Provinciaal nieuws HET ZWAARD VAN PALERMO BRtOERE VOOROPLEIDING VOOR H.T.S.-ERS KOETSHUIS UITGEBRAND IN VEENENDAAL Voetbal Wielrennen Zwemeefl Terneuzen Hontenisse Sas van Gent Vlissingen Zaamslag Zierikzee SCHADE TWEE TON Breskens Sluis Gemeente T erneuzen Vrijdag 7 augustus 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Uitreiking wisselbeker .en onderscheidingen van het Nederl. Roode Kruis Terneuzen is dit jaar winnaar geworden van de wisselbeker, die ieder jaar beschikbaar wordt ge steld voor de plaats, die 't hoog ste bedrag bij de inzameling van 't Roode Kruis heeft opgebracht. Tijdens' een speciale vergade ring in hotel „Rotterdam" werd dit meegedeeld door de kring- commissaris mr. J. J. v. d. Weel uit Middelburg. De voorzitter, rar. Rijpstra, kon door werkzaamheden elders niet aanwezig zjjn, doch de waarne mend voorzitter de heer K. J. Glaser, sprak in zijn naam tot bestuur en aanwezigen een wel komstwoord. De kringcommissaris sprak zijn voldoening uit over het zwa re werk dat in Terneuzen in 't belang van het Roode Kruis is verrièht. Met welhaast on Zeeuwse snelheid oniwikkelt Terneuzen zich wat het bedrijfs- en uitbreidingsplannen betreft. Een pluim op de hoed ook voor deze gemeente wat de inzame ling betreft. Hierin is zp zelfs nr. één geworden van de kring Zeeland. Een klein overzicht der laatste jaren levert het bewijs ervan: In 1960 werd opgehaald 'n bedrag van ƒ5086; in 1961 was dat ƒ4996; in 1962 4926; in 1963 5387 (een record) en in 1964 ƒ6001 (een nieuw record). Vergelijking met andere ste den bracht dit resultaat over '64: in Terneuzen ƒ6001 (143,3 pet); Goes ƒ5420 (139,3 pet); Middel burg 4451 (79,2 pet) en Vfissin- gen ƒ4345 (62,8 pet). Wat het winnen van de wissel beker betreft, staat Terneuzen gelijk met Goes, beiden wonnen deze tropee reeds driemaal. Als een gemeente deze beker 5 maal weet te winnen, mag ze deze behouden. Symbolisch werd de beker ter hand gesteld aan mevr. A. vin RossumPel, die met inspecteur Van Ooijen de leiding heeft van de inzamelingscampagne. ,,'tls een griezelig bezit; help me om hem het volgend jaar te behouden", zo vroeg mevr. Van Rossum aan de werkende le den. De magazijnmeester zal de beker onder zijn hoede nemen. De heer A. D. Constandse, 'kringsecretaris, reikte vervol gens aan twee dames een onder scheiding met oorkonde uit voor 10 jaren hulp bij 't Roode Kruis, 0.a. ook op het hospitaalschip Henri Dunant", dat dit jaar van 712 sept, wéér met ongeveer 72 patiënten een reis door de Hollandse wateren zal maken. Deze dames, mevr. M. Solv. d. Broek en mej. M. C. v. d. Straa- ten waren zeer vereerd met deze gedenkpenning met oorkonde. Na een kort dankwoord sloot de heer Glaser deze bijeenkomst. Jaarvergadering voetbalvereniging De voetbalvereniging „Terneu zen" houdt haar jaarvergadering op vrijdag 14 augustus a.s. in café „La Belle Vue". Naast de behandeling der jaarverslagen vermeldt de agen da een bestuursvoorstel tot ver hoging der contributies. Als dit voorstel wordt aangenomen zal de contributie voor de senioren 1,50 per maand bedragen (thans 1,25) en voor de junio ren 0,75 (thans ƒ0,60). Aftredend en herkiesbaar zijn de bestuursleden P. D. Bareman, P. van Dixhoorn, W. A. Rie- mens, J. Neve en A. van Alphen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. Kaan, stelt het bestuur de heer 1. Vergouwe kandidaat. Gemeentelijke badinrichtingen De gemeentelijke badinrich tingen te Terneuzen en Sluiskil werden in de afgelopen maand juli als volgt bezocht: Terneuzen 1714 (vorige maand 1490). Sluiskil 1046 (vorige mnd 899). KANAAL VAN TERNEUZEN Scheepvaartbeweging oop het kanaal van Terneuzen naar Gent over de maand juli. ZEEVAART