fiets! KERKDIENSTEN PROVINCIAAL NIEUWS Een pittige zuster Bronchiletfen BLOEMEN voor MOEDERDAG Zondagdiensten Assoeandam kostte vele mensenlevens blijf jong, blijf fit... AGENDA Pagina 2 Woensdag 6 mei 1964 Terneuzen Ngo Dïnh Can wordt geëxecuteerd Neef van koning Frederik omgekomen Axel Goes HULST Philippine Sas van Gent Sluis Vogelwaarde IJzendijke Breskens TENTOONSTELLING „LEVEN EN WERK" VAN KONINGIN WILHELMINA DE VRIJE ZEEUW HOOFDSCHOTEL? VLEES Terneuzen herdacht zijn doden. Verscheidene honderden Ter- neuzenaars namen maandag avond deel aan de jaarlijkse stil le tocht naar het monument bij de zeesluis, waar om precies acht uur twee minuten stilte in acht werd genomen ter herden king; van de in de oorlog geval lenen. De Terneuzense harmo nie speelde daarna „Blijf bij mij Heer". Vele bloemen werden bij het monument gelegd. In de morgenuren was daar als telkenjare reeds een krans van het gemeentebestuur aan de voet van het monument neerge legd. De plechtigheid werd bij de terugkomst op de Markt beslo ten met het Wilhelmus. Behalve de nabestaanden van de in 1944 door de Duitsers ge fusilleerde waterstaatsbeambten woonden ook leden van het ge meentebestuur en tal van be langstellenden ingezetenen be nevens vertegenwoordigers van de Terneuzense padvinders de plechtigheid bij. Vermiste brommer volkomen vernield aangetroffen. In de avond van 26 april j.l. werd een in de Lange Kerkstraat geparkeerd staande brommer ver mist, waarvan aangifte werd ge daan bij de politie alhier. Gister werd deze brommer na bij de buurtschap Wulpenbek volkomen vernield in een sloot gevonden. Vermiste auto terecht. In ons vorig nummer meldden wij dat een vóór zijn woning in de Dahliastraat staande auto merk N.S.U. Prinz, van de heer J. den E. in de nacht van j.l. zondag op maandag was verdwenen. De heer Den E. kan van geluk spreken dat van de politie te Gent bij de gemeentepolitie al hier bericht werd ontvangen dat zijn auto aldaar onbeheerd was aangetroffen. Aanrijding Gisteravond omstreeks 9 uur had op de Oudelandseweg nabij Driewegen een aanrijding plaats tussen een auto en een brom mer. Mevr. De K. wonende alhier reed met de door haar bestuurde auto op de Oudelandseweg in de richting van St. Anne. Op het moment dat zij linksaf sloeg om het erf van een boer derij op te rijden naderde op het rijwielpad een in dezelfde rich ting rijdende brommer bestuurd door de heer K. J. de V. uit Zaamslag met als duorijdster zijn zuster. Het gevolg was dat bij de daarop volgende botsing de heer De V. en mej. J. M. S. de V. kwamen te vallen en de duo rijdster een schaafwonde aan een knie opliep. Zowel auto als brommer had den materiële schade. Gevonden voorwerpen. De inspecteur-korpschef van gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend dat de volgende gevonden voorwerpen bij .de daarachterstaande adressen zijn te bekomen: 1 zak kolen, A. Harpe, Lange Kerkstr. 22; Portefeuille met in houd, J. Meehielsen, Boeregat C34, Hoek; Paar leren dames handschoenen, apotheek Klaas- sen, Noordstr.; Gouden gladde ring, Mannes, Baandijk 53; Gym schoen, S. Lensen, Tholenstr. 19; Horlogeketting, K. Hamelink, Tholenstr. 100; Combinatietang, H. Pastoors, Oranjestr. 