PROVINCIAAL NIEUWS m Bespreking over belastingherziening zich voort Doem der verdenking HOOFDPIJNPOEDERS Waterpolo AGENDA ZoMtagtienstea Sp* Zonder klemmen lijmt u snel met SSS, SNELFIX *50 Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 5 juni 1964 Terneazen AardenSstarg Breskens Biervliet Cadzand Oostburg Sas van Gent Sluss Westdorpe IJzesidijke m HE Australische troepen naar Noord-Boraieo B.N.A. WIL ONTWm^ELBNGS SECTOR VOOR DE WONINGBOUW ONDERWIJZERSEXAMENS Aan de rijkskweekschool te Middelburg slaagden voor het onderwijzersexamen (2e leer- kring) mej. C. Wolters te Axel en de heren P. J. Koster te Breskens, J. de Hullu te Aarden burg en C. J. Schout te Terneu- zen. AANVOER VOLLEGRONDSAARDBEIEN GAAT BEGINNEN Sinds het midden van deze week is de aanvoer van aard beien van de vollegrond op de fruitveiling in Kapelle-Biezelin- ge begonnen. Het is het ras Re- gina waarvan thans de eerste vruchten rijp gaan worden. De aanvoeren zijn nog niet groot maar in de komende week zullen ze toch wel flink kunnen toe nemen. f Het gehele aanbod wordt nog verkocht- voor de binnenlandse markt. In het midden van deze week lag de prijs van de goede kwaliteiten tussen 60 en 75 cent per doos van 250 gram. Klasse II deed toen rond 50 cent per doos je. Over het algemeen staan de aardbeien in Zeeland er goed voor. RIJKSBELASTINGSDIENST Bij de onlangs gehouden exa mens voor adjunctcommies van 's rijksbelastingen zijn geslaagd de heren: J. A. M. van Beijster- veld te Terneuzen, werkzaam ter inspectie der registratie en suc cessie aldaar; P. C. R. Burm te Hulst (rijksontvangkantoor)J. M. van der Hooft te Terneuzen (inspectie belastingen)A. Schie man te Axel (rijksontvangkan toor te Hulst) en J. A. Seen, te Schoondijke (inspectie belastin-» gen te Oostburg). Verkeersongevallen In de nacht van woensdag op donderdag, even na middernacht, had op de voorrangskruising Ar senaalstraat Noordstraat een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's, respectievelijk be stuurd door de heer M. P. F., die vanuit de richting Noordsttraat de Arsenaalsttraat wilde overste ken om te tanken, en de heer T. A. B., die uit de richting van de Nieuwstraat in de richting Burg. Geillstraat reed. Door de botsirïg werden beide auto's zwaar beschadigd. Gistermiddag te ongeveer één uur stak het driejarig zoontje van de familie S., wonende in de Westkolkstraat, alhier, plotseling van tussen aldaar geparkeerd staande auto's, de rijweg over, tengevolge waarvan het knaapje in aanraking kwam met een pas serende bromfiets, bereden door de heer P. O. uit Terneuzen. Het knaapje, dat een hoofdwonde had opgelopen, werd door dokter Bos verbonden. Ernstiger was het verkeersonge val, dat des middags te kwart voor twee op de Axelsestraat plaats had. Mevr. R.de M. reed op haar rijwiel op het rijwielpad in de richting van de brug, toen de be stuurder van een bromfiets, de heer J. C. D., wonende te Terneu zen, rijdende uit de richting van de brug bij het kruispunt met de Julianastraat de rijweg overstak om deze straat in te rijden. Er ontstond een aanrijding, waardoor mevr. R. kwam te val len en, hoewel zij over inwendige pijn klaagde, lopende naar haar woning in de Axelsestraat terug keerde. Hier ontbood zij een ge neesheer, die haar voor een nader onderzoek naar het Julianazie- kenhuis liet overbrengen. Hier bleek dat zij een lendenwervel- fractuur had opgelopen, 25-jarig bestaan P. J. G. Ter gelegenheid van het zilve ren jubileum van de P. J. G. plattelands-j ongerengemeen- schapy in Oost Zeeuws-Vlaande ren wordt op zaterdag 13 juni a.s. een groot bal georganiseerd in hotel Rotterdam te Terneu zen. Aan deze avond verlenen twee bands hun medewerking, n.l. The Williams en de Zeisets. Op deze jubileumdag wordt 's middags voor de leden een trek- kerbehendigheidswedstrijd ge houden op het bedrijf van de