is alleen PROVINCIAAL NIEUWS ÏHtiiriitus Ungucntum BEURSO VERZICHT Marktberichten Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW M.u.l.o.-examens Axel Bruinisse Graauw Huist Hansweert Koewacht Nieuw-Namen Sluiskil I Jzendijke Zaamslag De natuurlek® scftaon&eïöscrêmo voor dag* èn voor nacht STILLE MARKT Beursindices (1953 100) 23/7 24/7 27/7 Int. conc. 570.7 569.7 568.2 Industrie 326.5 328.9 327.8 Scheepv. 132.7 134.2 134.4 Banken 227.6 224.5 223.0 MAANDAG/DINSDAG 27/28 JULI 1964 Voor het m.u.l.o.-diploma A elaagden te Goes o.m. de dames C. van Doeselaar, H. de Kunder en N. van der Goes te Terneu- zen; C. Florussen te Zaamslag en de heren M. de Graaf en G, Pruim te Terneuzen. Terneuzen Opening Boerenleenbank Op woensdag 5 augustus a.s. zal burgemeester Rijpstra het bijkan, toor van de boerenleenbank in de Axelsestraat te Terneuzen of ficieel openen. Vakexamen coupeuse Te Breda slaagden voor het vakexamen coupeuse de dames S. de Zeeuw en N. de Fouw te ^erneuzen. Lichte aanrijding Hedenmorgen te kwart voor twaalf stond de heer P. J. B. uit Terneuzen met zijn bestelauto uiterst rechts geparkeerd in de 'Schoollaan. Op het moment dat de heer J. K. B. eveneens uit Ter- jneuzen op zijn brommer zou voorbijrijden, opende de heer B het linkervoorportier van de be stelwagen. De bromfiets kwam hiertegen terecht, maar het liep goed voor hem af. Een en ander bleef beperkt tot lichte materiële schade aan beide voertuigen. Examen machineschrijven Aan het instituut voor kantoor opleiding te Hulst, leraar de heer J. A. Biesbroeck, slaagden voor het diploma machineschrijven de volgende leerlingen uit Axel: P. van Bendegem, D. de Blaay, A. Dey, J. van Driel, E. van Dron- gelen, N. Goossen, B. Hamelink, V. Koster, J. Oggel, V, Lippens, E. Overdulve, P. Penne, I. de Ruyter, E. Sconis, L. Schuitvlot, F. Zegers, C. Hoogwijk, A. de Co- ninck en F. Witte. Baldadigheid De laatste tijd brengen nozems in de buurtschap Spui tal van vernielingen aan in tuintjes e.d. Ook vallen zij herhaaldelijk voor- bijgangers lastig. Deze flinke ke rels komen uit de omliggende ge meenten. De politie is hiervan op de hoogte gebracht en houdt thans een oogje in het zeil. Auto uit de bocht Zaterdagmiddag om ongeveer half vier kwam een personen auto, bestuurd door de heer L. M. J. B. uit Terneuzen, uit de richting Sluiskil de Zuidsingel opgereden. In de beruchte bocht slipte hij, kantelde op zijn rechterzijde en schoof zo de berm in. Door deze manoeuvre werd de auto zwaar beschadigd. 1 Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gehandicapten bezochten jeugdherberg 1 Ruim 20 gehandicapte kinde ren uit Hulst brachten deze da gen een vakantie door in de jeugdherberg te Axel. Dit was voor het bestuur van de onlangs in Terneuzen opgerichte afde ling van de vereniging „Helpt elkander" een gerede aanleiding daar eens een oriënterend bezoek te brengen. De Terneuzense vereniging wilde zich op de hoogte stellen van de mogelijkheden wanneer men er met deze kinderen op uit trekt. De kinderen uit Hulst gingen 's morgens naar het zwembad, terwijl er allerlei spelletjes wer den gedaan, B. en W. van Axel trakteerden de kinderen op een ijsje. Twee meisjes uit België ble ven langer dan zij hadden voor zien en hebben voor de kinderen frites gebakken. Hengelwedstrijd Zaterdag organiseerde de plaatselijke hengelsportvereni ging „Geduld overwint alles" 'n hengelwedstrijd op de kleine kreek in het kader van de Hei- nekens nationale hengelwed- strijden. De provinciale prijs winnaars zullen worden uitgeno digd voor de finale te Vinke- veen op 19 september a.s. Aan de wedstrijd te Axel namen 65 hengelsportliefhebbers deel. Als prijzen waren medailles be schikbaar. Per provincie wor den vier