Provinciaal nieuws Marktberichten AGENDA Pagina 2 DE VRÏJE'ZEEUW Maandag 8 Dinsdag 9 juni 1964 GROTE FRUITOOGST IN ZEELAND Terstewzen Aardenburg Axel Biervliet Breskens Hulst Sluiskil Hoek Vlissingen A. H. VAN DER LEE IJzendijke Zaamslag ..Behoudens onvoorziene om standigheden komt er dit jaar in Zeeland een grote oogst van ap pels en peren". Dit zei de voor zitter van de veiling. Kapelle- Biezelinge en omgeving, de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge, in zijn openingsrede tijdens de algemene jaarvergadering van deze veiling. De weersomstandig heden in de bloeitijd waren gun stig en dit had tot gevolg een massale vruchtzetting. Er heeft op het ogenblik wel veel vrucht- rui plaats, maar er blijven bij de meeste rassen voldoende vruch ten over. De stand van aardbeien, fram bozen, rode en zwarte bessen is goed en de stand van de bramen in Zeeland is de laatste weken ook sterk verbeterd. De vrucht zetting van pruimen is onregel matig en de verwaehtigen ten aanzien van de oogst van dit produkt lopen uiteen van goed tot matig. KWEEKSCHOOLEXAMENS Voor het onderwijzersexamen (2e leefkring) slaagden aan de rijkskweekschool te Middelburg o.m. de dames W. Ekkebus te Breskens en M. J. van der Hooft te Groede. EINDEXAMEN GYMNASIUM Aan het Koningin Wilhelmina- lyceum te Oostburg slaagden voor het eindexamen gymna sium A de dames E. Pieterse te Oostburg en H. J. Driedijk te Cadzand. Verder slaagden de heren R. de Waal en J. de Bliek te Schoondijke; A. J. Maat te Oostburg; J. J. Vermeulen te Breskens; E. Laurens te Aarden burg en G. van der Molen te Cadzand. Doctoraal examen economie. Aan de economische hoge school te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen eco nomie de heer J. J. M. v. d. Wyn- ckel te Terneuzen. Examen Rode Kruis. Bij het examen voor helpster 2e klasse bij het Rode Kruis slaagden voor het theoretische gedeelte de dames M. Kielman, L. van Wijck en D. Kolijn, allen alhier. De examens werden afgeno men door dokter Van Breda Vriesman, zr. Ingrid en mevr. Van Heel. Zevende internationaal zeehengelconcours O. N.I. was een succes. Koelkast en bekers voor U. de Rijke (Westdorpe). Begunstigd door prachtig weer heeft de hengelvereniging „Ont spanning na Inspanning" zater dagmorgen haar zevende inter nationale zeehengelconcours in de Westerschelde nabij de water toren gehouden. In tegenstelling tot vorige internationale wed strijden was de vangst (onge veer 25 kg vis) redelijk te noe men. Het aantal deelnemers (440) was niet zo groot als bij voor gaande wedstrijden, maar de per fecte organisatie en de weers omstandigheden maakten de deelname tot een genoegen. Om 5 uur werden de ver tegenwoordigers van de deel nemende verenigingen op het ge meentehuis officieel door burge meester mr. H. Rijpstra en de wethouder van openbare wer ken, de heer M. de Vos, ontvan gen. De burgemeester zei dat het hem een genoegen was de bestu ren van de deelnemende vereni gingen te kunnen ontvangen. Mr. Rijpstra was van mening dat dit in weinig gemeenten gewoon te is, maar ook omdat wij zo dicht bij onze zuiderburen wonen, is dit een goede gewoonte. Ook de heer v. d. Broek, de voorzitter van „O. N. I." was te vreden over het verloop van dit concours. Hij zei veel dank ver schuldigd te zijn aan het ge meentebestuur en aan de handel drijvende middenstand van Ter- neuzen die op voorbeeldige wijze dit concours heeft gesteund, waardoor zulke prachtige prijzen beschikbaar konden worden ge steld. Als aandenken overhan digde de heer v. d. Broek aan ge meentebestuur en vertegenwoor digers een fraai geschenk. Na de verversingen werden de ereprijzen uitgereikt door mr. Rijpstra. Dit had plaats voor het clublokaal café „La Belle Vue", waar zich behalve de deelnemen-r de hengelaars een groot aantal belangstellenden had verzameld. Daarna had de uitreiking van de prijzen plaats. Naast