KERKDIENSTEN Wachten op goede antenne NOG GEEN LICHT IN ROTTERDAMSE MOORDZAAK DE GEWELDDADEN IN BRITS-GUYANA (3) Voor de zondag Doem der verdenking Pagina 2 Zaterdag 25 juli 1964 TWEEDE NET EN R.E.M. BEGINNEN GAAN Smokkelaar in verdovende middelen gepakt FABRIEKSARBEIDER VERDACHT VAN AANRANDINGEN FATALE ONTPLOFFING IN HAVEN VAN BONE SCHIPBREUKELINGEN NA NEGEN DAGEN OPGEPIKT 130.000 SCHADE BIJ BRAND IN VENRAY STAKING BRITSE POSTERIJEN AFGELAST MINIMÜMPRIJSREGELING BONEN DE VERDEDIGING VAN AUSTRALISCH NIEUW-GUINEA Tien- en waarschijnlijk wel honderdduizenden kijkers zullen dit jaar en ook het volgend jaar maanden lang moeten wachten voor op hun daken de antennes prijken, die een goede ontvangst van de televisie-uitzendingen via het tweede net (en van de R.E.M)waarborgen. Er zullen wel voldoende an tennes zijn, maar de capaciteit van de installateurs is niet toe reikend om lange wachttijden te voorkomen. Dit geldt niet voor kijkers, wier toestellen op een centraal antennesysteem zijn aangesloten. Deze overtuiging heeft het Cen trum Antenne Research (C.A.R.) opgedaan uit cijfers en verwach tingen. Op redelijke gronden kan worden aangenomen, dat in de laatste vier maanden van dit jaar ruim een half miljoen antennes voor Lopik-II zullen moeten won den bijgeplaatst. Rekening hou dend met de vraag naar anten nes voor ontvangst van de R.E.M.-uitzendingen is becijferd, dat tot maart volgend jaar wel een 800.000 antennes moeten worden geleverd en geplaatst. In het hoogseizoen kunnen de installateurs in ons land per maand 50.000 kredietharken aan brengen. Deze capaciteit kan wel licht worden opgevoerd tot 70.000 door deskundig personeel van de bedrijven als extra-per soneel voor het installeren van t.v.-antennes op pad te sturen. VLOEDGOLF Een eenvoudig rekensommetje Teerde dat er meer dan zeven maanden nodig zijn om een half miljoen antennes te installeren. Daar in de maand september, naar wordt verwacht, een vloed golf van kijkers op de installa teurs aanrolt om zo spoedig mo gelijk een tv-antenne voor het tweede net te krijgen, is het on ontkoombaar dat wachttijden ont staan. Het C.A.R. denkt, dat het aantal aanvragen een veelvoud zal zijn van 70.000. WAARSCHUWING Gewaarschuwd wordt tegen in stallateurs van wie in redelijkheid niet kan worden verwacht, dat zij de service en garantie (kun nen) geven voor goede ontvangst en goede beeldkwaliteit. De verwachting van het C.A.R. is voorts, dat in de meeste ge vallen binnen korte tijd de cen- traal-antennesystemen zijn aan te passen voor ontvangst van uitzendingen via het tweede net en ook van de R.E.M. In het C.A.R. zijn verenigd de Nederlandse antennefabrikanten „Tewea" in Amsterdam, de „Wisa" in Arnhem en de „Mes sa" in Emmen. Gezamenlijk ne men zij meer dan de helft van het Nederlandse marktaandeel voor hun rekening. Overigens wordt ongeveer 20 procent van de t.v.-antennes voor ons land ingevoerd en de rest door andere Nederlandse bedrijven op de markt gebracht. De politie is in feite nog geen stap verder gekomen in de don derdagochtend in de IJsclub- dwarsstraat in Rotterdam ont dekte moord op de 26-jarige me vrouw Elionora HagersSegov. Haar echtgenoot, van wie ze sinds ruim een maand geschei den leefde en die deze periode grotendeels in Zwitserland en Frankrijk doorbracht hij keer de eerst zondag in Nederland terug is formeel in hechtenis genomen, wat echter niet bete kent dat hij als verdachte is ge arresteerd. Deze formele hande ling houdt verband met de be perkte mogelijkheden die de wet de politie biedt. Indien