SPORTNIEUWS Unesco-rapport over pers, radio, televisie en film RADIO EN TELEVISIE MORGHAN DE MAGIËR ZATERGAGVOETBAL Judo DE RONDE VAN SPANJE Pagina 7 Intrekking prijzenheschikking vaste brandstoffen en glazenwassers werkzaamheden OPPERVLAKTE SUIKERBIETEN in 1964 Zuid I le klasse Om de Europese beker voor landskampioenen NA NEDERLAND- ZWEDEN Anton Geesink geveld door acute blindedarmontsteking WIELRENNEN DOODVONNISSEN IN FRANKRIJK ONS GEDULD IS UITGEPUT 94 der Amerikaanse woningen heeft T.V.-toestel 41/2 MILJOEN POND STERLING WINST OP RAKET Motie van wantrouwen verworpen DE INDONESISCHE LANDBOUW Noodlottige scheepsbotsing in Pakistan DE RONDE VAN BELGIë VOOR AMATEURS YÏCIJCAG X iVIEI JLD04 DE VRIJE ZEEUW Na diverse struikelingen is Ar- nemuiden er op het laatst nog in geslaagd een beslissingswedstrijd tegen S.S.C. te forceren dank zij een overwinning op Dinteloord op de laatste dag van de compe titie. Die wedstrijd wordt morgen gespeeld en van de uilslag valt hoegenaamd niets te zeggen. Het competitieverloop als maatstaf nemend, zouden wij geneigd zijn S.S.C. de beste kansen toe te ken nen, maar Arnemuiden dat het 2e klasseschap van de K.N.V.B. nu binnen zijn bereik ziet, zal zich ongetwijfeld tot het uiterste inspannen om de eervolle pro motie veilig te stellen. De Zeeuwse competitie is nog wel niet helemaal uitgespeeld, maar de kampioenen zijn bekend en de „aardigheid" als zodanig is er dus af. Hoek heeft zich door Nieuw- land laten overtroeven en gaat straks dus opnieuw in de le klas se Z.V.B. zijn geluk en zijn krachten beproeven. Het krijgt daar gezelschap van Zaamslag, dat na een fraai en overtuigend kampioenschap ook in de le klas se een woordje mee zal spreken. De reserves van de Terneuzense Boys zijn vierde geworden. In 3C is Borssele met grote voorsprong op de bovenste plaats geëindigd. Hoek II is hier derde met vele „lengten" achterstand. In Kapehe wordt morgen een selectiewedstrijd gespeeld tussen twee Zeeuwse zaterdagelftallen. De uitslag interesseert ons hier minder dan de opstelling, waar in het Zeeuwse elftal binnenkort naar Haarlem trekt. Zaterdagcompetitie Z.V.B. EERSTE KRASSE AZVV II—Bruse Boys 3 KapelleWolfaartsdijk 1 Yerseke 3Mevo 2 TWEEDE KLASSE A OostkapelleTern. Boys II 2 SerooskerkeZaamslag 2 VeereMiddelburg 6 1 Blijkens een publikatie in de Staatscourant heeft de minister van Economische Zaken besloten de prijzenbeschikkingen vaste brandstoffen en glazenwassers- werkzaamheden per 1 mei a.s. in te trekken. De per 1 mei a.s. ingaande voorjaarsprijzen voor vaste brandstoffen van Nederlandse en Duitse oorsprong, die 80 van de Nederlandse huisbrandmarkt uitmaken, zullen dit jaar ten op zichte van de winterprijzen ge middeld niet met het gebruike lijke bedrag van 65 cent per hl dalen, doch met gemiddeld 50 cent per hl. Hiervoor zijn twee oorzaken aan te wijzen. Vooreerst is de minister op grond van de finan ciële positie van de kolendetail- handel er mede akkoord gegaan, dat de 5 loonsverhoging, die per 1 april j.l. is doorgevoerd, in de detaillistenmarge kan worden doorberekend. Voorts zal thans de per 1 maart 1964 ingegane verhoging van de vrachttarieven van de spoorwegen in rekening worden gebracht. Voor vaste brandstoffen van andere dan Nederlandse of Duitse oorsprong gelden geen seizoenprijzen. De minister heeft op grond van de resultaten van een onder zoek naar de financiële positie in het glazenwassersbedrijf zich ermede akkoord verklaard, dat de tarieven in deze sector 5 zullen komen te liggen boven het niveau, vermeld in de thans ingetrokken beschikking. Uit een