Doem der verdenking Oprichters boerenorganisatie bezonnen zich over grondslagen RE VANSSTRECHTEN VAN DE WILLEM BARENTSZ ONDERZOEK NAAR BE WONINOBEHOEFTE STAKING BIJ DE BRITSE POSTERIJEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 24 juli 1964 NOODKLOK OVER KAMERGEBREK IN AMSTERDAM AUTO TEGEN TREIN: BESTUURDER GEDOOD Jongen omgekomen Nog één bioscoop over Longkanker- operatie op Deense t.v. PINGUÏNS WACHTTEN BIJ BUSHALTE.... VERBAND TUSSEN HUUR INKOMEN EN AGENDA Onderzoek naar nieuw scSiandaal in Engeland REDDINGS DEMONSTRATIES IN DE HAVEN VAN SCHEVENINGEN JAPANS-AMERIKAANSE STRIJD OM LANDINGSRECHTEN ERNSTIGE BOTSING TUSSEN GRIEKSE STAKERS EN POLITIE ARRESTATIES IN GREENWOOD WEERZIEN NA 20 JAAR TWEE JAAR VOOR INBRAKEN DIEFSTALLEN EN Officier van justitie uitgescholden Het deze maand in Uithoorn gevormde comité ter voorberei ding van de oprichting van een Nederlandse boerenbond (voor zitter de heer G. W. Voortman uit Eefde) heeft in Amersfoort vergaderd om zich nader te be zinnen omtrent de grondslagen waarop de bond moet staan. Uit mededelingen die de advi seur van het comité, mr. L. van Heijningen uit Den Haag, aan het A.N.P. deed, blijkt dat het comité uitgaat van de opvatting, dat de vrijheid noodzakelijk is voor de ontplooiing van de mens. Het stelt dat ook de boer deze vrijheid nodig heeft in zijn be drijf, uiteraard onder aanvaar ding van beperkingen, opgelegd bij wettelijke voorschriften in Het kamergebrek voor studen ten in Amsterdam zal per 1 sep tember minimaal 5000 bedragen, aldus een verklaring van de stu denten vakbeweging (S.V.B.) af deling Amsterdam. Geen der be staande projecten biedt volgens de S.V.B. uitzicht op een spoe dige oplossing van de kamernood, want het project voor een flatge. bouw in de Weesperstraat, plaats, biedend aan 252 studenten, zal 10 maanden later gereed komen dan aanvankelijk was gepland en pas in oktober 1965 geschikt zijn voor bewoning. Bovendien zal het op 3 april 1964 ingediende plan van de N. D. S. M. voor de bouw van flats voor 1000 studenten ana de Europaboulevard geen doorgang vinden, omdat het is verworpen door de stichting Studentenhuis vesting. AFGEDANKTE SCHEPEN. De S. V. B, ziet als tijdelijke op. lossing het onderbrengen van studenten in voor afbraak be stemde panden. Gedurende het verblijf daar zou in overleg met de gemeente een schema kunnen worden ontworpen voor het mi greren van de studenten naar een volgend saneringsgebied. Een andere mogelijkheid voor het scheppen van tijdehjke woon ruimte zal volgens de S. V. B. kunnen bestaan uit het inrichten van afgedankte zeeschepen. De S. V. B. poogt reeds gemeente raadsleden van diverse fracties voor deze suggesties te interes seren. In Amsterdam worden dit jaar 3350 eerstejaars-studenten ver wacht (2500 aan de universiteit van Amsterdam en 850 aan de vrije universiteit 1. Daarvan zul len ten minste 2100 studenten een kamer zoeken. De bijna 56-jarige heer G. van der L. uit Rotterdam is gister middag om het leven gekomen toen de auto die hij bestuurde, in botsing kwam met een trein. Het ongeluk gebeurde op een met automatische knipperlichten be veiligde overweg in de Grubben- vorsterweg tussen Blerick en Sevenum. De lichten werkten volgens de spoorwegen normaa1. De trein, die onderweg was van Keulen naar Eindhoven, kreeg drie kwartier vertraging. Donderdagmorgen is de negen jarige Herman JansBeken in Venraij bij een ongeluk op de Leunseweg om het leven geko men. De jongen reed met een trac tor met twee aanhangwagens, geladen met melkbussen, mee. Hij wilde van de ene wagen op de andere klimmen over de ver- bindingsstang. Hij stapte mis en kwam on der de wielen van de wagen terecht. Vandaag zal de bioscoop „Cinema Royal" in Hoensbroek worden gesloten wegens gebrek aan belangstelling voor de film. Hoensbroek heeft nog één bio scoop, het Luxor-theater, over. Begin januari sloot in Hoens broek „Cinema Palace" haar poorten. „Cinema Royal" wordt ver kocht of verhuurd evenals het „Asta"-theater in Schaesberg, die beide dezelfde