Feestelijke opening van het COV0-bedrijl op de Sassing SPORTNIEUWS MORGHAN DE MAGIËR TECHNISCHE VOORUITGANG IN DE AGRARISCHE SECTOR VAKANTIE EN VARKENSPEST INITIATIEF VOORSTEL-VONDELiNG NIET MEER URGENT BEURSO VERZICHT RADIO EN TELEVISIE Vrijdag 5 juni 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina bruining [Pi6madermf2S5 ITALIAANSE HAVENSTAKINGEN DISCONTOVERHOGING HAD ENIGE INVLOED ARGENTINIË VERSLAAT BRAZILIë DE INTERTOTO- COMPETITIE Nederlander Cees Lute wint 19e etappe Amerikaanse zakenlieden over Kennedy-ronde Donderdag-middag; was de gro te prachtig ingedeelde ere versier de zaaizaadopslagplaats van het C. O. V. O.-bedrijf geheel gevuld met 500 genodigden om de feestelijke opening van de nieu we gebouwen bij te wonen. De voorzitter van de C. O. V. O., de heer Jac. Dieleman Mz., nam te kwart over twee het woord om de bijeenkomst te openen. Hij richtte een woord van welkom tot de aanwezigen met een bij zonder woord tot de gemeente besturen van Axel en Terneu- zen. Wij stellen hun aanwezig heid hier bijzonder op prijs, zei hij. Een speciaal woord ook kre gen ir. De Wit, de rijkslandbouw- consulent in Zeeuws-Vlaanderen, de afgevaardigden van de stands- en jongerenorganisaties en van de boerenleenbank. Spreker gaf uiting aan zijn blijdschap dat de directeur van de Cebeco bereid was geweest deze opening te verrichten. Ver bolgens het de voorzitter het vei# werk dat de laatste jaren ver richt moest worden om deze ge bouwen tot stand te doen komen, de revue passeren. Hieruit bleek dat niet altijd alles voor de wind is gegaan, maar wij kunnen ons gelukkig prijzen dat wij het ge stelde doei hebben bereikt, aldus de heer Dieleman. Directeur mr. A. C. F. Hen- drikse zei het een voorrecht te vinden dit prachtige en moderne bedrijf te mogen openen. Te recht vindt de ingebruikname van deze drie nieuwe gebouwen zo massaal plaats, aangezien dit een waardig sluitstuk is van 35 jaar geschiedenis van het be drijf. Er is in deze periode veel tot standgekomen. De heer Hendrikse sprak zijn bewondering uit voor de activi teiten die door het bestuur en de direkteur de heer Heij gelaar aan de dag zijn gelegd, hetgeen heeft geleid tot dit prachtige moderne bedrijf, dat gelijke tred weet te houden met de ontwikkeling in de land- en tuinbouw. Hier wordt gezorgd dat de produkten van de agrarische bedrijven zo goed en zo voordelig mogelijk worden be handeld. KRACHTEN BUNDELEN Het is zaak om uit de markt situaties te halen wat er in zit. De krachten moeten worden ge bundeld in standsorganisaties en coöperaties om in deze tijd zo sterk mogelijk te staan. Het is zeker niet goed dat alles in han den zou vallen van enkele mam moet-bedrijven. Ook onze coöperatieve bedrij ven dienen enige vrqheid te be houden. Ik ben dan ook ver heugd dat het bestuur zoveel werk en vrije tijd heeft willen, besteden aan de uitbouw van dit bedrjjf, aldus spreker. Ik wil mijn erkentelijkheid ook uitspreken tot de direkteur de heer Heijgelaar die zo hard werkt voor het bedrijf. Deze staat in Rotterdam dan ook hoog aangeschreven. Mr. Hendrikse besloot: Ik hoop dat de leden veel steun zullen verlenen aan het bestuur en de direkteur opdat het bedrijf zal groeien en bloeien. Door het overhalen van een handle werden de gebouwen daarna geopend. Hierna trad het bedrijf voor enkele minuten in werking. De voorzitter