HET DURE RUNDVLEES Goldwater bij lohnson Radio en Televisie UIT GEVANGENIS TE LEEOWARBEN Twee nog voortvluchtig DIS VRIJE ZEEUW Pagina 1 GEWIJZIGDE PRODUKTIEVERHOUDINGEN ANDERE EETGEWOONTEN EN. GEMISTE KANSEN! Polio in Franse stad MILITAIRE PARADE IN CAIRO Gouden personenauto R.A. I. in februari „Shell" ontdekt olieveld in Oman Aardgas verwarming voor woonwijk in Delft Russisch® „Sonde-I" passeerde Venus Ui. MAANDAG/DINSDAG 27/28 JULI 1964 Op het ogenblik bestaat in Nederland grote belangstelling voor de vleesproduktie, zowel bij de consument als bij de producent. De reden ligt voor de hand: kort geleden bereikten de prijzen van rundvlees hij de slager een hoogte als nooit officieel is ge noteerd. Dank zij de wat ruimere invoer is de top alweer voorbij, maar de prijs blijft hoog, met name die van rundvlees. men. Er is echter nog een twee de. Gering reproduktie- vermogen Een kip kan in één jaar 2 en meer nakomelingen krijgen. Een varken enige tientallen. Het rund echter maar één, in nor male gevallen. Vandaar dat snel le omschakeling op grote vlees produktie tot de onmogelijkhe den behoort. Men zou daarmee de eigen veestapel eenvoudig uit roeien. Wél kan men zich afvra gen, of het goed is een kalf te mesten in plaats van een rund van één tot twee jaar. Als het laatste voordeliger is, zal dat zeker meer ingang vinden. Tot voor kort was de vetmes terij geen lucratieve bezigheid. Men zocht het dus meer en meer in de melkproduktie. Wanneer de vleesprijzen lange tijd goed op peil blijven zal men zeker over schakelen naar de vetweiderij, temeer daar zij zeer weinig ar beid vraagt. Een andere oplos sing is er niet. Het werk, de in vesteringen en de risico's moeten nu eenmaal betaald worden. En alle waar is naar zijn geld in de vleessector. Eerste kwaliteit kan nergens ter wereld goedkoop voortgebracht worden. En de consument dan De consument die persé de beste kwaliteit wenst, zal daar voor voortaan meer moeten be talen dan vroeger. Er zijn echter ook mindere kwaliteiten, die Te hoog? Dat is moeilijk te zeggen. Voor de consumenten uit de groep met de lage inkomens zeker, maar dat wil nog niet zeggen, dat de prijs economisch gezien te hoog was. De produ cent, met name de kalvermester had eindelijk weer eens een goe de tijd, maar als wij zijn gemid delde winst over de laatste drie jaar berekeningen, is hij er toch niet rijk van geworden. Overal schaarste In de gehele E. E. G. heerst nog een tekort aan rundvlees. Argentinië kon wegens droogte niet voldoende leveren en dus togen de Franse inkopers naar de Verenigde Staten. Voor het eerst in de geschiedenis voerde Frankrijk rechtstreeks uit Amerika grote hoeveelheden in, dit jaar reeds 25.000 ton zodat de verhouding tussen Frankrijk en Amerika opeens verbeterde! Tot dusver had Frankrijk vaak een overschot aan rundvlees gehad; dit schijnt voorlopig wel voorbij te zijn. Engeland is traditioneel importeur van vreemd vlees en Nederland ook. Italië en Duits land eveneens. Er is dus schaarste in de E. E. G. en zeker mag men zeggen, dat de nieuwe Europese regeling tot doel heeft de produktie te bevor deren. Dat geschiedt doordat een interventieprijs is vastgesteld, die een bodem in de markt legt. In zekere zin is dit wel een be- scherminmg van de producent, maar het belang van de consu ment -komt er toch niet mee in het gedrang, zoals