Provinciaal nieuws "Klant HET ZWAARD VAN PALERMO Politierechter te Middelburg INCIDENTEN IN KENYA Zondsgdiensiei! GEMEENTERAAD VAN AXEL OP 30 JOU DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Terneuzen Axel Breskens Hoek Oostburg Retranchement De rassen relletjes in de Ver. Staten Onder invloed: een maand FINLAND KNOOPT BETREKKINGEN AAN MET E.E.G. AGENDA Zaterdag 25 juli 1964 Bramenpluk begint Volgende week zal op Zuid- Beveland de pluk van bramen volop op gang komen. Kapelle- Biezelinge en omgeving is een zeer belangrijk teeltcentrum van dit produkt dat elders in ons land weinig wordt geteeld. Slechts in de Bommelerwaard met Zalt- bommel als centrum is de bra menteelt ook van betekenis. Op het ogenblik worden er op de fruitveiling te Kapelle-Biezelinge reeds dagelijks bramen aange voerd, echter nog maar in hoe veelheden van 2000 tot 3000 kg per dag. Deze gaan allemaal nog naar de binnenlandse markt voor verse consumptie. Volgende week zullen de dagaanvoeren be langrijk toenemen en dan zullen ook de fabrieken weer gaan kopen. Deze tonen de laatste jaren een goede belangstelling voor dit produkt. Er is steeds export naar fabrieken in België en zelfs wel naar Zwitserland. De bramen staan er op het ogenblik goed voor in Zeeland. M.u.l.o-examens Voor het m.u.l.o.-diploma A. met middenstandsdiploma slaagden gisteren te Goes: Ineke Mechiel- sen te Terneuzen en Kees Oele te Zaamslag, beiden leerlingen van de chr. school voor u.l. o. alhier. Men deelt ons mede dat van deze school dit jaar 35 leerlingen het m.u.l.o.-examen aflegden die allen slaagden. Mededelingen van B. en W. aan de gemeenteraad B. en W. delen in antwoord op de in de raadsvergadering van 30 juni gestelde vragen mede: a. Vraag van de heer De Feijter naar de oorzaak, waarom over het bouwen van zes auto boxen aan de Wilhelmina- straat nog geen beslissing is genomen: Op de aanvraag kon geen gun stige beslissing worden genomen, omdat de bouw in strijd is met de „verordening bebouwings voorschrift Prins Hendrikstraat, Ds. Jan Scharpstraat en Wilhel- minastraat". Wij zijn bereid voor een aan de eisen van welstand voldoend plan ontheffing van het verbod, ver vat in de genoemde verordening, te overwegen. b. Vragen van de heren De Fejj- ter en Oggel inzake recon structie hoek Buitenweg bij -u/u garager:,,Cito": Bij Het"' uitbreidingsplan-Oost, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 april 1962 hebben de heren De Feijter en Oggel bedoelde knik aangebracht waar voorheen een scherpe bocht in de Buiten- Weg voorkwam. Op dit punt sluit de Van Gistellelaan op de Buiten weg aan en komt straks de nieuw aan te leggen straat ach terlangs de Buitenweg naar het Szydlowskiplein uit. Inderdaad maakt deze knik de passage vooral voor lange voertuigen niet gemakkelijker. Dit is ook juist het met deze constructie beoogde effect met het oog op de geprojecteerde definitieve toe stand, waarbij de verbinding Van Gistellelaan-Szydlowskiplein vloeiend ig gemaakt en het ver keer over de Buitenweg moet afremmen. In verband met de aanleg van de Van Gistellelaan moest deze aansluiting conform het geldende uitbreidingsplan worden ge maakt. Zoals de heer Oggel terecht opmerkte, zal deze constructie na het aanleggen van de nieuwe verbinding met het Szydlowski plein een sluitend geheel vormen. c. Vraag van de lieer Hamelink over de architectuur langs de Zuidsingel: Zoals wij reeds in de vergade ring van 29 oktober 1963 op een vraag van de heer Hamelink hebben geantwoord, streven wij naar afwisseling in de architec tuur, hetzij door overleg met be trokkenen, hetzij