Totaal geschut op- afvaart: Aantal B.r.t. 669 771.603 Gelost of geladen te: Terneuzen 87 81.224 Terneuzen rede 4 48.10.9 Sluiskil 9 13.807 Sas van Gent 17 18.448 BINNENVAART Totaal geschut op- afvaart: Aantal Ton 4.967 2 227.519 Gelost of geladen te: Terneuzen 377 183.624 Terneuzen rede 38 41.757 Sluiskil 333 175.124 Sas van Gent 228 93.899 Axel Sassing 41 13.317 heeft gemeend opening van za ken te moeten doen. Dit deed de voorzitter de heer E. Seuss tijdens een persconferentie in „Het Wapen van Breskens". Donderdag 13 augustus om half acht vindt de opening plaats van de visserijtentoonstelling door de commissaris der konin gin. Deze tentoonstelling, inge richt door de vereniging „Ons Belang", zal geopend zijn t/m 16 augustus. Vrijdag is er een hengelwed- strijd voor de jeugd in de han delshaven, waaraan kinderen kunnen deelnemen tot 15 jaar. Op die dag wordt de aankomst verwacht van twee mijnen vegers, n.I. Hr. Ms. „Grijpskerk" en Hr. Ms. „Eist", die ligplaats zullen kiezen in de visserïjhaven en te bezichtigen zijn op zater dag en zondag in de middag uren. Zaterdag houdt de visserijver eniging „Zevibel" in het gebouw „De Uitkomst" haar jaarlijkse reünie. Er zal een officiële ont vangst plaats hebben door het gemeentebestuur, terwijl de commissaris der koningin de vis serijwimpel 1964 zal uitreiken. Op het Spuiplein zal de heer E. Seuss,_ voorzitter van de Stich ting Visserijdagen, de feesten of ficieel openen, waarna eeh fees telijke rondvaart volgt met de vissersvloot op de Westerschelde, waaraan belangstellenden kun nen deelnemen. Ook trekt het bloemencorso door de straten van Breskens, opgeluisterd door de muziekgezelschappen „Uit het Volk - Voor het Volk" te Bres kens; „Vlijt en Volharding" te Souburg; „Ons Genoegen" te' Vlissingen; „O.N.D.A." te Mid delburg en „Con Avezzione" te Kwadendamme. Dit jaar zullen 10 praalwagens aan het corso deelnemen. Zaterdag 15 augustus zal ook de traditionele havenzwemstrijd worden gezwommen. Zondag 16 augustus rukt het bloemencorso nogmaals rut, na dat de visserijkoningin op de muziektent de prijzen voor de praalwagens heeft uitgereikt. Zondagavond is er cabaret op het Spuiplein waaraan medewer ken Louis Neefs, Imca Marina, Bonelly kwartet, Cocktail Trio, De Selvera's, Kalmar Trio onder leiding van Roland Wagter. „De Unie" uit Breda verzorgt de taptoe, terwijl een slotvuur- werk op het plateau aan de oude veerhaven het festijn zal beslui ten. Naast de genoemde evenemen ten zijn er nog tal van attracties, n.I. een rolschaats-revue door de Eindhovense kunstrollergroep „Victory" op 't Oranjeplein, mu zikale show door gecombineerde muziekgezelschappen, o.a. Vlis singen, Souburg en Breskens en de drumband met circa 200 mede werkers, waterskiën en wed strijdzeilen door de Brusselse jachtclub „B.R.Y.C." Dit jaar is de 17-jarige Colette van Houte tot visserijkoningin verkozen en tot hofdames de 17- jarige Hannie Verduijn en Bep- pie Florussen. Bezoek commissaris der koningin De commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, is voornemens op dinsdag 25 augustus 164 een of ficieel bezoek te brengen aan de gemeente Hontenisse. De commissaris, die zal wor den vergezeld door zijn kabi netschef, de heer mr. Jan de Vries, stelt zich voor omstreeks 10.15 uur in de gemeente aan te komen. Come-back Corn Boys Alvorens de voetbalvereniging Corn Boys de nieuwe competitie in de vierde klasse gaat begin nen, doet het alles om de condi tie op peil te houden en moreel sterk te staan. Afgelopen zater dag kwamen de spelers van Corn Boys uit tegen het elftal van de Gentse politie. Dit elftal uit Gent staat bekend om zijn goed spel en er staan enkele geduchte spe lers