11; Springtouw, W. Voogt, Oranje- Het verzoek om gratie, dat door Ngo Dinh Can, de jongste broer van wijlen president Ngho Dinh Diem, bij het Zuidvietna- mese staatshoofd, generaal Doe- ong Van Minh, werd ingediend, is afgewezen. Dit betekent, dat hij binnen vijf dagen zal worden terechtgesteld, hetzij door de guillotine, hetzij door een vuur peloton. Over Ngo Dinh Can werd op 22 april j.l. door een revolutio nair tribunaal de doodstraf uit gesproken wegens moord, onwet tige arrestaties, afpersing en il legale financiële transacties. Twee van zijn broers, presi dent Ngo Dinh Diem en Ngo 'Dinh Nhu, werden enkele uren na de staatsgreep van november *1. vermoord. Een neef van koning Frederik van Denemarken is om het leven gekomen doordat een pistool, dat hij aan het schoonmaken was, plotseling afging. De omgekomene is de 36-jarige kapitein Joergen Castenskiold, wiens moeder prinses Dagmar van Denemarken was, een zuster van koning Christiaan de tiende, de vader van koning Frederik. str. 15; Muntbiljet, I. van As- sche, Noordstr. 5; Oude heren fiets, Loof, Tramstr. 22; Mohair sjaal, mevr. De Putter, Hoofd- str. 12, Othene; Zilveren kinder armband, telefoniste van PZEM, Axelsestr.; Bal, Fleurbay, Stijn Streuvelstr. 10; Sjaal, M. Du- rinck, J. van Sto'bergstr. 33; Strandbal, mevr. Carriere, Ma- rijkestr. 2; Bos met 10 sleutels in étui, Kandelaar, Bellamystr. 47; Armband van Amerikaans goud, F. v. d. Hooft, Kerkhoflaan 51; Rode bal, L. M. den Bosch, Noordstr. 42; Regenbroek, Schrijver, Nieuwstr. 12; Kinder- pyama, rokje, pantoffels, J. van Es, Hogendijk 66; Steeksleutel, P. J. Meertens, Scheldekade 14; Regenbroek, J. W. Verbrugge, Dokweg 26; Jongensbroek en rokje, L. de Bakker, Leliestr. 24; Bromfietsrekkers, J. Wisse, Nieuwediepstr. 57; Damespan- toffeL, Baandijk 77; Kinderfiets je, Marlé, Axelsestr.; Autoped, Eskamp, Kastanjelaan 9; Auto ped, Verhage, Axelsestr. 66; Con tactsleutel, Borgstijn, Noordstr. 18; Grijze sjaal. J. de Zeeuw, Noordstr. 2; Zilverbon van ƒ2,50, Strijdonck, Kerkhoflaan 56; Schakelarmbandje, A. P. F. van Aerde. Bosjesweg 50, Sluiskil; Zonnebril, J. Breepoel, Spoorstr. 38, Sluiskil; Beursje met rozen krans, A. Breepoel, Spoorstr. 38, Sluiskil; S.iaa1, Hofman, Bonte- polderstr. 5, Sluiskil. Aan het politiebureau te Ter neuzen, Schoolplein 2, bevinden zich de volgende gevonden voor werpen: Rozenkrans, schuifmaat, wie1- dop, sleutel, bromfietshand schoen, kentekenplaat, lipssleu- tel, paar zwarte damesglacé's, lipssleutel, spaarkaart en munt biljet, bos sleutels in étui, jon gensfietsje, witte bal, bruine want, contactsleutel V.W. en sleutelring, bruine herenhand schoen (militair). Aan het bureau te Sluiskil, Bosjes weg 1, bevindt zich een éénpersoonsbedmatras. Dodenherdenking. Maandagavond vond ook in onze gemeente weer de doden herdenking plaats. Tegen acht uur arriveerden bij het Poolse monument in de Zeestraat bur gemeester M. K. van Djjke, de wethouders M. L. M. IJsebaert en C. van Bendegem, enkele in Axel wenende Poolse oudstrij ders en enige genodigden waar onder de heer Stouthamer, de ontwerper van dit monument Nadat de burgemeester een krans bij het monument had ge plaatst, blies de heer A. van Meurs de „Last Post", waarna de twee minuten stilte werden gehouden. Na het blazen van de reveille legden schoolkinderen bloemen bij het monument. Evenals vorige jaren bestond voor deze herdenkingsplechtig heid weer veel belangstelling. De bevrijdingsdag. Dinsdagmorgen begon de be vrijdingsdag in onze gemeente met klokgelui. Burgemeester M. K. van Dijke ontstak voor het Poolse monument de bevrij- dingsvlam. De wethouders, de heren M. L. M. IJsebaert en C. van Bendegem, hesen hierna de Nederlandse driekleur en de Poolse wit-rode vlag. Een koperensemble van „Con cordia" blies het Wilhelmus, dat door de kinderen van de scholen en de verdere aanwezigen werd meegezongen. 