door het Centraal Bu reau voor de Statistiek ingesteld onderzoek bij' de berichtgevers van de steekproef „landbouwpro- duktie" wordt afgeleid dat de oppervlakte suikerbieten in ons land in 1964 vermoedelijk ruim 78.000 ha zal bedragen. Dit be tekent een uitbreiding met circa 8.500 ha of 12 procent. De toeneming in de zeeklei gebieden blijkt ongeveer 11 pro cent te bedragen. Deze toe neming is het netto-resulaat van een vermindering met enkele procenten in de zeekleigebieden van Groningen. Een matige toe neming (5 a 10 in de Noord en Zuidhollandse zeekleigebie den en Zeeland en een uitbrei ding, welke de 10 procent te bo ven gaat, in de zeekleigebieden van Friesland, de N.O.P., Ooste lijk Flevoland en Noord-Bra bant. De uitkomsten wijzen verder op een procentueel belangrijke uitbreiding van de suikerbieten teelt in de rivierkleigebieden en zandgronden. De resultaten van de land bouwtelling in mei 1964 kunnen WaardeArnemuiden 2 Wemeldinge 2—Kloetinge2 DERDE KLASSE C SVD 2—Tern. Boys 3 Spui 2Rillandia 3 In de le klasse - Zuid I werd op Koninginnedag de competi tiewedstrijd Brabantia—Valkens- waard gespeeld; de uitslag was 0—3. De stand is hier thans als volgt: Vlissingen 20 10 6 Boxtel 20 12 2 Middelburg 20 11 3 De Spechten 20 10 3 TOP Helmond De Valk Sparta '25 Brabantia Valkensw. MOC '17 Tongelre 4 26 50-38 6 26 47-36 6 25 44-34 7 23 39-30 19 9 3 7 21 42-30 20 9 3 8 21 60-40 19 8 4 7 20 32-35 20 7 6 7 20 54-57 21 8 3 10 19 42-49 21 7 5 9 19 40-47 20 4 4 12 12 25-48 20 2 4 14 8 30-61 INTER PLAATSTE ZICH VOOR DE FINALE Internazionale Milaan heeft zich woensdagavond op eigen terrein door een 2—0 zege op Borussia Dortmund geplaatst voor de finale van het toernooi óm de Europese beker voor landskampioenen. Bij de rust was de stand nog 0—0. De eerste ontmoeting tussen beide clubs voor de halve finales van het toernooi was gelijk ge ëindigd: 22. Internazionale vindt nu in de finale op 27 mei in Wenen naar alle waarschijnlijkheid Real Ma drid tegenover zich. Borussia, dat in Milaan veel minder sterk voor de dag kwam dan 14 dagen geleden op eigen veld, wist tot in de 48ste minuut de score blank te houden. Toen maakte Mazzola het openings doelpunt, in de 75ste minuut ge volgd door een treffer van Jair. Het San Siro-stadion was met 90.000 toeschouwers totaal uit verkocht. De geestdriftige Italiaanse sup porters betaalden toegangsprij zen tussen de acht en de vijftig gulden en zorgden voor een to taal aan entree-prijzen van 150 miljoen lire. Dat betekende een nieuw record. De tot dusver hoogste recette werd bereikt bij 13J. ~r i J land, die leverde. 143 miljoen lire op- Elek Schwartz niet ontevreden „Het was een leuke wedstrijd, maar wij hebben geen geluk ge had. Wij zijn 70 procent van de wedstrijd in de aanval geweest zonder een doelpunt te kunnen maken", aldus bondscoach Elek Schwartz, die „gejast" en „ge hoed" in de kleedkamer ge leund tegen de masseertafel zijn commentaar op de wedstrijd gaf. „De jongens hebben hun best gedaan en vooral in de eerste helft goed gespeeld. Jammer was dat Muller en Van Wissen be neden hun normale vorm speel den en daardoor kon de voor hoede zich niet voldoende ont plooien. Het is echter geen schande van dit ervaren Zweed se team met technisch bekwame spelers te verliezen. U hebt het toch gezien: de Zweden waren soms met negen man in de ver dediging. Wij hebben tien keer méér geschoten. Hebben wij dan slecht gespeeld, Aanvoerder Fons van Wissen roemde het sterke positiespel van de Zweden op het midden veld waarop het moeilijk was een antwoord te vinden. Ze wa ren 2eer