in. Corn Boys kwam met een elf tal op het veld waarin enkele A- junioren stonden opgesteld en ook met een jonge keeper die veelbelovend werk heeft gedaan. Wat belangrijker was in deze wedstrijd, was de sfeer die er on derling heerste. Een mooie en sportieve wedstrijd werd met een 51 zege voor Corn Boys beslo ten. Corn Boys en meer in het bij zonder de leiding speurt naarstig naar talent en wikt en weegt om de juiste samenstelling voor het eerste elftal te vinden. Zaterdag 8 augustus a.s. zal Corn Boys opnieuw weer op eigen terrein een oefenwedstrijd spelen. Het belooft werkelijk een mooie wedstrijdmiddag te wor den, want de tegenstander is A. Z. V. V. uit Axel. Corn Boys I en IX spelen tegen A. Z. V. V. I en II. Op 29 augustus trekt Corn Boys naar Gent om daar de return wedstrijd te spelen tegen de Gentse politie. Pier-eiland Monitor t in Scheveningen aangekomen Woensdag is het vierde pier- eiland „Monitor" hij Schevenin gen aangekomen. De aankomst was de attractie van de dag voor de duizenden badgasten. firma Batselaere. De brommer kwam in de etalageruimte te recht en werd zwaar beschadigd. Van D. en een duorijder kwamen met de schrik vrij. Expositie Zaterdagmiddag wordt alhier in de raadhuiskelder een schil- derirenexpositie geopend. Er wordt werk tentoongesteld van de portrettist Omer van Vosse- len uit Beveren-Waes. De expo sitie blijft geopend tot en met 23 augustus. „De Schelde" besteedt deel van opdracht uit De N.V. maatschappij „De Schelde" is met Van der Gies- sende Noord N.V. overeenge komen, dat laatstgenoemde N.V. op haar werf in Krimpen aan de Ussel het casco zal houwen voor het 36.000 tons vrachtschip, dat de Nortuna-scheepvaart- maatschappij verleden week bij „De Schelde" heeft besteld. Na de tewaterlating in mei 1966 zal het casco naar Vlissingen wor den verscheept en daar worden afgebouwd. „De Schelde" heeft hiertoe moeten besluiten omdat de uiterst krappe arbeidsmarkt het haar onmogelijk maakt het personeel aan te werven, dat nodig is wegens de grote belang stelling, die de reders aan de dag leggen voor reparaties op haar nieuwe werf „Schelde- poort". Het zal haar op deze wijze mogelijk zijn een aantal werknemers, die thans in de nieuwbouw werken, over te plaatsen naar de „Scheldepoort", aldus een communiqué van „De S'helde". Concert op de kiosk Zaterdagavond a.s. om 7-30 uur zal de muziekvereniging „De Volharding' onder leiding van de heer J. Meijers oen con cert geven op de muziekkiosk te Zaamslag. Het volgende pro gramma zal ten gehore worden gebracht: 1. Jubelklange mars van E. Uebel 2. Een nacht op dc Kale Berg Monssorgsky 3. The Student Prince selection van 3. Romberg 4. Carnaval Ouverture F. von Suppé 5- Semper Dixieland mars van Sousa 6. Tancredi ouverture van Rossini 7. Clarinettisten polka van Joh. Wickers 8. Flots du Danube wals van J. Ivai.ovici 9. Punjaub mars van Panze. Aanrijding Een groepje padvinders reed donderdagmorgen door Zaam slag in de richting Terneuzen. Aan het eind van de Terneuzen- sestraat wilden ze de weg over steken naar het links gelegen fietspad. Daar er een wagen met hooi voor hen reed, zagen ze niet dat van de kant van Terneuzen een auto naderde, bestuurd door de heer M. F. J. uit Amsterdam. Hoewel deze krachtig remde, kwam hij toch nog in aanraking met een der wielrijders, die van zijn fiets viel en zich aan een arm verwondde. Zijn makkers verbonden hem. De groep was afkomstig uit Tilburg. De politie stelde een onder zoek in. Badinrichting In de gemeentelijke badinrich ting te Zaamslag werden in de loop van de maand juli in totaal 870 baden genomen. Opening mosselseizoen Gisteren is te Zierikzee de opening van het mosselseizoen feestelijk