al die kinde ren houdt. Ik heb sterk de in druk tenminste." „Natuurlijk," ging Finney hardop denkende voort, „wist hij wel dat de jongen alleen gevan genisstraf zou krijgendat maakt verschil." „Het is stellig een argument, meneer. Hij kan hebben gedacht dat een straf van tien jaren mis schien een ommekeer in het leven van die knaap zou beteke nen." „En wat denk je van die secre taresseGwenda Vaughan?" „Wanneer zij het gedaan heeft," antwoordde Huish, „dan geloof ik niet dat zij ook maar een ogenblik haar geweten be zwaard gevoeld heeft, doordat Jacko er de dupe van is gewor den. Vrouwen zijn in zo'n geval meedogenloos." „In elk geval ben je tamelijk wel overtuigd dat het gaat om deze twee?" „Tamelijk wel overtuigd, ja." „Maar niet ten volle?" drong de commissaris aan. „Neen. Er ontbreekt nog Iets aan. Onderstromen in tegenwer kende richting zou je het kunnen noemen." „Maak dat eens even duidelijk, Huish. Wat bedoel je daarmee?" „Ik zou bijvoorbeeld weleens willen weten wat zij van elkaar denken." „Je bedoelt of ze zelf enig ver moeden hebben wie van hen de schuldige is?" „Juist. Ik heb daar geen idee over. Weten ze het allemaal mis schien? Maar zijn ze het onder ling eens geworden dat dit een geheim moet blijven? Die indruk heb ik niet. Ik geloof zelfs aan de mogelijkheid dat ze er ieder voor zich een eigen theorie op na houden. Daar heb je bijvoorbeeld die Zweedse. Dat mens is één bonk zenuwen. Die staat op springen. De reden daarvan kan zijn dat ze het zelf gedaan heeft. Zij is op een leeftijd dat vrouwen heel licht van de kook raken. Zij kan reusachtig in de rats zitten ter wille van zichzelf, maar ook ter wille van een ander. Ik krijg de indruk, maar daarin kan ik me natuurlijk vergissen, dat het ter wille van een ander is." „Leo dacht je?" „Nee, ik geloof niet dat ze om hém zo van streek is geraakt. Ik denk eerder aan de jongste dat meisje Hester." „Hester, h'm? Een kansje, dacht je, dat Hester het gedaan heeft?" „Geen aanwijsbaar motief. Maar zij is een gepassioneerd, misschien ietwat onevenwichtig type." „En juffrouw Lindstrom weet waarschijnlijk heel wat meer van het meisje af dan een van ons." „Dat zeker. En dan hebben we nog dat zwartje, die assistente bij de openbare leeszaal in Red- myn." „Maar zij was die avond toch niet thuis?" „Dat niet. Maar toch geloof ik dat ze er meer van weet. Mis schien wel weet wie 't gedaan heeft." „Dat kan raden? Of zou ze 't weten?" „Zij maakt zich beslist zorgen. Ik geloof niet dat 't enkel gissin gen van haar zijn." Hij ging voort: „Dan hebben we nog die andere knaap. Micky. Die was op de bewuste avond evenmin thuis. Maar hij was met 'n auto uit. Hij had niemand bij zich. Hij beweert dat hij een auto heeft ingereden, helemaal naar Minchin. Maar we moeten dat op zijn gezag maar aannemen. Hij kan net zo goed naar huis zijn gereden, daar zijn moeder hebben neergeslagen en toen weer zijn weggereden. Gwenda Vaughan heeft nu nog iets verteld dat niet in haar oor spronkelijke verklaring stond. Zij vertelde dat haar een auto voorbij was gereden, precies bij de ingang van hun eigen weg. Er staan veertien huizen daar aan die weg. Die wagen kan dus naar een daarvan zijn gereden. Dat weet geen mens na twee jaar meer te zeggen. Maar de mogelijkheid bestaat dus dat het de wagen van Mickey geweest is." „Waarom zou hij zijn pleeg moeder hebben willen