vaderdag 21 juni geef vader een boek TWEEDE KAMER OVER ONTWAPENINGSNOTA UNILEVER NAM DE ZAAK OVER MEI IE DIRECTIE Zosdagdisastse BOUWFONDS NFDERL GEMEENTEN TEGEN „B0GAERS-W0NINGEN" lüfll Doem der verdenking Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW NEDERLAND GEEN „KLAPLOPER VAN HET WESTEN" WERELDCONCERN BREIDT TERREIN DER „LEVENSMIDDELEN" UIT Het ontzilten van water Britse padvinders eren Nederlandse oorlogsheld Veel slachtoffers door ontploffing in Japan De pachtprijzen voor oesterpercelen De Amerikaanse hulp aan het buitenland INTERGEMEENTELIJKE SAMENWERKING BEPLE4T Vrijdag 12 juni 1964 Vijf sprekers rondden woens dagmiddag het debat in de Twee de Kamer over de ontwapenings nota en het kernstopverdrag van Moskou af. De C.H.-afgevaardigde Bos zag veel lofwaardigs in de nota, of schoon hij een positieve beleids lijn ten aanzien van ontwapening miste. Hij verweet de N. H. syno de gefaald te hebben met het A- bomrapport. De jeugd is daar door in verwarring gekomen, eigenlijk in de steek gelaten, vond de heer Bos. Het was wei moedig van de synode om met het stuk te komen, maar hopelijk zal dat, aangevuld met nieuwe beschouwingen, de verwarring wegnemen. Spr. wenste stimule ring van wetenschappelijk onder zoek naar de oorzaken van oor log en vrede. De heer Jongeling (G.P.V.) zei dat het fundament voor ontwape ning „een goed, christelijk, houd baar volkenrecht is". Eenzijdige ontwapening zou ons land „tot de klaploper van 't westen maken". De heer Amma (S. G. P.) bleek eveneens tegen eenzijdige ontwa pening. De heren Franssen (Arb.) en Lankhorst (P. S. P.) stonden ach ter de gedachte van eenzijdige ontwapening. De heer Franssen drong aan op studie van het Go- mulka-plan en op klimaatsver betering voor de betrekkingen met de landen van het oostblok. DE MINISTER Minister Luns, mede namens minister De Jong sprekend, ver klaarde dat ontwapening noodza kelijk is voor de veiligheid en een belangrijke bijdrage voor de vre de. Hij zei dat de regering wel de gelijk initiatieven ter bevordering van veiligheid en vrede neemt. Hij wees op het beschikbaar stel len van mariniers aan de V. N„ een voorstel tot het oprichten van een internationaal orgaan tot vaststelling van feiten bij coflic- ten, activiteiten voor ontwikke lingslanden, het uitzenden van een jongerenvrijwilligerskorps en het activeren van consultaties. Op korte termijn zal een ad viescommissie ontwapening van ongeveer tien leden worden ge vormd. Deze commissie zal de minister uit eigen beweging kun nen adviseren. Voor zover het tot de taak van de regering behoort, zal zij aandacht besteden aan we tenschappelijk vredesonderzoek. Met vele argumenten verwierp minister Luns eenzijdige ontwa pening, ook volgens een systeem van „uitruil" met een communis tisch land. Hij was het eens met de uitspraak, dat een ontwapend Nederland een „klaploper van het westen" zou zijn. Minister Luns hoopt dat zijn bezoek aan Moskou iets zal kun nen bijdragen tot verbetering van de atmosfeer. Hij zei dat de cul turele en sportieve uitwisselingen groeiend zijn. Zojuist is een over eenkomst met Polen gesloten tot het Uitwisselen van studenten. S KERNWAPENS In tegenstelling tot de heer Bos (C.H.U.) was de minister niet optimistisch over een spoedig verdrag, dat alle proeven met kernwapens verbiedt. HU wilde een poliitek nastre ven die het nationaal bezit van kernwapens tegengaat. Het is van het grootste belang, dat het bezit van kernwapens niet verder wordt gespreid. Eerst indien een grote stap naar een sterk verbeterde ver houding is gedaan, zou de rege ring kunnen gaan praten over non-agressie-regelingen, aldus mr Luns. Dit veronderstelt een ga rantieverklaring voor Berlijn en een oplossing van de Duitse de ling. De politiek jegens Duitsland is juist geweest, zo vond de minis