directie hebben. De Deense televisie heeft Woensdagavond een longkanker- operatie laten zien, waarbij de lin- fcerlong van een man die 30 siga retten per dag rookte werd weg genomen. De chirurg wees de kij kers op 'n stopverfachtige knob bel in het zieke orgaan en zei dat dit een lymfklier was die door drenkt was met sigarettenteer. Ook toonde hij zwarte vlekken op het longoppervlak, waar de teer van binnenuit door het weefsel was gedrongen. De uitzending van de operatie duurde vier minuten en maakte deel uit van een programma van 25 minuten, dat werd geopend en besloten met de melodie „Smoke gets in your eyes". De chirurg zei dat het nooit te laat is om met roken op te houden. Als men het roken niet kon staken, moesten rokers minstens tweemaal per jaar hun longen laten, onderzoe ken, het belang van de volksgezond heid. Het comité vindt dat het overheidsbeleid hier lijnrecht tegen in gaat. Als boer is men het beu door S.E.R., landbouw schap e.d. te worden aangeduid als „grondgebruiker", „agrariër" e.d., woorden die volgens het comité duiden op een verkeerde mentaliteit. Men wil boer zijn en ook als zodanig worden aan geduid. WINSTOBJECT De boeren, aldus de medede lingen van mr. Van Heijningen, wensen de vrijheid zelf te be palen wat met hun produkten dient te geschieden, omdat met name de melk niet een voor buitenstaanders niet te volgen winstobject vormt, dat aan de stedelingen in minderwaardige vorm en tegen hoge prijs wordt afgezet. Men wenst op te komen tegen „het verderfelijke systeem van overheidssubsidies", dat er volgens het comité toe zou kun- nen leiden dat de overheid be- lastinggelden ter beschikking stelt van grote pluimveebedrij- ven, waarvan de resultaten mo menteel tegenvallen. Juist deze bedrijven, die de laatste tijd door grote concerns in het leven zijn geroepen, hebben volgens het comité de verhoudingen scheef getrokken. RECHT De Nederlandse boerenbond wil een wezenlijke behartiging van de belangen van de boeren stand zonder binding aan enige partijpolitieke of kerkelijke or ganisatie. De bond erkent de christelijke grondslag van onze maatschappij en eist dat van overheidswege recht wordt ge daan aan allen, ook aan groepen die niet de beschikking hebben over pressiemiddelen. Volgens de mededelingen van mr. Van Heijningen hebben reeds vele bestaande groeperin gen sympathie betuigd met het streven van het comité en toe treding toegezegd. Ook bestaat reeds contact met groeperingen van middenstanders, die met de bond wensen samen te werken. Grote ogen zette een agent op, die bij zijn nachtelijke ronde in de plaats Colwyn Bay in Noord- Wale? bij een bushalte twee pin- quins zag staan. Hij liep naar de dichtstbijzijnde telefooncel en waarschuwde de oppassers van de nabijgelegen dierentuin. Maar toen de agent by de halte was teruggekeerd, waren de beide statige dieren verdwenen. Later bleek, dat een vrachtrijder ze meegenomen had „omdat er geen bus meer reed" en de plechtige vogels op een fabrieksterrein bij de dierentuin had „afgezet". De beide uitbrekers maakten deel uit van een groep van 18 pinguins uit Zuid-Afrlka en wa ren bij het vervoer naar een Londens station hun oppassers reeds drie keer „ontglipt". Het directoraat voor de visse rij van de Japanse regering heeft verklaard dat nog geen definitie ve beslissing is genomen over de aankoop door Japan van Neder lands enige walvisvaarder, de Willem Barentsz. Het directoraat verklaarde dat zorgvuldige besprekingen gaande zijn met Japanse walvismaat schappijen over de mogelijke ge volgen van de aankoop van het fabrieksschip en van het Neder landse vangstquotum "an zes procent dat met het schip is ver bonden. Gevreesd wordt dat de invloed van de walvisvangende landen in de zeventien landen tellende walvisennventie zou kunnen worden verzwakt, indien Nederland het walvisbedrilf vaarwel zegt. Bovendien zou de overdracht van hot vangstquo tum een klacht van de Sowjet- Unie kunnen uitlokken. Het zou ook een ongeremde concurren tie bij de walvisvangst in de zui delijke