gevierd. Om half tien werd de door de Zierikzeese schippers gekozen mosselprinses officieel door B. en W. ontvan gen. Na deze ontvangst scheep ten duizenden zich in de haven in om met de mosselprinses de eerste mossels te gaan vangen. Deze werden door „Neptunus", boven water gehaald en aan de mosselprinses overhandigd. De tientallen vissersschepen zetten daarna weer koers naar Zierik zee. De toeloop naar het voortge zet onderwijs brengt mede, dat zich in groteren getale dan voorheen leerlingen bij de H.T.S. doen inschrijven, wie het ont breekt aan voldoende begaafd heid of specifieke belangstelling voor het hoger technisch onder wijs (Delft, Eindhoven). Wat de toelating tot de H.T.S. betreft is de regel deze, dat toelating kan worden verleend wanneer de kandidaat in het bezit is van het diploma mulo-B of bevor derd is van de derde naar de vierde klas H.B.S. Degenen die in het bezit zijn van het diploma U.T.S. kunnen ook op de H.T.S. worden geplaatst. Jongelui met goede cijfers voor exacte vak ken op het einddiploma H.B.S.-B kunnen in een bijzondere tweede klas geplaatst worden. Reeds lang is echter gebleken dat de opleiding aan de H.T.S. vele leerlingen voornamelijk in TIEN LAMMETJES ln de kinderboerderij „De hoef slag" te Cassette heeft een Ethiopisch sojaschaap vijf lam meren ter wereld gebracht. In februari kreeg een andere schapenmoeder op deze kin derboerderij ook reeds vijf lammetjes. Aan de vooravond van het twaalfde visserijfeest Het programma van het twaalf de visserijfeest heeft zodanige vormen aangenomen, dat het be stuur-jt van - het visserij comité Het restaurant ,,'t Koetshuis", gelegen op een van de mooiste plekjes van de Utrechtse heu velrug aan de rijksstraatweg VeenendaalEist, is donderdag middag totaal uitgebrand. De brandweerkorpsen van Veenendaal, Rhenen, Eist en Achterberg gingen na het alarm met groot materieel het vuur te lijf, maar het kurkdroge, over wegend uit hout opgetrokken gebouw was in korte tijd een vuurzee. De brand begon in de keuken, waar op een gegeven moment een pan met frituurvet omviel. Er ontstond een felle steekvlam die men spoedig de baas was. De vlam had echter het inwen dige van de schoorsteen doen ontbranden. In een minimum van tijd sloeg het vuur uit het dak van het hoofdgebouw. Per soneel en gasten stelden alles in het werk om nog een deel van de inventaris te redden, waar onder talrijke antieke voorwer pen. Ook de wijnkelder kon voor het grootste deel worden leeg gehaald. Hoewel er aan het redden van het gebouw niet viel te denken, hadden de brandweerkorpsen te kampen met een tekort aan wa ter op dit hoge punt van de Utrechtse heuvelrug. Het blus water moest op 100 meter af stand van de plaats van de brand worden betrokken uit een brand- kraan, waarop echter onvoldoen de druk stond. Men was daarom hoofdzakelijk aangewezen op water uit de tankwagens. De eige"aar van het koetshuis, de heer H. Frisch, Zwitser van origine en ook eigenaar van het Rotterdamse Parkhotel, ver klaarde wel te^en brandschade te zijn verzekerd, maar hij be twijfelt of de verzekeringspen ningen voldoende zullen zijn om ook de moeilijk vervangbare in ventarisstukken te vergoeden. De eigenaar heeft het plan, al of niet gebruik makend van de thans geblakerde muren, ,,'t Koetshuis" op dezelfde plaats te herbouwen. De schade wordt geschat op 200.000,—. verband met hun vooropleiding voor te zware eisen stelt. Dit heeft tot gevolg dat het niveau van het onderwijs aan de hogere technische school een verlaging dreigt te ondergaan, omdat de leerstof noodgedwongen aange past moet worden aan leerlin gen, die anders zeker niet zou den kunnen meekomen. Dienten gevolge heeft de H.T.S. zich al moeten beperken tot de behan deling van op zichzelf wetens- waardige technische leerobjec- ten, zonder voldoende onderling verband te kunnen aanbrengen. Dit klemt te meer doordat het aandeel van de kandidaten met H.B.S.