vaak wordt betoogd. De reden is, dat men in derde landen wel goedkoper rundvlees kan kopen, maar dat verandert niets aan de hoge prijzen voor eerste kwaliteit. Het Amerikaan se vee wordt zó intensief met granen gemest, dat het naar onze smaak veel te vet is. Eerste kwaliteit vlees komt daar niet of bijna niet vandaan. Argentinië is tijdelijk uitgeschakeld en De nemarken, dat traditionele leve rancier van Engeland is zou de schaarste op de Euromarkt nauwelijks kunnen beïnvloeden. Nieuwe wegen Omdat wij voor eerste kwali teit vlees aangewezen zijn op de Europese produktie, heeft men gezegd, dat die produktie dan maar eens nodig nieuwe wegen in moest slaan. In plaats van on ze zwartbonten, blaarkoppen en roodbonten moest men gaan kruisen met uitheemse vleesras sen. Nog beter zou het zijn die vleesrassen hier in te voeren en te fokken. Wat is hiervan waar? He tis mo gelijk, dat een sterk in de melk- richting gefokte veestapel, wan neer de koeien gedekt werden door een stier van een vleesras, kalveren zouden geven die wat meer aanleg hebben voor vlees vorming. De kruisingen en hun mogelijkheden willen wij dus niet bij voorbaat afkeuren, al moet nog worden afgewacht of zij ooit van betekenis zullen wor den. De vleesrassen (Charolais, Shorthorn enz.) kunnen ons ech ter helemaal niet helpen. De consument, die wel eens plaatjes heeft gezien van deze vleesko lossen meent, dat zij bijzonder goedkoop en goed vlees produ ceren. Niets is echter minder waar. De kwaliteit hangt nauw samen met de leeftijd en de voe ding. Maar de opfok is duur en eijr zo'n dier zijn maximale spierontwikkeling heeft bereikt (spieren zijn vlees), zijn enige jaren voorbij gegaan. Dat zou onder onze omstandigheden de vleesproduktie peperduur ma ken. Twee ruggen uit één varken Vroeger werd ons geleerd, dat het onmogelijk was twee ruggen uit één varken te snijden. Men kon koeien of in de melkrichting fokken of in de vleesrichting, niet in beide. In werkelijkheid kunnen de eigenschappen vlees en melk even goed samengaan als blond haar en blauwe ogen bij de mens. Wel kan men zó aansturen op een groot lichaam, dat men geen gelegenheid heeft de melkpro duktie te verbeteren en zo komt het, dat er vleesrassen zijn die niet of nauwelijks nog melk ge noeg geven om de eigen kalveren te voeden. Maar als het om wer kelijk eerste kwaliteit vlees gaat zijn onze Nederlandse veeslagen (uitzonderingen daargelaten) bij zonder geschikt. Ook in België heeft men grote rassen die veel vlees leveren en toch een hoge gemiddelde melkproduktie be reiken. De twee ruggen zijn dus inder daad wel mogelijk. Zelfs kan men zeggen, dat ons melkvee beter vlees levert dan vele vlees rassen. De consument wil n.l. mager vlees en niet teveel vet. Dan moet men een rund hebben dat goed bespierd is, maar niet een dier dat geen melkvorming in aanleg kent. Deze biologische wet kan men niet veronachtza-land- en tuinb.; 12.33 Voor de 'echt niet minderwaardig zijn. Ze moeten nu eenmaal gegeten wor den, omdat het anders zo ver zou komen dat wij van het hele beest maar 10% opaten en de rest weg gooiden. Dat kan nu eenmaal niet. Op dit gebied zou de con sument nog heel wat meer voor lichting kunnen ontvangen. Nog kort geleden werden de hoge vleesprijzen voor de t.v. bespro ken. Men merkte toen op, dat kip, vis en eieren toch bepaald niet duur