Provinciaal nieuws Zondagdiensten Goldwater boekt opnieuw een succes HET ZWAARD VAN PALERMO Terneuzen Axel Bruinisse Cadzand Hulst Sas van Gent Sluis Vlissingen Bevorderingen Petrus Hondius Lyceum en Middelbare Meisjesschool Terneuzen Zaterdag 11 juli 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 EXPOSITIE LAAT-14e-EEUWSE CERAMIEK IN WESTDORPE In Westdorpe worden in overleg met het gemeentebestuur en de rijksdienst voor het oudheidkun dig bodemonderzoek in Amers foort voorbereidingen getroffen om een interessante collectie laat 14-eeuwse ceramiek in het raad huis te exposeren. Het aardewerk werd in 1963 door de heer J. Thomas uit West dorpe gevonden tijdens een ruil verkaveling in de Canisvlietpol- polder. Het materiaal schijnt te komen uit een grote afvalput en vertegenwoordigt naar een voor lopig oordeel een vrij korte perio de. Uit de grote massa scherven zijn door de heer Thomas reeds enige voorwerpen gerecon strueerd. Hierbij vallen o.a. op: een vrijwel complete vuurklok van grijzig aardewerk, kannen van vroeg steengoed met zoutgla- zuur (Rijnlands)steelpannen met een lipvormig profiel en sneb (holle zowel als massieve stelen)grapen met veelal hoe kig opgetrokken oren; fragmen ten van braadsleden of vispan- nen; grote grijze kommen met uitgeknepen voetjes; grote tot kleine, bruinrode of grijze kan nen, kruiken en geoorde potjes, eveneens met uitgeknepen voet jes, enz. Bovendien komen enige zeld zamere typen aardewerk voor zoals een drie- of vierdelig vaas je (zeer beschadigd) met groenig glazuur. Het aardewerk uit West dorpe is op enkele nieuwe vor men na goed te vergelijken met de inmiddels uitvoerig bestudeer-' de vondsten uit de opgravingen te Aardenburg en wel met de jongste (laat-14de-eeuwse) groep hiervan. Universitair examen. Aan de gemeentelijke univer siteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen geneeskun de de heer K. Lijppens, alhier. Kandidaatsexamen tandheelkunde. Aan de katholieke universiteit te Nijmegen slaagde voor het tweede gedeelte van het kandi daatsexamen tandheelkunde de heer M. M. A. Ramselaar te Axel. Twee zilveren jubilarissen. De heren J. Blok en i. Tier- sen. Donderdag 9 juli was het 25 jaar geleden dat de heer J. Blok, thans hoofd van de Prinses Ma- rijkeschool, bij het onderwijs zijn intrede deed. De hew J. Tiersen onderwijzer aan" 'dezèpjde school, was reetls op 29 april 25 jaar bij het ender wijs-. maar pas veel later kwam men tot deze ontdekking. Ter gelegenheid van dit jubi leum waren de klassen van de beide onderwijzers donderdag morgen fleurig versierd. Om 10 uur kwamen alle leer lingen samen in de gang van de school om de jubilarissen een cadeau aan te bieden. De heer Blok bood men een draagbare radio met antenne aan. De heer Tiersen kreeg een fraaie lectuur bak. De heren waren aangenaam verrast door de cadeaus en dankten de leerlingen hartelijk. Hoewel officieel geen aandacht aan deze jubilea werd geschon ken, ontving de heer Blok vele felicitaties en veel bloemen van verenigingen waarvan hij mede bestuurder is. Ook vrienden en kennissen lieten zich niet onbe tuigd. De heer Tiersen mocht even eens talloze felicitaties in ont vangst nemen, zij het dan enke le maanden te laat, doordat voor hem jammer genoeg de officiële dag onopgemerkt voorbij was gegaan. Uitreiking Sclioolverkeers- diploma's. Donderdagmiddag vond in het Gezellenhuis