Provinciaal nieuws K - I i drama 1 MAASSLUIS MORGHAN DE MAGIËR Zondagdiensten i AGENDA DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Oostburg Sas van Gent Neem geen risico...verf met IJzendijke De verf met flexabüiteitf Pagina 4 Vrijdag 15 mei 1964 Zwemclub „De Schelde" had een goed jaar. Mede dank zij de opening van het „Scheldebad" op 17 mei van het vorige jaar heeft de Terneu- zense zwem- en poloclub „De Schelde" in 1963 een uitstekend jaar gehad. Dit memoriseerde o.a. de secretaris, de heer L. Baert, gisteravond op de alge mene ledenvergadering, die on der voorzitterschap van de heer M. van Kerkvoort in hotel „Cen traal" werd gehouden. Omdat „De Schelde" nu over een zeer behoorlijke accomoda- tie beschikt, is het ledental aan merkelijk vooruitgegaan en dit had weer zijn (gunstige) terug slag op de financiële positie van de club. Dit bleek uit het jaar verslag van de penningmeester de heer J. Kools. Er zijn vele Kampioenen jonge leden en zevental zijn promotiewedstrijd won en zodoende in 1964 in de 3e klasse zal uitkomen en dat het 2e zevental automatisch pro moveerde van de kring naar de bcndscompetitie en zodoende m 1964 in de 4e klasse zal uitko men. De zwem- en waterpoloactivi- teiten passeerden uitgebreid de revue bij de behandeling van de jaarverslagen van de secretaris en de technische commissie. Bij do behandeling va:i het financiële verslag van de penningmeester bleek bleek dat 1963 zwaar ge drukt heeft op de verenigings- finaneiën vanwege een groot aantal buitenlandse wedstrijden. Matiging in dezer, zal moeten worden betracht indien geen andere inkomsten worden ver kregen. Aangezien de K.N.Z.B. de con tributies drastisch heeft ver hoogd, blijft er niets anders over dan ook de verenigingscontribu tie te verhogen. Met een kleine daaronder schuilen veelbeloven- verhoging zal men trachten aan de financiële moeilijkheden het hoofd te bieden. De heren W. F. S. Remery en E. L. de Vriend werden bij enke le kandidaatstelling herbenoemd. De voorzitter deelde mede dat het bestuur in de technische commissie heeft benoemd mej. M. Wijnacker. mej. C. Melieste en de heren P. C. Bockstael, A. Vermast en J. v. d. Berghe. De voorzitter dankte de schei dende t.e.-leden de heren W. F. S. Remery en P. de Vries. Voor al de heer P. de Vries bracht hij dank voor de vele jaren dat hij t.c.-lid is geweest. Bij de behandeling van het aanstaande seizoen was vooral waterpolocompetitie een ernstig punt van bespreking. Men eiste dal het eerste zevental op week- avonden in Tilburg, Eindhoven, Barendrecht en Schiedam zou spelen. Ook de Ronde van Sas kan in zijn huidige vorm niet gehandhaafd blijven omdat rijks waterstaat de middenkanaalarm hééft afgesloten en dichtgespo- ten. Met rijkswaterstaat zal over leg worden gepleegd om een ander project uit te stippelen. Men opperde 't idee deze afstand toch te handhaven maar te trachten deze wedstrijd dan in de Braakman te doen plaats vin den. De voorzitter deelde mede dat men de seniorenkampioenschap pen heeft toegewezen gekregen en dat men van plan is een kringwaterpolotournooi te orga niseren alsmede internationale zwemwedstrijden met deelname van Lille, Roubaix en Spuale uit Namsn. Ook zal men deelnemen aan eeri 100 meter-wedstrijd in de Maas te Namen. Sluis de krachten, zo deelde de heer Baert mede. Onder de meisjes zijn dit Ria de Vriend en Ella Dooms. Bij de jongens Jacques Leeman. Ook in het vorige seizoen deed Machiël de Pooter weer van zich spreken door vele persoonlijke overwinningen, o.a. voor de tweede maal de eerste Zeeuw in de Scheldebekerwedstrijd; voor de derde maal als eerste Zeeuw in de ronde van Sas en dit jaar moet hij voor de derde maal zijn titel verdedigen in de haven wedstrijd van Breskens. Last but not least is Machiel Zeeuws