Provinciaal nieuws HtOV STOOMBOOTDIENSTEN IN ZEELAND Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Breskens Bruinisse Hoek Retranchement een administratieve kracht IN ZES MAANDEN BIJNA 2,2 MILJOEN PASSAGIERS Sluis Sluiskil Woensdag 22 juli 1964 Zeevaartschool Vlissingen Aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen werd het getuig schrift B. S. (stuurman) uitge reikt aan de volgende leerlingen: G. E. Abbink en Th. Stenvert te Terneuzen; P. J. den Boer te Sas van Gent en H. A. Klaaijsen te Nieuwvliet. Mulo examen Voor het m.u.l.o.-diploma A. met middenstandsdiploma slaag den te GoesNella Dees en Peter Haak te Terneuzen; Corrie de Jonge en Cobi Kiel, beiden te Hoek en Daan Hamelink te Zaam- slag. Voor het diploma A. slaag de Joop Korsbanje te Terneuzen. Al deze candidaten werden op geleid aan de chr. school voor u.l.o. te Terneuzen. Lijst van bevorderingen aan de Uitgebreid Technische School Van de schakelklas naar de eerste klasse: R. Baart, Hulst; A. Bentschap Knook, Hoek; L. Boussen, IJzen- dijke; A. de Deyn, Kruispolder; J. v. d. Driessche, Lamswaarde; J. de Feijter, Axel; J. Hamelink, Terneuzen; A. de Hamer, Zaam- slag; G. Helmendag, Hoek; P. Herrebout, Zaamslag; W. Her- wegh, Sluiskil; C. Hofman, Ter neuzen; L. de Jong, Philippine; B. de Wolf, IJzendijke; R. Wil- lems, St. Kruis; P. van Lange- velde, Terneuzen; R, Lauret, Kloosterzande; H. de Loos, Oost burg; S. Pluyn, Westdorpe; J. Priester, Breskens: C. de Regt, Axel; C. Roubens, Sluis; J, Rey- mers, Terneuzen; B. Royers, Terneuzen; E. Sorber, Axel; N. Talloen, Aardenburg; G. Viveen, Terneuzen; J. v. d. Vrede, Zaam slag; J. de Vriend, Aardenburg; L. van Wiemeersch, Axel. Van de eerste klasse bouwkunde naar de tweede klasse bouwkunde: A. Arens, Terneuzen; A. de Bokx, Terneuzen; W. v. d. Bun der, IJzendijke; E. van Bunde ren, Hengstdijk; P. Colpaert, Kloosterzande; W. van Gemst, Walsoorden; J. Kraak, Terneu zen; C. de Pooter, Axel; H. Spon- selee, Hengstdijk; G. Thiel, Ter neuzen. Van de eerste klasse elektro techniek naar de tweede klasse elektrotechniek: J. Aers, Oostburg; P. van Alem, Sluiskil; H. Antonissen, Westdorpe; W. Blankers, Ter neuzen; G. de Buck, Westdorpe; G. de Deckere, Clinge; A. Kay- ser, Terneuzen; J. Dooms, Ter neuzen; H. van Laarhoven, Clinge; T. Maas, Terneuzen; E. Verdurmen, Ossenisse; F. Ver- straeten, Axel; R. Vervaet, West dorpe; J. de Vleesschouwer, Hulst; J. Wijnacker, Hengstdijk. Van de eerste klasse werktuigbouwkunde naar de tweede klasse werktuigbouwkunde J. Albicher, Philippine; J. de Bakker, Zaamslag; E. Bauwens, St. Jansteen; M. Dekker, Zaam slag; P. Dey, Oostburg; K. Fraanje, Axel; R. Fassaert, Lamswaarde; F. Herwegh, Hulst; W. Heydens, Breskens; J. Holle- bek, Axel; O. van Hove, Koe wacht; J. van Langevelde, Axel; L. Refers, Philippine; J. de Roos, Sluiskil; E. Verwulst, IJzendijke; P. van Waterschoot, Philippine; A. Willems, St. Kruis; A. Wisse, Terneuzen; H. IJse- baert, St. Jansteen. Vakexamens bakkersbedrijf Geslaagd voor de examens van de stichting vakopleiding en exa mens in het bakkersbedrijf, af genomen in de technische school te Terneuzen. Vakbekwaamheid J. Basting, Retranchement; A. Buysse, Sluis; L. Dekker, Ter neuzen; J. Hageman, Clinge; E. van Hauten, St. Jansteen; P. van Immerseel, Graauw; F. L. Jans sen, Hulst; B. Wedekind, Wemel- dinge. Gezel: f J. Baarends, Bergen op Zoom; G. Bogaart, Walsoorden; J. Buy- ze en W. van Driel, Zaamslag; C. Deij, W .de Fouw en P. v. d. Maale, Hoek; J. M. van Leuven, Vogelwaarde; J. W. Herman, Axel; W. Maes, Hoofdplaat; F. Vereecken, Sas