de uitreiking plaats van de schoolverkeersdiploma's door burgemeester M. K. van Dijke aan de geslaagde leerlin gen van de 5e en 6e klasse van de lagere scholen te Axel en Spui. Aan het examen hebben in totaal 111 leerlingen deelgeno men, die samen 555 fouten heb ben gemaakt. Het algemeen ge middelde aantal fouten bedraagt derhalve 5. Verdeeld over de 4 scholen werden 88 diploma's uitgereikt; 23 candidaten moesten worden afgewezen. Van de 88 geslaagden, hebben er 20 hun diploma met lof ver diend. R. K. School32 deelgenomen, 14 afgewezen, 18 diploma. Met lof geslaagd: 1 fout: Mar lies Seghers, Paul van Hecke en Johnny Vernimmen. Totaal aantal fouten: 232; ge middeld per leerling 714. School Spui: 6 deelgenomen, 1 afgewezen, 5 diploma. Totaal aantal fouten: 32; ge middeld per leerling 5%. School Nieuwstraat; 53 deel genomen, 8 afgewezen, diploma 45. Met lof geslaagd: 0 fout: Ellie Scheele en Arda Nieuwland. 1 fout: Kees de Putter, Annie Overdulve, Riek Scheele, Ria Bakker, Maria Sara Dieleman en Briena van Cadsand. Totaal aantal fouten: 247; ge middeld per leerling 435/g3. Prinses Marijkeschool: 20 deel genomen, 0 afgewezen, 20 diplo ma. Met lof geslaagd: 0 fout: Maarten J. Burger en Olga Bou- man. 1 fout: Maria Markusse, Marian Biankert, Jaap Overdul ve, Wilhelmus de Blécourt, Franciscus Groothaert, Georgina Howell en Marianne Smies. Totaal aantal fouten: 44; ge middeld per leerling 2V5- Opbrengst collecte. De collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft dit jaar in onze gemeente het recordbedrag van 2590,95 opgebracht. Stichting Nibem moedigt teelt van „Cambrinus"- gerst aan. Op een bijeenkomst te Zierik- zee heeft de voorzitter van de stichting Nibem, het nationaal instituut voor brouwgerst, mout en bier, ir. J. A. Ernmens, tien duizend gulden overhandigd aan de heer Th. Boersma, directeur van het landbouwbureau M. Wiersum te Groningen. Dit is een derde gedeelte van het be drag, dat het centraal brouwerij kantoor in 1955 ter beschikking heeft gesteld voor onderzoekin gen naar een voor de brouw- industrie geschikter gerstras dan de algemeen verbouwde balder. De N.V. Wiersum is met het ras „cambrinus" volgens de stichting Nibem op de goede weg. Indien blijkt dat de cambrinus de bal der verdringt door beter aan de verlangens van de brouwgerst- industrie te voldoen, zullen in volgende jaren de andere gedeel ten van de prijs worden uitge keerd. Het gezelschap (120 personen) had tevoren de gerstproefvelden op het proefbedrijf Scheldemon- den te Bruinisse bezocht. Schorrebloemrit. De jaarlijkse Schorrebloemrit, georganiseerd door de plaatselij ke V.V.V., wordt dit jaar gehou den op vrijdagavond 24 juli. Het is een 40 kilometer lange oriën- tatierit, die met een gemiddelde snelheid van 30 kilometer per uur moet worden gereden. Er kan aan worden deelgenomen door auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Onmiddellijk na af loop worden in café „Buiten- lust" de prijzen uitgereikt. Tandheelkundig examen. De heren E. A. E. M. Lockefeer en A. F. C. Beerens te Hulst slaagden aan de katholieke uni versiteit te Nijmegen voor het tweede gedeelte van het kandi daatsexamen tandheelkunde. Diploma zwemmen. Deze week organiseerde men in het Sasse zwembad diploma- zwemmen voor zwemproef en geoefend zwemmen. Het was in Zeeland de eerste maal dat vol gens de nieuwe richtlijnen werd gezwommen. De