prijswinnaars (voor elke categorie vis één winnaar) door een jury bepaald, die uit genodigd worden voor de finale in Vinkeveen. De uitslag was: 1. L. de Vleeschouwer te Zei- zate, 2280 gr.; 2. M. de Buck te Zelzate, 535 gr.; 3. E. de Clerk te Sas van Gent, 380 gr.; 4. A. Geerink te Westdorpe, 350 gr.; 5. E. van Laere te Westdorpe, 260 gr.; 6. R. Coppieters te Gent, 250 gr. 7. J. van de Braak te Axel, 230 gr.; 8. A. Joos te Heesden, 120 gr.; 9. R. v. d. Vel de te Moerbeke, 120 gr.; 10. A. Swartelee te Zelzate, 100 gr.; 11. A. van Meurs te Axel, 85 gr.; 12. R. de Block te Axel, 85 gr.; 13. R. de Wale te Moerbeke, 75 gr; 14. F. van de Velde te Axel en 15. F. Briquet te Axel, 45 gr. K.N.V.B.-jeugdkamp Zaterdagavond kwamen 30 jeugdige voetballers met hun 4 leiders vermoeid maar tevreden terug uit Hoek van Holland in Axel aan. Ze hebben daar een week doorgebracht in het tenten jeugdkamp van de K.N.V.B. Hoe wel heel de tocht per fiets was volbracht zagen zij er opmerke lijk fris uit. Wij vonden de heer Lindhout, jeugdleider, bereid een en ander over dit kamp te vertel len. Deze kampen duren zes weken en elke week nemen hieraan on geveer 300 jongens deel. Er wa ren in deze week negen klubs vertegenwoordigd, t.w.: G.V.A.V.; Axel; Genemuiden; Dubbeldam; Woerden; Erica; Doetinchem; Eenrum; Sparta en Voorst. Het kamp werd maandag ge opend door bondsvoorzitter de heer T. Schroder in tegenwoor digheid van de bekende scheids rechter Dirk Nijs. 's Avonds werd er een film vertoond van de we reldkampioenschappen voetbal. Axel nam deel met een A- en een B-elftal. Reeds op de eerste voetbaldag wisten de Axelse ju niores opmerkelijke resultaten te boeken, n.l. Axel B—Woerden B 40; Axel A—Voorst A 3—0; Axel A— GVAV A 2—1. Woensdagavond namen ze deel aan een oriëntatietocht. Groepen van zes deelnemers van verschil lende clubs namen hieraan deel. De groep van Willy Martese be haalde de eerste prijs. De tweede prijs was voor de groep van Jo sef Asselman. Bij de leiders be haalde de groep van Adri Scheele de eerste prijs. Tussendoor werd de tentoon stelling Ay-Ay bezocht en volgde een rondvaart per spidoboot over de Nieuwe Waterweg. Ook werd de Harwichboot bezichtigd. Vervolgens werd de groene mat weer opgezocht, waar Axel weer bij onder goede resultaten wist te bevechten. Uitslagen: Voorst BAxel B 10; Eenrum B—Axel B 0—5; Axel ASparta A 30; Dubbel dam BAxel B 09; Axel A Dubbeldam A 01. Het B-elftal eindigde op de tweede plaats. Bij de A-elftallen eindigden GVAV en Axel gelijk, zodat strafschoppen de winnaar moesten aanwijzen. GVAV trok hierbij aan het langste eind en Axel eindigde eervol op de twee de plaats. Vrijdag was de afscheidsavond en ook daarop lieten de Axelaars zich niet onbetuigd. „The Cadet Boys", n.l. Jacques Breepoel en Jopie Dey, boekten groot succes. Een pluim op de hoed van de leiders die tijd noch moeite spa ren om het de voebaljeugd zo aangenaam mogelijk te maken. Den Doelder Boys— AZVV-combinatie 3-3 Vrijdagavond werd op het nieu- we AZVV-terrein een wedstrijd gespeeld tussen genoemde elftal len. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd. Reeds in de tweede minuut schoot Van Fraayenhove AZW aan de leiding. Hoewel de Boys fel repliceerden werden de aanvallen in de kiem gesmoord door de goed sluitende AZVV- verdediging. Een doelpunt kwam onverwacht van dg andere zijde toen Haak in de dertigste minuut scoorde (0—2). Twee minuten la ter wist De Koeyer de bakens te verzetten en scoorde beheerst (12). Twee minuten later was het weer raak toen Dieleman een voorzet van Verberkmoes in een doelpunt omzette (22). Met deze stand brak de rust aan. Negen minuten na de her vatting bracht Verberkmoes de stand op 32. In de 15e minuut waren de