iemand voor verhoor wordt vastgehou den door de politie, heeft deze De politie in Nice heeft Gilbert Coscia in de kraag gevat, die door het Amerikaanse bureau voor de bestrijding van de han del in verdovende middelen de leider van een internationale smokkelaarsbende wordt ge noemd. Rechercheurs van deze dienst joegen sinds februari ach ter Coscia aan toen zij drie man nen, onder wie1 de vroegere Me xicaanse ambassadeur in Bolivia, Salvador RardoBolland, en een grote partij heroïne te pakken hadden gekregen. De ex-diplo maat werd donderdag in New York tot achttien jaar gevange nisstraf veroordeeld. Coscia, een 57-jarige Cosicaan, kan alvast beginnen vijf jaar ge vangenisstraf uit te zitten voor een ander geval van smokkel van verdovende middelen waarvoor hij bij verstek was veroordeeld. Hij werd gearresteerd toen hij met zijn vrouw in Nice, waar het echtpaar onder een valse naam een textielwinkel dreef, liep te wandelen. In New York zijn donderdag zes leden van de Amerikaanse „Mafia" gearresteerd op beschul diging van handel in grote hoe veelheden heroïne, afkomstig uit Frankrijk. De organisatie had haar hoofdkwartier in Marseille en maakte al sinds 1949 van de diensten van de zes Amerikanen gebruik. Een van hen werkte sa men met de vroegere ambassa deur van Guatemala in Neder land en België, Rosal, die inmid dels in een strafinrichting in Atlanta een straf van vijftien jaar uitzit. In de Haagse duinen nabij de Pompstationsweg is de 40-jarige Haagse fabrieksarbeider A. F. v. d. S. .aangehouden. De man wordt slechts zes uur een nacht bij en indien er komt hoogstens vijftien uur de tijd om het onderzoek te voltooien. Daarna kan de betrokkene alleen met toestemming van de officier van justitie nog eens tweemaal 24 uur worden vastgehouden, wel ke termijn met nog eens twee maal 24 uur kan worden ver lengd. Een langere aanhouding kan alleen met medewerking van de zittende magistratuur, de rechter. De vele problemen die rond dit Rotterdamse drama hangen, maakten het onmogelijk voor de politie reeds na zes uur te zeg. gen, of de heer Hagers al of niet schuldig kan worden geacht. Het verhoor moest worden voortge zet, zodat tot voorlopige hech tenis moest worden overgegaan, zonder dat dit enige aanwijzing inhoudt dat de politie de heer Hagers als de dader ziet. Een tijdrovend probleem was dat de heer Hagers zegt 's avonds om elf uur naar bed te zijn ge gaan en op de normale tijd, uren nadat de moord was gepleegd, te zijn opgestaan. Hij woont, sinds zijn vrouw de echtelijke ervan verdacht in Den Haag en heeft ver aanrand nopn woning in .ueKKerKerK neen ver Wassenaar diverse aanrandingen te hebben gepleegd. Hij wordt door de politie in Wassenaar verhoord.Daarna zal de Haagse politie hem aan de tand voelen. Diverse vrouwen en meis jes, die door een man waren las- tiggevallen, hadden de politie zijn signalement verstrekt, aan de hand waarvan hij thans is aangehoude. Russische schrijver wilde auto niet door staatsgarage laten repareren Een Russische schrijver heeft een strenge berispig gekregen wegens zijn „onbeschaamd en ongeoorloofd" optreden, toen een auto waarin hij als passagier zat een aanrijding had met een vrachtwagen. Het Russische re geringsblad „ïzwestia"' berichtte eerder deze maand dat de schrij ver, Nikolai Virta, had geweigerd de krassen en kleine deuken op de wagen door de staatsgarage waaruit de vrachtwagen afkom stig was, te laten verwijderen. Virta had erop gestaan, dat men hem geld zou geven zodat hij de reparatie zelf zou kunnen laten uitvoeren. De „ïzwestia" meldde donder dagavond, dat Virta verdiend had, uit de Russische federale unie van schrijvers gestoten te worden, maar dat deze unie had besloten, hem er met een waar schuwing en een strenge beris ping te laten afkomen omdat hij zijn eigen handelwijze zei te be treuren en al zo lang lid van de unie was. Een aantal negers heeft deze week in het nabij de hoofdstad van Brits-Guyana, Georgetown, gelegen dorp Golden Grove een Indiër doodgeslagen. Acht van hen zijn door de politie gearres teerd. Een negerin, die woensdag met acht anderen gewond werd bij een aanslag, is donderdag in een ziekenhuis van de stad New Am sterdam overleden. Met haar dood is het aantal personen, dat in de afgelopen vijf maanden in Brits-Guyana het leven verloor bij botsingen tussen negers en Indiërs, tot 157 geste gen. Onder dit getal zijn vijftien vermisten begrepen, waarvan men vreest dat zij gedood zijn. De overleden negerin zat met 59 andere mannelijke en vrouwe lijke arbeiders in een autobus, die over staven dynamiet reed, welke op de Corentyne-weg in de om geving van Georgetown waren gelegd. VERDELING? Ruim vijfduizend Indiërs heb ben de Britse gouverneur, sir Ri chard Luyt, een memorandum gezonden, waarin zij pleiten voor een verdeling van Brits-Guyana. Een afschrift van het memoran dum zal worden toegezonden aan de Britse minister voor koloniën, Duncan Sandys. Er wordt ge werkt aan de opstelling van een tweede memorandum met nog meer handtekeningen. Bekend is dat de Indische pre mier Jagan en de leider der hoofdzakelijk door negers ge steunde oppositie Burnham ge kant zijn tegen een verdeling van Brits-Guyaa. Doch de neger King, die enke le jaren geleden deel heeft uitge. maakt van een der door Jagan gevormde kabinetten en die reeds in 1961 een lans brak voor een verdeling van Brits-Guyana tus sen negers en Indiërs, indien Ja gan en Burnham geen politieke overeenkomst konden bereiken, heeft hier thans opnieuw voor gepleit. laten, alleen. DRUK WEEKEND Inmiddels zijn tientallen an dere mensen gehoord, waaron der mogelijk enkelen die als potentiële verdachten kunnen worden beschouwd, maar ook vele buurtbewoners en mensen in Lekkerkerk, die met hun ver klaringen moeten meehelpen het algemeen beeld van dit drama te completeren. Er zullen nog bergen werk moeten worden verzet, ook in de gespecialiseerde afdelingen van het politiekorps, zoals het poli- tielaboratorium en de afdeling vingerafdrukken, voordat deze, zaak rond zal zijn. Alles bijeen wacht enkele tien tallen Rotterdamse politieman nen een druk weekeinde, tenzij plotseling de dader bekend zou worden. De ex-echtgenoot van de ver moorde vrouw is vrijdagavond na langer dan een etmaal ver hoord te zijn door de politie heen gezonden. Dit betekent dat de met de opsporing van de dader van de moord belaste ambtenaren in de heer Hagers niet de dader zien. Dit betekent ook dat het on derzoek in deze zaak in een im passe dreigt te geraken. Naar het Algerijnse persbureau heeft gemeld, heeft zich donder dagavond aan boord van het in de haven van Bone liggende Egyptische schip „Alexandrie" een hevige ontploffing voor ge- daan, waarbij volgens de tot dus ver onvangen berichten min stens 14 mensen zijn gedood en 150 gewond. Door de ontploffing werden bo vendien omliggende gebouwen beschadigd. Uit voorzorg is de wijk rondom de plaats van de ramp ontruimd. De brand die na de ontploffing aan boord van de „Alexandrie" uitbrak, kon eerst na enkele uren worden bedwongen. De oorzaak van de ramp is nog niet bekend. Bij de hulpverlening aan de