heer Haakde Mul te Hoek (Knol). Drukte in het zwembad. Sinds de opening van het Aar- denburgse zwembad op 16 mei werden ruim 7000 baden geno teerd. Zaterdag 30 mei Was tot dusver de drukste dag met meer dan 900 baden. Bodemonderzoek. De archeologische werkge meenschap voor westelijk Ne derland zal in juli a.s. weer een 14-daags werkkamp voor ama teur-archeologen houden. Men zal door opgravingen trachten opnieuw geheimen van histori sche aard aan de bodem te ont futselen. De leiding berust bij het oudheidkundig bodemonderzoek in Amersfoort. Vernielingen In de nacht van woensdag op donderdag hebben enkele opva renden van de in de Breskense haven liggende coaster „Spolan- da" tal van vernielingen ge pleegd. De drie matrozen, A. C. D, uit Dordrecht, P. Z. uit On- derdendam en P. de H. uit Nij megen, kwamen van de laatste boot uit Vlissingen en hebben op de Boulevard een ruit van een sigarettenautomaat vernield, enkele aanplantingen uitgetrok ken en op een personenauto ge plaatst, alsmede enkele straat naambordjes vernield. De rijkspolitie heeft proces verbaal opgemaakt. Geslaagd Bij een te Den Haag gehouden examen slaagde voor het le ge deelte van het diploma beroeps- goederenvervoer de heer J. Roest Pzn, uit Breskens. Proefvaart Op de Noordzee heeft tijdens een geslaagde proefvaart de over dracht plaatsgehad van de BR. 20 „Nova Cura" aan de heer A. de Baare. Het schip is gebouwd bij de gebrs. Van de Sande te Breskens en is 17 m lang, 5 m breed en heeft een 20 pk diesel motor. Bij deze proefvaart was ook aanwezig wethouder W. v. d. Hooft, die tijdens zijn toespraak nog eens wees op het personeels vraagstuk, dat alleen in nauwe samenwerking is op te lossen. Boerenleenbank. De in hotel „De Vriendschap" gehouden jaarvergadering van de boerenleenbank te Biervliet was goed bezocht. De balans over 1963 toonde aan dat er op 31 december een winstsaldo was van bijna 25.000. De heer J. J. Dhondt werd her kozen als bestuurslid. In de plaats van de heer H. E. Buijsse werd tot lid van de raad van toezicht benoemd de heer J. A. Mangnus. Herbenoeming burgemeester Met ingang van 1 juni is her benoemd tot burgemeester van de gemeenten Cadzand en Re- tranchement de heer J. A. Leen- houts. Gouden penning voor de burgemeester. Meer dan 160 bejaarden uit Oostburg hebben deze week een bezoek gebracht aan Oostende. Burgemeester en mevrouw Van Leeuwen maakten de reis mee. De bejaarden werden in Oost ende op het stadhuis ontvangen. Burgemeester Piers dankte voor de prettige ontvangst die de ouden van dagen uit Oostende een paar weken geleden in Oost burg ten deel was gevallen. De Belgische badplaats her denkt dit jaar het duizendjarig bestaan en ter gelegenheid van dit heuglijke feit bood burge meester Piers zijn Oostburgse ambtgenoot de gouden legpen ning van de stad Oostende aan. De 89-jarige heer M. Schrijver uit Oostburg stelde de burge meester van Oostende een uit hout vervaardigde eenhoorn ter hand. De harmonie zorgde op het Ledelplein voor een muzikale ontvangst en verzorgde daarna een uitgesteld concert. Bezoek zwembad Het mooie weer is voor de vele zwemlustigen in Sas van Gent een aansporing geweest in de maand mei een veelvuldig bezoek te brengen aan het zwem bad. Niet minder dan 15.727 be zoekers kreeg het Sasse zwem bad te verwerken. De topdag was zaterdag 30 mei, toen er 1678 bezoekers werden geteld. Na de opening op 14 mei j.l. waren er zes dagen, waarop meer dan 1000 zwemmers een bezoek brachten. E. H. B. O.-examens. In het medisch centrum in de Hoogstraat te Sluis deden de cursisten van de E. H. B. O.