ijszee kunnen ontketenen, aldus deze Japanse regeringsin stantie. Volgens Japanse persberichten hebben de Kyokuyo Hogeimaat- schappij en de Taiyo-visserij- maatschappij voor de walvis vaart over de aankoop van het schip en het vangstquotum voor 1,5 min pond sterling (ruim 15 min) overeenstemming bereikt, maar de overeenkomst heeft de goedkeuring nodig van de Ja panse regering. NOG GEEN JAPANSE GOEDKEURING Van de directie van de Neder landse mij voor de walvisvaart verneemt het A.N.P. dat het ge noemde bedrag geen enkele waarde heeft. Hierin is n.l. de prijs van het schip inbegrepen, welk bedrag over uiterlijk twee jaar weer met het terugkopen van de Willem Barentsz gemoeid is. Slechts de som, die voor de vangstrechten wordt neergeteld, is voor de maatschappij en voor haar aan deelhouders van belang. Het in andere persberichten genoemde bedrag van 530.000 dollar 'onge veer ƒ1,9 min) voor de vangst rechten noem de men te laag, Verdubbeld zou dit bedrag enigs zins in de orde van grootte van de werkelijke koopsom komen, aldus de directie. De lasten, die tijdens de llgtijd in Amsterdam op het schip drukken, zullen worden gedeeld door Nederland en Japan. Dit geldt niet voor de afschrijvingen. Deze blijven voor rekening van de Nederlandse maatschappij. Zodra de Japanse goedkeuring afkomt, acht de directie zich vrij nadere mededelingen over de 'Illlllllllll!llllllllllllllll!lll!ll!!lll1l!lllllllllllilillllllllllll|]|[lll!llllll!llllllllillillllllll!ll|jl!|[! transactie te doen. Verwacht wordt dat ook de verkoop van twee motorcatchers naar Noor wegen spoedig rond zal zijn. Ook hiervoor zullen dan op korte ter mijn nadere gegevens worden verstrekt. Desgevraagd verklaarde de directie nog dat een van de ge noemde Japanse visseri,(maat schappijen inderdaad de onder handelingspartner is, waarmee overeenstemming is bereikt. Het centraal bureau voor de statistiek zal in de eerste helft van oktober beginnen inet een onderzoek naar de woningbe hoefte en naar de verschillen in behoeften die bestaan bij de ver schillende bevolkingsgroepen. Ongeveer 20.000 woningen, ver deeld over 155 gemeenten, zullen bij dit onderzoek worden be trokken. Het C.B.S. zal gegevens ver zamelen over de omvang "an de woningbehoefte in de tot nu toe gebruikelijke zin, over de ver schillen in de druk van de wo ningnood op verschillende inko mensgroepen, de wensen welke de verschillende bevolkingsgroe pen hebben ten aanzien van de huisvesting en het verband tus sen huur en inkomen. DOORSTROMING Daaraan zullen worden toege voegd gegevens betreffende de doorstroming in het verleden en gegevens die licht werpen op de doorstromingsmogelijkheden in de toekomsC De uitvoering van het onder zoek valt in tweeën uiteen. De gemeentebesturen zullen een eerste enquête houden die 18.000 tot 20.000 woningen zal omvat- De leiders van de Britse bond van postbeambten hebben don derdag salarisvoorstellen van de redering afgewezen. De Britse regering had de vakbondleiders donderdagoch tend tijdens een spoedbijeen- komst nieuwe voorstellen ge daan in een poging het gevaar van een landelijke staking, die zondag zal ingaan, af te wenden. Vakbondleider Ron Smith die na de besprekingen verslag uit bracht aan het actiecomité, zei de toestand te zullen bespreken met het „kernkabinet" van het congres van vakverenigingen. Inmiddels heeft de vakbond de afdelingen van de posterijen in Groot-Britannië meegedeeld, dat de staking tot „nader order" als overeengekomen zondag zal in gaan. In grote delen van centraal Londen werd donderdag geen post opgehaald omdat er in de sorteringsafdeiingen geen plaats meer is. De achterstand in de bezorging bedraagt soms twaalf dagen. ten. Onder meer zal daarbij wor den nagegaan in welke van de gevallen verandering van huis vesting wordt verlangd. Een twee weken later te houden tweede enquête zal uitsluitend deze laatste gevallen omvatten. Doel van de tweede enquête is nadere gegevens te verkrijgen over de aard van de wensen tot verandering van huisvesting. Die tweede