Binnenlands nieuws KERKDIENSTEN GEEN POLITIEKE UNIE IN RAAD VAN EUROPA NIFUWE BORINGEN MIN N00RDZEEC0NS0RTIBM RE BESTRIJDING VAN LONGKANKER Voor de zondag Doem der verdenking Pagina 2 Schroder: Bijeenkomst ministerraad E.V.A. geëindigd De „Hudson" sleeot Liberiaanse tanker naar Karachi Engelse regering ongerust AGENDA STRIJD TEGEN DE SIGARET DE VBIJE ZEEUW Zaterdag 11 Juli 1964 De Gerhard Schroder, de west- duitse minister van buitenlandse zaken, heeft verklaard dat het nauwelijks mogelijk is in het kader van de Baad van Europa de kwestie van een Europese politieke unie te bespreken. Schroder die dit zei in ant woord op vragen uit de bonds dag, meent dat het moeilijk is dit vraagstuk te behandelen in een organisatie die elf landen telt die geen lid zijn van de Europese gemeenschap. De bondsregering streeft naar voortzetting van het werk der Europese eenwording door een politieke unie die zich allereerst tot de zes gemeenschapslanden uitstrekt. Willy Brandt, de burgemeester van West-Berlijn, heeft zich op een bijeenkomst met socialisti sche journalisten uitgesproken tegen een politieke unie van Frankrijk en Duitsland alleen, In een communiqué, uitge geven na afloop van de in Edin burgh gehouden ministerraads vergadering van de Europese Vrijhandels Associatie (E. V. A.), staat dat de ministers de nadruk hebben gelegd op het belang van het tot een minimum terugbren gen van de nadelige gevolgen van de geleidelijke totstandko ming van twee handelsgroe peringen in Europa. De ministers waren het eens over de noodzaak ernstige ver schillen van commercieel beleid in alle technische aangelegen heden zoals de industriële nor malisering te vermijden. De ministers hebben opnieuw bevestigd dat zij streven naar een tariefsverlaging van 50 pro cent over de hele linie in de Kennedyronde met een zo klein mogelijk aantal uitzonderingen, die slechts gerechtvaardigd kun nen worden om redenen van overwegend nationaal belang. Het is volgens de ministers van groot belang een aanvaardbare basis voor onderhandelingen over landbouwprodukten te vinden, aldus het communiqué. De sleepboot „Hudson" van L. Smit en Co's internationale sleep dienst heeft gisteren vastge maakt aan de Liberiaanse tanker „Statue of Liberty" (22.610 brt) van Grand Bassa Tanker Inc. te Monrovia. Deze dreef met ketel- schade rond in de Arabische zee ter hoogte van Golf van Kamar, 200 mijl noord van het eiland So- kotra. De „Hudson", die met een sleep op weg was naar de Perzische golf heeft deze sleep achtergela ten in Jask Bay (Golf van Oman) en is direct de „Statue of Liberty' te hulp gesneld. Op „Lloyds open form" zal de „Statue of Liberty" naar Karachi worden gesleept (ca 500 mijl). Ze wordt daar over een dag of vijf verwacht. De Britse regering is reeds enige tijd op de hoogte van Griek se troepenconcentraties op Cy prus en heeft haar bezorgdheid dienaangaande uitgesproken bij secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties, aldus heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse za ken gisteren te verstaan gegeven. De woordvoerder zei dit in ant woord op vragen over berichten in de „Guardian", dat de Griekse troepenmacht op Cyprus, die bij het verdrag is vastgesteld op 960, tot ongeveer 5-000 zou zijn uitge breid. De Britse woordvoerder vestig de de aandacht op een verklaring van Oe Thant van enkele dagen geleden, dat er aanwijzingen zijn voor versterking van het mi'itai- re potentieel aan beide zijden. Oe Thant zei, dat het V.N.-opperbevel op Cyprus de omvang van deze versterkingen nog niet heeft kun nen vaststellen. Staking bij Britse luchtvaartmaatschappijen Negenhonderd werktuigkundi gen en vierhonderd man trans- portpersoneel van de British European Airways (B. E. A.) in Londen besloten vrijdag niet te werken uit protest tegen een parkeerregeling. 