verzocht alle aanwezi gen een heildronk op het bedrijf uit te brengen. BURGEMEESTER VAN DIJKE Burgemeester M. K. van Dijke was bij het betreden van het ge bouw verrast door de fraaie wijze waarop de loods was in gedeeld voor deze middag. Gaar ne had het gemeentebestuur de uitnodiging om deze opening bij te wonen, aanvaard. Het bedrijf moest uit Terneuzen weg door de kanaalverbreding. Wij zijn blij dat nu centraal is gevestigd te Axel-Sassing. Waar Terneuzen de vestiging krijgt van de grote industrieën zijn wij blij dat wij de plaats hebben om kleinere bedrijven te kunnen huisvesten. Wij achten het onze taak te zor gen dat in onze gemeente een grote mogelijkheid tot industrie vestiging- is en het ligt in de be doeling voor de industrie enkele tientallen ha grond met insteek- haven beschikbaar te stellen. Dit gebied hier zal in de naaste toekomst een omstreden deel zijn maar wij zullen trachten het zo goed mogelijk te doen zijn. Mijn gelukwensen met dit prachtige bedrijf aan het bestuur en leden, maar zeker ook aan de direkteur de heer Heijgelaar, die zoveel heeft gedaan om het te kunnen realiseren. Dit bedrijf zal zeker de spectaculaire ont wikkeling. die in de landbouw plaatsgrijpt, bij kunnen houden. Als burgemeester van een agrarische gemeente wil ik u toewensen dat het in de volgen de 35 jaren op de Axelse Sassing goed zal gaan. BURGEMEESTER RIJPSTRA Burgemeester Rijpstra van Terneuzen had begrip voor de vele moeilijkheden die overwon nen moesten worden om te be reiken wat hier tot stand is ge komen. Wij feliciteren bestuur en leden dan ook van harte met het gereedkomen van deze ge bouwen. Wij zijn blij omdat wij hier van onze belangstelling blijk kunnen geven, aldus mr. Rijp stra, want ook de aktiviteiten van de landbouw worden nauw gezet door ons gevolgd. Het is goed dat niet altijd de overheid te beslissen heeft waar een be drijf wordt gevestigd, nfear dat men zelf kan bouwen waar dit het beste is. Wij begrijpen dat Bij de Coöperatieve Aan- en Verkoapvereniging Oost Zeeuws- Vlaanderen werden gisteren te Axel-Sassing een drietal nieuwe deuren officieel geopend, n.l. van een laagbouwsilo, een kunst- mestloods en een zaaizaadmaga zijn. De foto geeft een beeld van de nieuwste laagbouwsilo met tien cellen van ieder 320 ton. ook de kantoorgebouwen hier zullen worden gevestigd, maar wij hopen dat uw visitekaartje za1 blijven: CrÖ. V. O., Terneuzen. De voorzitter dankte de spre kers uitvoerig, waarna het be drijf onder leiding groepsgewijs kon worden bezichtigd. KOFFIETAFEL In de kunstmestloods kwam 't einde van de rondleiding. Hier was in ruime mate voor verfris singen gezorgd. Om vijf uur wachtte in de gro te zaaizaadloods een goed ver zorgde Brabantse koffietafel. Tussen voorgerecht en brood maaltijd werd door ir. De Wit, de landbouwconsulent, en de heer W. Koster namens de drie standsorganisaties het woord ge voerd. Na de broodmaaltijd werd het woord gevoerd door de heren J. P. Lindenbergh van de kring Goes van de Cebeco; T. Neder- hof, voorzitter van de direkteu- renvereniging Zeeland; drs, J. Dijkgraaf, secretaris van het L. C. C. en de heer Simons, de hoofd aannemer van de nieuwe be drijfsgebouwen. Zij allen zwaaiden bestuur en directeur woorden van lof toe met de beste wensen voor de toekomst. De voorzitter sloot de goed ge organiseerde feestelijke opening met de