waren. Maar de com mentator besloot de uitzending met de opmerking, dat die ver vangingsmiddelen wel goedkoop waren, maar het zo slecht deden als vervanginigsmiddel voor vlees op de tafel. Ja, als het zó ver zou komen, dat men zelfs na het eten van kip of vis nog rundvlees zou ver langen, dan zouden wij ons toch moeten afvragen waar men heen wil. Uit een oogpunt van voeding zou dat dwaasheid zijn. Zelfs eie ren zijn een volwaardig vervan gingsmiddel voor vlees en hoe goedkoop waren ze niet! Dat de huisvrouw er geen jus van kan maken is waar, maar daarvoor is nu ook weer niet het duurste vlees nodig. Het is dus bepaald onjuist de hoge vleesprijzen te wijten aan fouten van de veehouder of de regering. Het is een ontwikke ling die enerzijds samenhangt met de internationale marktsitu atie, anderzijds met de veran derde vraag van de verbruiker. Bezien wij tenslotte de zaak van de agrarische kant, dan moet ge zegd worden, dat te weinig is ge wezen op de waarde van kip (slachtkuikens). Hier had een zeer intensieve collectieve recla me het gebruik blijvend kunnen vergroten en dat dit nodig is zal vermoedelijk spoedig genoeg blij ken. Ook het ei is onvoldoende naar voren gebracht als vol waardige vleesvervanger. En doordat het goedkopere varkensvlees en de nog goed kopere vis óók uitkomst brach ten, zijn hier wellicht toch kan sen gemist. Dat men nu nog ver wijten krijgt van de consument, is echter onnodig. De republikeinse presidentiële kandidaat senator Goldwater heeft vrijdag op het Witte Huis zijn aangekondigde onderhoud met president Johnson t gehad. De bespreking tussen beide man nen, die op verzoek van Gold water is gehouden, heeft 16 mi nuten geduurd. Na afloop werd de volgende verklaring uitgegeven: „De pre sident heeft met senator Gold water over de stappen gespro ken, die hij heeft gedaan om spanningen als gevolg van ras sentegenstellingen, te voorko men. Senator Goldwater heeft als zijn mening te kennen ge geven dat dergelijke spanningen moeten worden vermeden. De president eh de senator wa ren het hierover eens". De woordvoerder van het Wit te Huis, Reedy, die de verklaring voor verslaggevers voorlas, wei gerde hier verder Iets aan toe te voegen. Hij verklaarde dat John son en Goldwater onder vier ogen met elkaar hadden gespro- keuring aan senator Goldwater voorgelezen. Goldwater was het Witte Huis via een zijingang binnenge komen, om de wachtende ver slaggevers te vermijden. Hij ver liet de presidentiële woning op dezelfde wijze. De senator uit Arizona heeft verklaard dat hij niet van plan was de president een formeel voorstel te doen, om het vraag stuk van de burgerrechten bui ten de campagne voor de presi dentsverkiezingen te houden. Hij wilde slechts een „bespreking in algemene lijnen van de cam pagne en overleg over de wijze waarop het scheppen van moei lijkheden, of het verergeren van bestaande tegenstellingen, kan worden voorkomen". De gezondheidsautoriteiten van de stad Marmande in zuidwest- Frankrijk hebben de bevolking opgeroepen zich met spoed te laten inenten tegen kinderver lamming. Bij 14 mensen is deze ziekte de laatste dagen geconsta- ken. De door hem voorgelezen i teerd. Er is al één sterfgeval als verklaring was eerst, ter goed- gevolg van de ziekte: een 21- I jarige zwangere vrouw. Ter gelegenheid van de 12de verjaardag van de revolutie, is in de Egyptische hoofdstad een militaire parade gehouden, waar aan o.a. werd deelgenomen door zware tanks en geleide projek- tielen. Van 18 tot en met 28 februari 1965 zal in de nieuwe R. A. I. te Amsterdam de 50e R.A.I.