KAMER VAN KOOPHANDEL DRINGT AAN OP BETERE VERBINDINGEN OVER DE WESTERSCHELDE BINNENLANDS NIEUWS Koor de zondag KERKDIENSTEN Doem der verdenking Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Loodsbrand in Amsterdamse haven Verrekijkers D'NGEMANSE Zonnebrillen Zaterdag 13 juni 1964 De kamer van Koophandel In Zeeuws-Vlaanderen heeft zich deze week in een uitvoerig schrij ven tot de minister van Verkeer en Waterstaat gewend. De Ka mer dringt aan op betere ver bindingen over de Westerschelde, speciaal wat de dienst Perkpol der—Kruiningen betreft. Voor dit veer wordt een 100 meter pont gevraagd. Aan het schrijven ontlenen wij het volgende: Het stemt ohze Kamer tot vol doening te kunnen constateren dat de overheid tracht de ont wikkeling van het bedrijfsleven in ons gebied zoveel mogelijk te stimuleren door in bepaalde ge vallen faciliteiten te verlenen en door het doen uitvoeren van werken ter verbetering van de ïnfrastruktuur. Deze maatregelen zullen niet volledig tot hun reeht kunnen komen, indien het bedrijfsleven niet tevens de beschikking heeft over snelle, betrouwbare en aan de eisen van de tijd aangepaste verbindingen over de Wester schelde, Op dit punt nu bestaat bij onze Kamer ernstige bezorgdheid. Reeds eerder hebben de Kamers in Zeeland van deze ongerust heid doen blijken. Meermalen hebben wij betoogd dat wij de veerdiensten als een hulpmiddel beschouwen om het contact met overig Nederland te onderhouden. Dit wordt nog ge accentueerd tijdens de winter maanden wanneer de kwetsbaar heid van de verbindingen duide lijk naar voren treedt. ERKENTELIJK Wij zijn erkentelijk voor het in de vaart brengen van een grote pont op het veer Breskens VÜssingen, Wij vertrouwen dat, nu op dit veer drie grote ponten beschikbaar zijn, de uurdienst zal worden vervangen door een halfuursdienst. Tevens willen wij hieraan het verzoek verbinden de eerste boot uit Breskens van 5.20 uur vroeger te doen afvaren. Een deel van het verkeer uit West Zeeuws-Vlaanderen richt zich om tijd te winnen momenteel op de eerste boot uit Perkpolder van 4,45 uur, waardoor zich daar een extra-aanbod van vervoer aandient dat bij een vroegere verbinding uit Breskens via dat veer zou kunnen afvloeien. De verbetering op het veer Perkpolder—Kruiningen, name lijk het vergroten van pen twee. tal ponten met in het vooruit zicht een- derde vergrote pont, geeft eveneens reden tot erken telijkheid. Gelet op de sterke ont wikkeling van het verkeer zien wij hierin echter geen afdoende oplossing. Daar op dit veer reeds een groot deel van de dag met drie ponten wordt gevaren, willen wij verzoeken het college van Gede puteerde Staten van Zeeland te machtigen zo spoedig mogelijk een 20-minutendienst te doen uitvoeren. Deze zal bevorderen dat het verkeer zich daarop in stelt waardoor een spreiding wordt verkregen, die ertoe kan bijdragen dat het aantal wach tende voertuigen op het primi tieve veerplein te Perkpolder niet aangroeit tot een honderden meters lange file op de verkeers weg. AFDOENDE OPLOSSING NODIG De verdere industrialisatie en de toename van het verkeer eisen dat hier spoedig een afdoende oplossing komt. Daartoe dient deze veerdienst met grote spoed te worden uitgebouwd, opdat de capaciteit van de ponten en de aanleginrichtingen de ontwikke ling van het verkeer kan bijhou den. Voor dit veer is weliswaar de bouw van een 100 meter pont aangekondigd, maar