I I Provinciaal nieuws Smokkelen is geen zonde fiets! Loop der bevolking FINANCIERING A.0.W UIT ALGEMENE MIDDELEN NIET TE RECHTVAARDIGEN matrassen "prijsbewuste" mensen kopen AGENDA Woensdag 13 mei 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Terneuzen Axel Sas van Gent St. Jansteen Sluis Sluiskil Stoppeldijk Vogelwaarde GRENSBEVOLKING MEENT: Mr. L. W. VAN OS SPRAK IN UTRECHT Mooi weer in Parijs Vrouwelijke piloot in moeilijkheden blijf jong, blijf fit... Bergbeklimmers verongelukt Eerste kwartaal 110 vonnissen dronken rijden Avontuur in een héél late avonduur Bp Internationale zeehengel- wedstrijd De Terneuzense hengelaarsver eniging „Ontspanning Na Inspan ning' organiseert de jaarlijkse in. ternationale zeehengelwdstrijd op zaterdag 6 juni a.s. De wedstrijd wordt gehouden nabij de waterto ren en duurt van 11.00 tot 14.00 uur. Jaarvenagedring „O. N. I." Tot zijn genoegen kon de voor zitter van de Terneuzense hen- gelvereniging „Ontspanning Na Inspanning", de heer C. J. v. d. Broek, in het clublokaal café „La Belle Vue" een groot aantal leden welkom heten. De voorzit ter herdacht de overleden leden, de heren F. van Troost en J. Kaan. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat „O. N. I." in 1963 een goed jaar had. Gemid deld namen er 75 leden deel aan de clubconcoursen. Aan het in ternationale zeehengelconcours, dat een groot succes was, namen 580 sportvissers uit binnen- en buitenland deel. De penningmeester, de heer W. de Kuijper, gaf het financieel verslag, waarbij bleek dat er een batig saldo was. Het verslag van de kascontrólecommissie was gunstig en de begroting voor 1964 werd zonder op- of aanmer kingen aangenomen. In plaats van wijlen de heer Kaan werd de heer A. v. d. Made in het bestuur gekozen. De heren J. Harpe, J. Hamelink, W. Rie- mens en W. de Kuijper werden bij acclamatie herkozen. Over de viswaters maakte de voorzitter zich zorgen en toch kon hij mededelen'dat, ondanks het feit dat het aantal tot op de helft is geslonken, het aantal leden van „O. N. I." toeneemt. Er» is officieel toestemming om de westelijke leiding te bevissen. Over de nieuwe uitwatering van de Otheense kreek wordt nog onderhandeld en men ziet daar omtrent de toekomst optimis tisch tegemoet. Het waterpeil van de schaatsvijver zakt, waar. schijnlijk ten gevolge van de in de nabijheid uit te voeren bron- bemaling. Of dit viswater nog zal kunnen worden gebruikt, is een vraagteken. De viswedstrijden voor de leden zullen worden gehouden op 30 mei op „De Bron" (nabij Spui), op 13 juni (misschien) op de schaatsvijver en op 15 augus tus en 26 september op de Wes- terschelde. Over de puntenwaardering werd lang van gedachten gewis seld. Een bestuursvoorstel om iedere ondermaatse vis met één punt te waarderen en voor de bovenmaatse per centimeter méér pok één punt werd door de vergadering goedgekeurd. rc.X)p ,18! med wordt een busreis georganiseerd naar de Strijen- vissers aan de Oosterschelde en in juni zal men naar Scherpe- nisse gaan om daar aan een hengelconcours deel te nemen. Vrachtauto in brand. Maandagmorgen raakte op de Sassing de vrachtauto van C. H. S. uit Middelburg die was gela den met auto-onderdelen, door onbekende oorzaak in brand. Een passerende chauffeur van een betonmolenauto die dit zag, stopte en wist de brand te blus sen. De brandweer was met de mo torspuit spoedig ter plaatse, maar hoefde niet meer in te grijpen. Door deze brand was een schade van rond de 1500 ont staan. Stichting Algemeen Bejaar den Tehuis. De ;uit tien leden bestaande Stichting Algemeen Bejaarden Tehuis Sas van Gent heeft woensdagavond tijdens een ver gadering op het gemeentehuis de statuten van de stichting vastgesteld en het dagelijks be stuur gekozen. Tot voorzitter werd gekozen de heer ir. H. F. Kok, terwijl