300 man van de transportafdeling van de British Overseas Corporation (BOAC) sloten zich bij de staking aan. Als gevolg van deze staking heeft de B. E. A. voor vandaag een aantal vluchten afgelast. Dit geldt o.a. voor vluchten van Lon den naar Amsterdam en Brussel. De B. E. A. heeft later alle vluchten van London Airport la ten vervallen. Er wordt gestaakt door 1.678 man personeel van luchtvaart en petroleummaatschappijen. Zij eisen een toeslag voor het tijd verlies dat zij hebben, doordat de nieuwe autoparkeerplaats an derhalve kilometer van het werk af ligt. Het Frans-Duitse verdrag van vriendschap en samenwerking moet binnen het kader van de Europese en Atlantische ver plichtingen der bondsrepubliek blijven, zo meende hij. Brandt keerde zich ook tegen elke pretentie van de bondsrepu bliek om een „rol als atoom- mogendheid te willen spelen". ZEVEN PUNTEN Brandt pleitte voor een Euro pees program van zeven punten: Uitwerking van een nieuw verdrag tussen de zes ge meenschapsleden Inzake de samenwerking op het gebied van de buitenlandse en defen siepolitiek, een verdrag dat door de parlementen zou moeten worden bekrachtigd; fusie van de executieven van E.E.G., Euratom en E.G.K.S.: uitbreiding van de bevoegd heden van het Europese par lement; directe verkiezing van de Europese parlementaire af gevaardigden; toelating van Groot-Brittan- nië en andere landen die erom hebben gevraagd; onderhandelingen met de an dere democratische Europese landen over de vorm van hun samenwerking met de ge meenschap en deelgenootschap op basis van gelijke rechten tussen een verenigd Europa en de Ver. enigde Staten. FRANCO VERLEENT GRATIE Generaal Franco heeft Andres Ruiz Marquez, bijgenaamd „ko^- nel Montenegro", die deze week door een krijgsraad ter dood ver oordeeld was, gratie verleend, zo is officieel bekend gemaakt. De straf van Marquez is ver anderd in levenslang. Hij was ter dood veroordeeld wegens het plegen van een vijf tigtal bomaanslagen, waarbij slechts weinig schade werd aan gericht en maar enkele mensen lichte verwondingen opliepen. „Montenegro" was lid van het „Spaanse nationale bevrijdings front", dat door de voormalige Spaanse republikeinse minister van buitenlandse zaken Alvarez del Vayo, in Genève is opgericht. Hij heeft voor de rechtbank be kend en gezegd lid te zijn van ,St. Joseph" over voorrang voor woningzoekende bouwvakkers Dat minister Bogaers bouw vakarbeiders die tenminste twee jaar werkzaam zijn geweest in de nieuwbouw van woningen, voorrang wil verlenen bij het verkrijgen van 'n woning, wordt in „Op de steiger", het blad van de katholieke bond van werk nemers in de bouwnijverheid „St. Joseph", een forse Stap in de goede richting genoemd. Maar de bond vindt het jam mer en onjuist, dat het besluit van de minister een beperkend karakter draagt. Men kan de bouwnijverheid niet in mootjes hakken, aldus „Op de steiger", zelfs niet in naam van de wo ningnood: ook het deel van de bouwnijverheid dat zich niet met de woningbouw bezighoudt, is belangrijk voor onze volkshuis houding en men kan zelfs zeg gen, dat een goede bezetting van dat andere "deel de woningbouw in de huidige omvang mogelijk maakt. I Juist omdat het doel van de minister het aantrekkelijker ma ken van de bouwberoepen is, had St. Joseph" graag een andere selectie gezien en wel zodanig, dat het gedurende langere tijd trouw dienen van de bouwnijver heid ook een beloning zou mee brengen voor de bouwvakarbei ders die in andere belangrijke sectoren dan de woningbouw werkzaam zijn. Een dergelijke oplossing lijkt de bond goed uit voerbaar. Zuidafrikaanse politie vond sabotagemateriaal De Zuidafrikaanse minister van justitie, Balthazar Vorster, heeft donderdagavond meegedeeld, dat bij een recente politie-overval in Kaapstad vijftig kilogram dyna miet, vijfentwintig kilogram elek trische ontstekers, onderdelen voor tijdbommen „en een grote verscheidenheid van ander sabo tagemateriaal" zijn gevonden. Ook werd en clandestiene