deze is ge koppeld aan het gereed komen van een veerhaven te Perkpol der, die eerst in 1968 in gebruik kan worden genomen. Wij achten de huidige toestand te Perkpolder zodanig dat ver betering geen uitstel kan lijden. Wij zien wat dit veer betreft de toekomst donker in. Wanneer we zien dat in 1963 bij een ver voer van 498.000 voertuigen er 146.000, dit is bijna 30 moes ten achterblijven, dan menen wij dat onze bezorgdheid niet zon der grond is. Het bedrijfsleven ondervindt de remmende en nadelige invloed van dit veer in steeds ernstiger mate door het uitblijven van de Uitvoering van de reeds uit 1961 daterende plannen. UITSTEL ONTOELAATBAAR Het onthouden van een vlotte overtocht aan een gebiedsdeel, dat ondanks zijn uitzonderlijke ligging zich niet alleen econo misch maar ook historisch met overig Nederland verbonden weet, achten wij ook op psycho logische gronden niet verant woord. Zeeuws-Vlaanderen zal in 1965, wanneer de brug over de Ooster- schelde een korte verbinding tussen westelijk- Nederland en midden-Zeeland tot stand zal brengen, relatief nog sterker ge ïsoleerd zijn. Bovendien zal de openstelling van deze brug de verkeersdruk op de veerdiensten over de Westerschelde en daar door ook het aantal wachturen aanzienlijk doen toenemen. Alleen door een. grootscheepse aanpak kan Voorkomen worden dat binnen afzienbare tijd het vervoer met geen mogelijkheid meer met de huidige accomoda- tie zal kunnen worden opgevan gen. Verder uitstel komt ons on toelaatbaar voor. De schade die het bedrijfsleven hu reeds onder vindt door de vele Wachturen, zal uitgroeien tot een vorm die dan niet meer te aanvaarden zal zijn. Wij willen dan ook, zo besluit het schrijven, met klem verzoe ken opdracht te geven spoedig met de uitvoering van de werken te beginnen en Gedeputeerde Staten van Zeeland nu reeds te machtigen opdracht te geven tot de bouw van een 100 meter pont voor dit veer. DODELIJK ONGEVAL OP SPOORBAAN SPOORWEGBOMEN TE VROEG GEOPEND Vrijdagmiddag om ongeveer 5 uur is de 9-jarige Corrie Laza- roms uit Oudenbosch het slacht offer geworden van 'n spoorweg ongeval. Direct nadat de spoor- wegbomen van de met de hand beveiligde overweg nabij het sta tion in öudenbosch weer in verti cale stand waren getrokken was zij met een aantal anderen de overweg opgegaan. Het meisje werd gegrepen door de sneltrein uit Roosehdaal, die reed in de richting Lage Zwaluwe. De trein passeerde de overweg even nadat uit tegenovergestelde richting (Zevenbergen) een ande- re trein deze overweg was ge passeerd. Toen deze laatste trein de overweg voorbij was, werden de bomen omhoog getrokken, evenwel te vroeg omdat de snel trein nog moest doorkomen. Het slachtoffer was op slag dood. Een passerende bromfiet ser werd eveneens door de trein gegrepen. Deze, naar de politie in Öudenbosch meedeelde, een zekere Antonissen uit Sprundel werd in zeer ernetlge toestand opgenomen in een ziekenhuis in Öudenbosch. DRIELING IN BRUNSSUM In het Brunssumse Sint Gregö- riusziekenhuls Is donderdagavond een drieling geboren. Het is de eerste drieling, die in dit vier jaar geleden geopende ziekenhuis het levenslicht aanschouwde. De ouders, het echtpaar Theu- nlssen—Curvers, traden vier-en- half jaar geleden in het huwelijk, Zij wonen in Schinveld en had den tot nu toe geen kinderen. De moeder en haar drie dochters, die resp. 3100, 2900 en 2700 gram wegen, verkeren in