de heren W. A. Jan sen en W. Garskamp resp. secre taris en penningmeester werden. Verder maken de heer L. F. S. de Meijer en mevr. C. J. de GroffFennis deel uit van dit bestuur. Het stichtingsbestuur is thans begonnen met de voorbereiding van zijn eigenlijke werkzaam heden en heeft als eerste zorg de bejaardenwoningen die, naar men verwacht in augustus ge reed zullen zijn, aan de gegadig den toe te wijzen. Voor deze 12 bejaardenwoningen werd een voorlopige huurprijs vastgesteld van ongeveer 110 per maand, deze huurprijs is als volgt te specificeren: de zgn. kale huur 64; voorts diverse voorzienin gen: vaste lasten centrale ver warming en warmwatervoorzie ning, tuinaanleg, P.T.T.-leidin- gen, radiodistributie en centrale antenne, bliksembeveiliging, dub bele beglazing; brandstof en energie t.b.v. centrale verwar ming en warmwatervoorziening, watergeld, glasverzekering, tuin onderhoud, zonnescherm enz. Al deze voorzieningen verhogen de huurprijs tot ongeveer 110. R. K. invalidenbond verga derde. Ten gerieve van de leden in en rond Hulst heeft het bestuur (Adv.) van de afdeling Zeeland van de Nederlandse katholieke invali denbond „St. Liduina" in het Wit-Gele Kruisgebouw te St. Jansteen vergaderd. De vergade ring stond onder voorzitterschap van de heer W. Weterings uit Terneuzen. Hij mocht een groot aantal leden, waaronder enkele nieuwe, begroeten. Dit was voor de heer Weterings aanleiding te wijzen op de waarde van het lidmaatschap van de bond voor al met het oog op de op 1 janua„ ri 1965 in werking tredende alge mene bijstandswet. De voorzit ter wees er op dat ook de gehan dicapten recht hebben op een normaal gezinsleven, op hulp bij de studie van hun kinderen en op vakantiemogelijkheden. Aktieprogramma Voor de naaste toekomst heeft „St. Liduina" heel wat op het programma staan. In de maand juni wordt een verbroederings bijeenkomst georganiseerd met een afdeling van de Belgische invalidenbond te Gent of te Brugge. Dertig leden gaven zich voor deze reis op. De voorzitter vroeg nu reeds de aandacht voor de lustrum bedevaart naar Lourdes die in 1966 zal worden gehouden. Een belangrijk punt voor het komende winterprogramma noemde de voorzitter de ge- spreksmiddagen die zullen ge houden worden om de gehandi capten zoveel mogelijk te interes seren voor de vraagstukken van deze tijd, zodat zij zich niet meer afzonderlijk gevoelen. De vakantie voor dit jaar ls vastgesteld op 18 augustus a.s. en zal worden gehouden in een semenarie te Esch (N.-Br.) waar de gehandicapten die daaraan mee zullen doen een comfortabel onderdak zullen vinden, een uit stekende keuken, een prachtige omgeving en een afwisselend ontspanningsprogramma, waar bij de nodige uitstapjes niet ver geten worden. Staande de vergadering gaven zich 17 leden op. Men kan tot 31 mei a.s. terecht. Van 115 september a.s. wordt de Gwatt-Thoune (Zwitserland) een internationaal invalidencon- gres voor jongeren gehouden. Als afgevaardigde voor de afde ling Zeeland werd de heer J. de Bakker uit Terneuzen aangewe zen. Aan het slot van de vergade ring sprak de voorzitter enkele woorden van dank tot zuster Colsen, de wijkverpleegster te St. Jansteen, tot de wijkverpleeg sters van het Wit-Gele Kruis en tot de maatschappelijk werk sters. Jeugdclub. In het jeugdgebouw van de herv. kerk te Sluis gaven de hervormde jeugdclubs hun jaar lijkse uitvoering. De heer H. Lokerse sprak een openings woord. Er werd een aantal kam peerliederen gezongen. De jon gens brachten het toneelspel „De Bok" en de meisjes het stuk „Een dag naar buiten". Afscheid werd genomen van mej. L. Lu- cieer als jeugdleidster en haar werden enige cadeaus aangebo den. Ds. C. Balk sprak een slot woord. Een loterij met vee! prij zen deed deze avond ook finan cieel slagen. Wisselkantoor. Het grenswisselkantoor aan de doorlaatpost te Sint Anna ter Muiden wordt deze zomer een volledig bijkantoor van de A.N. W.B. In- en uitgaande reizigers kunnen dan daar gebruik maken van de vreemdelingenservice zo als de A.N.W.B. deze pleegt te geven. 