partijen weer op gelijke voet door een afstandsschot van Donze. Met deze stand kwam het einde van deze aantrekkelijke wedstrijd. Uitreiking getuigschriften Ambachtsschool Vrijdagavond had de uitrei king plaats van de getuigschrif ten, behaald door de leerlingen in de vakken metaalbewerken en timmeren. De voorzitter, de heer Bran- des, opende de avond met gebed. In zijn openingswoord heette hij ouders en leerlingen van harte welkom. Hij wees de afgestu deerden op de moeilijkheden en mogelijkheden die hun in het bedrijfsleven te wachten staan. Hij ried de leerlingen aan hun kennis en vaardigheid door zelf studie, het volgen van avondcur sussen e.d. zoveel mogelijk te vergroten. Vervolgens ging hij over tot bekendmaking van de bevorde ringen: Van het le algemeen leerjaar tot het le vakleerjaar timmeren: R. van Acker te Sluiskil; W. van Arenthals te Zaamslag; M. de Blaay, M. Boeye, C. Bracke, J. van Doeselaar, J. van Dronge- len, J. Leunis, T. de Reu, D. Scheele, P. Schuitvlot, J. Vink, C. Wieland, allen te Axel; M. Dieleman, J. den Hamer en J. de Koeyer, allen te Zaamslag; R. de Mey te Zuiddorpe. Van het le algemeen leerjaar tot het le vakleerjaar metaalbe werken: J. Bakker, K. Beeldens, J. van Cadsand, A. de Caluwé, F. Dieleman, M. den Doelder, P. van Eenennaam, J. van Hese, C. Jansen, J. Koekoek, P. Mechiel sen, E. Piessens, J. de Pooter, H. Pijpelink en J. van de Velde, al len te Axel; J. Dekker en C. van de Jagt uit Terneuzen; J. Jan sen, C. de Jonge, M. de Putter, W. Scheele en P. Verpoorte, al len te Zaamslag; P. Koster te Overslag; A. Verhelst te Sluis kil en A. van Zwieten te West dorpe. Tevens werd bevorderd van het le algemeen leerjaar: J. de Jonge te Axel. Bevorderd tot het tweede vak leerjaar metaalwerken (3e klas): W. Bakker, C. van Drongelen, C. Faas, P. Oppeneer, F. de Poo ter, J. Schieman, A. Schram, R Schram, H. Verstraeten en J. Fiegen, allen te Axel; J. van Al ten, A. Dees, M. Dieleman, J. van Driel en S. Nijssen uit Zaamslag; J. van Doorn te Vogelwaarde; J. Ramondt te Sas van Gent; C. van de Velde te Sluiskil. Bevorderd tot het tweede vak leerjaar timmeren (3e klas): J. Bracke, L. Brandes, M. den Doel der, G. Jonkman, T. de Wit, M. Witte en P. Witte, allen te Axel; A. van de Ende, D. Hamelink, K. van Hermon, P. Jansen, P. Over dulve en J. van de Velde allen te Zaamslag; W. de Jaeger te Zuiddorpe en M. Kegels te Koe wacht. Van het 2e vakleerjaar metaal- bewerken (3e klas) ontvingen een getuigschrift: A. de Bruyne te Terneuzen; J. van Cadsand, P. van Cadsand, J. Dieleman, W. de Feijter, W. de Keizer, L. de Kraker, C. Loonen, J. Oppeneer, W. van Poecke en J. Schieman, allen te Axel: J. Duine te Sluis kil; R. van Hoecke te Zuiddor pe; L. de Jonge te Terneuzen (geslaagd voor toelatingsexamen U.T.S.)en C. de Pooter te Zaam slag (geslaagd voor het toela tingsexamen U.T.S.). Van het „aanvullend leerjaar" metaalbewerken ontvingen een getuigschrift: J. de Blaay te Zaamslag; J. van Boven, J. de Feijter en J. Lindhout, allen te Axel en J. de Caluwé te Over slag. Van het tweede vakleerjaar timmeren (3e klas) ontvingen een getuigschrift: A. Bakker, J, Brandt, A. Kotvis, M. Meesen, D. Oggel, F. van de Velde en J Vinke, allen te Axel; P. Goos sen, R. Scheele en H. Wieles te Axel slaagden tevens voor het toelatingsexamen U.T.S.; C. Bal kenende, D. Bareman, F. Buijze, S. Bujjze, K. Hamelink en J. van de Vrede te Zaamslag. Van de 2-jarige semi-parttime B-cursus in timmeren ontvingen een getuigschrift na examen van de stichting vakopleiding bouw bedrijf te Hulst: W. Duyven- bode en K. Hofman te Terneu- zen; D. Fieret te Axel, E. Winne te Overslag en C. Vermeulen te Sluiskil. Van de 2-jarige semi-parttime cursus B in metaalbewerken ont vingen een getuigschrift na het uitgebreid Bemetel-examen te Bergen op Zoom: A. Deij en M. Oppeneer te Axel; J. Florussen te Zaamslag en J. Hamelink te Sluiskil. Na de uitreiking gaf de heer Van Elsacker, consulent van de stichting leerlingenstelsel Zee land, een uiteenzetting over de studiemogelijkheden voor de af gestudeerde l.t.s.