blakende ge zondheid. De meisjes zullen de namen Yvonne, Sonja en Moni que krijgen. De vacür is chef van een constructi'ewerkplaats in Brunssum. DODELIJK ONGEVAL Vrijdagmorgen is de 19-jarige heer D. K, uit Den Haag bij een botsing tussen een bestelauto en een personenauto in Wateringen om het leven bekomen. De be stelauto, waarin de heer K. mee reed, kwam op de Noordweg in Watering in botsing met een per sonenauto, De bestuurder van de bestelauto en van de personen auto werden met verwondingen in een ziekenhuis te Delft opge nomen. Beide auto's werden ge heel vernield. VAL VAN TIEN METER Donderdagmiddag is de 50-ja- rige heer J. van de Bijl uit L. h (N. B.) na een val van een hoog te van tien meter met ernstige verwondingen overgebracht naar het „St Annaziekenhuis" in Oss. Bij werkzaamheden aan een ho ge landbouwschuur in Lith is hij van de nok van het dak gevallen, toen een van de platen van de dakbedekking brak. De heer De Bijl kwam op de stenen vloer van de schuur terecht en liep ver scheidene kneuzingen en een lichte hersenschudding op. KERMISOORLOG IN BERGEN OP ZOOM De kermisexploitanten zijn woedend op het gemeentebestuur van Bergen op Zoom dat de na jaarskermis zonder enige overleg een week heeft vervroegd. Hier door vallen een aantal belangrij ke kermissen, o.a. in Heerlen, Nij megen, Putte en Breda samen. De Nederlandse vereniging van kermisvakverenigingen „Ons Be Men dient de exploitanten 1e vragen wanneer zij met de ker mis kunen komen. De kermis is voor alle verpachters de kip d!e de gouden eieren legt: het voik een feest aanbieden en nog kapi talen toe ontvangen", aldus de kermisgids, die de leden adviseert de wijziging van het gemeentebe stuur van Bergen op Zoom niet te accepteren. BIJ AUTO-ONGELUK OMGEKOMEN De 33-jarige bijrijder R. Biere- ma uit Tzummarum (Friesland) is vrijwel op slag gedood bij een auto-ongeluk in de Wieringer- meer. Het slachtoffer was ge huwd en vader van twee kinde ren. De heer Blerema reed meé op de vrachtwagen met aanhang wagen van S. de J. uit Tzumma rum. Op rijksweg E-10 reed het twintig ton zware gevaarte op een langzaam in dezelfde rich ting rijdende auto van rijkswa terstaat, die werd bestuurd door de heer De G. uit Berkhout. Bij rijder Bierema moest met snij brander uit de ingedrukte cabi ne Worden bevrijd. De beide chauffeurs werdén zwaar ge wond naar het St. Jansgasthuis in Hoorn overgebracht. REMBLOK VAN TREIN TREFT HOOFDCONDUCTEUR Op het station te Lelden heeft tijdens het passeren van de T.E.E.-trein naar Parijs een remblok van een van de wagons losgelaten. Het remblok vloog over het perron en raakte de daar lopende hoofdconducteur de heer v. d. Horst uit Rotterdam. Deze moest met een gebroken been opgenomen worden in het academisch ziekenhuis te Leiden. VERKEERSONGELUK MET DODELIJKE AFLOOP Bij een verkeersongeval op het Pompenburg In Rotterdam is de 25-jarige kantoorbediende F. Zaal uit de Maasstad om het leven gekomen. Oorzaak van het ongeluk was een botsing tussen een vrachtwagen en een bestel auto. De eerste wagen maakte een kwart slag naar rechts en raakte twee wielrijders, die tegen de straat smakten. De heer Zaal liep daarbij een schedelbasis- fractuur op, waaraan hij enige tijd later in een ziekenhuis over leed. De tweede wielrijder, de 40- jarige P.T.T.