Nasser „Held van de Sowjet-Unie" fiets! Ontgrondipnenwei aangenomen AAKBEELH08DERSVERGADERIRG VAN RE KUL MAAR ULBRICHT ONGERUST TWEEDE KAMER GIER DE yRORWERÏREDESBEWEGING DE OPSPORING VAN OLIE EN AARDGAS IN DE ZEEBODEM HOEFT ZICH NIET TE MAKEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 15 mei 1964 DE DAM VAN ASSOEAN Schrijver van dreigbrief aan drs. Voogd aangehouden Leegloop bij de wegenbouw te verwachten blijf jong, blijf fit... TROOST VOOR BONN Drie ©udl-miinisters in Raad van Commissarissen TWEEDE KAMER Vragen over de opstand in het asiel in Groningen Het Vaticaan over de bijbeluitleg Belgisch koningspaar beëindigt bezoek aan Zweden Lancering „Saturnus 6" uitgesteld Poging om graf op te blazen In alle vroegte zijn donderdag ochtend de plechtigheden begon nen ter gelegenheid van het ge reedkomen van de eerste fase van de dam van Assoean. Presi dent Nasser, Chroesjtsjov, Abdel Salam Aref van Irak en Abdal- lah el Sallal van Jemen waren bij de plechtigheden aanwezig. President Nasser hield een korte toespraak waarin hij hulde bracht aan de Sowjet-Unie, aan premier Chroesjtsjov en aan de geleerden, ingenieurs en arbei ders uit de Sowjet-Unie die heb ben samengewerkt bij de bouw van de dam, „het symbool van de Arabisch-Russische vriend schap". Chroesjtsjov voerde hierna het woord. Hij deelde mee dat de opperste Sowjet had besloten president Nasser de titel „held van de Sowjet-Unie" toe te ken nen en hem de orde van Lenin en de medaille van de rode ster te verlenen. Chroesjtsjov voeg de hieraan toe dat ook aan de eerste vice-president van de Verenigde Arabische Republiek, maarschalk Abdel Hakim Amer, de titel „held van de Sowjet- Unie" is toegekend. Om 10.35 uur (Ned. tijd) bracht president Nasser een ontploffing teweeg die een zand berg verwijderde, waarna het Nijlwater in het afwaterings kanaal stroomde. Vijfduizend genodigden Het diplomatieke korps, voor aanstaande persoonlijkheden en De Haarlemse politie heeft de 23-jarige koopman M. J. C. A. V. uit Haarlem aangehouden, die 'n dreigbrief heeft geschreven aan het lid van de Tweede Kamer drs J. J. Voogd (P.v.d.A.), voorzitter van het comité „Zuid-Afrika". Vo rige maand voerde dit comité een boycotactie tegen Zuid-Afrika en de heer Voogd, die in Haarlem woont, ontving omstreeks 16 april een brief. Hierin werd hij bedreigd, indien de actie niet zou worden gestaakt. In de nacht van 18 op 19 april is tegen de gevel van de woning van de heer Voogd een fles geworpen en een nacht later een steen tegen een ruit, waarachter een affiche van de boycotactie hing. De aangehouden koopman heeft bekend de brief te hebben geschreven, maar ontkent iets te maken te hebben met de vernie ling. e Het Tweede-Kamerlid mejuf frouw mr. A. P. Schilthuis (P. v. d. A.) heeft aan de ministers van waterstaat en van volks huisvesting gevraagd of het juist is dat de werkzaamheden tot aanleg en verbetering van wegen van het rijkswegenplan die op de begroting zijn voor zien, in oktober van dit jaar gro tendeels zullen zijn voltooid. „Moet niet worden verwacht, dat tengevolge hiervan „leeg loop" zal optreden bij de werk krachten en machines, die in de wegenbouw werkzaam zijn?" Mej. Schilthuis wil weten in hoeverre werkkrachten en ma chines, die in de wegenbouw on voldoende emplooi vinden, di rect of indirect kunnen worden aangewend bij de bestrijding van de woningnood. „Mag, voor zover deze werk krachten en machines niet kun nen worden ingeschakeld ter be strijding van de woningnood verwacht worden, dat de re gering een suppletoire begroting zal indienen waardoor het mo gelijk zal zijn om 't rijkswegen bouwprogramma 1964 uit te breiden?" zo vraagt zij. ongeveer vijfduizend genodigden hadden zich onder een enorme tent verzameld, die boven de toegang tot de zes tunnels van de toekomstige waterkrachtcen trale was opgericht. In het gehele gebied van de dam waren bijzondere voor zorgsmaatregelen getroffen: ra darinstallaties, schildwachten