0 Ouderavond Openbare Lagere School Vrijdagavond hield de openba re school „De Vrije Vlucht" te Sluiskil haar wat verlate ouder avond. De heer A. M. Wesdorp, hoofd der school, kon tot zijn ge noegen een groot aantal ouders welkom heten. Na enkele zakelijke mededelin gen voerden de kinderen van alle klassen een aantal toneelstukjes op. Een blokfluitgroep bracht een vijftal nummertjes, zowel in het moderne als in het meer klassieke genre. De uitvoering van het programma was zoveel mogelijk aan de kinderen overge laten. hetgeen duidelijk werd uit het improviserend karakter der naar voren gebrachte stukjes. Na het ontspannende gedeelte begeleidden de kinderen hun ouders naar de klassen, waar het werk kon worden bekeken en ge legenheid bestond tot informatie. De drukbezochte ouderavond eindigde omstreeks half tien. Raiffeisenbank jubileerde Met een luisterrijk feest heeft de raiffeisenbank te Stoppeldijk zaterdag het 60-jarig bestaan en het zilveren jubileum van de heer W. P. J. Staal als voorzitter van de bank gevierd. Op de druk bezochte feestver- gadering kwam in woorden en cijfers tot uitdrukking welk een belangrijke plaats de jubilerende bank in de dorpsgemeenschap in neemt. Voorzitter W. Staal noem de de bank in zijn inleiding een vereniging, waarin alle standen van die jonge, belegen, oude Edammer, Goudse of Leidse f uit de plaatselijke gemeenschap elkaar ontmoeten en het was ook daarom, dat het bestuur voorstel de de naam „Coöperatieve Boe renleenbank" te wijzigen in „Raiffeisenbank", een voorstel waarmee de vergadering graag instemde. De heer Staal schetste het ont staan van de bank, geboren uit de nood der tijden op initiatief van de heer J. de Maat, in de ja ren rond 1900 een uitzonderlijke dorpsfiguur. De grote bloei weer spiegelt zich in de cijfers, die voor het jaar 1963 een omzet te zien gaven van bijna 28 miljoen. De voorzitter toonde vertrou wen in de toekomst, mede met het oog op de huidige expansie in de gemeente Vogelwaarde. De onderdirecteur van de Cen trale Bank te Utrecht, de heer Te Kolsté, beschouwde de naamswij ziging als een soort verjongings kuur van de overigens vitale zes tigjarige bank. Hij prees de pret tige wijze van samenwerking tus sen bestuur en de Centrale Bank. Dat ook het gemeentebestuur prettige relaties met de bank on derhoudt, bleek uit de woorden van burgemeester P. J. G. Molt- hoff. Praktisch alle betalingen van de gemeente lopen via de plaatselijke bank, terwijl de financiering van de meeste wer ken geschiedt met leningen van deze bank. Burgemeester Molt- hoff wees op de belangrijke rol, die de bank heeft gespeeld bij de vestiging van de grotere indu strie. Hij aanvaardde in dank be houdens goedkeuring van de raad en gedeputeerde staten het vorstelijk geschenk, hetwelk voorzitter Staal hem onder cou vert had aangeboden. Via dit feestgeschenk 7.al de kerktoren van Stoppeldijk, die eigendom van de gemeente is, van een ver licht uurwerk worden voorzien. Overigens zal het geld nog even onaangeroerd blijven omdat de in slechte staat verkerende toren een restauratiebeurt zal moeten ondergaan. Op deze feestvergadering wer den verder gelukwensen uitge sproken door pastoor C. Backx, de heer Th. Vereecken namens bestuur en raad van toezicht en door de heer C. Boone, namens de ring van boerenleenbanken in Zeeuws-Vlaanderen, waarvan de heer Staal sinds 1957 voorzitter is. Alle sprekers schetsten de ver diensten van de jubilerende voor zitter, aan wie naast bloemen tal van cadeaus werden aangeboden. Behalve deze