-leerlingen. Vervolgens richtte de direk- teur, de heer M. 't Gilde, zich tot de ouders en de leerlingen. Namens de ouders dankte de heer A. de Jonge. Ds. Kuipers sloot de avond met gebed. Druk bezocht mosselfeest In tegenwoordigheid van de commissaris van de koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en zijn echtgenote heeft Bruinisse weer een opgewekt mosselfeest gevierd, dat door duizenden werd bijgewoond. Van de ge legenheid om mee te varen met de gepavoiseerde mosselvloot hebben honderden personen ge bruik gemaakt. Meer dan veer tig schepen voeren in kiellinie over Grevelingen en Krammer en langs de kabelbaan van de deltawerken. Burgemeester C. H. van de Linde wees er in zijn openings rede op dat Bruinisse zich in een der moeilijkste perioden van zijn geschiedenis bevindt. Honderden jaren is de mossel visserij één der belangrijkste bronnen van bestaan geweest. Worden de zeegasten afgesloten zonder perforatie in de dam men, dan is de mosselcultuur Bruinisse gedoemd te verdwij nen. Mocht dit het geval zijn, dan hoopte hij dat velen Brui nisse zullen ontdekken als re creatiegebied. De mosselkoningin 1964, mej. Adrie Okkersen, die na de of ficiële ontvangst op het ge meentehuis op het havenplateau werd verwelkomd, sprak in ge lijke geest. Gekookte mosselen werden vervolgens aan de gasten aan geboden. Aan de lunch, waarbij de mosselen uiteraard niet ontbra ken, bracht de voorzitter van de visserijvereniging, de heer D. de Koning, een aantal wensen naar voren, die bij de mossel vissers leven. Oud-burgemeester A. L. S. Lockefeer uit Hulst deelde mee dat bij een bezoek dat de mi nister van landbouw en visserij in september a.s. aan Yerseke zal brengen, namens Zevibel (Zeeuwse visserybelangen) de mogelijkheden om de mossel- verwaterplaatsen in Zeeland te behouden, terdege onder zijn aandacht zullen worden ge bracht. Het eerste exemplaar van een rapport dat door het E. T. I. in Zeeland is samengesteld betref fende nieuwe mogelijkheden voor Bruinisse, werd door bur gemeester Van der Linde aan de commissaris der koningin aangeboden. De dag werd verder gevuld met een aantal toeristische at tracties als waterskiën enz. Pieterse wint de koers voor amateurs Zondagmiddag werd te Graauw een koers voor ama teurs verreden. Reeds kort na de start vormde zich een kopgroep van acht ren ners, met o.a. de winnaar J. Pieterse uit Oude Tonge, F. Ouwerkerk uit Rotterdam, W. Barendrecht uit Alblasserdam en H. Bos uit Rotterdam, welke kopgroep de voorsprong tot het einde toe wist te behouden. Deels door het zware parkoers, deels door de tropische tempera tuur werd het rennersveld sterk uitgedund, zodat van de onge veer 50 vertrekkers slechts 22 renners de eindmeet haalden. In de laatste ronde toonde J. Pieterse zich oppermachtig toen hij zich van de kopgroep wist los te rukken om onbedreigd met 30 sec. voorsprong de zegepalm in de wacht te slepen. 