door toepassing van de desbetreffende voor schriften. Wij geven nogmaals de verzekering dat wij ten aan zien van de verdere bebouwing langs de Zuidsingel hieraan onze aandacht besteden. d. Vraag van de heer Van der Lee over het opnemen van de Zuidsingel in de bebouwde kom: Met de rijkswaterstaat en de provinciale waterstaat zal con tact opgenomen worden om een snelheidsbeperking tot 50 km te bevorderen op de Zuidsingel en Kanaalkade van de wegsplitsing met de Buthstraat (Staphorster) tot de Eerste Verkorting. In afwachting daarvan zullen zo spoedig mogelijk op de ge vaarlijkste punten waarschu wingsborden model 100 (slipge vaar) worden geplaatst. Overige mededelingen a. Bij besluit van 23 juni 1964 is F. de Blaeij benoemd tot straatmaker in vaste dienst, ingaande 15 juli 1964; b. bij besluit van 23 juni 1964 is D. A. Verschraegen be noemd tot bosarbeider in vas te dienst, ingaande 1 augus tus 1964 Oriëntatierit Technische School te Axel Donderdag organiseerde de technische school te Axel een oriëntatierit. Deze werd gereden in twee tallen. De start was aan de Kerk- dreef en de tocht voerde over binnenwegen in de omgeving van Axel. Toen de 21,5 km waren afgelegd, bleek het duo Piet Jansen en Kees Balkenende uit de 2de klas afd. timmeren de le prijs te hebben behaald. 2 .Wilfried de Jaeger en Marcel de Caluwé (2e klas timmeren; 3. Bram de Bruijne en Jan Duijne (3e klas bankwerken). De tocht stond onder leiding van een der leraren, de heer De Blaaij, en mag in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Schoolsportdag Chr. Techn. School Donderdag organiseerde de Axelse ambachtsschool een sport dag voor de leerlingen. Er waren zowel klassewedstrijden als in dividuele wedstrijden. Het geheel stond onder leidng van de leraar de h,eer W. A. Mieras, die met genoegen op zijn werk mag te rugzien. De uitslag der individuele wed strijden waren als volgt: Hardlopen 80 m: 1. Wilfried van Poecke; 2. Leu- nis de Jonge; 3. Johan v. Driel; 4. Adrie van Zwieten; 5. Theo Dieleman; 6. Ko den Hamer. Hardlopen 500 m; 1. Wilfried Bukacki; 2. Leu nis de Jonge; 3. Krijn Hamelink; 4. Dick Oggel; 5. Free de Pooter en 6. Jan Duyne. Verspringen: 1. Wilfried van Poecke (5.30 m)2. Adrie Bakker; 3. Piet Overdulve; 4. Krijn Hamelink; 5. Johan van Driel en 6. Diek Og gel. Kogelstoten: 1. Rinus Meesen (12.95 m.); 2. Dick Oggel; 3. Wilfried van Poecke; 4. Leunis de Jonge; 5. Medat Kegels en 6. Jan Schie man. Getuigschrift Visserijschool De heren J. Pleijte, J. Marsilje en J. de Jonge te Breskens zijn geslaagd voor het eindgetuig- schrift van de Vlissingse visserij- school. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Hoek komt op vrijdag 31 juli a.s. in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt twee be langrijke punten, n.l. een voor stel van B. en W. tot aankoop van bouwgrond in de Lovenpol- der en tot regeling van paeht- schade en een voorstel tot het nemen van een principe-besluit inzake de bouw van een dorps huis. Nieuw hoofd B. L. O. Als opvolger van de heer H. v. d. Velden is benoemd tot hoofd van de school voor b. 1. o. te Oost burg de heer F. T. Klaassen te Dordrecht. De heer Klaassen die geboor tig is uit Breskens, was vroeger gedurende enige jaren als onder wijzer werkzaam aan de open bare school te Retranchement. Kerkconoert Woensdag werd in de herv. kerk een orgelconcert gegeven, waarvoor zowel van de zijde der eigen inwoners als van de talrijke vakantiemensen grote belangstel, ling bestond. Het orgel werd bespeeld door de eerw. heer De Vries, die werken ten gehore bracht van Grieg, Guilmant, Franek, Boëllmann