kampioen op de 400 m. vrije slag. Karei Weyland behaalde het Zeeuwse kampioenschap 200 m. vrije slag en Piet Mazure werd Zeeuws kampioen schoolslag. In de waterpolotoernooien wer den minder goede resultaten be reikt. In november '63 werd tezamen met de atletiekvereni ging „Scheldesport" een begin gemaakt met in-door-training. Gedurende de vergadering werden dë wedstrijddata bekend gemaakt. Op 28 mei a.s. beginnen polo- wedstriiden. Twee Brabantse verenigingen „De Krabben" uit Bergen op Zcom en „Daphnia" uit Hoeven zijn bij de toernooien ingeschakeld. Bovendien zal ge tracht worden met „De Bruin vis" (Sas van Gent) een 7-tal te vormen. Op 6 juni begint in Terneu zen de Zeeuwse zwemcompeti- tie, 20 juni te Aardenburg en 1 augustus te Breskens. Op 27 juni de Scheldebeker wedstrijd BreskensVlissingen. Op 11 juli het seniorentoernooi te Sas van Gent en op 25 juli het juniorentoernooi te Middel burg. Op 18 juli en op 8 augus tus zijn er polotoernooien te Goes en te Terneuzen. Op 15 augustus de havenwedstrijd te Breskens en op 5 september de „Ronde van Sas". Op 29 augus tus wordt er te Zierikzee een lanve-baan-wedstrijd gehouden. Bij de bestuursmededelingen deelde de voorzitter mede, dat het de bedoeling is het clubkam pioenschap in ere te herstellen. Deze zullen tegen het einde van het seizoen worden gehouden, zodat de prijsuitreiking op de feestavond kan plaats Jiebben. Alle leden waren met dit voor stel bijzonder ingenomen. Mej. J. de Blaeij en de heer H. Smit, die de kascommissie vorm den, waren aan de beurt van aftreden en werden vervahgen door mej. Nelly van Thiel en de heer L. van Doorn. De heren M. van Kerkvoort. P. Jansen en J. Kools, die eveneens periodiek aftraden, werden bij acclamatie herko zen. AardSeaifeïsrg Auto-ongeluk. Een Belgische personenauto, bestuurd door de onderwijzer C. B. uit Haalter, reed in de wijk Draaibrug met volle vaar.t tegen een lichtmast. Deze drong een eind door in de bumper van de wagen, die in zwaar beschadigde toestand naar Sluis gesleept moest worden. De heer B. werd met een knie fractuur en hoofd- en snijwon- den in het Sint Antoniuszieken- huis te Oostburg opgenomen. Zijn echtgenote liep slechts enige lichte verwondingen op. Schoolwandeltochten. De jaarlijkse schoo1 wandeltocht wordt dit jaar 20 juni gehouden en zoals gewoonlijk valt het laat ste deel weer samen met de avondvierdaagse. De kinderen kunnen in groepen van 15 deelnemen en wande'en over 6 of 10 km. Deze laatste afstand zal door een deskundige jury beoordeeld worden en de winnaar krijgt de wisselzuil. Daarnaast krijgt ieder die de tocht goed volbrengt, een herin neringsmedaille. Het laatste ge deelte wordt weer muzikaal op geluisterd door de „Harmonie". Jaarvergadering Sasse Zwem- en Poloclub „De Bruinvis". Dinsdagavond hield de Sasse zwem- en poloclub „De Bruinvis" zijn jaarvergadering in hotel Rotterdam. In zijn openingsspeech memo reerde voorzitter M. L. Remery het feit dat de beide waterpolo- zeventallen kampioen werden in hun afdeling, dat het eerste VRIJDAG 15 MEI TerneuzenZuidersportpark (terr. 6 en 7), 7 uur: HKC 2 Rijkswaterstaat en HSV S.C. de Meijer. Luxor-Theater, 8 uur: „Cleopatra". ZATERDAG 16 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Cleopatra". Zuidersportpark, 2.30 uur Bekerwedstrijd Tern. Boys Rillandia. Zuidersportpark, 3.30 uur: TerneuzenDulwich Hamlet F.C. (Engeland). Axel: Het Centrum, 8 uur: „El Cid OostburgLedel-Theater, 8 uur: „Cleopatra". Spui: Sportterrein, 5 uur: Spui Vogelwaarde. SÉÉÉte H—1 wmm Ldk\ Scheepsbrand op de Oude Maas Zoals eerder gemeld, is woens dagmiddag brand uitgebroken aan boord van de binnentanker „Alancy lil" op de Oude Maas nabij de Barendrechtse brug. Op de foto zien we de tanker, met daarachter de blusboot van de