twee bekers won de heer U. de Rijke uit Westdorpe een grote koel kast. Verder bestonden de prij zen uit een fiets, een complete keukenuitzet, een kostbare ca- sette, hengelgereedschappen, tuin- en strandmeubelen, enz. enz. Wij laten hier de uitslag vol gen: 1. P. de rijke, Westdorpe, 726 pnt.; 2. J. Scheffers, Sluiskil, 588 pnt.; 3. A. van Hooydonk, Halsteren, 518 pnt.; 4. C. Plad- det, Sluiskil, 491 pnt.; 5. P. Wis sel, Terneuzen, 489 pnt.; 6. Jo- han Harms, Terneuzen, 461 pnt,; 7. M. de Putter, Hoek, 448 pnt.; 8. M. Wisse, Terneuzen, 422 pnt. 9. C. J. v. d. Broek Jr., Terneu zen, 422 pnt.; 10. J. Hebbrecht, Lovendegem (B.), 412 pnt.; 11. P. Maas, Othene, 387 pnt.; 12. A. C. Kommeren, Steenbergen, 385 pnt.; 13. J. P. Lepouter, Kapelie, 368 pnt.; 14. De Spiegelaere, Heist (B.), 362 pnt.; 15. A. Hooge- steeger, Kapelie, 349 pnt.; 16. H. de Rooy, Terneuzen, 339 pnt.; 17. F. v. d. Berge, Terneuzen, 324 pnt.; 18é A. de Roo, Terneuzen, 323 pnt.; 19. R. de Caluwé, Sluis kil, 316 pnt.; 20. F. Stouthamer, Zaamslag, 302 pnt.; 21. P. M. de Fouw, Hoek, 299 pnt.; 22. F. v. d. Peyl, Terneuzen, 288 pnt.; 24. P. A. de Witte, Goes, 284 pnt. en 25. A. v. d. Mee, Terneuzen, 281 pnt. „De Stem van Oud-Temeuzen" Het derde nummer van „De Stem van Oud-Temeuzen" is on getwijfeld het beste dat tot dus ver verscheen. De heer Baert gaat onverdroten en met succes voort met de publicatie van zijn historische onderzoekingen. Zijn artikelen over de vesting Ter neuzen en „het verzonken bosch" bij Terneuzen zijn hoogst be langwekkend. Ook van het van grondige studie getuigende stuk van de heer Wiskerke over de parochie van de H. Triniteit heb ben we met genoegen kennis ge nomen. Wij kunnen bet vm h»r. te ter lezing aanbevelen. Vooral hen die de weg naar de vereni ging Oud-Terneuzen nog niet hebben gevonden, kunnen wij nadere kennismaking met de ac tiviteiten dezer plaatselijke ge meenschap aanbevelen. Niet min der dan drie volle bladzijden ver- emgingsnieuws brengen de lezer op de hoogte van wat er de komende maanden te gebeuren staat. De scheepvaarttentoonstelling van 1 tot 15 aug. -a.s. in „Cen traal" op de Markt belooft heel wat. Waardevol'e scheepsmodel len zullen er in grote verschei denheid te bewonderen zijn. Ook voor de schelpenverzameling van de heer Van de Ree, waaronder fossielen van miljoenen jaren oud, zal meer dan gewone be langstelling bestaan. Donderdag 11 juni geeft de heer A. van Toor van de rijks waterstaat een uiteenzetting over de havenwerken en de kanaal verbreding. Dat gebeurt in de directiekeet tegenover de elektri sche centrale bij de zeesluis. Men ziet het, „Oud-Temeuzen" is op de goede weg. Geen won der dat de van werklust bruisen de vereniging in de korte tijd van haar bestaan driehonderd leden kon inschrijven. Voor wie het nog niet mocht weten: op het secre tariaat, Azaleastraat 15, kunt u ieder uur van de dag terecht om u als lid aan te melden. Waarschuwing van de politie. De gemeentepolitie verzocht ons een ernstige waarschuwing te willen richten tot de jongelui die er een gewoonte van maken op zaterdagavond door luid te schreeuwen en door baldadigheid de orde te verstoren. Zaterdag j.l. hebben enige brooddronken knapen, die deden alsof ze teveel aan Bacchus had den geofferd, zich bovendien schuldig gemaakt aan diverse vernietigingen. Teneinde moeilijkheden te voorkomen lijkt het ons gewenst hierop met nadruk de aandacht te vestigen. Bij een herhaling zal het n.l. niet bij waarschuwin gen blijven. Twee-daagse reis naar Luxemburg. Leden van de Terneuzense reisvereniging „Vlieg uit" heb ben onder leiding van mevr. P. C. VerlindeMaandag de jaar lijkse tweedaagse reis naar Lu xemburg gemaakt. Om 5 uur 's morgens vertrok het gezel schap van de Markt. Te Brussel werd koffie gedronken waarna men via Namen en Marché-la Roche dooreed naar Nadrin waar een bezoek werd gebracht