radio zender in beslag genomen, de tweede in korte tijd. De politie heeft na haar vonds verscheidene arrestaties verricht. OVERSPANNEN MAN GOOIT 125 DAKPANNEN NAAR BENEDEN De Haagse politie heeft giste ren een 36-jarige medicus aan gehouden die in overspannen toe stand op het dak van een huis aan. de Jan Evertstraat was ge klommen en ongeveer 125 dak pannen naar beneden had gegooid. Er sneuvelden ook nog zes rui ten van een gebouw, dat door het ministerie van onderwijs wordt gebruikt. Uit eigen beweging is de medi cus naar beneden gekomen, waar de politie hem aanhield en over bracht naar het bureau aan de Jan Hendrikstraat. De G.G.D. vervoerde hem naar de stichting „Oud Rosenburg" in Loosduinen, waar hij is opgenomen. TWEE BUURMEISJES BIJ OVERSTEKEN GEDOOD Op de Groenestraat in Nijme gen zijn gisteren twee buurmeis jes, resp. 5 en 6 jaar oud, bij het oversteken van de rijbaan door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. De kinderen hadden in een win kel wat klappertjes gekocht. Sa men op een step rijdend, staken zij tussen langs het trottoir ge parkeerde auto's de rijbaan over. Zij werden aangereden en vele meters meegesleurd. De verongelukte meisjes zijn de 6-jarige C. Hoekman en de 5- jarige M. van den Weerden, bei den uit de Brederostraat te Nij megen. OE „TAK-7" OP WEG NAAR STIKSTOFBRON Vrijdagmorgen om kwart vóór tien is de „Tak-7", de ponton waarop door de Rotterdamse droogdokmaatschappij - een dich tingsinstallatie is gebouwd voor de stikstofbron bij Borkum, naar haar bestemming vertrokken. Het sleepkarwej wordt verricht door de „Clyde" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst. De sleep wordt zondag ter hoog te van Borkum verwacht. DODELIJK ONGELUK In de nacht van donderdag op vrijdag heeft men de 25-jarige heer R. G. uit Weesperkarspel op het rijwielpad langs de provincia le weg Bussum-Weesp-Amster- dam dood aangetroffen. Uit een onderzoek is gebleken, dat de man omstreeks half drie met zijn bromfiets ter hoogte van de Amsterdamse waterleiding in Driemond (gemeente Weesper karspel) tegen een lantaarnpaal is gereden en daarbij een schedel- basisfractuur heeft opgelopen. '(Adv.) De originele Amerikaanse teenagerkleding "Nederlandse student maakt sensationele foto in Londen De Nederlandse student Frans Eschauzier uit Vught is er 'woensdag dankzij zijn tegen woordigheid van geest in ge slaagd, een reeks foto's te maken van de achtervolging en aanhou ding van een gewapende man die betrokken was bij een mis lukte overval op een juweliers winkel in het hart van Londen. Eén van zijn foto's prijkte gis terochtend over drie kolommen op de voorpagina van de „Daily Mail", met het onderschrift „nieuwsfoto van het jaar". De 19-jarige student die met 26 jonge landgenoten zijn vakantie in Chigwell in het graafschap Essex doorbrengt, bevond zich op Piccadilly Circus, toen hij enige politiemannen een man zag achtervolgen, die met een revolver zwaaiend de treden van het Eros-monument oprende. Vandaar liep de man door het drukke verkeer, trachtte tever geefs in een rijdende taxi te springen en werd tenslotte over meesterd. De gepubliceerde foto geeft het moment weer, waarop een politieman de vluchteling in een wurggreep houdt. De bewuste juwelierswinkel werd overvallen door vier man nen, die edelstenen ter waarde van duizend gulden meegristen. De daders sprongen in een auto, maar moesten weldra het voer tuig verlaten toen het een stoep opschoot. Toestand in Zuid-Rhodesië explosief Uit Zuid-Rhodesië werden don derdag telegrammen gezonden naar de conferentie van gemene bestpremiers in Londen, waarin gewag werd gemaakt van arres taties op grote schaal en marte ling van leden van de Zuidrhode- sische Afrikaanse nationale unie (Z.A.N.U.). De telegrammen wa ren ondertekend door vijf be stuursleden van de Z.A.N.U. Vo1- gens hen is de toestand in Zuid- Rhodesië „kritiek en explosief", een