feestvergadering kende de jubileumviering nog vele hoogtepunten. Burgemeester Molthoff stelde met het doorknip pen van een lint de verlichting in werking, die is aangebracht rond de naamsaanduiding op het kan- toorgebouw van de bank. Voor de genodigden was er een lunch ten huize van de voorzitter en als klap op de vuurpijl volgde de feestavond in een tent op het fa brieksterrein van de fa Meijerink. Deze avond werd verzorgd door een cabaret- en variétégezelsgjiap onder leiding van Jasper Antho- nisse, die met een keur van ar- tisten een gevarieerd programma bracht. Ongeveer 400 personen waren op deze geslaagde avond present. Bestuur Raiffeisenbank. Op de vergadering van de Raiffeisenbank Stoppeldijk trad de heer P. Schillemans af als lid van het bestuur. Wegens zijn hoge leeftijd stelde de heer Schil lemans zich niet meer herkies baar. In zijn plaats werd geko zen de heer Th. Vereecken. De heer Art. Vereecken, periodiek aftredend als lid van de raad van toezicht, werd herkozen. Tot plaatsvervangend lid van de raad van toezicht werd benoemd de heer R. de Cock. Kindervakantiewerk. Op zaterdag 16 mei komt het comité Kindervakantiewerk in vergadering bijeen. Op deze bij eenkomst zal verslag worden uitgebracht over het vorig jaar en zullen de plannen voor de komende augustusvakantie wor den besproken. VOGELWAARDE Gevestigd: E. P. Burm, van Wieringermeer; M. L. A. Her mans, van Hoofdplaat. Noch de historische ontwikke ling met betrekking tot de over heidsbijdragen in ons land, noch de ontwikkeling in de andere E.E.G.-landen rechtvaardigen een financiering van de A.O.W. uit de algemene middelen. Tot deze conclusie komt het Centraal Sociaal Werkgeversverbond (C.S. W.V.) in zijn orgaan „De On derneming", nu binnen afzien bare tijd een beslissing moet worden genomen over verhoging van de A.O.W.-uitkeringen tot een sociaal minimum. De beslissing zal in belangrijke mate afhangen van de bereid heid van de overheid om een d.el van de hogere kosten mede te financieren. Alle partijen zijn het er over eens, dat de kosten verhoging tot een te zware pre mielast zou leiden. Velen, die er vóór zijn, dat dan de schatkist maar wordt geopend, vinden, dat daarbij nauwelijks een princi piële zaak in het geding is. Daar bij beroept men zich op een uit spraak van het kabinet-Mar ij- nen dat het medefinancieren van de sociale verzekeringen niet als een beginselkwestie moet wor den gezien. Ook minister Veld kamp heeft geconcludeerd, dat een beperkte overheidsbijdrage voor de A.O.W. niet betekent, dat ons sociaal verzekeringsbe- stel wordt aangetast. Het komt het C.S.W.V. evenwel voor, dat op deze wijze de beslissingen gemakkelijk in de sfeer van de opportuniteit worden getrok ken. BEHOEFTECRITERIUM Het C.S.W.V. concludeert dat in ons land als rechtstreekse overheidstaken worden gezien (Adv.) ti'' "J'>, ;'l .Nl Verkrijgbaar bij alle goed gesorteerde zaken. „Smokkelen Is geen zonde" is by de grens bevolking nog steeds de vrq algemeen gehul digde opvatting. Enige bijstand van de grens bevolking by het opsporen van smokkelaars is dan ook niet te verwachten. Dit zei mr. L. W. van Os, inspecteur van de invoerrechten eu accynzen in Terneuzen, gisteravond in een in leiding die hy hield in de meireeks van het criminologisch instituut van de rijksuniversiteit in Utrecht. Als smokkel over de landsgrenszen winst gevend is, zo zei hy, kunnen belangrijke bevol kingsgroepen bij de fraude worden betrokken. Dit heeft een buitengewone crimogene werking. De organisatie van beroepssmokkel leidt name lijk tot andere dingen, tot felle agressie tegen de ambtelijke fraudebestrijders met behulp van pantserauto's, kraaiepoten, rookpotten en zelfs soms met wapengeweld, tot diefstal en bedrog onderling en tot vele andere ongunstige bijver schijnselen