enquête zal worden uitgevoerd door de Nederlandse stichting voor de statistiek. De gemeentebesturen die bii het on derzoek worden betrokken, zijn daarover ingelicht door de direc teur-generaal voor de statistiek. De -directeur van het Londense dagblad Daily Mirror heeft laten weten, dat hij bereid is de docu menten, waaronder een foto, te tonen op basis waarvan iiet blad artikelen heeft gepubliceerd over een schandaal waarbij een lid van het Hogerhuis betrokken is, zo heeft woensdag de Britse minister van binnenlandse zaken, Henry Brooke, meegedeeld, zo dra zij over die documenten be schikt zal de politie egn onder zoek instellen. Deze mededeling van de Brit se minister volgt op een vraag in het Lagerhuis van de labour- afgevaardigde Marcus Lipton over het optreden van een bende, die volgens de pers opereert in tiet centrum en het oosten van Londen. Onder bedreiging met geweld en soms zelfs met moord zouden de bandieten de eigenaars van nachtclubs grote bedragen afnersen. Verder zouden onge oorloofde betrekkingen bestaan tussen een van de leiders van de Londense onderwereld en een lid van het Hogerhuis. Volgens som mige geruchten zou ock een Lagerhuislid bij de zaak betrok ken zijn. Ter gelegenheid van de tentoon stelling „Sch'64" is in de Sche- veningse haven een reddingsde monstratie gehouden. Een bran dende logger kwam met slagzij binnen. Op de foto daalt een helikopter om een overlevende uit 't water op te pikken. Op de achtergrond het brandende schip. De Japanse regering is op het ogenblik in een strijd met de Verenigde Staten gewikkeld over landingsrechten voor de „Japan Air Lines". Japan maakt voor deze maatschappij aan spraak op het recht New York en van daar uit ook andere ste den in de V. S. aan te doen. De Verenigde Staten hebben dit tot dusver geweigetd. Premier Ikeda van Japan heeft nu een onderzoek gelast van de vraag of landingsrechten in Ja pan voor Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen beperkt of vervallen verklaard moeten worden. Woensdag zijn in Lavrion in Attiea tenminste 70 personen gewond geraakt bij hevige ge vechten tussen de politie en sta kende arbeiders van een textiel fabriek. Van 13 gewonden is de toestand ernstig. Er zijn ook be richten waarin gerept wordt van 200 gewonden. De ongeregeldheden begonnen toen de politie het fabrieksge bouw binnendrong waar 300 van de 1000 -stakers zich verschanst hadden terwijl de rest buiten be toogde. De politiemannen losten waarschuwingsschoten en maak ten verder gebruik van gummi stokken, traangas en brandslan gen om de fabriek te ontruimen en werkwilligen te beschermen. De stakers sloegen er met stoel poten en andere voorwerpen op los. - De staking is een protest tegen het ontslag van 12 arbeidrs en duurt voort. Agenten van de federale recherche hebben drie inwoners van Greenwood in de Ameri kaanse staat Mississippi gearres teerd, omdat zij een neger, die een bioscoop wilde bezoeken, hebben tegengehouden. Zij wor den beschuldigd van overtreding van de nieuwe wet op de bur gerrechten. Minister van justitie Robert Kennedy en de directeur van het F.B.I., Edgar Hoover, die de ar restaties ,rbekendmaakten, zeiden dat het de eerste van deze aard waren sedert de nieuwe wet van kracht werd. Volgens de aanklacht hadden de drie mannen de neger be dreigd en geslagen, toen deze op 16 juli de plaatselijke bioscoop in Greenwood wilde binnen gaan. Zij kunnen tot maximaal 10 jaar gevangenisstraf en een boete tot 50Ö0 dollar worden ver oordeeld. Twee Duitse broers, van wie de ene al 20 jaar overleden ge waand werd, hebben elkaar teruggevonden in Australië. In 1944 waren de twee broers el kaar kwijt geraakt, toen een van hen uit een ziekenhuis in Polen werd ontslagen. Na de oorlog was deze als 26-jarige naar Aus tralië geëmigreerd. In 1961 emi greerde de andere zonder te ver moeden dat zijn broer daar woonde. Onlangs kwamen de vrouwen van de twee broers tegelijkertijd in dezelfde kraam kliniek terecht. Het viel hen op dat zij dezelfde naam droegen, met bovenvermeld