-ambtenaar P. J. van der Bosch, liep lichte ver wondingen op. DE BESTRAFFING VAN NOZEMS De woensdag j.l. door de Rot terdamse kinderrechter tot drie maanden met aftrek veroordeel de 16-jarige C. H. van der W. zal zijn straf ondergaan in een tuchthuis. Zijn kameraad, de 16- jarlge R. K., moet zijn straf, drie weken waarvan één voorwaarde lijk, uitzitten in het huis van be waring in Rotterdam. Plaatsing in de jeugdgevangenis in Zut- phen was in dit geval niet mo gelijk. Dit gebeurt door ruimte gebrek alleen bij straffen van 12 maanden of meer. Taart uit Soestdijk voor feestvierend echtpaar Een taart uit Soestdijk was gistermorgen één van de eerste geschenken voor de heer en mevr. WagenaarSlot in Broek op Langendijk, die gisteren hun 70-jarig huwelijksfeest vierden. Burgemeester H. Swart kwam de taart brengen, die vergezeld ging van een felicitatiebrief van H. M. de Koningin. IN HET SPOOR VAN EEN MANIAK. De burgemeester van Keulen, Theo Burauen, staat hier in één van de geblakerde en met ver brande boeken en vernield meu bilair gevulde lokalen van de school in Volkshoven bij Keulen waarop een 42-jarige maniak donderdag met een vlammen werper een aanval deed. De man doodde, zoals bekend, twee on derwijzeressen van resp. 24 en 62 jaar. Tientallen schoolkinde ren werden gewond. Rode-Kruisassistenten zwaar gewond Vier assistenten van het Rode Kruis, die donderdag levensmid delen gingen uitdelen onder de slachtoffers van de rassenrelle- tjes te Little Typros op 15 km van Georgetown, zijn daar afge ranseld door met flessen en stok ken bewapende terroristen. Alle vier werden zwaar gewond. In hetzelfde gebied werd deze week een Indische handelaar doodgeslagen. Ook in andere dejen van Brits-Guyana hebben zich weer incidenten voorgedaan. De Britse bevelhebber heeft be kendgemaakt dat hij alle maat regelen zal nemen die nodig zijn om de orde te handhaven. In het loodsencomplex van Jonker's expeditiebedrijven N.V. aan de Borneokade in de Am sterdamse haven is gisteren door nog onbekende oorzaak brand ontstaan in de douane loods. In deze loods zijn stuk goederen opgeslagen. De brandweer, die van de wa terzijde met de nieuwe blusboot Havendienst I van de kade met slangen via ladders en van de grond het binnen in de loods loeiende vuur bestreed, moest in verband met de dichte rook van de rookmaskers en perslucht apparaten gebruik maken. Uit de loods werden zoveel mogelijk goederen o.a. centrifuges en wasmachines naar bulten gewor pen. Tegen kwart voor één had de brandweer van alle zijden de vuurhaard ingesloten en onder controle. Uit de aan het water gelegen zijde werden in allerijl part^en verf naar buiten ge bracht. Het expeditiebedrijf heeft drie van de dertien afdelingen van de loods „Soerabaja" in ge bruik van de Nederlandsche stoomvaartmij „Oceaan". Het was een weinig spectaculaire brand die de brandweer toch handen vol werk gaf door de dichte rookontwikkeling in de loodsafdelingen. Kort voor één uur had de brandweer het vuur overmeesterd. De brand is beperkt gebleven tot de eerste, aan de kop van de betonnen loods liggende afdeling (30 by 25 meter). Wel trok de rook door de gehele loods heen, die een open ruimte is van circa 150 meter lang en 30 meter breed. Op de bovenverdieping ligt tabak opgeslagen. Het brandpiket van de politie stelt een onderzoek in. De mogeiyk- heid van broei moet niet uitge sloten worden (Lacht. De brand weer bestreed hit vuur met tien stralen. Voor de schade, die in de duizenden guldens loopt, is