PROVINCIAAL NIEUWS mrisko-,M't Steekpartij in Rotterdam TURKS-CYPRISCHE LEIDER OVER DOOD VAN V. MILITAIR Zondagdiensten DE EIERPRIJZEN DALEN PREMIEVERHOGING ZIEKTEKOSTENVERZEKERING 15 meer per 1 augustus Doem der verdenking BINNENLANDS NIEHNS MET ULTRA-WASWERKING Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 22 mei 1964 Dijkgraaf benoemd Bij K. B. is benoemd met in gang van 2 september 1964 tot dijkgraaf van de Anna-Maria- polder: de heer J. P. van Wingen te Rilland-Bath. Terneuzen Axel Oud-Vlissinger overste Franciscanen- Kapucsjnen NIEUWE FERRYDIENST ENGELAND- VASTELAND Boschkapelle Vogelwaarde De verf met flexabiliteif 'extra speling voorde doe-het-zelver BRITS-GUYANA DE INSTORTING VAN EEN PLAFOND IN ROTTERDAMSE KLEUTERSCHOOL De V. N.-lezing De Amerikaanse hulp aan Zuid-Vietnam C.N.V. teleurgesteld over stijging prijspeil REHABILITATIES IN DE SOWJET-UNIE BEROEMDE SPAANSE MATADOR ERNSTIG GEWOND Geslaagd Bij het te Arnhem gehouden P.B.N.A.-examen adspirant-bouw- kundig tekenaar slaagde onze stadgenoot de heer W, Barentsen. Gemeenteraad. De gemeentraad van Terneu zen komt in openbare vergade ring bijeen op donderdag 28 mei 1964 te 19.30 uur. Agenda: 1. vaststelling van de notulen van de vergadering van 23 april 1964; 2. ingekomen stukken; 3. voorstel van B. en W. tot het verlenen van eervol ontslag op zijn verzoek aan de heer H. W. Hechemer als onderwijzer aan de Zuidlandschool, met in gang van een nader te bepalen datum; 4. idem inzake ontbinding van pachtovereenkomsten ten aan zien van gronden, gelegen in de Katspolder; 5. idem tot verkoop van grond, gelegen in het exploitatieplan „Zuidpolder" aan: a. P. A. van de Heuvel; b. P. J. van Vliet; 6. idem tot wijziging van het raadsbesluit van 27 februari 1964 tot verkoop van grond aan de woningbouwvereniging „Werk- mansbelang"; 7. idem inzake het aangaan van een overeenkomst met de centrale dienst voor Bouw- en Woningtoezicht in Oost Zeeuws- Vlaanderen ten aanzien van de financiële gevolgen van de uit treding van de gemeente Terneu zen uit deze dienst; 8. idem tot wijziging van het raadsbesluit van 20 april 1961, waarbij aan de Stichting Protes tantse Bejaardenzorg garantie is verleend; 9. idem tot vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de raadsvergaderingen en van een nieuwe verordening betref fende de vaste raadscommissies; 10. idem tot instelling van een commissie van advies ingevolge de algemene bijstandswet; 11. idem tot verlening van medewerking ex artikel 72 van de lager onderwijswet 1920 aan het bestuur van de R. K. meis jesschool; 12. idem tot verlening van me dewerking ex artikel 72 van de lageronderwijswet 1920 aan het bestuur van de St. Willebrord- school; 13. idem tot het verlenen van een voorschot over 1964 op de gemeentelijke vergoeding we gens vakonderwijs aan de bestu ren van de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs; 14. idem tot het aangaan van een vaste geldlening en tot vast stelling van de kasgeldlimiet voor het derde kwartaal 1964; 15. idem tot wijziging van de bezoldigingsverordening Jublleumultvoering in de Gereformeerde kerk 1914 —1964. Morgenavond 23 mei geeft de gemengde zangvereniging „Asaf" een gouden-jubileumuitvoering in de Gereformeerde kerk aan de Kerkdreef. De toegang voor deze waarlijk grote gebeurtenis De Nederlandse pater Clemen- tinus uit Viissingen is in Rome door 120 afgevaardigden van de paters-Kapucijnen uit de gehele wereld gekozen tot ge neraal-(algemeen)-overste van deze orde. De 55-jarige geeste lijke is benoemd voor een periode van zes jaar. Hij volgt de Amerikaanse pater Clement uit Milwaukee op, die de orde de afgelopen zes jaar heeft geleid, daarin bijgestaan door zes assistenten, onder wie de nu benoemde pater Clementi- nus. De paters-Kapucijnen vormen met hun 16.000 leden de tweede afdeling van de Franciscaner orde. Zij zijn gekleed in een bruin habijt met lange puntige koorkap. De andere afdelingen zijn de minderbroeders-Fran