van de Spaanse socialisti- Sinds zondag zijn, zo heet het sehe arbeiderspartij afgescheiden 150 partijfunctionarissen gearres- groep. Deze partij is gekant tegen teerd, van wie sommige in gevan- terreur-activiteit. I genissen worden gemarteld. De voorbereidingen die het Westduitse Noordzeeconsortium treft voor een tweede boring naar aardgas in de Noordzee, zijn in volle gang. Een woordvoeder van de Preus- sag deelde vrijdag in Hannover mede dat geboord zal worden op het punt A-l, dat het afgelopen najaar is uitgekozen op onge veer twintig kilometer ten noor den van Borkum. De boring zal tot een diepte van vier a vier en een half duizend meter gaan. Vermoed wordt dat op die diep te aardgas zal worden gevonden. Voor de voorbereidingen van de boring heeft het consortium het werkschip „Global Adven turer" gecharterd. Met behulp van dit schip zal op de verleden jaar bij boorpunt A-l gebouwde stellage een groot platform voor de boorinstallaties worden aan gebracht, twaalf meter boven de waterspiegel. De Preussag ver wacht dat dit werk begin augus tus klaar zal zijn. In tegenstelling tot de boring van „Mr. Louise" zal de tweede boring uitsluitend door Duitse technici worden verricht. De operatie zal eveneens vanuit Emden plaatsvinden. SCHIETPARTIJEN IN BRITS-GUYANA In Brits-Guyana worden vijf negers vermist, nadat zij waren beschoten toen zij vee bijeendre- ven. Elders in het land deden zich ook schietpartijen voor tussen Indiërs en negers. De bomaanslag op een boot op de rivier de Demarara van j.l. maandag blijkt aan 24 van de 50 opvarenden het leven te hebben gekost. 'iiiiiiMiiiiniiniiiM^ ZATERDAG 11 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Geef er de brui(d) aan". Axel: Terrein Buitenweg, 7 uur: AZVVCorn Boys. Oostburg: Mercedes-Benz ga rage ,,'t Westen", van 9 tot 20.00 uur: Autoshow. Zaamslag: Sportterrein, 4 u.: ZaamslagAZVV. ZONDAG 12 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 2, 4.30 en 8 uur: „Geef er de brui(d) aan". Oostburg: Mercdes-Benz ga rage ,,'t Westen", van 9 tot 20.00 uur: Autoshow. MAANDAG 13 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Geef er de brui(d) aan". DINSDAG 14 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Geef er de brui(d) aan". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. iiiiiniiiiiiiniüiMitiiiiuiimmniiiniinHiiuiifiiiiiHiiiniiiiiiiuiiumitiiiimiiuiiiiiiiimniiiiin De stijging van de sterfte aan longkanker gaat- nog steeds voort. Volgens de laatste cijfers van het bureau voor de statistiek stierven in 1963 in ons land aan kanker van de ademhalingsorganen 3390 mannen en 275 vrouwen. Zestien procent van de overledenen was jonger dan 55 jaar en 50 procent jonger dan 65 jaar. Over 1962 waren deze sterftecijfers 3142 mannen en 245 vrouwen. Dr. L. Meinsma, directeur van de centrale kankerregistratie en voorlichting heeft op een in Am sterdam gehouden persconferen tie er opnieuw de aandacht op ge vestigd, dat deze indrukwekkende cijfers het bestaan aantonen van een hoogst ernstige en veront rustende situatie, een situatie die dwingt tot het onverminderd voortzetten van de strijd tegen de belangrijkste oorzaak van de longkanker: het roken van veel sigaretten. Ook de cijfers van de sterfte aan ziekten van de hartvaten blij ven stijgen. In 1963 stierven in ons land 15.835 patiënten aan deze ziekten en het voorgaande jaar 14.893. De mortaliteit bij de mannen is bijna het dubbele van die bij de vrouwen. OORZAKELIJK VERBAND. De meeste mensen zijn, aldus dr Meinsma, nu wel overtuigd van het oorzakelijke verband tus sen veel roken en het ontstaan van longkanker en ook van be paalde hartziekten en de sigaret- tenc-onsumptic. Het blijft echter moeilijk een gunstige verandering in de rook gewoonten te bereiken. Hoopge vend noemt dr Meinsma het feit dat in de eerste vier maanden van dit jaar 15 procent minder siga retten zijn verkocht dan in dezelf