Provinciaal nieuws MORGHAN DE MAGIËR BEDRIJFSGEBOUWEN C.O.Y.O WORDEN 4 JUNI OFFICIEEL GEOPEND GERUIT DE JONGE ZONEN RECHTSZAKEN 9 TfëféK[5gSümèil9M DE VRIJE ZEEUW 1 Pagina 3 Terneuzen Or de terugreis werd spontaan Breskesis Sluis IJzendijke Zaamslag Zuidzande BEDRIJFSCONCENTRATIE, ENIG NEDERLAND IN KOEL/DIEPVRIESKASTEN f 359.- Afvalwaterleiding Kanaal- zóne „Zeeuwsch-VIaande- ren". In het gemeentehuis kwam de raad van bestuur van de afval waterleiding voor een korte ver gadering bijeen. Bij de ingekomen stukken werd naar aanleiding van het belanken van een der vertegen' woordigers van de gemeente Hoek, de heer J. Leunis, door het nieuwbenoemde lid, de heer J. van der Peijl, de vraag ge steld of het mogelijk was voor ieder lid een plaatsvervanger te benoemen. In de statuten der stichting is hierover niets ver meld, zodat de mogelijkheid hiervoor niet aanwezig is. Voor de wijze waarop het jaarverslag, verlucht met foto's van de in uitvoering zijnde wer ken, aantrekkelijk was gemaakt, maakte de voorzitter, de heer G. H. E. M. van Waes, een com pliment aan de samensteller. Uit dit verslag memoreren wij, dat in de 2e helft van 1963 een aanvang werd gemaakt met de uitvoering van de werken genoemd in de z.g. voorbestek ken. Met het maken van de zin- kerput kon een aanvang worden gemaakt. De bouwput werd uit gezet en de bronneririg geplaatst. Het inlaatwerk kwam reeds ge deeltelijk gereed. De firma Visser Smit, be last met de uitvoering van „het grote werk", startte in het ver slagjaar en wel met de bouw van het gemaal II (Sluiskil) en gemaal I (Sas van Gent). De raming der totale uitgaven tot en met 1966 bedraagt voor de uitvoering der diverse werken 9.500.000,—. Na de vergadering bracht het gezelschap een bezoek aan de in uitvoering zijnde werken. Hoog bezoek. Nu het zomer- en vakantiesei zoen nadert, blijken de in uitvoe ring zijnde kanaalwerken en de spectaculaire ontwikkeling van Terneuzen een gerede aanleiding te vormen voor een excursie naar Zeeuws-Vlaanderen. Zo'n uitstap je wordt ook reeds in de pro gramma's der Nederlandse en Belgische reisverenigingen en reisbureaux opgenomen. Donderdagmiddag brachten leerlingen van de landbouwschool te Zierikzee onder leiding van de leerkrachten een bezoek aan Ter neuzen en natuurlijk ook aan de watertoren. Verder vond die mid dag het reeds in ons vorig num mer vermelde bezoek van het ge meentebestuur van Vogelwaarde plaats, terwijl later een groot ge zelschap arriveerde, dat deelnam aan een door de afdeling Leeu warden van de Nederlandse Reis- 'Vêrenigin1^1 georganiseerd bezoek .Zeeland. Nadat donderdag- "morgen 'de badplaats Cadzand was bezocht en des middags de reis was voortgezet naar Terneu zen, verbonden ook zij daaraan een bezoek aan de watertoren, waar de dames en heren uit het hoge noorden ondanks de opko mende mist genoten van het uit zicht op de stad en de Schelde. Eén der bezoekers bracht zijn ge voelens tot uiting met de woor den: „Welk een unieke attractie heeft Terneuzen!" Wij menen dat de toeristische mogelijkheden lang niet worden uitgebuit. Er liggen naar onze mening nog vele ongebruikte kansen. Voor de plaatselijke V.V.V. moet het een prettige ge dachte zijn te weten dat er in ons nieuwe Terneuzen een dank baar terrein braak ligt. Het 10-jarig bestaan van de Bejaardensociëteit feestelijk gevierd. Met drie luxe bussen, waarin 156 opgewekte ouden van dagen, vele helpsters en de voorzitster mevr. Dikötter in hun midden, werd donderdag gestart voor een feestelijk uitstapje naar het prachtig gelegen kasteel Bou- vigne bij Breda, waarna nog een bezoek aan de Tilburgse dieren tuin op het programma stond. De mist riep de bussen bij Perk- polder een halt toe. Ze maakten echter rechtsomkeert en tuften via Antwerpen naar Breda, tot grote vreugde van de oudjes, want