en een eigen koraal fantasie, terwijl hij verder enige declamaties liet volgen. Zijn echtgenote mevr. J. A. de Vries—van der Werff song o.m. liederen van Schubert en Handel. Al met al een geslaagd con cert. Naar wij vernemen zal in augustus nogmaals een derge lijke avond worden georgani seerd. Grenspaal 369 De Nederlands-Belgische com missie tot herplaatsing van grenspaal 369 bij de Zwinmon ding is op 22 juli ten gemeente huize te Retranchement samen gekomen tot het vaststellen van een juiste plaats van opstelling van voornoemde grenspaal. De commissie stond onder voor zitterschap van burgemeester J, A. Leenhouts van Retranche ment. De commissie nam een een' stemmig besluit betreffende het juiste punt van herplaatsing. Concert bij Het Zwin De gezamenlijke muziekcorp sen uit Sluis en Retranchement gaven donderdagavond samen met het tamboerscorps „De Jantjes" van Sluis een concert bij het Zwin. Er bestond voor dit evenement grote belangstelling. In St. Augustine in de Ameri kaanse Florida is het restaurant van een motel dat het toneel is geweest van rassentegenstellin gen, vrijdag zwaar beschadigd. De bedrijfsleider zei dat het restaurant met „molotovcock tails" in brand was gestoken. Hij schatte de schade op 3000 dollar. Tevoren was in de omgeving door de Ku Klux Klan een bijeen komst gehouden. In New York werden donder dagnacht bij minder ernstige in cidenten nog 22 negsï-s en 1 blan ke gearresteerd. In de straten van de Newyorkse negerwijk Harlem en het Bedford-Stuyve- •santgebied in Brooklyn werd door honderden politie-agenten gepatrouilleerd. EUTHANASIE-PROCES UITGESTELD De behandeling van het eutha- nasie-proces in Limburg (Hes sen), waar dr. Hefelman terecht staat, is uitgesteld tot 3 augustus in verband met de slechte gezond, heidstoestand van de beklaagde. Het proces werd vorige week onderbroken om overleg te ple gen met de behandelde artsen. DE OVERVAL IN MONTE CARLO Na het opmaken van de inven taris is gebleken, dat de gewa pende overval op een juweliers zaak in Monte Carlo donderdag aan de daders een buit heeft op geleverd van meer dan tien mil joen Franse francs (omstreeks 7,5 miljoen gulden). De 30-jarige M. van B. uit Aardenburg was op 27 mei j.I. met een met pakken stro geladen vrachtauto plus aanhangwagen onderweg van België naar Gro ningen. Nabij Biervliet kwam hij in moeilijkheden. Hij raakte met zijn dubbel gevaarte van de weg af en kwam via het rijwielpad in de berm terecht. De politie constateerde aan stonds dat de chauffeur danig „onder invloed" verkeerde. Tegenover de politierechter erkende v. B. dat hij op die be wuste dag zeker zeven flesjes bier had gedronken. Hij was ech ter van de weg af geraakt, toen hij een sigaret wilde draaien en in een bocht zijn stuur niet meer kon houden. Mr. Rosingh, de officier van justitie, had in zijn loopbaan wei nig zulke ernstige gevallen meegemaakt. Als de verdachte niet gestrand was, had hij op weg naar Groningen ongetwijfeld stukken gemaakt, meende de officier. Aangezien de verdachte niet voor de eerste maal wegens een dergelijk feit terechtstond, luidde de eis een maand gevan genisstraf met een jaar ontzeg ging. De politierechter, mr. Sieperda, vonniste geheel conform deze eis. Nico Francken vervroegd gymnasiast af Bij het succes van de gymna-| siasten uit Nijmegen en Zuidla ren voegde zich donderdagmid dag dat van de 18-jarige Nico Francken uit Scheveningen. Hij was geslaagd voor het staats examen gymnasium alpha, of schoon hij nog een jaar naar het Jac P. Thijsse lyceum in Over- veen had gemoeten. Nico, zoon van een huisarts, bleef