en luchtdoelgeschut moesten de veiligheid van de hoge gasten waarborgen. Ook op de vroe gere dam, opi een afstand van 12 km van de nieuwe dam, was luchtafweergeschut geplaatst. Nassers toespraak duurde 20 minuten. Chroesjtsjov voerde drie kwartier, het woord aleer maarschalk El Sallal het spreek gestoelte kon bestijgen. Gelijk met president Nasser raakten ook de preside'nten van Jemen en Irak de knop aan, waarmee de ontploffing tot stand werd gebracht. Chroesjtsjov werpt eerste steen Deze radiografisch overgebrach te foto toont het moment, waar op premier Chroesjtsjov (l.) in aanwezigheid van o.m. president Nasser (r.) de symbolische eer ste steen in de Nijl werpt als begin van de afdammingswerk zaamheden te Assoean. De plechtigheid vond plaats aan boord van de salonboot „Ram ses". De volgende fase in het bouw project door Chroesjtsjov tij dens zijn redevoering betiteld als „het achtste wereldwonder" zal bestaan uit de bouw van twee kistdammen, tot water kering dienende dammen be staande uit twee rijen ingeheide palen met een beschoeiing van planken daar overheen, waarbij de aldus gevormde „kist" met kleigrond of andere specie wordt gevuld. Diepe indruk De president van Irak zei in zijn toespraak dat „de steun die premier Chroesjtsjov aan de Arabische zaak heeft verleend, een diepe indruk in onze harten en in die van alle Arabieren heeft achtergelaten". Aref sprak over het lot van de Syriërs, „die onder een ter roristisch, immoreel en atheïs tisch bewind gebukt gaan". „Wij zullen naast onze Syri sche broeders staan totdat diU bewind zal zijn verdwenen en" de wil van de Arabische bevol king van Syrië over de onder drukking zal hebben gezege vierd", aldus Aref. (Adv.) Ook u kunt een fiets cadeau krijgen! Lees de advertenties in de 'damesbladen. BOUW VoSkerakstuizen door pech vertraagd De bouw van de Volkerakslui- zen te Willemstad wordt volgens een mededeling van het ministe rie van Waterstaat ongeyeer een maand vertraagd door een onge val dat woensdagmiddag bij de bouw van een vaste betonnen brug over een van de in aanbouw zijnde sluizen is gebeurd. Het tijd schema voor de Volkerakwerken zal door dit ongeval echter niet in gevaar worden gebracht. Het ongeval waarbij zich geen persoorfijke ongelukken voorde den bestond in het kantelen van een betonnen balk bij het plaat sen hiervan. De balk werd daar door zo ongunstig belast, dat hij brak, hetgeen door de toegepaste constructiemethode de zogenaam de voorspanning, met aanmerke lijke kracht gepaard ging. De zes balken, die reeds waren ge- p^atst, werden daardoor meege sleurd en vernield. De schade voor de aannemer van de werken wordt op ongeveer twee ton ge schat. De delegatie uit Bonn op de conferentie van de NAVO toonde zich verheugd over de uitspra ken van de vier groten der or ganisatie over de Duitse hereni ging. Dat lijkt wat vreemd, want wat Schroder zelf en Rusk, But ler en Couvé de Murville voor concreets zeiden, was alleen dat ze het recht tot zelfbeschikking zien als de enige basis om het Duitse probleem op te lossen. Zo denkt men er al vanouds over en daarover hoefde men warempel geen drie en een half uur te vergaderen. Dat zal dan wel zijn gebeurd om te denken over de initiatieven die het kwartet wil bezien om wellicht eens die hereniging een stap dichter bij te brengen, waarover in het communiqué erg vaag wordt gesproken. Men zal daar wel vaag over hebben moeten blijven, want wat voor initiatieven kan men nemen? De Duitse hereniging is binnen een week een feit bij wijze van spreken als Moskou ermee akkoord gaat. Maar waarom zou het? Het heeft er niet het minste belang bij; in tegendeel, het zou betekenen dat het communistisch blok een aan zienlijk industrieel apparaat moet missen en dat het rode leger een eind terug moet trek ken. Zonder hoofdelijke stemming is de Tweede' Kamer akkoord gegaan met de ontgrondingen- wet.. Ook de wetsontwerpen tot wijziging van de onteigenings wet en tot wijziging en