examinatoren waren de heren Th. Cambier uit Breskens en de zwemonderwij zer P. de Vries uit Sas van Gent. Het diplomazwemmen werd ook bijgewoond door de diploma consul in Zeeland, mevr. E. W. WagenaarWeijermans. Voor het diploma zwemproef sl&agden: S. van Hest, H. A. J. Stofferis, E. M. E. Kox. T. M. M. Kox, A. S. Craen, S. H. Broekhoven, R. Boddaert, K. Cammaert, L. M. J. Vergeer, F. Broekhoven, M. W. A. Coppens, A. A. Franse, E. van Eetveldt, T. Vereecken, M. Janssen, W. Wisse, E. David, W. O. v. d. Calseijde, R. J. J. den Teuling, S. N. B. Voerman, C. Sehoonis, A. Al (jongste deel nemer 7 jaar), E. Dobbelaere, A. M. Neyt, J. L. M. Heyne, L. v. d. Akker, N. C. de Jaeger, J. N. A. Boutens, A. Pieters, R. W. O. de Groff. Voor het diploma geoefend zwemmer slaagden: C. v. d. Kieft, L. de Cooker, L. A. R. Uyterhoeven, M. M. Kruis- sen, T Neve, M. Gunter, I. Nas- sa, M. P. J. Verschelden, A. Gij- sel, G. v. d. Calseijde, J. P. v. d. Straaten, M. van Vooren, L. M. A. Verschelden, S. Engels. Onderwijsjubileum. Mej. J. M. Dierkx, onderwijze res aan de meisjesschool „Sint Jozef", vierde haar 40-jarig ju bileum. Gedurende al die tijd is zij aan dezelfde school verbonden geweest. 's Morgens was er in de paro chiekerk een door de leerlingen gezongen mis en daarna was er een officiële bijeenkomst in de school, die o.m. werd bijgewoond door de bisschoppelijk inspec teur, rector J. Verdurmen uit Oostburg en door burgemeester P. F. van Hootegem. Pastoor J. Holleman sprak waarderende woorden tot de jubilarisse en de kinderen boden haar een Opali- nemozaiek aan. 's Middags werd er een film vertoond en in de avonduren werd in een tjokvol parochiehuis een programma door de kinde ren verzorgd waarbij ook veel oud-leerlingen aanwezig waren. De avond werd gevuld met mu ziek, zang, voordracht en het toneelstuk: „Heide, het betover de Tirolermeisje". De oud-leerlingen boden mej. Dierkx een geschenk aan in de vorm van een schemerlamp en een set bijzettafeltjes. Kerkuilen. De heer J. van Winckel uit Overpelt (B.) heeft bij het voor malig Sint Josephspensionaat aan de weg naar Draaibrug een onderzoek ingesteld naar de voedingsgewoonten van de daar aanwezige kerkuilen. Hiertoe onderzocht hij 142 z.g. braakbal- len. Daarin bevonden zich 46S resten van prooidieren, verdeeld over 16 soorten. Het grootste aantal bestond uit muizensoor ten, vooral veldmuizen en spits muizen. Daarnaast trof hij res tanten aan van huismussen, spreeuwen, een tweetal insek- tênetende vogels en een zaad- etende vogelsoort. Het onder zoek geschiedde op verzoek van de vogelbeschermingswaoht in West Zeeuws-Vlaanderen. Carillonspel. Donderdag werd een tweetal carillonconcerten gegeven door prof. E. Delmotte uit Oostende. Het programma bestond uit volksliederen, bewerkingen en koorliederen. De concerten zullen in de maanden juli en augustus iedere donderdag worden gege ven. „De Schelde" plaatst op drachten. De directie van de maatschap pij „De Schelde" heeft besloten over te gaan tot de tweede fase van de bouw van de reparatie- werf „Scheldepoort". Zij heeft het voornemen op korte termijn bestellingen te plaatsen voor de bouw van een doksteiger en een pier met aan weerszijden een meergelegenheid van 300 meter lengte. Aan deze pier kunnen reparatieschepen ligplaats ne men. Voorts heeft zij de scheeps werf en machinefabriek van P. Smit jr N.V. te