gevolg. st es;. Omdat hjj de officier van justi tie mr. K. Thijssen uitschold voor een knoeier en diens requi sitoir herhaaldelijk onderbrak, werd de 25-jarige Tilburger F. S., die voor de Bredase recht bank donderdag terecht moest staan wegens drie inbraken en diefstallen subsidiair verduiste ring, op last van tie president mr. A. Stemfoort uit de rechts zaal verwijderd. De verdachte, die uit voorzorg met handboeien aan en bewaakt door twee wachtmeesters voor de rechter was gebracht, werd ver oordeeld tot twee jaar gevange nisstraf, nadat drie jaar tegen hem was geëist. door AGATHA CHRISTIE 46) VRIJDAG 24 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, uur: „De dodenlijst van A. M." ZATERDAG 25 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „De dodenlijst van A. M." illlilll!lll!lllllllllllllllllltll]|||||ll!ll!il!lllll|]|||llll]l!llllllll!lll]lllilllil!l!llll]l!l|||||||l|||||lll' Maar toen was de oorlog ge komen, met gehuil van sirenes en luchtbombardementen. Ze waren in de tunnels van de on dergrondse gaan schuilen en slapen. Wat 'n reuze lol was dat geweest! De hele straat zat daar bij elkaar, brood te eten en gemberbier te drinken, 's Nachts reden de treinen aan één stuk door. Dat was nog eens het ech te leven geweest. Midden in het grote-ménsenbestaan! Maar daarna was hij hier ge bracht. op het stille platteland. In een dorpje, dat nog net niet dood was, maar waar nu hele maal niets te beleven viel. „Jedag. komt heus t?rug, schatje, als al les voorbij is!" had zijn moeder hem beloofd. Maar waarom was ze eigenlijk niet meegegaan? Hopen jongens uit de straat wa ren toch met hun moeders mee geëvacueerd. Maar zijn moeder had dat niet gewild. Zij was naar 't noorden gegaan (met de oom van dat ogenblik, oom Har ry!) om te gaan werken in de munitiefabrieken. En hij had hier gevangen ge zeten en vreemde, flauwe kost jes te eten gekregen; al om ze ven uur 's avonds naar bed ge stuurd, na een kinderachtig maaltje melk met beschuit! In bed had hij liggen huilen, vaak met zijn hoofd onder de dekens; dan had hij het uitge schreeuwd naar moeder en thuis Het was die vrouw geweest, die hem meegenomen had en niet meer los wou laten. Die hem met allerlei kletspraatjes had willen zoethouden. En die van hem wat verwacht had dat hij heus niet van plan geweest was haar te geven. Kop op! Ge duld maar. Er zou wel eens een eind aan komen. Eens op een een heerlijke dag zou hij naar huis terug gaan. Naar zijn straat en de jongens en naar die fijne rode autobussen en de ondergrondse, de gebakken aardappels met vis, het drukke verkeer en de straatkatten. Als de oorlog voorbij was ging hij naar Moeder terug. Wat zou ze opkijken, als ze zag hoe groot hij geworden was. In donker blies Micky Argyle met lang gesis zijn adem uit. De oorlog was voorbijgegaan. Hitier en Mus waren overwonnen. Sommige jongens waren inder daad weer naar huis gegaan. Nu zou hij vast wel gauw aan de beurt komen.Maar toen was zij op een keer uit Londen terug gekomen en had hem verteld dat hij op Zonnehoek zou blij ven en dat hij nu haar eigen jongetje geworden was.. Toen had hij gevraagd: „Waar is Mam? Is ze soms bij een bom bardement omgekomen?" Als ze door een hom getroffen was, nou ja, dan zou het niet zo erg zijn geweest. Dat was de moe ders van andere jongens ook wel overkomen. Maar mevrouw Argyle' had hem ten antwoord gegeven: „Nee, zij is niet omgekomen. Maar zij heeft nogal lastig werk te doen en kan dus niet zo goed voor je zorgen". en meer van die halfzachte praatjes, die niks i waard waren Zijn moeder hield niet van hem, wilde hem niet terug hebben hij zou hier moeten blijven., voor altijd.. Hij was daarna stilletjes in de buurt blijven rondsluipen en had een stuk van een gesprek opgevangen, dat luidde: „Veel te blij dat ze hem kwijt was., to taal onverschillig"en iets over honderd pond. Toen had hij het geweten. Zijn moeder had hem verkocht, voor honderd pond verkocht. Dat gevoel van pijn en verne dering.. daar was hij nooit overheen gekomen. Maar zij