-cur- sus examen. Ze slaagden allen. Eén candidaat kon niet aanwezig zijn en mag over enige dagen haar kunnen bewijzen. Het examen werd afgenomen door dokter N. Rijk uit Aarden burg in aanwezigheid van dokter G. de Meijer uit Sluis, docent van de cursus. Geslaagd zijn de dames M. J. G. C. Dekkers en R. J. M. Ultee; de heren R. W. de Baere, A. A. B. M. van den Oever, A. G. van Pamelen en J, de Feijter. Doctoraal medicijnen. Aan de katholieke universiteit te Nijmegen slaagde voor het doctoraal examen medicijnen de heer B. Pluijm te Westdorpe. Universitair examen. Aan de Katholieke universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het tweede gedeelte va nhet docto raal examen geneeskunde de heer B. F. M. Pluijm, alhier. Benoeming Opperwachtmeester De wachtmeester eerste klasse der rijkspolitie H. Berkelder te Aalten is met ingang van 1 juni overgeplaatst als opperwacht meester te IJzendijke. PER ETUI VAN 6 EN 12 Gisteren werden in Jesselton op Noord-Borneo 200 Australi sche militairen verwacht. Zij zijn gestuurd op verzoek van Malei sië om deel te nemen aan ope raties tegen de guerilla-activi- teit. Volgens een legerwoord- voerder komen zij niet om te vechten. Hun werk zal voorna melijk bestaan uit het aanleggen van wegen, bruggen en vliegvel den. De Indonesische minister van voorlichting, Abdulgani, heeft gezegd de Australische daad zeer te betreuren. HEDEN Terneuzen: Zuidersportpark (terr. 6 en 7), 7 uur: PTT Mistrappers en Van der Poel —Atoomboys. Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Sheherazade". ZATERDAG 6 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Sheherazade". BRUINVIS II SCHELDE I 2-7 Vergezeld van een flinke sup- porterschare toog Schelde naar Sas van Gent om daar de Bruin vis-reserves te ontmoeten. Het begon voor Schelde al di- rekt goed toen De Pooter vrij kon opzwemmen en doelpuntte (0-1). Uit een goede voorzet van Peij maakte dezelfde speler er 02 van. Hierna liet de Schélde-ach- terhoede Bockstael te veel vrij, waar deze dankbaar van profi teerde (12)Dezelfde speler ko gelde uit een vrije worp van 2 m afstand de bal langs Dingenouts (2—2), Na de rust brachten Peij en Wisse de bal samen op en Casfe- leijn rondde de aanval af (23). Het was dezelfde speler die er even later 24 van maakte. Hier na werd Peij om onbekende rede nen het water uitgestuurd, maar ondanks deze numerieke minder heid zag Schelde nog kans °m door Casteleijn achterwaarts kee per De Vriend te passeren (25). In het derde speldeel bleef Schelde maar aanvallen en De Pooter schoot van verre, hetgeen een corner opleverde. Hieruit ont stond het zesde doelpunt door De Pooter (26). Na een vrije worp kon De Pooter de eindstand op 27 brengen. BruinvisAcgir 28 Na de grote nederlaag die de Bruinvis te slikken heeft gekre gen in Tilburg, raakt men nu reeds een beetje ingespeeld. De Bruinviswaterpoloploeg moest het nu opnemen tegen de polo- ploeg Aegir uit Eindhoven. In de eerste speelhelït konden ze een blanke stand handhaven. In de tweede time stond het Sas se zevental achter met 23. Een inzinking kreeg Bruinvis in de derde speelhelft en Eindhoven voerde de stand op tot 62. Toen zowel een speler van de Bruinvis als van Aegir het water GASTEN UIT LENGEDE IN KATWIJK AANGEKOMEN Woensdag zijn zeventig personen uit de Westduitse mijnwerkers plaats Lengede in Katwijk aan gekomen waar zij gedurende een week de gast zullen zijn van de bevolking. Het betreft hier de gereden en de nabestaanden van de slachtoffers van de rampmjjn in Lengede. Op de foto zien we hoe de geredden bij hun aankomst een bloemengroet ontvingen. TERNEUZEN. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter J. J. J. v. d. Griek, Seheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopendKlaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagsdienst Kruisverenigin gen Groene- en Wit Gele Kruis: zr. R. Scott, Bolwerk 4 te IJzen dijke, tel. 01176—497. (b.g.g. bood schappendienst tel. 008) AXEL. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door A. Schiltman, Nieuw straat 36, tel. 777. DIERENARTS. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cijsouw, Westkade 119A te Sas van Gent, tie. 01158588. Op de bijeenkomst van de bond van Nederlandse architecten heeft de voorzitter, ir. Lammers, de minister van volkshuisvesting een voorstel aangekondigd om tot een permanente ontwikke lingssector voor de woningbouw te komen. Nu wij bezig zijn deze gedachten uit te werken, is het onbegrijpelijk dat een produktie van tweeduizend miljoen gulden per jaar het zonder ontwikke lingssector, zond laboratorium werk kan stellen. Het produktie- apparaat moet immers een voort durende ontwikkeling hebben", aldus ir. Lammers. De kerngroep voor 'woningarchitectuur (een studiegroep van B.N.A.) die het voorstel uitwerkt, denkt aan be schikbaarstelling van één tot twee procent van het jaarlijkse bouwvolume voor deze sector. moesten verlaten, werd het zes tegen zes. Zelfs met zes mari sterk slaagde Aegir er in doel man W. Remery nog tweemaal te verschalken. Met een 82 overwinning gingen de Eindho- vense bezoekers terug naar huis. (Vervolg van eerste pagina.) BIJSTANDSWET >j' Het amendement-Van Urk (Arb.) om uitkeringen krachtens de algemene bijstandswet belas tingvrij te makén, werd bestre den met arguinenten van de staatssecretaris én de heer Smal- lenbroek (A.R.P.), doch vond bijval bij de heren Portheine (V.V.D.) en Bakker (C.P.N.). De staatssecretaris deelde mee, dat de ministers van sociale zaken en maatschappelijk werk tegen dit amendement zijn, omdat daar door ongelijkheid voor trekkers van invaliditeitsrente, renten van oorlogsslachtoffers etc. wordt ge schapen. Toen de staatssecretaris het „onaanvaardbaar" uitsprak op andere dan budgetaire gronden, ontstond rumoer. De liberale fractieleider Geert- sema kwam verklaren, dat zijn fractie in dit geval tegen zou stemmen. Het amendement werd ver worpen met 39 tegen 70 stem men. Vóór stemden de P.v.d.A., de C.P.N. en de Boerenpartij. Het amendement-Portheine tot fiscale vrijstelling van studie beurzen werd na een tweede „onaanvaardbaar" ingetrokken. OPNIEUW OVERLEG De heer Lucas trok na discus sie met de staatssecretaris zijn amendement in, dat beoogde om zetting van lijfrenten in kapi taaluitkeringen fiscaal onbelast te laten. Na uitvoerige discussie werd besloten drie amendementen (Lucas, Van Urk en Kieft) in zake aftrek van verwervings kosten en de vijf-percentsrege ling opnieuw in overleg tussen de. ^bewindslieden en de vaste commissie voor financiën te brengen. Amendementen op de regeling voor winst uit aanmerkelijk be lang van families in naamloze vennootschappen wierpen vele tegenstellingen op. De staatssecretaris omschreef dit aanmerkelijk belang als iemand gedurende vijf jaar al leen met zijn echtgenote en bloed- en aanverwanten in rech te lijn en tweede graad van de zijlinie voor meer dan een kwart of, al dan niet met echtgenote, voor een vijfde houder van het nominaal gestorte aandelenkapi taal is. Vijf percent bezit van dergelijke aandelen bij één per soon zou worden vrijgesteld. Gepoogd werd het „kwart" te verhangen door eenderde en een vijfde door eentiende. Tegen verhoging tot eenderde had de staatssecretaris bezwaar. Minder bezwaar had hij tegen een verlaging tot eentiende deel, ook al zou dat een budgetair of fer van plm. 5 min vergen. AUTO'S Een amendement-Portheine (V.V.D.) om voor een beroep gebruikte twee jaar oude auto in plaats van drie jaar oude auto's tegen een lager tarief ten laste van de belastingplichtige te doen komen, werd bij zitten en opstaan verworpen. Een amendement-Portheine ter zake van persoonlijke verplich tingen, buitengewone lasten en aftrekbare giften voor de in komstenbelasting beoogde voor zelfstandigen een aftrek tot 7000 gulden in plaats van 5000 aan premies voor lijfrenten mogelijk te maken. De heer Lucas (K.V.P.) vond de gedachte sympathiek, maar meende dat op deze wijze geen uitzondering mocht worden