aan Rocher du Herou. Een uurtje rust werd gehouden te Esch sur Sur waar weer koffie werd ge dronken. Onder mooie weersomstandig heden werd de reis naar het einddoel van de eerste dag voort gezet. De volgende dag ging het om half elf 's morgens weer op huis aan. In Vianden werd de lunch gebruikt en verder ging het naar Nonceveux, één van de heerlijkste plekjes in de Arden nen. Vanzelfsprekend werden daar heel wat foto's gemaakt. Vervolgens ging de reis verder naar Antwerpen, waar het diner wachtte. Om 11 uur 's avonds kwam het gezelschap weer in Terneuzen aan, voldaan over de prachtige en uitstekend georga niseerde reis. Wegafsluiting De Oldeweg die in de komende maanden geasfalteerd wordt, zal van de rijksweg Aardenburg Eede tot de Biezenstraat geslo ten worden voor alle rijverkeer en voor het vervoer van vee. De werkzaamheden die worden uit gevoerd door „Het Vrije van Sluis", zullen vermoedelijk duren tot 1 augustus a.s. Boerenleenbank gébpend. De vroegere burgemeester van Aardenburg, de heer J. M, A. C. van Dongen, thans lid van gede puteerde staten, heeft het nieu we gebouw van de boerenleen bank te Eede officieel geopend. Pastoor De Munck zegende het gebouw in. Na een toespraak van de heer Van Dongen, die de geschiedenis van de bank memoreerde, werd het woord gevoerd door burge meester Van Berckel; oud-inspec teur Erculens uit Eindhoven en de heer C. van Bellegem, oud voorzitter van de bank en thans nog voorzitter van de kring Oostburg van de N. C. B. Aanwe zig waren ook vertegenwoor digers van de boerenleenbanken te Aardenburg, Oostburg, Sluis en IJzendijke. Voor de kinderen werd er 's middags een feestprogramma •aangeboden in het patronaatsge bouw, terwijl 's avonds de oude ren konden genieten van een ge- variëerd optreden vari tal van radiosterren onder leiding van Charles Aerts. Wandeltocht Douane sportvereniging. Zaterdagmiddag hield de dauanesportvereniging Zeeuws- Vlaanderen een wandeltocht over de afstanden 5, 10, 15, 20 en 25 km. Door de korte tijd van voor bereiding was het niet mogelijk geweest in deze tocht een wed strijdelement te leggen en wa ren er geen groepsprijzen be schikbaar. Toch mag van een ge slaagde wandeltocht worden ge sproken. Onderweg was voor de wan delaars op verschillende plaat sen Voor verfrissingen gezorgd. Ruim 200 wandelaars namen aan de tocht deel en er waren geen uitvallers te noteren. Allen kregen een herinneringsmedaille. Fietser tegen bromfiets. Zaterdagmiddag te 15.45 uur wilde A. C. van H„ per fiets komende uit de richting Scha penbout. de rijksweg Axel- Sluiskil oprijden. Op dat moment kwam uit de richting Axel een bromfietser, J. D. uit Sas van Gent, aangereden. De wielrijder aarzelde toen hij de brommer op merkte. D. week nog naar links uit maar kon een botsing niet vermijden. D. kwam hierbij zo ernstig te vallen dat dokter Schiltman die de eerste hulp ver leende, hem met een zware her- sensehudding per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil liet overbrengen. De fiets werd zwaar beschadigd, maar Van H. kwam met de schrik vrij. Schoolreis Chr. school voor U. L. O. Vrijdagmorgen trokken de leerlingen van de ehr. school voor u.l.o. op schoolreis naar Arnhem en omstreken. Daar werd allereerst een be zoek gebracht aan het park ïto rendaal met de schepengalerij, de kettingbrug en de bedriegertjes. Vervolgens ging het naar de Postbank, waar gelegenheid werd geboden de lunchpaketten in omvang te doen verkleinen Na bezichtiging van het open luchtmuseum werd de reis voort gezet langs de Veluwezoom over Oosterbeek, Renkum en Wage- ningen naar Rhenen waar men de oorlogsbegraafplaats op de Grebbeberg bezocht. Via Tiél, Gorinchem en Breda ving de terugreis aan met een rustperiode in het paviljoen Ro- zenoord te Bergen op Zoom. Van rust was door de vele attracties overigens weinig sprake. Na een onderhoudend verblijf