PROVINCIAAL NIEUWS Binnenlands nieuws VOGELWAARDE VRAAGT HET FAILLISSEMENT AAR VAR DE TEXTIELFABRIEK Pagina 2 m, VBÏJE ZEEUW Woensdag 15 juli 1964 Terneuzen Axel Biervliet Bruinisse Breskens Cadzand Goes Oostburg Sluiskil Sluis Schoondijke Vlissingen Zaamslag KERKDIENST Pijn op reis? WITTE KRUIS 'JiLp* MAAKT U VLOT WEER RIT! A Aanvaring op de Rijn IVlodeiacile van telegrafisten in Amsterdam Eindexamen U. T. S. Aan de U.T. S. voor Zeeuws- Vlaanderen te Terneuzen zijn ge slaagd voor het examen bouw kunde (theoretisch gedeelte, voorlopige verklaring): A. v. d. Berghe, Koewacht; J. Dubbel dam, Sluiskil; W. Philipsen, Sluiskil; J. Piessens, Boschkapel- !e; W. van Puyvelde, Lamswaar- de; J. van Remoortere, St, Jan steen en P. Valke, St. Jansteen. Afdeling elektrotechniek (the oretisch gedeelte, voorl. verkla ring): H. Albregts, Hulst; K. Colsen, Sluiskil; L. van Doese laar, Zaamslag; P. van Es, Ter neuzen; A. Korstanje, Terneu zen; H. Laurens, Terneuzen; J. Loete, Aardenburg; C. Peeters, St. Jansteen; C. van Sluys, Ter neuzen; A. van Sorgen, IJzen- dijke en B. Vermandei te Koe wacht. Afdeling werktuigbouwkunde (theoretisch gedeelte, voorl. ver klaring) P. Bleyenbergh, St. Jansteen; W. de Bakker, Hengst dijk; J. van Duyvenbode, Terneu zen; H. de Greve, Biervliet; W. Hamelink, Terneuzen; L. Her mans, Stoppeldijk; C. Herrebout, Zaamslag; D. Jurry, Hoek; W. Lammens, IJzendijke; R. van Op- dorp, IJzendijke; L. de Putter, Zaamslag; R. Stoelinga, Axel; J. Sudeyn, Biervliet; C. Valent, Hei kant; R. Verhagen, St. Jansteen en R. v. d. Walle, Westdorpe. Afdeling elektrotechniek (prak tisch gedeelte, eindgetuigschrift) W. Asselman, Hulst; D. Boon, Axel; R. Boon, Hulst; B. v. d. Brande, Terneuzen; C. Hamelink, Terneuzen; R. van Hauten, Hulst; J. Jongepier, Sluiskil; M. Lucieer, Nieuw vliet; L. Minder- houd, Hoedekenskerke; H. Oggel, Axel; C. de Pooter, Hoek; P. de Putter, Terneuzen; J. de Regt, Terneuzen; J. Verwilghen, Ter neuzen en A. de Vos, Renesse. Afdeling werktuigbouwkunde (praktisch gedeelte, eindgetuig schrift) E. Baart, Hulst; M. Die- leman, Axel; H. de Hamer, Axel; W. Kolijn, Terneuzen; A. de Maat, Stoppeldijk; R. Noët, Sas van Gent; B. van Poeeke, Koe wacht; A. Rijckaert, Sluiskil; J. van Straten, Terneuzen; R. de Theye, Nieuw-Namen; J. Ver schelden, St. Jansteen; A. Ver- willigen, St. Jansteen (Hulst) E. Voerman, Westdorpe; J. Wil- lemsen, Terneuzen; W. de Winne, Sluiskil en T. de Zoete, Sluiskil. Muziekexamen. Te 's-Gravenhage slaagde voor het staatsexamen muziek-A deel I, mej. Corry Terlouw te Terneu zen. Schoolreis b.l.o.-school. Gisteren was het voor een groep leerlingen van de school voor b.l.o. een belangrijke dag. Onder leiding van het hoofd mej. C. J. de Bruin en onderwijzeres mej. A. Haan, maakten 15 kinde- ren een reisje naar de speeltuin in Aardenburg. Zij deden dit in vier personenauto's, die voor deze gelegenheid feestelijk wa ren versierd met ballonnen. De kinderen hebben zich in de speeltuin uitstekend vermaakt. Van de daar aanwezige attribu ten werd een intensief gebruik gemaakt. In het bassin werd pootje gebaad en natuurlijk ont brak op deze warme dag ook niet het verfrissend glas limonade en het ijsje. Nadat de kinderen met volle teugen hadden genoten, reed men naar Waterlandkerkje waar het gezelschap werd ontvangen door de ouders van een oud-leer ling. Rond zes uur was men weer thuis en het staat voor ons niet vast, wie er gelukkiger waren geweest op deze dag: de kinde ren of de beide enthousiaste leid sters die het uitstapje organi seerden. Aanstaande vrijdag komen de overige leerlingen aan de beurt. Zij zullen naar Antwerpen gaan, waar o.a. een bezoek aan de die rentuin