Nederland—Zweden in het Feijenoordstation BEURSOVERZICHT ZOMERAVONDVOETBAL 1984 TE TERNEIZEN Zeventien elftallen staan gereed Wielrennen Handboogsport Woensdag 29 april 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Interne Mededeling Betr.: Jubileumuitkering Zwolle, is april 1964 Oefenwedstrijd Zeven overwinningen Kraay vervangen door Haenen Van 5 mei tot 17 juli Wat kost zo'n competitie? De kansen Leo Hom leidt België—Portugal DE RONDE VAN BELGIë VOOR AMATEURS Twee groepen Internationals hielden zich wederom goed Australische militaire steun voor Maleisië Vakbondsbestuurder .„leende" 20 miljoen dollar uit pensioenfonds NUTTIGE OEFENWEDSTRIJD Rechtshalf Bergmark is de re cordman met niet minder .dan 74 interlands. Spil Johansson (36 Het Nederlandse publiek loopt tegenwoordig niet meer jaar) heetf er 47 interlands op Met betrekking tot het 50-jarig bestaan van onze firma kunnen tot ons genoegen mededelen, dat ons toestemming is verleend, aan alle werknemers die op i januari 1964 in dienst van ons bedrijf waren een extra uitkering te verstrekken geliik aan één maand van het huidige salaris. geen stukken na uitverkocht. Er zijn nog vele duizenden kaarten verkrijgbaar en het is zelfs onder deze omstan digheden te betwijfelen of de mensen elkaar vanavond vóór de loketten zullen verdringen om op het laatste mo ment nog een plaatsbewijs te veroveren. Dat zit de K.N.V.B. blijkbaar niet lekker, want de heren in Den Haag hebben niet alleen de televisie-uitzending van deze inter land „verboden", maar ook die van de cupwedstrijd Inter Milaan Borussia Dortmund. Wat een macht hebben die mensen!Een gewoon Nederlands staatsburger vraagt zich af, of dat nu allemaal kan. Het riekt zowaar naar dictatuur. De wedstrijd zelf die een al lerinteressantste ontmoeting be looft te worden, schijnt in beide kampen als een soort oefenwed strijd te worden beschouwd. De Zweden staan voor twee zware en uiterst belangrijke wedstrij den tegen Rusland, terwijl het Oranje-team dit seizoen Albanië nog ontmoet in de voorronde voor het wereldkampioenschap. De Scandinaviërs die een jaar geleden aan de top van de Euro pese ranglijst stonden, zijn nog niet ten volle ingespeeld.- Hun seizoen begon pas 14 dagen ge leden. Bovendien moeten ze als gevolg van blessures twee goede spelers missen, n.l. linksbinnen Harry Bild, die als de beste speler van Zweden wordt be schouwd, en rechtsbuiten Bengt Berndtson. Toch valt in hun uitingen, voor wat de wedstrijd van van daag betreft, een optimistische toon te beluisteren. En terecht! In 1963 wonnen de Zweden al hun landenwedstrijden, zeven in getal. Dat geeft hunop papier het volste recht de oranjeploeg als hun achtste „slachtoffer" te beschouwen. Of het zover komt, zal de wedstrijd moeten leren. Een feit is dat Nederland een elftal tegenover zich krijgt dat over alle linies uit doorgewinterde en kundige voetballers bestaat. Hun gemiddelde leeftijd ligt hoger dan die van ons oranjeteam. De opstellingen: NEDERLAND Nederland speelt in dezelfde formatie als tegen België en Oostenrijk. Alleen moet Hans Kraay wegens een zondag j.l. opgelopen blessure verstek laten gaan. Hij wordt vervangen door de MVV'er Haenen die het tegen de snelle Zweedse voorhoede hard te verantwoorden zal krij gen. Als we alleen zouden afgaan op de verrichtingen van de laat ste jaren, zou een Zweedse over winning binnen de lijn der ver wachtingen liggen. Tegen de tamelijk zwakke Oostenrijkse ploeg kwamen de Nederlanders niet verder dan een gelijk spel. Theoretisch moeten ze dus tegen het veel sterkere Zweden het loodje leggen. Maar omdat we weten dat dergelijke vergelij kingen altijd mank gaan, wach ten we gelaten af wat er heden avond uit de internationale bus komt.