van ruim een uur begon de laat ste etappe terug naar Axel, waar men boordevol nieuwe en interessante indrukken voldaan terugkeerde. Goed afgelopen. Zaterdagmiddag kwamen twee meisjes die de zwemkunst niet machtig waren in het zwembad in diep water terecht. Door de oplettendheid van de badmeester, die direct te water ging, kon hii. kranig geho'pen door de 14-jarige Piet Oppeneer, de meisjes J. L. en I. de F. op het droge brengen. Dokter Schiltman was snel ter plaatse, maar constateerde dat het bij de schrik gebleven was. Het ene meisje is zelf naar huis gegaan terwijl de dokter het andere meisje thuis heeft afgezet. Dit voorval moge een waar schuwing zijn voor andere kinde ren dit niet kunnen zwemmen. Het diepe bad is voor hen levens gevaarlijk. Pastoor Burm vierde zijn gouden priesterjubileum Van ganser harte heeft Bier- vliets bevolking, katholiek en niet-katholiek, meegeleefd met Biervliets pastoor, de eerwaarde heer E. P. G. Burm, die 50 jaar geleden als priester werd gewijd. De gouden pastoor, zoals Bier vliet zaterdag de pastoor betitel de, werd 's morgens door een grote stoet met bruidjes, geeste lijken, padvinders en met zijn fa milie op feestelijke wijze de kerk binnengeleid. De mis van dankbaarheid droeg hij zelf op, terwijl een van zijn leerlingen, pastoor A. Ingels, af komstig uit Biervliet, de feest rede uitsprak. In deze rede benadrukte de heer Ingels wat het betekent als uitverkorene te mogen werken in een parochie waar de pastoor op de handen wordt gedragen. Na de mis was er een receptie, waar o.a. het voltallig gemeen tebestuur bij aanwezig was, als mede nagenoeg alle geestelijken uit de omtrek, enkele religieusen, eveneens afkomstig uit Biervliet, en vele vertegenwoordigers van katholieke verenigingen. Ook de herv. kerk van Biervliet had een deputatie gestuurd. Tijdens de receptie waren het eerst de schoolkinderen, die de pastoor toespraken. Zij deden-dit met enkele verzen, waarin tot uitdrukking kwam dat de pas toor van de schooljeugd veel kan verdragen, wel eens boos kijkt, doch steeds de kwajongensstre ken kan vergeven. Een enorme fruitmand kreeg de pastoor aan geboden. De heer H. A. M. van der Vij ver schetste pastoor Burm als een humaan mens, die steeds veel aandacht heeft besteed aan de jeugd, hen begeleidde, door de moeilijkheden heen hielp en al tijd eert open oog had voor de opgroeiende jeugd, waarvoor hij steeds veel begip kan opbrengen. De heer Van der Vijver schet ste het 50-jarige priesterschap van de heer Burm op geestige wijze en bracht de dank over van de parochie. Wij zijn u hier voor bijzonder erkentelijk, aldus de heer Van der Vijver, want voordat u kwam, versleten we zowat ieder jaar een pastoor. Als blijk van erkentelijkheid bood hij een prachtig televisie toestel aan, het meest moderne dat er thans voor geld te kopen is, verzekerde hij. de pastoor. Aan de huishoudster, juffrouw Marie, die de pastoor steeds trouw ter zijde stond, bood hij een enveloppe met inhoud aan. Namens de burgerlijke ge meente sprak burgemeester A. P. Kostense gevoelens van er kentelijkheid voor het feit, dat de pastoor naast het welzijn voor het katholieke bevolkingsdeel ook een open oog heeft voor de gehele bevolking. Hierdoor was het mogelijk dat beide bevol kingsdelen steeds in eendrach tigheid naast elkaar konden leven. De burgemeester releveerde de houding, van de pastoor .in oor logstijd en noemde hem een grote held. Hierna voerde de heer Labruijère het woord namens de hervormde kerkeraad. Hij bood hem namens het hervormde be volkingsdeel zijn hartelijke ge lukwensen aan. -In een geestige toespraak ver zekerde de pastoor ten slotte zijn parochianen dat hij beslist nog niet van plan is op zijn lau weren te gaan rusten, maar voor lopig met Gods hulp de oude pastorie te blijven bewonen, al zijn er, zo voegde hij er ondeu gend aan toe, wel jongeren die