-ten- toonstelling van personenauto's worden gehouden- In 1895 werd de eerste Jl. A. I.- tentoonstelling in de nu reeds lang verdwenen Amsterdamse militiezaal gehouden. De laatste personenauto-R.A.l'. werd door 371.000 personen be zocht. De prospectiedienst van de „Shell" heeft volgens het Britse blad „Sunday Times" een be langrijk olieveld ontdekt in het sultanaat Oman, een Brits pro tectoraat. Hieruit zouden per jaar miljoenën tonnen olie ge wonnen kunnen worden. Deze vondst zou, aldus het blad, de aanspraken van Saoedi-Arabië op bepaalde gedeelten van Oman kunnen doen herleven. In 1959 deed zich daar een bloedige op stand voor, aangestookt door Saoedi-Arabië en aanhangers van president Nasser. Reizen van vakantiegangers geannuleerd Tengevolge van moeilijkheden bij het reisbureau Fiesta-tours in Londen, dat een bijkantoor in Rotterdam heeft, zal een groot aantal Nederlandse vakantiegan gers hun reis naar Majorca en Barcelona niet kunnen maken. De contacten welke de vakantie gangers voor hun vliegreizen hadden afgesloten, zijn geannu leerd. Er zijn echter maatrege len getroffen waardoor de toe risten geen financiële strop zul len lijden. De middelen van het reisbureau zijn hiervoor zeker gesteld. De passagiers zijn van de annulering op de hoogte ge steld. Uit de strafgevangenis te Leeu warden zijn vrijdagmiddag drie gevangenen ontsnapt. Een van hen, de 47-jarige M. S„ is intus sen weer gegrepen. De beide an deren. de 45-jarige A. S. en de 37-jarige Duitser S. G., zijn nog voortvluchtig. Allen rijn wegens diefstal met braak tot .vrij lang durige vrijheidsstraffen veroor deeld. TRALIES VERBOGEN Het drietal was werkzaam in de kleermakerij op de derde ver dieping van de gevangenis. In recteur van de gevangenis appel had laten houden werd pas dui delijk, dat er een ontsnapping was .geweest. Voor Smal duurde de vrijheid slechts kort. Hij werd tegen vijf uur ingerekend in Leeuwarden- Zuid. De beide anderen ziin nog niet achterhaald. Alle uitvals wegen van Leeuwarden worden streng bewaakt en de politie speurt intensief naar de gevluch te gedetineerden, tot nu toe ech ter zonder resultaat. Als een der eerste gemeenten in ons land gaat Delft 'n com plete woonwijk van ruim twee duizend woningen centraal verwarmen met aardgas. Het betreft niet de woningen die gebouwd worden door een combinatie van onder andere vier woningbouwverenigingen, de gemeente en de stichting woningbouw ambtenaren tech nische hogeschool- In de gemeenteraadsvergadering van woensdag komt een voor stel aan de orde om 3,5 mil joen gulden te voteren voor de bouw van ketelhuizen en de aanleg van de leidingen. Voor de woningen die in de winter 19641965 gereed zul len komen, zal gebruik worden gemaakt van raffinaderijgas tot aardgas beschikbaar komt. Het Russische ruimtetoestelx, „Sonde-I" is de afgelopen week de planeet Venus gepasseerd, zo deelden wetenschappelijke krin gen in Washington mee. Volgens deze kringen wijst het feit, dat de Sowjet-Unie hier geen mede delingen over heeft gedaan, erop dat de Russische geleerden er niet in geslaagd zijn gegevens te verkrijgen van hun toestel, dat