op het programma staat. In verband met de uitreiking der verkeersdiploma's waaraan door alle scholen werd deelgeno men, vermelden wij nog, dat ook tien jongens van de school voor b.l.o. het diploma behaalden. Het waren: Cor Bakker, Johan Ve nus, Bram de Feijter, Johan Huis- sen, Gijs Reedijk, Arie Kotvis, Piet van den Berg, Jan Maas, Gooi de Vries en Leen den Har- tog. Gevonden voorwerpen. De inspecteur-korpschef van gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend dat de volgende gevonden voorwerpen zijn te be komen bij de daarachterstaande adressen: Schepnet, A. de Kraker, Nieu- wediepstr. 79; Spade, Duiven, Goudenregenstr. 5; Padvinders- riem, De Vos, Prunusstr. 2; Bruin portemonneetje met inhoud, Don- ze Visserstr. 6; Regenbroek en alpinomuts, Wijfels, Zuidlandstr. 10; Portemonnaie met inhoud, R. K. kerk; Bos sleutels. Dour- leijn, bedrijfsleider, redactiebu reau Braakman; 63 cent, D. de Mul, Vlooswijkstr. 7; Plastic re genjas, v. d. Linde, Zuidlandstr. 7; Stofjas, P. Pladdet, IJsbaan- str. 9; Wollen vest, Steketee, Kastanjelaan 86; 100 Belgische francs. Zegers, Wilhelminaplant- soen 7; Rozenkrans, W. v. d. Berge, Baandijk 73A; Opvouw baar kinderwandelwagentje, R. Molenwijk, schipper a.b. van m.s. „Rawi"; Actetas met inhoud, Hondiusstr. 2A; Leesboek, Jan sen, Zonnebloemstr. 4; Paraplu, De Haas, Vlooswijkstr.; 4-wielige kar, F. Salomon, Steenkampl. 106; 2 sleutels, De Vriend, Axel- sestr.; Militair bord, mevr. Hoek stra, Westsluis P 14; Blauw ge schilderde step, Florissen, Hoofd- str. 1, Othene; Rode step, J. Keij- ser, Steenkamplaan 23; Blauw meisjesvest, Van Kouteren, Nieu- wediepstr. 82; Kruiwagentje met 2 schopjes, J. Hamelink, Narcis- str. 34; Nikkelen horlogebandje, S. van Waes, Rozenstr. 81; Wit babyschoentje, P. de Krijger, Steenkamplaan 65; Waterpasin strument, Boone, le de Feiiter- str. 5; Meisjeshorloge, Tulpstr. 16; Portemonnaie met inhoud, Littooij, Axelsestr. 69; Zijden sjaal, Nieuwediepstr. 54; Witte gymsc-hoen, J. van Riet, 2e Ver- bindingsstr. 3; Kinderportemon- naie, P. Rombout, Bosjesweg (woonkeet), Sluiskil; Regen broek, Th. Rijckaert, Veldstr. 18, Sluiskil; Overall, J. Walhout, Bontepolder P 138, Sluiskil. Aan het bureau te Terneuzen, Schoolplein 2, bevinden zich de volgende voorwerpen: 2 blauwe, 2 rode en 1 houten step, lederen werkhandschoen, badhanddoek en zwembroekje, groene jongenstrui, bril, auto sleutel Citroën, herenpormonnaie met inhoud, etui met glaasjes van zonnebril, armband met naamplaatje Appi de Doelder, 3 papieren rijksdaalders, regenjas en regencape in etui, schooltas met boterhammen, rode step, 2 glazen van zonnebril, bos sleu tels, actetas, gevlochten rieten boodschappentas, 2 sleutels in bruine etui, blauw kinderwind jack, bril, nijptang, lederen jas, padvindersriem, lipsleutel, sleu tel met Pam-ring. Aan het bureau te Sluiskil, Bosjesweg 1, bevindt zich een bruine portemonnaie. Universitair examen Voor het doctoraal examen ge neeskunde slaagde aan de rijks- De gemeente Vogelwaarde zal het faillissement aanvragen van de N.V. Westerschelde textiel fabrieken G. H. Meijerink in Stoppeldijk. Daartoe heeft de ge meenteraad maandagavond be sloten. De raad overwoog dat daarmee niet de weg wordt af gesneden voor een nieuwe be stemming van de bedrijfsgebou wen die voor de gemeente in sociaal-economisch opzicht de meest gewenste is. De textielfabriek heeft van de gemeente Vogelwaarde onder hypothecair verband 1.800.000,- ontvangen. De gemeenteraad oor deelde, dat de belangen van cre diteuren op de juiste en wettelij ke wijze behartigd worden als een faillissement wordt aange vraagd. Een curator kan onder zoeken welke oorzaken tot het debacle