gevaarlijk. Jammer van dat geluksdoelpunt De 37-jarige scheidsrechter Schulenberg uit Hamburg, die indertijd in hetzelfde stadion de Europa-cupwedstrijd Feijenoord- Reims heeft gefloten, vond het vooral in de eerste helft een aantrekkelijke strijd. Anton Geesink, nog geen twee dagen thuis uit Oost-Berlijn waar hij twee Europese titels veroverde, is woensdagavond om half acht met een acute blin dedarmontsteking opgenomen in het Diaconessenhuis te Utrecht. Geesink werd onmiddellijk ge opereerd en om negen uur was hij al weer bij bewustzijn. De Utrechtse judoka, die zaterdag en zondag al maagpijn had naar hij dacht van het slechte eten en daar vooral in zijn wedstrijd tegen de Rus Chikwi- ladze last van had ondervonden, maakt het inmiddels weer uit- de landenwedstrijd ItaliëRus-stekend. Belg Ward Seis wint eerste gedeelte van eerste etappe Het eerste gedeelte van de eerste etappe van de „Ronde van Spanje" werd gewonnen door de jonge poulain van Rik van Looy, Ward Seis. Deze verraste het peloton één kilometer vóór de finish met een felle demarrage. Hij ging over de streep na 1 uur, I minuut en 51 seconden. Het peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door Rik van Looy vóór Piet Rentmeester, volgde op 4 seconden. Het tweede gedeelte van de eerste etappe, een tijdrit over 11 km in de omgeving van Beni- dorm, leverde een overwinning op voor Spanjaard Velez, die de afstand reed in 14 min. 35 sec. Zijn landgenoot Perez Frances werd tweede in 14.42, de Frans man Poulidor derde in 14.44 en de Spanjaard Pacheco vierde in 14.54. Wim van Est, die met 15.07 tiende werd, was de beste Neder lander. De plaatsingen van de overige Nederlanders in de tijdrit waren voorts: 36. Rentmeester 15.41 37. Stolker 15.47 47. Van Aert 15.59 51. Steuten 16.07 52. Snepvangers 16.09 61. Solaro 16.24 71. De Jongh 16.46 76. Linders 17.00 78. Swaneveld f 17.16 '4. De Locht (B.) z.t. 5. Van Springel (B.) z.t. 6. Goossens (B.) z.t. 24. Karstens (Ned.) 3.36.53 De algemene rangschikking luidt: 1. Van Springel (B.) 17.09.49 2. Pauwels (B.) 17.10.06 3. Karstens (Ned.) 17.10.51 4. De Locht (B.) 17.11.52 13. Pieterse (Ned.) 17.14.50 14. Zoet (Ned.) 17,14.58 Het Franse tribunaal voor de staatsveiligheid heeft Gérard Baudry, een lid van de illegale organisatie van het geheime leger, ter dood veroordeeld wegens moord op majoor Kuba- ziak, een voormalige comman dant van de Franse luchtbasis Blida in Algerije, die in april 1961 had geweigerd mee te doen aan de beruchte „putsch der generaals". De O.A.S. had hem daarvoor ter dood veroordeeld en Baudry had dit vonnis ten uitvoer gebracht. Eén van zijn medeplichtigen, Gilles Buscia, werd bij verstek eveneens tot de doodstraf ver oordeeld. Een andere mede plichtige, die tijdens de moord mevr. Kubaziak en haar kinde ren met een knuppel in bedwang hield, kreeg levenslange gevan genisstraf opgelegd, evenals bij verstek twee andere voortvluch tige O.A.S.-leden. Castro: „Men moet goed weten dat wij niet eindeloos geduldig kunnen zijn. Er zijn dingen die wij niet accepteren en die wij ook nooit zullen aanvaarden. Als de V. S. dagelijks onze rechten blijven schenden, stellen zij zich buiten de wet", zo heeft premier Fidel Castro verklaard op een bijeen komst in de Japanse ambassade te Havanna ter gelegenheid van de 60ste verjaardag van keizer Hirohito. „Wij hebben goede wapens en wij kunnen ons van het Sowjet- materieel dat nu van ons is, be dienen. Het enige ernstige pro bleem is de dagelijkse schending van ons luchtruim. De positie van Cuba in volkenrechtelijk opzicht is zó goed dat, als de