van Gent; F. Vermandei, Koewacht; T. Wisse, Terneuzen. Halfwas: C. van Damme, M. de Roo en J. van de Velde, Terneuzen; R. Hermans en E. de Wit, Clinge; V. Lippens en F. Wijffels, Aar denburg; F. Platteeuw, Hoek; W. van Gorsel, Oostburg; J. Moggré, Biervliet. Tweede werkplaats voor gehandicapten In een dezer dagen gehouden vergadering van de stichting Be schuttende Werkplaatsen „Mid den Zeeuws-Vlaanderen" is be sloten naast de afdeling voor lichamelijk gehandicapten aan de Industrieweg, genaamd „De Werkplaats", een tweede werk plaats in exploitatie te nemen. Deze werkplaats zal de naam De Haven" voeren en wordt ge vestigd in de twéé schoollokalen aan de Havenstraat welke thans nog bij de openbare school voor u.l.o. in gebruik zijn. De nieuwe afdeling is in het bijzonder be doeld voor de gehandicapten die niet of nog niet thuis behoren in de reeds bestaande werk plaats. De mogelijkheid tot verplaat sing van werknemers over en weer verhoogt de kansen van be trokkenen om na een vaak lang durende trainingstijd te worden bemiddeld naar het vrije bedrijf. Indien de nodige goedkeurin gen verkregen kunnen worden en de aantrekking van een des kundig werkmeester mogelijk blijkt, zal in januari 1965 met de exploitatie worden begonnen. Om de aanpassing en arbelds- trainlng zo goed mogelijk te doen verlopen zal worden overgegaan tot de instelling van een team van deskundigen hetwelk de werklelding en de commissie be doeld In art. 7 van de sociale werkvoorzieningsregeling, de z.g. G. S. W.commissie, van voorlich ting kan dienen. In de stichting „Beschuttende Werkplaatsen" werken de ge meentebesturen van Axel, Hoek, Philippine, Sas van Gent, Ter neuzen, Westdorpe en Zaamslag, alsmede het arbeidsbureau, de kamer van koophandel, de drie erkende vakorganisaties, het landbouwschap en de A.V.O., samen. Het werkgebied van de stich ting omvat het grondgebied van de hiervoor genoemde gemeen ten. De oprichting van de ouderver eniging „Helpt Elkander" wordt door de stichting als een krach tige stimulans beschouwd om het werk voor de gehandicapte medemens een zodanige plaats te geven in de maatschappij, dat zowel in sociaal als economisch opzicht er naar gestreefd wordt het hoogst mogelijke te bereiken. Nieuwe benoemingen '64 Dow Terneuzen De heer Ron Bollen is met in gang van 1 augustus a.s. be noemd tot work-manager van Dow Chemical Internationaal N.V. te Terneuzen. De heer Bollen volgt de heer Henry Hunter op, die is overge plaatst naar de fabrieken van Dow in Midland (V. S.). Voorts is de heer H. D. Sulli van benoemd tot project produc tion-manager voor de chemische afdeling van Dow in Terneuzen. (Adv.) Aanrijding Dinsdagmiddag te 3 uur had op de kruising ScheldekadeNieuw-, straat een aanrijding plaats tus sen twee auto's, resp. bestuurd door de heren Th. B. uit Terneu zen en H. E. A. S. uit Philippine. Laatsgenoemde reed uit de Nieuwstraat de Scheldekade op, waarbij hij moest uitwijken voor een aldaar geparkeerd staande auto. Op dat moment naderde uit de andere richting de auto, be stuurd door de heer B., waarop een botsing volgde. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Kortsluiting in bus Maandagmiddag om 16 uur raakte op de Kinderdijk ter hoogte van Drieschouwen door kortsluiting een bus van de Z.V.T.M. in brand. De chauffeur J. D. uit Clinge trachtte met een blusapparaat het vuur te doven, waarin hij ten dele slaagde. Met een groter blusapparaat van de heer Van Acker slaagde men er in de brand te blussen. De inmiddels gewaarschuwde brandweer behoefde niet meer op te treden. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Aan de bus was enige brandschade. Auto snijdt scooter Maandagavond te 19.30 uur reed L. H. G. uit Rexensart (B.) met zijn scooter, waarop zijn echtgenote op de duo was ge zeten, over de provinciale weg AxelRode Sluis. Terwijl uit de tegengestelde richting een ander voertuig naderde, werd hij inge haald door een personenauto, bestuurd door J. A. van G. uit Uitbergen (B.). Van G. moest, om niet op de tegenligger in te rijden, de scoo ter snijden en raakte deze. De scooter kwam te vallen. Mevr. G. liep hierdoor verschillende schaafwonden op en een drietal gebroken tanden. Dokter Kats verleende de eerste hulp. De familie G. werd bij kennis sen in Axel opgenomen. Bijna verdronken De 14-jarige L. Traas uit Breskens is bij het spelen met een bal op het strand bijna ver dronken. Tijdens het spel be merkten enkele badgasten plot seling de vermissing. Een van de badgasten slaagde erin de jon gen bewusteloos boven te halen. Een andere badgast paste direct de mond op mond beademing toe. Dokter Hermans uit Breskens wist hem met gebruikmaking van de op het strand aanwezige zuurstofkoffer van de E.H.B.O. na drie kwartier weer bij te brengen. De knaap werd voor nader onderzoek naar het zie kenhuis te Oostburg overge bracht. Bejaardenreis De Breskense bejaarden heb ben onder een stralende zon hun jaarlijks uitstapje gemaakt met drie bussen. Van Breskens ging het via GroedeCadzand, naar Retranchement waar de grens I werd gepasseerd. In Knokke reed men door de villawijken. In Oostende werd een bezoek ge bracht aan de vismijn en kon men juist een van de mailboten zien binnenkomen. In Adinkerke werd een be zoek gebracht aan het Meliepark. De terugtocht voerde via Diks- muiden, Veurne en Loppens, waar nog even halt werd ge houden bij het prachtige meer. Om kwart over acht kwam het gezelschap weer thuis. Na aanrijding overleden De 15-jarige Jaap van den Berge uit Bruinisse, die maan dagmiddag met een bromfiets in botsing kwam met een perso- nenbusje, bestuurd door de chauffeur P. A. de K. uit Brui nisse, is gisteren zonder .tot be wustzijn te zijn gekomen aan de gevolgen van de botsing over leden. De jongen reed op de Greve- lingendam en wilde van de weg, voor langzaam verkeer overste ken naar de weg voor snelver keer, die nog in aanleg is. Zand hopen aan de kant van de weg belemmerden het uitzicht met het gevolg dat hij door een auto werd gegrepen en met een sche- delbasisfractuur in het zieken huis te Zierikzee moest worden opgenomen. Brand na blikseminslag Gistermiddag omstreeks kwart voor twee, tijdens een kort maar hevig onweer sloeg de bilksem in de nok van de vrij grote larcd- bouwschuur van de heer C. Dek ker in de Lovenpolder. De landbouwer werd door voorbijgangers gewaarschuwd, waarna direct de brandweer werd gealarmeerd en omwonenden met behulp van brandblusapparaten de strijd tegen het vuur aanbon den. De brandweer van Hoek, die wegens de vakantie aan onder bezetting leed, was de brand spoedig meester, zodat de schade beperkt bleef. Schoolreis De oudere leerlingen der open bare school maakten een drie daagse reis per bus naar Zuid- Limburg. In Gent werd een wandeling gemaakt langs de bekendste bouwwerken. Ook werd de Sint Baafskerk bezichtigd, In Hekelgem bewonderden de leerlingen het fraaie zandtapijt. Via Brussel werd de reis voort gezet naar Waterlo, waar de leeuwentrap werd bestegen. Na een prachtige rit door het Zoniënwoud bezichtigden de scholieren het Kongomuseum in Tervuren. Na een kort oponthoud te Maastricht werd de reis voort gezet naar Vaals, waar in de jeugdherberg werd overnacht. De tweede dag begon met een bustocht door het Limburgse heuvelland. In Gulpen werden de forellenkweekvijvers van de (Adv.) De COÖP. VRUCHTENVEILING, Terneuzen vraagt (vrouwelijk) Mulo-opleiding (met typen) zijn vereist. Sollicitatiebrieven te richten aan het kantoor Kerkhoflaan 73, Terneuzen. Het aantal passagiers dat gedurende de maand juni 1964 door de provinciale stoombootdiensten in Zeeland werd vervoerd, vertoont een teruggang ten opzichte van juni 1963. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat in 1963 de Pinksterdagen in juni en in 1964 in mei vielen. Over de eerste zes maanden valt echter ëen belangrijke stij ging vast te stellen, n.l. 2.194.000 tegen 1.807.000 in 1963. Het totaal aantal vervoerde auto's steeg van 492.600 over het le halfjaar 1963 tot ruim 622.000 over janjuni 1964. Meer dan 15.000 auto's zagen in juni door de grote drukte één of meer boten aan hun neus voorbijgaan. Dit euvel kwam het veel- vuldigst voor op de lijn PerkpolderKruiningen. Het volgende staatje geeft een overzicht van de laatste jaren. le HALFJAAR Vlissingen—Breskens TerneuzenHoedekenskerke Kruiningen—Perkpolder ZierikzeeKats le HALFJAAR VlissingenBreskens TerneuzenHoedekenskerke Kruiningen—Perkpolder ZierikzeeKats MAAND JUNI VlissingenBreskens TerneuzenHoedekenskerke KruiningenPerkpolder ZierikzeeKats MAAND JUNI VlissingenBreskens Terneuzen—Hoedekenskerke Kruiningen—Perkpolder Zierikzee—Kats PASSAGIERS 1962 1963 1964 990.873 1.027.499 1,170.187 127.870 112.076 140.657 566.96 554.914 721.532 120.774 112.653 161.855 1.806.413 1.807.142 2.194.231 AUTO'S 215.781 232.999 278.793 14.144 13.187 16.126 220.437 216.531 282.166 33.492 29.937 45.790 483.854 492.654 622.875 PASSAGIERS 308.832 338.235 320.247 27.919 29.107 26.080 128.265 145.376 145.044 31.908 35.007 37.287 496.924 547.725 528.658 AUTO'S 52.552 59.495 60.135 2.728 2.933 2.961 40.703 47.715 51.416 7.729 8.447 9.783 103.712 118.590 124.295 Ned. Heidemaatschappij bezich tigd. In Valkenburg werd Klants Dierenpark bezocht, alsmede het grottenaquarium. Wederom werd te Vaals overnacht na een be zoek aan het Drielandenpunt en een avondwandeling in Duits land. De derde dag begon met een bezoek aan de stuwdam in de Belgische Gileppe, waarna de jeugdige reizigers genoten van de tocht door het dal van de Vesdre. Des middags werd het gezel schap rondgeleid door de ge bouwen van radio-Brussel. Hier na volgde een bezoek aan de Grote Markt te Brussel, het paleis van justitie en andere be zienswaardigheden. Orgelconcert Woensdagavond wordt in de herv. kerk een orgelconcert ge geven. Het programma wordt afgewis seld met declamatie en zang door mevr. De Vriesv. d. Werff. Collectes voor Kinderzorg De kwartaalopbrengst van de collectes voor de vereniging Kin derzorg te Middelburg bedroeg te Retranchement ƒ54,90. Schoolwedstrij den In de vaart van Brugge naar Sluis vonden de jaarlijkse school- wedstrijden zwemmen plaats waarvoor een grotere belangstel ling bestond dan gewoonlijk. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in café „Lammins- vliet" na een toespraak van wet houder J. H. Gevaert. De heer Ch. Bukkens, hoofd van de jongensschool, bracht de organisatie dank voor de wijze waarop ze de schoolgaande jeugd had gefêteerd. De uitslagen luiden: 100 meter vrije slag oudere jongens: 1. J. Herrel; 2. E. Groosman. 25 meter schoolslag meisjes tot 11 jaar: 1. Elisabeth Kapsenberg; 2. Maria Kapsenberg; 3. Vera van Omen en Francien v. d. Knaap. 25 meter vrije slag jongens tot 11 jaar: 1. Theo Berckmoes; 2. Nare v. d. Vijver; 3. Frank v. d. Neste. 