ter. De Duitsers, betreurenswaar dige uitzonderingen daargelaten, zijn zich hun verantwoordelijkhe den tussen de westelijke demo cratische partners bewust. Het Duitse verlangen tot hereniging oehoort onder het zelfbeschik kingsrecht te worden vervuld. Een oplossing is dringend no dig. De bondsregering mag voor hereniging geen geweld gebrui ken. Ontwapening van een algemeen karakter is niet afhankelijk van de Duitse verdeling. GEWELD HEEFT EIGEN DYNAMIEK. Het Gomulka-plan staat gelijk aan een eerste duel van het voor de regering onaanvaardbare Ra- pachi-plan, aldus mr. Luns. Be vriezing van kernwapens kan het machtsevenwicht verbreken. Bo vendien wordt de Sowjet-Unie buiten dit plan gehouden. De regering is bereid ieder ontwapeningsplan te bestuderen, maar staat gereserveerd tegen over het Gomulka-plan. Dit Pool se voorstel kan de Duitse kwestie bestendigen. Het staat niet op de overbrengingmiddelen van kern wapens. De regering beschouwt een al gemene ontwapening onder doel treffende controle en garantie als een verwezenlijkbaar doel. Stil staan bU beperkte ontwapening of wapenreductie bestendigt de „balance of terror", aldus de mi nister, Spr. kon de kansen in welk stadium voor een gewapend con flict kernwapens zouden worden gebruikt, niet concreet onder woorden brengen. „Geweld heeft zijn eigen dynamiek", zei de be windsman. „De invloed van de ontwape ning is nog gering op het defen siebeleid, aldus de minister van defensie de heer De Jong. De ontwapeningsnota is in klei ne aantallen aan de krijgsmacht toegezonden. Zij zal op de oplei dingsscholen en ook in groter verband worden verspreid. De staatssecretaris van buiten landse zaken de heer Diepen horst zag zeker een taak voor kleine landen als bet onze bij de organisatie van de vrede. Realisering van een vredes macht van de V. N. lijkt hem op korte termijn niet te verwezen lijken. De nota over de ontwapening werd voor kennisgeving aange nomen. Ondertekening van het kern stopverdrag van Moskou werd z. h. st. goedgekeurd. -V 1:.:: V--'';;:; /'::0 '-s' Een stel bezoekers wordt op een landbouwwagen geplaatst met veilingkistjes als zetels en rondgereden over de akkers van het concern. De akkers bevinden zich te Duiven in de Lijmers. De trekker die het gerij voortbeweegt, wordt bestuurd door boer J. R. Fermsen, die zijn boerderij heeft verkocht en bedrijfsleider is geworden op het landbouwproefbedrijf dat de koper er vestigde. „Als Unilever een zaak overneemt, neemt ze de directie mee over*, zeggen de insiders. Nu ligt dat 26 hectare grote proefbedrijf er nog zeer platte lands bij. Over twee jaar echter zal het de groene entourage zijn van het laboratorium, dat thans nog in een pril bouwstadium verkeert, maar dan twee ver diepingen hoog uit de grond zal zijn verrezen, 46.000 kubieke meter ruimte zal bevatten en met de omringende grond mee vijftien miljoen gulden zal heb ben gekost. In de eindfase zul len 250 mensen, van wie vijftig academici, er werk hebben. Nu werken er al 55 mensen in een voorlopig laboratorium dat straks, als het hele complex er staat, geheel in beslag zal wor den genomen door de land bouwkundige afdeling. GROENTEN EN FRUIT Vlees, groenten en fruit wil men hier onderzoeken. Aan proefstallen voor slachtvee wordt voorlopig niet gedacht voor veeteeltkundig onderzoek kan men ook bij een der doch terondernemingen terecht maar bij groenten en fruit wil len de wetenschapslieden van Duiven zich zowel in de teelt als in de industriële verwerking verdiepen. Vlees- en fruitonder- zoek zijn nog in een beginsta dium, de groentespecialisten kunnen op de proefvelden al een hele serie proeven laten zien. TWINTIG MILJARD OMZET Welk belang heeft Unilever bij groenten? Ze maken slechts een vrij bescheiden deel uit van de groep „levensmiddelen", waaronder in interne