Provinciaal nieuws SKODA lOO.OOO Gevonden voorwerpen VERKEERSONGELUKKEN IN EUROPA 60619 DOGEN ZOEKT CUBA TOENADERING? Vrïj3ag 12 juni 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina S Terneuzen "202») Boschkapelle Cadzand Retranchement Vogelwaarde Walsoorden Zaamslag Zuidzande HHHr* VOORZICHTIGE TEGENSPRAAK VAN MINISTER ROA A G F N D A RassenreEletjes in Florida Ontmoeting tussen Erhard en Chroesjtsjov? Proces in Pretoria NIEUWE ONDERWIJZERESSEN Aan de kweekschool voor on derwijzeressen in Oudenbosch zijn geslaagd voor het examén onderwijzeres de dames R. de Moor te Terneuzen; C. Michiel- sen te Stoppeldijk; L. Staal te Hontenisse en M. van Nieulande te Koewacht. KLEUTERLEIDSTERS Aan de Middelburgse oplei dingsschool zijn geslaagd voor kleuterleidster de dames N. C. Versloot te Terneuzen en S. Reins en J. A. van Noorden, beiden te Oostburg. Eindexamens H. B. S. A. Bij de op 10 en 11 juni aan het Petrus Hondiuslyceum te Ter neuzen gehouden eindexamens H. B. S. afd. A slaagden alle kan didaten, t.w. Levlna van Pien- broek, Joh. Scholten, Frans M. Vermeer en Cornelis A. J. de Zeeuw te Terneuzen; Wilhelmina van Drongelen te Sluiskil; Jan A. van de Velde en Bastiaan Ver- poorte te Axel en Carlo L. M. M. van Waterschoot te Sas van Gent. Geslaagd. De heer A. J. van der Sneppen te Terneuzen slaagde te 's-Gra- venhage voor het directeurs diploma van de Nederl. vereni ging voor openbare bibliotheken. Vrouwelijke tamboer-maitres bij de Harmonie. Zoals uit een advertentie el ders in dit nummer blijkt, is de Terneuzense harmonie voorne mens het muziekkorps uit te breiden met een twintigtal meis jes van 12 tot 15 jaar, die na een opleiding van enige maanden zulle worden ingezet als tamboer- maltre. Bij verschillende gelegenheden zullen zij samen met de harmo- oiie opmareheren.. Muzikale ken nis is geen vereiste; die wordt ihen wel tijdig bijgebracht. Het verdient alleen aanbeveling dat de meisjes over enig gevoel voor ïitme beschikken. Als alles meeloopt, zullen de fcTouwelijke tamboer-maitres voor het eerst bij de komst van Sint Nikolaas in december a.s. in het publiek verschijnen. Ze krijgen een fraai uniform die het geheel van de harmonie een fleurig aan- eien zal geven. Wij juichen de voornemens van ons plaatselijk muziekkorps van harte toe en wij hopen dat de keurig geüniformeerde meisjes een nieuwe opbloei van de oude en sympathieke vereniging zullen inluiden. Ntofwe uitbreiding Dow Chemical N.V. Ofschoon het petrochemisch complex dat Dow Chemical In ternationaal N.V. in Terneuzen laat bouwen nog niet gereed is, Is th'ans reeds besloten tot uit breiding daarvan met een fa briek voor de produktie van sty- reen-monomeer, een der essen tiële grondstoffen voor wat men thans met de verzamelnaam „plastics" aanduidt maar die een grote groep uiteenlopende kunst stoffen omvat. De produktie van de nieuwe fabriek te Terneuzen zal meer dan 100.000 ton per jaar bedra gen. Met de bouw zal spoedig worden begonnen. Dow is" niet alleen de grootste producent van styreen-mono- meer, maar heeft ook op het ter rein van de toepassingen van kunststoffen op basis yan deze grondstof baanbrekend werk ver richt. Dow had vroeger reeds de bouw van een aantal fabrieken in Terneuzen aangekondigd, waar produkten zullen worden vervaardigd die verwant zijn met styreen. O.a. is een fabriek in aanbouw, waar de bekende