aanwezigen dank te zeg gen voor hun aanwezigheid en hun goede wensen. Tenslotte dankte hij allen die in enigerlei vorm hadden meegewerkt aan de totstandkoming van dit nieu we bedrijf. (Adv.) en bescherming Als U dit jaar nw va kantie in Spanje, Portugal of Frankrjjk doorbrengt, neem dan op de terugreis geen etenswaren en etens resten mee en reinig, voor dat U uit het vakantieland vertrekt, grondig het keu kengerei dat U bij U heeft. Dit verzoek, per circu laire aan vakantiegangers gedaan, is een van de mid delen die de veeartsenrj- kundige dienst aanwendt om de Afrikaanse var kenspest buiten ons land te houden. Varkens krijgen deze ziekte, die in de drie genoemde landen voor komt, door het eten van besmet voedsel. Het is dus zaak dat geen voedsel of voedselresten uit Spanje, Frankrijk of Portugal ons land binnenkomen. Ze zou den door meegeven met de vuilnisman bij varkens te recht kunnen komen. De toerist die, omdat het een varkensziekte betreft, zelf niet bang hoeft te zijn voor besmetting, zou speciaal door het meenemen van vleeswaren en worstsoor ten uitgezonderd inge blikte zijn land onher stelbare schade kunnen berokkenen, zegt de circu laire. Keukenafvallen die met internationale treinen, schepen en vliegtuigen Nederland binnenkomen, moeten worden gesterili seerd. Een reeds aangekondigd koninklijk besluit, voor schrijvend dat uit Frank rijk ingevoerd rundvlees vergezeld meet zijn van 'n certificaat dat de runde ren afzonderlijk van var kens zijn geslacht, is gis teren in werking getreden. «es»»»»»»»»:awes»»»»»»»» Bij de aanvang van de middag vergadering van de Tweede Kamer vroeg de heer Vondeling (P. v. d. A.) zijn initiatiefvoor stel, dat beoogt grondprijzen on der de bevoegdheid van de mi nister van economische zaken te brengen, van de urgentieliist te schrappen. Hierdoor wordt be reikt dat het debat over het ini- tiatiefontwerp pas na publikatie van het door de regering ge vraagde S. E. R.-advies aan de orde komt. De heer Sehmelzer, fractielei der van de K. V. P., verzocht de voorzitter de minister van de fensie uit te nodigen het debat dat volgende week over de ont wapeningsnota van minister Luns zal worden gehouden, bij te wonen. TIJDELIJKE TOESLAG' OP PENSIOENEN De Tweede Kamer heeft een tweetal wetsontwerpen aangeno men, waarbij de pensioenen krachtens de wet buitengewoon pensioen 1940-1945 en krachtens de wet buitengewoon pensioen zeelieden-oorlogsslachtoffers met een tijdelijke toeslag zullen worden verhoogd. In de Italiaarfee havens wordt nagenoeg niet meer gewerkt in verband met een staking van havenarbeiders die woensdag be gonnen is en tot zaterdag zou duren. Eveneens werd een wetsont werp aangenomen tot wijziging van de begroting 1963 van het departement van landbouw, waarbij extra-gelden worden ge voteerd ter bestrijding van vee ziekten. De verhoging van het officiële disconto door de Nederlandsehe Bank met een half procent, wel ke woensdag namiddag werd be kendgemaakt, ging niet geheel onopgemerkt aan de effecten beurs voorbij. Het zou overdre ven zijn te beweren dat deze ver hoging uitsluitend de oorzaak was van de gedrukte en luste loze stemming waarin de markt gisteren, nog sterker dan op de vorige dagen, verkeerde. Er wa ren immers nog andere factoren die tot de gedeprimeerde ten dens bijdroegen, zoals het gebrek aan vraag en de ongeanimeerde houding