's Avonds concerteerden de plaatselijke muziekkorpsen op de Markt. Beeld onthuld. In het plantsoen op de hoek van de ZuidsingelBurehtlaan werd maandagmorgen een beeld houwwerkje dat door de N. V. Pot aan de gemeente was ge schonken, onthuld. De onthulling werd bijgewoond door de familie Pot, burgemees ter Van Dijke, wethouder IJse baert, alsook door de ontwerp ster mej. Jabina Gerritsen uit Nijmegen en haar leermeester de heer Stouthamer. Het beeldhouwwerkje stelt voor „Moeder en kind". Het is uit brons gegoten en is 80 centi meter hoog. Het oudste dochter tje Ine van de directeur van de N. V. Pot onthulde het beeld door het wegtrekken van een doek. Hierna begaf men zich naar de raadszaal waar burge meester Van Dijke dankte voor het aangebodene. Hij was ver heugd dat na de mooie bank aan de kleine kreek nu dit fraaie beeldhouwwerk aan de gemeen te was aangeboden. Axel kan in deze tijd van in- dustralisatie zeker een rol spe len als aantrekkelijke woon plaats, aldus de burgemeester. De heer Pot sprak de hoop uit dat nog meerdere bedrijven de mogelijkheid zullen vinden om aan de verfraaiing van Axel steun te verlenen. treurde de geringe opkomst. Uit het jaarverslag van de sekreta- ris bleken de vele activiteiten welke in 1963 ontplooid zijn. Het aantal leden kon op 116 gehand haafd blijven. Bij de bestuurs verkiezing werden mevr. Mook- hoek en de heren J. Steijaert en G. van Schaick herkozen. Het financieel verslag sloot met een klein saldo. Voorts werd een toelichting gegeven op de samenwerking met Oostburg voor de wijkver pleging. Deze samenwerking was per 1 januari '64 opgezegd. Door een gesprek met Oostburg en het districtsbestuur is de samen werking tot 1 juli nog mogelijk geworden. Hierna zal een ge meenschappelijke regeling voor alle afdelingen in West Zeeuws- Vlaanderen tot stand komen, welke tevens een aanzienlijke contributieverhoging zal inhou den. Nationaal concours. De muziekvereniging „Uit het Volk voor het Volk" te Breskens organiseert op Hemelvaartsdag een nationaal zaalconcours in de vismijn. Om half twaalf vindt in „De Uitkomst" een officiële ont vangst plaats voor vertegen woordigers van de deelnemende verenigingen. De muzikanten 'marcheren om half één van „De Uitkomst" naar de vismijn waar om één uur het concours begint. Het winnende korps zal om acht uur een con cert op het Spuiplein geven. Motorclub. Enige motorenthousiasten uit Breskens hebben een motorclub opgericht „De Oliespat" ge naamd. Een 12-tal motorrijders was aanwezig, waaruit een bestuur is gekozen dat er als vo'gt uitziet: C. de Zeeuw, P. Cruson, T. Seus en L. v. Voren. Het ligt in de bedoeling ge zamenlijk tochten te maken en motorevenementen in België en Nederland bij te wonen. Tijdens feestelijkheden in West Zeeuws- Vlaanderen zullen behendigheids wedstrijden worden gehouden. Tot slot werden kele film pjes vertoond van motorcross wedstrijden in België. Korfbalclub kampioen. De Breskense korfbalclub heeft het kampioenschap be haald in de derde klasse B van de Zeeuwse korfbalbond door met 11—2 te winnen van Vedo II (Vlissingen). Verheugend bij deze wedstrijd was de belangstelling van het gemeentebestuur in de persoon van wethouder W. v. d. Hooft. In „Eethuis Seherbeijn" werden de spelers door hem gelukge wenst en namens het gemeente bestuur werd een verfrissing aangeboden. De voorzitter van B. K. C., de heer P. Oosterling, bedankte de wethouder voor zijn gelukwen sen en voor zijn belangstelling. Examens vakschool. Aan de vakschool te Goes is geslaagd voor het eerste deel van de akte als landbouwhuishoud- lerares (N XIX) mej. M. M. Ris- seeuw te Schoondijke. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Voor het bij de akte N XIX behorend pedagogisch getuig schrift zijn o.m. geslaagd de dames T. Dieleman te Zaamslag en P. Mieras te Axel. Diploma's landbouwschool. Aan de middelbare landbouw school te Hulst werd het eind diploma van de cursus 1962 1964 uitgereikt aan de volgende leerlingen A. E. Cortvriendt en J. P. Mattheeuws te Sas van Gent; J. P. van Damme te Stoppeldijk; S. den Exter te Axel; P. van Haelst te Nieuw-Namen; G. A. J. Dhert en A. F. Termote te Zuiddorpe; A. L. Verbrugge te Lamswaarde; P. G. A. Verhaegen te Graauw; J. A. M. Verrarens te Ossenisse en J. B. van den Waard te Hulst. Verkoping' bouwland. Ten overstaan van notaris Hoving uif Terneuzen vond gis teren in café Wiskerke de aan gekondigde verkoping plaats van 1,70 ha bouwland in de Dijck- meesterpolder. Koper werd de tegenwoordige pachter, de heer A. D. Lijbaart te Philippine, voor 10.000. Vorlichting Kankerbestrijding. De Nederlandse vereniging voor de kankerbestrijding afdeling Sas van Gent heeft een circulaire rondgestuurd om de bevolking op te wekken tot het verlenen van steun aan deze vereniging. Het Koningin-Wilhelminafonds dat sinds jaren een begrip is ge worden wanneer men spreekt over de kankerbestrijding, heeft tot doel deze gevreesde ziekte te bestrijden en te voorkomen. In Sas van Gent heeft onlangs weer een voorlichtingsavond plaatsgehad waarbij de heer Van Dijk, propagandist voor de kan kerbestrijding voor het district Zeeland, tegenwoordig was. Men bracht op die voorlichtingsavond, gehouden in het Wit Gele Kruis- gebouw, naar voren, dat een der gelijke bestrijding veel geld kost. De p'aatselijke afdeling van het Wilhelminafonds telt ongeveer 40 leden en 150 contributie betalende leden. Het Bejaardenhuis. Zoals wii in het derde num mer van „Stadhuisklanken1" van de gemeente Sas van Gent heb ben kunneft lezen, hebben zich reeds dertig personen opgegeven als toekomstige bewoonster of bewoner van een van de twaalf bejaardenwonigen of kamers in het bejaardenhuis. De gegadig den kunnen zich nu reeds op geven. Vaardigheidsproeven. In het gymnastieklokaal van de openbare school hebben de junioren van 8 tot 12 jaar van de gymnastiekvereniging „Wil lens is kunnen" de vaardigheids- proeven van het K. N. G. V. afge legd. Dit geschiedde in het bij zijn van bondsgedelegeerde Joh. van de Sande uit Oostburg en de juryleden W. H. Kapsenberg en E. Groosman uit Sluis, een en ander onder technische leiding van de heer P. Fraanje. De uitslagen luiden: Meisjes A: Carla Cuulenaere, Diana de Bruijn, Denise Lempe- reur en Joke Leenhouers. Meisjes B: Tiny de Puyt, Ivonne Bakker, Sonja Coppens, René Herdink, Marie Warmer dam, Bianca de Bruijne, Joke Tanghe, Sari du Fossé, Francien van der Knaap, Marian Plas- schaert, Janneke van Loo. Meisjes C: Clarisa Verwilst, Maria Kapsenbrg, Elisabeth Kapsenberg, Addie Kommers, Cecile Groosman, Heieen de Broek, Annelies Bosch, Vera van Ommen, Liesje Geurtjens en Vera Quataert. Jongens A: Marcel van Iden, Wim Reijnders, Jan Bodderij, Carlos Ultee, Floran Dusarduijn, Luc van Beijsterveldt, Willij Boogaard, Peter de Broek. Jongens B: Geertkees Kapsen berg. Jongens C: Rudy Verlaan, Eddij Coppens, Rudij Verhamme. Jubileum. In hotel „Centraal" werd een receptie gehouden ter gelegen heid van het feit dat de heer R. Grahame 40 jaar werkzaam was aan het kantoor Sluis van de Amsterdamse Bank, na de oor log in de functie van onderdirec teur. Ter gelegenheid hiervan werd hem door de directie een receptie aangeboden. Tijdens deze receptie kwamen velen uit bankkringen hem feliciteren. Maar ook vele nationale en in ternationale bankrelaties waren aanwezig, benevens het voltallig college van B. en W. en veel ver tegenwoordigers uit het Sluisse verenigingsleven, waarin de heer Grahame geen onbekende figuur is. Katholiek Thuisfront. De afdeling Sluis van het Katholiek Thuisfront, die 10 jaar geleden door