1. J. Pieterse Oude Tonge 100 km 2.43.11 2. F. Ouwerkerk Rotterdam op 1 min. 30 3. J. v. d. Horst Haarlem z.t. 4. W. Barendrecht Alblasserdam z.t. 5. A. v. d. Haaren 's Gravendeel op 1 min 30 6. H. Bos Rotterdam z.t. 7. C. Hartman 's Gravendeel z.t. 8. J. v. Amsterdam Leiderdorp op 5 min. 9. G. Deijkers St. Willebrord z.t. 19. P. de Haan IJsselmonde z.t. 11. C. Paamans Tilburg z.t. 12. Th. Marcus Boschkapelle z.t. 13. J. Moerdijk Lewedorp z.t. 14. J. Aarts Hillegom z.t. 15. A. v. Beek Rotterdam z.t. Benoemd Met ingang van 1 sept. a.s. is benoemd tot leraar timmeren aan de ambachsschool „St. Bernard" te Hulst de heer J. de Theije te Terhole. Jonge Belg aangehouden Zaterdagavond heeft de rijks politie uit Hulst met de politie uit Terhole de zestienjarige Belg J. C. uit Bornhem (Sint Amands), die reeds enige tijd uit België is gevlucht in ver band met een zedenmisdrijf, we ten te arresteren. Ook door de politie te Hulst werd hij ge zocht. Een paar dagen geleden was J. C. gesignaleerd op het buitencentrum ,,'t Jagertje" te Hulst, waar de kamperende Bel gische jongens melding maak ten van de diefstal van een fiets. Toen hem in Schudde- beurs door de familie R. onder dak werd verleend misbruikte hij die gastvrijheid door er met een portemonnee van door te gaan. Uiteindelijk werd C. ge arresteerd op het Buitencen trum, waar hij zijn tentje in het bos had opgezet. Na zijn arrestatie bleek hij in bezit te zijn van diverse ge bruiksvoorwerpen, gestolen uit de warenhuizen Wilking en Unie te Hulst. Internationale folkloristische dag Zondagmiddag werd in sa menwerking met de midden standsvereniging, de V.V.V. en Horeca door het gemeentebe stuur van Hulst op de Markt een groot internationaal folkloris tisch féést georganiseerd. Ruim 230 personen, twaalf groepen uit zeven landen, waar onder „Les Hirondelles" uit Frankrijk, een vrolijke dans groep van de volkshogeschool in Salzburg Oostenrijk); „Asele- bygdens Folkdanslag" uit Zwe den, „Die Geschwister Gindl- maier" uit Wagrain e.a. deelna men. Na een rondgang door de stad van de deelnemende groepen onder leiding van de Hulsterse harmonie werden afgevaardig den der diverse groepen door het gemeentebestuur op het stadhuis ontvangen. In zijn welkomstwoord bracht burgemeester Molthoff zijn vreugde over de komst van de groepen tot uitdrukking. Hij richtte hierbij in de landstaal tot de diverse groepen een persoon lijk woord. Burgemeester Molt hoff zei veel dank verschuldigd te zijn aan de gymnastiekver eniging „Kasporgo" uit Goes, voornamelijk in de persoon van de heer Vervest, in wiens han den de organisatie berustte. Hij bracht een dronk uit op de vriendschap tussen de volkeren. Hierna werd de burgemeester door de verschillende groepen toegesproken, waarbij de bur gervader door iedere groep af zonderlijk een aandenken werd aangeboden, afkomstig van de streek of plaats waar de groep vandaan kwam. Op de markt werd daarna on der matige belangrijke belang stelling een kleurrijk schouw spel vertoond, dat bij de aanwe zigen wel in de smaak viel. Lijk geborgen Ter hoogte van Hansweert ont dekte een binnenschipper zon dagmiddag in de Westerschelde een drijvend lijk. De rijkspolitie te water in Terneuzen werd ge waarschuwd, waarna van daar de R. P. 10 vertrok om het lijk te bergen. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar de alge mene begraafplaats te Kruinin- -gen. Naar men ons mededeelde betrof het hier het in staat van ontbinding verkerende lijk van een kleurling, vermoedelijk over boord gevallen van een passerend zeeschip. Bestelauto met 800 kg boter in beslag genomen Surveillerende douane uit Axel heeft vrijdagavond j.l. om streeks 21.30 uur alhier een be stelauto met 800 kg boter in be slag genomen. De boter was be stemd om naar België te worden gesmokkeld. Op de hielen gezeten door de douane plaatste de bestuurder de smokkelauto op een gegeven moment in een heg langs de weg berm. Hij sprong snel uit de ca bine, koos het hazenpad en wist te ontkomen. De bestelauto en de boter vertegenwoordigden een waarde van naar schatting 3800,—. Personenauto met 200 kg boter in beslag genomen Ambtenaren van de centrale douanepost uit Axel hebben vrij dagavond j.l. te