hebben geleid en wat met de gelden van de gemeente is gedaan. Het ligt niet in de lijn van een overheidslichaam een oplossing te zoeken door onder hands een regeling te treffen, aldus de raad. VROUWEN WERKEN NOG De Westerschelde textielfa brieken, een dochteronderneming van Meijerinks textielfabrieken in Winterswijk, telde tot voor kort 120 man personeel. Vorige week maandag werden de vijftig manndTijke arbeidskrachten van de weverij en de snijzaal ontsla gen. Hun werd het loon uitbetaald. maar niet het vakantiegeld waar op zij recht hebben. De zeventig arbeidskrachten van het confec tiebedrijf werken nog. Zij gaan volgende week met vakantie maar weten nog niet wat er na dien gebeurt: werken of ontsla gen worden. Deze toestand werd vrijdag avond reeds in de gemeenteraad besproken waarbij de gemeente staat voor betaling van de 165.000,als rente en aflos sing van de geldlening, die de coöp. raiffeisenbank verstrekte. In die raadsvergadering werd ook kritiek geuit op het E.T.I. in Zeeland, dat de gemeente ad viseerde bij de vestiging van de textielindustrie. KRITIEK OP HET E.T.S. De bedrijfseconoom van het E.T.I. drs G. J. Baarspul, heeft in de raadsvergadering een uit eenzetting gegeven van de gron den, waarop het advies werd uit gebracht. Het college van B. en W. had zich tevoren laten in lichten door de rechtskundig ad viseurs van de gemeente endoor de directie van de moedermaat schappij van Meijerink in Win terswijk. Vrijdag besloot de gemeente raad bij de ministers van finan ciën en van binnenlandse zaken een aanvullende uitkering te vragen om de gevolgen van de financiële aderlating voor de ge meente te boven te kunnen ko men. universiteit te Utrecht de heer G. G. Ramselaar, alhier. Eindles landbouwhuis- houdschool „Het Mo lenkwartier". Dinsdagmiddag werd in de landbouwhuishoudschooi „Het Molenkwartier" de eindles gege ven. Naast vele moeders van leer lingen waren hierbij aanwezig namens het gemeentebestuur de secretaris de heer P. v. d. Bosse; ir. J. Prins, secretaris van de Z. L. M.; mej. A. van der Leede; mevr. De Feijterde Regt als voorzitster van het schoolbestuur en de dames van de commissie van toezicht. De direktrice mej. De Buck opende de eindles met een kort woord, waarna de leerlingen een komisch toneelstukje brachten. Hierna volgde de diploma-uitrei king voor klas 2A, gevolgd door een woord van ir. Prins tot de leerlingen. Na de diploma-uitreiking aan 2B volgde een korte pauze, waar in een door de leerlingen ver vaardigd hapje werd aangeboden. De gemeentesecretaris sprak namens het gemeentebestuur de aanwezigen toe. Hij wees op het grote nut van een huishoud school. Vóór de pauze, waarin koffie met gebak werd geserveerd, werd nog een toneelstukje opge voerd, „De barre rots". Na de pauze werden de diplo ma's van de assistentenklasse uitgereikt. De voorzitster mevr. De Feij terde Regt sloot met een woord van dank aan allen die aan de opleiding der leerlingen hadden meegewerkt. Door de leerlingen van de drie klassen werden aan de directri ce enige bloemstukjes aangebo den. De gediplomeerden zijn: Primairen tweede jaars: 2A: Marie van Arenthals; Marie van Driel; Nellie Hamelink; Leuntje de Hamer; Catrien Jansen; Ma rian de Kraker; Leuntje de Poo ter; Suzan de Pooter; Martha van Tatenhove; Marian Visser; Corrie de Visser en Annie Ver- brugge. 