velen van hen hadden nog nooit de Scheldetunnnel gezien. Fris en monter kwam het ge zelschap in 't magnifieke rustige park van Bouvigne aan. In een der gebouwen bij het kasteel wachtte reeds de dampende kof fie. Iedereen genoot nog een uur tje van een heerlijke wandeling en een rustig zitje in deze prach tige natuur. Tijdens het gemeenschappelijk middagmaal werden enkele dames-helpsters, die reeds van af de oprichting hun krachten en toewijding aan dit dankbare en sociale werk hebben ver leend, verrast met een ge- schenk] 0^ Op haar beurt kreeg mevrouw Dikötter een bloemstuk aange boden. De bejaarden zorgen nog voor een blijvend aandenken voor het vele werk dat de voor zitster mét liefde reeds 10 jaar lang heeft verzet. Hierna ging de reis naar het dierenpark in Tilburg, waar het gezelschap zich een paar uur lang kon amuseren met een wandeling door het park, 'n zitje met een babbeltje en verversing, de speeltuin en niet te vergeten de lachspiegels. Wat hadden de oudjes een pret om de malle caricaturen van zichzelf. Alsof ze thuis waren in hun eigen „soos" kwamen nu de kaarten op tafel en werd er geducht ge speeld. gezongen. Het zonnetje scheen en daarom ging het nu via Perkpolder huiswaarts. Een beetje moe, maar erg dankbaar arriveerden de oudjes gezond en wel weer in Terneuzen. Een mooiere afsluiting van het sei zoen der sociëteit was voor hen niet denkbaar geweest. Kop van voorwereldlijk dier gevonden. Bij graafwerkzaamheden in de geweldige bouwput voor de nieuwe zeesluis bracht een drag line vrijdagmorgen omstreeks 11 uur de kop van een voorwereld lijk dier aan de oppervlakte. De kop werd voorlopig in één der kantoorlokalen van de N.V. Icust gedeponeerd in afwachting van een nader onderzoek door deskundigen. Hoewel de kop ernstig bescha digd was, wijst alles er op dat men hier te doen heeft met de bovenschedel van een mammoet. Aanrijding. Gistermorgen te half acht reed de heer J. B., wonende te Drie wegen, met een met paard be spannen wagen over de Oude- landseweg in de richting Spui, terwijl hem achterop reed een auto, bestuurd door de heer J. de F., wonende te Sluis. Op het moment, dat deze de vóór hem rijdende wagen wilde voorbijrijden, bemerkte de heer De F. de nadering van enige tegenliggers, waarop hij zijn auto afremde, doch daarbij iets te vlug naar rechts zwenkte, ten gevolge waarvan zijn auto met de voorzijde tegen de achterzijde van de wagen terechtkwam. Beide voertuigen werden hier door zwaar beschadigd. Jeugdverkeersexamen De rijkspolitie te Ereskens heeft de jeugdverkeersexamens van de leerlingen der lagere scholen afgenomen. De uitslag is: Openbare school: A. Albrektse, L. Kosten, J. Marijs, S. de Jonge, K. Neele, S. v. d. Velde, W. de Meester, H. Brand, S. v. d. Velde, Th. de Dunnen. S. v. d. Briecke, J. Fenijn, F. Keymel, H. Roos, H. Schut, S. Brugge, B. v. d. Wege, T. Haartsen, H. Kotvis, W. Keymel, C. v. d. Kreeke, M. Cam- bier, L. van Velzen, D. Bonnewei, H. Hoefnagel, G. Leurgans, H. Reymoet, J. Carels, Ch/'Bonde- wel, E. van Mulhem, C. Salomé, N. Ossew aarde. Afgewezen 2. School' met de Bijbel: S. Ver- poorte, K. van Oostenbrugge, P. Kolijn, P. Erasmus, F. Verplan- ke, K. v. d. Velde, W. Praas, D. Flikweert, L. Geluk, J. Flikweert, P. de Jonge, G. S. Streefkerk, A. Verduyn, G. Bakker, N. Kouse maker, I. Flikweert, G. Pessise- ron, J. Basting, M. de Baart, J. Fenijn, J. Donze, N. Verduyn, J. Lucieer. Afgewezen 1. R. K.schoolP. Adam, E. Obrie, L. Synesael, R. Pycke, E. Car- don. Afgewezen geen. Gemeenteraad voert bespre kingen. De gemeenteraad van Sluis gaat dinsdagavond naar Heille en heeft daar een bespreking over enige urgente zaken in deze ge- isoleerde dorpsgemeenschap. Zo komen ter sprake de toestand van de weg SluisHeille, het aanbrengen van enige lichtpun ten, asfaltering