Provinciaal nieuws ÜEERKAMERVERWARMING Fa VERLINDE Paus Paulus spaart zich niet AGENDA Vrijdag 26 juni 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Staatssecretaris Van de Laar naar Zeeland Terneuzen Axel Hengstdijk Hulst Sluis Sluiskil Stoppeldijk IJzendijke „TOPLESS"-KLANT GEMEENTERAAD VAN AXEL Bestuursschool; Bijstandswet en nieuw voetbalterrein IJ-tunnelweg verjaagt 375 gezinnen De staatssecretaris van onder wijs drs L. J. M. van de Laar, is van plan een werkbezoek te brengen aan West-Noordbrabant en Zeeland op maandag 29 juni en dinsdag 30 juni. De staatssecretaris wil zich ter plaatse een beeld vormen van problemen en verlangens die in deze geWesten bestaan op het gebied van de jeugdvorming, de lichamelijke vorming en sport, de openluchtrecreatie, de oud heidkunde en natuurbescher ming en de volksontwikkeling. De staatssecretaris brengt maandag een bezoek aan het in- structiebad te Oudenbosch, aan het culturele centrum te Étten- Leur, aan de oudheidkamer te Hilvarenbeek, waar ook diverse manifestaties op het gebied van de amateuristische kunstbeoefe ning zullen plaats vinden. Daar na gaat hij naar het clubhuis voor bijzonder jeugdwerk van de hervormde jeugdraad te Goes. Voor maandagavond staat op het programma een bespreking met Gedeputeerde Staten van Zee land te Middelburg. Dinsdag volgen bezoeken aan het jeugdcentrum „De Franse kerk" te Groede, de sportvelden te Terneuzen, de christelijke openbare leeszaal en bibliotheek te Axel. Op het stadhus in Axel zal een bespreking worden ge houden met vertegenwoordigers van jeugdzorginstellingen in de kanaalzone. Het programma voor dinsdag vermeldt verder o.m. bezoeken aan de recreatieobjecten „Den Inkel" te Kruiningen en des avonds een bespreking met het gemeentebestuur van Vlissingen. JACHT OP DE SCHELDE OVERVAREN Vier Britten sprongen voor hun leven. Vier Engelsen hebben donder dagmiddag ternauwernood het vege lijf weten te redden toen hun 13-tons jachtje „Smuggler- Too" op de Westerschelde nabij Hansweert werd overvaren door een Belgisch binnenschip van ruim 1300 ton, geladen met kolen. „Het was een angstig moment toen het jacht onder onze voe ten wegzonk en binnen de mi nuut in het water verdween", zei de 47-jarige eigenaar van het jacht, Thomas Burton, nadat hij en zijn vrouw Mary en het echt paar Storey, allen wonend in Hunstranton, Norfolk, rillend en wel aan boord van het Belgische schip, d^JJ^Sonia Erna" waren gehesen gn. Jn Hansweert aan wal wiaren gébracht. De heer en mevr. Storey wis ten op het Belgische binnenschip over te springen, maar de heer en mevr. Burton, beiden 47 jaar oud, konden slechts het leven redden door in het water te springen. Alle bezittingen van de opva renden van het jacht, waaronder juwelen, fototoestellen, geld, ra dio's, kleding enz., zijn met het schip me de diepte ingegaan en liggen nu op de bodem van de Schelde, ruim 20 meter beneden het wateroppervlak. De heer Burton zei weinig hoop te hebben op de goede afloop van de eventuele bergingspoging van het jacht, waarvan de waar de op 50.000 gulden wordt ge schat. De vier Engelsen, die op va kantie een tocht door Nederland en België maakten en donderdag op weg van Goes naar Terneuzen waren, zullen waarschijnlijk mor gen naar hun land terugkeren, 2 dagen eerder dan de bedoeling Eindexamen Gymnasium. Voor het op 24 -en 25 juni ge houden eindexamen gymnasium van het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen slaagden de volgen de kandidaten; Dick van Bloois (A.), Mieke van de Griek (A), Tonny Verschelling CA.), Corrie Wabeke (A.) Dirk Boland (B.), Jelte Hoving (B.) en Jo Simons (B.), allen te Terneuzen. Gemeente koopt nog een woning aan. B. en