omstreeks 21.30 uur alhier een personenauto met 200 kg boter in beslag genomen. De waarde van de auto en de boter wordt geschat op 1100, De boter was verborgen in de kofferruimte van de auto en on danks het warme weer zorgvul dig toegedekt met een deken. De bestuurder van de auto zag kans ondanks een door de douane ingezette achtervolging te ontko men. Aanrijding Zaterdagmorgen omstreeks half tien reden de bromfietsers D. J. van B. en L. B., beiden uit Sluiskil, op het rijwielpad van de nieuwe westelijke k-anaalweg in de richting Terneuzen. Ter hoog te van het Langrek werden zij 'ingehaald door een aantal in file1 rijdende auto's. Plotseling verliet een Belgische auto deze file en zwenkte naar links, waarbij dé bestuurder het rijwielpad kruiste om het Langrekdijkje op te rij den. Het gevolg hiervan was dat de brommer-s tegen de linkerzijdè van de auto terechtkwamen en de beide berijders vielen. Een hiervan de heer L. B. be kwam een diepe snijwond boven zijn linkerdijbeen. In het zieken huis alhier werd de snijwonde- door dokter Ramselaar behan-" deld. Beide bromfietsen werden licht beschadigd. Plotseling overleden De heer E. Menue werd vrij dag in een tuintje langs de pro vinciale weg gevonden .Het bleek dat hy reeds was overle den. Waarscijnlijk is hij door 'n hartverlamming getroffen. M- was 70 jaar oud. Dode vis In de nieuwe grachten om het Ravelijnplan drijft veel dode vis aan de oppervlakte. Vermoede lijk is deze vis gestorven door vergiftiging. De mogelijkheid bestaat dat een restant sproei middelen van de omliggende tuinen in het water is gegooid. De dode vis wordt door ge meente-arbeiders geborgen. Chr. Geref. Kerk Tweetal voor een beroep naar de chr. geref. kerk te Zaamslag: G. Bouw, kand. te Nunspeet'en P. Roos, kand. te 's-Gravenzan- de. ansrrry. - MOOtf v Hedeïlatm gevitamineerd met Komkommersap Ontdek de wonderbaarlijke werking van Divinitua Unguentum. Vraag gratis monster bi] Uw drogist. Het Damrak heeft vandaag de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde stem ming in een stille markt. De va kanties zijn duidelijk aan de om zetten af te lezen. De affaire in de hoofdfondsen was minimaal. Het weekeinde heeft geen nieruws gebracht waardoor de markt, in welke richting dan ook, zou kunnen worden beïnvloed. Wall- street sloot vrijdag verdeeld, zo dat op het Damrak de stemming geen zoden aan de dijk zette. Van de Nederlandse hoofdfondsen sloot Kon. Olie er een kwart dollar lager, doch dit had in Am sterdam weinig invloed. De olie aandelen lagen op 165 rond het voorgaande slotniveau. Hoewel de koersfluctuaties in dit fohds niet groot zijn, moet worden ge constateerd dat het olie-aandeel de laatste tijd heel goed in de markt ligt. Dit geldt trouwens ook voor de andere hoofdfond sen. Zij trekken zich weinig aan van de thans heersende geld- schaarste, flauwe staatslenin gen, het tekort op de handels balans etc. Door weinig te fluc tueren tonen ze dagelijks hun in- VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag 1425 stuks vee aangevoerd, zijnde: 891 vette koeien en ossen; 534 varkens. De prijzen waren als volgt: Vette koeien: ƒ3,55—ƒ4,35; Varkens: ƒ1,98—ƒ2,02. Alles per kg. Overzicht: aanvoer als vorige week. handel vlot, prijzen wat hoger, prima's boven notering. Worstkoeien 3,453,65 per kg. Varkens: aanvoer iets min der, handel tamelijk, prijzen aantrekkend, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens 1,75—1,80, slaehtzeugen 1,50 1,60 per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Vandaag werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd: Zomergerst, volgens monster, f27ƒ28; Groene erwten, fran- ko Rotterdam, 3541Schok kers, franko Rotterdam, 30 51. nerlijke kracht. AKU gaf een