isolatiematerialen styrofoam FR en roofmate FR zullen worden vervaardigd. De nienwe fabriek van sty- reen-monomeer in Terneuzen zal optreden als toeleveringsbedrijf voor Dow's plasticfabrieken in Europa en ook aan andere afne mers leveren. Dow exploiteert reeds fabrieken van dezelfde aard in Italië en Griekenland en heeft belangen in andere industrieën, gevestigd in Engeland, Frank rijk en Spanje. Bata verhuisde naar Noordstraat 70. Na een grondige verbouwing en modernisering van het pand is de Bata verhuisd van Noord straat 42 naar Noordstraat 70. Gisteravond werd receptie ge houden waarvan velen gebruik hebben gemaakt, niet alleen om de directie geluk te wensen met deze prachtige vernieuwing maar ook om 't geheel in ogenschouw te nemen, waarmee de aannemers alle eer inleggen. Het werk is Uitgevoerd door het aannemers bedrijf J. M. de Groen als hoofd aannemer met de onderaanne mers het aannemersbedrijf P. flinders te Hoek, voor het schil- Bersbedrijf P. Provoost, de cen trale verwarming Asselbergs en ^achenius, electriciteitswerk de firma W. J. de Bruijn en het Vloerenbedrijf de firma J. L. jurry. Het zal niemand ver wonderen dat de gasten vol lof waren. Het front bestaat uit twee royale, inspringende etala ges waarin men een keur van schoenen en damestassen aan treft. Het interieur is volkomen moderne verkoopmethoden ver gen. Er is een grote sortering (7000 a 8000 paar schoenen) die wekelijks wordt aangevuld en een ruime keuze in moderne vlotte tassen. Eén gedeelte van de zaak is voor „zelfbediening- ingericht. Daar staan alle soor ten schoenen zonder de verpak king, zodat de klant maar voor het kiezen heeft. Er is plaats voor 29 klanten die gelijktijdig schoeisel kunnen passen. Met dit moderne pand, dat on getwijfeld veel bezoekers zal trekken, is de Noordstraat weer een stap vooruit. Zo verder gaand zal de oudste winkelstraat in Terneuzen haar grote aantrek kingskracht blijven houden on danks de razend-snelle uitbrei ding en vernieuwing. Vandaag is de nieuwe zaak voor het publiek open. Bata Ter neuzen had geen beter tijdstip van opening, het voorjaar met vooral voor de dames honderden aantrekkelijke modellen, kunnen bedenken. Was de belangstelling van vrienden en zakenrelaties gisteravond groot, de belangstel ling van het publiek zal ongetwij feld vèel groter zijn. Prachtige tweedaagse reis voor de „Trekvogels". De Terneuzense reisvereniging „De Trekvogels", waarvan mevr. P. C. VerlindeMaandag presi dente is, heeft ter gelegenheid van het 15-jarige jubileum een prachtige tweedaagse reis in het hart.van Holland gemaakt. Een reis die de 45 dames, die aan deze uitstekend georganiseerde trip hebben deelgenomen, nog lang zal heugen. Het was wel vroeg opstaan geblazen, want om 5 uur 's mor gens moest er reeds vanaf de Markt te Terneuzen vertrokken worden. In Den Bosch wachtte de koffie en in Nijmegen werd een uurtje getoefd om een be zoek aan de „Sterrenberg" te brengen. Vervolgens ging het naar Arn hem, waar de Postbank even werd bekeken en dan maar weer verder naar Apeldoorn en ten slotte naar Valkeveen aan het IJsselmeer. 