W. hebben de gemeente, raad een nagekomen voorstel doen toekomen, waarin ze mede delen met de eigenaar overeen stemming te hebben bereikt over de aankoop van het pand Hoog- steeg 1, dat gelegen is naast de percelen Markt 7 en 9. In de koopsom is een bedrag verdisconteerd voor inmiddels aan dit pand getroffen voorzie ningen. Het college stelt voor het be doelde pand ter grootte van 78 ca van de huidige eigenaar, de heer T. W. Brandsma, te kopen. Bureauchef. Met ingang van 1 juli a.s. is de commies van 's rijks belastin gen, de heer P. Doetjes, ter in spectie invoerrechten en accijn zen te Terneuzen belast met de functie van bureauchef aldaar. Kappersexamen Bij het te Breda gehouden examen slaagden voor het be diendendiploma herenkapper de heren P. van den Hout te Axel en T. Remery te Terneuzen, bei den leerling van de Stichting Vakopleiding in het kappersbe- dni£Ï*« ïTerneuien. Extra-vreugde op bejaarden- reis naar Herenthals. Worden financiële moeilijk heden opgelost? De angst van het comité voor de bejaardenreizen in het alge meen en van de penningmeester, de heer J. I- de Waal in het bij zonder, is tijdens de reis die on geveer 250 Terneuzense bejaar den gisteren met zes Z.V.T.M.- bussen naar Bobbejaansland te Liehtaard-Herenthals in de Kem pen maakten, in optimisme om geslagen. Dit optimisme maakte zich a.h.w. ook meester van de bejaarden die bij het verlaten van „De Ster", het bekende etablisse ment nabij Sint Niklaas, de heer De Waal in triomf naar buiten droegen. De laatste tijd had deze in zijn kwaliteit van penningmeester vele en grote financiële zorgen gekend. De inkomsten werden minder, de uitgaven hoger en de reserves waren opgesoupeerd. Dus besloot het comité met veel spijt dat deze 31e reis de laatste zou zijn. Burgemeester mr. H. Rijpstra die de Terneuzense bejaarden een warm hart toedraagt en die eerst om drie uur gistermiddag Ter neuzen kon verlaten om zich met zijn echtgenote bij het gezelschap te voegen, hoorde in een ver trouwelijk gesprek van deze zor gen en reageerde daarop met deze opmerking: „Dit mogen wij onze bejaarden niet onthouden; dan moetan er andere wegen ge zocht worden!" Tijdens de welverzorgde koffie maaltijd in „De Ster" ging er 'n zucht van verlichting onder de comitéleden én onder de bejaar den op, toen zij deze oplossing vernamen. Met comitéleden, genodigden en Rode-Kruishelpsters vertrok ken de bussen om acht uur van de Markt via Nieuw Namen naar de voetgangerstunnel. In 'n paar restaurants stond de koffie ge reed en daar kon het gezelschap genieten van en prachtig uitzicht op ,,'t Steen". Vervolgens ging.de reis naar „Withof" te Brasschaet, waar een goed verzorgd middagmaal werd geserveerd en waar de bejaarden in een prachtige tuin konden ge nieten. Het volgende en feitelijke hoofd doel; Bobbejaansland te Lieht aard-Herenthals is een prachtig recreatie-oord waar, begeleid door een zeven man sterk orkest, de vermaarde Vlaamse Bobbe- jaan Schoepen met zijn echtge note optraden. Om half 7 arriveerde men op de terugreis weer in „De Ster" en daar stond de koffietafel ge reed. Tijdens deze rust- en eet- pauze verwelkomde de heer De Waai speciaal burgemeester en mevrouw Rijpstra. Hij meende deze aanwezigheid te mogen zien als een bewijs van sympa thie voor de bejaarden van zijn gemeente. De mededeling betref fende het einde van de aktivitei- ten van het comité behoefde niet vermeld te worden. Tot ieders vreugde kon de heer De Waal mededelen dat mr Rijpstra niet wilde dat deze reizen niet meer zouden doorgaan. Hierna bevestigde de burge meester de mededeling van de heer De Waal door in zijn toe spraak te zeggen dat deze kwes tie bekeken zal worden. Begrijpelijkerwijs was de thuis komst, al was deze wat laat, bij zonder feestelijk Mede door het fraaie weer is de reis 1964 weer in alle opzich ten geslaagd. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Axel zal op dinsdag 30 juni a.s. om 7 uur in openbare vergadering bijeen komen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten; Voorstel tot vaststelling van de gemeenschappelijke regeling voor de oprichting van een be- stuursschool in Zeeland; voorstel tot het vaststellen van de tarieven van het gemeentelijk zwembad; voorstel tot: a. het vaststellen van een ver ordening tot uitvoering van de artikelen 29 en 38 van de algemene bijstandswet, b. het instellen van een com missie van advies; voorstel tot intrekking van de verordening op de vismarkt; voorstel tot het benoemen van een lid en plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de bestuursschool Zeeland; voorstel tot het aanleggen van een tweede voetbalveld met oefenhoek ten behoeve van de v.v. „Axel", het wijzigen als ge volg daarvan van de beplanting en enkele wandelpaden, alsmede het verlenen van het benodigde krediet; voorstel tot het verlenen van subsidie aan de Mater Amabilis- scholen te Hulst en Sluiskil; voorstel tot het beschikbaar stellen van subsidie ter bevor dering van het streektoerisme in Oost Zeeuws-Vlaanderen; voorstel tot het restaureren van de raadzaal; voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende rege len met betrekking tot de aard van de bebouwing en het ge bruik van gronden in de bebouw de kom der gemeente Axel; voorstel tot aankoop van de woning Oudewijk 11 van mevr. C. Agterbuis—Kotvl* te Axels voorstel tot aankoop van de woning Oudewijk 13 van mevr. J. A. van BendegemFreeken- horst te Axel; voorstel tot aankoop van een strook grond van de diaconie van de hervormde gemeente te Axel t.b.v. de reconstructie van de 2e traverse; voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen hoek Singelweg/Beatrixstraat, aan de stichting Protestants-Christelijke Bejaardenzorg te Axel en om geving. Mededelingen van B. en W. B. en W. delen in antwoord op de in de raadsvergadering van 28 mei 1964 gestelde vragen mede: a. Vraag van mevrouw Folkers- ma inzake het plaatsen van eenden en broednesten in de omgelegde rijkswaterleiding en rondom het zich daarin bevindende eilandje. Wij hebben ons ter zake in ver binding gesteld met de dienst rijkswaterstaat. Daarbij werd medegedeeld dat tegen het toe laten van eenden en broednes ten in rijkswaterleidingen ern stige bezwaren bestaan. Het is derhalve niet mogelijk aan de suggestie van mevrouw Folkersma gevolg te geven. b. Vraag van de heer De Waard inzake het voorkomen van bouwvallen, welke onesthe tisch zijn en bovendien ge vaar opleveren, speciaal de panden Buitenweg 28 en 30. De wonirgwet en de bouwver ordening bevatten bepalingen, op grond waarvan tegen bezwa ren uit esthetisch en veiligheids oogpunt van bouwvalligheid kan worden opgetreden. Behalve het toezicht, dat door de technische dienst hierop wordt uitgeoefend, bereiken ons van tijd tot tijd klachten, naar aan leiding waarvan wij zo nodig optreden. De eigenaar der door vraag steller genoemde opstallen heb ben wij onder dagtekening van 27 november 1962 aangeschre ven. De woning is op 11 april 1963 ontruimd wegens ongeschiktheid voor verdere bewoning. Zij werd bij raadsbesluit van 23 april '63 onbewoonbaar verklaard. Deze zaak heeft de volle aan dacht van het college. Verwacht mag worden dat bin. nen afzienbare tijd een afdoende oplossing tot stand komt. c. Vraag van de heer Maas, in zake politietoezicht bij begra fenis- en trouwstoeten. De ambtenaar van de burger lijke stand geeft de datum en het uur van