het expeditiebedryf verzekerd. De nablussing duurde nog ge ruime tijd. Gedeeltelijke spoorwegstaking in Italië Ongeveer 3.000 van de meer dan 6.000 treinen die normaal dageiyks in Italië ryden, onder hielden vrijdag de verbindingen als gevolg van een staking van 24 uur van de spoorwegarbeiders die zyn aangesloten by de door de communisten beheerste vak bond. Officieel werden automobilis ten gewaarschuwd bij spoorweg overgangen zo voorzichtig mo gelijk te zyn omdat personeel voor bediening van de spoorbo men in staking zou kunnen zyn. De andere vakbonden doen niet mee aan de staking omdat zg wel akkoord zijn gegaan met een regeringsplan voor gesprei de loonsverhogingen. LEVEN EN WERKEN Als ik slechts mijn loopbaan mag ten einde brengen en de bediening die ik van dt Here Jezus ontvangen heb. Handelingen 20 24 „Loopbaan" en „bediening", leven en werken, Paulus kon ze maar niet goed uit elkaar hou den. Wy wel! Wij houden die twee scherp en angstvallig gescheiden. Daar passen we goed voor op. Al vóór 5 uur trekken we onze over al uit en gaan we onze spullen bij eikaar zoeken. Als de kan toordeur of de fabriekspoort dan achter ons dichtvalt, is het ook definitief uit met het werk. Dan bekommeren we ons nergens meer om. En dan beginnen we eigenlük pas te leven. Al nemen We weieens het huis mee naar het werk (zodat we allerlei doen „in de baas z'n tijd"), we nemen beslist geen werk mee naar huis. „Ze moeten niet aan onze eigen tijd komen!" Dat zijn „overuren" en die moeten zwaar betaald wor den. Paulus is een grote dwaas. Die maakt nooit óveruren. Eenvou dig, omdat hy geen uren heeft. „Leven" en „werken" is bij Pau lus precies hetzelfde. Die twee zyn onlosmakeiyk ineengekluwd. Zijn leven is werken en zyn wer ken is leven. Hij werkt niet om te leven. Hij leeft om te werken. Paulus is eigenlijk nooit klaar. Aan de Thessalonicensen schrijft hy: „Gy herinnert u, broeders, onze arbeid en moeite, want dag en nacht werkende, opdat wij nie mand onder u zouden lastig zyn hebben wy het evangelie van God onder u gepredikt". Hij zei nooit; „Zo, nu ben ik eraf". Paulus was er nooit af. Paulus is nooit ge- emeriteerd of gepensioneerd. Paulus heeft gewerkt, zolang hij leefde. Zolang het dag was. „Eer de nacht komt, waarin niemand werken kan". Hij was „altijd overvloedig in het werk des He ren'', Al zyn tyd was „de baas z'n tyd". (Uit: „De Stem achter U") OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 14 JUNI 1963 Aardenburg: 10.30 uur Ds. Blom. Axel: 10 uur Ds P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 2.30 uur Ds P. J. Pennings. Biervliet: 9.30 Ds P. A. L. Brink man, van Schoondijke. Breskens: 9.30 uur Ds L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds A. de Jonge, van Kloetinge. Hoek; 10 uur en 2,30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenlsse9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hoofdplaat: 11 uur Eerw, heer H. J, Begeer. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Nleuwvliet: 9.30 uur en 4 uur Ds Joh. Brezet. Oostburg: 10 uur en 11.30 Ds W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 7 uur n.m. Ds G. M. C. de Vries. Philippine: 9 uur Ds De Jonge, van Geertruidenberg. Sas van Gent: 10.30 uur Ds De Jonge, van Geertruidenberg. (Adv.) Voor naar AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN TELEFOON (01150) 33 7S door AGATHA CHRISTIE k 17) „Dat begrijp ik", sprak Cal gary. „Ik begryp nu ook wat zij bedoelde". Op scherpe toon vroeg de ad vocaat: „Over wie spreekt u?" Over het meisje", antwoord- KerimsvdK.veieuigingi.il eaicarv Hpstpr Aravle" K raad vïMwfS loom! ,A jl Kieïnetester'fmeuws. gewend met het verzoek de ker- Marshall: mis alsnog op de aanvankelijk "^^J^over de onschul_ vastgestelde data te houdem digen.