van gemakkelijk gewonnen en ge ronnen geld. Juist de morele schade die de smokkelary met zieli brengt, mag niet worden onderschat en de overheid dient zich daar terdege van bewust te zijn, aldus mr. Van Os. GEHEIMHOUDING Tussen de Benelux-landen is in 1952 een ver drag gesloten dat de samenwerking regelt op het stuk van douane en accijnzen. Met andere Westeuropese landen ontbreekt elke formele overeenkomst ter voorkoming van smokkel- delicten. Het internationaal uitwisselen van ge gevens ten dienste van de smokkelbestrijding stuit soms op moeilijkheden in verband met de aan de ambtenaren in diverse landen opgelegde geheimhoudingsplicht. Het sluiten van bilaterale of multilaterale verdragen tot onderlinge bijstand in douane zaken zou daarom aanbeveling verdienen, zo meent de heer Van Os. Een positieve bereidheid tot onderlinge samen werking met goede persoonlijke contacten tus sen de opsporingsdiensten van de verschillende landen is van groot belang. Als echter grote prijsverschillen de smokkel aanwakkeren, is ook deze wijze van bestrijding niet afdoende. De vraag is dan of door de regeringen het kwaad niet bij de wortel kan worden aange pakt, door autonoom of In onderling overleg maatregelen te overwegen ter opheffing of vermindering van het prijsverschil. GOEDERENVERKEER VRIJ Dit zal volgens mr. Van Os niet altijd een voudig zijn, maar het doen voortduren van exorbitante en daardoor ongezonde prijsver schillen heeft dermate ernstige criminele en morele gevolgen, dat het uit de weg ruimen hiervan een factor van het grootste gewicht zou dienen te zijn in het overleg tussen de be treffende buurlanden. Er is geen radicaler middel tot hét bestrijden van de criminaliteit dan het slechten van de grenzen voor het goederenverkeer. Immers: zonder grenzen geen smokkelmisdaad, aldus mr. Van Os, de werkloosheidsbestrijding en de bijstandsverlening aan bur gers, van wie het inkomen be neden een bepaald minimum ligt. Daaruit blijkt, dat men met de overheidsbijdragen in de sociale verzekering niet verder is gegaan en dat deze beperkt zijn gebleven tot de gevallen, waarin gesproken kan worden van een rechtstreekse verant woordelijkheid van de overheid. Overheidsbijdragen bepleiten op de enkele grond, dat anders de premielast te zwaar wordt, is volgens het C.S.W.V. een mo tief, dat bezwaarlijk onder het behoeftigheidscriterium kan wor den gebracht. Het mooie weer trekt de kleine Parijzenaartjes naar de grote ronde speelvijver in de wereld- beroemde Tuilerieën, waar zij zich vermaken met bootje varen. Vanaf een gehuurd klap stoeltje in. de zon slaan de oude ren het vrolijke schouwspel gade misschien dromend van alle vaartochten, die zij zelf hadden willen maken (Adv.) TOENEMENDE DRUK. PREMIE- Het C.S.W.V. leidt uit statis tieken van de Europese gemeen schappen af, dat in het geheel van belastingen en bijdragen voor sociale voorzieningen voor het jaar 1960 het totaal van de directe belastingen op gezinnen en bijdragen voor sociale zeker heid in Duitsland 49 pet.; in Bel gië 50 pet.; in Frankrijk 40 pet.; in Italië ongeveer 45 pet.; in Luxemburg 54 pc. en in Neder land 56 procent bedroeg. Verge leken met andere E.E.G.-part- ners is in het totaal van belas tingen en premies de druk op de gezinnen in Nederland pro centueel reeds nu het zwaarst. Een verhoging van de A.O.W., te financieren uit hogere premies of directe belastingen, zal deze druk nog verder doen toenemen, aldus het C.S.W.V. Mevrouw Joan Merriam, die op 17 maart uit Oakland (Cali- fornië) vertrok om in haar één persoonsvliegtuigje een reis om de wereld te maken, heeft dins dag via haar radio de hulp van de Amerikaanse kustwacht in geroepen. Zij zei op 400 km van de Californische kust boven de Stille Oceaan in moeilijkheden te verkeren doordat