slachtoffers zijn ook Russische en Bulgaarse dokters werkzaam, aldus het Algerijnse persbureau. Volgens welingelichte zijde in Bone zijn onder de burgerbevol king van de havenwijk 15 doden en 150 gewonden gevallen. Over het aantal slachtoffers aan boord en in de onmiddellijke omgeving van het schip is verder nog niets bekend. Gisteravond meldde radio-Al giers, dat het aantal doden 20 en dat van de gewonden 165 be draagt. Volgens het blad „Alger Ce Soir" zijn er 40 doden en 164 ge wonden. Ook zouden er bepaalde aanwijzingen zijn die ,„aan sabo tage doen denken." Berichten uit Bone dat het schip munitie vervoerde, konden in Algiers niet worden bevestigd: Het schip is een uur na de eer ste explosie gezonken. Er is een onderzoek naar de oorzaak van de ramp gaande. Het 8.566 ton metende Britse vrachtschip „Maidan" heeft don derdag vier Amerikanen opge pikt die bijna negen dagen op een vlot hadden rondgedreven in de Atlantische Oceaan. De schipbreukelingen waren met 'n motorjacht op 11 juli van Con necticut naar Bermuda vertrok, ken. Op 15 juli moesten zij het vaartuig verlaten, nadat het op een voorwerp onder water was gestoten. De „Maidan" pikte hen op, na dat een vliegtuig van de Ameri kaanse marine het vlot op 450 mijl ten oosten van Portsmouth in Virginia had waargenomen. Het Britse schip dat van Malta komt, wordt vrijdag in Wilming ton, Delaware, verwacht. (Adv.) CAN VOL' 1J VKI. V)1IU De originele Amerikaanse teenagerkleding Bij de brand, die zondag de garages en de werkplaatsen van de dienst «penbare werken der gemeente Venray volledig in de as legde, blijkt voor een waarde van /-130.000,aan materieel van de vrijwillige brandweer verloren te zijn gegaan. Dit delen B. en W. van Ven ray mede bij hun voorstel om geld beschikbaar te stellen, waar mee de brandweer opnieuw kan worden uitgerust met een tank auto, motorspuit, brandslangen' en uniformen. De juiste omvang van de schade, welke werd toe gebracht aan het rollend mate rieel van de dienst gemeentewer ken, staat nog niet vast, maar naar schatting is bij de brand voor een waarde van bijna drie kwart miljoen verloren gegaan. De gemeenteraad van Venray zal zich dinsdagavond a.s. over deze plotselinge kredietverlening uitspreken. Dan komen ook voorstellen aan de orde om de reinigingsrechten en de rioolbe lasting ieder met 50 te ver hogen. De oude regelingen da teerden van resp. 1949 en 1950. De meer-opbrengst van deze ver hogingen wordt geraamd op 25.000,waardoor uit beide belastingen samen per jaar ruim 76.000,— in de gemeentekas zullen vloeien. De nationale staking bij de Britse posterijen, die om midder nacht in de nacht van zaterdag op zondag zou ingaan, is afge last. Dit geschiedde na besprekingen tussen de leider van de vakbond van postbeambten Ron Smith en de directeur van de Britse poste rijen, Reginald Bevins. Ook de modelactie van de post beambten, waardoor grote ach terstand in de aflevering is ont staan, zal niet worden voortgezet. ■Het bondsbestuur zegt in een verklaring dat de staking is af gelast om „voortzetting van de onderhandelingen mogelijk te ma ken." De staking was afgekondigd ter ondersteuning van looneisen. Groot aantal slachtoffers van blikseminslag in Nigeria 29 mensen zijn om het leven gekomen en elf ernstig gewond, toen in Noord-Nigeria de blik sem insloeg in een hut waar een bruiloft werd gevierd. Het on geluk deed zich voor in het emi raat Kotahora. ENGELSE POST STAPELDE ZICH OP Een kijkje op de sorteerafdeling van een postkantoor in Londen, waar de post zich door de lang- zaam-aan-actie