aanvul ling van de rivierenwet werd aanvaard. De ontgrondingenwet beoogt een gecoördineerde afweging van de belangen, die betrokken zijn bij de ontgronding, enerzijds de uitvoering van openbare werken, de industrie en de bouwnijver heid en anderzijds de belangen die liggen op de gebieden van landbouw, visserij, scheepvaart, drikwatervoorziening, recreatie en natuur- en landschapsschoon. De snelle ontwikkeling van de maatschappij vereist wettelijke maatregelen ter verzekering dat de schade, die in het algemeen door het onttrekken van specie aan de bodem ontstaat, een zo min mogelijk blijvend karakter draagt", aldus de toelichting op het wetsontwerp. De regering, die in het wets ontwerp regels geeft voor het onttrekken van klei, grind en zand aan het bodemoppervlak, is van oordeel dat er ondanks het bestaan van provinciale ont- grondings verordeningen rede nen zijn tot regeling van deze materie door de centrale over heid. Een amendement op het wets ontwerp van de socialistische af gevaardigde Scheps, beogende het mede-inschakelen van het ministerie van binnenlandse zaken bij het uitbrengen van een algemene maatregel van be stuur voor het regelen van ont grondingen, werd aangenomen. Bij een besluit tot verlening, wijziging, intrekking of weige ring van een vergunning tot ont gronding zullen ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken en het Landbouwschap worden gehoord. Een amendement van de heer Droesen (K.V.P.) terzake werd aanvaard. De Kamer ging er mee akkoord, dat beide organi saties in het wetsontwerp met een hoofdletter zullen worden aangeduid. In het betrokken De Tweede-Kamerleden mevr. mr. H. Singel-Dekker en J. H. Scheps (beiden P.v.d.A.), hebben aan de minister van Justitie schriftelijk gevraagd of hij bereid is een onderzoek mede door onafhankelijke deskundigen te laten insteHen naar de oorzaken en de achtergronden van de wan ordelijkheden in de dr S. van Mes dagkliniek in Groningen van 12 mei en zo mogelijk ook van die in januari '63. Verder vragen zij of de minister de uitslag van zo'n onderzoek al dan niet vertrou welijk aan de leden van de Tweede Kamer wil meedelen. f/e-......-!ijk een niet ge- amendemèw., dergelijke sc volgd. Een amendement van de heer Walburg (A.R.P.) over het ver lenen van vergunningen en be ogende de bevordering, dat door de bevoegde instanties snel en beslissend zal worden gewerkt, werd eveneens aanvaard. Hef (gewijzigde) amendement van de heer Mellema (C.H.U.) met betrekking tot de in het wetsontwerp neergelegde scha devergoedingsregelingen werd verworpen. Eet weigeren van de toegang tot ons land aan een aantal bui tenlandse deelneemsters aan het congres van de „Women strike for Peace" was gegrond mede op de overweging dat „een aan tal in dit verband samenwer kende organisaties en personen het voornemen had pogingen in het werk te stellen de openbare orde tijdens de Navo-conferen- tie te verstoren". Minister mr. Y Scholten (jus titie) heeft dit donderdagmiddag in de Tweede Kamer meegedeeld in antwoord op de mondelinge vragen van het Kamerlid Brug- geman (P.S.P.). Een aantal congressisten woon de op de publieke tribune de in terpellatie bij. Zij applaudisseer den nadat de P.S.P.-er zijn vra gen had gesteld, waarop Kamer voorzitter Bommel- zei, dat zij zich hadden* te onthouden van het betuigen van instemming of afkeuring. De bewindsman merkte in zijn antwoord onder meer op, dat de openbare orde zou worden ver stoord door tijdens de Navo- conferentie te demonstreren, daarbij politievoorschrifen te overtreden en vervolgens een houding van lijdelijke weerstand aan te nemen. Hij merkte op zijn gegevens uit verschillende bronnen te heb ben ontvangen. De bewindsman herinnerde er aan, dat tegen dergelijke voor nemens maatregelen werden ge troffen, waarvan één ertoe strek te dat aan een aantal buiten landse deelneemsters aan het congres toegang tot ons land werd geweigerd. BEMOEDIGEND Minister Scholten wees voorts op het overleg van het organi serend comité op het ministerie van justitie, Waarbij van de zijde van het comité werd verklaard, dat noch het comité noch de deelneemsters aan ordeversto ringen zouden deelnemen of een houding van lijdelijk verzet tegen de politie zouden aanne men. Daarna werd besloten van de eerder genomen beslissing terug te komen en het bezoeken van het vrouwenvredescongres en het deelnemen aan de toege stane demonstraties niet langer te verhinderen door de toegang tot ons land te weigeren. In aanvullende vragen stelde de P.S.P.