trouwen en begra ven op aan de rijkspolitie. In verband met tussentijds op komende diensten van het per soneel is het een enkele maal voorgekomen dat er geen poli tietoezicht aanwezig kon zijn. De vraag is onder de aandacht van de rijkspolitie gebracht, op dat de gesignaleerde moeilijk heid in de toekomst zoveel mo gelijk zal worden voorkomen. Overige mededelingen. Bij besluit van 29 mei 1964 zijn benoemd tot: badmeester-A: M. C. M. Mattelé, ingaande 11 mei 1964; cassière bij het zwembad: mevr. C. W. MatteléSchepens, ingaande 11 mei; garderobe-juf frouw bij het zwembad: mevr. E. GansOrlelee, ingaande 16 mei 1964; hulp-badmeesteres bij het zwembad: mej. G. K. Oggel, ingaande 26 juni 1964. Vakbekwaamheid. Bij de dezer dagen te Amster dam gehouden examens voor vakbekwaamheid dameshoeden slaagden o.m. Nelly en Marion Koster te Axel. Bejaardenbond opgericht. Op initiatief van het onderwij zend personeel zijn de dorpsge noten van 65 jaar en ouder bij eengekomen met het doel te ko men tot oprichting van een plaatselijke afdeling van de r. k. bond van bejaarden. De heer E. de Waai, oud-hoofd der school te Clinge, zette de algemene bij standswet uiteen zoals die per 1 januari 1965 in werking treedt. Ook belichtte hij het doel van de bejaardenbond in een parochie: het scheppen van levensvreugd bij anderen. Tijdens de bijeen komst gaven zich 18 leden op en werd een voorlopig bestuur ge kozen, dat zitting neemt voor de tijd van. een jaar. Voorzitter werd de heer F. van Bellen, secretaris de heer J. v. d. Bulck en penningmeester de heer P. Burggrave. Oudermiddag'. Op de bijeenkomst van ouders van schoolgaande kinderen uit ons dorp hield pastoor G. Bon- genaar een lezing over het on derwerp „Het onderwijs in de loop der tijden". Het hoofd van de school, de heer E. Schelfhout, boeide de ouders met zijn lezing over het onderwerp „Schoolrijp- heid en schoolkeuze". Op deze bijeenkomst kregen de ouders gelegenheid met het on derwijzend personeel te spreken over hun kinderen. Het bleek, dat de ouders dit contact zeer op prijs stellen. Voortaan zullen zij zich regel matig gedacht wordt aan twee keer per jaar van de gang van zaken op de school op de hoogte kunnen stellen. (Adv.) Havenstraat 8 - TERNEUZEN Afscheid ds Timmers. Op zondag 5 juli a.s. zal ds R. G. J. Timmers, die zoals bekend een beroep heeft aangenomen naar Zijpe (N.H.), in een om 16 uur aanvangende kerkdienst af scheid nemen van de Hervormde gemeente alhier. Rijksbelastingdienst. De heer D. Meeuse te Hulst is met ingang van 1 juli a.s. bevor_ derd tot hoofdassistent-A van 's rijks belastingen en belast met de functie van dienstgeleider van de post douane en accijnzen te Hulst. Met ingang van 16 juli a.s. is de hoofdassistent G. J. Kramer verplaatst van Baarle-Nassau naar Hulst P. D. A. en aldaar be last met de functie van plaats- vervangend-dienstgeleider. Schoolreis De leerlingen van de openbare school maakten een schoolreis naar Knokke en omgeving. In deze badplaats werd o.m, een be zoek gebracht aan het vogelpark in „Het Zoute". In de bekende speeltuinen werden de wafels ge bruikt en konden de kinderen zich heerlijk vermaken. Plattelandsvrouwen. In het stadhuis ontving burge meester P. E. van Hootegem een groep Nederlandse plattelands vrouwen, Na een bezoek aan het stadhuis vertrokken de dames naar Sint Anna ter Muiden voor een bezoek aan dit rustige grens- plaatsje en voor het gebruik van de koffie. Daarna werd de reis voortgezet naar Walcheren. Mej. Feldman overleden. De mede-inzittende van de woensdagavond nabij de N. S. M. verongelukte auto, mej. E. Feld man uit Amsterdam, is in de nacht van woensdag op donder dag in het ziekenhuis te Sluiskil aan