van de meeste buiten landse beurzen. Met name moet hierbij gedacht worden aan Wall Street waar woensdag het dow jones-cijfer voor industrials ver der omlaag is gegaan en de 810 dicht heeft benaderd. De discon toverhoging was gisteren een druk onderwerp van gesprek maar over het algemeen was men hierover wat het verdere verloop van het Damrak betreft niet zo bezorgd. Merendeels werd het inzicht uitgesproken dat de markt, voor zover deze gisteren door de maatregel werd getroffen, eerlang zal herstellen, althans voor zover andere facto ren dit toelaten. Het sprekendst kwam een en ander tot uiting voor de Nederlandse staatsfond sen, die over de gehele linie een fractie lager waren waarbij ech ter de 5 procent 1964 zich goed boven pari wist te handhaven. Van de internationale concerns was AKU aangeboden en vier punten bij opening lager op 491, waarna een verdere daling volg de tot 487. Hoogovens verloren vijf punten, Philips was twee gulden lager, Unilever brokkelde geleidelijk' af naar een gulden verlies terwijl Kon. Olie zich vrij wel de gehele middag bewoog op ca ƒ155,20, waarmee eveneens 'n verlies van ongeveer een gulden werd geleden. Van de cultuurfondsen waren zowel Amsterdam Rubber als HVA licht aangeboden. Voor Dili werd een onveranderde taxa tieprijs vernomen. Aan het eind van deze week is het jaarverslag van het Deli-concern te verwach ten. De scheepvaart had een moeizaam verloop en handhaaf- Argentinië heeft woensdag avond in het vier-landen-toer- nooi, dat thans te Sao Paulo, in Brazilië, wordt verspeeld, wereld kampioen Brazilië met 30 ver slagen. De ruststand was 10. Zestigduizend toeschouwers, die aan het einde van de wed strijd luidkeels blijk gaven van hun afkeuring voor het spel hun ner favorieten, zagen hoe de Ar gentijnse rechtsbuiten Onega na een half uur spelen de score opende. Onega, die was doorge lopen op een dieptepass, om speelde ook nog de Braziliaanse doelverdediger Gilmar, vóórdat hij doelpuntte. De Argentijnse linksbuiten Messiano werd na twintig minu ten spelen gewond. Hij werd ver vangen door Telch, die in de tweede helft nog twee maal voor Argentinië het net vond. Het derde Argentijnse doelpunt viel in de laatste minuut. De Braziliaanse linksbinnen Pélé, de grote ster in de ope ningswedstrijd van het toernooi, waarin Brazilië Engeland met 51 versloeg, kon door zware dekking zijn normale spel niet ontplooien. De Braziliaanse rechtsbinnen Gerson miste in de tweede helft een strafschop, die Brazilië was toegekend wegens een jegens Pélé begane Argentijnse over treding. Brazilië, dat in dezelfde op stelling was verschenen, die En geland had verslagen, scheen in het laatste kwartier van de wed strijd geheel gedemoraliseerd te zijn. Argentinië, dat zondag j.l. Por tugal met 20 heeft verslagen, heeft thans de leiding in het vier-landen-toernooi. Vóór dit begon had men de Argentijnen weinig kans op succes gegeven. Twee Nederlandse vertegen woordigers in de inter-toto-com- petitie, landskampioen D. W. S. en het Bredase N. A. C. hebben woensdag in Zwitserland over winningen behaald. Zonder ster ren als Schrijvers, Geurtsen en Israël, won D. W. S. in Luzern met 10 van Chaux de Fonds door een treffer in de veertigste minuut van linksbuiten Hollan der. Er waren ruim 3000 toe schouwers. In Wankdof leverde N. A. C. een uitstekende prestatie door Young