Rotterdam op dracht gegeven tot de bouw van een drijvend droogdok met een hefvermogen van 1000 ton. Ook zal zij nog een bestelling plaat sen voor een ponton. Op korte termijn zal ook een ontspan ningsgebouw ten behoeve van scheepsbemanningen worden ge bouwd. Morellenpluk begonnen In de Zeeuwse fruitcentra wordt thans een begin gemaakt met de pluk van morellen. Dit is een kersenras, dat veel wordt ge teeld in Zeeland en praktisch ge heel de plaats heeft ingenomen van de vroegere gewone zoete kersenteelt. De morellen zijn niet geschikt voor verse consumptie omdat ze erg zuur zijn, maar ze zijn door de fijne zure smaak zeer gewild voor fabriekmatige verwerking. De laatste jaren bestaat er van de zijde der conservenfabrieken grote belangstelling voor dit pro- dukt. Ook is er steeds een flinke vraag voor export naar Belgi sche fabrieken, waar ditprodukt wordt verwerkt. De eerstkomen de veertien dagen zal er van dit produkt een groot aanbod zijn. De oogst van morellen wordt groot dit jaar. Hoewel aanhou dende regen ook voor deze ker sensoort niet gewenst is, zijn ze belangrijk sterker dan de gewo ne kersen die na enige dagen regen direct gaan scheuren. Ge wone kersen worden er vrijwel niet meer aangevoerd op de Zeeuwse fruitveilingen. Slechts hier en daar vindt men nog een kersenboomgaard. Door slechte teeltresultaten in de laatste ja ren is deze teelt geheel verdwe nen. (Adv.) Zebrapad in Alkmaar bij wijze van proef met borstels gemarkeerd Op instigatie van gemeentebe stuur en politie heeft een bor stel- en veegmachinefabriek in Alkmaar donderdagmiddag op het drukke stationsplein van die stad een proef genomen met uit borstels bestaande markeringen van zebrapaden. De witte bor stels van vijf centimeter hoog, die in betonnen blokken zijn ge monteerd, zouden vooral hun nut bewijzen bij avond omdat zij in het licht van koplampen duide lijk opvallen. Ook bij slecht weer en modderige wegen zouden de borstels goed zichtbaar blijven daar zij zelf geen vuil opnemen. Foto boven: De borstelmar keringen in gebruik. Onder: het aanbrengen van de borstels bij een zebrapad. Men schat dat de borstels een jaar meegaan. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Th. Bos, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene- en Wit-Gele Kruis: Zuster E. C. Vogelaar, Van Steenbergen laan 67, tel. 3360. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Kats, Oranjestraat 19, tel. 555. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prak tijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargeno men door dierenarts J. Janssen, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155-488. FINANCIA NEDERLAND N.V. Laan Copes van Caitenburoh 76 Den Haag Tel. 070-60 78 06 Agentschap: voor Oost Zeeuws-Vlaanderen i Terneuzen Stationsweg 65 i l Telefoon 01150-2369 De Amerikaanse senator Barry Goldwater heeft donderdag op nieuw een succes geboekt. De re publikeinse gouverneur van de staat Ohio heeft zijn delegatie naar de republikeinse conventie, die volgende week te San Fran cisco zal worden gehouden, vrij heid van stemmen geven. De gouverneur, James Rhodes, had eerder de 58 republikeinse afge vaardigden van Ohio verzocht bij de eerste stemming over de re publikeinse kandidatuur voor het presidentschap op hem te stem men, maar donderdag besloot hij hen vrij te laten in hun keuze. Volgens de aanhangers van Goldwater