de periode van 1963. Hij ziet daarin de eerste successen van de actie onder de jeugd, die er vooral op is gericht haar te weerhouden met roken te begin nen. Overigens moet de actie onver minderd worden voortgezet. Waarschuwingen blijven nood zakelijk: er zijn rokers die na een korte of langere onderbreking weer in hun oude gewoonte ver vallen. HUISARTS EN WIJKVER PLEEGSTER. Door de ook daarvoor weer toe gezegde financiële steun van het Koningin Wilhelminafonds, voorts met de medewerking van twee duizend (van de 4700) huisartsen kan in september een onderzoek beginnen naar het kankerpatiën ten in de huisartsenpraktijk, naar de sociale omstandigheden van in het ziekenhuis behandelde en voorts van de daaruit ontslagen kankerpatiënten. Beoogd en ge,hoopt wordt met de bij dat onderzoek verzamelde gegevens een belangrijke bijdra ge te verkrijgen voor het inzicht in te nemen maatregelen; maat regelen die kunnen leiden tot een zo vroegtijdig mogelijk opsporen van kankerpatiënten, tot het ver groten van het inzicht in de be staande problemen rondom de verzorging van de kankerpatiënt en tenslotte tot een zo effectief mogelijke nazorg. Gezien de verschillende gene- zingskansen voor de verschillen de vormen van kanker, is de zorg voor de ernstig zieke patiënt één van de zwaarste taken van de huisarts, samen met de wijkver pleegster. Dr. Meinsma is dan ook verheugd over het resultaat van de gevoerde besprekingen met het bestuur van het.Neder lands huisartsengenootschap. GODS INKT Niet met inkt geschreven, doch met de Geest van de levende God. 2 Cor. 3 3. De pen zonder meer brengt geen letter op papier. Voor de pen is inkt nodig. Wat voor soort inkt? Niet de inkt van enige menselijke geest. Hoe voortreffelijk, edel, diep, rijk, machtig die geest ook moge zijn. Al ware het de geest van Pau- lus of Calvijn of Kuyper zelve. Niet met de vergankelijke, snel verblekende inkt van menselijk enthousiasme of bevlieging of ont roering of emotie. Ook niet met de inkt van allerlei mooie menselijke redenering, van indrukwekkende theorieën en als een bus sluitende systemen. Dit alles kan wel zo op het oog prachtige inkt lijken. Maar de inkt deugt niet. Daar kan Christus niet mee schrijven. Die inkt dringt niet diep genoeg door. Die raakt het hart niet. Daarom heeft hij geen bestand. Tegen de hardheid van het leven en de werkelijkheid van de dood is hij niet bestand. Dan spoelt en bleekt en bijt die inkt er zó maar af. Christus schrijft Zijn brief op het hart der Gemeente niet met inkt, maar: „met de Geest van de levende God". Dat is de enige inkt, die diep ge noeg indringt. Alleen met de Hei lige Geest, met de levende God Zelve, kan een hart zó beschreven worden, dat het harde hart week en het dode hart levend wordt. Al leen de levende Geest kan het dode hart met leven beschrijven. In die geestes-inkt wil Christus nu Zijn schrijfstiften indopen. Met de Geest des levenden Gods wil Christus Zijn dienaars zalven en vervullen. Zo dat zü evenals Stefanus worden: „mannen vol des Heiligen Geestes". Welk een heerlijke troost is dat voor Gods getrouwe knechten! Dan geeft het immers niet, of onze pen van zeer bescheiden kwaliteit is of w.e maar weinig gaven en talen ten hebben. Als Christus ons maar in Zijn hand genomen heeft en in Zijn Heilige Geest indoopt. Dan is de zaak in orde. En dan kunnen er grote dingen gebeuren door kleine knechten. (Uit „De Stem achter U".) MENGELE IN PARAGUAY De regering van Paraguay^ heeft laten weten dat José Men- gele die op 27 november 1959 werd genaturaliseerd, niets te maken heeft met de arts Josef Mengele van het concentratie kamp Auschwitz die de dood van duizenden gevangenen op zijn geweten heeft. De procureur-genè'r^ï van de Westduitse deelstaat - Hgpsen, Fritz Bauer, heeft daarop ver klaard, dat de regering in Asun cion het slachtoffer van bedrog moet ^ijn. Bauer voegde hieraan toe, dat hij over