-er or.der meer, dat de grondrechten van de democratie bij deze zaken in het geding waren. Hij noemde het aanvan kelijk verbod van de minister bedroevend, beschamend, bela chelijk en tragi-komisch. Hij achtte het overigens bemoedi gend, dat minister Scholten van zijn besluit was teruggekomen. De bewindsman zei bij de be antwoording van de aanvullen de vragen, waarbij ook nog het woord werd gevoerd door de heer Lankhorst (P.S.P.), dat het zo was hem gebleken uit van verschillende zijden ontvangen betrouwbare berichten aan vankelijk zeker in de bedoeling had gelegen de orde te versto ren. Hij wees in dit verband op de mogelijkheid van een sit- downstaking. Deze veronderstel ling is niet ver van de waar heid, aldus de bewindsman. De interpellatie werd daarna gesloten. In de aandeelhoudersvergade ringen van de K.L.M. na de tweede wereldoorlog is nooit zoveel kritiek geuit op het feit dat de aandeelhouders eigenlijk niets te vertellen hebben als in de vergadering van gisteren. Deze vergadering kenmerkte zich bovendien door de lange duur (van half twaalf tot kwart vóór drie) en door het feit dat de als commissarissen voorgedragen leden van de nieuwe raad van commissarissen niet bij accla matie zijn benoemd. Er werd bij zitten en opstaan gestemd en er werd kritiek op personen ge leverd. De vergadering werd bijge woond door 71 aandeelhouders, vertegenwoordigende 1.035.082 aandelen en evenzovele stem men. Naar later bleek was de vertegenwoordiger van de minis ter van verkeer en waterstaat als grootste aandeelhouder goed voor 1.010.000 aandelen met evenveel stemmen. Deze aandeel houder gaf bij de stemmingen de doorslag. Op deze wijze werden benoemd tot leden van de raad van com- Het Vaticaanse blad „Osserva- tore Romano" heeft een instruc tie van 21 april aan de geestelijk heid gepubliceerd, waarin het Va ticaan zegt dat de grootste zorg vuldigheid bij het uitleggen van de bijbel geboden blijft, „vooral nu steeds meer geschriften ver schijnen, waarin woorden en fei ten uit de evangeliën in twijfel worden getrokken". Gewaar schuwd wordt tegen' „de verderfe lijke geneigdheid tot wat nieuw is" en tegen „pogingen om de moeilijkheden op te lossen zonder voorzichtige keuze en zorgvuldig onderzoek, waardoor talrijke ge- lovjgen in verwarring worden ge bracht". De bisschoppen worden opgewekt tot grotere waakzaam heid ten aanzien van publikaties over de bijbel. De Britse minister van ener gie, Frederick Erroll, heeft don derdag verklaard dat de bepa lingen van de niéuwe Britse wet op het vastelandsplat, waaronder de opsporing van olie en aard gas vallen, kunnen leiden tot een nieuwe industriële revolu tie. Niemand weet zeker wat de bodem van de Noordzee bevat, maar uit de activiteiten van de oliemaatschappijen blijkt wel dat ze er grote mogelijkheden in zien, zo meende Erroll. Op een persconferentie in Londen zei de minister dat de nieuwe wet de weg baant voor het verstrekken van opsporings vergunningen in een deel van de Noordzee ter grootte van 100.000 vierkante mijl,een gebied dat vrijwel even groot is als de Brit se eilanden. Het strekt zich uit van het Kanaal tot ten noorden van de Shetlandeilanden en tot halverwege de Noordzee in de richting van het vasteland. Er zullen twee soorten ver gunningen worden verstrekt: een produktievergunning, die het ex clusieve recht geeft op de op sporing en de winning van olie in een bepaald gebied en een ex