vermoor den?" „Wij kennen geen beweeg reden. Maar er kan er daarom wel een zijn geweest." „Wie kan dat zeggen?" „Dat zouden zij allemaal kun nen weten," luidde het antwoord van Huish. „Maar dat zullen ze ons heus niet vertellen. Dat wil zeggen; niet willens en wetens vertellen." „Ik snap je diabolische bedoe lingen," zei Finney. „Wie wou je gaan bewerken?" „Juffrouw Lindstrom, denk ik. Als ik door haar verdedi gingsmuur heen kom. Ik hoop er dan tevens achter te komen of zij misschien ook een wrok tegen mevrouw Argyle heeft gekoes terd." Hij liet erop volgen: „Maar ik heb ook nog die man met kin derverlamming." „Wat wou je met hem?" „Nou, ik heb wel de indruk dat die er ook enige eigen ideeën op na houdt. Hij zal me daarvan wel geen deelgenoot willen ma ken, vrees ik, maar wellicht krijg ik een flauw vermoeden in wel ke richting zijn gedachten gaan. Hij is een verdraaid intelligente kerel, die zijn ogen niet in zijn zak heeft. Het kan best zijn dat hij een paar interessante bijzon derheden heeft opgemerkt." (Wordt vervolgd.) CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur Ds. H. van Leeuwen, van Rotterdam. GEREF. GEMEENTE (Vlooswijkstraat) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst, OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEM. Filadelf ia-kapel Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond: zondags 8.30 uur n.m. LEGER DES HEH.S Terneuzen: 10 uur v.m. Heiligings samenkomst. 7.30 uur n.m. Ver lossingssamenkomst. Leider lui tenant B. Outhuyse. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 5.30 uur H. H. Missen.--' Clinge: 7 uur, 8.30 uur-en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskii: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 9 AUGUSTUS 19G4 Aardenburg: 10.30 uur Ds. Blorri, Biervliet: 11 uur Ds. H. W. Door nink. (H. Avondmaal.) Breskens: 9.30 uur Ds. J. P. Kabel, van Eerbeek. 11 uur Pfarr. Hiin- niger, aus Remscheid. (Duitse dienst.) Cadzand: 9.30 uur en 19.30 uur Ds. W. C. Luuring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Dooi- nink. Hoofdplaat: 11 uur Ds. W. C. Luu ring. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. J. L. Meesters, van Kampen. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Gust. M. C. de Vries. Schoondijke: Ds. M. J. van Wijck, van Edam (N.-H.). Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Wika Ten Have, van Hedenesse. IJzendijke: 9.30 uur Ds. L. Doorn, van Amsterdam. Zuidzande: 10.45 uur Gust. M. C. de Vries. tlllllll!llllllllllllllll!lll!lllll!lllll!!l!lllllll!llll!lll!fl!HIIIII!lilll!l!l-Sli'l!lllllll!lll!lli:illll!lir HEDEN Terneuzen: Hotel „Centraal", 10.0021.00 uur: Scheepvaart- tentoonstelling. Scheldebad, 3 uur: Water - polotournooi. Luxor-Theater, 8 uur: „De Zwarte Lanciers". SPUI: Terrein v.v. „Spui", 6.30 uur: Spui IHoek I. ZONDAG 9 AUGUSTUS Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „De dolle verhui zer"; 5 uur en 8 uur: „De zwarte lanciers". MAANDAG 10 AUGUSTUS Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De dolle verhuizers". Hotel „Centraal", 13.00— 21.00 u.: Scheepvaarttentoon stelling. DINSDAG 11 AUGUSTUS Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De dolle verhuizers". Hotel „Centraal", 13.00 21.00 u.: Scheepvaarttentoon stelling. OlllllllllIHfllllillHlllllHIIIIIIIIIIIim

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2