Boys met 63 te verslaan. •Het score verloop was als volgt: 2. Wechselberger 10; 6. Groe- newegen 1—1; 10. Visschers 1 2; 17. Van der Hurk 1—3; 21. Buffoni 23; 43. Graaumans 2 —4; 62. Visschers 25; 75. Groe- newegen 26; 89. Wechselber ger 36. Er waren 6000 toe schouwers. Onze landgenoot Cees Lute won donderdag de 19e etappe van de ronde van Italió, een rit van Alexandrië naar Coni over 200 km. De Fransman Jacques Anquetil behield de leiderstrui. De uitslag was: de merendeels de vorige koer sen, bij zeer ongeanimeerde al- faire. Gisteren verscheen het jaarverslag van de K. J. C. P. L. In het verdere verloop hield de afbrokkelende tendens van de markt aan en bleef de tendens ongeanimeerd. Vandaag begint de claimhandel van Enot. Tevens eindé van de claimhandel Jon- geneei. Claims Groninger Cre- dite Bank werden onveranderd 56 geadviseerd. Aandelen Bro cades, waarvan in hef verslag melding wordt gemaakt van ho gere winst en hoger dividend, werden onveranderd op 815 ge adviseerd. Aandelen 't Hart wa ren iets lager ingevolge de ver mindering van het dividend van negen tot acht procent. De markt sloot ongeanimeerd. Advieskoersen Buitenlands Bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden geldend, luiden Engelse pond 10,0610,16 Amerikaanse dollar 3,593,63 Canadese dollar 3,323,37 Belg frank (100) 7,22—7,27 Franse fr. (100) 73,40—74,20 Duitse Mark ƒ90,65ƒ91,15 Zweedse kr. (100) 69,8570,85 Deense kroon (100) ƒ5253 Noorse kr. (100) ƒ50,10ƒ51,10 Zwits. fr. (100) 83,65—84,15 Ital. Ure (10.000) 57,10—59,10 Oostenr. Schill. (100) ƒ13,98 14,08 Portugeese escudo (100) ƒ12,60 ƒ12,75 Spaanse peseta (100) grote coupures 5,596,14 Beursindices 2/6 3/6 4/6 585.9 583.5 578.5 352.7 351.7 351.8 146.1 145.6 144.9 238.1 238.2 237.1 174.1 173.6 172.1 413.4 411.9 409.3 Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen ZATERDAG 6 JUNI 1964 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7,10 Ochtendgym.; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Uichte gram. (om 7.30 Van de voorpagina); 7.55 Operatie Onhereikbaar; 8.00 Nieuws, postduivenberichten en socialistisch strijdlied; 8.18 Lich te gram.; 8.30 Tips voor vakan tie- en snipperdagen; 8.40 Lich te gram.9.00 Loon naar werken, praatje; 9.10 Lichte gram.; 9.40 Met het oog op de bijbel, lezing; 9.55 De school van morgen, le zing; 10.00 Buitenlands week overzicht; 10.15 ZO. 135, geva rieerd programma (om 11.00 Nieuws)12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: postduivenberichten; 12.33 Sport nieuws; 13.00 Nieuws; 13.15 VARA-Varia; 13.20 Radio Jazz club; 13.50 Voor de twintigers; 14.25 Metropole orkest; 15.65 Ge sproken portret; 15.20 Klass. gram. In de pauze-. 16.2016.20 Boekenwijsheid; 17.30 Licht en semble; 18.00 Nieuws en com mentaar; 18.20 Dansmuziek; 18.45 Electronisch orgel: lichte muziek; 19.00 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte gram.; 21.00 Operatie Onbereikbaar; 21.05 Socialistisch commentaar; 21.20 Onbewoond...: gram. en interview; 22.05 Lichte gram.; 22.15 Licht instrumentaal kwar tet met zangsoliste; 22.30 Nws; 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de actualiteit; 22.55 Licht orkest; 23.25 Lichte gram.; 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Klass. gram.; 7.45 Gewijde muziek; 7.55 De kerk zijt gij, lezing; 8.00 Nieuws; 8.15 Djinn: gevarieerd programma; 12.00 Angelus; 12.04 Katholiek nieuws; 12.10 Liedjes over het verre westen; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht instrumentaal ensem ble-, 12.50 Regeringsuitz.; De buitenlandse arbeiders in Neder land: vraaggesprek van Claude Belloni met mr. J. W. S. Pabon, hoofd van de afd.