clusieve recht geeft op de op sporing en de winning van olie in een bepaald gebied en een exploratievergunning, die alleen toestemming geeft voor de op sporing van olie in een bepaald gebied dat niet onder een exclu sieve vergunning valt. Een ex ploratievergunning zal drie jaar geldig zijn en duizend pond per jaar kosten. Een produktiever gunning is zes jaar geldig met een optie op niet meer dan de helft van het oorspronkelijk ge bied voor nog veertig jaar. Pro- duktievergunningen kosten 25 pond per vierkante kilometer voor de eerste periode. Vergunninghouders zullen vis serij en scheepvaart niet mogen hinderen. De vergunningen zul len alleen worden verstrekt aan Britse onderdanen. Volgens minister Erroll tref fen machinebouw- en scheeps- bouwbelangen voorbereidingen om een rol te spelen in deze on derneming, die een sprong in het onbekende betekent. Tot dusver hebben 23 maatschappijen be langstelling getoond, maar het is mogelijk dat ze zich zullen groe peren. missarissen: dr. J. E. de Quay; mr. J. Burgerhout; prof. dr. P. A. J. M. Steenkamp; M. Rup- pert; H. J. Hofstra; drs. J. W. de Pous, J. M. Fentener van Vlissin- gen; jhr. mr. E. van Lennep; prof. mr. P. Sanders en mr. C. J. G. J. Vinkesteijn. Het ligt in de bedoeling prins Bernhard te benoemen tot bui tengewoon commissaris. OUD-PREMIER DE QUAY Zoals gemeld wordt de heer De Quay president-commissaris. De aandeelhouder Posthumus 'Meijer merkte op, dat het hem verbaasd had dat vier leden van de raad zich voor een herbenoe ming hadden beschikbaar ge steld. De minister heeft immers in de Tweede Kamer medege deeld dat de raad zijn mandaat maar ter beschikking moest stel len, opdat er vrijheid zou zijn een andere en verjongde raad samen te stellen. Deze aandeel houder twijfelde aan het slagen van het doel der verjonging. STAATSORGANISATIE Jhr. Van den Berch van Heem stede, mede-oprichter van de K.L.M., merkte op dat de K.L.M. van karakter is veranderd. De nu als leden van de raad voor gestelden vormen een staalkaart van de politieke partijen. Bij de oprichting heeft een normale vennootschap voor ogen gestaan. Nu is het zover gekomen dat de regering uitmaakt wat er moet gebeuren. De K.L.M. is min of meer een organisatie van de staat geworden en dat betreurt hij in hoge mate. De heer Posthumus Meyes voegde aan de reeds eerder ver melde opmerkingen nog toe dat men zich kan afvragen of oud ministers die z.i. niet altijd het beleid hebben gevoerd dat het bedrijfsleven wenst, nu juist de eersten moeten zijn om, als ze geen minister meer zijn, hoge functies in dat bedrijfsleven te gaan vervullen. (De heren De Quay, Hofstra en De Pous zijn oud-ministers.) Tal van aandeelhouders gaven te kennen dat ze zich gepasseerd voelden en dat hun stem geen enkele waarde had. Er moest tenslotte, omdat er verzet werd aangetekend tegen het benoemen bij acclamatie, bij zitten en opstaan worden ge stemd over de bindende voor dracht van benoeming van com missarissen. Koning Boudewijn en koningin Fabiola van België hebben giste ren hun officiële bezoek van drie dagen aan Zweden beëindigd. Op het vliegveld Arlanda bij Stock holm deden koning Gustaaf de zesde Adolf en prins Bertil, als mede de minister van buitenland se zaken Torsten Nilsson het ko ninklijk paar uitgeleide. Het speciale vliegtuig waarmee de koning en de koningin reizen, zou een tussenlanding te Norrkö- pino- maken, op 200 km ten zui den van Stockholm, om hen in staat te stellen het nabijgelegen kasteel Fridhem te bezoeken, waar koning Boudewijn in zijn jeugd vele malen heeft gelogeerd bij zijn grootvader prins Karei van Zweden. Het ziin geen van beide zaken van leven of dood voor de firma Chroesjtsjov, maar al zou hij nu toe willen geven, dan is het hem nog onmogelijk. Immers: Peking zou zijn „zwakte" of „capitulis- me" of hoe men het maar noe men wil, verschrikkelijk uitbui ten. Het schouwtoneel Om precies te zijn: op dit mo ment kan Moskou zich bepaald geen soepelheid