zich al 112 dagen in de ruimte bevindt. De Sowjet-Unie be schreef de „Sonde-I" als een klein weerkundig laboratorium, toen ze 2 april j i. door een Rus sische kunstmaan uit een par- keerbaan rond de aarde werd ge lanceerd. Amerikaanse controle stations en observatoria consta teerden echter, dat de koers van het toestel verscheidene malen met radiosignalen van de aarde gewijzigd werd tot hij in de richting van Venus leidde. Vol gens genoemde kringen passeer de de „Sonde-I" woensdag j.L de planeet op grote afstand. Westelijke geleerden hadden eerder de mogelijkheid geopperd, dat de „Sonde-I" was gelanceerd voor een landing op Venus of voor een vlucht langs de planeet op kortere afstand dan de Ame rikaanse „Mariner-II" op 14 de cember 1962. Laatstgenoemd toe stel passeerde Venus op een af stand van ongeveer 35.000 kilo meter en zond belangrijke gege vens over de dampkring en tem peraturen van die planeet naar de aarde. een onbewaakt ogenblik hebben zjj kans gezien de tralies van een raam te verbuigen en zich met een touw laten zakken op het dak van een aan de gevan genismuur uitgebouwde voor malige uitkijkpost. 'Vandaar wis ten zij de begane grond te be reiken. Vast -staat dat een van de drie in gevangeniskleren langs het huis van bewaring het gevangenisterrein heeft ver laten. De bewaker zag hem lo pen, maar realiseerde zich niet zo gauw, .dat het hier een ont snapte gevangene betrof. Toen hij had geïnformeerd en de di- Dader-s .grote inbraak in Korteiihoef gearresteerd De rijkspolitie te Kortenhoef heeft ,n samenwerking met de districtsrecherche der rijkspolitie te Amsterdam de twee daders gearresteerd van een medio juni gepleegde grote inbraak in de woonboot van de familie Van L. te Kortenhoef waarbij goederen vooy een waarde van ƒ30.000 werden gestolen. Het zijn de 35- jarige monteur D. van 't H. uit de hoofdstad en zijn 20-tjarige vriendin de schoonmaakster Si I. S„ die bekend hebben en in middels al voor de officier vanj justitie te Amsterdam zijn .geleid.) Nagenoeg de gehele <buit,' vier bontmantels, wen aantalj camera's, herloges en enkele verrekijkers, zijn teruggevonden' in «en optrekje te Ouderamstel waar (de monteur woonde. Om dat .aanvankelijk het vermoeden, bestond .dat nog meer personen: in (deze zaak waren betrokken heeSt ,de rijkspolitie die het twee tal vorige week vrijdagochtend toen rij op weg waren naar hup' werk aanhield, eerst vrijdag pas hum aanhouding bekend kunnens maken. IDe man noch zijn vrien din rijn eerder met politiefflf jus titie am aanraking geweest. De jongedame w,as ter plaatse be kend <en met een auto ging het .tweetal in 'de nacht van 12 op 13 juni naar de woonboot. Met een glassnijder werd oen stuk-glas uit de ruit van tde toegangsdeur, verwijderd en daarna werd de deur van binnenuit geopend. Ner gens kon de recherche sporen ontdekken. Er waren geen vin gerafdrukken zodat hij de indruk kreeg dat hier routiniers aan het werk waren geweest. De gedu peerde familie, die verzekerd is,- kreeg een brief waarin haar werd aangeboden de gestolen goederen terug te kopen voor: ƒ15.000. Voorts werden in de brief aanwijzingen gegeven hoe kenbaar moest worden gemaakt als* men op dit aanbod wilde in gaan. Er moest dan een adver tentie in een krant geplaatst worden. In overleg met de poli tie deed de familie Van L. dit en zo kreeg de recherche een spoor in handen. In een tweede brief DINSDAG 28 JULI 1964 T HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00. Nws.; 8.15 Lichte gram.; 9.00 Ochtendgymn.; 9.10 De groente man; 9.15 Klas. gram.; 9.35 Wa- terst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Nws.; 11.02 Voor de zieken; 12.00 Licht ensemble met zangsol.; 12.20 Regerings- uitz.: Uitz. voor de landb.