de bekomen verwondingen overleden. Hond bleef auto van omge komen baas .bewaken Aan het noodlottig auto-onge luk dat woensdagavond de 39-ja rige heer P. uit Hulst het leven kostte, was naar men ons mede deelt nog een tragische bijzonder heid verbonden. Een jachthond die achter in de auto zat, werd uit de wagen ge slingerd maar mankeerde blijk baar niets. Het dier weigerde aanvankelijk met wie ook mee te gaan en bleef bij het autowrak zitten, zelfs toen zijn dode baas al lang naar het ziekenhuis was vervoerd. Na enkele uren wist een kennis van het slachtoffer de hond toch mee te krijgen. Verkeersongeval. Voor de tweede maal in 24 uur vond in Sluiskil een verkeers ongeval plaats. Het ongeval ge beurde donderdagmorgen vroeg ter hoogte van de Louisastraat aan de Kanaalweg. Een per sonenauto, bestuurd door de heer W. van H. uit Buren (Geld.), raakte in een slip, daarbij de bromfietser M. van T. uit Sas van Gent meesleurend. De per sonenauto sloeg over de kop; de bromfietser kwam gewond in het kanaal terecht. De chauffeur van de personenauto kwam met de schrik vrij, terwijl de bromfiet ser gewond werd overgebracht naar het ziekenhuis. Aan beide voertuigen ontstond zware ma teriële schade. Lezing Schoolarts. Op uitnodiging van de burge meester van Vogelwaarde hield mevr. W. E. v. d. Ende—Huij- gens, schoolarts in het district Zeeuws-Vlaanderen, in het Ver enigingsgebouw een inleiding over het onderwerp „Houdings afwijkingen biji kinderen en het nut van gymnastiek en sport in het algemeen en voor kinderen in het bijzonder". In de interessante lezing kwam duidelijk tot uitdrukking, dat goedgeleide schoolgymnastiek zowel een preventieve als een corrigerende werking heeft. In de daarop volgende discussie, waarin zich speciaal het aan wezige onderwijzend personeel mengde, werd het grote belang van het gymnastiekonderwijs nog eens duidelijk onderstreept. Vergadering P. J- G. Woensdagavond had in hotel „Du Puy" een algemene vergade ring plaats van de P. J. G.-af- deling IJzendijke. In zijn openingswoord heette voorzitter C. van Belois vooral welkom de heer D. Dekker, streekvoorzitter P. J. G. in West Zeeuws-Vlaanderen; de juryle den van de bonenzaaiwedstrijd, de heren J. Haak, H. Dees en W. de Blaey en mej. M. J. G. van Mal- degem, directrice van de land- bouwhuishoudschool uit Terneu zen. De voorzitter deelde verder mede dat het zomeravondfeest niet doorgaat. De boottocht naar de Deltawerken op 10 juli is vol geboekt. Voor bezoek aan de tuin der landbouwschool te Schoon-, dijke gaven zich een tiental leden op. Hierna had de prijsuitreiking plaats van de bonenzaaiwedstrijd waarvan de uitslag als volgt is: le pr. Jac. de Jonge, 91 pnt; 2e pr. H. Roèlse, 85 pnt; 3e pr. D. Dekker, 81 pnt; 4e pr. C. de Regt, 80 pnt en 5e pr. Jac. de Regt met 79 pnt. Na de pauze hield mej. Van Maldegem een lezing, verlicht met dia's, over het huiselijk leven in de Verenigde Staten van Ame rika in het algemeen. Een kruidenier in het dorp Resolven in Wales plakte woensdag voor de grap de volgende mede- deling op zijn winkelraam: „Gratis kruidenierswaren voor de eerste vrouwelijke klant die in een jurk zon- der bovenstuk binnen- komt". Toen de zaak vol klan- ten stond, kwam de doch- ter van de plaatselijke apotheker met bloot bo- - venlijf binnen. Met een volle bood- schappenmand tripte mej. Jones even later naar bui- - tenom haar derde - verjaardag te vieren. In de dinsdagavond a.s. te hou den vergadering van de Axelse gemeenteraad komen enige be langrijke punten aan de orde. Allereerst stellen B. en W. voor deel te nemen aan de ge meenschappelijke regeling voor de stichting van een bestuurs school in Zeeland. De kosten bedragen