veroorloven. Vergelijkt u maar het kolossale gebrul dat de Sowjet-premier in Egypte aanheft en waar hij Nas ser in alles gelijk geeft: Israël en de Britten moeten maar eens fors worden aangepakt. Deze flinke woorden zijn ty pisch bedoeld om te laten zien hoezeer het revolutionaire vuur nog in de Russen laait, wat de Chinezen ook beweren. En al ziet het er niet naar uit dat Chroesjtsjov bij de woorden ook daden zal voegen: het Afrikaans applaus dat hij heeft veroverd, wil hij niet in boe-geroep laten verkeren door elders weer de toegevendheid te betrachten. Waar het op neer komt met het Haagse communiqué is dat de Britten, Amerikanen en Fran sen Schroder een handje willen helpen in zijn binnenlandse po litiek. Hijzelf denkt zeer realis tisch en hij kan dus op zijn vin gers uittellen dat er van her eniging vooreerst geen klap komt. Maar del Wiedereinma- chung is een soort heilige koe bij grote vooral rechtse groepen in de bondsrepubliek. En bij hen kan men een minis ter van buitenlandse zaken niet zwarter maken dan door te be weren dat hij niet genoeg zijn best doet voor dit nobele doel. Parijs of Washington? Van deze Duitse politieke cu riositeit maakt onder veel ande ren de uitgerangeerde minister Franz-Josef Strauss leider van de Beierse zusterpartij van de C.D.U. van Erhard dank baar gebruik, ietwat achterbaks maar daarom nog wel effectief gesteund door Adenauer. Dat is niet alleen om Schroder te plagen: beide heren zijn wel degelijk van mening dat zijn po litiek in principe verkeerd is. Adenauer gelooft nog altijd dat door hard en onverzoenlijk te zijn tegen de Russen, die nog ooit eens zullen toegeven aan het Duitse verlangen naar hereni ging. Zijn toenadering tot Parijs was dan ook wel degelijk een antwoord op de Amerikaanse toenadering tot Moskou, hoe be perkt (zeer beperkt) die ook is. Hij vreest dat de Duitse belan gen opgezouten zullen worden als het zo koek en ei raakt tus sen de twee grote kernmachten. Erhard en Schroder daaren tegen zien niet zoveel in die as met Parijs en houden het meer op Washington. En voorzover de Duitse publieke opinie dat toe laat, betrachten zij ook wat soe pelheid om te pogen de betrek kingen met het oosten wat te verbeteren in de niet-onlogische gedachtengang, dat zo wellicht ooit iets bereikt wordt, al is de kans niet groot. Nu komt Schro der in het Duitse politieke ge woel terug met de machtige steun in de rug van de uitspra ken der groten in de NAVO: allemaal voor zelfbeschikking en hereniging. Zijn positie is ver sterkt. Maar de heer Ulbricht hoeft nog niet ongerust te wor den. De lancering van de „Saturnus 6"-raket is, zo deelt het Ameri kaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart mee, uitgesteld tot 26 mei. De lancering zou plaats hebben op 20 mei, maar men heeft metaaldeeltjes aangetrof fen in de reservoirs met vloeistof voor de raket. De deeltjes wor den op het ogenblik aan een on derzoek onderworpen. Ook wil men er achter komen hoe ze in de reservoirs zijn gekomen. In het slot van het nabij de Zwitserse .stad Genève gelegen plaatsje Coppet heeft men onge veer zes weken geleden getracht het graf van de beroemde (Zwitserse) minister van Finan ciën onder Lodewijk de Zestien de, Jacques Necker, met spring stof op te blazen. De aanslag werd tot nu toe geheim gehou den om het onderzoek naar de dader(s) niet te bemoeilijken. In het familiegraf liggen Jac ques Necker en ziin vrouw en hun wellicht nog beroemder dochter madame De Stael begra ven. De sarcofaag op het graf werd licht beschadigd. Alleen een smeedijzeren poort Werd uit elkaar gerukt. Over' het motief van de da der (s) tast men in het duister. Velen zien de aanslag als een demonstratie tegen de opvoering van het omstreden stuk van de Zwitser Walter Weideli, „De ban kier zonder gezicht" ter gelegen heid van het feit, dat de „repu bliek Genève" 150 jaar geleden in de Zwitserse bond werd opge nomen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2