ciscanen (meer dan 27.000 leden) en de minderbroeders conventuelen (ongeveer 4700 leden) Er zijn momenteel onderhan delingen gaande, die reeds in een vergevorderd stadium zijn om te komen tot een Engels-Neder lands-Duits consortium met het doel een (tweede) ferrydienst voor auto's te creëren tussen Engeland en het vasteland van Europa. Aan dit consortium zul len meedoen General Steam (Engeland), de rederij Richard Adler (Duitsland) en de n. v. Phs van Ommeren (Nederland). De twee ferryboten, die de -veerdienst moeten onderhouden, zullen waarschijnlijk in Duits land worden gebouwd. is vrij. Ter dekking van de kos ten zal echter een kollekte wor den gehouden, waarvoor het be stuur een beroep doet op de vedeji die dit unieke evenement zullen bijwonen. Medewerking wordt verleend door mevr. Risseeuw als sopraan soliste en de heer Hamelink die de orgelpartij voor zijn rekening neemt. Het geheel staat onder leiding van de heer P. C. Brak man. Het programma vermeldt o.m. het prachtige werkje van Men delssohnBartholdy voor so praansoliste, koor en orgel „Hör mein Bitten". Verder staan er op het programma het bekende werk voor orgel en koor van Bach „Jesus bleibet meine Freu- de", psa^ 122 in een bewerking van de bekende 17e eeuwse Ne derlandse componist J. Pzn. Sweelinck en een tweetal natuur- liederen van Joh. Brahms. Natuurlijk ontbreekt de Veerse componist Valerius ook niet op het programma met een bewer king van Jos Vranken in „Zijt nu verblijd"; een lied dat de her innering aan de slag bij Heiliger- lee in 1568 levendig houdt en verder in een bewerking van R. Beintema „Die vast'lyek op den Heer stelt zijn vertrouwen neer". In dit lied' wordt de verovering van 22 Spaanse schepen door de Watergeuzen bij fort Ramme- kens in 1572 bezongen. Voorts ligt het in de bedoeling, dat het programma zal worden afgewisseld met samenzang. Ronde van Boschkapelle Drie en tachtig amateurs en acht adspiranten komen zondag middag om drie uur aan de start voor de ronde van Boschkapelle. Voor deze wielerkoers, georga niseerd door het plaatselijk wie- Iercomité, hebben renners van formaat ingeschreven, o.m. de winnaar van vorig jaar Manus Brinkman en de clubkampioen van „Theo Middelkamp", Wim de Wilde. Knapen als Jac. van der Kloot, C. Paymans, W. Hee- ren, P. Barendregt, W. Prinsen en Tony Barten zullen wel voor het nodige vuurwerk zorgen. Ook de streekrenners Theo van Poecke en L. de Blok komen aan de start. De wedstrijd vangt aan om drie uur. Het parcours voert over de Bossestraat, School straat, Provincialeweg en Drie Gezustersdijk, een afstand van 5 km die 22 keer onder de wiel tjes door moet. De adspiranten rijden over een afstand van 25 km. Wordt V.V. Vogelwaarde vierde-klasser? Op zondag 24 mei kan de voet balvereniging „Vogelwaarde" na de 51 overwinning in de eerste promotiewedstrijd tegen Hansweertse Boys al met één been in de 4e klasse K.N.V.B. de kroon zetten op een succes vol seizoen. Op die dag wordt de return gespeeld, die reeds bij een gelijkspel voor Vogelwaarde het beoogde resultaat oplevert. Ge zien de krachtsverhouding in de eerste wedstrijd en de wilskracht van de Vogelwaarde-jongens kennende, mag aangenomen wor den, dat het bereiken van de 4e klasse met een overwinning ge vierd zal worden. De vraag of het lukken zal, houdt heel sport- minnend Boschkapelle en om geving bezig. Een leger van sup porters zal het elftal zondag de nodige morele steun geven. Het zijn niet alleen de chauvinisten in Boschkapelle, die er moed op hebben, maar de huid van de beer wordt toch pas zondag ver kocht. En die huid van de Hans weertse beer kan taai zijn. Daar om: Vogelwaarde let op uw zaak! Excursie gemeenteraad. De gemeenteraad van Voge1- waarde maakt op donderdag 28 mei een excursie naar Terneu zen. In de voormiddag bezoekt het gezelschap de kanaalwerken en het spaarbekken van de wa terleidingmaatschappij in de Braakman. In de namiddag is de raad de gast van het gemeente bestuur van Terneuzen. Onder