verder koersherstel te zien tot 453% (451'/a). Hiertoe zal de koersstijging in Wallstreet van de Amerikaanse dochter van het AKU-concern, de American- Enka, hebben bijgedragen. Phi lips liep terug van 149.40 tot 149 148,80). Unilever daalde van ƒ144,40 tot ƒ144 143,80). Hoogovens stelden teleur. De ad- vieskoers werd gesteld op 582 (589V2). Bij nadere beschouwing vindt de beurs de vrijdag gepubliceerde tweede kwartaalcijfers van Hoogovens niet zo best. De weinige zaken in de actieve scheepvaartaandelen werden op iets lager niveau tot stand ge bracht. Ook de leidende cultures waren een weinig lager. De staatsfondsenhoek gaf geen ver anderingen te zien. Ook in deze hoek was de affaire minimaal. Laat op de middag werden aandelen Centrale Suitkermaat- schappij wederom in een open hoeg verhandeld op 390. Daarna daalde de koers tot 383 om later weer iets aan te trekken. Het slot van vrijdag was 381. Aan delen Transatlantica lagen iets beter in de markt op de behaalde winst over het afgelopen boek jaar. Het indertijd uitgebrachte bod op de aandelen Besoeki ta- Oude dame in haar slaap overvallen Naar de politie te Delft eerst vandaag heeft meegedeeld, is vrijdagavond laat aan de Bonai- restraat in Delft de 73-jarige mevrouw Van V. in haar slaap overvallen en ernstig mishan deld. Een man heeft getracht haar te wurgen, doch na een he vige worsteling wist ze aan zijn greep te ontkomen. Met bloed uitstortingen aan het hoofd en een gebroken neusbeentje is ze in een ziekenhuis opgenomen. Het is niet bekend hoe de da der is binnengekomen. Sporen van braak of diefstal zijn niet gevonden. De 35-jarige zoon C. van V., die by zijn moeder in woont, kwam 's nachts om kw-.rt over oen thuis. Mevrouw Van V., die bewusteloos was ge weest, maar inmiddels was bij gekomen, vertelde hem wat er was gebeurd. De zoon waar schuwde echter eerst zaterdag morgen om half acht een huis arts en de politie. De dokter achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. bakmaatschappij van 60 pet waardoor vrijwel alle aandelen van deze maatschappij in han den zijn gekomen van de han- delmaatschappen Albert de Ba- ry, schijnt te zijn uitgebracht in opdracht van de Zwolsman- groep, aldus de beurs. Immers vanmorgen werden de heren R. Zwolsman en dr. Th. M. Schol ten tot commissaris van Besoeki gekozen. Met de handel in claims Du Croo en Brauns werd een aanvang gemaakt. Handel enz. 156.4 158.4 157,6 Algemeen 395.7 396.0 39418 Boerderijbrand te Smilde Zondagmiddag is de kapitale boerderij van de heer J. Wester hof in het centrum van Smilde grotendeels in vlammen opge gaan. De felle brand, die door nog niet opgehelderde oorzaak was ontstaan in een bij de boer derij staande kapschuur, greep zo snel om zich heen, dat de grote schuur met hooi in korte tjjd in lichte laaie stond. De ge meentelijke brandweer kon al leen nog het voorgedeelte van de boerderij, het woonhuis, red den. Dit kreeg echter water schade. De gealarmeerde brand weer uit Assen hoefde geen dienst meer te doen. De schade wordt geschat op lOO.jJOO, De brand in de boerderij, die nabij de drukke rijksweg 31 is gelegen, trok veel belangstelling. De bewoners die met vakantie waren, zijn inmiddels terugge keerd. Zij waren tegen brand schade verzekerd. EN IN JOURE Te Haskerhorne bij Joure is zondag de boerderij van de vee houder G. Berger afgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat de kinderen van het ge zin Berger met lucifers hebben gespeeld. De brandweer van Joure kon niet verhinderen, dat de boerderij grotendeels af brandde. De gehele hooioogst ging verloren. Van de inboedel kon een deel worden gered. De heer Berger was tegen brandschade verzekerd.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2