2B: Corrie Audenaard; Ineke de Bruyne; Erna Cordvriendt; Ineke Dieleman; Annie Goossen; Marie Jansen van Roosendaal; Riet van Meenen; Nellie de Mun ter; Janneke Naye; Marijke Pro voost; Annemieke van Sweeden; Rie Verschelling en Marcella de Caluwé. Assistenten: Nellie Bakker; Riet van de Berg; Suus Brandes; Catrien Dieleman; Tini Essel- brugge; Jo Koster; Addie de Kraker; Truus de Kraker; Joke Rollof; Loes Verpoorte; Corrie de Visser; Addie Witte en Bellie van Zwienen. '(Adv.) HOW MANY LOOKS CAN YOL' MAKE WITH De originele Amerikaanse teenagerkleding NOVITA TERNEUZEN Axelsestraat 68 Gemeenteraad. De gemeenteraad van Biervliet kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Kostense. Aan de heer H. J. de Ruijs- scher, wonende in de Gentse straat, werd een perceel bouw grond verkocht in het uitbrei dingsplan West, groot 720 m2, voor de prijs van 8,50 per m2. Een perceel grond van 950 m2 werd verkocht aan het make laarskantoor Rouw te Terneuzen t.b.v. de heer F. Steffelaar uit Den Haag voor de bouw van eén bungalow in het uitbreidingsplan West, eveneens voor 8,50 per m2. De raad besloot tot herziening van het uitbreidingsplan waar door er weer bouwgrond ter be schikking zal komen. Het betreft hier o.a. de weide van de heer Dhondt van de Weststraat tot het uitbreidingsplan West en van het benzinestation aansluitend op het uitbreidingsplan. Bepaald werd, dat enkele stuk jes weg o.m. de rondweg bij Drie wegen en de aansluiting van de Wilhelminadijk tot de grens van de gemeente Hoofdplaat op de wegenlegger dienen te worden opgenomen. Burgemeester Kostense wordt lid van het bestuur der Zeeuwse bestuursschool, terwijl d.e heer A. Dijk werd aangewezen als plaatsvervanger. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer A. Klaeijssen naar een plan om het plein te Driewegen te verbeteren. Dit plein verkeert inderdaad, zo werd door B. en W. toegege ven, in een miserabele toestand. Al verschillende malen werd be planting aangebracht die steeds vernield werd. De zaak zal nader bekeken worden. Gewonde per gondel naar de wal gebracht. De monteur J. Kenters uit Zie- rikzee gleed dinsdag uit cp het 40-meter hoge platvorm van de pyloon voor de kabelbaan, die midden in de Grevelingen is ge bouwd. Door het uitglijden liep hij een beenbreuk op. Hierdoor kon hij niet, zoals dage lijks, naar beneden klauteren om per boot naar de wal te worden gebracht. Daarom werd een brancard boven op een gondel gebonden om via de kabelbaan de gewonde te vervoeren het geen gelukte. Na aankomst in de Oostkop- haven, waar een ziekenauto ge reed stond, kon de onfortuinlijke monteur naar het Zweedse Rode Kri/isziekenhuis te Zierikzee worden overgebracht. Benoemingen. Tot vakonderwijzeres aan de chr. school voor u.l.o. te Oost burg is benoemd mej. C. de Win de te Breskens. Zij werd tevens benoemd aan de herv. school te Terneuzen. Mej. W. Ekkenbus uit Bres- i kens is benoemd tot onderwijze res aan de openb. school te Re- tranchement. Derde leerkracht. Het r.k. schoolbestuur te Bres kens heeft van de minister van onderwijs toestemming gekregen bij de aanvang van het nieuwe schooljaar een derde leerkracht aan te stellen. Aanrijdingen. Zaterdag had een aanrijding plaats op de rijksweg nabij Bui- tenlust tussen een Belgische per sonenauto en een Belgische bus. Beide reden in de richting van de veerhaven. Toen de personen auto, bestuurd door J. A. C. uit Hove, het kruispunt was gena derd wilde hij snelheid vermin deren om op een richtingbord te kijken. De achter hem rijdende bus, bestuurd door F. J. B. uit Leval, kon niet meer stoppen. Een aanrijding was het gevolg waarbij alleen materiële schade ontstond. Bij het afrijden van de boot ontsti nd een aanrijding tussen 'n personenauto en een bus. De bus die plotseling naar rechts ging, liet de doorgang voor de perso nenauto niet vrij. Deze werd be stuurd door L. V. uit Vlissingen en de bus door G. van R. uit Baarle-Nassau. Er was enige materiële schade. Toon M. W. met zijn auto van de veerboot in de