leiding van B. en W. wordt een rondrit gemaakt door de stad, waarna een ontvangst volgt ten gemeentehuize. Collecte SAKOR. De collecte ten bate van „Sakor" (samenwerkende kinder. beschermingsorganisaties bracht in deze gemeente een be drag op van ƒ507,47. Bij een steekpartij in een wo ning aan de Hilledijk in Rotter dam-Zuid heeft de 29-jarige schoonmaker C. M. S. zijn vijf jaar jongere vrouw Geertruida de B. met een stiletto zeer ernstige verwondingen toegebracht in hoofd en borst. De vrouw werd in gevaarlijke toestand naar het Dijkzigtziekc-n- huis overgebracht. Na een opera tieve ingreep lijkt het levensge vaar te zijn geweken. De dader is reeds door de recherche gearres teerd. Het drama speelde zich af in het huis van de ouders van de vrouw. Deze woonde daar al ge ruime tijd, nadat zij van haar man (onofficieel) was geschei den. De huwelijksmoeilijkheden waren ontstaan, nadat de man ontdekt meende te hebben dat zijn vrouw een verhouding had met een andere man. Het echtpaar had elkaar lange tijd niet gezien, totdat de man gis teravond het huis van z'n schoon ouders binnendrong, naar later bleek met de bedoeling wraak te nemen op zijn vrouw. In de woonkamer trof hij inder daad zijn echtgenote aan. Na een een stiletto en bracht daarmee Geertruida de Bruijn een aantal messteken toe. Onmiddellijk daarop nam S. de benen. De moe der van het slachtoffer was ech ter getuige geweest van alles wat zich in haar woning had afge speeld. Zij was het dan ook, die de politie waarschuwde en een volledig signalement verstrekte van de dader. Kort daarna werd S. in de Pretorialaan gearresteerd en overgebracht naar het bureau Nassaukade. Later werd hij naar het recherchebureau Sandelingen plein vervoerd, waar hem een eerste verhoor werd afgenomen. Opstandelingen hebben woens dag in het gebied „klein Cyprus" in Brits-Guyana een trein tot stoppen gedwongen en de reizi gers met messen aangevallen. Van officiële zijde wordt mee gedeeld dat meer dan 20 per sonen werden gewond. Vier ge- kleurden zijn in zorgwekkende toestand in een ziekenhuis opge nomen. Woensdag werden in verschei dene delen van het land 29 wo ningen in brand gestoken en to- korte woordenwisseling trok hij taal vernield. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Axelse, straat 27, tel. 2445. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Zuster J. KolijnBurger, Van Steenber genlaan 68, tel. 3360. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Schiltman, Nieuw- straat 36, tel. 777. DIERENARTSEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 108 te Zaam slag, tel. 01153-366. Op de Barneveldse eiermarkt waar gisteren de grote eieren voor gemiddeld 8,35 gulden per honderd stuks verkocht werden, is de crisissfeer teruggekeerd. Leek na de tijdelijke sluiting van de Duitse grens voor eieren het ergste voorbij, thans gaande pluimveehouders daaraan twijfe len. Deden de grote eieren op 26 maart nog gemiddeld 14 gul den, sedertdien is het berg afwaarts gegaan met 13,30; ƒ11,60; ƒ11,40; ƒ10,35; ƒ9,30 tot gisteren ƒ8,35. In plaats van beter wordt het telkens slechter, verzuchten de pluimveehouders, die langzamer hand niet meer weten waar ze aan toe zijn. De kleine eieren bleven er met 47,50 per hon derd stuks (40 tot 57 gram) ver onder. De kiloprijs van de grote eie ren bedroeg 1,35 wat neerkomt op zestien eieren van 62 gram voor dit bedrag. Van de zijde van bouw- en wo ningtoezicht in Rotterdam ver nemen wij dat de schade ont staan door het instorten van een plafond in de openbare kleuter school aan de Socratesstraat in de Maasstad nogal meevalt. De herstelwerkzaamheden blij ven beperkt tot het aanbrengen van een nieuw plafond. Men hoopt hiermee nog deze week gereed te zijn. In nog twee an dere scholen van deze serie is het nodig gebleken extra-voor zieningen (versteviging van de bevestiging van het plafond aan de dakbeschotten) te treffen. In de andere vier bleek geen enkel gevaar voor instorting aanwezig. De steekproeven, die zijn gehou den in scholen van vorige series, toonden geen noodzaak aan hier maatregelen te nemen. Het neerschieten van een Fin se V. N.