ge- nis&kt De heer Scholten C.H.U.) acht te de technische bezwaren rond de begrippen „zelfstandig" en „vrij beroep" te groot. door -fr AGATHA CHRISTIE -ft 11) Haar vader zag haar eens scherp aan. „Heeft dit je erg van streek gemaakt, lieverd?" „Ik weet het niet," antwoord de 'Hester. „Ik weet niet precie's hoe ik het heb." „Mag ik dr. Craig even spreken, alstublieft? Ja, juist. U spreekt, met Hester Argyle." Hester draaide een nummer. Zij moest even wachten en toen vroeg zij: „Ben jij daar, Donald? Ik bel omdat ik je wou zeggen dat ik eigenlijk liever niet met je mee ga naar die lezing vanavond. Nee, ik voel me niet ziek. dat is het niet, maar het komt omdat we zo iets vreemds te horen hebben gekregen." Dr. Craig kwam toen weer aan het woord. Hester keek haar vader aan, legde haar hand op de microfoon en vroeg hem: „We hoeven het niet geheim te houden, hè?" „Nee," antwoordde Leo lang haam. „Nee, dat is niet bepaald nodig maar vraag Donald wel of hij het voorlopig nog niet verder vertelt. Je weet zelf hoe zo'n praatje de ronde kan doen en overdreven wordt." „Ja, best." Zij sprak nu in de microfoon. „Ja, in zekere zin is het wat jij zou noemen: goed nieuws, Donald maar wij zijn er toch wat door van streek geraakt. Ik wou er ook door de telefoon liever niet over praten. Nee, nee, je moet niet hierheen komeq. Vanavond niet, nee. toeMorgenavond. Het gaat namelijk over Jacko. Ja. ja mijn broer. We hebben net ge hoord dat hij tenslotte toch niet mijn moeder heeft gedood Maar toe, Donald, zeg er niets over aan anderen. Ik zal je mor gen alles wel vertellen. Nee, Donald, nee ik ontvang nie mand vanavond. zelfs jou niet. Vind je het niet erg? En zeg het vooral aan niemand!" Zij legde de hoorn neer en wenkte Gwen- da, dat zij nu aan de beurt was. Gwenda vroeg een nummer in Drymouth aan. Leo zei vriendelijk: „Waarom ga je niet naar die lezing met Donald, Hester?" „Omdat ik er geen zin in heb, vader. Ik zou het onmogelijk kunnen." Leo vervolgde: „Je sprak. je vestigde bij hem de indruk, dat het geen goede tijding ge weest was. Maar je weet zelf, Hester, dat het dat wél is. We zijn er van ondersteboven. Maar we zijn er tenslotte blij om héél blij Wat zouden we an ders kunnen zijn?" „Dat is ook wat we aan ieder een moeten zeggen, is het niet?" vroeg Hester. Vermanend sprak Leo: „Maar kindlief „Maar het is niet waar, hè?" ging Hester voort. „Het is geen verheugend nieuws. We zijn er allemaal door van de kook." „Micky is aan de lijn," kon digde Gwenda aan. Andermaal nam Leo de hoorn over. Hij zeide ongeveer hetzelf de tegen zijn zoon als hij eerst al tegen zijn dochter had gezegd. Maar nu werd deze mededeling op geheel andere wijze ontvan gen. Hier volgde geen protest of uitroep van verbazing of on geloof. Het bericht werd onmid dellijk aanvaard. ,,'t Sjonge-nog-an-toe!" riep Micky uit. „Nog na zoveel tijd? De ontbrekende getuige! Nou, nou Jacko heeft die avond wèl pech gehad." Leo ging voort: „Ja, dat heeft hij. We zullen goed doen even bij elkaar te komen en dan te handelen naar het advies van Marshall." Micky lachte hierop even op de manier, die Leo nog zo goed kende van de tijd toen hij als kleine jongen onder het raam in de tuin speelde. „Hoe staan onze kansen? Wie van ons heeft het nu gedaan?" Leo legde de hoorn met een fikse klap op het toestel en liep van de telefoon weg. „Wat zei hij?" informeerde Gwenda. Leo vertelde het haar. „Dat is een ongepast grapje", vond Gwenda. Leo wierp haar vlug een blik toe. „Misschien," zei hij zacht, „was het wel helemaal geen grapje". Mary Durrant stevende de kamer door en raapte de bloem blaadjes op, die uit een vaas met chrysanten op de grond waren gevallen. Zij wierp ze in de prul lenmand. Zij was een rijzige, rustige jonge vrouw van 27 jaar. Zij zag er, ondanks haar gladde wan gen, iets ouder uit, vermoedelijk door haar