% zei Calgary. „Ze zei: „Het In de kermisgids van jD Kamt niet zozeer op de schuldige lang zal eert artikel hordei p neer ajg we[ 0p onschuldigen. genomen waarin de vakgenoten Begrijpt u we, wat u ons aUe„ worden opgeroepen de kerm.s maal op otts dak hebt gescho_ van Bergen op Zoom te b ycct- ten, als de vervroegde datum ge handhaafd blijft. „De exploitanten zijn de enigen die met hun kostbare zaken de kermis kunnen maken. De ver pachters gedragen zich echter of zij de eigenaren van de kermis zyn. Zq verpachten echter slechts een stukje grond voor enkele da gen tegen enorme pachtsommen. ven? „Zeer juist. De rest van het gezin heeft tot nu toe nooit on der verdenking gestaan. Jack Argyle gold van het begin af aan als de verdachte". „Maar nu raakt het hele gezin onder verdenking", vervolgde Calgary, „en dat wellicht voor lange tydmisschien zelfs voor altijd. Wanneer er verder een uit het gezin schuldig is kan het best zyn dat zij zelf niet zou den kunnen zeggen wie. Zij zien er elkaar dan op aanJa, dat zou nog het ergste van alles zijn!" Er viel een stilte. Marshall nam Calgary met rustige, taxe rende blik op, maar zei niets. „Dat is vreselqk, vind ik. zei Calgary. Zyn mager, gevoelig gezicht toonde duidelijk zijn be wogenheid „Ja dat is heel erg, Jaar na jaar te moeten leven in onwetendheid, er elkaar op aan te zien, terwyi de verden king als een doem op allen rust en hun verhouding tot anderen ook zal beïnvloeden. Liefde kan vernietigen, vertrou wen kan vernietigen Marshall kuchte. „Schildert u het nietin wat al te felle kleuren?" „Neen", gaf Calgary ten ant woord. „Dat geloof ik niet. Ik ge loof zelfs, u wilt mij wel excu- dat ik seren, meneer Marshall, dit nog beter kan begrijpen dan met de famliie geweest. Öns kam u. Door de kracht van mijn var- beelding stel ik mij voor wat dat moet betekenen". Er viel andermaal een zwijgen. Daarna hernam Calgary: „Het betekent dat het de onschuldigen zyn, die eronder zullen lyden Maar onschuldigen mogen er niet de dupe van worden. Alleen de schuldige. Daaromen ner gens anders om, mag ik er mijn handen niet aftrekken. Ik kan niet weggaan en zeggen: „Ik heb gedaan wat ik doen moest en de zaak van de gerechtigheid ge diend." Want u ziet zelf: wat ik gedaan heb dient het recht juist niet! Het heeft niet geleid tot aan wijzing van de schuldige de schuldelozen niet bevrijd van de doem der verdenking". „Ik vind dat u het toch wat overdryft, dr. Calgary. Wat u zegt heeft wel enige grond van waarheid, ongetwyfeld, maar ik begrijp niet preciesnou ja, wat u er aan zou kunnen doen". „Nee, dat zie ik zelf ook nog niet", moest Calgary eerlyk- heidshalve toegeven, „Maar het betekent wel dat ik pogingen in het werk moet stellen, Dat is eigeniyk de reden, waarom ik bij u kom, meneer Marshall. Ik moet en ik geloof dat ik daar nu ook toe gerechtigd ben v.at meer van de achtergronden weten". „O, nou", zei de heer Marshall, op iets levendiger toon, „die zijn helemaal niet geheim. Ik kan u alle feiten verschaffen die u we ten wilt. Meer