had hem dan toch maar gekocht! Hij had haar altijd onbestemd voor de personificatie van Macht aan gezien, iemand tegenover wie hij, met zijn zwakke krachten, machteloos stond. Maar hij zou groter wordén, eenmaal sterk zijn, een man. En dan zou haar laatste uur zijn geslagen.Hij had zich opeens veel rustiger gevoeld, toen hij, als kleine jon gen, dat besluit had genomen. Naderhand, toen hij naai school was gegaan, had hij het niet meer zo naar gevonden. Maar hij had altijd opgezien te gen de vacanties vanwege haar aanwezigheid. Omdat zij alles regelde en verzon en hem met cadeautjes aan zich pro beerde te binden. Hij vond het gewoon afschuwelijk als zij hem kusteEn nog weer later had hij er plezier in gevonden haar te dwarsbomen, wanneer ze weer eens saaie plannetjes voor hem had uitgedacht. Op een band gaan werken! Of bij een oliemaatschappij. Hem niet ge zien. Hij zou zelf wel kiezen wat hij worden wilde. Toen hij student was, had hij nog pogingen in het werk ge steld om zijn moeder op te spo ren. Ze was enige jaren tevoren overleden, was hij toen te weten gekomen bij een auto-ongeluk, waarbij de man die achter het stuur zat, stomdronken was ge weest Waarom zette hij dat nu niet allemaal uit zijn gedachten? Nu was zij toch óók dood, zij die ge dacht had hem voor honderd pond te kunnen kopen. Zij, die gedacht had alles te kunnen ko pen tot kinderen toe. Eén klap op haar hoofdmet een pook.en zij was er ge weest. Waarom nu nog verder te tobben? Wat scheelde hem eigenlijk? Was het soms dat hij nu zijn sterke antipathie kwijt was, nu zij niet langer leefde? Dat was het werk van de Dood. Micky voelde zich verlo ren nu hij niet langer haten konverloren en bang te moe de. (Wordt vervolgd) Sooi, zoals de verdachte bij politie en justitie na zeven ver oordelingen bekend staat, ont kende hardnekkig de hem ten laste gelegde inbraak in een villa in Goirie in de nacht van 12 op 13 februari gepleegd, een dief stal van een auto te Diessen op 10_ februari en een diefstal van drie balen wol en kunstzijde be gin januari in Tilburg. Bij de inbraak bedroeg de buit 3.480 gulden en een hoeveelheid gouden sieraden ter waarde van acht a negen duizend gulden. Vier dagen na de inbraak pro beerde Sooi samen met zijn vriendin Marianne in 's-Herto- genbosch de sieraden bij een ju welier te verkopen. Toen werd het tweetal na een achtervolging, waarbij waarschuwingsschoten werden gelost, gearresteerd. De politie vond in de villa in Goirie afdrukken van een handpalm en van een duim van de verdachte. Bij een café naast de villa wer den gestolen kleren en een geld kistje gevonden, dat met een bijltje was opengemaakt. Bij sor- teerproeven wees een politiehond Sooi, die de bewuste nacht in het café was geweest, als de man die het bijltje had gebruikt. Toen de officier zijn requisi toir hield, de inbraak en de autodiefstal bewezen achtte, de diefstal van de balen niet, maar dit wel als verduistering be schouwde, werd Sooi recalcitrant. Tijdens de opsomming door de oficier van nog zeven inbraken en diefstallen in Tilburg ge pleegd, waarvan Sooi wordt ver dacht, werd de man zo woest en nam hij zulk een dreigende hou ding aan, dat hij uit de zaal moest worden verwijderd. De verdediger, mr. W. Meijer uit Breda, achtte het niet juist, dat de officier de zeven niet ten laste gelegde en ook niet bewe zen misdrijven op het tapijt had gebracht en vroeg een lagere straf. Het vonnis luidde twee jaar gevangenisstraf. Een zekere Van G. die de op brengst van de gestolen auto (250 gulden) met Sooi had ge deeld, werd wegens heling ver oordeeld tot zes weken gevange nisstraf, waarvan drie voor waardelijk en drie jaar proeftijd. De vriendin van Sooi werd ver oordeeld tot acht weken gevan genisstraf, waarvan vijf weken voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en aftrek van drie we ken voorarrest. Zij werd na af loop van de zitting toch gearres teerd, omdat zij nog drie weken van een vroeger vonnis moest uitzitten.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2