V. S. ermee akkoord gaan, wij dadelijk de geschillen aan het internationale gerechtshof in Den Haag willen voorleggen. Ik ben ervan overtuigd dat er nog rechters zijn en wij vrezen geen enkele uitspraak. Ons geduld is uitgeput. Er moet maar van ko men wat er van komt", zo zei de Cubaanse leider toen journalis ten hem over de verhouding tus sen Cuba en de V. S. vragen stelden. Overigens verklaarde hij zich bereid „op alle mogelijke ma nieren" met de V. S. te gaan praten. Eerst moest er echter een einde komen aan de „provo caties". Hiervan betichtte Castro ook de mariniers van de Ameri kaanse basis Guantanamo. De toekomst van deze basis op Cu baans gebied noemde hij een „internationale kwestie die on getwijfeld door elke internatio nale assemblee in ons voordeel zal worden geregeld". De wereldbevolking wordt dagelijks door middel van 300 mil joen dagbladexemplaren, 400 miljoen radio's en 130 miljoen tele visietoestellen van nieuws en inlichtingen voorzien. Meer dan 212.000 bioscopen en yele duizenden „reizende" filmtheatertjes zorgen daarnaast voor ontspanning en voorlichting. Dit blijkt uit het zojuist ver schenen rapport van de „Unes co", de wetenschappelijke en cul turele organisatie van de Ver enigde Naties, waarin de jongste gegevens over pers, radio, fiim en televisie zijn verwerkt en waarin tevens de ontwikkeling van deze media in de afgelopen tien jaar wordt belicht Opvallend is dat in die periode alle massa-media met uitzonde ring van de dagbladpers sneller groeiden dan de wereldbevolking, die met 26 procent toenam. Het aantal radio-ontvangers gaf een groei te zien van 60 procent, het aantal bioscopen werd verdub beld en het aantal televisietoe stellen verdrievoudigd. De ver spreiding van de dagbladen nam slechts met 20 procent toe. Vooral in de ontwikkelingslan den namen pers, radio en film een grote vlucht. Was in 1953 de televisie in Afrika, Azië en La- tijns-Amerika zo goed als onbe kend, thans kan worden vastge steld dat juist in deze gebieden dit medium zich het snelst Ijeeft uitgebreid. Desondanks heeft de bioscoop haar vooraanstaande rol Het labourlid James Callaghan heeft tijdens een debat in het Lagerhuis felle kritiek geleverd op het feit dat Ferranti, een fabriek van elektrische en elek tronische apparatuur, 4 /i mil joen pond sterling heeft ver diend aan de bouw van de „bloodhound"-raket voor de regering. Labour heeft hierover een motie van afkeuring inge diend. Callaghan eiste dat de rege ring vier miljoen pond van de onderneming terugeist als on geoorloofde winst. De winst be draagt volgens spreker 113 pro cent van de kostprijs in plaats van de voorziene zeven procent. Hij verweet de regering, dat zij de groten ongemoeid laat en strenge maatregelen neemt tegen mensen met kleine inkomens die een penny vergeten op te geven aan de belasting. Callaghan, die meer dan een uur sprak, zei dat de kwestie met de „bloodhound" niet het enige geval van bovenmatige winstneming is. Hij noemde drie andere voorbeelden: de raketten van thunderbird, seeslug en fire- streak. De minister van luchtvaart, Julian Amery, gaf toe dat de verificatie van het contract, die tijdens de bouw dient te geschie den bij de „bloodhoundraket" achterwege is gebleven. Het on derzoek iq deze zaak is echter nog niet afgesloten en daarom verzocht de minister de Kamer de motie van afkeuring te ver werpen. De kritiek acht de minister onrechtvaardig. Het is niet een voudig tevoren de kostprijs van een nieuw wapen te berekenen. Er bestaan twee systemen voor dergelijke gevallen. Het eerste is dat de onderneming als zij