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Metropole ork. en klein radio koor; 13.00 Nws.; 13.15 Meded., event, act. of gram.; 13.25 Beurs- ber.; 13.30 Licht ensemble met zangsol.; 14.00 Voor de kind.; 15.00 Sopraan en piano; Klas. liederen; 15.20 Het kan piet al tijd kaviaar zijn, hoorsp. 2 (herh. van 28 april 1963)16.00 Nws.; 16.0 Pianorec.: Moderne muz,; 16.30 Lichte gram.; 17.25 New York calling, praatje; 17.30 Voor de teenagers; 18.00 Nws.; 18.15 Event, "act.; 18.20 Pianoduo; Lichte muz.; 18.30 R.V.U.; He dendaagse beeldende kunst; W. Hussem, door George Lampe; 19.00 Paris vous parle, gespr. brief uit Parijs; 19.05 Muz. is troef (e.o.)20.00 Nws.; 20.05 Klas. orkestmuz.; 21.00 De be wogen zomer van 1914, klankb.; 21.40 Licht ork.; 22.10 Schwetzin- ger Festsplele 1964; Instrument, ensemble; 22.30 Nws.; 22.40 Act.; 23.00 Klas. graqi.j 23.55—24.00 Nws. - iïülit HILVERSUM Ut 7.00 Nws.; 7.10 Morgengebed; 7.15 Lichte gram.; 7.55 Overweging; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram., praatje voor de vrouw, toeristische tips en progr. voor de kind.; 10.05 Lichtbaken, lez. (herh.); 10.15 Klas. en lichte gram.; 11.15 Ope- ramuz.; 11.50 Volaanvoor uit, lez.; 12.00 Angelus; 12.04 Lichte gram.; 12.30 Meded. t.b.v. boeren; 1245 Lichte gram.; 12:55 Kath. nws; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte gram.; 14.00 Voor de plat telandsvrouwen 14.10 Raaien maar!, muz. spelletje; 15.10 Klas. en lichte gram.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 U hebt voorrang: Godsd. progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lichte gram. voor de tieners, met boekentips voor kind.; 17.50 Regeringsuitz. Godsd. op de Nederl. Antillen in de compagniestrijd; 18.00 Pöpul. gram.; 18.50 Voor de kleuters; 19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.25 Dansmuz.; 20.00 Die Frau ohne Schatten, opera; 22.25 Boekbe- spr.; 22.30 Nws.; 22.40 Liedjes; 23.10 Lichte gram.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI,)t 12.00 Nws.; 12.03 Gram.; 12.15 Amusements- muz.; '(12.2512.30 Weerber.;)' 12.50 Beursber. en progr.-overz.; 13.00 Nws.; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws.; 14.03 Operettemuz.; (Om 15.00 Nws.;) 16.00 Nws.; 16.03 Beursber.; 16.09 Kamer muz.; 16.35 Liederen; 17.00 Nws. en ,ber.; 17.15 Noordzeefestival; 17.45 Volksconc.; 18.00 Nws.; 18.03 Voor de sold.; 18.28 Paarde- sportber.; 18.30 Showprogr.; 19.00 Nws, en radiokroniek; 19.40 Gram.; 19.50 Syndlkale kroniek; 20.00 Casinomuz.; 21.30 Vocale muz.; 22.00 Nws.; 22,15 Zuid- Amerikaanse volksmuz.; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Gram.; 23.00 Nws.; 23.05 Klas. muz.; 23.55 Nws.; 24.000.10 Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's NED. TV: 19.30 Vrije nieuws garing Dora en Meivin, tv- film; 20.00 Journ.; 20.20 Achter het nws.; 20.45 Hollywood, het einde van een droom, document, film; 21.40 Dick Powell Kelly, de onoverwinnelijke, tv-film; 