Rotterdamse havendienst, tij dens het blussingswerk. Cubaanse ballingen De Amerikaanse autoriteiten hebben twee dagen geleden een torpedo, waarmee twee Cubaan se ballingen op een watervlakte nabij het internationale vlieg veld van Miami proeven namen, in beslag genomen en de twee mannen gearresteerd. Dit ge beurde in het geheim en de Amerikaanse autoriteiten zwegen erover totdat de zaak door een weekblad werd bekendgemaakt. De directeur van de douane dienst in Miami, Fred Patton, heeft donderdagochtend het voorval bevestigd. ZEVE^BEftGEN WIL BETERE BINNENVAARTVERBINDING BERGEN OP ZOOM-MOERD1JK Het gemeentebestuur van Ze venbergen heeft gepleit voor een doorlopende binnenvaartverbin- ding tussen Bergen op Zoom en Moerdijk. Om die verbinding te (Adv.) realiseren zal het nodig zijn een kanaal te graven van Bergen op Zoom naar Roosendaal. Het ka naal moet daar aansluiten op de Vliet die via het nog te graven Mark-Vlietkanaal een verbin- dingsbrug zal worden met de Mark. Als de Roode Vaart, nu een sloot, in West-Brabant ver breed en uitgediept zal zijn, zal men uit de Mark rechtstreeks naar het Hollandsch Diep kun nen varen. Het Zevenbergse gemeentebe stuur wil niet alleen de Roode Vaart benoorden de stad ge schikt maken voor schepen van 1350 ton, maar ook het gedeelte ten zuiden van de stad. KONüNGEN JULIANA ONTHULT MONUIHOENT VAN VINCENT VAN GOGH Bejaardenconoert. Binnen het kader van het Hol landfestival wordt door de Ne- der'andse klokkenspelvereniging een aantal beiaardconcerten in het hele land verzorgd. Gaston van den Berg, hulpbeiaardier te Mechelen, zal een dergelijk con cert te Sluis geven op 15 juni a.s. De Pinksterkermis. De jaarlijkse kermis staat weer voor de deur en wanneer de voortekenen niet bedriegen, zal er weer heel wat te be'even zijn. De markt zal weer geheel be zet zijn met allerlei vermakelijk heden, als luehtschommel, auto scooters, schiettenten, grijpkra- nen, Balcorotor, babymolen, golf baan, eendensport, rupsbaan, enz. Maar gedurende de Pinkster dagen is ook aan de sport ge dacht. Eerste Pinksterdag hebben er diverse voetbalwedstrijden plaats, maandag 2de Pinksterdag zullen de liefhebbers van meer sensationele sport hun hart kun nen ophalen op de grote interna tionale motorcross op wijk Mol- lekot waar de beste Nederlandse Koningin Juliana zal op 28 mei naar Zundert komen om het monument van Vincent van Gogh, vervaardigd door Ossip Zadkine, te onthullen. Behalve de koningin zal een uitgebreid gezelschap autoritei ten uit binnen- en buitenland deze onthulling bijwonen. Tot de genodigden behoren onder meer de Belgische ambassadeur, de minister van onderwijs mr. Th. H. Bot; de commissaris van de koningin in Noord-Brabant, dr. C. Kortmann en ir. .Van Gogh. Zadkine zal aanwezig zijn evenals de Lantschots, een ban kiersfamilie die het monument aanbiedt aan de gemeente Zun dert. Om half elf zal het monument, dat komt te staan tegenover de hervormde kerk, door de konin gin worden onthuld. 'extra speling voor de doe-het-zelver prijs baconvarens gewijzigd In verband met de gewijzigde situatie op de varkensmarkt heeft het bestuur van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees be sloten de prijs voor baconvar- kens ingaande maandag 18 mei a.s. met 5 cent per kg te ver hogen. Dientengevolge zal met ingang van de genoemde datum voor baconvarkens van 63 t/m 68 kg in de kwaliteitsklassen 1 t/m 4 een prijs gelden van resp. 2,55, 2,43, 2,38 en 2,33 per kg koud geslacht gewicht. De burgemeester van het Franse dorpje Sint Remy de Provence, dat de sokkel heeft ge schonken, zal aanwezig zijn met een groep folkloristische dan sers, die na de onthulling op treden. METAALBEWERKER VERMOORDT ZIJN VROUW crossers zich zullen meten met de vele Belgische deelnemers. Voor de derde