vinden dat die oude pastoor nu maar eens weg moet gaan. Spre kend over zijn houding in oor logstijd merkte de pastoor op, dat hij net als ieder ander hem „geknepen" had en steeds zo gauw mogelijk weer in de kel der terugging. Ik deed slechts, zo voegde hij er in alle eenvoud aan toe, wat ik dacht dat mijn plicht was. Na deze humoristische toespraak was er gelegenheid de pastoor geluk te wensen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Belgische jachtclub vierde 10-jarig bestaan van de jachthaven. Onder grote belangstelling vierde de Belgische jachtclub B. R. Y. C. uit Brussel alhier het tienjarig bestaan van de jacht haven, waar vele jachtenbezit- ters hun thuishaven hebben. 's Middags werd in de grote hal van het vismijngebouw een ontvangst gehouden, waar no taris H. A. van den Hoek uit Groede een begroetingswoord sprak. De gasten maakten ge bruik van het prachtige weer om met één der vele jachten een tochtje over de Westerschelde te maken. Daarvóór knipte mevr. M. Eek houtKools een lint door, dat de ponton nog «scheidde van een regelmatig gebruik door de jach ten. Burgemeester J. A. Eekhout sprak tijdens de officiële ont vangst over de grote ontwikke ling, die de jachthaven van Breskens dank zij de vestiging van de Brusselse jachtclub door maakt. Voor de jachten is er in de vissershaven te weinig plaats. Daarom werd in nauwe samen werking met de waterstaat een nieuwe ponton gemaakt in de oude veerhaven, waaraan een aantal grotere jachten kunnen meren. Hij noemde de aanwezig heid van de jachtclub een stimu lans, daar hierdoor een nieuwe bestaansbron werd aangeboord. Niet alleen jachten uit Neder land en België weten hun weg naar Breskens te vinden. We zien hier ook veel vlaggen van Engeland en nog andere landen, die graag in Breskens komen, aldus de burgemeester. De B. R. Y. C. werd van harte gelukgewenst met het tienjarig Middelbare meisjesschool. Voor het eindexamen van de middelbare meisjesschool te Hulst slaagden o.m. de dames M. Lindeman, J. den Hamer en C. Jansen te Axel; H. van Hest en M. Mattheeuws te Sas van Gent; J. de Koek te Terneuzen; V. d'Hooghe en M. Verstraeten te Hulst; L, Colsen te Bosch- kapelle; O. Saman te, St. Jan steen en M. Buijsroggé te Clinge. Zilveren jubileum. Maandag 15 Juni a.s. hoopt de wachtmeester eerste klasse van de rijkspolitie te Hulst, de heer P. Driedijk, het feit te herdenken dat hij 25 jaar in dienst is bij de politie. De jubilaris zal die dag reci piëren in hoetl-restaurant Van Oosterom. De heer Driedijk die in 1939 in dienst trad bij het korps politie- troepen, diende daarna ook bij het korps marechaussee. Na de oorlog kwam hij bij de rijkspoli tie. Als standplaatsen had hij achtereenvolgens Hoofdplaat; Westdorpe en Hulst. Geslaagde teenager- avond met optreden van Adamo. Zaterdag werd in garage- Kerkaert te Hulst een grootse teenagersavond georganiseerd met als speciale attractie het op treden van Adamo en zijn 11 Delfini. Voorts verleenden hun mede werking „The Everly Stars", „The Fly Catchers", Anneke Le- meijer uit Goes. Met zijn liedje als „Amour per- du", „Criez ton nom", „Quand les roses", Tombe la neige", „Nest-ce- pas merveilleux", „Sans toi ami" en natuurlijk zijn „Vous permet- tez, monsieur" wist Adamo de ruim 1200 toehoorders tot een laaiend enthousiasme te brengen en tussentijdse spreekkoren „Adamo, Adamo',' waren niet uit de lucht, zodat de zaal in een heksenketel werd herschapen. De geestdrift was zo overwel digend dat, toen presentator Wim Remery uit Sas van Gent mee deelde, dat buiten foto's met handtekeningen van Adamo wa ren te verkrijgen, het publiek zelfs'dwars door de grote glazen garagepoort stormde. Twee jubilarissen in de schutter&wereld. Gisteren vierde de heer F. de Vilder te Heikant zijn 50-jarig schuttersjubileum. Ter gelegen heid hiervan organiseerde de schuttersvereniging Absdale