onweerlegbare bewijzen beschikt, dat José Men gele de gezochte oorlogsmisda diger is. Van een betrouwbaar iemand had hij (Bauer) ver nomen dat ook Martin Bormann, eens de rechterhand van Hitier, zich in Paraguay bevindt. door AGATHA CHRISTIE 37) HOOFDSTUK IX Calgary was nog niet lang weg of dokter MacMaster kreeg een volgende bezoeker bij zich. Deze kende hij goed. Hij heette hem hartelijk welkom. „Wel, Don, blij je te zien! Kom binnen, kerel, en vertel me eens wat je op je hart hebt. Want dat er iets hapert, zie ik aan de rimpels op je voorhoofd". Dokter Donald Craig zag hem met een verdrietig glimlachje aan. Hij was een knappe en se rieuze jongeman, die een hoge opvatting had van zijn plicht. De oude dokter-in-ruste was bijzon der op zijn opvolger gesteld ge raakt, al wenste hij bijwijlen dat Donald Craig wat meer gevoel voor humor bezat. Craig wenste niets te drinken en viel met de deur in huis. „Ik zit lelijk te tobben, Mac". „Toch geen vitaminegebrek de ze keer, hoop ik?" vroeg dokter MacMaster. Hij beschouwde na melijk alle theorieën daarom trent alleen maar als een ver draaid goeie mop. „Nee, het heeft niets met mijn patiënten te maken", antwoord de Donald Craig. „Het betreft mijn persoonlijke leven". Nu stond het gezicht van de oude dokter terstond heel anders. „Dat spijt me te horen, jongen. Dat spijt me kolossaal. Heb je 'n ongelukstijding ontvangen?" De jongeman schudde het hoofd. „Nee, dat is het niet. Luis ter, Mac, ik moet er met iemand over praten. En omdat jij ze alle maal kent, al jarenlang, kom ik bij jou. Ik moet weten waar ik aan toe ben en wat me te wach ten staat". MacMasters borstelige wenk brauwen gingen langzaam om hoog. „Zeg op, wat scheelt er aan?" „Het gaat over de Argyles. Je weetzoals iedereen trouwens dat Hester en ik De oude dokter knikte bevesti gend. „Er bestaat een uitzonder lijk prettige verstandhouding tussen jullie", sprak hij goedkeu rend. „Zo zeiden we dat vroeger en dat heeft me altijd een heel juiste aanduiding geleken". „Ik ben dolverliefd op haar," zei Donald eenvoudig, „en ik ge loofo, ik weet zekerdat zij ook van mij houdt. Maar nu is dit tussenbeide gekomen." Een blik van begrijpen lichtte in de ogen van de oude dokter op. „Ah, ja! Gratie voor Jacko Argyle," sprak hij. „Maar die komt voor hem te laat." „Zo is het. En daarom heb ik het gevoelnatuurlijk volko men ten onrechte... dat het veel beter zou zijn geweest(van neer dit bewijs van zijn onschuld nimmer geleverd was." „O, jij bent heus niet de enige, die er zo over denkt, jongen," zei MacMaster. „Voor zover ik kan nagaan denkt de hoofdcommissa ris er net zo over en verder de hele familie Argyle en die pool reiziger incluis die met dat be wijs is komen aanzetten." Hij liet erop volgen: „De man is vanmiddag namelijk bij me ge weest." Donald Craig keek verschrikt. „Werkelijk? Heeft hij wat ver teld?" „Wat dacht je dat hij nog ver tellen kon?" „Had hij enig idee wie dan wel Langzaam schudde MacMaster zijn hoofd. „Nee, geen enkel idee. Hoe zou hij ook? Hij komt zo van de zuidpoo] en ziet ze voor het eerst Het lijkt er trouwens veel op dat geen mens ook maar een flauw vermoeden heeft. Waar zit je nu over in, Don?" Dona'd Craig haalde diep adem. „Hester heeft me die avond opgebeld, toen Calgary net bij hen geweest was. Zij en ik zou den, na mijn avondspreekuur, samen in Drymouth naar een le zing zijn gegaanover mis- dadigerstypen bij Shakespeare." „Dat klinkt wel erg toepasse lijk," merkte MacMasetr op. „Maar toen heeft ze het afge beld. Ze wilde niet mee. Ze was zo van streek geraakt door het geen Calgary verteld had. Ze zei niet precies watmaar het klonkhet klonk „Iers bloed," verklaarde Mac Master. „Het klonk net of ze verslagen was, dodelijk verschrikt. Ik kan niet zeggen hoe." „Nou, maar wat dacht je dan? Ze is toch nog geen twintig?" zei de oude dokter. „Maar daarom hoefde ze toch niet zo van streek