22.30—22.35 Journ. VLAAMS BELG. TV: 19.30 Ivanhoe, feuilleton; 20.00 Nws.; 20.25 Penelope, uitz. voor de vrouw; 20.55 Speelfilm: De ver liefde professor, comedie; 22.30 Nws. WOENSDAG 29 JULI 1964 HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Soc. strijd!.; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws. en soc. strijdl.; 8.18 Lichte gram.; 8.40 Kinderstrip; 8.50 Ochtendgymn. voor de vrouw; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Klas. gr.; 9.35 Waterst.; 9.40 Twee boeken één boodschap, lez. (2); 10.00 Lichte gram.; 11.00 Nws.; 11.02 Vrij entree, cabaret; 11.20 Licht ork. met zangsol. en licht vocaal ensemble; 11.45 Pianorec.: Mo derne muz,; 12.05 Ritm. strijk- ork.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Voor het plattel.; 12.38 Musette-ork.; 13.00 Nws.; 13.15 Roemeens ork.; 13.45 Pe king benaderd door zijn buren, lez.; 14.00 Grepen uit de muziek geschiedenis, muz. lez.; 14.50 OP bezoek bij nieuwe bewoners, toe- spr.; 15.00 Verzoekprogr. voor de jeugd; (Om 16.0016.02 Nws.;) 16.30 Voor de zieken; 17.00 Wegwijzer: tips voor vakan tie- en snipperdagen, afgewis seld met gram.; 17.50 Regerings uitz.: Geven en nemén. Tips voor en van luisteraars; 18.00 Nws.; 18.15 Dansork. met zang sol.; 18.50 Lichte gram.; 19.00 Voor de kind.19.10 Artist, staal kaart; 19.40 Licht orgelspel; 20.00 Nws.; 20.05 Muz. vakantietrips; 20.55 De man met het hamertje, hoorsp. (herh. van 4 okt. 1961); 22.00 Lichte gram.; 22.20 Sport halverwege; 22.30 Nws.; 22.40 Balans, ,act. kroniek; 22.50 Lichte gram.; 23.10 Jazzmagazine; 23.55 —24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Dagopening; 7.20 Lichte gr.; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws.; 8.15 Gewijde muz.; 8.30 Amusements- muz.; 8.45 Radiokoor; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Lichte gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Klas. ka mermuz.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Moderne gram.; 11,15 Lich te gram.; 12.00 Licht instrument, trio; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Klas. gram; 12.37 Ned. Herv. kerkd.; 13.00 Nieuws; 13.15 Licht instrument, kwintet; 13.40 Transistor, licht progr.; 15.00 Moderne gram.; 15.20 Strijkkwartet: Moderne muz.; 15.50 Bijbelvert. voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.00 Licht instrument trio; 17.15 Jazzmuz.; 17.45 Accordeonork.18.05 Vocaal ensemble: Geestel. liederen; 18.30 Het spektrum; 18.45 Nieuwe gr.; 19.00 Nws. en weerpraatje; 19.10 Muz. van het Leger des Heils; 19.30 Radiokrant; 19.50 Radio krant; 19.50 Radio ork. van Be- romünster met sol. en mannen koor. Klas. muz.; 21.10 Natuur in nood, document, over de na tuurbescherming (3); 21.25 Mu sette-ensemble met zangsol.; 21.50 Kanttekeningen; 22.00 Ne der!. volksmuz.; 22.30 Nws. en SOS-ber. (herh.); 22.40 Dagslui ting; 23.00 Gewijde orgelmuz.; 23.10 Vreemdeling in onze we-' reld. lez.; 23.25 Lichte gram.; 23.45 Volksliedjes; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL '(VI.)12.00 Nws.; 12.03 Gram.; 12.15 Amusements- muz.; (12.25 Weerber.;) 12.50 Beursber. en progr.