richting Schoondijke reed, verloor hij zijn bagagerek dat door de sterke wind op de andere rijbaan te rechtkwam. De juist passerende Z. P. uit Middelburg moest hier voor zó snel uitwijken, dat hij de macht over zijn stuur verloor en in een naast de weg gelegen sloot terechtkwam. Zijn auto werd zwaar beschadigd. Propedeutisch examen. De heer B. Luuring te Cad zand slaagde aan de landbouw hogeschool te Wageningen voor het propedeutisch examen land bouwkundig ingenieur. Opleidingsschool Nijver heidsonderwijs. Te Goes vonden aan de oplei dingsschool voor leraren bij het nijverheidsonderwijs de volgende bevorderingen plaats: Naar de tweede klasse basis opleiding A. Boogaert te St. Jan steen; G. J. Fruijtier te Terhole; L. de Blaeij te Terneuzen. Voor het eindexamen eerste gedeelte basisopleiding slaagden J. de Feijter; J. D. Willemsen; W. Kolijn te Terneuzen; M. Die leman te Axel; L. H. Houg te Zaamslag; J. A. Verschelden te St. Jansteen; T. P. de Bakker te Kloosterzande; H. A. Herman en R. J. Noët te Sas van Gent; Th. van Puijvelde te Lamswaarde. Expositie. In de burgerzaal van het raad huis te Oostburg sprak burge meester J. L. van Leeuwen het openingswoord bij een expositie van schilderijen en werken van Guido Metsers uit Hulst. Drs. Louis Lockefeer uit Hulst hield een inleidng over het werk van Metsers, dat bij velen wel enigs zins bekend is door zijn wandver sieringen op de provincale boot „Prinses Margriet". De ontwer pen van deze wandversiering wa ren trouwens aanwezig, waar door de bezoekers een idee kre gen van het ontstaan daarvan. De tentoonstelling omvat een 33- tai werken van Metsers en blijft geopend tot en met 29 juli. Schoolreisjes. Afgelopen vrijdag ging een veertigtal kinderen van de laag ste klassen van de openbare schooi „De Vrije Vlucht" op schoolreis naar de dierentuin te Antwerpen en de speeltuin te Aertselaer. Hoewel het weer zich aanvankelijk slecht liet aanzien, viel het later op de dag toch mee, zodat de kinderen om streeks zes uur moegespeeld weer terug in Sluiskil kwamen. De hoogste klassen van de St. Antoniusschooi gingen eveneens vrijdag op schoolreis. Eerst werd het Gravensteen te Gent bezocht, daarna de Meli-tuin bij de Expo- terreinen, terwijl in de namid dag van 2 tot 4 uur het vliegveld te Brussel werd bezocht. Hier hebben de kinderen kunnen ge nieten van de bedrijvigheid. Op de terugweg werd er dank baar gebruik gemaakt van de gelegenheid tot zwemmen en spelen te Hofstaede. Om onge veer acht uur kwamen kinderen en begeleiders weer in Sluiskil. Schoolzwemdiploma's. Tijdens de schoolzwemexamens in het ..Scheldebad" te Terneu zen behaalden de volgende Sluis- kilse kinderen hun diploma. St. Antoniusschooi: A-diploma George Mey, Johnny Valkx, Ro- landa Kindt. B-diploma: Anny Gijsel, Irene van Hecke, Godelive v. d. Calsede, George Mey en Lina van Straten. Christelijke school; B-diploma: Nella van Hoeve. C-diploma: Hil ly van Overdulve en Ad Nieuwe- link. „De Vrije Vlucht": A-diploma: Heieen Jansen, Leuneke Moens, Frans Dubbeldam en Carla Meyer. C-diplomaEls Kooyman en Netty Sutterland. Landbouwraad op bezoek. In de raadszaal van het stad huis te Sluis vond de ontvangst plaats van de raad van overleg voor de landbouw in Zeeland. Na een begroetingswoord van de burgemeester werd het Bel fort bezocht. De gasten maakten een trip door de provincie, waar bij o.m. een bezoek werd ge bracht aan de kanaalwerken bij Terneuzen en een ruilverkave lingsobject in Oost Zeeuws- Vlaanderen. Jaarvergadering „Kozenoord'' De bejaardenstichting van de hervormde diaconieën in West Zeeuws-Vlaanderen hield in het gebouw „Rozenoord" zijn jaar vergadering onder leiding van de heer I. A. Brakman