de heer G. J. M. Ultee werd opgericht, vierde dit feit met een extra bijeenkomst in de kerk. Hier sprak aalmoe zenier majoor Kloek uit Middel burg over het thuisfront en me moreerde gebeurtenissen uit de Sluisse afdeling. Na afloop kwam men in intieme kring nog enige tijd bijeen in hotel Balmo ral voor een eenvoudige maaltijd waarbij aanzaten de bestuurs leden, de in Sluis woonachtige dienstplichtige militairen, als mede de geestelijke verzorgers, waaronder bovenvermelde aal moezenier en pater-kapelaan Van Moorsel van het seminarie Sint Augustinus te Sluis. Drukte in Sluis. Zoals gewoonlijk bracht de jaarlijkse processie van het H. Bloed in Sluis de nodige drukte. Na afloop van deze jaarlijkse ommegang door Brugge werd de gemeente a.h.w. overspoeld met een groot aantal autobussen uit geheel België en moest er door de plaatselijke middenstandsbe- drijven enige uren op topniveau gewerkt worden. Geslaagden E. H. B. O. Voor het examen E. H. B. O. slaagden de volgende leden van de E. H. B. O.-afdeling Vogel waarde: De dames H. Hamelinck, J. Hamelinck, A. Strobbe, M. L, Mahu, W. van Laere, L. Verbrug- gen, V. Dobbelaar, R. Roctus, Y. Sponselee en de heren H. Wijn- acker. J. Wijnacker, R. Steijaert, A. de Klerk, I. Koolegem, J. de Rijk, P. de Poorter, A. de Blok en L. van Assche. Het examen werd afgenomen door dokter Caspari uit Hulst. Hij werd daarbij geassisteerd door de docent van de cursus dokter Buwalda en instructeur Van Aert. Er zal voldoende aanvoer van snijbloemen en potplanten voor ieders beurs zfjn. Het kindje dat zijn. spaarpot omkeert oin zijn moeder zondag a.s. een boeketje bloemen of een plantje te geven, zal voor niet te veel geld bij een handelaar terecht kunnen. Dit heeft de voorzitter van de vereniging „De Nederlandse bloemisterij", dr. A. J. Verhage, tijdens een persconferentie in Den Haag meegedeeld. De prijzen zullen ongeveer gelijk zijn aan die van vorig jaar. Voor de goede kwaliteit zullen de prijzen uiteraard iets hoger lig gen. Ondanks de lange winter is de produktie normaal te noemen. Het assortiment aan potplanten is dit jaar groter dan vorig jaar. De export van bloemen stijgt nog steeds. nationale „Flandria"-wandeltocht. Voor dg 40 km vertrokken 20 individuele tippelaars naar de Belgische stad Eekloo, welke al len de tocht volbrachten. Voor de 25 km was de eerste prijs voor de „Verkenners" van IJzendijke. 15 km: le prijs openbare school Oostburg, 2e wandelsportver eniging „Oostburg", 3e Gidsen Biervliet, 4e Gidsen IJzendijke. 10 km: le prijs Jeugdbelang IJzendijke (meisjes), 2e „Em ma" (meisjes), le openbare school Oostburg, 4e wandel sportvereniging Oostburg, 5e „Emma" Axel (jongens), 6e Ju liana Middelburg. 7 km: le prijs Jeugdbelang IJzendijke. 2e „Em ma" Axel (jongens), 3e en 4e wandelsportvereniging OostJburg, 5e Jeugdbelang IJzendijke. Na afloop had een défilé plaats waarvoor de drie drumbands van Irene Terneuzen, Concordia Axel en Jeugdbelang IJzendijke zich tot één formatie hadden ge vormd welke in een fleurige stoet langs het erecomité, dat zich voor 't gemeentehuis had op gesteld, marcheerde. Hierna had op het marktplein de prijsuitrei king plaats door burgemeester J. M. Ficq. Ingenieursexamen. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het exa men voor elektrotechnisch inge nieur de heer R. van de Plas- sehe te IJzendijke. Ook u kunt een fiets cadeau krijgen! Lees de advertenties in de 'damesbladen. TERNEUZEN: Vanaf vandaag, 6 mei, 8 uur 's avonds tot vrijdag 8 mei 8 uur 's morgens wordt de praktijk dei- artsen waargenomen door dokter A. C. S. van Breda Vriesman, Herengracht 11, tel, 2003. AXEL: Vanaf vandaag, 6 mei, 8 uur 's avonds tot vrijdag 8 mei 8 uur 's morgens wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Schiltman, Nieuwstr. 