te raken? Ik kan je verzekeren, Mac, dat zij ergens doodsbenauwd voor moet zijn." „H'm. nouja, da's best mogelijk," stemde MacMaster toe. „Denk je...... Wat denk je?" Het komt er meer op aan," wees MacMaster hem terecht, „wat jij denkt." De jongeman antwoordde op verbitterde toon: „Ik geloof dat ik, als ik geen medicus was, geen moment op 't idee zou zijn ge komen. Dan zou ze eenvoudig mijn eigen meisje zijn en blijven, dat niet in staat was tot enig kwaad. Maar nu......" „Ja, ga voort. Het is veel beter dat je je hart eens uitstort." „Begrijp je, ik weet nu zo'n beetje wat er psychisch in haar omgaat. Hesteris het s'acht- offer van haar onbeveiligde jeugd." „Juist, precies, zo zeggen ze dat tegenwoordig," gaf MacMas ter te kennen. .(Wordt vervolgd.) OOST ZEEUWS-'VLAANDEREN ZONDAG 12 JULI 1964 NED. HERV. KERK Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. (H. Avondmaal.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10.30 uur Ds. E. Gramsbergen. Hulst: 9 uur Ds. E. Gramsbergen. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E. Stern. 19 uur Ds. Heemskerk. Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. H. J. Ruis. (10.30 uur H. Avondm.) Terneuzen: Kerk Noordstr.: 10 uur Ds. P. A. v. d- Vlugt. (H. Avond maal.) 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. (H. Avondmaal en dankzegging.) Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. Scholten. Scheldeoord: 6 uur Ds. J. Schol ten. (H. Avondmaal.) Zaamslag: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver heek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. J. Tevel, van Zwijndrecht. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 3 uur Ds. M. van Doorn. (H. Avondmaal.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 uur Ds. A. Kui per, van Axel. 16.30 uur Ds. H. M. Ohmann, van Hoek. Zoute Spui: 9 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. 16.30 uur Ds. A. I. Krijtenburg, van Zaamslag. CHR. GEREF. KERK ZAAMSLAG: 10 uur en 14.30 uur Ds. J. C. van Ravenswaay, van Scheveningen. GEREF. GEMEENTE Vlo o s wijkstraat Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur «n 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. 7 uur student Honkoop, van Kloetinge, Axel: 10 uur en 3 uur de heer P. Honkoop, van Kloetinge. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANGELIE. GEM. Filadelf ia-ka pel Terneuzen: Samenkomsten: zon dag 10 uur v.m. Donderdag 8 uur n.m. Bidstond: zondag 8.30 uur n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur v.m. Heiligings samenkomst. 7.30 uur n.m. Ver lossingssamenkomst. Leider lui tenant B. Outhuyse. «OOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 5.30 uur H. H. Missen. Cllnge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine' 7.30 uur en 10 uur H. H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.SQ uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Trinlteltskerk: 8 uur en 11 uur H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 12 JULI 1964 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. Blom. Biervliet: 9.30 uur Vicaris mej. Van Kempen, van Hedenesse. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Da. H. B. de Neeling. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. (H. Avondmaal.) Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. (H. Avondmaal.) Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10-uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Gust. M. C. de Vries. Schoondjjke: 9.30 uur Ds. P.' A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. (H. Doop.) St. Anna; 11 uur Ds. C. Brik. St. Kruis: 9 uur Ds. Blom. Waterlandkerkje: 11 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendjjke: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Zuidzande: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. (H. Avondmaal.)

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2