dan feiten kan ik u natuurlijk niet geven. Ik ben nimmer op vertrouwelyke voet toor heeft jarenlang de belan gen van mevrouw Argyle behar tigd, trusts voor haar gevormd en talloze juridische adviezen verstrekt. Mevrouw Argyle zelf heb ik redelijk goed gekend en datzelfde geldt voor haar man. Maar van de sfeer van Zonne- hoek, het temperament en het karakter van de bewoners, weet ik alleen iets uit de tweede hand, namelijk door mevrouw Argyle zelf". „Dat begrijp ik volkomen", antwoordde Calgary, „maar ik dien toch ergens te beginnen. Ik hoorde al dat het niet haar eigen kinderen waren.. Waren zij alle maal geadopteerd?" „Inderdaad. Mevrouw Argyle heette van zichzelf Rachel Kon- stam. Zij was de enige dochter van Rudolf Konstam, een zeer vermogend man. Haar moeder was een Amerikaanse die van zichzelf ook reeds heel rijk was. Rudolf Konstam was een groot filantroop en bracht zijn dochter al vroeg belangstelling bij voor 'zijn plannen op liefdadig terrein. Hij en zijn vrouw zijn bij een vliegtuigongeluk omgekomen. Rachel heeft het ontzagelijke vermogen dat zy van haar ouders geërfd had, in dienst willen stel len van wat men in 't algemeen zou kunnen aanduiden als onder nemingen op filantropisch ge bied. Hierbij is zij in contact ge komen met Leo Argyle, hoofd van een college in Oxford, die zich met economische en maat schappelijke problemen bezig placht te houden. (Wordt vervolgd.) SChoondyke: 11 uur Ds P. A. L. Brinkman. St Anna ter Muiden: 11 uur Eerw. heer G. M. C. de Vries. St. Kruis: 9 uur Ds. Blom. Sluis: 9.30 uur Eerw. heer G. M. C. de Vries. Sluiskil: 9 uur Ds H. J. Ruis; 10.30 uur Ds H. J. Ruis (Bed. H. Doop) Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds J. A. Poelman; 7 uur Ds P. J. Pennings, van Axel; ge bouw „De Schakel'bi, 9.30 uur Ds J. Scholten. Waterlandkerkje: B. Bergsma. IJzendyke: 9.30 uur Eerw. heer H J. Begeer, van Hoofdplaat. Zaamslag: 10 uur Ds Ph. M. Bechl: 2.30 uur Ds E. Gramsbergen. Zuidzande: 9.30 uur Eerw. heei Verduyn, van Breskens. Th. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Heemskerk. Hoek10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur Prof. dr W. H. Gispen, van Amstelveen; 7 uur Ds W. H. Gispen (intrede). Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrffgemaakt) Axel: 10 uur en 3 uur Ds M. van Doorn, Hoek: 10.30 en 2.30 uur Ds H. M. Ohmann. Terneuzen: 9 uur Ds H. M. Oh mann, van Hoek; 4.30 uur Ds A. Kuiper, van Axel. Zoute Spui: 10 en 14.30 uur Ds A. Kuiper, van Axel (in beide dien sten H. A.). CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 2.30 uur lees- dlenst. GEREF. GEMEENTE (Vlooswykstraat) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frant Halslaan) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 2.30 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en f uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANGELIE. GEM. (Flladelfla kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 8.30 uur n.m. bidstond. Iedere donderdagavond om 8 uur sa menkomst. LEGER DES HEÏLS Terneuzen: 10 uur Heiligingssa- menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst, Leidér: Luitenant B. Outhuyse. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 5.30 uur H. H. Missen. Cllnge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Trlniteltskerk: 8 uur en 11 uur H. H, Missen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2