in de vierde klas van het gym zitten. Hij had een beetje genoeg van de school. Vorig jaar besloot hij een beroep te zoeken op internationaal vlak. Daaraan begon hij te werken. Nico had dit jaar op zijn Paas- rapport nog vijf onvoldoendes maar werd zonder een onvol doende bevorderd naar de zesde klas. Omdat hij meteen wilde doorstuderen en hij als hij schoolexamen zou doen geen uitstel van militaire dienst zou kunnen krijgen, werkte hij het plan uit om vervroegd examen te doen: staatsexamen. Hij slaagde. Zijn cijfers voor de examenvak ken vielen hem eensdeels tegen, anderdeels mee. Nico Francken is van plan dit najaar in Leiden internationaal recht te gaan stu deren. i» Keniase parlementsleden heb ben donderdag portretten van vroegere Britse voorzitters en ambtenaren in het Keniase huis van afgevaardigden stuk ge gooid en de uitwijzing van de Britse commissaris, sir Geoffrey de Freitas, geëist, nadat deze had geweigerd een delegatie van 20 Afrikanen te ontvangen. Tot de delegatie behoorden leden van het Keniase huis van afgevaar digden en van de senaat. Een woordvoerder van de hoge commissaris zei dat dit sir Geoffrey een boodschap had ge zonden waarin hij zei bereid te zijn een delegatie van drie per sonen te ontvangen, maar geen groep van 20 wilde zien, vooral „„als deze zich in strijd met de voorschriften in zijn kantoor be vonden en inbreuk maakten op de diplomatieke onschendbaar heid". In een resolutie van de groep werd sir Geoffrey gekritiseerd wegens zijn „vijandige houding tegen een groep eerzame parle mentsleden en senatoren van de Kanu-partij" (waarvan Jomo Kenyatta voorzitter is). De reso lutie zegt voorts dat de groep aan de hoge commissaris een memorandum wilde overhandi gen betreffende de incidenten in Londen, waarbij premier Kenyatta was aangevallen en de kantoren van het Keniase hoge commissariaat waren beschadigd. KIND VERONGELUKT Donderdagmiddag is de 4-jarige Sylvia van Geloven te Eindhoven bij het plotseling oversteken van de Hezerweg door een personen auto aangereden. Nog dezelfde avond is het meisje in het St. Joseph ziekenhuis aan de gevol gen overleden. NEDERLANDS COMMENTAAR NA DE GAULLE'S PERSCONFERENTIE De donderdag door de presi dent van Frankrijk gehouden persconferentie heeft nog eens duidelijk in het licht gesteld, dat de doelstelling van de Franse po litiek in het bijzonder ten aan zien van de Europese en atlanti- sehe samenwerking principieel verschilt van de opvattingen van Nederland en de andere tot de Europese gemeenschappen beho rende landen. Dit deelde een woordvoerder van het ministerie van buiten landse zaken in antwoord op vra gen mede naar aanleiding van de persconferentie, die president De Gaulle heeft gehouden. Wat betreft de politieke sa menwerking in Europa valt in de bij de persconferentie gegeven uiteenzetting de bevestiging te zien, dat de Franse regering daarbij uitgaat van de opvatting, dat de politieke organisatie van de zes landen moet leiden tot het voeren van een gemeenschappe lijk beleid in overeenstemming met de politiek van Frankrijk. Tegen deze opvatting van de Europese eenheid blijft bij de re gering overwegend bezwaar be staan. Naar de overtuiging van de Nederlandse regering zou aanvaarding van de Franse poli tieke conceptie leiden tot een splitsing van Europa en de at- lantische wereld, aldus de woord voerder. Spaanse matroos ernstig gewond Een onverklaarbare samenloop van omstandigheden heeft don derdag in de Mercuriushaven te Amsterdam een bedrijfsongeval veroorzaakt ten gevolge waarvan de 27-jarige Spaanse matroos Th. F. de la Torre