met het project klaar is, opgave van de kosten doet, waarop zij dan zeven procent winst mag leggen. In het andere geval wordt het werk voor een be paald bedrag aangenomen. Vol gens de minister komt de over heid, op de tweede manier te werk gaand, doorgaans voorde liger uit. Na stemming werd de motie van wantrouwen met 302 tegen 236 stemmen verworpen. De nationale voedselraad in Indonesië heeft bekendgemaakt dat Indonesië volgend jaar ge noeg landbouwprodukten zal produceren om de binnenlandse behoeften te dekken. De bevol king moet volgens de raad haar voedingsgewoonten veranderen en behalve rijst ook mais nutti gen. Ook president Soekarno heeft hiertoe opgeroepen en het voorbeeld gegeven door zelf mais te eten. De nationale voedselraad heeft zijn produktieprogramma voor 1965 veranderd. Er zullen naar schatting 19 miljoen ton rijst, vier miljoen ton mais en 15 mil joen ton aardappelen worden verbouwd. Mochten weersomstandigheden en parasieten een spaak in het wiel steken, dan wil de regering haar reserves gebruiken om voedsel in te voeren teneinde tekorten in bepaalde gebieden te voorkomen. Geen passenregeling in Berlijn voor Pinksteren Ook met Pinksteren zullen Westberlijners niet hun verwan ten in het oostelijke stadsdeel kunnen opzoeken. Het nieuwe overleg over de z.g. passenkwes- tie tussen de Westberlijnse Se- naatsraad en de Oostduitse staatssecretaris E. Wendt heeft niet tot een akkoord geleid. Volgens een woordvoerder van de Westduitse regering hebben de Oostduitse autoriteiten voor stellen tot een algemeen open stellen van de grens tussen de twee stadsdelen voor bezoekers afgewezen. Omgekeerd meldde het Oostduitse persbureau A. D. N. dat West-Berlijn afwijzend had beschikt op een voorstel om de bij de jaarwisseling gevolgde regeling weer met Pinksteren toe te passen. in de ontspanningssector behou den; wekelijks gaat een achtste van de wereldbevolking naar de film. ONGELIJK VERDEELD Het Unesco-rapport maakt ver der gewag van het feit, dat de voorlichtingsmedia zeer ongelijk zijn verdeeld. Ongeveer 70 pro cent van de wereldbevolking, die in meer dan 100 Afrikaanse, Azia tische en Latijns-Amerikaanse landen leven, ontbreekt het aan voldoende verbindingsmogelijkhe den, In al deze landen wordt het minimum door de Unesco gestel de vereiste op dit gebied 10 dagbiadexemplaren, 5 radio's en 2 bioscoopplaatsen per 100 inwo ners niet bereikt. 38 procent van de dagelijkse wereld-krantenproduktie wordt gekocht door Europeanen, 23 procent door Noord-Amerikanen terwijl alle Afrikanen, Aziaten en Zuid-Amerikanen tezamen slechts 26 procent voor hun reke ning nemen. Voor 100 aardbewoners zijn tegenwoordig 13 radiotoestellen beschikbaar. Het gemiddelde van twee ontvangers op 100 inwoners van Afrika en Azië steekt echter zeer ongunstig af tegen de 21 in Oceanië en de Sowjet-Unie, de 23 in Europa en de 72 in Noord- Amerika. In de Verenigde Staten zijn per 100 zielen ook 100 radio's aanwezig. IN JAPAN 13 MILJOEN T.V.-TOESTELLEN Voor het eerst in de geschiede nis van de televisie wordt thans meer dan de helft van het totaal aantal televisie-ontvangers bui ten de Verenigde Staten aange troffen, al dient te worden opge merkt dat dit land het op dit punt van alle andere landen winl doordat daar 94 procent van alle woningen niet een t.v.