een alleszins geslaagde jubileum- schieting. Zondag a.s. wordt het 40-jarig jubileum herdacht van de heer J. J. Asselman te Hulst, die als lid van de „De Graauwse Poort" al veel prijzen in de wacht heeft gesleept. Ook ter ere van de heer Asselman zal zondag een grote jubileumschieting worden gehou den. Behalve als schutter heeft de heer Asselman ook als sportvis ser successen geboekt. Naast tal van andere prijzen heeft hij in beide liefhebberijsporten meer dere bekers gewonnen. Bevestiging en intrede nieuwe predikant. In de Ned. herv. kerk te Sluis kil vond zondagmiddag de be vestiging van ds. H. J. Ruis plaats. De kerkdienst werd ge leid door diens schoonvader, ds. Lazonder te 's-Gravenhage. De prediking was gebaseerd op 1 Petrus 5 vers 10. Na het zingen van gezang 103 werd ds. Ruis door zijn schoon vader in het ambt bevestigd. Om ringd door een viertal predikan ten, die ieder een toepasselijke tekst uitspraken, aanvaardde ds. Ruis zijn ambt. De gemeente zong gedurende de bevestiging psalm 121 4. Na het gebed werd de dienst voortgezet door de be vestigde predikant. Hij predikte naar 1 Petrus 5 11. Na de pre diking en de gebeden zong de gemeente gezang 135: „Dankt, dankt nu allen God". Na de eigenlijke kerkdienst werd het woord gevoerd door 'n aantal sprekers. De predikanten Scholten, Timmers en Becht openden de rij, gevolgd door pater P-aulinus, die zijn hoop uit sprak op voortzetting van de gdede verhoudingen tussen ka- bestaan, terwijl de wens werd tholieken en protestanten m uitgesproken, dat Breskens als Sluiskil. Burgemeester mr. H. thuishaven voor vele jachten zal j Rijpstra, die daarna het woord kunnen blijven dienen. voerde, wees o.a. op het werk dat Aan de voorzitter van de Brus selse jachtclub bood de burge meester een wimpel aan, die met luid applaus van de aanwezigen werd begroet. De heer A. Reynertz uit Brus sel, voorzitter van de Brusselse jachtclub, dankte allen voor de medewerking en zeide dankbaar te zyn dat de B. R. Y. C. te Bres kens haar thuishaven mag heb ben. Verkeersongeval. In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks het midder nachtelijk uur reed de 18-jarige R. L. Wonende te Middelburg op zijn brommer komende uit Ter neuzen op de provinciale weg in de richting Hoek, toen hij nabij De Knol van het rijwielpad raakte. Bij zijn poging hierop er weer terug op te komen, raakte hij de macht over zijn stuur kwijt en kwam te vallen. Daar hij nogal verwondingen nan het hoofd had opgelopen, werd hij naar het Julianazieken- huis vervoerd. mevrouw Ruis te wachten staat. De heer D. Moret sprak een woord van welkom namens de kerkeraad en de hervormde ge meente van Sluiskil. Hij zegde de nieuwe predikant alle hulp van de kerkelijke medewerkers toe bij het uitoefenen van zijn ambt. Hij verzocht de gemeente de predikant toe te zingen gezang 222 4. Ds. Ruis dankte hierop alle sprekers voor hun woorden, waarna de genodigden in het nieuwe herv. kerk te Sluiskil een concert, waarvoor goede belang stelling bestond. Medewerking verleenden: het Nederlands her vormd kerkkoor uit Axel onder leiding van de heer J. P. Smies, het hervormd kerkkoor uit Sas van Gent onder leiding van de heer W. de Die, de gemengde zangvereniging „Laudamus" uit Terneuzen onder leiding van de heer J. C. Dekker en het her vormd kerkkoor te Sluiskil onder leiding van de heer A. van Dix- hoorn. De avond werd geopend door de heer J. van Veen, voorzitter van de kring van chr. zangkoren, die een bijzonder woord van wel kom richtte tot de vertegen woordigers van de koren „Asaf" te Axel en „De Lofstem" te Ter neuzen. Het programma werd geopend met het door de gezamenlijke koren gezongen ,Komt nu met zang en zoete tonen' onder lei ding van de heer A. van Dix- ho-orn. Het kerkkoor uit Axel zong onder de bezielende leiding van dirigent Smies achtereenvol gens Psalm 90 van J. P. Swee- linck „Alzo lief heeft God de we reld" van Palestrina, Exultate Justi" van Th. L. a Viadana en een Avondmaalslied. Na het optreden van het koor uit Sas van Gent zongen de Axelse zangers „Christus is op gestanden' van Alphons Piepen broek. Dit laatste nummer, het concoursnummer van Axel, werd bijzonder goed gezongen. Na Axel kwam Sas van Gent aan de beurt, een kleiner koor met een gering aantal mannenstemmen. Zij zongen achtereenvolgens „Leid vriendelijk licht", „Here, kere van ons af", „Boven de starren" en „Op waakt op". Op vallend voor dit koor was de goede uitspraak. Hierna volgde de pauze, tijdens welke men in de grote zaal van het jeugdgebouw ,De Ark" van een verfrissing kon genieten. Goed en soms wat gedurfd was het optreden van „Lauda mus" uit Terneuzen. Vooral Psalm 47 door Daan Manneke trok de aandacht. De zangers werden hier bijgestaan door Daan Manneke, orgel, Ina Man neke, eymbalen en Hans Ville- rius, trompet. Dit koor zong ver der: „Als Hij Zichzelven ten schuldoffer gegeven heeft" van Melchior Frank, een „Paashalle- luja" van J. van Berchem, en „Dankt, dankt nu allen God" van M. Preatorius. Als laatste in de rij van koren kwam aan de beurt het kerkkoor van Sluiskil. Zij zongen achter eenvolgens: „Lofzang van Si meon" door C. Goudimel, „Psalm 116" van dezelfde compo nist, een Motet naar Psalm 84" van P. C. Brakman en het „Ag nus Dei" door H. L. Hasler. De avond werd gesloten door de heer Van Veen. Directeur Loodswezen. Met ingang van 1 oktober 1964 is benoemd tot directeur van het Nederlands loodswezen te Vlis singen de kapitein-luitenant ter zee G. van der Graaf. De heer Van der Graaf is mo menteel werkzaam als inspecteur water. na verwijdering der opstallen te verkopen aan de heer K. Hame link voor de som van 100. De heer J. J. Haak heeft ver- zocht hem in de gelegenheid te stellen de aan de gemeente toe behorende perceeltjes in de z.g. Brouwerij aan te kopen. B. en W. stellen voor onder bepaalde voorwaarden daartoe over te gaan. Alle opstallen moeten voorlopig op één uitzondering na worden afgebroken. Er moet binnen een jaar één woning worden gebouwd. Verder mag er niet meer gebouwd worden. De benodigde grond voor -het trot toir wordt aan de gemeente afge staan. De heer J. C. Hamelink heeft meegedeeld niet meer in aanmer king te willen komen voor een herbenoeming als lid van het burgerlijk armbestuur. Ter voor ziening in deze vacature leggen B. en W. het volgende dubbeltal aan de raad voor: 1. F. Riemens, Axelsestraat 75 en 2. J. B. dan Hamer, Huissenstraat 11. Tenslotte komt er een voorstel in bespreking tot deelneming aan een gemeenschappelijke re geling voor de stichting van een bestuursschool in Zeeland. De kosten worden gesteld op ƒ0,10 per inwoner. (Nagekomen advertentie) TANDARTS Walstraat 2 - Axel AFWEZIG. Woensdag 10 juni HEDEN Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Sheherazade". Zuidersportpark, (terr. 4 5), 7 uur: HKC I—HSV en PZEMS. en O. Philips I. DINSDAG 9 JUNI. Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Sheherazade". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. Zuidersportpark, (terr. 4), 7 uur: S. en O. Philips II— Spadella. WOENSDAG 10 JUNI Terneuzen: Zuidersportpark, (terr. 2), 7 uur: De Hoop— Meterfabriek. DODE EN ZES GEWONDEN BIJ VERKEERSONGEVAL Bij een verkeersongeval op de kruising van de Leij-wei en de St. Magnuswei (weg) te Hoorn- sterswaag (gem. Heerenveen), is zondag bij een verkeersonge val waarbij twee auto's waren betrokken, de heer Persijs t(,58) uit Bolsward om het léven" ge komen. Zes personen werden ge wond. Het ongeluk blijkt ontstaan te zijn doordat één van beide wa gens op het kruispunt geen voorrang verleende. De auto waarin zich twee echtparen uit Bolsward bevonden, kwam in een sloot terecht en verdween onder van het district Rotterdam van het loodswezen. 