uit Caraminal zeer ernstg aan lichaam en benen werd gewond en in het Wilhel- minagasthuis moest worden op genomen. De matroos verrichtte schilder, werk aan de huid van het Neder landse vrachtschip „Prinsen gracht", staande op de plank van een werkstelling die aan de kaapstander was opgehangen. Nauwelijks was men aan boord begonnen het oliesysteem te be proeven na zich ervan te heb ben vergewist dat de kaapstander op veilig stond toen de wins begon te draaien. De werkstel ling met de matroos werd om hoog getrokken. De man raakte deels in een kluisgas, deels tus sen de plank en de kaapstander hevig bekneld. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Th. Bos, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: Hamann, Noordstr. 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene- en Wit Gele Kruis: Zuster Vogelaar,Van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door K. Boor, Noordstraat 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J- F. de Haas, Axelsestraat 108, Zaamslag, Tel. 01153-366. (Adv.) VOORjgf WIE II GEZELLIG WIL FRITUREN j| ZONDER SPATTEN-ZONDER WALM D. 100.96.65 I Finland heeft diplomatieke be trekkingen aangeknoopt met de Europese Economische Gemeen schap. Hoewel geassocieerd met de Europese vrijhandelsassociatie (E.V.A.) was Finland het enige Scandinavische land dat geen vertegenwoordiger bij de Euro pese instellingen in Brussel had. Dit werd over het algemeen toe geschreven aan de afwijzende houding van de Sowjet-Unie tegenover diplomatieke betrek kingen met de E.E.G. Het hoofd van de eerste Fin se vertegenwoordiging bij de E.E.G. is Olavi Kalervo Murto. De E.E.G. heeft deze benoeming goedgekeurd. Murto is ook de Finse ambassadeur in België en zal voorts zijn land vertegen woordigen bij de hoge autoriteit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal (E.G.K.S.), die hieraan eveneens haar goed keuring heeft gehecht. 12. De vreemde krijger een zwaargebouwde man in de uitrus ting van een zwaardvechter trad langzaam de herberg binnen, zon der een blik van Aram en diens tochtgenoot af te wenden. Hij was vergezeld van een ouder man, van wie de avonturier een ogenblik het gevoel had dat hij hem eerder ge zien had. Hij kon zich echter niet herinneren waar dat dan geweest moest zijn. Veel tijd om zijn her sens te pijnigen met die vraag gunde hij zich overigens niet, Want reeds diende de waard hen twee kommen dunne soep op, en Aram had honger. „Ehde muzen lonen uw nobel hart, vriend waard," sprak de dichter, „maar... eh... is deze soep niet wat dun?" „Zij wordt dikker wanneer uw beurs wat meer in omvang is toe genomen," verklaarde de waard zuur. „Voor de paar penningen, die gij te verteren hebt, mag dit een vorstelijk maal genoemd worden!" „Die goede man begrijpt ook al niet dat mijn zwaardschede mij nog eens 'n hertogdom zal opleve ren," prevelde Palermo, „of hij zou zich wel eens anders gedragen." Noch hij, noch Aram zag hoe de krijger, die achter hen had plaats genomen, zich bij die woorden naar voren boog en Palermo's zwaardschede aandachtig opnam, terwijl hij zijn makker aanstootte. De avonturier beëindigde snel zijn karig maal en liet zich daarna met Palermo door de zuurzoete glimlachende waard een klein slaapvertrek op de vliering wijzen. „Een aardige kamerverze kerde Palermo. „Hier is inspiratie op te doen voor een groot drama tisch gedicht dat in een gevange niscel moet spelen." „Voor mijn gevoel zit er wat te veel inspiratie voor dramatische gebeurtenissen in de lucht," mom pelde Aram, terwijl hij de deur zorgvuldig afsloot. „Het komt me voor, dat ik