uit Oost burg. Op deze vergadering wa ren 12 van de 16 diaconiën ver tegenwoordigd. Uit het verslag over 1963 bleek dat de financiële resultaten niet onbevredigend waren. Als bijzon dere bron van inkomst werd nog ver-meld een legaat van wijlen de heer A. J. de Hullu uit Bres kens. De heren W. J. Haaksmande Koster en Jac. de Feijter, beiden uit Aardenburg, werden bij de periodieke bestuursverkiezing herkozen. Nog niet werd voor zien in de vacature, ontstaan door het vertrek van burgemees ter H. P. Everwijn uit Zuidzande. Er werd van gedachten gewis seld over een uitbreiding door vestiging van een neveninrich ting elders in Zeeuws-Vlaande- ren, maar de plannen hiertoe zijn nog summier en de conse quenties zullen minutieus moe ten worden overwogen. Raadsvergadering De voltallige gemeenteraad van Schoondijke kwam maandag avond bijeen. Hoofdmoot van de agenda was de regeling van een pachtover eenkomst met de heer Van Luijck, die een stukje grond in pacht heeft, dat de gemeente van de eigenaresse had aangekocht. Tijdens de vorige vergadering deelde de burgemeester mede, dat men geen overeenstemming had kunnen krijgen. Namens B. en W. werd machtiging gevraagd te procederen om de overeen komst ontbonden te krijgen. De heren Dekker uit Oostburg en Salomé uit IJzendijke hebben de gronden geschat, zij waren tot een bedrag van ƒ4220,ge komen. B. en W. stellen thans voor dit bedrag aan de heer Van Luijck te betalen en de pacht overeenkomst ongedaan te ma ken. De heer Van Luijck was met deze gang van zaken akkoord gegaan. De raad keurde het voor stel goed. Burgemeester Hoftijzer zette uiteen, dat het moeilijk is om het bouwcontingent voor 1964 te verwezenlijken in verband met de curveprijs. Aanvankelijk lag het in de bedoeling 16 be jaardenwoningen te bouwen en 4 woningwetwoningen. Thans zullen dit 24 bejaardenwoningen worden in het bouwplan Noord Oost. Aan bejaardenwoningen heeft Schoondijke enorm gebrek, aldus burgemeester Hoftijzer, daar de bejaarden graag kleine re woningen hebben en daardoor de grotere huizen vrijkomen voor de gezinnen. De bejaardenwoningen zullen worden gebouwd bij de speel weide. Het is een aardig bouw plan, waarmede de raad zich in genomen toonde. Zelfs van buiten de gemeente, aldus de burgemeester, is er be langstelling voor deze wonink- j jes. Het ligt in de bedoeling eerst de eigen bevolking te hel pen. Een fout, gemaakt bij de bouw van de chr. school gaat de ge meente ruim ƒ2000,kosten. De kosten van de door schim mel aangevreten vloeren werden geraamd op 8000, Daar de school nog maar tien jaar oud is, valt deze uitgave niet onder art. 72 van de L. O.- wet. Het gemeentebestuur wilde materiaal voor nieuwe vloeren beschikbaar stellen. De ouders van de schoolkinderen zullen de vloeren dan zelf leggen. Met deze regeling ging het schoolbestuur akkoord. Hoe komt dat nu? vroeg de heer Vercruijsse. Een stommiteit van de architect van de school en een fout van de aannemer zei de burgemeester. Dit had bij goed toezicht van een opzichter nooit kunnen gebeuren. We heb ben het bestuur verzocht of onze opzichter het werk mag contro leren, zodat we een dergelijke verrassing niet meer krijgen. „De Schelde" sticht dochter onderneming. De maatschappij „De Schelde" die reeds vele jaren te Londen wordt vertegenwoordigd door de heer A. van Duijn, heeft een En gelse dochteronderneming opge richt, genaamd Schelde (U.K.) Ltd. De nieuwe vennootschap heeft tot taak het contact met in Engeland gevestigde reders te in tensiveren, o.a. ten behoeve van reparatie-opdrachten voor de werf „Seheldepoort". Het ligt in de bedoeling tot directeuren van de onderneming te benoemen de heren A. van Duijn