van het Ezel straatje, de eventuele uitgave van een gemeentekrantje en de grensoverschrijding bij Middel burg in Vlaanderen. Vooral dit laatste weegt zwaar in Heille. Economisch en cultureel is men in veel zaken op Middelburg aan gewezen. Het kerkbezoek des zondags is er frequent en de grens mag niet anders dan te voet overschreden worden. Men wil besprekingen op internatio naal niveau om aan deze toestand een eind te maken. „Flandria" voor de radio. Hedenmiddag komt het Zeeuws-Vlaams accordeonorkest Flandria" in het programma Musicerende diletanten" via de K.R.O. om 13.18 uur voor de radio. Dit zal de 21e maal zijn '(Adv.) HOW MANY LOOKS CAN YQU MAKE WITH He originele Amerikaanse teenagerkleding NOyiTA TERNEUZEN Axelsesfraat 68 dat dit bekende gezelschap voor de radio optreedt. Het program ma luidt: 1. Granda, 2. Der Bet- telstudent, 3. Guacuta, 4. Pale- Ale, 5. Spaanse mars. Wit-Gele Kruis in finnciële moeilijkheden. In een donderdagavond gehou den vergadering van de vereni ging het „Wit-Gele Kruis" in het jeugdgebouw wees de voor zitter de heer J. Ch. Cornelis op het tekort van ƒ1100 dat op de balans staat. Een ingrijpende contributieverhoging is dan ook dringend nodig, aldus de voor zitter. Het bestuur kwam met een nieuwe contributieschaal met een minimumcontributie van 10. De verdere klassen zijn ƒ15, ƒ20,, ƒ25, en 30. Daar ook de vergadering geen andere uitweg zag, werd het voorstel aangenomen met de be merking dat alleenstaanden die deze contributie niet kunnen be talen, met het bestuur overleg kunnen plegen. Uit de rekening en verant woording van de penningmeester bleek dat de inkomsten 17667,40 bedroegen en de uitgaven 18263,68. De aftredende bestuursleden H. Wijffels en G. Doens werden herkozen. Uit het jaarverslag van de zus ter bleek dat door haar 1301 be zoeken werden afgelegd. Verder verleende zij haar medewerking op het zuigelingen- en kleuter consultatiebureau. Verder wees de voorzitter er op dat zij actief haar medewerking verleent bij het E.H.B.O.-werk waarvoor hij haar lof toezwaaide. Concert „De Volharding". Bij gunstig weer zal de mu ziekvereniging „De Volharding" hedenavond om half acht een concert geven op de muziek- kiosk te Zaamslag onder Jeiding van de directeur de heer J. Meijers. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: I. Washingtonpost, mars van Soussa; 2. Een Nacht op de Kale Berg, Moussorgsky; 3. Carnaval, ouverture van Sup- pé; Klarinetten Polka, J. Wichers; Der Student-Prins, S. Rom berg; Mars der Medici, J. Wichers; De Kalief van Bagdad, Boïel- dien; Punjaub, mars, Payne. Voor elke 20e oplossing van een prijsvraag was een extra- prijs beschikbaar en iedere be zoekster kreeg een surprise. Het was een goede avond, waarop de organiserende instan ties met voldoening kunnen terugzien. Oudercommissie lagere school. In de oudercommissie der openbare school te Zuidzande, die dezer dagen in het schoolgebouw vergaderde, werd in de vacature van mevr. G. Deesvan Hoeve voorzien door de benoeming van mevr. A. de Doelder—Haartsen. In de vacature van mevr. J. Casteleijnvan de Voorde werd voorzien door benoeming van mevr. S. KoolsLuteijn. Besloten werd de schoolreizen dit jaar te houden voor de hoog ste klassen naar het Euro-strand bij Eindhoven, terwijl de laagste klassen een bezoek zullen bren gen aan de dierentuin in Ant werpen. „TREKDUWTREIN" RIJDT VOOR 'T EERST IN NEDERLAND Zondag, bij het ingaan van de nieuwe dienstregeling, gaat er tussen Enschedé en de Duitse grens een bijzondere trein rijden, namelijk de z.g. „trekduwtrein". Het bijzondere van dit exemplaar is dat de trein die maar door één locomotief wordt getrokken, in twee riohtingen kan rijden zon der eerst te worden omgeran- geerd. Bij dit systeem neemt de ma chinist in de achtercabine plaats en bestuurt hij