kermisdag staat behalve een adspirantenkoers we'ke om 2 uur start en waarin de dorpsfavoriet J. Hinneman meerijdt, ook nog een nieuwelin-' genkoers op het programma waarvoor reeds 48 renners heb ben ingeschreven en waarin ook weer een plaatselijke favoriet, n.l. Chris de Veth van de partij zal zijn. Start en aankomst is in de Koninginnestraat. Voor de dans- lustigen is er alom getegenheid zodat, indien het weer medwerkt, het voor IJzendijke weer drukke dagen zullen worden. De 39-jarige H. van Z., me taalbewerker van beroep, heeft woensdagmiddag bekend dat hij dinsdagochtend vroeg zijn 36- jarige vrouw H. J. van Z.van der A. heeft gewurgd. Het lijk is gevonden onder de vloer van de gang in de echtelijke woning. Van Z. is opgenomen in het algemeen ziekenhuis te Vlaar- dingen. Woensdagochtend vroeg werd hij op zijn bed aangetrof fen terwijl er een gaskraan openstond. Een inwonend echt paar had de 15-jarige dochter van Van Z. gewaarschuwd dat er een gaslucht in huis hing. Van Z. bleek zich ook met een mes aan de borst te' hebben verwond. De politie is dadelijk op zoek gegaan naar mevrouw Van Z., die, zo heette het, naar Brabant was gegaan voor familiebezoek. In de loop van de dag vond de dochter van vijftien een krant, waarop iets was geschreven. Daaruit viel op te maken, dat mevrouw Van Z. was vermoord Toen Van Z. woensdagavond om half zes in het ziekenhuis kon worden verhoord, bekende hij zijn vrouw op bed te hebben gewurgd. Hij vertelde ook waar hij het lijk had gelaten. Maandagavond was hij dron ken thuis gekomen, waarover een woordenwisseling tussen de echtelieden ontstond. Van Z. is wegens diefstal en dronkenschap al eerder met de politie in aan raking geweest. Behalve de ge noemde dochter zijn er twee zoontjes van 9 en 11 jaar. De politie is gewaarschuwd door de arts, die woensdagoch tend om zes uur naar de woning aan de Trompstraat werd ont boden. Het is de politie nog niet be kend welk motief Van Z. ertoe heeft geleid zijn vrouw te Ver moorden. Zelf is hij buiten levensge vaar. ZUID-AFRIKA De voorzitter van de Zuidafri- kaanse raad van de vakbeweging Tom Murray, heeft donderdag gezegd, dat de Zuidafrikaanse vakbondsleden „ontsteld" zijn door de steun die vakbonden in Nederland en Engeland verlenen aan de pogingen Zuid-Afrika te boycotten. Murray zei dat deze vakbonden worden misleid door „sinistere krachten", die de on wetendheid omtrent de toestand in Zuid-Afrika uitbuiten. Boycot zal leiden tot „de grootste ont beringen" onder de mensen van wie men denkt dat deze erdoor geholpen zullen worden. De wereldmening moet weten dat er „machtige blanke tegenstan ders" zijn van de politiek van de Zuidafrikaanse regering, die bin nen het kader van de grondwet werkt aan het uiteindelijke doel, de huidskleur van een mens niet van beslissend belang voor.zijn lot te laten zijn, zei Murray. Nog geen oplossing voor conflict bij „Sabena' Het conflict tussen het vlie gend personeel en de directie van de Belgische luchtvaart maatschappij „Sabena" is don derdag de derde dag ingegaan. Van de zeventien vluchten, die donderdag moesten worden uit gevoerd, zijn er slechts drie doorgegaan. De drie toestellen werden gevlogen door piloten, die een leidende functie bij de maatschappij bekleden. Naar de directie van de „Sa bena" donderdag op een pers conferentie mededeelde, hebben 116 van de 430 leden van het vliegend personeèl het stakings- parool van de liberale vakbond opgevolgd. Vooral het Europese net wordt door de staking ge troffen. De directie schat, dat de maatschappij per dag een schade van ongeveer vijf miljoen Bel gische frank (360.000 gulden) door de staking lijdt. NIXON BEHAALDE 42.482 STEMMEN Bij de door de republikeinse partij georganiseerde voorver kiezingen in de staat Nebraska, heeft