Unilever- taal geen margarine, oliën en vetten worden verstaan, maar wel vlees, soep, jam, ijs, diep- vriesprodukten en blikgroenten, een groep die als geheel goed is voorongeveer drie miljard van de twintig miljard gulden die het concern jaarlijks omzet. Maar de marktprofeten zien voor die bescheiden sub-groep der groentencdhserven een mooie toekomst dagen. Het jongste verleden was immers ook al bijzonder fraai. In Ne derland zijn we sinds 1951 ieder jaar per man een kilo geconser veerde groenten méér gaan eten zodat we nu van onze totale groenteconsumptie van 75 kg per persoon een kwart in gecon serveerde vorm nuttigen. Duits land .en Frankrijk, met slechts tien procent van hun gehele groenteverbruik resp. 50 en 150 kg per hoofd in de vorm van conserven, liggen bij ons achter. In de Verenigde Staten daarentegen wordt de helft van het totale verbruik van negen tig kg per hoofd in geconser veerde vorm afgeleverd. DIEPVRIES Nu verwacht men bij Unilever wel niet dat Frankrijk en Duits land de Amerikanen in alles zul len navolgen, maar dat er in Europa nog mogelijkheden zijn, leidt men uit deze cijfers toch wel af. Nog een paar cijfers, speciaal over diepvriesgroenten. Daar van aten Nederlanders en Duit sers vorig jaar ongeveer een kilo per persoon. Voor Neder land betekende dat een verdub beling sinds 1960, voor Duitsland sinds 1962. In Engeland is het al twee kilo per persoon. In heel Europa worden op het ogenblik per jaar ongeveer vierhonderd duizend ton groenten diepgevro ren en sommige deskundigen verwachten dat dit in 1970 tot 1,3 miljoen ton zal zijn gestegen. Om van de schone beloften die dit alles inhoudt zoveel moge lijk om te zetten in een regen van klinkende munt op het eigen concern, zet Unilever nu in Dui ven de wetenschap aan het werk. Het betekent een uitbrei ding van bestaande werkzaam heden, want in een laboratorium in Engeland wordt al veertien jaar lang onderzoek verricht op het terrein van de „levensmid delen". Men vond een vestiging op het vasteland ook nodig en wel om twee redenen: het ver schil in consumptiegewoonten tussen Engeland en het vaste land, het snelst hiermee geïl lustreerd dat de omzet van diep vriesgroenten in Engeland voor 70 procent uit doperwten, op het vasteland voor 70 procent uit spinazie bestaat en voorts de belangrijke rol die plaatselijke klimaatomstandigheden en bo demgesteldheid spelen bij het landbouwkundig onderzoek. WETENSCHAPPELIJK ONDERZOEK Dat Nederland en dat in Ne derland Duiven werd uitverko ren, komt door de kennis en er varing op het gebied van de groenteteelt, die hier te lande al beschikbaar zijn. fiat geldt het werk van de kwekers, het geldt ook het wetenschappelijk onder zoek. Men denkt aan een wis selwerking met universiteiten, hogescholen, onderzoekinstituten en proefstations en vindt het erg handig dat Duiven en Wage- ningen dicht bij elkaar liggen. Ook ligt Duiven gunstig ten op zichte van een aantal Unilever- bedrijven in Duitsland en Ne derland. Aan Duiven alleen heeft men voor het vasteland niet voldoen de. Fabrieken elders op het vas teland blijven hun onderzoek voortzetten. Dat onderzoek wordt nu in Duiven gecoördi neerd en ook worden hier de door Nederlandse proefstations en in Engeland verkregen resul taten verzameld. Een belangrijk doel van het werk in Duiven is het snel toepasbaar maken van wat door anderen gevonden is. Men wil bij wijze van spre ken de taal van de fundamente le onderzoeker vertalen in de taal van de fabrieksman, zorgen dat resultaten van onderzoekin stellingen jn Nederland en el ders in Europa zo vroeg moge lijk binnen het concern kunnen worden toegepast. Het Russische blad „Prawda" schrijft, dat Ruslands besluit meer splijtbaar materiaal te ge bruiken voor niet-militaire doe len, de bouw van installaties voor de ontzilting