-toestel zijn uitgerust. Japan neemt hier de tweede plaats in met 13 miljoen toestel len, 95 procent van het totaal aantal toestellen in Azië. Van de 170 televisiezenders in Azië heeft Japan er 127. Ofschoon bioscoopbezoek en filmproduktie in Noord-Amerika en Europa terugliepen, was dit in de Sowjet-Unie en in de ontwik kelingslanden juist niet het ge val. Het bioscoopbezoek in de Sowjet-Unie was met een jaar lijks aantal van 18 bezoeken per persoon hoger dan waar ook ter wereld. Ook hier weer een schril le tegenstelling: de bewoners van de meeste Afrikaanse landen brengen minder dan één keer per jaar een bezoek aan een theater. In Japan, India en Hongkong worden de meeste speelfilms ge produceerd. De Pakistaanse radio-omroep heeft meegedeeld dat 45 perso nen, voor het merendeel vrouwen en kinderen, het leven hebben verloren tengevolge van een bot sing tussen twee riviervaartuigen nabij Tsjandpoer aan de rivier de Meghana. Een der vaartuigen, dat passa giers vervoerde, sloeg na de bot sing om en zonk. 45 opvarenden kwamen om het leven, terwijl er 104 konden worden gered. Negen geredden zijn ernstig gewond. Het reddingswerk werd door de krachtige stroming bemoeilijkt. ■I ZATERDAG 2 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Soc. strijd lied; 7.23 Lichte gram. dom 7.30 van de voorpagina); 8,00 Nws; 8:18 Lichte gram.; 8.30 Wegwijs: .tips voor trips en vakanties; 8.40 Lichte gram.; 9.00 Loon naai werken, uitz. in samenwerking met het N.V.V.; 9.10 Lichte gr.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Bijbel taal en moedertaal, gesprek; 9.55 De school van morgen, praatje; 10.00 Buitenl. weekoverz.; 10.15 Elektronisch orgelsp.; 10.30 Ope- ningstoespr. bij voorjaarsverga dering van de Verenigingsraad; 11.00 Saint Just glimlachte, hoor spel; 12.10 Musette-orkest; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw, aansluitend: postduivenberich- ten; 12.33 Sportnws; 13.00 Nws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Radio Jazzclub; 13.50 Voor de twinti gers; 14.25 Latijns-Amerikaanse muziek; 14.45 Meisjeskoor; 15.05 Humanist en leger, toespr.; 15.20 Radiophilh. ork.; 16.35 Boeken wijsheid; 16.55 Pianoduo; 17.10 Licht ensemble; 17.40 Licht in strumentaal kwintet; 18.00 Nws en commentaar; 18.20 Draai- orgelmuz.; 18.30 Muziekkiosk; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Voor de teenagers; 20.00 Nws; 20.05 Vara's bekercompetitie, 21.00 Soc. comm.; 21.15 Tango- rumba-ork.; 21.45 Langs verge ten wegen, hoorspel; 22.15 Zang en piano; 22.30 Nws; 22.40 Ba lans: hoofd- en bijzaken uit de astualiteit; 22.55 Dansorkest met vocaal ensemble; 23.30 Lichte gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Klassie ke gram.; 7.45 Geestelijke liede ren; 7.55 De kerk zijt gij, lezing; 8.00 Nieuws; 8.15 Strip voor de jeugd; 8.20 Djinn: gevar. progr.; 12.00 Angelus; 12.04 Kath. nws; 12.10 Country- and Western Ex- algemene rangschikking De luidt: 1. Velez (Sp.) 1.16.00 2. Perez Frances (Sp.) 1.16.22 3. Poulidor (Fr.) 1.16.29 4. Rik van Looy (B..) 1.16.40 5. Pacheco (Sp.) 1.16.49 6. Otano (Sp.) 1.16.51 10. Wim van Est (Ned.) 1.17.02 35. Rentmeester (Ned.) 1.17.36 36. Stolker (Ned.) 1.17.42 De Nederlander Gerben Kar stens is er niet in geslaagd zijn leidende positie in de „Ronde van België" voor amateurs te behouden. Na de vijfde etappe van deze wielerwedstrijd, van De Panne naar Aalst over 155 km, bezet de Nederlander de derde plaats in de algemene rangschikking. De Belg Van Springel nam de leiderstrui van hem over. De uitslag van de vijfde etappe luidt: 1. Pauwels (B.) eerst een volledig en definitief beeld geven van de met suiker- 2, Hermie (B.) bieten beteelde oppervlakte. 