's Avonds om 7 uur arriveer den de dames te Amsterdam en na het diner was ieder vrij. De volgende dag ging het naar Aalsmeer. Daar stond een be zoek aan de bloemenveiling en een rondvaart over de Westein- derplassen op het programma. Van beide trips hebben de dames, die uitzonderlijk mooi weer trof fen, intens genoten. In het jacht haven-restaurant werd koffie gedronken. Hierna volgde een bezoek aan Den Haag (koffietafel) en Sehe- veningen. In Nederlands be kendste badplaats moest natuur lijk de pier worden bekeken. Via Rotterdam ging de terugreis naar Antwerpen. Aan een feeste lijk versierde tafel werd een goed verzorgd diner opgediend. Van de pauze werd door mevr. Dees—Baard gebruik gemaakt om namens alle dames mevrouw VerlindeMaandag en de ove rige bestuursleden voor deze reis te bedanken. Spreekster was van mening dat deze reis als de mooiste van een lange reeks een waardig slot van de eerste 15 jaren betekende. De presidente bedankte alle leden voor hun medewerking, waardoor deze jubileum-reis een succes is geworden. Om elf uur 's avonds arriveer den de dames weer in Terneu zen. (Adv.) Cijfers die getuigen van de enorme trekkracht van de Skoda Combi en de Skoda Super. Ideale wagens voor de caravanner.Vraag 't overzicht van trek- krachtgegevens bij uw Skoda-dealer. een veilige keuze ook voon uw vacantie Geheel compleet vanaf f 4990. Super f 5250.— Combi f 6395.— H.ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN DEALER! Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel 2030 V.V. Vogelwaarde viert feest. Het behaalde kampioenschap in de le klasse A van de afde ling Zeeland en de daarop ge volgde promotie naar de 4e klas se van de K.N.V.B. geven de plaatselijke voetbalvereniging „Vogelwaarde" een passende re den tot feestviering. Op zaterdag 20 juni zullen het bestuur en de spelers van het eerste elftal re cipiëren in café Sport'. De feest avond voor de leden wordt die dag belegd in het parochiehuis. Sportdag V. K. A. J./K. A. J. De sportdag voor de leden van de V. K. A. J. en K. A. J. in het district Hulst wordt alhier geor- georganiseerd op zondag 21 juni a.s. Na afloop van de wedstrij den staat er voor de deelnemers een dansavond in het parochie huis op het programma. Examen Duits M. O. Aan de rijksuniversiteit te Gro ningen slaagde voor het examen Duits M.O. akte A de heer J. A. Leenhouts te Cadzand. Veekeuring. De uitslag van de veekeuring te Retranchement was als volgt. Eerste kalfskoeien: la pr. Ma rie 4 van P. J. Vercouteren; lb pr. Hilda 4 van P. Vercouteren. Tweede kalfskoeien; la pr. Wietze, van Joh. Vercouteren. Vierde kalfskoeien: le pr. Rika, van Iz. Basting. Oudere koeien: le pr. Johanna 30, van L. de Regt; 2e pr. Alco- ma Sijke, van P. Vercouteren; 3e pr. Irene, van Iz. Basting. Oudere kalfvaarzen: la pr. pr. Tjerk je 55, van L. de Regt; lc pr. Johanna 38, van L. de Regt en Irma, van P. Vercoute ren. Jongere kalfvaarzen: le pr. Juweel, van Iz. Basting; 2e pr. Jankje 120, van Iz. Basting. 1-jarige vaarzen: le pr. Nora 48, van P. Vercouteren; 2e pr. Willie 54, van L. Basting. Collecte Roode Kruis. De lijstcollecte voor het Ned. Roode Kruis bracht te Retran chement 168,50 op. Diploma's verkeersexamen. Op vrijdag 12 juni zal burge meester P. Molthoff de diploma's uitreiken aan de leerlingen van de lagere scholen in deze ge meente, die onlangs met goed gevolg het jeugdverkeersexamen hebben afgelegd. De uitreiking vindt plaats ten gemeentehuize. Van gemeentewege is een wissel beker beschikbaar gesteld voor de school, die de beste prestatie heeft geleverd. Dorpsverfraaiing. Op verschillende punten is de gemeente de laatste maanden