van daaruit .'de trein. m Het Nederlandse publiek zal^gr' aan moeten wennen, dat de trein dus een andere kant kan uitrij den dan in welke richting de lo comotief staat. Niet alleen op de stations is dit van belang, maar HET NIEUWE COMPLEX VAN DE C. O. V. O. OP DE SASSING Op donderdag 4 juni a.s. zal op de Sassing een gebeurtenis plaats vinden, die voor de land bouwende bevolking van Oost Zeeuws-Vlaanderen van grote betekenis is. Dan zal mr. A. C, in het bijzonder bij niet-beveiligde I F. Hendrikse, directeur van de Het Nederlands Zuivelbureau organiseerde een gezellige avond In samenwerking met de af deling Terneuzen van de Bond van Plattelandsvrouwen organi seerde „Het Nederlands Zuivel bureau" uit Rijswijk donderdag avond in het jeugdgebouw „De Poort" een gezellige en leerzame bijeenkomst, waarvoor ook tal van vrouwenverenigingen te Zaamslag een uitnodiging had den ontvangen. De grote zaal was dan ook geheel bezet. De presidente mevr. Diele- manvan Tatenhove sprak er haar voldoening over uit dat de dames in zo groten getale aan wezig waren, waardoor het nut van zo'n bijeenkomst duidelijk tot uiting kwam. Fraaie dia's, waarbij toelich ting werd gegeven, gaven een beeld van de fabricage en het gebruik van melk, boter en kaas. Na een leuk tekenflimpje volgde de pauze, die nuttig be steed werd. Er was koffie met diverse versnaperingen, terwijl de dames ook een glas gemeng de drank (stroop, yoghurt en vanille) mochten proeven, die voor velen een verrassing bete kende in smaak en samenstel ling. Ook de verschillende kaas soorten vonden gretig ftrek. De avond werd verder gevuld met dia's en een speelfilm. a overwegen, waar men er reke ning mee moet houden dat de trein wanneer men de achterkant ziet, heel goed kan naderen! Het is de eerste keer dat men in Nederland dit systeem toepast, al gebeurt het dan met een Duit se trein. In het buitenland werkt men wel meer met de „trekduw trein". Tussen Enschedé en Munster rijden voorlopig elke dag (behalve zondags) twee van dergelijke treinen. 31.000 gulden (op Drentse vuilnisbelt gevonden) zoeken eigenaar Bij de verwerking van 't straat- en huisvuil heeft het personeel van de vuilafvoermaatschappij (V. A. M.) te Wijster in Dren te op één van de sorteerban- den een bedrag van 31.000 gul den aan papiergeld uit het vuil te voorschijn gehaald. Het is moeilijk na te gaan waar het geld vandaan komt. Men heeft het vermoeden dat het afkom stig is uit het vuiltransport uit Den Haag. Bij de Haagse politie is echter nog geen aangifte gedaan van vermissing van dit bedrag. nationale coöperatieve aan- en verkoopvereniging voor land- en tuinbouw „CEBECO" te Rotter dam, de officiële opening ver richten van een in opdracht van de COVO gebouwde laagbouw- silo, kunstmestloods en zaaizaad magazijn. Voor de COVO, de naam waar onder de coöperatieve aan- en verkoopvereniging „Oost Zeeuws. Vlaanderen" sinds kort naar bui ten optreedt, betekent deze be- drijfsuitbreiding tevens een be- drijfsconcentratie. De drie ge bouwen zijn n.l. gegroepeerd rond de in 1956 overgenomen hoog- bouwsilo en de drie jaar later gereedgekomen laagbouwsilo. Tot nu toe oefende de vereniging, die in 1963 een geldomzet haalde van ruim 6% miljoen gulden, haar bedrijf uit op verschillende plaatsen. De sterke bemoeiing, dié de COVO heeft met de opslag en bewerking van granen en peulvruchten, maakte een be- drijfsconeentratie noodzakelijk. DRIE DELEN De nieuwbouw in Axel-Sas sing, die is ontworpen door de technische dienst van CEBECO, (Adv.) 6 van de 9 modellen hebben 'n echte diepvries voor weken of maandenlang bewaren. super-comfort voor populaire prijzen. FRIMATIC reeds vanaf MAXIMALE GEZINSBERGING OP MINIMUM GRONDVLAK Vraag kleurencatalogus, tevens voorlichtings brochure bij: ORANJESTRAAT-ZEESTRAAT AXEL 63. De aap taterde