kon de rechtse senator van meer dan de helft van het aantal stemmen van de afgevaar digden van Ohio verzekerd zijn. TEGENSPRAAK. Bij zijn aankomst in San Fran cisco verklaarde gouverneur Rho des echter ,dat hij de 58 leden der republikeinse afvaardiging van zijn staat geen toestemming had gegeven bij de eerste stem ming al te stemmen op „de kan didaat van hun keuze". Over de kwestie of de afgevaardigen al dan niet deze vrijheid krijgen, zou pas maandag worden besproken, aldus de gouverneur. Volgens persberichten zouden van de 58 afgevaardigden uit Ohio 15 op de hand zijn van Gold water en tien op die van gouver neur Scranton. De rest zou nog geen standpunt hebben bepaald. ONDERWERELD VERWACHT ZONNIGE ZOMER De Amsterdamse onderwe reld blijkt een zonnige zomer te verwachten. Uit een auto in de Blassiusstraat verdwenen 650 zonnebrillen met etuis ter waarde van 1100. Van Voorbereidingsklas naar H.B.S. I: M. Beaufort, Hoek; Ja Beun, Terneuzen; As. Damen, Terneu zen; W. Dieleman en Le Duivens, beiden Sluiskil; Ma de Feijter, Terneuzen; J. v. d. Griek, Ter neuzen; Ja Hamelink en P. van Hoeve, beiden Axel; Ca Hol, Ter neuzen; J. de Jonge, Biervliet; Ra Koevoets, Axel; F. Kolijn Terneuzen; Aa Kooman, Sluiskil; H. Nijsten, Terneuzen; A. de Put ter, Hoek; Bx Rijpstra, Terneu zen; I. Tollenaar, Hoek; Ny Veth Terneuzen; Ja Vinke, Ossenisse en Ba v. d. Wege, Terneuzen. Van H.B.S. I naar II: M. Adler, Terneuzen; P. v. d. Amele, Hoofdplaat; R. Baard, Sluiskil; A. Bareman, W. Bare- man en H. Berrevoets, allen Ter neuzen; Jie Benjaminse, Destel- bergen (B.)J. Bliek en Aa Bou- man, beiden TerneuzenP. Boeije, Biervliet; E. Brinkman, Aa Brun- nekreeft, Le Brunnekreeft; H. de Bruijne en Ma de Bruijne, allen Terneuzen; J. Burger, Axel; A. v. Campen, Terneuzen; J. Cappon, Axel; M. Dallinga, Sluiskil; P. Dees, Biervliet, Aa Dekker en Aa Dieleman, beiden Axel; J. Diele man, Terneuzen; M. Dieleman Sluiskil, A. Dobbelaar, Axel; Pa v. Dongen en P. Dorrepaal, bei den Terneuzen; P. v. Ee, Bier vliet; Ca de Feijter en W. Gink, beiden Axel; M. Goedings, Je v. d. Griek en La v. d. Griend, allen Terneuzen; H. Hanny, Axel; Aa v. Hecke en Pa Heijnen, beiden Ter neuzen; W. v. d. Hemel, Sas van Gent; H. Houg, Zaamslag; P. Jansen, Terneuzen; A. de Jonge en I. de Jonge, beiden Terneuzen; D. Kaijser, Zaamslag; Ae v. Kerk hoven, Terneuzen; W. v. d. Kieft, Sas van Gent; A. Klaeijsen, Bier vliet; W. Kok, Sas van Gent; C. de Koek, Ea Koster en Ma Kos ter, allen Terneuzen; P. v. Leeu wen, Hoek; Ka Lenos, Axel; C. de Man en H. Mos, beiden Terneu zen; A. Mijnhardt, Sas van Gent; J. Notschaele, Terneuzen; A. Oele Terneuzen; F. Ramondt, Sluiskil; Aa Rouw, Terneuzen; C. de Ruijs- scher, Biervliet; R. Simpelaar, Terneuzen; H. v. d. Sluis, Sluis kil; Sa Smidt, A. Sorowiec, He Standaert en Aa v. Strien, allen Terneuzen; B. Swets, Terneuzen; M. Tacq, Sluiskil; P. Tazelaar, Terneuzen; Sa Tollenaar, Sluis kil; Je Trocq, Sas van Gent; W. Veenstra, Axel; P. Verhelst, Zaamslag; P .Verpoorte, Axel; Ha Verschuren, T. Versloot, W. Versloot en Ja de Vriend, allen Terneuzen; P. de Weert, Terneu zen; Eh Weststrate, Axel; F. Wie- land, Terneuzen; C. Wieles, Axel; G. Will, Terneuzen; W. Wolfaart, Biervliet en Me IJsebaert, Ter neuzen. Van H.B.S. II naar III: P. Bosscher, Terneuzen ;E. Cor nells, IJzendijke; Ja Dees, Bier vliet; D. Dieleman, Zaamslag; P. Dieleman, Sluiskil; P. Diereck, Biervliet; W. v. Driel, Terneuzen; Eh. de Feijter, Hontenisse; H. de Feijter, Axel; L. Fillet, Terneu zen; P. 