verfraaid. Gazons en bloemper ken geven het dorpsbeeld een fleuriger aanzien. De geplaatste banken noden in deze omgeving zeker tot een rustig zitje. Pech aan de veerboot „Koningin Juliana" De veerboot Koningin Juliana, die, nadat zij op de werf „De Schelde" verlengd was, op de dienst Kruiningen-haven Perk in de vaart was genomen, heeft gisternamiddag na haar vertrek om 7.20 uur uit Perkpolder, tij dens de overtocht een storing aan de stuurinrichting gekregen. Bij nader onderzoek bleek dat een van de achtërroerlagers was warm gelopen. Op eigen kracht heeft zij echter de reis kunnen voortzetten en is, na aankomst te Kruiningen, uit de vaart ge nomen. In allerijl is een werkploeg van „De Schelde" ontboden en aan het werk getogen om het euvel te herstellen. De verwachting is dat de „Ko ningin Juliana" heden in de loop van de dag weer in de vaart kan worden gebracht. Vergadering gemeenteraad, In de gisteren gehouden raads vergadering werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen een voorstel van B. en W. om tot aankoop over te gaan van het perceel Plein 17. Zoals bekend zal hier een ambtswoning voor de burgemeester worden gebouwd. De voorzitter deelde mede dat in de volgende vergadering nade re voorstellen aan de orde zullen komen betreffende de kosten. De heer J- J. Haak had ver zocht in de gelegenheid te worden gesteld tot aankoop van de aan de gemeente toebehorende per ceeltjes in de z.g. brouwerij. Aan gezien zich hierbij enkele ondui delijke punten voordeden, werd het voorstel aangehouden tot de eerstvolgende raadsvergadering. Een volledig verslag van de donderdag gehouden vergadering volgt spoedig. Burgemeestersvacature De minister van binnenlandse zaken heeft de mogelijkheid opengesteld om te solliciteren naar de betrekking van burge meester der gemeente Zuidzande. De sollieitatietermijn sluit op 26 juni 1964. Benoeming Tot postcommandant der rijks politie te Zuidzande is met in gang van 16 juni 1964 benoemd de wachtmeester le kl. W. van Oosten, thans gestationeerd te Yerseke. Met ingang van genoemde da tum is de heer Van Oosten gelijk tijdig bevorderd tot opperwacht meester der rijkspolitie. Geslaagd Voor de akte A (kleuterleid ster) slaagde dezer dagen aan de gemeentelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters te Middel burg mej. Annie Jansens te Zuid zande. Reis bejaarden ■De Zuiclzand.se bejaarden-gaan dit jaar op reis op woensdag 24 juni. De reis voert naar het zui- de van Be'gië, waar in Beioeil een bezoek zal worden gebracht aan het kasteel. Op de heenreis wordt gepauzeerd in Oudenaarde, ter wijl de terugreis zal leiden over Doornik, Kortrijk en Brugge naar Knokke, waar, evenals in vorige jaren, zal worden aange legd bij de wafelbakkerij van „Siska". (Adv.) pangepast aan de eisen die de Aaltje 110, van L. I. Basting; lb VERENIGING VOOR CREMATIE AVVL AMSTERDAM, PLANTAGE MIDDENLAAN 58 In het jaar 1962 zijn in geheel Europa 60.619 mensen om gekomen bij verkeersongelukken/Dit blijkt uit een statis tiek die is opgemaakt door de werkgroep voor verkeers veiligheid van de economische commissie van de V.N. De statistiek heeft betrekking op het aantal en soort verkeers ongelukken in Europese landen in vergelijking met dat in de V.S. De werkgroep wijst er echter op dat een juiste vergelij king niet mogelijk is, daar de registratie van verkeersonge lukken niet in alle landen gelijk is en dat de verkregen ge gevens niet in alle gevallen overeenstemmen met de stan- daard-definitities die de werkgroep aanneemt. Aan de statistiek wordt het volgende ontleend: Nederland België Frankrijk West-Duitsland Groot-Brittannië Italië Denemarken Noorwegen Aantal doden in 1962 (1953 100) 2082 (150) 1127 (161) 9928 (139) 14116 (126) 6709 (132) 9683 (198) 810 (166) 351 (218) Aantal gewonden 50.520 (187) 84.268 229) 229.322 (155) 413.276 (136) 334.987 (151). 