voorlopig 10 cent per inwoner, hetgeen voor Axel dus neerkomt op cir ca 800 per jaar. Als lid en plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur dezer school worden resp. voor gedragen burgemeester M. K. van Dijke en wethouder M. L. M. IJsebaert. DE ALGEMENE BIJSTANDS WET Voortfe komt in behandeling een voorstel tot het vaststellen van een verordening tot uitvoe ring van de artikelen 29 en 38 der algemene bijstandswet. De gemeentelijke dienst voor sociale zaken zal worden aange wezen als tak van dienst, be doeld in art. 252 der gemeente wet. Voor de in art. 75 der bij standswet- genoemde commissie van advies worden aanbevolen: 1. voor het C.N.V. de heren J. J. van de Velde en J. Buijze; 2. voor het N.K.V. de heren A. Lip pens en W. P. J. Maas; 3. voor het N.V.V. de heren M. de Zeeuw en C. A. Roose; 4. de wethou ders IJsebaert en C. van Bende gem; 5. de raadsleden A. de Waart en D. J. Oggel. Krachtens de verordening wordt de voorzitter dezer com missie door de raad aangewezen voor de duur van zijn ambtspe riode als lid. B. en W. stellen voor daarvoor aan te wijzen het door de ge meenteraad te benoemen lid, ge noemd onder 1. TWEEDE VOETBALTERREIN Geruime tijd reeds, zo schrijft het college, zoeken wij naar een weg om voor de voetbalvereni gingen Axel een tweede speel veld beschikbaar te stellen. In eerste instantie hebben wij overwogen bij de nieuwe sport velden in het recreatiegebied en kele voetbalvelden te doen aan leggen, waarvan dan de v.v. „Axel" gebruik zou kunnen ma ken. De terreinen in het wandel bos zouden dan kunnen verdwij nen, waardoor ook de moeilijk heden met het afsluiten van de wandelpaden tot het verleden zouden behoren. De aanleg aldaar van nieuwe velden op korte termijn stuit op verschillende bezwaren. Deze zijn in hoofdzaak van financiëel- technische" aard. Daarom is in overleg met het bestuur der ver een nieuw plan ontworpen, dat het volgende behelst: a, het bestaande oefenveld, dat ongev, oost-west loopt, wordt zodanig uitgebreid, dat een tweede noord-zuid gelegen voetbalveld van 100 K 64 kan worden aangelegd; b, het resterende gedeelte van het oefenveld, groot ca, 68 x 42 meter, wordt ingericht als oefenhoek; c, ter afsluiting van de voetbal velden zullen enkele wandel paden worden diehtgeplant; ter vervanging daarvan zul len nieuwe paden worden aangelegd, terwijl enkele hek ken moeten worden geplaatst. De sportstichting „Axel" en het bestuur van de v.v. „Axel" kunnen zich met deze oplossing verenigen. Het werk zal door de Heide maatschappij in samenwerking met de plantsoendienst van de gemeente en onder toezicht van Staatsbosbeheer worden uitge voerd. De totale kosten zullen f 24.850 bedragen. SUBSIDIE VOOR STREEK TOERISME De contactcommissie van V.V.V.'s in Oost Zeeuws-Vlaan deren heeft een plan voorgelegd om te komen tot samenwerking ter bevordering van het streek toerisme. De commissie stelt zich o.m. voor: 1. een goede folder over Oost Zeeuws-Vlaanderen te doen samenstellen; 2. een documentatie over Oost Zeeuws-Vlaanderen bijeen te brengen; 3. een routekaart en route beschrijvingen voor tochten, te ontwerpen en zo nodig attrac tieve rondritten te organiseren 4. door middel van de pers meer bekendheid aan Oost Zeeuws-Vlaanderen te geven; 5. een raad van advies in het leven te roepen, samen te stel len uit vertegenwoordigers van alle deelnemende gemeenten. B. en W. zijn van oordeel, dat aan een streeksamenwerking op dit gebied grote behoefte be staat. Zij stellen daarom voor een subsidie te verlenen, bere kend naar 0,15 per inwoner, voor het jaar 1964. AAN- EN VERKOOP Het college stelt verder voor twee huizen aan te kopen die betrokken zijn bij de sanering van de Oudewijk en omgeving. Het betreft de woningen Oude wijk 11 en 13, resp. toebehorend aan mevr. C. AgterhuisKotvis en mevr. J. A. van Bendegem Freekenhorst. De stichting Prot.