1 3. Coppens (B.) 3.35.30 z.t. z.t. 46. Z'n zesde zintuig waarschuw de hem op het laatste moment en redde Aram's schedel van verplet tering onder de zware kruik, die de moordenaar nu met al z'n krachtan neersmeet. Z'n schouder ving de slag op. De scherven scheurden z'n kleed en veroor. zaakten een brede wond die zoveel pijn deed, dat hij een ogenblik wankelde. Maar zijn woeede won het van de pijn en zwakte en met een woeste kreet velde hij z'n laf fe aanvaller. Met veel lawaai vloog een tafel in stukken. Op de achtergrond jammerde de wanhopige herber gier eindeloos over het verlies van z'n meubels. Maar Aram lette niet op hem. Net op tijd zag hij het snelle gebaar waarmee Zacheb z'n zwaard uit de schede rukte. „Daar, pak aan vreemdeling. Sterf!" gilde de bendeleider en wierp hem het wapen naar het hoofd, maar de avonturier had langzaam een houten kruk opge' tild! Trillend drong het wapen in het hout. Toen draaide hij zich bliksemsnel om presse; 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Instr. ens.; 12.55 Platennws; 13.00 Nieuws; 13.15 Marktberichten; 13.18 Mu sicerende dillettanten; 13.40 Franse les; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Jazzmuz. met comm.; 15.20 Koorzang; 15.50 Reportage 2de helft finale om de Engelse voet balbeker; 16.40 Lichte gram.; 17.10 Licht instr. kwartet; 17.30 Boekbespr.; 17.40 Roulette, muz. spelletje; 18.00 Kunstkroniek; 18.30 Lichte gram.; 18.50 Licht baken, lezing; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Sportperiscoop; 19.30 Omroeporkest; 20.30 Rieleksen amusementsprogr.; 21.30 Buur- man's krant: informaties uit het buitenland; 21.50 Bric a Brac. cabaret; 22.20 22.25 Boek bespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Kruispunt: discussie over de ver schijningsvorm van de kerk in de wereld van vandaag; 23.IC Bespreking van nieuwe klassieke gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nieuws; 12.03 Nieuwe gram.; 12.25 Weer bericht; 12.30 Hallo, met Henk!; 12.55 Programma-overzicht; 13.00 Nieuws; 13.20 Hitparade; 14.00 Nws; 14.03 Tips voor de automo bilisten; 14.30 Voor de teenagers; 14.50 Gram.; 15.00 Nieuws; 15.03 Hoorspel; 16.20 Filmkron.; 17.00 Nws; 17.15 Ad te levavi: liturgi sche zangen; 17.25 Koorzang; 17.45 Engelse les; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Kerkorgel; 19.00 Nws; 19.40 Lichte muziek; 20.00 Quiz, uitz. voor de platen- liefhebbers; 21.00 Caroussel, mu sical; 22.00 Nws; 22.15 Dans- en lichte muz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Jazzmuz.; 23.55 Nws. Televisieprogramma's. NED. TV: 14.30 Eurovisie: Com munity singing door de toeschou wers in het Wembley stadion te Londen; 15.00 Eurovisie: Rep. v. d. finale om de Engelse voetbal beker tussen West Ham United en Preston North End, te Lon den; pl.m. 16.50 Tips over plan ten voor de bloembak; 17.00 17.45 Voor de kinderen; 19.30 De avonturen van Ivanhoe, tv- feuilleton; 20.00 Journ. en weer- overzicht; 20.20 Brandpunt; 20.50 Johny Kraaykamp-show; 21.30 Bonanza, T.V.-film; 22.20 Ge huwd en ongehuwd, report.; 22.28 23.00 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27). NED. TV: 20.15—22.00 Einer wird gewinnen, quizprogramma. VL.-BELG. TV: 10.00—11.20 Volksuniversiteit; 14.50 Eurovi sie; reportage voetbalwedstrijd West Ham United-Preston North End in de finale om de Engelse voetbalbeker (event, verlen ging); 17.00 Voor de kleuters; 17.20 Tijd voor U; 1. Christoffel Columbus; 2. Technisch praatje; 17.45—18.20 Schooltelevisie; 19.00 Religieus progr.; 19.30 Voor auto mobilisten; 19.55 Sport; 20.00 Journaal; 20.20 Eén tegen allen, wedstrijdspel; 21.35 Echo; Act.; 22.05 Dick Powell-film: Kapitein Wycloff voor de krijgsraad; 22*55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7