36, tel. 777. DIERENARTSEN: De praktijk der dierenartsen m Axel, Sas van Gent en Zaamslag wordt waargenomen door dieren arts J. F. de Haas, Axelsestr. 108, tel. 366 te Zaamslag. Derde „Flandria"-wandeltocht. Ondanks het slechte weer had den zich 479 wandelaars laten inschrijven voor de derde inter- OOST ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 7 MEI 1964 (Hemelvaartsdag) NED. HERV. KERK Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Gramsbergen. Sluiskil: 10 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. Terneuzen: Kerk Noordstr.: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. Volgens het blad „Al Akhbar" heeft de bouw van de Assoean dam tot dusver aan 227 mensen het leven gekost. Zeven van de slachtoffers waren Russen. De meeste dodelijke ongevallen spro ten voort uit rotsafstortingen. In totaal zijn meer dan 30.000 arbeiders en technici bij dit pro ject betrokken. De eerste fase van het werk zal op 15 mei wor den voltooid in aanwezigheid van Sowjet-premier Chroesjtsjov en president Nasser van Egypte. 58) Jaarvergadering Wit- Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis heeft zijn algemene jaarvergadering ge houden. Voorzitter J. Loonen be- Zijn ogen waren donker van drift; nerveus trok hij met zijn mond. „Dat had je wel eens kun nen bedenken, vóórdat mijn naam in alle kranten stond de verloofde van de ontvoerde verpleegster! Volslagen belache lijk ben ik daarmee gemaakt. Bovendien vond Lalla het alles behalve aangenaam misschien ga ik wel met Lalla trouwen". Ernstig keek Sally hem aan. „Ik hoop dat je dat inderdaad zult doen, Bob. En volgens mij kunnen Lalla en jij samen heel gelukkig worden." Hij was zó verbaasd, dat zijn kwaadheid verdween. „Dat meen je, geloof ik, ook nog, hè? Ik heb volkomen voor je afgedaan. Evengoed heb ik nooit gedacht, dat een meisje een man zo ge makkelijk zou loslaten." Sally zag in dat Bob ondanks zijn 25 jaren nog steeds niet vol wassen was, en dat hij zich even gauw en gemakkelijk beledigd voelde als een opgroeiende jon gen. Weer glimlachte ze. „Ik weet best, Bob, dat je aan elke vinger vijf meisjes kunt krijgen maar je moet toch nog een heleboel over vrouwen leren, geloof ik. Blijven we vrienden?" Ze stak haar hand naar hem uit. Hij aarzelde, nog steeds ge griefd en verbitterd, maar vatte toen met tegenzin haar hand. „Ja goed. Maar ik zal je nooit begrijpen, Sally.Als ik nog op tijd op mijn werk wil zijn, moet ik er vandoor!" Toen Sally's moeder even la ter binnen kwam, trof ze haar dochter in tranen aan. „Sally, wat is er in vredes naam aan de hand?", wilde me vrouw Camlin weten. „Voel je je minder? Heb je ergens pijn?" Sally veegde met de rug van haar hand haar tranen weg en schonk haar moeder een wat wa terig lachje. „Neen, ik geloof dat ik huil om mijn verloren illusies. Weet je nog wel hoe verdrietig ik was toen ik merkte dat de Kerstman niet bestond? Nu, dit is net zoiets. Het is uit tussen Bob en mij". Mevrouw Camlin was dadelijk een en al verontwaardiging, huurkamer, bij die voormalige „Wil je beweren dat hij nu, ter wijl je ziek bent. Sally lachte beverig. „Neen, nu draai je de rollen om. Ik vraag me al een hele poos af of Bob wel degene is met wie ik echt wilde trouwen. Maar toen hij dokter Roberts plotseling als zijn ideaal begon te beschouwen, toen wist ik het zo goed als zeker. En nu ben ik er helemaal van overtuigd". „M-maar", stamelde mevrouw Camlin, „je hebt hem zijn ring niet eens terug gegeven". Sally knikte beschaamd. „Dat weet ik, ik merkte het pas, toen hij