-diploma een dalende lijn vertoont. Als gevolg hiervan is het niveau van de behandelde leerstof, zeker met betrekking tot de mechanica (zowel theo retisch als praktisch) gedaald, vergeleken bij wat op de M.T.S. 30 jaar geleden werd behandeld. In afwachting van de toestand die geleidelijk zal ontstaan wan neer de Mammoetwet van kracht zal worden, is een voorstel aan hangig op een aantal scholen ter behoud van het niveau van de H.T.S. een voorbereidend jaar in te voeren, voor hen,, die min der dan vijf jaar middelbaar on derwijs hebben voltooid. Dit jaar zou dus ten dele de plaats kun nen vervullen van de vierde en vijfde klas van het h.a.v.o. (de toekomstige 5-jarige H.B.S.Dit voorstel verdient stellig krach tige ondersteuning, gezien de vele mislukkingen en vertragin gen, die thans zo kenmerkend zijn voor een groot deel der H.T.S.-leerlingen. Het betere aanvangsniveau in de basisvak ken zal deze euvelen kunnen ondervangen, waardoor vooral aan de integratie van de gedo ceerde vakken meer zorg zal kunnen worden besteed. Slechte service leidde tot arrestatie De politie in Oss heeft de 34- jariee Rotterdammer G. K. en de 38-jarige J. B. eveneens uit Rotterdam, die verdacht worden van oplichting, aangehouden en in bewaring gesteld. De mannen dienden zich bij verschillende huisvrouwen in Oss aan als ser vicemonteurs van wasmachines, terwijl zij dit niet zijn. De werk zaamheden aan de apparaten ge schiedden in enkele gevallen te Oss onvakkundig en de prijzen waren fors. Bij het hoofdkantoor van de fabriek, die de betreffende was machines fabriceert, kwamen uit geheel Brabant en Zeeland klachten over het optreden van beide mannen binnen. Wasmachines die altijd goed gefunctioneerd hadden, bleken na de servicebeurt niet meer zo best te zijn. APPELS DIT JAAR GOEDKOOP Het ziet er naar uit dat de appels dit jaar goedkoop zullen worden. Bij de openbare fruit- verkopingen van het late fruit in de Betuwe waren de prijzen voor de boomgaardbezitters zeer slecht. Voor de goede soorten betaalde men 13 tot 16 cent per kilo „op het hout". Voor de oudere percelen met de niet ge wilde variëteiten telde men na veel twijfelen 5 tot 8 cent per kilo neer. Als de export beperkt blijft, zal ook het betere .fruit dit jaar niet veel opbrengen mede in verband met de goede oogst, zo verwacht men in de Betuwe. Hopelijk worden de appels dan ook in de kleinhandel goed koper. Explosie op jacht; zeven gewonden Aan boord van het jacht van de familie W. v. d. Waaden in Wijk en Aalburg heeft zich don derdagmiddag een hevige ont ploffing voorgedaan. Man, vrouw en vijf kinderen moesten met min of meer ern stige verwondingen in een zie kenhuis in 's-Hertogenbosch worden opgenomen. De explosie deed zich voor, toen de heer Van der Maaden de motor wilde starten. De poli tie denkt aan de mogelijkheid van gemorste benzine als oor zaak van de ontploffing, die ge paard ging met een meters hoge steekvlam. De gehele motor is uiteengespat. Het schip heeft veel schade opgelopen. Verjaarsgeschenk De 16-jarige Van D. alhier had geen beste verjaardag met zijn nieuwe brommer. Hij reed door een verkeerde manoeuvre in de Kapellestraat met zijn verjaars geschenk door de etalage yan de 21. Nauwelijks waren Aram en diens reisgenoot uit het ge zicht verdwenen of de gestalte, die hun vertrek had gadegesla gen, maakte zich haastig los uit de struiken waarin zij verscho len had gezeten en repte zich naar de plaats waar zij haar paard had