opstapelde. De aangekondigde staking is inmid dels afgelast. DAN MOETEN WE KLAAR ZIJN! De bruidegom! Ziet, gaat uit, hem tegemoet. Mattheus 25 6 Er zitten nog enkele korte ogen blikken van respijt tussen het roe pen en het komen. Kostbare mo menten, waarin de laatste hand aan de lamp kan worden gelegd. Stonden, lang genoeg voor de wijze maagden om hun lampen te bereiden en alzo met lichtende ge- loofslampen de bruidegom tege moet te snellen. Stonden, lang ge noeg voor de dwazen om de vrees- liikste ontdekking van hun leven te doen, om hun lampen te kopen, om te roepen in hun doodsangst: o, bergen, valt op ons, o, heuve len, bedekt ons! Dat komen van de bruidegom kan schrikbarend snel gaan. Gij kunt morgenochtend om acht uur in uw. auto stappen en om negen uur voor uw Rechter staan. Ge kunt 's avonds gezond naar bed gaan ende volgende dag in een bewusteloosheid gevonden worden. Waaruit ge nooit meer wakker wordt. In Gods wonder lijke genade kunnen er soms ook uren, dagen, ja weken liggen tus sen het geroep en de komst. De bruidegom heeft de klink van de deur reeds gevat, maar Hij komt nog niet binnen nóg is het 't einde niet. Ge krijgt nog tijd om uw lamp te bereiden. Zie, dan wordt het beslist. Zoals de boom nu valt, blijft hij liggen. Dit zijn de ogenblikken, die over het branden van uw lamp beslis sen, waarin uw lamp gaat opvlam men, hoog en helder voor eeuwig, of waarin uw lamp dooft: „Onze lampen gaan uit Dan wordt de mens wakker, ein delijk wakker. Dan komt de brui degom: lamp of geen lamp, olie of geen olie. „Schik u, o Israël, om uw God té ontmoeten." De bruidegom komt!Dan moe ten we klaar zijn. OOST ZEEÜWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 26 JULI 1964 Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (Viering en Dankzegging H. Avondmaal.) Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 9 uur Ds. J. Scholten. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. Stern, 19 uur Ds. Hoogerwerf, Schoon- dijke (Geref.). Philippine: 9 uur Ds. Stern. (H. A.) Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. Ruis. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. A. Poelman. 7 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel. Ge bouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. L. Meesters, van Kampen (jeugddienst). Zaamslag: 10 uur de heer I. Ver- duijn, van Breskens. 2.30 uur Ds. H. Ruis, van Sluiskil. Vandaag treedt op de Neder landse veilingen een minimum prijsregeling voor bonen in wer king. Deze gaat uit van het cen traal bureau voor de tuinbouw veilingen. Voor pronkbonen geldt een ophoudprijs van 20 cent per kg. De ophoudprijs van snijbonen en prinsessebonen is 30 cent per kg en van spekbonen 22 cent per kg. Beneden deze prijzen mogen ze op de veilingen niet worden verkocht. Bij eventuele door draai krijgt de teler voor de klasse I een vergoeding van 16 cent per kg voor pronkbonen; 24 cent per kg voor snij- en prinsessebonen en 18 cent per kg voor spekbonen. Voor klasse II is de vergoeding bij doordraai voor pronkbonen 12 cent; snij bonen 18 cent; spekbonen 13 cent en prinsessebonen 18 cent per kg. Behalve van spekbonen zal er van de bonen weer een heffing worden ingehouden voor het minimumprijzenfonds van het centraal bureau van de tuin bouwveilingen. Voor pronkbonen is dat 0,50 per 100 kg; snijbo nen 0,40 per 100 kg en prinses sebonen 1,per 100 kg. Voor de sperciebonen ras Wa genaar, Sabo en Imuna geldt een afwijkende regeling. Hiervan is de ophoudprijs ook 30 cent per kg, maar bij doordraai is er