224.449 (249) 22.163 (164) 7.005 (195) In Europa kwamen in 1962 zoals gezegd 60.619 (152) mensen bij verkeersongelukken om het leven. In de V.S. waren dat er 40.900 (108). Gewond werden in dat jaar in Europa 1.649.180 (169) mensen en in de V.S. 1.500.000. Tot de in 1962 in Europa omgekomen verkeersslachtoffers behoorden 17.000 (Nederland 485) voetgangers. Gewond werden 272.699 voetgangers (Nederland 7.021). In de V.S. waren deze cijfers resp. 7 900 en 130.000. 4 J -j| yïjmmté In diplomatieke kringen in Ha vanna werd woensdag levendig gespeculeerd over een in zorg vuldige bewoordingen gestelde tegenspraak door de Cubaanse minister van buitenlandse zaken, Raul Roa, van recente berichten volgens welke Cuba bemidde ling zou zoeken voor zijn ge schillen met de Verenigde Sta ten. Speciale aandacht trok de slot zin, waarin stond dat genoemde berichten „niet strikt overeen kwamen met de werkelijke fei ten", waarmee de mogelijkheid werd opengelaten dat er enige waarheid school in de berichten Als dit zo is, betekent dit de eer ste officiële aanwijzing dat de regering te Havanna in de rich ting van een vergelijk met Wa shington denkt. Het Cubaanse ministerie van buitenlandse za ken wilde niet uitweiden over Roa's korte verklaring en de Cu baanse pers drukte haar af zon der commentaar. SPANJE BEMIDDELAAR? De verklaring van minister Roa slaat vermoedelijk op berichten uit Madrid, volgens welke Cu baanse diplomaten bij Spaanse collega's de mogelijkheid ter sprake hadden gebracht van een bemiddeling van Spanje tussen Havanna en Washington. Men heeft de laatste maanden uit Cubaanse regeringskringen de in druk gekregen, dat premier Fidel Castro en zijn adviseurs minstens de facetten van een wat betere verhouding met de Ver. Sta ten overwegen. Castro tracht bo vendien de betrekkingen met Amerika's bondgenoten in Euro pa met name Spanje, Groot- Brittannië en Frankrijk bene vens die met Japan te verbete ren. Als de Cubaanse leider wer kelijk tot een verzoening met de HEDEN Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Hun laatste ontmoe ting". ZATERDAG 13 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: ting". ,Hun laatste ontmoe- Woensdagavond is de politie in St. Augustine met traangasbom- men en honden opgetreden tegen blanken, die stenen gooiden naar 400 deelnemers aan een mars door de stad als protest tegen rassendiscriminatie. Ongeveer 100 blanken pro beerden het politiecordon te doorbreken om de betogers aan te vallen. Dit gelukte ten dele. Enkele betogers en een politie man werden door stenen getrof fen. Ook dinsdagavond probeerden blanken 300 betogers, eveneens merendeels negers, uiteen te slaan. De negerleider dominee Martin Luther King zal president John son verzoeken federale troepen naar St. Augustine te zenden om de orde te handhaven. DOMINEE KING AANGE HOUDEN. De negerleider dominee Mar tin Luther King is