de vroegere vice-presi dent Richard Nixon, die niet op de lijst van kandidaten voor het presidentschap voorkwam, 42.482 stemmen gekregen, tegen 66.598 stemmen voor senator Barry Goldwater, die de enige officiële kandidaat was. Dit waren de re sultaten toen de stemmen van 2.088 van de 2.148 stembureaus bekend waren. Senator Goldwater verklaarde dat Nixon blijkbaar zijn voor naamste concurrent is voor de presidentskandidatuur van de republikeinse partij. Goldwater was verwonderd niet meer stem men te hebben gekregen. „Wil je zeggen, heer, dat je iemand gevonden hebt die in staat is om m'n vader te genezen van z'n geheimzinnige ziekte?" zei Silvia toen ze enigszins bekomen was van haar verbazing. Haar stem was ijskoud en vol wantrou wen. Morghan lachte gemeen. „Je hebt geheel geen vertrouwen in mij," zei hij zachtjes. „Wat jam mer toch! Je weet immers toch dat ik er heel wat voor over heb om uw mooie ogen op mij gericht te zien'. Inderdaad, alleen voor u heb ik me al deze moeite getroost en heb ik m'n oude vriend Gah- moir bezocht. Ik zweer u dat er geen heter wonderdoener in heel het land bestaat! Hjj heeft me be loofd z'n grote kennis der heel kunde ten dienste te stellen aan graaf Alwyn." „Gahmoir, Gahmoir, durft ge nog te spreken over die beunhaas, wiens naam in geen enkel heel kundig handboek staat!" brulde doctor Ambrosius zeer beledigd en die dit gesprek met stijgende ver ontwaardiging aangehoord had. „Je spreekt van ten dienste stel len? Dat zullen ongetwijfeld dui velsdiensten zijn! Geloof je mis schien dat ik, de beroemde doctor Ambrosius, de ontdekker van het unieke medicijn niet in staat ben graaf Alwyn te genezen? Wie is die goochelaar? Beschrijf hem dan?" „Breng me niet tot het uiterste. Je zult verbaasd staan van z'n ver schijning wanneer je hem binnen kort zult ontmoeten, als hij u zal vervangen aan het ziekbed," zei Morghan honingzoet. „Mijn vriend Gahmoir kan zich beslist niet beroemen op de man nelijke schoonheid en de innemen de trekken die uw gelaat kenmer ken, m'n beste doctor. Het is een oude man, gewobiüijk vreemd ge kleed en altijd vergezeld van z'n iievelings aap. Maar ik verzeker u dat je grote ogen zult opzetten over de geneeskunde van Gah moir. „Ik duld geen goochelaars in dit huis," brulde de arts schuimend van woede, terwijl Morghan zich gereed maakte weer te vertrek ken. „Bedriegers zijn het! Allemaal! Wacht maar tot Aram deze ge schiedenis hoort! Hij zal u deze goochelaar met de punt van z'n zwaard dit huis uitjagen." Hij kon niet verder gaan want achter hem werden de gordijnen opzij gescho ven en Aram kwam binnen stor men. „Silvia, Ambrosius, luisiter," riep de avonturier opgewonden. „Ik heb kennis gemaakt met een won derdoener die er in toegestemt heeft graaf Alwyn te genezen." Ambrosius meende dat de grond onder z'n voeten verdween. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Van maandagochtend 8 uur tot dinsdagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Th. Bos, Markt 25, tel. 2303. Tijdens de beide Pinksterdagen is apotheek Hamarrn, Noordstraat 69, tel tel. 2060, geopend. Dienst van de Kruisverenigingen Groene Kruis en Wit-Gele Kruis tijdens de Pinksterdagen, vanaf vrijdagavond 6 uur tot dinsdag morgen 8 uur: Zuster R. Scott, Bolwerk 4, IJzendijke, tel. 01176- 497. B.g.g. 01176-535. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 666. Van maandagochtend 8 uur tot dinsdagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Kats, Oranjestraat 19, tel. 555, DIERENARTSEN: Van zaterdagavond 8 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119A, tel. 01158-588, 104-JARIGE OVERLEDEN De oudste inwoonster van Schiedam, mevr. Francina Hil- denden Donker, is in het Sint Jacobsgasthuis overleden. Zij werd geboren op 28 november 1859 te Rotterdam en bereikte derhalve de leeftijd van 104 jaar. MEISJE VERDRONKEN Woensdagmiddag is de 2%. jarige Alexandra Catharina Huis. kens uit Alblasserdam in de om- geving van haar ouderlijke wo ning bij het spelen in het water geraakt ën verdronken. Andere kinderen waarschuwden oude ren, die het kind op de wal haal den. Kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. INTERNATIONALE MISDADIGER INGESLOTEN De 31-jarige Joegoslaaf A. M., die in het huis van bewaring in Assen is ingesloten wegens inbra ken, o.m. in Rolde, wordt er ook van verdacht in de nacht van 26 op 27 maart in Maassluis bij de firma Vecom te hebben ingebro ken en er 10.000 te hebben buit gemaakt. M. is gekenschetst als een misdadiger van internationa le allure, voor wie ook Interpol belangstelling schijnt te hebben. De Joegoslaaf is een politieke vluchteling, aan wie in Frankrijk een vluchtelingenpas, een soort verblijfsvergunning, werd ver strekt. In Frankrijk heeft de jus titie zich met hem bemoeid, om dat men M .verdacht van onge oorloofd bezit en fabricage van wapenen. Hij heeft in het land, dat hem politiek asiel verleende, ook gevangenisstraf uitgezeten. Later is hij in West-Duitsland aangehouden. In januari kwam hij uit de Duitse gevangenis. M. reisde naar Nederland en moet vrijwel onver wijld zijn begonnen met inbraken. Hij sloeg zijn slag in Vught, Ber- kei en Rodenrijs, Rolde, Ede en een aantal andere plaatsen in Zuid-Holland en Noord-Brabant. Een vijftal inbraken of pogingen daartoe heeft de Joegoslaaf in middels bekend. De politie is nog bezig bewijsmateriaal te verzame len voor nog een vijftal inbraken, die hij evenwel ontkent. Een van deze inbraken, waar van de man wordt verdacht, is die in Maassluis. De politie vond er een schoenafdruk en enkele voorwerpen. Met behulp van een speurhond is de politie tot de overtuiging gekomen, dat M. in Maassluis aan de slag is geweest. BRANDJE IN PSYCHOPATEN- ASIEL IN GRONINGEN Donderdagmiddag heeft in het psychopatenasiel ir; Groningen, waar dinsdag een oproer was uitgebroken, een brand gewoed. De brandweer van Groningen kon de brand, die ontstaan was in een isolatiecel, snel blussen. Met een trekhaak werd het bed- degoed verwijderd. Door de rookontwikkeling is een der verpleegden buiten be wustzijn geraakt. Met een am bulance-auto werd de man naar 't academische ziekenhuis over gebracht. Van de zijde van het asiel in Groningen en van het ministerie van Justitie in Den Haag kon men geen mededelin gen verstrekken over de gebeur tenissen. KOE ZET AMSTERDAM OP STELTEN Een voor de consumptie be stemde koe heeft gisteren een gedeelte van Amsterdam op stel ten gezet door op de vlucht te slaan. Op het abattoir zette het dier het plotseling op een lopen, vervolgns stortte het zich in het water langs de Zeeburgerdijk, zwom naar de overkant en ver volgde daar zijn vlucht. En wilde ren langs verblufte Amsterdam mers bracht de koe in de Van Zesenstraat, waarzij resoluut een fietsenstalling binnenrende. De stallinghouder was niet gelukkig met dit bezoek en belde de politie. Inmiddels was het dier gekal meerd en stond het rustig tussen de fietsen. De politie zag dan ook geen aanleiding direct te gaan schieten en waarschuwde het abattoir. Toen vier mannen bij de fietsenstalling arriveerden, ont stak de koe opnieuw in woede. Iedereen vluchtte de fietsenstal ling uit behalve de politieman die toen het moment gekomen achtte om zijn pistool te gebrui ken. Het bleek echter dat het dier zich door een pistoolschot niet liet imponeren. Het begon een enorme ravage aan te richten in de fietsenstalling. Pas na meer dere pistolsohoten verzoende de koe zich met haar lot. Voor heel wat fietsen was het toen al te laat.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 4