-soldaat woensdagavond was een betreurenswaardige ver gissing, zo heeft de vice-presi dent van Cyprus, de Turkse Cy prioot dr. Kutsjuk, donderdag morgen in een brief aan de V. N.- autoriteiten meegedeeld. De Finse patrouille had zich volgens hem niet voldoende als V. N.- eenheid kenbaar gemaakt, ter wijl dat toch met het oog op de duisternis en de voortdurende dreiging van een Grieks-Cypri sche aanval op de Turkse dorpen noodzakelijk is. Volgens de Turks-Cyprische voorlichtingsdienst begon het in. cident, toen Turks-Cyprische dorpelingen het vuur openden op twee auto's die het dorp na derden. Zij schoten omdat Griek se Cyprioten een week tevoren het dorp onder vuur hadden ge nomen. Uit de naderende auto's werden vijf schoten afgevuurd. Daarna kwamen nog tien auto's in de richting van het dorp. Toen de voertuigen zich in twee groepen splitsten en hun lichten doofden, dachten de Turkse dorpelingen met een Griekse aanval te doen te hebben, te meer daar zij man nen naar hun stellingen zagen kruipen. Voor de zekerheid rie pen zij in het Turks en het En gels de onbekenden aan hun iden. titeit bekend te maken. Toen hier geen reactie op kwam en ook een waarschuwingsschot niet had geholpen, gaven de Turkse Cy prioten de naderenden de volle laag, aldus de lezing van de Turks-Cyprische voorlichtings dienst. In een verklaring van de V.N. werd gezegd, dat de Finnen on der vuur werden genomen, toen zij op weg waren naar een auto, die defect was geraakt bij 't es corteren van boeren die de oogst binnenhaalden. Er werden 20 schoten op hen afgevuurd, waar na de Finnen per radio om hulp vroegen. Hun commandant be gaf zich met een peloton mili tairen en twee pantserwagens voor personenvervoer naar de plaats van het incident. Toen het eerste Finse voertuig voor de tweede maal werd beschoten, vuurden de Finnen terug. Hoe wel zij schreeuwden tot de V. N.. macht te behoren, waren de Turkse Cyprioten blijven schie ten. Deze dorpelingen werden la ter ontwapend, aldus de V. N.- lezing. De Finse militairen had den 90 tot 100 kogels afgevuurd, terwijl de Turkse Cyprioten ver scheidene honderden schoten hadden gelost. De commissie van buitenland se zaken van het Amerikaanse huis van afgevaardigden heeft haar goedkeuring verleend aan een verhoging van de Ameri kaanse economische en militair# hulp aan Zuid-Vietnam met 125 miljoen dollar, zoals door presi dent Johnson was gevraagd'. Democraten en i-epublikeinen spraken zich eenstemmig voor de verhoging uit. Huis en senaat zullen het voor stel thans in behandeling nemen. Sunil Een zeer groot aantal particuliere verzekeringsmaatschappijen heef* besloten tot verhoging van de premies voor ziektekosten verzekeringen. op kostprysbasis. De verhoging bedraagt voor een gemiddeld gezin van man, vrouw en twee kinderen ongeveer 15 procent en zal voor lopende verzeke ringen ingaan na 31 juli. Dit deelt de unie van schadeverzekeraars mee. De premieverhoging wordt gepaard aan een uitbreiding van de verzekeringsdekking voor lopende verzekeringen. De kosten van verpleging wegens het lijden aan een psychische aandoening zullen na 1 augustus worden vergoed tot een maximumduur van 365 dagen oer ziektegeval. Thans bedraagt deze uitkeringsduur maximaal 180 dagen. De premieaanpassing is een gevolg van externe kostenfactoren. Tot de externe kostenstijgingen behoren verhoging van de zieken huistarieven en eeh stijging van de honoraria. Ook de bouw van nieuwe ziekenhuizen heeft invloed op de premie voor de ziekte kostenverzekering. De ziektekostenverzekeraars constateren voorts een algemene stijging van de kosten door toename van het aantal ziekenhuisopnemingen per duizend verzekerden, van het aantal specialistische consulten, van het aantal laboratoriumonderzoe kingen, röntgenfoto's e.d. Het ministerie van economische