achtergelaten. Een ogenblik later stormde zij, haar rijdier onbarmhartig de sporen gevend langs een verbor gen pad het woud in. Zij kende de omgeving en wist dat deze weg ongeveer een uur rijden verder de grote weg sneed, waar langs Aram en Palermo argeloos verder trokken. En bij die ge dachte speelde een onaangename glimlach om haar mond. De avonturier was zich het gevaar dat hen dreigde in het geheel niet bewust. Glimlachend sloeg hij de dichter Palermo gade, die geestdriftig voor hem uitreed en jubelend de schoon heid van woud en ochtendstond bezong. „Aanschouw dit prille groen; des zonneglans!" declameerde hij vol vuur. „Zoudt ge u niet kunnen voor stellen, dat schone nymfen zich in ginds struweel verborgen hou den, lieflijk en zacht. Waarschijnlijk zou zelfs de dichter begrepen hebben dat dit beeld weinig overeenkwam met de werkelijkheid als hij de groep. zwaarbewapende krijgers had kunnen zien die zich niet ver van de plaats waar zij reden, in het struikgewas verborgen hielden. Toen het gekletter van paarden' hoeven naderde, wendde de voorste zich snel om. Een ogen blik later stormde de verspieder op hem toe, en zijn schuimend paard inhoudend schreeuwde hij hem toe: „Maak u gereed, Mes- sire! Zij komen! Betaalde afd. van K. F. C. wordt F. C. Zaanstreek Het bondsbestuur van de K.N. V.B. heeft de Koger semi-prof- club K. F. C. toestemming ge geven tot een splitsing over te gaan van de semiprof- en de amateur-afdeling. De semiprof- afdeling zal voortaan in de tweede divisie uitkomen onder de naam F. C. Zaanstreek. De amateurs van K. F. C. zijn inge deeld in de 4e klasse B van het district west 1. Tiemen Groen kampioen achtervolging bij de amateurs De 18-jarige Fries Tiemen Groen, die een week geleden voor het eerst een wedstrijd op een wielerbaan reed en toen de wereldtijd van 4 min. 56,3 sec. liet afdrukken over 4 km, heeft volgens de verwachtingen de Nederlandse titel bij de amateur achtervolging veroverd. In de finate versloeg hij titel houder Oudkerk met ruim ver schil: 5.00.4 tegen 5.09.5. TWEE NEDERLANDSE RECORDS VERBETERD Tijdens de tweede avond van de nationale zwemkampioen- schappen in Den Haag verbeterde Klenie Bimclt het Nederlands re- cord op de 100 meter schoolslag (50 meterbaan). Zij won de eerste serie in 1 min. 18.4 sec. Haar Ne derlands record stond op 1 min. 19 sec. Het wereldrecord op deze af stand is in handen van de Ameri kaanse Claudi Kolb met 1 min. 17,9 sec. Het Nederlands record 25 meterbanen staat op naam van Klenie Bimolt met een tijd van 1 in. 17.8 sec. OOK JOHAN BONTEKOE. Op het laatste nummer van de tweede dag van de nationale zwemkampioenschappen - de se ries van de 200 meter vrije slag - vestigde Johan Bontekoe met een tijd van 2 min. 2,9 sec. een nieuw Nederlands record voor 50 en 25 meterbanen. Het oude record op deze afstand was sinds de Euro pese kampioenschappen van Leip. zig (twee jaar geleden) reeds in handen van Bontekoe met 2 min. 04,3 sec. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 29 juli j.l. be sloten om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 medewerking te verlenen aan: a. het Genootschap tot Opvoe ding te Roosendaal t.b.v. de R. K.-meisjesschool, Korte Kerkstraat 19 alhier; 1. voor de aanschaf van 19 leerlingensets; 2. voor de inrichting van een zolderruimte voor het vak handenarbeid; b. het bestuur van de St. Willi- brordusschool, Begoniastraat 2 alhier, voor de aanschaffing van leermiddelen voor 10 leer. lingen van de tweede klas. Terneuzen, 4 augustus 1964. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, H. RIJPSTRA, burgemeester, J. VERSPRILLE, loco-secr.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3