ondeugend. Graaf Alwyn keek strak naar de oude wijsgeer die zich over hem heen boog. „Wat wilt ge zeggen?" vroeg hij verstikt. „Welke belofte heeft mijn dochter u gedaan ten einde mijn genezing te verkrij gen?" „Ge kunt slechts herstellen in dien uw dochter toestemt om de echtgenote te worden van een ze kere man, Morghan genaamd. Dat heb ik in de sterren gelezen. Uw dochter, verlangend u weer beter te zien, heeft reeds toegestemd. Ais gij haar beslissing bevestigt, zijn alle tekenen gunstig Gahmoir kon zijn zin niet afma ken, want Aram wierp zich als een papter op hem. „Schelm!" brulde hij met rauwe stem van woede. „Wie heeft dit vervloekte plan ingegeven?! Welke kwade geest heeft u er toe gedreven? Spreek! Beken dat ge samenzweert met die ellendige Morghan. Ongetwij feld heeft die nietsnut u omge kocht om ons te dwingen met uw armzalige tovenarij om toe te stemmen in dit huwelijk! Spreek!" Maar Silvia was reeds naar voren gesprongen en ze duwde hem smekend weg: „Aram", riep zij tegen hem, „het dient nergens toe om u op te winden," zei ze zachtjes. „Ik heb mijn toestem ming gegeven! Dit is de enige ma nier om mijn vader weer gezond te maken!" onderscheidt zich in drie delen: laagbouwsilo, kunstmestloods en zaaizaadmagazijn. De zojuist voltooide laagbouw silo is voor de COVO een be langrijk instrument om de was sende stroom granen te kunnen ontvangen, bewerken en opslaan. Aanvankelijk beschikte de ver eniging in Axel-Sassing alleen over de in 1956 van de N.V. Graansilo overgenomen hoog- bouwsilo, die een opslagcapaci teit heeft van 2.000 ton. In 1959 kwam een laagbouw silo gereed. Deze van schuine, zelflossende vloeren voorziene silo (opslagcapaciteit 2.800 ton) was de eerste laagbouwsilo in Nederland. De nieuwe silo, even eens in laagbouw uitgevoerd, kan 3.200 ton produkt bevatten. In tegenstelling tot de eerste laag bouw is de nieuwe silo met vlak ke vloeren uitgerust. Het vullen en legen van de tien cellen, elk met een inhoud van 320 ton, vindt plaats met een door CEBE CO ontwikkeld schraper-systeem. De drie silo's, totale opslag capaciteit voor gestort produkt van 8.000 ton, vormen een snel heid die snel en doelmatig1 wer ken mogelijk maken. Elke silo heeft een stortput, waarin het per landbouwwagen los aange voerde graan in enkele minuten tijds kan worden gelost. LOODS VAN 60 BIJ 25 METER De totale ontvangstcapaciteit van graan bedraagt 110 ton per uur. Na ontvangst wordt het graan voorgereinigd en tijdelijk in beide laagbouwsilo's bewaard, om direct daarna in de hoog- bouwsilo te worden bewerkt. In de laagbouwsilo's zijn uitgebreide voorzieningen getroffen, om het graan te kunnen conditioneren. Na de bewerking in de hoog bouw komt het produkt weer in de beide laagbouwsilo's terug, om daar te wachten op het mo ment, waarop het ten behoeve van de leden tegen zo gunstig mogelijke voorwaarden kan wor den verkocht. De kunstmestloods, die 60 bij 25 meter groot is, biedt ruimte aan grote partijen losse en ge zakte kunstmest. Deze loods, die wordt gedragen door houten spanten, dit in verband met een mogelijke zuur-aantastlng van metaal, is niet voorzien van drukvaste wanden. Dit betekent dat de losse (enkelvoudige) kunstmest wordt opgeslagen bin nen „muren" van gezakte mest stoffen. Rekening gehouden is met de mogelijkheid de kunst mestloods tevens voor de opslag van graan te bestemmen. Daar toe is een verbinding met de nieuwe laagbouwsilo gemaakt. Behalve bij granen is de laatste jaren ook bij peulvruchten en zaaigranen en sterke ontwikke ling gaande. UP TQ DATE Deze heeft gediend tot uit gangspunt bjj het ontwerp van het derde nieuwbouwelement van de COVO, het zaaizaadmaga zijn. Ook peulvruchten en zaai zaden worden overwegend los aangevoerd. Daarom is ook voor deze produkten een stortput (cap. 20 ton