donderdag in St. Augustine aangehouden toen hij een restaurant wilde binnen- gaa, dat alleen voor blanken is bestemd. Hij was in gezelschap van verscheidene medestanders, onder wie een blanke predikant. De eigenaar van de zaak waar schuwde de politie. Het is de negende keer dat King is gearresteerd sinds hij de leiding nam van de beweging voor rasgelijkheid in 1955. Verenigde Staten wil komen, zou hij heel wel de mening kunnen zijn toegedaan, dat de weg daar heen in West-Europa moet begin- Bondskanselier Erhard van West-Duitsland heeft woensdag op een persconferentie in Otta wa verklaard dat de geruchten over een ontmoeting tussen Chroesjtsjov en hem speculaties waren. Dit nam echter niet weg dat een dergelijke ontmoeting toch wel mogelijk was. Erhard zei verder dat de West- duitse regering alles had gedaan wat in haar vermogen lag om het vertrouwen van de communis tische landen in Europa tegen de bondsrepubliek en het westen weg te nemen. Zijn regering was niet gekant tegen erkenning van de regering in Peking. Ze was echter van mening dat een besluit hierover pas genomen mag worden na overleg met de westelijke landen en in het bijzonder met de lan den die lid van de Navo zijn. Erhard legde er tot slot de na druk op, dat West-Duitsland af gezien had van de produktie van alle kernwapens en bacteriologi sche en chemische wapens. Zoals bekend reist Erhard na zijn be zoek aan Canada door naar Wa shington. Een overzicht van de werkzaam heden van het opwerpen van een nooddijk achter de dijkval in de zeedijk tussen Hoofdplaat en No.Éenr. Een rechtbank in Pretoria heeft donderdag George Mandela en vijf andere leden van het z.g. „nationale hoge commando" schuldig bevonden aan de voor naamste tegen hen uitgebrachte beschuldiging, namelijk sabotage. Er waren vier beschuldigingen tegen hen uitgebracht. Mandela werd evenals Walter Sisoeloe de vroegere secretaris-generaal van het verboden Afrikaanse na tionale congres schuldig be vonden aan alle vier tenlasteleg gingen. De architect Lionel Bernstein uit Johannesburg werd niet schuldig bevonden. Hij werd echter op een andere beschuldi ging onmiddellijk weer in arrest gesteld. Het proces was op 9 oktober van het vorige jaar begonnen, maar werd toen verdaagd omdat de rechtbank oordeelde dat dé beschuldigingen onvoldoende werden bewezen. Veertien dagen later werd het proces met nieuw bewijsmateriaal hervat. Dë rechter, Quartus de Wet, zal vrijdag vonnis wijzen. Volgens de openbare aankla ger was het hoge commando ge vormd om leiding te geven b j een gewelddadige revolutie en een militaire invasie in Zuid- Afrika. In totaal staan negen mannen, zes Afrikanen, twee blanken en een Indiër terecht. Twee van hen zouden geen lid zijn geweest van het commando, maar werden aan dezelfde tenlasteleggingen schuldig bevonden. TERNEUZEN De inspecteur-korpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend, dot de volgende gevonden voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen: Polshorloge met schakelarm band, K. Heijnsdijk, Vlooswijk- str. 16; passer, Frans Halslaan 14; zwemtas met inh., Swemers, directiekeet, Rijksweg 61; bus abonnement t.n.v. C. Suij, Van Overmeeren, U.T.S., Industrie weg; gouden armband met op schrift „Heieen", Clemmink, Wil genplantsoen 28; donkerbruine herenjas, Sarsaeij, Lovenpolder B 76, Hoek; bruine sjaal, mevr. De Graaf, Crocusstr. 