-overz.; 13.00 Nws.; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws.; 14.03 Operaconc.; (Om 15.00 Nws.;) 15.45 Schoolkoren; 16.00 Nws.; 16.03 Beursber.; 16.09 Luchtig vakantieprogr.; 17.00 Nws. en ber.; 17.15 Clavecimbel- ree.; 17.40 Gram.; 18.00 Nws.; 18.03 Voor de sold.; 18.30 Leken- moraal en -filosofie; 18.50 Gram.; 19.00 Nws. en radiokroniek; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Openbaar kunstbezit; 20.15 Show Time; 21.00 Noordzeefestival: Conc.; (Om 22.00 Nws. en ber.;) 23.00 Nws.; 23.05 Klankb.; 23.55 Lich te muz.; 23.55 Nws.; 24.000.45 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. TV: 17.00 De Verrekijker, intern, jeugdjourn.; 17.1017.45 Voor de kind.; 19.30 Barend de Beer, film voor de kind.; 19.35 De Beverly Hillbillies, tv-film; 20.00 Journ.; 20.20 Memo; 20.35 Wegwijzer, vakantie-quiz; 21.00 ■•1418: de oorlog, die een eind aan alle oorlogen moest maken, document, progr.; 22.33 Dagslui ting; 22.4022.45 Journ. Experiment, uitz. op het twee de net (kanaal 27)20.35 Jazz- progr.; 2L00—22.40 Een zaak van leven en aood, speelfilm. VLAAMS BELG. TV: 19.00 Voor de kleuters; 19.20 Voor de jeugd; 19.55 De weerman; 20.00 Nws.; 20.25 Tweemaal drie in de zes, liedjesprogr.; 21.00 Delven naar het verleden, een praatje over archeologie; 21.50 Openbaar kunstbezit; 22.00 Slapen op wie len, document, over slaapwagens, ligrijtuigen en ferrys (herh.); 22.35 Nws. werden nadere aanwijzingen ge-' geven, die de zaterdag na de ar-j restatie van het tweetal opge-j volgd hadden moeten worden. De eerste brief gaf de politie de aan- wijzing dat men met „amateurs" te doen had die de „poet" niet' kwijt konden. Vijf brandkastkrakers in Amsterdam aangehouden 'ij Vijf mannen, die vrijdag bij een inbraak in een kantoor van een, autobandenhandel in Alkmaa^ een brandkast meenamen zijn!' korte tijd later met hun auto en de brandkast op de Spieringweg| in de Grote IJpolder te Amster dam gearresteerd. De Alkmaar-; se politie had, zonder dat zij toen van de brandkastkraak wist, de aanhouding van de wagen ver-j zocht omdat deze in Alkmaar op! verdachte wjjze had gereden. De Amsterdamse agenten waren niet weinig verbaasd over hun, vangst toen zij de auto aanhiel-! den. Een Alkmaarse rijwielagent' zag omstreeks 10 uur een grote grijze wagen op verdachte wijze rijden. Toen hij een stopteken gaf negeerde de bestuurder dit en reed met zeer grote snelheid en veel risico nemend door. De agent zag dat het nummerbord met een jutezak of iets dergelijks was afgedekt. Hij waarschuwde het politiebureau vanwaar aan 'n aantal politieposten in Noord- Holland en ook de Amsterdamse politie werd gevraagd de wagen aan te houden. Bij een eerste verhoor bekenden de mannen dat zij bij een autobandenhandel in Alkmaar, waarvan zij de naam niet wisten, hadden ingebroken. De Alkmaarse politie, door Amsterdam ingelicht, toog op on derzoek uit en vond de deuren van de autobandenhandel (een bijkantoor van een Amsterdams bedrijf) openstaan. Hoeveel geld er in de brandkast zit wist de politie nog niet. Zaterdagmorgen is meegedeeld, dat slechts een bedrag tussen 1500 en 2000 in de brandkast aanwezig was. Enige dagen tevo- ren was een grotere som gelds naar de bank gebracht. Boekhouder verdacht van verduistering De rijkspolitie heeft de 26- jarige boekhouder L. uit Valken, burg gearresteerd. De man, die werkzaam was op het kantoor van een Valken- burgse garage, wordt ervan ver dacht in de loop van anderhalf jaar een bedrag van tenminste 25.000 gulden te hebben verduis terd.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7