van water zal bespoedigen. Het orgaan van de communis tische partij in de Sowjet-Unie zegt, dat ontziltingsstations ge weldige fabrieken zullen zijn met kernreactors en verdam pingstoestellen. De reactors zou den ook elektriciteit opwekken. President Johnson heeft ver klaard, dat de Verenigde Staten de laatste tijd grote vorderingen hebben gemaakt bij' het gebruik van kernreactors voor de opwek king van energie. Truck met oplegger in Noordhollands-kanaal Een 18 tons truck met oplegger van de firma Wijers uit Venlo, die woensdagmiddag op de Prof- weg bij de Schouw onder Pur- merend, in de richting Amster dam reed, is bij een inhaalma noeuvre in het Noordhollands- kanaal terecht gekomen. De chauffeur wist uit zijn cabine te komen en hielp later mee met het bergingswerk. De foto toont de combinatie in het kanaal, waarin de cabine vrijwel geheel is verdwenen. Midden op de auto, in natte overall, de chauffeur. Verscheidene groepen van de Britse padvindersbeweging ko men in juli naar Nederland om deel te nemen aan de vierdaagse afstandsmarsen in Nijmegen. Een groep voortrekkers heeft een speciale taak te vervullen. Deze groep, bestaande uit acht leden van de 9th. Hayes Rover Crew uit Middlesex, zal een krans leggen bij de plaquette op de Waalbrug in Nijmegen ter nagedachtenis aan Jan van Hoof. Van Hoof verhinderde dat de Duitsers ten tijde van de geal lieerde opmars door Brabant naar Arnhem de Waalbrug op bliezen door een lont door te snijden. Enkele uren later werd hij gedood terwijl hy een Britse gepantserde auto de weg wees. Van Hoof kreeg postuum de mi litaire Willemsorde, de Ameri kaanse „medal of freedom" en de Britse „king's commendation for bravery". Een chemische fabriek te Ka wasaki bij Tokio is door een ont ploffing verwoest. Volgens het Japanse persbureau „Kiodo" zijn er tenminste 14 doden en 20 zeer ernstig gewonden. De Tweede-Kamerleden Van Bennekom (a.r.) en Van der Peijl (C.H.U.) hebben de minis ters van financiën en van wa terstaat schriftelijk gevraagd om verschuiving van de datum waar op de Zeeuwse oesterkwekers moeten beslissen, of zij hun be drijf al dan niet willen voort zetten. Dit naar aanleiding van de door het bestuur der visserij op de Zeeuwse stromen aan de pachters van oesterpercelen toe gezonden regeling der pachtprij zen, waarop vóór 1 augustus moet worden beslist of de pach ters hun bedrijven wel of niet willen voortzetten. Vragenstellers menen, dat deze datum te vroeg is, omdat de be trokkenen dan nog geen zeker heid hebben over de uiteindelij ke schade-uitkering ingevolge het, wetsontwerp dat de tege moetkoming in de schade door de Deltawerken aan oesterkwe kers gaat regelen. TERNEUZEN. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk dor art- n waargenomen straat 27, tel. 2445. door dokter J. Hoving, Axelse- Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel: 2060. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene- en Wit Gele Kruis: zr. J. Kolijn—Burger, v. Steen bergenlaan 68, tel, 3360. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter A. Kats, Oranje straat IS, tel. 01150555. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axe', Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 108 te Zaam slag, tel. 01153366. Het Amerikaanse huis van af gevaardigden heeft woensdag avond zonder belangrijke wijzi gingen het wetsontwerp op de hulp aan het buitenland goedge keurd. In het ontwerp wordt voorzien in een krediet van 3,5 miljard dollar Cong, 12,5 mid) ter financiering van het program ma voor het belastingjaar van 1 juli tot 30 juni 1965. Het ontwerp werd goedgekeurd met 230 tegen 175 stemmen. Even tevoren had de kamer met 211 tegen 193 stemmen een poging van de republikeinse afgevaar digde van Indiana, Ross Clair, om de kredieten voor het econo mische deel