't Gilde, Hoek; J. v. d. Griek, Terneuzen; J. Gunter, Sas van Gent; C. Haak en H. Haak, beiden Zaamslag; Ja. v. d. Ha gen, Terneuzen; C. den Hamer, Zaamslag; R. Hogenhout, Ter neuzen; M. Hollebek, Axel; J. v. d. Hooft, Terneuzen; K. de Kra ker, Zaamslag; Ma. Kruysse, Ter neuzen; Ie de Krijger, Philippine; J. W. Kunst, Terneuzen; ld. Lam mens, Terneuzen; Ca. Lantsheer, Hoek; D. Meeusen, Hoek; D. v. d. Meer, Terneuzen; A. Moelker, Terneuzen; P. v. d. Molen, Ter neuzen; A. Pattist, Terneuzen; A. v. d. Plank, Terneuzen; D. Rie- mens. Hoek; J. v. d. Straaten, Sas van Gent en M. de Vries, Ter neuzen. Van H.B.S. III naar IV: H. Beun, Terneuzen; N. Beu- zenberg, en L. de Blaeij, beiden 'Hoek; J. de Bruijne, Zaamslag; C. Butler en Ca Dekker, beiden Terneuzen; A. Dieleman en J. Dieleman, beiden Axel; Ta Dijk, Biervliet; M. Drabbe, Hoek; C. Fluyt en Ch. v. Gelder, beiden Terneuzen; J. Haak en C. Ha melink, beiden Zaamslag; F. Hanny, Axel; T. Huisman, G. Jansen, A. de Jonge en C. van Kerkhoven allen Terneu zen; M. Knuijt, Biervliet; J. Krijtenburg, Zaamslag; J. Lau rens en Re Lodewijk, beiden Ter neuzen; Hn Mieras, Axel; J. Mur- re, A. Naeye, J. Naeye, P. Neve, Ma Padmos, Eh. v. Pienbroek en J. Rouw, allen Terneuzen; W. Verplanke, Biervliet; Gy de Vos, Zaamslag; J. de Vriend, Wals oorden; Me de Vriend en P. Wak ker, beiden Terneuzen en J. Wie- les, Axel. Van H. B. S. A IV naar A V: Ma de Bruijne en La v. Cam pen, heiden Terneuzen; B. van Goor, Oostburg; P. v Harn, Spui; J. Jansen, Hoek; J. Jan- sens, Biervliet; E. Kalfsvel; Sas van Gent; H. Koorevaar en J. Meertens, beiden Terneuzen; M. Michielsen, Hoek; A. Oostdijk, .1. Prinse en A. Snoeren, allen Ter neuzen; P. IStallard, Axel; Pa Steenbakker en A. in 't Veld, bei-, den Terneuzen en F. Wolfert, Axel. Van H. B. S. B IV naar B V: J. v. Bendegem, Terneuzen; Sa Benjaminse, Destelbergen (B.); N. du Bois, M. de Bokx en W. v. d. Bospoort, allen Terneuzen; F. Burger, Axel, F. Dekker, Bier vliet; A. Dorrepaal, Mn v. d. Hagen, D. Kroes en Ja Muller, allen TerneuzenJ. Muller, Zaam slag; H. v. Os, J. de Regt, W. de Ridder en Ga v. d. Steen, alleni' Terneuzen; G. v. d. Straaten^ Sas van Gent en K. de Zeeuw, Hoek. Van Gymnasium II naar III: P. Boland, J. Bolling, Ae Buys en F. van Campen, allen Terneu zen; W. de Feijter, Hoek; Ja Koo man en Ja Kuzee, beiden Sluis kil; Wy Mos en H. Prinse, bei den Terneuzen; J. Rammeloo, Sas van Gent; Je Riemens, Ter neuzen; T. v. d. Vrede, Zaamslag en J. v. Waart, Terneuzen. Van Gymnasium III naar IV: A. v. Asperen, Ha Blok en J. Dieleman, allen Axel; A. Faas, Terneuzen; J. v. Harn, Spui; Oa Jansen, Terneuzen; Ja de Jonge en A. Kaan, beiden Biervliet; R. de Koning, Axel; Ja Koster en R. Lammens, beiden Terneuzen; A. v. Langevelde en De v. d. Lee, beiden Axel; Ja Moelker, F. v, Os en Ae de Ruijter, allen Ter neuzen; Da Scheele, Othene, A. v. d. Veire, Biervliet en Ca Ver schelling, J. Verstraate en M. v. Willigenburg, allen Terneuzen. Van Gymnasium IV naar V: La Blok/ferneiizèri; A. Blomme, Biervliet; Pa Goedings, Terneu zen; J. Haak en K. Haak, beiden Zaamslag; A. Hamelink, Terneu zen; Se den Hartog, Sluiskil; J. Overdulve, Ja de Putter en G. Stolk, allen Axel en Dn Tho- maes, Terneuzen. Van Gymnasium