-Chr. Bejaar denzorg wenst van de gemeente te kopen een perceel bouwgrond ter grootte van 851 m'2, gelegen op de hoek SingelwegBeatrix- straat, voor de bouw van een dienstcentrum bij de bejaarden woningen. Met de diaconie van de her vormde gemeente is overeen stemming bereikt over de aan koop van 312 m2 tuingrond, ge legen bij het bejaardenhuis „Zorgvliet". Tenslotte komt een voorstel aan de orde tot het verlenen van subsidie aan de Mater Amabilis- scholen te Hulst en Sluiskil. In 1966 wordt een begin gé- maakt met het wederopbouwplan „Nieuwmarkt" in Amsterdam, dat onder meer voorziet in de aanleg van een brede weg naar de IJ-tunnel, waarvoor 375 wo ningen en 160 bedrijfspanden moeten worden gesloopt. Het gaat hier om een verbreding en verlegging van de St. Antonie- breestraat, waarbij ook rekening wordt gehouden met de toekom stige metro-aanleg. De gemeenteraad heeft in 1953 het wederopbouwplan „Nieuw markt" vastgesteld en in april van dit jaar werd het onteige ningsplan goedgekeurd. Het bu reau voorlichting -van de ge meente heeft alle bewoners in 2500 brieven op de hoogte ge bracht van de plannen in de ge hele wijk. Behalve de woningen van de 375 gezinnen die ruim baan moeten maken voor de IJ- tunnelweg, zullen bij een verdere realisering van het wederop bouwplan nog meer percelen worden gesloopt. BELGISCHE DOUANE NAM BESTELAUTO MET 2600 KG BOTER IN BESLAG In de nacht van woensdag op donderdag strandde op een door de Belgische douane te Kronen- hoek aangebrachte wegversper ring een smokkelauto (rolluiken bestelwagen) met 2600 kg boter. De inzittende (n) van de smokkel- wagen zag(en) kans in de duis ternis te ontkomen. Auto en boter, vertegenwoordi gende een waarde van naar schatting 12.000, werden in be slag genomen. illllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllMlllllllM VRIJDAG 26 JUNI TerneuzenZuidersportpark (terr. 6 en 7), 7 uur: H.K.C. I S.C. De Meijer en Meter- fabriek—H.K.C. II. Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Zeven dagen in mei". ZATERDAG 27 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Zeven dagen in mei". Axel: Sportterrein Buitenweg, 7 uur: AZW ITerneuzen I. iwitiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiitiiitiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiiimiiiiniiiHB Prins Siltanoek bij De Gaulle Het Cambodjaanse staatshoofd prins Norodom Sihanouk is door president De Gaulle op het Ely- sée ontvangen. Zij zouden heb ben gesproken over vooruitzich ten van een neutraliteitspolitiek in Zuid Oost-Azië. „Wij bewonderen u, maar laat ons er aan toevoegen dat wij toch ook wel wat bezorgd zijn. Het is prachtig dat ge uzelf ge heel aan allen wilt geven, maar gezien het feit dat de pelgrims en toeristen steeds talrijker naar Rome komen, wordt uw taak toch wel al te zwaar", aldus heeft kardinaal Tisserant, de deken van het college, in zijn gelukwens-toespraak ter ge legenheid van het feest van Sint Jan de Doper tot Paus Paulus VI gezegd. De kardinaal zei ver der nog van de bedevaart die de Paus begin dit jaar naar Palesti na heeft gemaakt, dat daarbij een programma was afgewerkt zoals geen enkel reisbureau aan zijn meest geharde en geoefende klanten zou durven voorstellen. Hierbij wordt nog opgemerkt dat Paus Paulus in het eerste jaar van zijn pontificaat meer dan 460 toespraken heeft gehou den. Toch blijft hij er volgens de mensen in zijn omgeving on danks de vermoeidheid opgewekt en ontiSMcnen uitzien.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3