zaken is door de unie van schade verzekeraars ingelicht over de premieverhoging. Het christelijk nationaal vak verbond is teleurgesteld dat het prijspeil in Nederland, sinds december met zeven procent is gestegen. Al neemt men in aanmerking dat in deze stijging seizoenin vloeden een rol spelen, toch moet men vaststellen dat de ontwik keling zodanig is dat een nader beraad in eigen kring en met de beide andere vakcentrales nood zakelijk is, aldus het C.N.V. De vraag waar het met name om gaat, is of verdere stijgingen kunnen worden voorkomen. Het C.N.V. doet een beroep op de re gering te bevorderen dat nieuwe stijgingen achterwege blijven. Twee Armenische slachtoffers van de stalinistische onderdruk king zijn volgens de Russische pers gerehabiliteerd. Het zijn A. Chalatov, een vriend van Lenin, die in 1894 werd geboren en een hoge regeringsfunctie bekleedde. Chalatov werd in 1937 terechtge steld. door AGATHA CHRISTIE HOOFDSTUK I De schemering was( reeds ge vallen toen hij bij het* veer aan kwam. Hij had er al veel eer der kunnen zijn. Maar eerlijk gezegd had hij het zo lang mo gelijk uitgesteld. Eerst de lunch bij vrienden in Redquay; het luchtig gebab bel over koetjes en kalfjes, de uitwisseling van praatjes over wederzijdse kennissen dat al les had toch alleen maar bete kend dat hij innerlijk bevreesd was voor hetgeen hem te doen stond. Toen hadden zijn vrien den hem gevraagd te blijven theedrinken en ook dat had hij aangenomen. Doch tenslotte was dan toch het ogenblik aange broken waarop hij wist dat geen langer uitstel mogelijk was. De auto die hij besteld had stond voor. Hij had afscheid ge nomen en toen alleen nog twaalf kilometer langs de druk ke kustweg te rijden en vervol gens landinwaarts, door de fraai beplante laan, die uitkwam bij de stenen kade aan de rivier. Hier hing een grote bel, die door de chauffeur krachtig werd geluid, teneinde de veerboot van de overkant te laten komen. „Wilt u dat ik blijf wachten, meneer?" „Neen, dank je", gaf Arthur Calgary ten antwoord. „Ik heb al een wagen besteld die me over een uurtje komt halen om me naar Drymouth te brengen." De chauffeur kreeg zijn vracht prijs plus fooi. De man zei nog, terwyl hij in het duister over het water tuurde: „De veerboot komt er al aan, meneer." Na een vriendelijk „goeden avond" keerde hij zijn wagen en reed weg, de heuvel op. Arthur Calgary bleef alleen aan de wal- lekant staan. Alleen met zijn gedachten en de bange voorge voelens omtrent hetgeen hem te wachten stond. Wat was de natuur hier nog ongerept, dacht hij. Je zou je hier aan de oever van een loch in Schotland kunnen wanen, overal ver vandaan. En toch, maar enkele kilometers verder op had je de hotels, de winkels, de kroegen en het drukke ver keer van Redquay. Hij dacht, en dat niet voor de eerste maal, aan de bijzonder grote tegen stellingen die je in het Engelse landschap aantrof. Hy hoorde het zachte geplas van de riemen, toen de veer schuit langszij de kaaimuur kwam. Arthur Calgary liep de helling af en stapte in de schuit, terwijl de veerman zijn bootje met de pikhaak vasthield. Het was een oude man, die op Cal gary's verbeelding de indruk maakte dat hij met zijn schuit één onafscheidelijk geheel vorm de. Een koeltje kwam aanwaaien van de zeekant, toen hij het schuitje afduwde, ,,'t Is frisjes vanavond," merkte de veerman op. Calgary reageerde op passende wijze. Hij deelde zijn gevoelen dat het bepaald koeier was dan gisteren. Hy meende te zien of ver beeldde hij het zich? dat er een verholen nieuwsgierigheid uit 's mans ogen sprak. Hier was een vreemdeling. En nog wel nu het eigenlijke toeristensei zoen voorbij was. Bovendien, deze onbekende stak over op een zeer ongewoon uurveel te laat om te kunnen theedrinken in het huisje bij de steiger. Hij had geen bagage bij zich, dus hij kwam ook niet logeren. (Waarom, vroeg Calgary zich juist af, was hij zo laat op de dag komen aanzetten? Was dat werkelijk omdat, hij, onbewust, dit