enkel een vergoeding voor klas se I kwaliteit en wel van 18 cent per kg. Op het ogenblik ligt de prijs van de bonen belangrijk boven de ophoudprijs. De oogst is voor de vrije markt minder groot dan het vorig jaar. Er is een flinke vraag, vooral voor verse consumptie. Volgens een bericht van radio- Australië zijn er op het ogenblik plannen in bewerking om de ver dediging van Papoea en Austra lisch Nieuw-Guinea in een be langrijke mate uit te breiden. De Australische minister voor het leger, dr Forbes, die hiervan médedeling heeft gedaan, heeft in verband met deze plannen kort geleden een bezoek aan dit gebied gebracht. Volgens minister Forbes is Australië in staat zich met de verdediging van dit gebied te be lasten, vooral nu duidelijk is dat de Verenigde Staten dit binnen de werkingssfeer van het Anzus- pact (de militaire verdragsorga- isatie tussen Australië, Nieuw- Zeeland en de Verenigde Staten) hebben opgenomen. Naar minister Forbes mede deelde wordt o.m. overwogen de strijdkrachten op het Australisch gebied der Pacific-eilanden de be schikking over een eigen tacti sche luchtmacht te geven en een speciale opleiding in te stellen voor Papoea-vriiwillieers. door AGATHA CHRISTIE 47) HOOFDSTUK XII Op haar smetteloze slaapka mer was Kirsten Lindstrom be zig haar grijzend blond haar te vlechten, voordat ze naar bed ging. Zij voelde zich bezorgd en bevreesd. De politie had het nooit be grepen op buitenlanders. Zij was nu reeds zo lang hier dat zij zichzelf geen vreemdelinge meer voelde. Maar dat kon de politie niet weten. Die doctor Calgarywaarom was die man haar dit komen aandoen? Het recht had zijn loop gehad. Zij dacht aan Jacko en herhaalde bij zich zelf dat het recht zijn loop had gehad. Ze dacht aan hem, hoe zij hem van jongsaf gekend had. Als jongetje al was hij altijd, ja al tijd, een leugenaar en bedrieger geweest. En tegelijk toch zo charmant en zo innemend. Je vergaf het hem altijd weer. Wat had hij geweldig goed kunnen liegen. Dat was nu juist de af schuwelijke waarheid. Hij kon zo voortreffelijk liegen, dat je hem geloofde. Die doortrapte, harteloze Jacko. Dr. Calgary dacht misschien dat hij wist waarover hij sprak! Maar daarin had hij zich lelijk vergist. Plaats en tijd en alibi. Het mocht wat! Jacko kon goo chelen met zulke dingen. Nie mand kende Jacko zo goed als zij hem gekend had. Zou men haar geloven als zij eens vertelde wat Jacko precies voor iemand geweest was? Maar numorgen, wat stond er dan te gebeuren? De politie kwam weer. En iedereen zou zenuw achtig en achterdochtig doen. Ze zouden elkaar aankijken.. Niet zeker van wat ze geloven moes ten. En ze hield toch zoveel van allemaal. En ze wist ook meer van hen allen dan wie ook.. Veel meer dan mevrouw Argyle ooit geweten had. Want die was werkelijk verblind geweest door haar moederlijk instinct. Maar Kirsten had te allemaal objec tief bezienals zelfstandige wezens, ieder met zijn eigen deugden en gebreken. Als ze zelf kinderen had gehad, zou zij ze misschien ook met een zekere verblinding hebben beoordeeld, als een stuk van zichzelf. Maar zij was nu eenmaal geen vrouw van het moederlijke type. Haar grote liefde zou geweest zijn voor haar man, als zij die ooit gehad had. Zo'n vrouw als mevrouw Ar gyle geweest was begreep ze eigenlijk niet goed. Gek op een stel kinderen, die niet eens van haar zelf waren, daarbij haar man verwaarlozende, alsof hij niet bestond. Een beste man bo vendien, een nobele man, je kon je geen betere denken. Gewoon opzij geduwd. En mevrouw Ar gyle, zo in zichzelf