van het programma met 222 miljoen dollar te vermin deren. doen stranden. President Johnson had de ge vraagde kredieten het minimum- noodzakelijke bedrag genoemd. Het nu goedgekeurde bedrag is een miljard dollar minder dan president Kennedy voor het lo pende begrotingsjaar had voor gesteld. De minister van volkshuisves ting en bouwnijverheid, de heer Bogaers, heeft onlangs de N. V. Bouwfonds Nederl. Gemeenten gevraagd hoe zij over het naar hem genoemde revolutionaire woningtype denkt. „Het advies is afbrekend ge weest", zei de directeur van het bouwfonds, de heer R. R. Kar- sten, gisteren op het congres van de nationale vrouwenraad in (Adv.) door AGATHA CHRISTIE 16.) De heer Marshall knikte lang zaam bevestigend. „Ja", ant woordde hij, „zo zou men het in derdaad kunnen stellen. Ik geef toe, ik wist dat u zich niet van alle verwikkelingen bewust kon zijn. Maar dat kon ook niet van u worden verwacht. Heel begrij pelijk. U kende niets van de achtergronden, en van de feiten alleen maar wat er in de krant had gestaan." „Ik begrijp alles nu beter. Veel te goed." Met enige stemverhef fing ging hij voort: „Het was dan ook geen echte opluchting, geen dankbaarheid, die zij voelden. Het was vrees. De vrees voor wat nu aan 't licht zou komen. Heb ik dat juist?" Voorzichtig luidde Marshalls antwoord: „Ik vermoed dat uhet bij het rechte eind hebt. Ziet u, ik weet 't natuurlijk niet zeker." „Maar als dat zo is," vervolg de Calgary, „dan voel ik me niet langer vrij om naar mijn werk terug te gaan in het besef dat ik werkelijk alles gedaan heb wat in mijn vermogen ligt. Ik blijf er nu nog bij betrokken. Ik ben ervoor aansprakelijk dat ik een heel nieuw probleem in het leven van die mensen heb ge bracht. Ik mag mijn handen nu niet zo maar van hen aftrekken." De advocaat kuchte eens. „Dat is misschien een enigszins won derlijk standpunt, dr. Calgary." „Dat vind ik niet. werke lijk niet. Men moet de consequen ties van zijn daden aanvaarden. Net twee jaar geleden heb ik een jeugdige trekker, die aan de kant van de weg stond, een lift aangeboden. Toen ik dat deed heb ik een reeks van gevolgen ontketend, waaraan ik mij nu niet onttrekken mag." De advocaat schudde nog steeds het hoofd. „Nu goed," gaf Calgary wat korzelig toe, „noem het dan een gril van me. Maar voor mijn ge weten ben ik nog altijd bij de zaak betrokken. Mijn enige wens is geweest: iets goed te maken wat ik niet bij machte was geweest te voorkomen. Ik heb niets goedgemaakt. In tegendeel, ik heb de zaak ver ergerd voor mensen, die al zoveel te dragen hebben gehad. Toch begrijp ik alles nog niet hele maal." „Neen," gaf Marshall lang zaam ten antwoord, „dat kunt u ook. niet begrijpen. De laatste anderhalf jaar hebt u buiten de bewoonde wereld geleefd. U hebt de kranten niet gelezen, de recht bankverslagen en wat er zoal over dit gezin is geschreven. De feiten zijn eenvoudig genoeg, dr. Calgary. Zij zijn ook geenszins van vertrouwelijke aard. Alles draait om de kwestie: als Jack Calgary de misdaad niet kan heb ben begaan, wie dan wèl? Dit leidt ons vanzelf tot de omstan digheden waaronder het misdrijf gepleegd is: tussen 7 en 7.30 uUr, op een november-avond, in een huis waar het slachtoffer om ringd is geweest door leden van haar eigen gezin en huishouding. De woning was deugdelijk afge sloten, de luiken zaten dicht. Wanneer dus iemand van buiten is gekomen, moet hij öf door mevrouw Argyle zelf zijn bin nengelaten óf met de huissleutel zijn binnengekomen. Met andere woorden: het moet iemand ge weest zijn, die zij kende. U kunt dus begrijpen dat alle gezinsleden verre van door uw mededeling te zijn gerustgesteld, er veeleer van geschrokken zijn." Calgary vroeg voorzichtig: „Zij hadden bedoelt u, dus liever ge zien dat Jack Argyle de schul dige geweest was?" „O, ja," gaf Marshall