100 meter schoolslag oudere jongens: J. Herrel; 2. E. Groos man; 3. Georg Groosman. 50 meter vrije slag jongens jon gens 1216 jaar: 1. Wilfried de Witte; 2. Rinus Fliers; 3. Wilfried Berckmoes. 4 x 25 meter wisselslag: 1. Jean Herrel, 2. Georg Groos man. 50 meter vrije slag meisjes 12 tot 16 jaar: 1. Denise de Meijer; 2. Rose- marie v. d. Walle; 3. Els Loete. 1000 meter alle leeftijden: Afd. dames: 1. Denise de Meijer; 2. Ria Loete; 3. Rosema- rie v. d. Walle. Afd. heren; 1. J. Herrel, 2. Fons de Smet; 3. Emile Groosman; 4. Rinus Fliers. Meisjes 6, 7 en 8 jaar: 1. Diana de Bruyn; 2. Marijke v. d. Knaap; 3. Denise Lempereur. Meisjes 9 jaar: 1. Yvonne Bak ker; 2. Bianca de Bruijne; 3. An gela Hubregts. Meisjes 10 jaar: 1. Loesje Geurtjens; 2. Marian Marteijn. Jongens 6, 7 en 8 jaar: 1. Roger Tas; 2. Paul de Mil- liano; 3. Carlo Ultee. Opening Esso-Verkooppunt W. Cové Dezer dagen opende de heer W. Cové te Sluiskil het Esso- verkooppunt, annex garagebe drijf en magazijn van huishoude lijke artikelen en kachels aan de Nieuwe Kerkstraat. Tal van zakenrelaties, vrien den en kennissen van de familie Cové gaven uiting aan hun feli citaties in de vorm van een 36- tal bloemstukken. De nieuwe zaak is modern en smaakvol ingericht en omvat ge lijkvloers winkel-, magazijn- en garageruimte, terwijl de eerste verdieping voor woonruimte wordt benut. De heer Cové is hiermee één van de eerste Sluiskilse zaken mensen die, van de oude plaats Besprekingen van: de EEG in Amsterdam In de raadszaal van het Amster damse stadhuis zijn maandag en dinsdag besprekingen van de economische commissie van de E. E. G. gehouden. verdreven door de kanaalverbre ding, zijn zaak op een andere plaats in Sluiskil voortzet en naar wij hopen met succes. Zuidzande Oriëntatierit V: VV; De door de plaatselijke vereni ging voor vreemdelingenverkeer te Zuidzande georganiseerde oriëntatierit heeft te lijden gehad van de tropische warmte, waar door velen liever het koele water opzochten dan zich nog meer te verwarmen door een fikse fiets tocht te maken. Een klein aantal deelnemers meldde zich aan de start om te trachten met zo weinig mogelijk strafpunten het eindpunt te be reiken. De prijsuitreiking vond des avonds plaats in hotel „De Zwaan" door waarnemend-bur gemeester A. Luteijn. De uitslag was bij de fietsen: 1. Sartoenie van Haren 48 straf punten; 2. Tinie de Veij 68 s.p.; 3. Riekje Bril 68 s.p.; 4. Hannie le Grand 92 s.p.; 5. Ria le Grand 96 s.p.; 6. Ria Almekinders 112 s.p.; 7. Annie Versluis 117 s.p.; 8. Ma rina Goedegebuur 118 s.p.; 9. Piet van Melie 12 s.p. en 10. Erich Sa- lomê 194 s.p. Bij de bromfietsen was de uit slag: 1. G. de Badts 2 s.p.; 2. G. Hubregtse 6 s.p.; 3. E. Pijcke 6 s.p.; 4. J. van de Water 7 s.p.; 5. A. van Pamelen 9 s.p.; 6. A. Jan sen 13 s.p.; 7. J. Colijn 16 s.p.; 8. J. Casteleijn 52 s.p.; 9. A. Rosen- daal 72 s.p. en 10. A. de Hulster 83 sp. Autobotsing Op het kruispunt aan het Dcrpsplein te Zuidzande vend de zer dagen een aanrijding plaats, waarbij de schade zich beperkte tot materiële schade. Een auto komende uit de rich ting Sluis verleende geen voor rang aan een uit de richting Cad zand komende auto, welke laatste geen mogelijkheid meer had een botsing te vermijden. De inzittenden van beide auto's brachten het er met lichte ver wondingen en de schrik af. TWEE DODEN BIJ AUTOBOTSING Twee mannen zijn maandag avond iri Utrecht om het leven gekomen bij een frontale botsing op de Weg der Verenigde Naties tussen een personenauto en een vrachtauto. De