per uur) gebouwd. Voor de opslag maakt de OOVO gebruik van 1.200 kisten met gaasbodems. Deze kisten worden door vorkheftrucks verplaatst en gestapeld. In dit nieuwe maga zijn, dat een vloeroppervlak heeft van ruim 2.200 m2, wordt het produkt volgens een langzame, kiembeschadiging voorkomende, methode gedroogd. Er zijn twee zaaizaadlijnen, die er voor zorgen, dat elke aan gevoerde partij de noodzakelijke bewerkingen ondergaat. Met deze gebouwenuitbreiding be schikt de 35 jaar oude COVO thans over een bedrijf, dat alles zins up to date genoemd mag worden. De technische vooruit gang in de agrarische sector maakt de aanwezigheid van een modern bedrijf van grote capa citeit noodzakelijk. De landbouw-' verenigingen zullen bij voortdu ring het oog op de toekomst ge richt dienen te houden. De COVO doet dat. Na al eerder zichzelf de beschikking te hebben gege ven over een opslagruimte in de Axelse buurtschap Magrette (het vroegere C. B. T. B.-bedrijf), over een aardappelkoelhuis in Ter neuzen en nu over het grote be- drijfscomplex in Axel-Sassing, zijn stappen gezet om ook in Walsoorden mogelijkheden voor het verenigingsbedrijf te schep pen. Een ander plan, dat in de nabije toekomst verwezenlijkt zal worden, is de verplaatsing van het in de Nieuwstraat in Terneuzen gevestigde kantoor naar Axel-Sassing. Al deze ontwikkeling geven reden de opennig van de nieuwe gebouwen donderdag 4 juni in feestelijke sfeer te doen plaats vinden. RONDLEIDING Vrijdag werd de pers op het nieuw bedrijf rondgeleid door de voorzitter, de heer Jac. Dieleman van Spui, en de directeur, de heer J. J. Heijgelaar uit Terneuzen. In restaurant „Zomerlust" te Axel gaf de heer Heijgelaar later een uitvoerige uiteenzetting. Op 4 juni zijn de leden met vele genodigden de gasten der vereni ging. Het wordt met recht een feestdag. Er is alle reden voor, want het bestuur en de leden en de bedrijfsleiding kunnen trots zijn op deze succesvolle ontwik keling van de COVO I POLITIERECHTER MIDDELBURG. TE Een week celstraf voor voetbalmaniak. In St. Jansteen is er het afge lopen seizoen tijdens en na voet balwedstrijden nogal eens wat te doen geweest. Twee scheids rechters werden er in een maand tijds door heethoofden mishan deld. Een dezer gevallen vond deze week een nasleep voor de politierechter in Middelburg. Een zekere F. M. V. had midden februari na de wedstrijd Steen Sluiskil de Axelse scheidsrech ter R. zodanig geschopt dat deze een paar weken in de ziektewet viel. V. kreeg hiervoor van de of ficier van justitie, mr. Andreae, én van de politierechter mr. Sie- perda heel wat te horen. Het ging alle perken te buiten, von den de beide heren terecht. Naast de schorsing van de zijde van de K.N.V.B. achtte de offi cier een flinke boete op zijn plaats. Hij eiste 100 of 20 dagen. Mr. Sieperda ging echter nog verder en veroordeelde de niet verschenen V tot een week cel straf. Vier weken. Zekere L. B. N. te Oostburg was nabij Hoek uit de bocht ge vlogen. Hoewel hij het ontkende, verkeerde hij in „kennelijke staat". De officier eiste drie weken en een jaar ontzegging. Ook hier legde de politierechter een zwaar vonnis op. Hij ver oordeelde N. tot vier weken, waarvan drie voorwaardelijk, benevens drie jaar proeftijd en een jaar ontzegging. Hetzelfde. R. G. de B. uit Hulst had in april te Hontenisse „onder in vloed" een auto bestuurd. Al leen door stom geluk waren er geen ongelukken gebeurd. Ook de raadsman, mr. Tichelman, moest toegeven dat zijn cliënt 'eigenaardige schuivers had ge maakt. Hij vroeg clementie met de moeilijkheden in het privé- leven van De B. als uitgangs punt. De officier eiste een maand en een jaar ontzegging. Mr. Sie perda legde De B. twee weken op, benevens een jaar ontzeg ging, waarvan acht maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3