ten ant woord. „O, zeker. Als ik het eens cynisch zeggen mag: Jack Argyle leverde het passende antwoord op de hoogst pijnlijke vraag, wie van de familie de moord had ge pleegd. Hij was het onmaatschap pelijke type in het gezin. Hij was een heel moeilijk kind geweest, een jeugdig delinquent ook, iemand van opvliegend karakter. In de familiekring wist men ver zachtende omstandigheden voor hem aan te voeren. Men kon het betreuren, maar tegelijk zichzelf en anderen verklaren dat de daad hem eigenlijk niet kon wor den toegerekend. Dat alles kwam zeer. zeer van pas." „Maar nu Calgary vol tooide zijn zin niet. „Maar nu," hernam Marshall, „nu staat de zaak er natuurlijk heel anders voor. Heel anders. Beslist verontrustend!" Calgary vroeg listig: „Wat ik u ben komen vertellen, is uzelf dus ook niet bepaald welkom ge weest?" „Ik moet dat toegeven. Eerlijk gezegd was ik ervan onderste boven. Een zaak, die op bevredi gende wijze was afgehandeld ik herzeg, op bevredigende wij ze. zou nu worden heropend/ „Is dat ook de officiële lezing?1 vroeg Calgary. „Ik bedoel van het standpunt van de justitie. Komt de zaak opnieuw in be handeling?" „Zonder enige twijfel," luidde Marshall antwoord. „Toen Jack Argyle schuldig was bevonden op overtuigende gronden, want de jury heeft er geen kwartier over beraadslaagd.was dettaak van de politie voltooid. Maar als hem nu postuum gratie wordt verleend, zal het voor-onderzoek eenvoudig moeten worden her opend. Maar om nu, na zoveel tijd, nog een wettig en overtui gend bewijs te kunnen leveren, zal niet gemakkelijk vallen." (Wordt vervolgd.) Zeist. „Een dergelijke vfoninf zouden wij in onze categorie nimmer kunnen brengen", voeg de hij eraan toe. Meer samenwerking De heer Karsten pleitte voor meer onderlinge samenwerking tussen de gemeentebesturen bij de realisering van de beschik bare bouwvolumen. Volgens de heer Karsten kan met het be schikbare bouwpotentieel niet meer worden geproduceerd dan omstreeks 80.000 woningen per jaar, terwijl 90.000 het streefge tal is. „We moeten binnen het woningbouwprogramma leren minder gemeentelijk te zien en door intergemeentelijke samen werking dusdanige initiatieven ontplooien, dat met de beschik bare mankracht meer wordt ge produceerd". Tijd verspild Overigens meent de heer Kar sten dat de helft van de tijd in de Nederlandse bouwwereld wordt verspild door het wachten op elkaar: de aannemer op de toeleveringsbedrijven enz. Industriële woningbouw kan uitkomst bieden. Het gaat niet alleen sneller, maar op den duur tevens goedkoper. Dat heeft het bouwfonds aangetoond met zijn eigen timmerfabriek, die thans de grootste woningfabriek van Nederland is geworden. Er wor den dit jaar 12001500 prefab- bungalows klaar gemaakt. Ze staan in één dag onder de kap. De afbouw vergt thans vijf a zes weken, maar het zou de helft korter kunnen, als de toeleve ringsbedrijven niet op zich lie ten wachten. Huurpolitiek: blok aan "iet been Het bouwfonds dat in 1960 nog slechts 2.000 woningen bouwde, heeft er nu 5.000 tot 6.000 onder handen. De directie van het fonds heeft in principe besloten desgewenst in alle woningen centrale (aard)gasverwarmings- installaties aan te brengen. Door de inkoop in grote hoeveelheden kan de installatie 2500 gulden voordeliger geschieden dan de gangbare prijs van 8.000. Ook krijgen de woningen in het bouwfonds dubbele ramen. De heer Karsten beschouwt de hui dige huurpolitiek nog steeds een blok aan het been van de kan didaat-eigenbouwers. De woningwetbouw ontvangt rijkssubsidie, maar de met hy potheek bouwende eigen woning bezitters worden belast met een zware hypotheekrente. Daardoor is het percentage arbeiders on der de deelnemers bij het bouw fonds teruggelopen van 75 pro cent tot 26 procent.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2