en G. N. Vlahavas en tot commissarissen de heren J. W. Hupkes, mr. H. Langman en S. L. Stanley. Vergadering gemeenteraad. De gemeenteraad van Zaam slag is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen maandag 20 juli om 15 uur. Enkele punten die reeds in de vorige vergadering aan de orde zijn geweest, worden maandag a.s. afgehandeld. Als lid, resp. plaatsvervangend lid, van het algemeen bestuur van de bestuursschool Zeeland worden voorgedragen burge meester J. van Wijk en wethou der A. Koster. Voorstellen grondverkoop. Reeds meerdere malen is ge sproken over de ongewenste toe stand in de zg. Brouwerij. In de loop van de jaren zijn daar door de gemeente diverse perceeltjes aangekocht. De overige perceel tjes ziin eigendom van de heer j. J. Haak, Axelsestraat92. Hij heeft verzocht hem in de gele genheid te stellen de in eigen dom aan de gemeente toebeho rende percelen te kopen. B. en W. hebben hem meegedeeld dat zij bereid zijn een desbetreffend voorstel te doen. waarbij de ver koop zou kunnen geschieden on der de volgende bepalingen: a. dat aan de gemeente wordt overgedragen de benodigde grond voor het rechttrekken en aanleggen van een breder trottoir ter plaatse; b. dat op de door hem reeds in eigendom verkregen grond en de van de gemeente te kopen grond een woning moet wor den gebouwd voor eigen be woning, waarvoor de gebrui kelijke voorwaarde geldt (bin nen 1 jaar bouwen behoudens vérlenging, anders vervalt het eigendom weer aan de ge meente) c. dat de woning Axelsestraat 15 bewoond mag blijven door mej. Van Fraeijenhove. Zodra deze woning vrijkomt, moeten de opstallen worden afgebro ken en mag op die grond niet meer worden gebouwd, d. alle andere opstallen in de Brouwerij moeten na de over dracht worden afgebroken en het terrein moet in een be hoorlijke staat worden ge bracht ten genoege van B. en W. De verkoop geschiedt tegen de bedragen die de gemeente voor verwerving van de diverse per celen heeft uitgegeven. Tot op heden is dit ƒ2361,36. De heer Haak gaat hiermede akkoord. Ingekomen zijn verzoeken van J. Hamelink, B 29; A. J. de Vis ser, Terneuzensestraat 36"; J. Boerma, G. v. d. Nissestraat 1 en wed. M. de PutterDieleman, B 156a, tot aankoop van grond in het uitbreidingsplan in de Koepoortstraat, ieder voor de bouw van een woning. B. en W. stellen voor tot deze verkoop te besluiten onder de ge bruikelijke voorwaarden. Op de mede aan te kopen grond voor de brandgangen wordt recht van uitweg gevestigd. De prijs voor deze grond bedraagt ƒ7,10 per m2. Gemeenterekening 1962. B. en W. stellen voor de ge meenterekening 1962 voorlopig vast te stellen met de volgende cijfers Gewone dienst: inkomsten 1.000.184,09 uitgaven 1.003.747,98 nadelig slot Kapitaaldienst: inkomsten uitgaven nadelig slot r 3.563,89 750.776,93 988.417,66 237.640,73 NED. HERVORMDE KERK HULST Bedankt voor toezegging ds. B. van der Lelie te Buurmalsen. DONDERDAG 16 JULI 1964 OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 3 uur Ds. De Reuver. (Huwelijksbevestiging.) (Adv.) JONGEN VERMOEDELIJK VERDRONKEN Sedert maandagmiddag wordt in Enkhuizen de 15-jarige Wim Bijl vermist. De jongen was, hoe wel hij de zwemkunst niet goed meester was, met zes vriendjes gaan zwemmen in een diep ka naal. Toen ds jongens later op de middag naar huis wilden gaan, misten zij Wim. Een vriendje her innerde zich dat Wim alleen een stukje was gaan lopen in de met riet begroeide omgeving van het kanaal.. De gealarmeerde rijks politie stelde terstond een onder zoek in, waarbij de hulp van een politiehond werd ingeroepen. De rijkspolitie te water voer uit om de omgeving van het IJsselmeer af te dreggen. De jongen is nog steeds