die ene man, die tij dens het eten achter ont zat, eer der gezien heb, en niet onder pret tige omstandigheden De Axelse gemeenteraad krijgt op donderdag 30 juli a.s. een lijvige agenda af te werken. Tal van punten verdienen afzonder lijk vermelding. Er is allereerst een voorstel tot aankoop van de woning Hospi taalstraat 9 van de heer R. C. Dieleman. Voor de verdere ontsluiting van het uitbreidingsplan-west is het noodzakelijk dat de gemeente de beschikking krijgt over deze wo ning. Met de eigenaar is over eenstemming bereikt. Het perceel Buitenweg 28 Bij het rijk bestaan plannen in Axel een landbouwcentrum te stichten. Over de situering van het op de hoek Szydlowskiplein- Buitenweg te stichten gebouwen complex is overeenstemming bereikt. Voor de realisering van deze plannen is het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over een aantal per celen, o.m. het perceel Buiten weg 28, huis en erf, totaal 467 m2. De eigenaar, de heer I. de Feijter, is bereid dit perceel aan de gemeente te verkopen. Onteigening Ter realisering van het uit breidingsplan-oost is het nood zakelijk de beschikking te krij gen over de woning en erf. Ka naalkade 18. Dit perceel, eigen dom van J. Oppeneer is in on derdelen bestemd tot parkeer terrein, i.e. het Bosplein. Wij zijn niet geslaagd in onze pogingen om langs minnelijke weg de eigendom van dit. pand te verkrijgen, aldus het college. Met verwijzing naar de over gelegde stukken stellen B. en W. voor het plan tot onteigening ten name van de gemeente Axel voorlopig goed te keuren. Subsidie aan de zangvereniging De zangvereniging „Asaf" is voornemens in december „Der Messias" van G. F. Handel uit te voeren. Aan deze uitvoering zul len medewerking verlenen: Nelly Groeneveld sopraan, Wathy Krap alt, Arjan Blanken tenor, Henry Blackmon bas, Piet van de Kerk- hoff orgel, alsmede het Zeeuws Kamerorkest. Het tekort op deze uitvoering wordt geraamd op 1650. Gelet op het culturele belang van deze uitvoering stelt het college voor een subsidie te verlenen, groot 50 van het eventuele tekort van deze uitvoering met een ma ximum van ƒ800. Stichting Protestants-Christelijke Bejaardenzorg De stichting Protestants- Christelijke Bejaardenzorg te Axel en omgeving heeft plannen uitgewerkt voor de bouw van een dienstencentrum voor de be jaardenzorg. Dit dienstencen trum, bestaande uit een recrea tiezaal, centrale badgelegenheid, centrale keuken, hall en dienst woningen voor de huismeester en de leidster, zal worden gebouwd op het perceel grond, liggende op de hoek Singelweg-Beatrix- fvll'rjpt De N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten heeft het stich tingsbestuur bericht, dat zij be reid is een geldlening te ver strekken, mits de gemeente de rente en aflossing garandeert. De te sluiten geldlening zal 325.000 belopen. B. en W. stel len voor de lening te garande ren. Huurverordening woningbedrijf In verband met het feit, dat het woningbedrijf ook het beheer van autoboxen heeft gekregen en doordat de woningflats hun intrede hebben gedaan, doet zich de behoefte gevoelen deze ver ordening aan te vullen en te wij zigen. Met betrekking tot de flats is het gewenst, dat bepalingen wor den opgenomen onder meer be treffende a. het gebruik van gemeen schappelijke ruimten (trappen huizen, galerijen etc.); b. het schoonhouden van trap penhuizen etc. door of vanwege de gemeente; c. verrekening van de kosten van de centrale verwarming, centrale antenne en gemeen schappelijke tuin; d. voorschriften ter voorko ming van overlast aan de mede bewoners. Bouw- en Woningtoezicht. Het bestuur