opgaande, dat ze niet eens bemerkt had wat zich vlak voor haar neus afspeelde. Die secretaresse. een mooi meisje en van top tot teen vrouw. Och, het was voor Leo nog niet te laat, gelukkig, of nu tóch weer wèl, misschien? Nu die moord weer verrezen was uit zijn graf, waarin hij eerst was begraven. zouden die twee nu nog ooit bij elkaar dur ven komen? Kirsten slaakte, diep ongeluk kig, een zucht. Wat hing hun al lemaal boven het hoofd? Wat stond hun te wachten? Mickey, die altijd zo'n diepe afkeer van zijn pleegmoeder had gehad! Hester, zo onzeker en onrustig. Hester, die nu bijna vrede en rust bij die aardige, degelijke jonge dokter gevonden had. Leo en Gwenda, die stellig een mo tief en als je goed keek ook de gelegenheid hadden gèhad, zoals ze beiden duvels goed zou den beseffen. En Tina, dat lief doende, poesachtige, schepseltje. En die egoïstische, koelhartige Mary, die vóór haar trouwen nooit ook maar de minste gene genheid voor wie dan ook ge toond had. Er was een tijd geweest, over dacht Kirsten, dat zij zelf grote bewondering en genegenheid voor haar mevrouw gevoeld had. Zij wist zich niet precies meer te herinneren wanneer zij eigenlijk antipathie tegen haar had gekregen, wanneer zij haar was gaan veroordelen en haar tekortkomingen had ontdekt. Haar zelfverzekerdheid, gewilde liefheid, haar dwingelandij't type van de gepersonifieerde: Moeder weet wel wat het beste voor je is! Juist doordat zij geen echte moeder was geweest. Want dan zou ze ook zelfkritiek en deemoed hebben gekend. Maar waartoe hield ze zich nog met Rachel Argyle bezig? Rachel was dood. Ze deed beter met aan zichzelf te denkenen aan de anderen. En aan wat er morgen kon ge beuren. (Wordt vervolgd) GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur Ds. C. Kaptein, van Amsterdam. 2.30 uur Ds. E. Hoo gerwerf, van Sehoondijke. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. W. H. Gispen. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 3 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. K. J. Kapteyn, legerpredikant te Den Haag. Zoute Spui: 10 uur'en 14.30. uur Ds. M. Brandes, van, l^eppel.^ CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur kand. P. Roos, van 's-Graven- hage. GEREF. GEMEENTE (Vlooswijkstraat) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANGELIE. GEM. (Filadelf ia-kapel) Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond: zondags 8.30 uur n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur v.m. Heiligings samenkomst. 7.30 uur n.m. Ver lossingssamenkomst. Leider lui tenant B. Outhuyse. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 5.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 26 JULI 1964 Aardenburg: 10.30 uur Ds. Blom. Biervliet: 11 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. (H. Doop.) Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. 7.30 uur Ds. L. v. d. Molen, Evang. predikant. 11 uur Pf. W. S. H. van Dalen, van Oostburg. (Duitse dienst.) Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 11 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 9.30 uur Wlka Th. J. Rijks, van Driebergen. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Gust. M. C. de Vries. Sehoondijke: 9.30 uur Ds. A. J. Overbeeke, van Gemert (N.-Br.). Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. A. Poort, van Hattem. IJzendijke: 9.30 uur Eerw. Heer H. J. Begeer, van Hoofdplaat. Zuidzande: 10.45 uur Ds. W. C. Louring en mej. Da. H. B. d« Neeling. (Bed. H. Doop.)

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2