9; vulpen, De Blaaij, Geraniumstr. 2a; lede ren riempje, H. van Leeuwen, Nieuwediepstr. 83; sleutelring •met 2 sleutels, A. Scheele, Axel- sestr. 218; 4 dubbeltjes, Van Bunder, Beatrixstr. 46; dames polshorloge met schakelband, A. Stockman, Rozenstr. 152; Leitz- sleutel, P. de Koning, W. de Zwij gerlaan 46; donkerblauw kinder- jas in plastic zak, 't Gilde, Ma- rijkestr. 9; motorwant, C. Hame link, Dijkstr. 73; wif\ kinder schoentje, Van Eijk, Margriet- str. 18; broche met stenen, J. Imandt, Scheldekade 17; blauw meisjesfietsje, Johanissen, sport ambtenaar; gasaansteker, C. van Wijk, Potersdijk 36, Spui; zwarte regenbroek, A. de Bokx, v. Cant- fortstr. 10; kinderportemonnee, W. de Jonge, Tholensstr. 139; herenportemonee met inh., v. d. Sneppen, Van Bovenstr. 49; zil verkleurige armband, P. Ploeg- aert, Kerkhoflaan 28; kinderarm band» met opschr. Janet", A. Le- gus, Schoollaan 29; ring met 2 sleuteltjes, Wilgenplantsoen 4; zilveren collier met hangertje, J. van Es, Kerkhoflaan 69; arm band met opschr. „Bram 2-3-63", L. v. d. Werf, Chrysantstr. 2; geel-zwarte autoped, De Jong, Bellamystr. 2; damesvest, G. Buijze, Vondelstr. 71; zonnebril, A. Mannaert, Kastanjelaan 130; 1 paar zwarte kinderschoentjes (lak), Vanhijfte, Breitnerstr. 44; groen kindervest, Brom, Leeu wenlaan 21; pyamajas, afhalen rusthuis Essenbrug tussen 7.30 en 4.30 uur op werkdagen; knal- pijp van auto, Simons, School- weg 41; bruine regenjas, mevr. De Feijter, Axelsestr. 213; Lips- sleutel, J. Smit, Nieuwediepstr. 51; blauw kindervest, Van Driel, Iepenlaan 1; lederen schort, mevr. Van Wijck, Dijkstr. 24; plastic kinderportemonee, R. Verhelst, Oud-Zevenaarpolder P 124; rode kinderstep, Pigmans, Margrietstr. 17; plastic slareiniger, R. Ver- helst, Oud-Zevenaarpolder P 124; zwarte regenbroek, De Zeeuw, Axelsestr.; herenpolshorloge met metalen bandje, P. Leunis, Ju- lianastr. 35; paar zwarte heren schoenen, E. B. Blauw, Donze- Visserstr. 91; hoge gymschoen, C. Acke, Dijkstr. 6-8; rode gas aansteker, A. Duseijn, Vinkën- str. 17, Sluiskil; zware huissleu tel, Sint Elizabeth-ziekenhuis, Nieuwe Kerkstr. 17, Sluiskil; bei ge kinderschoentje, L. de Feber, Spoorstr. 1, Sluiskil; kinderpor temonnee, L. van Pijvelde, Stroo- dorp 20, Sluiskil; weekendtas met inh., H. du Puij, Kanaalweg 86, Sluiskil. De volgende gevonden voor werpen bevinden zich aan het politiebureau, Schoollaan 2, Ter neuzen. Rood-witte step, kindersokje, regenjas, jasje, bos sleutels met loden staaf, zwarte regenbroek, padvindersriempje, lichtbruine portemonnee met inh., spring touw, sleutel, gymschoen, kinder zonnebril, enkele papieren be scheiden, hegschaar, bruine kin derportemonnee met inh., grijs- geblokte sjaal, rood tasje met inh., étui met potloden enz., arm bandje met bedeltjes, paar witte kinderschoentjes met sokjes, wit te damesschoen, rode badtas met inh., dameszonnebril, portefeuille met inh., contactsleutels V.W., portefeuille t.n.v. Ch. van Dam me,'Molenstr. 167, Zuffelare B.) lederen koppelriem van militair, blauw truitje, huissleutel (Lips), groene regenpijpen, metalen hor logebandje, actetas en regenpij pen ten name van L. van Domme, rekkers (spin) van brommer. Aan het politiebureau te Sluis kil, Bosjesweg 1, bevinden zich de volgende gevonden voorwer pen: Enige sleutels aan ring, trouwring en bal.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3