ogenblik zo lang mogelijk had uitgesteld?) Nu stak hij dan toch de Rubicon over de rivier. de rivier. en zijn gedachten gingen terug naar die andere rivier, de Theems. Hij had ernaar zitten kijken, zonder te zien. was dat gis teren pas geweest?En daar na had hij de man weer aan gekeken, die tegenover hem aan tafel had gezeten. Die bedacht zame ogen, die iets in zich had den wat hij niet dadelijk had kunnen begrijpen. Een zeker voorbehoud, iets van gedachten die niet onder woorden waren gebracht. „Ik geloof", had hij toen ge dacht, „dat zij leren nooit te laten merken wat zij eigenlijk denken." Het hele geval was ook tame lijk beangstigend, wanneer je ervoor stond. Maar hij had te doen wat hij doen moest.en zou het hele geval daarna moe ten vergeten. Er verscheen een rimpel op zijn voorhoofd, nu hij zich dat gesprek van gisteren weer te binnen bracht. Die prettige, rus tige, absoluut neutrale stem had gevraagd „Hebt u de te volgen gedragslijn definitief bepaald, dr. Calgary?" Hij had daarop heftig geant woord: „Wat kan ik anders doen? Dat begrijpt u toch? Bent u dat niet met mij eens? Het is iets waaraan ik me onmogelijk kan onttrekken." Maar hij had de blik in die gesluierde grijze ogen niet be grepen en was lichtelijk in ver warring gebracht door het ant woord. „Men behoort een zaak nu eenmaal van alle kanten te be kijken allé aspecten in zijn beschouwing te betrekken." (Wordt vervolgd.) AUTO EN NIEUWSGIERIGE TOESCHOUWER TE WATER Toen bij de Vijzelstraat in Am sterdam woensdagmiddag een niet op de handrem staande lege auto de Prinsengracht inreed, trok het optakelen door de brand weer zoals gebruikelijk veel be kijks. Zó druk met toeschouwers was het, dat één hunner van de wallekant in de gracht viel. Een bij de auto in een vlet bezig zijn de brandwacht haalde de toe schouwer uit het water en bracht hem naar de kant. RUSSISCHE WAPENS VOOR INDONESIË De Sowjet-Unie zal Indonesië dit jaar een aantal vliegtuigen en helikopters voor de bestrijding van duikboten leveren. Dit is meegedeeld door de In donesische minister van marine De vliegtuigen komen in de plaats van de Britse Gannet-toe- stellën. Engeland heeft de leve rantie van deze machines stopge zet wegens de Indonesische hou ding tegenover Maleisië. VERKEERSONGELUK Donderdagmorgen omstreeks half vijf is op de rijksweg ter hoogte van de gemeente Maas- bracht de 19-jarige mej. J. Gie- len bij een verkeersongeluk op slag gedood. Zij reed als passagiere in de auto van een 30-jarige inwoner uit Heerlen, die met zijn auto door tot nog toe onverklaarbare oorzaak tegen een boom is ge reden. De bestuurder is ernstig gewond opgenomen in het zie kenhuis te Roermond. ONGELUK IN MIJN MAURITS In het ondergronds bedrijf van staatsmijn „Maurits" in Geleen werd gistermorgen omstreeks zeven uur de 36-jarige mijnwer ker D. de Jager getroffen door stenen die uit een blaasleiding vlogen. Aan de bekomen verwon dingen is hij overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. De belangrijkste Spaanse stie renvechter, Manel Benitez, bijge naamd „El Cordobes", is bij zijn debuut in Madrid ernstig ge wond. In het gevecht met zijn eerste stier nam het dier hem op de horens, waardoor Benitez in de lies werd getroffen. De gewonde werd met spoed naar een zie- huis gebracht waar hij onmiddel lijk werd geopereerd. Naar verluidt zou „El Cordo bes" voor zijn optreden in Ma drid een recordbedrag ontvan gen. In 1961 verdiende hij al naar schatting 300.000 gulden. Pas toen hij in de arena naam had gemaakt, leerde hij lezen en schrijven. Veel van zijn geld stel de hij ter beschikking van zijn geboortedorp, waar zijn vrij gevigheid legendarisch werd. Drie jaar geleden liep Manuel Benitez in Granada bij een stie rengevecht een zware verwon ding op, die bijna een einde maak te aan zijn loopbaan. In een medisch bulletin werd de toestand van de 27-jarige stie renvechter „zeer ernstig" ge noemd.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2