A V naar A VI Ae Baart, Sas van Gent; Aa v. Damme, Pa de Koek en Ae Rijp stra, allen Terneuzen. Van Gymnasium B V naar B VI: M. v. Fraassen, Terneuzen; R. Neeteson, Sas van Gent; J. Visser en A. v. d. Vlugt, beiden Terneu zen. MIDDELB. MEISJESSCHOOL Van klasse II naar JU. Se de Bruijn en Pa de Bruijne, beide Terneuzen; Ba Goossen, Hoek; Be Hamelink, Axel; Oa Hogenhout. Terneuzen; Ce Kok, Sas van Gent; Cha Kunst, Ter neuzen; Ae Pannevis, Terneuzen; Ha Terlouw, Terneuzen; Mij Scheilds, Axel en Aa Vinke, Ter neuzen. Van klasse III naar IV. Id. v. Akkeren, Terneuzen; Da de Doelder, Axel; Jy v. Hecke, Terneuzen; Ga Luitwieler, Sas van Gent; Je Pennings, Axel en Wa Verhelst, Axel. Van klasse IV naar V Me Adriaansens, Ye Jansen, Se Jansen en Ja -v. Minnen, allen Terneuzen; Ea de Putter, Othene; Ma Rammeloo, Terneuzen; Ka Verlinde; Cha de Vries, Terneu zen en Ta Wechgelaar, Sluiskil. 2. „Ik zoek onderdak, vriend," zei Aram, terwijl hij zich lenig uit het zadel liet glijden. ,,Uw huis ziet er gastvrijer uit dan dit woud. Als ge er geen bezwaar tegen hebt, zou ik graag de nacht bij u door brengen." De sombere gestalte haalde zijn schouders op en nam de avontu rier onderzoekend op. „Het is in derdaad niet pluis ia dat woud, vreemdeling," mompelde hij. „Er zijn al heel wat reizigers in ver dwenen, die nooit meer zijn terug gezien. Onderdak, hè? Hm... Hoe veel kunt u betalen „Hoeveel vraagt ge?" vroeg Aram opgewekt, die het gevoel had dat de logiesprijzen in dit hajf verzakte gebouw nooit overmatig hoog konden zijn. „Hm... laat eens kijken. Een bos stro voor u om op te slapen Dat is twee goudstukken. En een bos stro voor uw paarddat wordt vier goudstukken en „En een oorvijg voor een oplich ter," zei de avonturier scherp. „Hoe waagt ge het dergelijke woe kerprijzen te vragen?" De man grijnsde. „Ik ben het enige huis in de omgeving waar ge onderdak kunt vinden, edele heer! En als ge weigert, kunt ge het woud ingaan, waar u de hals wordt afgesneden door de struikrovers." „Ik heb waarlijk het gevoel dat u dat zou spijten", zei Aram iro nisch terwijl hij zich losjes in het zadel wierp. „Vaarwel. Ik vertrouw liever een. nachtelijk woud vol ge spuis dan een woekeraar." De eigenaar van de vervallen woning staarde hem boeiend na, toen hij wegreed. „Vaarwel, heer," mompelde hij voldaan. „Rijd uw dood maar tegemoet." Vijf maanden voor dodelijk verkeersongeluk De 36-jarige stoffeerder J. P. van H. uit Rotterdam is door de rechbank te Dordrecht veroor deeld tot vijf maanden gevan genisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, omdat hij een verkeersongeluk had ver oorzaakt dat aan twee personen, het leven had gekost. De officier van justitie had zes maanden gevangenisstraf en ont zegging voor de tijd van vijf jaar geëist. De stoffeerder had op de rijks weg tussen Dordrecht en Rot terdam onder de gemeente Hen- drik-Ido-Ambacht, terwijl hij onder invloed verkeerde, bijzon der roekeloos gereden. Nadat hij enkele wagens rechts had inge haald, had hij op een gegeven moment de macht over het stuur verloren en was zijn wagen door de middenberm geraakt. De auto was over de kop geslagen en in botsing gekomen met twee an dere wagens. De bestuurder van de ene auto was op slag dood. Een in de andere auto zittende dame bezweek kort na het onge luk aan haar verwondingen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3