« internationale arbeidsmarktzaken en emigratie van het rijksarbeidsbureau in Den Haag; 13.00 Nieuws; 13.15 Marktberichten; 13.18 Musice rende dilettanten: mannenkoor; 13.40 Franse les; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Karakteristiek, pro gramma van weinig woorden en veel muziek; 15.30Lichte orkest werken (gr.); 16.00 Voor jonge mensen; 16.15 Synkope, muziek van gisteren, vandaag en mor- 1. Cees Lute (Ned.) 200 km in 5. 42.25 (gemiddelde 35.9.03 per uur). 2. Ronchini (Italië) 3. Battastini (Italië) 4. Neri (Italië) 5. Colombo (Italië) 6. Fabrri (Italië) 7. Novak (Frankrijk) 8. Miele (Italië) 9. Magni (Italië)* 10. v. Colombo (Italië), allen in dezelfde tijd. een kreet van wanhoop viel Silvia op haar knieën voor het bed van haar vader, die even ziek als voor de wonderlijke genezing door Gahmoir, teruggevallen was in zijn kussens. Met een geërgerd gebaar keerde Gahmoir zich naar doctor Ambrosius, die dit tafreel volgde met een ongebreidelde schrik en nu mompelde dat ieder een wel kon zien, dat Gahmoir niets van geneeskunde afwist. „Zwijg, grote dwaas", wierp de oude waarzegger hem toe. „Gij al leen zijt de oorzaak van de inzin king van graaf Alwijn! Tscha! Gij spot met de invloed der ster ren en gij twijfelt eraan. Talloze malen heb ik u al uitgelegd, dat graaf Alwijn slechts weer heter kan worden op voorwaarde dat z'n dochter er in toestemt de echt genote te worden van Morghan! Maar gij hebt er zich tegen ver zet. Gij weet niets van de dubbele geneeskrachtige ster van de edele metalen! Gij zijt een dwaas zonder hart! Dit alles is uw schuld!" Deze lugubere woorden richtte alle aandacht op de geheimzinnige wonderdoender. Vóórdat Aram haar kon weer houden, of Ambrosius, stom van woedt, z'n spraak hervond, snelde Silvia naar Gahmoir. „Ik zal gehoorzamen", zij ze dof. „Ik heb u reeds beloofd Morghan te huwen en morgen zal ik zijn vrouw worden. Ik ben tot alles be reid om m'n vader weer gezond te maken." Ze leidde hem naar de deur. „Ga nu heen. Als ge morgen terugkomt, heb ik voldaan aan de door u gestelde voorwaarde." Met gebalde vuisten volgde Aram de gestalte van het verdwij nende meisje met de ogen. „Ze of fert zich od". zei hii zacht. Bii.de zeven zeeën van Ithra, ik vermoed een schurkenstreek, Ambrosius! Wat beraamt die Gahmoir toch?" „Ongetwijfeld niets goeds, brulde de geneesheer woedend. Hij zweert samen met die schurk Morghan. Moge de scheurbuik en de gele koorts hen teisteren. Dit alles is een gemeen plan van Morghan om Silvia in zijn strikken te lokken. Let op mijn woorden!" „Het wordt hoog tijd dat Silvia naar reden luistert", zei de avon turier nors. En met snelleschre den vojg^e hü^tmejsje. gen; 16.40 Springplank; 17.00 Lichte gram.; 17.30 Boekbespre king; 17.40 Licht instrumentaal octet; 18.00 Kunstkroniek; 18.30 Lichte gram.; 18.50 Lichtbaken, lezing; 19.00 Nieuws; 19.10 Ac tualiteiten; 19/22 Sportperiscoop; 19.30 Metropole-orkest en solis ten: galaconcert t.g.v. het 40- jarig bestaan van het Nijmeegs studentencorps; 20.30 Raaien maar, muzikale wedstrijd; 21.30 Van kritiek moet de democratie het hebben, lezing; 21.45 Lichte gram.; 22.20 Actualiteiten; 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Kruispunt: discussie over) de verschijningsvorm van de kerk in de wereld van vandaag;! 