bezadigd uiterlijk. Een zekere rijpheid sprak ook uit haar kleding en hele opmaak. Zij was knap, maar zeker niet verblindend. Zij had regelma tige trekken, een fraaie huid, levendige blauwe ogen en naar achteren gekamd blond haar, dat in haar nek in een netje werd bijeen gehouden. Die haar dracht was op dat moment in de mode„ maar niet om die reden droeg zij het zo. Zij was een vrouw met een eigen stijl. Alles wat naar slonzigheid of onorde- lijkheid zweemde was haar een gruwel. Haar man, die in een invali denwagentje zat, volgde haar met zijn blik, toen zij de geval len bloemblaadjes verwijderde. Zijn glimlach had daarbij iets gewrongens. „Altijd even netjes," zei hij, „en alles op de plaats waar het ho(JfW°"Zijn lachje klonk daar bij êën beetje boosaardig. Maar dat scheen Mary Dur rant (Mfet op te merken. „Ik houd van 'hëtheid en orde," stemde ze toe. „Je weet best, Phil, dat jij het ook niet prettig zou vinden, als het een keet was hier in huis." Haar man antwoordde met een zweem van bitterheid: „Hoe het zij, ik krijg ook de kans niet er een keet van te maken." (Wordt vervolgd.) De heer Kieft (A.R.P.) ging met deze beschouwingen goed deels mee. De staatssecretaris wees het voorstel van de hand. Het werd bij zitten en opstaan verworpen. KINDERAFTREK De heer Scholten had twee amendementen ingediend, waar bij de kinderaftrek bij de in komstenbelasting in overeen stemming wordt gebracht met de reeds bij amendement aanvaar de wijzigingen van de wet op de vermogensbelasting, de door staatssecretaris Van den Berge genoemde „Nederlandse maagd" of „dubbele dochter". Deze wer den door de staatssecretaris over genomen. Hij liet echter de be slissing over het amendement- Lucas, waarbij de tot stand ge komen wijziging bij de inkom stenbelasting zal gelden, aan de Kamer over in verband met de hieraan verbonden (negatieve) budgetaire consequentie" (7 min). MAN VROUW De heer Portheine «telde voor de maximaal toegestane vermin dering van het samengetelde in komen van man en vrouw te verhogen van 2000 tot 2750 en voor het geval de echtgenote in een door haar echtgenoot ge dreven onderneming werkt van 2250 tot 2750. Tegen dit amen dement, waarvan de stemming werd aangehouden, verklaarden zich de heren Kieft en Lucas. Mevrouw Brautigam (P.v.d.A.) was voor het amendement, ten eerste vanwege de door haar ge wenste gelijkstelling van man en vrouw en ten tweede omdat in de groep gehuwde vrouwen een belangrijke arbeidsreserve aan wezig is. Schokken in de econo mie kunnen daarmee worden opgevangen. OUDERDOMSAFTREK Staatssecretaris Van den Berge zei, dat enkele jaren geleden bij het tot stand komen van de hui dige regeling de gedachte had voorgestaan de belastingdruk neutraal te doen zijn ten aanzien van het al of niet stimuleren van de arbeid van de gehuwde vrouw. De heer Kieft wilde ouder- doms- en invaliditeitsaftrek voor de belastingplichtige, die vijf ja ren gehuwd is geweest of uit wiens huwelijk een kind is ge boren, niet uitzonderen. Ook over dit amendement, dat de staat 20 min per paar zou kosten, werd stemming aangehouden. Hetzelfde geschiedde met het sub-amendement Van UrkPe- schar, dat ook bejaardenaftrek voor de vrijgezel mogelijk wil maken, hetgeen nog eens 10 min zou kosten. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Amerika, Verenigde Staten van: s.s. „Statendam" 7-6 Argentinië: m.s „Zaanland" 10-6 Australië: m.s. „Nürnberg" 10-6 Brazilië: m.s. „Gooiland" 7-6 m.s. „Cap Palmas" 8-6 Voorm. Brits-Oost-Afrika: m.s. „Yang-Tsé" 10-6 Canada: s.s. „Carmania" 7-6 Chili: m.s. „Torstein" 7-6 Indonesië: m.s. „Polydorus" 11-6 Ned. Antillen: m.s. „Artemis" 9-6 Nieuw-Zeelnad: m.s. „Port Launceston" 8-6 Suriname: m.s. „Chiron" 10-6 Z.-Afrika (Rep.): m.s. „Stirling Castle" 7-6 Z.-W.-Afrika: m.s. ,Alcor" 10-6 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2