niet gevonden. ZEVENJARIG MEISJE AANGERAND De 30-jarige Groninger E. T. heeft bekend vorige week een zevenjarig meisje te hebben aan gerand. De man nam dinsdag in Groningen een bestelauto weg. Hij reed er mee naar Haren. Daar lokte hij het kind onderweg van school naar huis mee. In de bosrijke streek Appèlbergen ver greep hij zich aan het meisje. Hij bracht haar terug naar de plaats, waar hij haar in de auto had la ten stappen. Thuis vertelde het meisje wat Was gebeurd, waarop de politie op onderzoek toog. Daar de man nog enige tijd in Haren was blijven rondrijden in Bij Worms op de Rijn is dins dag de tankboot „Eildienst 17" met het motorschip „Hedwig" in aanvaring gekomen, waarbij de tanker aan stuurboordzijde werd opengereten en 200 ton licht ont vlambare vloeistof, waarschijn lijk cyclohexaan de rivier in stroomde. Vier kilometer verderop deed zich later op de Rijn bij Rhein- dürkheim een zware ontploffing voor, doordat deze vloeistof met de uitlaatgassen van schepen in aanraking kwam. De motor schepen „Maria" en „Barbara Claudia" vlogen hierdoor in brand. De bemanning van beide schepen wisten zich te redden en de brandende schepen aan de oever te brengen, waar de bran den door een bedrijfsbrandweer geblust werden. Volgens de po litie is een kind aan boord ver brand. De schepen zijn alle vier uit West-Duitsland afkomstig. Later werd gemeld dat nog een kind met zeer zware brandwon den naar het ziekenhuis van Worms is vervoerd. Twee bemanningsleden wor den nog vermist. de gestolen auto, werd hij aan gehouden. Thans heeft hij ook de aanranding van het meisje toe gegeven. NA VAL VAN TRAP OVERLEDEN Maandagmiddag is de 35-jarige heer W. Bos in zijn woning aan de Kethelweg in Vlaardingen van de trap gevallen. Met een sche- delbasisfractuur is hij naar het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Daar is hij in de loop van de nacht overleden. De heer Bos laat een vrouw en vier kin deren achter. De telegrafisten van het tele graafkantoor in de hoofdstad zijn van plan binnenkort een modelactie te voeren alsmede voor een bepaalde periode het vrijwillig overwerk te staken als protest tegen hun achterstelling in salarissen bij die van andere diensttakken der P. T. T. In een communiqué hierover zegt een actiecomité van telegraafperso neel dat bij de postdienst en bij de technische diensten onlangs belangrijke salarisverbeteringen tot stand zijn gekomen. De alge mene verwachting was dat werk nemers van hetzelfde staatsbe drijf met gelijkwaardige voor opleiding gelijke verbeteringen zouden krijgen. Hiervan is niets terecht gekomen, aldus het com muniqué. Het gevolg hiervan is een frappant verschil in honore ring. Het bereikbare maximum salaris op 37-jarige leeftijd bij de telegraafdienst ligt 82,lager dan dat bij de postdienst. Omdat ambtenaren geen sta kingsrecht hebben, aldus het communiqué, is men gedwongen tot een vertraging opleverende modelactie. Als gevolg van per soneelsgebrek wordt al jarenlang op het telegraafkantoor vrijwil lig overwerk verricht. Het is nu de bedoeling dit binnenkort te staken. Er zijn reeds brieven door het comité aan de directeur- generaal der P. T. T. en aan de vakbonden verzonden. In de loop van deze week zal het comité de volksvertegenwoordiging inlich ten en de wensen voor verbete ring van de positie van het tele graafpersoneel naar voren bren gen. niiiiiaiaiiinnniiiiuiuniiiiiiiiiiiiiiiniiiNiiHiiiiiiiuiimiiiinNuiiiHiiuiHuiiiiiiiiuiiMiiiiHi AGENDA Hedenavond WOENSDAG 15 JULI Terneuzen: Zuidersportpark, (terr. 6 en 7), 7 uur: PTT— HKC en AdvendoPZEM. Spui: Terrein v.v. Spui, 7 uur: Spui ILugano Boys.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2