haar vlieg tuig motorstoring vertoonde. Het toestel heeft 2 motoren. Mevr. Merriam, de 27-jarige echtgenote van een marine-officier, was bezig aan het laatste stuk van haar bijna 4.000 km lange tocht. Zondag moest zij op dit traject, door motorstoring gedwongen, terugkeren naar Honoloeloe. Begeleid door twee vliegtui gen van de kustwacht bereikte mevr. Merriam later het vlieg veld van Oakland waar zij haar toestel veilig aan de grond zette. Het laatste gedeelte van de route had zij op één motor gevlogen. KIND IN WASTEIL VERDRONKEN De tweejarige Elsje, een doch tertje van het gezin Verheijen Peeters uit Ulicoten, gem. Baar- le-Nassau, is gisteren in een wasteil verdronken. Het ongeluk gebeurde toen de moeder even weg was om wasgoed op te han gen. Mevrouw Verheijen heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast maar deze poging bleef vruchteloos. DODELIJK VERKEERSONGELUK IN AMERSFOORT De 43-jarige heer A. Nieuwen- huis uit Amersfoort is met zijn auto tegen een boom gereden op de Utrechtseweg nabij het rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort. Toen de heer Nieu- wenhuis uit zijn totaal vernielde auto werd gehaald, was hij reeds overleden. De heer Nieuwenhuis had sinds 1962 zitting in de gemeen teraad van Amersfoort voor de Partij van de Arbeid en was ad ministrateur van het rusthuis de Lichtenberg. Voorts was hij ac tief op het gebied van het jeugd werk, vooral de padvinderij. Ook u kunt een fiets cadeau krijgen! Lees de advertenties in de 'damesbladen. WOENSDAG 13 MEI Axel: Het Centrum, 8 uur „Mogen wij zwijgen?" TerneuzenZuidersportpark (terr. 2), 7 uur: De Hoop P.Z.E.M. DONDERDAG 14 MEI TerneuzenZuidersportpark (terr. 6), 7 uur: Mistrappers Meterfabriek. Twee leden van een Westduitse bergbeklimmersexpeditie zijn bij een poging de top van de Hima- layapiek Tsjo Ojoe te beklim men om het leven gekomen. Het in Katmandu (Nepal) ontvangen radiobericht waarin dit werd ge meld, zei niet wat de oorzaak van de dood van de twee bergbeklim mers was. De Tsjoe Ojoe bevindt zich bij de grens met Tibet en werd voor het eerst in 1954 door een Oostenrijkse expeditie be dwongen. De Westduitse expeditie was de eerste die bij de bestijging van een bergtop in de Himalaya ge- 'bruik maakte van skis. De rechtbank in Amsterdam heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 110 vonnissen gewezen wegens het besturen van een motorrijtuig onder invloed van alcohol, waarbij in 18 gevallen tevens daarmede samenhangen de andere feiten werden bestraft. In twee gevallen werd de ver dachte vrijgesproken. Bij alle veroordelingen werd behalve in één geval de bestuurder de rijbevoegdheid ontzegd voor een periode variërende van zes maanden tot 3 jaar al dan niet gedeeltelijk voorwaardelijk. In 103 zaken werd gevange nisstraf opgelegd, die in 39 ge vallen geheel of grotendeels on voorwaardelijk was. De duur varieerde van tien dagen tot drie maanden. Voorts werd in 40 uit spraken veroordeeld tot betaling van een boete, variërende van 100 tot 2000 gulden. In één ge val werd een boete van tien mille opgelegd en eenmaal werd het betrokken motorrijtuig verbeurd verklaard. De Rotterdamse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag in Overschie een 6-jarig „winkels kijkend" jongetje aan getroffen. Op de vraag wat hij zo laat op straat deed, antwoord de hij 's nachts ook wel eens winkels te willen zien. Bij het naar bed gaan had hij zijn moe der gezegd die nacht naar het vliegveld te gaan, om te kijken. Na wakker te zijn geworden was hij zonder te zijn opgemerkt naar buiten gegaan. De avontu rier had de deur achter zich dicht gedaan en kon niet meer terug Na te zijn thuisge bracht werd hij zonder meer door moeder in bed gestopt. IBM

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3