25-jarlg dienstjubileum. Vrijdag 5 juni was het 25 jaar geleden dat de heer K. Hamelink in dienst trad bij de P. Z. E. M.! Die dag is voor'de jubilaris niet ongemerkt voorbij gegaan. In het restaurant ,,'s Lands Welva ren" had een receptie plaats, waarbij de personeelsleden van het district tegenwoordig waren. De hoofdingenieur van Zeeuws- Vlaanderen, de heer R. A. M. Vis, sprak als eerste de jubilaris toe. Hij wees er op dat deze dag moet worden gezien als een dag van dankbaarheid. Hij feliciteer de de jubilaris n-amens de maat schappij. Hij bracht hem dank voor het vele werk dat hij heeft verricht. Een blijk van waarde ring was een enveloppe met in houd. Verder werd nog gesproken door de technisch ambtenaar de heer J. Wisse. De heer F. Haart- sen, districtsmonteur te IJzen dijke bood een geschenkd aan. De heer Huyge sprak in zijn hoedanigheid als voorzitter van O. en O. Hij liet zijn speech ver gezeld gaan van een pl-atenbon. Mevrouw Hamelink werd in de bloemetjes gezet. De heer Hamelink dankte al len die deze dag voor hem tot een onvergetelijke hadden ge maakt. Agenda gemeenteraad, Ambtswoning voor de burgemeester. In de donderdag a.s. te houden vergadering van de gemeen- Omwonenden, door de klap van de botsing gewaarschuwd, slaagden er in de vier inzitten den uit het wrak te halen. De heer Persijn overleed echter na enkele minuten. Zijn echtgenote is opgenomen in een ziekenhuis te Sneek. jeugdgebouw bijeenkwamen voor teraad komt aan de orde een een nadere kennismaking met ds.voorstel van B. en W, tot aan- koop van het perceel Plein 17 van de heer W. C. Westerweel. Het ligt in de bedoeling dit per ceel aan te wenden voor de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester. Te zijner tijd zul len dienaangaande nadere voor stellen worden gedaan. Verder stelt het college voor van de heer M. C. de Jonge aan te kopen het krot Reuzenhoek C 23 voor de som van 400. Hier door wordt bereikt dat het ach ter de overige bebouwing gele gen pandje wordt opgeruimd. Aangezien het bezit voor de ge meente geen betekenis heeft, stellen B. en W. voor de grond en mevrouw Ruis. Een aantal vrienden-studenten waren even eens aanwezig. Zij zongen het studentenlied, terwijl de praeses de predikant toesprak. Ook wa ren er een aantal familieleden van ds. Ruis onder de aanwezi gen. Binnenkort zullen de ge meenteleden van Sluiskil op een ontmoetingsavond nader kennis kunnen maken. Kooravond Nederlands Herv. Kerk Sluiskil. Zaterdagavond gaf de kring van Christelijke Zangkoren in Oost Zeeuws-Vlaanderen in de VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 1478 dieren, zijnde 840 vette koeien en ossen en 638 varkens. De noteringen waren als volgt- Vette koeien ƒ3,70—ƒ4.65 en varkens ƒ1,82-ƒ1,88, alles per kg. Overzicht: Vette koeien; aan voer iets kleiner, handel goed en prijzen als vorige week, prima's boven notering; worstkoeien 3,503,70 per kg; Varkens: aanvoer korter, redelijke handel en goed prijshoudend, prima vleesvarkens boven notering- zware varkens ƒ1,60—ƒ1,62 per kg; Slachtzeugen ƒ1,55—ƒ1,60' per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Baktarwe wegens gering aanbod en geringe vraag voor de oude oogst geen notering; Zo- mergerst, volgens monster, ƒ27 28,50; Haver, volgens mon ster, ƒ25—ƒ26,50; Groene erw ten, volgens monster, ƒ35—ƒ44; Schokkers, volgens monster ƒ30 54. Franco Rotterdam. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opw.: Eigenheimers, Bintje Bevelan ders en Meerlanders alle geen notering. Klei-aardappelen 38 mm opw.: Eigenheimers geen notering; Bintje ƒ13—ƒ15; Furore ƒ16— ƒ18. Klei-aardappelen voor de ex port in twee maten gesorteerd: Bintje 40 mm opwaarts ƒ12 ƒ13,50. Zandaardappelen voor de ex port: geen handel. Stemmingen: binnenland: vast; buitenland: aflopend. Voer-aardappelen 0,5O—1,50 Prijzen berekend per 10 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2