slachtoffers zijn de 48-jarige kelner H. A. Gijsen en de 53-jarige koopman A. C. Rooster, beiden uit Utrecht. Door nog onbekende oorzaak schoot de auto, die werd bestuurd door de heer Gijsen, plotseling naar links en kwam in botsing met een zware vrachtwagen. Bei- de inzittenden werden vrijwel op slag gedood. De chauffeur van de vrachtwagen brak een pols. NEDERLANDER IN FRANKRIJK VERDRONKEN De 21-jarige Jan Verkerk uit Utrecht is nabij Valence (Frank rijk) in de Rhone verdronken. Volgens de politie ter plaatse kreeg de jongeman in het koude water kramp. Omstanders die dit zagen, sprongen te water en slaagden erin hem op de kant te krijgen Direct werd kunstmatige ademhaling toegepast, hetgeen niet meer mocht baten. De heer Verkerk was neet drie vrienden op weg naar de Franse Rivièra. Duitser in zee verdronken De 34-jarige kapper Hans Hein- rich Sehussler uit Bremerhaven is dinsdagavond bij het zwemmen in de zee bij Ockenburg (Den Haag) verdronken. Volgens oog getuigen was de beer S. te dicht bij een golfbreker gekomen, waardoor hij in moeilijkheden ge raakte. De man kampeerde met vrouw en kind, tesamen met een be vriend echtpaar op de camping Ockenburg. een stuk van die jonge Edammer, belegen Goudse of oude Leidse DRIE EINDHOVENAREN OMGEKOMENEN ZES GEWOND Drie Eindhovenaren zijn deze week bij een verkeersongeluk in noord Italië omgekomen. Zes werden zo ernstig gewond, dat zij in een ziekenhuis in Bolzano moesten worden opgenomen. Een Nederlands gezelschap van veertien personen was in drie personenauto's op vakantie in Italië. Bij de Brennerpas werd een Nederlandse auto door een vrachtauto van de Italiaanse marine tegen een muur gedrukt. De vrachtwagen vloog de perso nenauto voorbij en ramde een andere Nederlandse auto om ten slotte tegen een Deense perso nenauto te botsen. Er ontstond een enorme rava ge. Drie Eindhovenaren bleken te zijn gedood. Behalve zes Eind hovenaren werd ook een Deense vrouw zwaar gewond. Anderen werden lichtgewond. De bestuurder van de vracht wagen en zijn bijrijder, op weg met een boot voor deelname aan een regatta in Zweden, kwamen met de schrik vrij evenals de be stuurder van de Deense auto en enkele Nederlanders. De omgekomen vakantiegan gers uit Eindhoven zijn de 22- jarige Piet Sporen, de 16-jarige Francine van Beek en de 46- jarige Gerardine van der Meer. Kees Soomer, die een van de Nederlandse auto's bestuurde, kreeg volgens het persbureau Reuter een hersenschudding, een kaakfractuur en een gebroken linkerarm. Hij zal twee maanden in het ziekenhuis in Bolzano moeten blijven. Zijn verloofde heeft een hersenschudding. Hen- riette de Groot liep een schedel breuk en een kaakfractuur op; Maria Janette de Groot brak haar rechterpols, kreeg een her senschudding en verwondingen aan het gelaat. Gerardus Ver hees bezeerde zijn gezicht en heeft een hersenschudding. Jo hanna van Beek, die in de ande re auto zat, waarvan de overige inzittenden omkwamen, kreeg eveneens een hersenschudding en verwondingen aan haar ge zicht. Hevige gevechten in de Mekong delta De communistische Vietcong- opstandelingen hebben gisteren twee zware aanvallen ingezet in het belangrijke gebied van de Mekong-delta. Volgens de eerste berichten zouden de verliezen zwaar zijn. Minstens zestig man regerings troepen werden gewond, toen ten westen van Vi Thanh (een kleine 200 kilometer ten westen van Saigon) een konvooi in een hin derlaag viel. Twee compagnieën, die waren uitgezonden om het konvooi te ontzetten, vielen even eens in een hinderlaag.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2