van de dienst voor bouw- en woningtoezicht wenst van de gemeente Axel het recht van opstal te verkrijgen op een perceel grond, groot ongeveer 2000 m2, gelegen op de hoek Burchtlaan-Weststraat. Deze grond zal worden gebruikt om daarop het kantoor c.a. van deze dienst te stichten. Over de voor waarden is in principe overeen stemming bereikt. Voetbalvereniging Spui Deze vereniging is bereid haar bezittingen aan de gemeente te verkopen en deze daarna tezamen met het terrein te huren, wan neer de gemeente een aantal voorzieningen aan deze sport- accomodatie treft, zoals: het aanbrengen van een w.c. in het kleedlokaal, het plaatsen van vangnetten achter de doelen en waar nodig herstellen van de af rastering rondom het voetbal veld. De kosten van deze voorzienin gen worden geraamd op 3109. Over de koopsom en de h uur wijs is met de voetbalvereniging Spui overeenstemming bereikt. Structuurplan De industriële ontwikkeling van Oost Zeeuws-Vlaanderen manifesteert zich in een versneld tempo. De consequenties van dit proces openbaren zich in de toe nemende noodzaak van het scheppen van woongelegenheid ten behoeve van de industrieën en van de toeleveringsbedrijven. Daarnaast vraagt de te verwach ten bevolkingstoename om re creatieve voorzieningen. Ook moet kunnen worden voldaan aan de toenemende vraag naar terreinen voor verzorgende be drijven en industrieën. De ontwikkeling van de ge meente maakt het gewenst deze groei in goede banen te leiden. In verband hiermede doet zich de wenselijkheid gevoelen naast gedetailleerde uitbreidingsplan nen voor de naaste toekomst een structuurplan voor de totale ont wikkeling van de kom der ge meente vast te stellen, waarin deze ontwikkeling tot in verdere toekomst wordt uitgestippeld. Met verwijzing naar de over gelegde kaart en toelichting stellen B. en W. voor het. struc tuurplan dienovereenkomstig vast te stellen. 'iliiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüi) ZATERDAG 25 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „De dodenlijst van A. M." ZONDAG 26 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Het duel bij Silver Creek"; 5 uur en 8 uur: „De dodenlijst van A. M." MAANDAG 27 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Het duel bij Silver Creek". DINSDAG 28 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Het duel bij Silver Creek". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. PROCES OM MOORD OP 10.000 RUSSEN Begin oktober begint voor een Keulse jury-rechtbank een pro ces naar aanleiding van de moord op meer dan 10.000 Russische krijgsgevangenen in het concen tratiekamp Oranienburg-Sacih- senhausen. Tien voormalige S. S.-ers zul len terechtstaan en het proces zal naar schatting een half jaar duren. 200 getuigen uit We-st- Duitsland, Oost-Duitsland, Tsje- cho-Slowakije, Polen, Nederland, België, Israël, Oostenrijk, Cana da, Argentinië en de V. S. zullen gehoord worden. De verdachten, die zich in voorarrest bevinden zijn: de 51- jarige monteur Otto Kaiser, de 4S-jarige winkelbediende Fried- rich Meyerhoff, de 55-jarige tim merman Paul Strunk, de 51-jari- ge vergulder Kurt Hiekl, de 50- j-arige mijnwerker Johnn„Sosnow. kis, de 52-jarige arbeider Alfred Klein, de 56-jarige auto-monteur Waldemar Kindervater, de 51- jarige steendrukker Werner Kraemer, de 50-jarige elektricien Willi Woehe en de 54-jarige de corateur Heinrich Meier. Aan Kaiser en Meyerhoff worden bovendien andere mis drijven op grote schaal en moor den op eigen initiatief in onge veer 100 gevallen ten laste ge legd.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3