al weg was. En toen moest ik er om lachen, en daarna be gon ik te huilen". Ze schoof de ring van haar vinger en reikte hem haar moeder aan. „Vind je het erg, hem die terug te geven? En nu ben ik moe. Ik wil weer slapen." HOOFDSTUK XX Gedurende die eerste dag weerstond Sally dapper de ver leiding om naar Peter Adamson te vragen. Tegen de avond had ze het bange vermoeden, dat ook hij gewond was, en ze tobde er over, tot dokter Mac binnen kwam, net onder het avondeten. Hij wist er haar van te over tuigen dat Peter volkomen in or de was; hij had wat blauwe plek ken opgelopen bij die worste ling in de tuin, maar voor de rest had hij geen schrammetje. Sally zuchtte ongedurig. Waar schijnlijk zat Peter weer op die journalist, die de zaak van het Memorial moest bepleiten. Hij had natuurlijk al even. weinig slaap gehad als zij en moest dat inhalen, dat eiste ze gewoon van hem. Maar toch zou ze het heer lijk vinden, hem even te spre ken. In de volgende twee dagen had ze heel wat bezoekers, maar Pe ter liet zich niet zien. Ze kon er geen verklaring voor vinden en ze voelde zich verlaten. Diezelfde avond kwam Janet op haar tenen de kamer in; voor ze iets zei boog ze zich over Sal ly heen. Sally, die wakker was en zo maar wat voor zich heen had liggen uitstaren, draaide plotseling haar hoofd om en knipoogde haar collega toe. Ze werd beloond met een zacht lachje. .Iedereen dacht, dat je sliep", vertelde Janet. „Ze zeiden, dat je een slaappil had gehad en ge woon niet wakker kon zijn". Sally haalde haar hand onder haar kussen vandaan en deed hem open. Midden op de hand palm lag een klein, wit pilletje. „Ik heb maar gedaan alsof ik hem ingenomen heb, ik wilde nog helemaal niet slapen. Janet, waar ben ik? Een kamer voor mij alleen, en zo'n klein hokje?" „Begin je je daar nu pas over te verbazen?" vroeg Janet spot tend. „Dit is de quarantaine-af deling. Dokter Mac heeft de ka mer helemaal laten ontsmetten, hij zei dat je over je zenuwen heen was en niet op zaal mocht liggen." GEREF. KERK Terneuzen: 9 uur Ds. A. J. Ver beek, van Hoek. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Terneuzen: 10 uur Ds, H. Smit. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 9.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Frans Halslaan) Terneuzen: 7.30 uur Ds. Zijder- veld, van Middelburg. (Open bare belijdenis.) WEST ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 7 MEI 1964 (Hemelvaartsdag) NED. HERV. KERK Biervliet; 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. Schoondijke: 9 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. Zuidzande: 9.30 uur mej. Da. H. B. de Neeling. Met toestemming van Hare Majesteit de Koningin wordt van 30 april t/m 31 augustus 1965 in het paleis Lange Voorhout in Den Haag een tentoonstelling, gehouden, die een zo volledig mogelijk beeld wil geven van het leven en werk van koningin Wil- helmina. Het plan is uitgegaan van het bestuur van het Haagse cultureel centrum. Het bestuur wil deskundigen op historisch gebied en ver tegenwoordigers van de verschil lende levensbeschouwelijke rich tingen in een commissie van ad vies bijeenbrengen. DONDERDAG 7 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „De zeven gladiato ren van Sparta"; 8 uur: „Jer ry, de schrik van het batal jon". Axel: Het Centrum, 3.45 en 8 uur: „Door het dolle heen1'. Terrein Zuidersportpark, 2.30 uur: Terneuzen 2Vlis singen 3. VRIJDAG 8 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De gladiatoren van Sparta". Zuidersportpark (terr. 6), 7 uur: HSVVan der Poel; terrein 7, 7 uur: Rijkswater staatS. en O. Philips I.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2