23.10 Radio Philharmonisch or-' kest: moderne muziek; 23.55— 24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Nieuwe gram.; 12.25 Weer bericht-, 12.30 Gevarieerd pro gramma; 12.55 Programma overzicht; 13.00 Nieuws; 13.20 Nieuws; 13.20 Schudden voor gebruik; 14.00 Nieuws; 14.03 Tips voor automobilisten; 14.30 Voor de jeugd; 14.50 Radioweek; 14.55 Lichte muziek; 15.00 Nws; 15.03 Hoorspel; 17.00 Nieuws; 17.15 Lichte muziek; 17.25 Ma drigaalkoor-, 17.45 Engelse les; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de sol daten; 18.28 Paardesportberich- ten; 18.30 Orgelspel; 19.00 Nws en commentaar uit Amerika; 19.40 Lichte muziek; 20.00 Caba retprogramma; 21.00 Weense muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Concert; 22.40 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Jazzmuziek; 23.55 24.00 Nieuws. Televisieprogramma's NED.: 15.00 Kijk die Rijk, amusementsprogramma; 15.50 Ontmoeting met het verleden, tv-film; 16.20 Atletiek-ontmoe- ting te Gent; 17.0017.45 Pad vinders-songfestival; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 AVRO's Televizier; 20.40 Clinge Dooren- bos 80 jaar-, 21.00 Soirée de va riété, amusementsprogramma; 22.00 De Verdedigers, tv-film; 22.50—22.55 Journaal. TWEEDE NET (kanaal 27): 20.15—22.00 Melodiën einer Stadt, gevarieerd programma. BELGIË (VI.)10.00—11.40 Volksuniversiteit; 15.50 Voor de kleuters; 16.10 Reportage atle tiek; Benelux—Groot Brittannië (omstreeks 18.00 Internationale kroniek voor jongeren); 19.00 Perky Pig, tekenfilms; 19.25 Dwaaltocht door het dierenrijk, tv-f ilmreportage19.40 Sport; 19.45 Nieuws; 20.00 Vlieg eens uit!, een toeristische quiz-, 21.00 Eurovisie: Franse tv: amuse mentsprogramma; 22.00 Het 87e politiedistrict; De laatste wil, tv-politiefilm; 22.50 Nieuws. Een organisatie van Ameri kaanse zakenlieden heeft aanbe volen dat de Verenigde Staten tijdens de lopende tariefonder handelingen in G.A.T.T.-verband in Genève (Kennedy-ronde) zul len aandringen op een algemene verlaging van invoerrechten van 50 procent. Deze organisatie, de commissie voor economische ontwikkeling, heeft woensdag een rapport uitgegeven waarin wordt gezegd dat uitzonderin gen op deze tariefverlaging van 50 procent zo gering in aantal en zo klein zouden moeten zijn als mogelijk is en dat ze alleen toe gestaan zouden mogen worden als de invoer de nationale vei ligheid van een land bedreigt of de tariefverlagingen zouden lei den tot ernstige ongemakken. De commissie ziet weinig in het aandringen van de E. E. G. op afwijkingen van de algemene tariefverlaging die rekening houden met de bestaande tarief- verschillen. Volgens de commis sie zouden de Verenigde Staten, de E. E. G. en andere landen de tariefverlagingen die zij onder ling overeenkomen ook moeten toepassen op de ontwikkelings landen. Alle invoerrechten o» tropische produkten zoudea af geschaft moeten worden, zo meent de commissie, die ook aandringt op een geleidelijke af schaffing van de Amerikaanse invoercontingenten vvpor lood, zink en o)ie en .het invoerrecht og.kpper.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7