- PIETERS GRAAFLAND HAAK VELDHOEN VAN WISSEN HAENEN SCHRIJVERS BERGHOLTZ NUNINGA KRUIVER MULLER VERDONCK PERSSON MARTINSSON SIMONSSON MILD JOHANSSON WING ARVIDSSON GRIP BACKMAN BERGMARK ROSANDER ZWEDEN De comi|ijssie voor het zomerayondvoetbal is er weer in geslaagd het publiek van Terneuzen en ömstrëkëh' een uitgebreid program ma voor te leggen. In onze groeiende gemeente heeft de jaarlijkse competitie be wezen in een behoefte te voorziep. Er vestigen zich nieuwe be drijven en de mensen die er werken, willen ontspanning in de vorm van de een of andere sport. Het is daarom verheugend te kunnen vaststellen, dat het zomeravondvoetbal met Terneuzen meegroeit. Dit jaar nemen niet minder dan 17 elftallen aan de compe titie deel, dat is zes méér dan in 1963. Als nieuwe ploegen mo gen wij begroeten: Philips met twee elftallen, Icust, De Poel, H.K.C. 2 en De Hoop, welk team de weg terug heeft gevonden. Eén elftal zullen we ditmaal moeten missen en wel de Scheepswerf, de oudste vereni ging van het zomeravondvoet bal. Laten wij hopen dat de jon gens van de scheepswerf alles in het werk zullen stellen om een volgende keer weer van de par tij te zijn. Het waren sportieve tegenstanders die altijd voor een verrassing konden zorgen. In 1949/'50 stonden ze zelfs met de ploeg van de drukkerij-Van de Sande aan de kop van de rang lijst. De bestuurscommissie heeft van het gemeentebestuur toe stemming gekregen voor het ge bruik van sportvelden in het Zuidersportpark. Men heeft ech ter gemeend daarbij een tijds limiet te moeten vaststellen (17 juli). Dat is natuurlijk te kort om een volledige competitie af te werken. De commissie zag zich dus verplicht de deelnemen de elftallen in twee groepen in te delen. Het zal nu toch nog passen en meten worden om op tijd klaar te zijn. In elk geval: op 5 mei start de zomeravond competitie 1964. Mogen de weersomstandigheden haar een beetje gunstig gezind zijn Een buitenstaander heeft er meestal geen idee van wat er allemaal komt kijken vóór alle aan zo'n avondcompetitie ver bonden kosten betaald zijn. Al leen aan terreinhuur moet er al ƒ480 worden neergelegd. Daar bij komen dan nog de vaste kos ten van het kalken, het ma teriaal, de advertenties en nog diverse andere uitgaven. Alles bij elkaar mogen we op 800 rekenen. Penningmeester Verbrugge is echter vol vertrouwen dat het ook dit jaar dik in orde komt. In 1963, toen er even ees bank roet dreigde, hebben de trouwe bezoekers de helpende hand ge boden. De commissie rekent ook thans op de gulle medewerking van het voetbalminnend publiek. H.K.C.de kampioen van ver leden jaar, zal alles in het werk stellen om haar titel te prolon geren. Het wordt anders wel een opgave, want de leeftijd van en kele spelers begint mee te tel len. Sam Meertens en Jan Gort bijv. zijn de veertig gepasseerd (hulde voor die sportkerels!). H.K.C. komt overigens ver sterkt in het veld door de op stelling van Meeuwsen en Na- gelkerke. Helaas' moeten de kampioenen het (voorlopig) zon der keeper Van Kouteren doen, welke sympathieke sportman wij een spoedig herstel toewensen. Advendo schijnt over zijn hoogtepunt heen. De Mistrappets daarentegen zijn kanshebbers geworden, nu ze enkele goede spelers hebben aangetrokken. De P.T.T. spreekt ook een woordje mee evenals de P.Z.E.M. De Atoomboys, Spadella, Meter- fabriek, de Rijkswaterstaat en De Hoop zijn goed voor een plaats in de middenmoot. Van Philips, De Poel en Icust is weinig bekend. Maar houd de ploeg van Philips in de gaten! Daar zouden tal van oud-tweede klassers in uitkomen. Een ver rassing van die kant is dus lang niet uitgesloten. Het spel gaat beginnen. De lange zomeravonden krijgen voor veel sportliefhebbers weer een aangename vulling. Dat is ook het doel van het zomeravond voetbal: gepaste en onmisbare ontspanning voor spelers en toe schouwers. De interland-voetbalwedstrijd BelgiëPortugal, die zondag 3 mei a.s. in Brussel wordt ge speeld, zal worden geleid door Leo Horn. Als grensrechters zul len fungeren Van der Berg uit Den Haag en Bijleveld uit Rot terdam. Nederlander Karstens heeft de leiding De Belg Herman van Springel heeft dinsdag de vierde etappe van de Ronde van België voor amateurs, van Merelbeke naar De Panne (114 km) op zijn naam gebracht. Hij was de snelste van een groepje van vier renners, waarbij de Nederlander Gerben Karstens, winnaar van de derde etappe. Karstens werd derde en nam daardoor in de algemene rangschikking de leidende po sitie van de Belg De Locht over. De uitslag van de vierde etap pe luidt: Het bestuur, bestaande uit de heren J. Espkamp (voorz.), M. Klouwers (secr.), W. Verbrugge (penn.), J. Zuidweg en compe titieleider I. Vergouwe, heeft de 17 deelnemende elftallen in de volgende groepen verdeeld: GROEP A: H.K.C. I, Philips II, Advendo, Spadella, Atoomboys, Icust, Hoekse veteranen, De Poel en S.C. de Meijer. GROEP B: Mistrappers, P.T.T., H.K.C. II, Philips I, Meterfabriek, Rijks waterstaat, P.Z.E.M. en De Hoop. De internationale waarden hebben zich gistermiddag weder om goed gehouden. Dit ondanks het feit, dat Wall Street maan dag voor de tweede achtereen volgende beursdag aan de flau we kant was. Daarnaast gaven ook de Westduitse beurzen gis teren lagere koersen te zien. De handel op het Damrak bleef weliswaar aan de schrale kant, doch de ondertoon was goed te noemen. Een uitzondering hierop maakten de AKU-aandelen. Dit fonds opende op 539 circa 4 pun ten beneden het slotniveau van maandag. Dit had, aldus de beurs, niets te maken met de in houd van het gepubliceerde jaarverslag van het AKU-con- cern. Het was meer de beroeps- handel waar het geringe aan bod vandaan kwam. Later kwa men er wat meelopers die ook een stukje verkochten. Dit had tot gevolg dat alleen op het af brokkelende niveau steun werd geboden. De koers daalde tot 536. Deze koers betekent een koersdaling voor de rayonaan delen van 13V) punt vergeleken bij het hoogste niveau van maandag. Speciale redenen voor de verkopen in dit fonds waren niet aanwezig. Voor het eerst sinds lange tijd heeft Amerika, via Zwitserland, Philipsaandelen op het Damrak gekocht. Hier door werd voor Philips bij de opening 30 cent meer betaald op 150,20 ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Verder gaf Unilever een koersverbete- 1. Van Springel (B.) 4.00.40 met bon. 4.00.10 2. Pauwels (B.) 4.00.40 met bon. 4.00.25 3. Karstens (Ned.) z.t. 4. Saliën (B.) z.t. 5. Vekemans (B.) 4.03.13 6. Van de Vijver (B.) z.t. 7. Spruyt (B.) z.t. 8. Marinus (B.) 4.03.22 9. Blockx (B.) z.t. 10. De Locht (B.) z.t. 19. Zoet (Ned.) z.t. 32. Tummers (Ned.) z.t. 33. Ouwerkerk (Ned.) z.t. Het algemeen klassement luidt: 1. Karstens (Ned.) 13.33.58 2. Van Springel (B.) 13.34.19 3. Pauwels (B.) 13.35.06 4. De Locht (B.) 13.36.22 5. Van der Perre (B.) 13.37.02 6. Marinus (B.) 13.37.50 7. Goessens (B.) 13.37.51 8. Pieterse (Ned.) 13.37.57 9. Zoet (Ned.) 13.38.05 32. Tummers (Ned.) 13.39.47 54. Ouwerkerk (Ned.) 13.41.56 58. Schouten (Ned.) 13.45.35 ring te zien van 40 cent tot 144. Kon. Olie een paar dub beltjes hoger op 158. Later op de middag werd de handel in de hoofdfondsen uiterst kalm met lichte koersdalingen. De koersen bleven rond het voorgaande slotniveau schommelen. Hoog ovens zakten in van 659 tot 657 (656%). Van de Nederlandse hoofdfondsen was alleen K.L.M. maandag in Wall Street hoger. Dit fonds kreeg dan ook gister middag een iets hogere advies- koers. De scheepvaartsector was goed gedisponeerd waardoor de maan dag geleden geringe koersverlie zen gisteren merendeels konden worden ingelopen. Opvallend was de vraag voor Amsterdam Rubbers in de cultuursector. Na een opening op 121 werd spoedig 1221/2 voor deze stukken betaald. Dit bracht de koers, ten opzichte van' maandag, circa 4 punten ho gen Er was in deze hoek wat middenkoersvraag in een vrij lege markt. Staatsfondsen kalm ipet weinig verandering. In de lokale afdelingen wer den aandelen Beers' Zonen ge adviseerd op 620 bieden, tegen maandag 607 bieden en een' laatstgedane notering van 598. Dit als nawerking op het gun stige dividendvoorstel. Ook aan delen Varrossieau lagen hoger in de markt. Daarentegen kreeg Van der Giessen een lagere ad- vieskoers als nawerking op het passeren van het dividend (v.j: 5 pet). Op de incourante markt werden aandelen Sphinx Cera- mique hoger uit de markt ge nomen op het dividendvoorstel. Ook maandag waren deze aan delen reeds enkele punten hoger. Zwanenberg-Organon was gis termiddag ex dividend en ex stock. Beursindices 24/4 27/4 28/4 Int. conc. 590.4 589.1 586.9 industrie 351.1 351.0 349.4 Scheepvaart 153.9 152.3 152.4 Banken 236.5 235.8 234.6 Handel, enz. 171.5 170.9 170.3 Algemeen 415.3 414.4 412.8 N abeurskoersen AKU: 538 (536%) Hoogovens: (656) Kon. Olie: 158.00—158.80 gl (157.60) Philips: 149.80—150.10 (149.60) Unilever: 143.80—144.90 (143.80) Stemming: willig. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0710.17 Amerikaanse dollar 3.59,3.36 Canadese dollar 3.323.37 Franse frank (100) 73.6074.10 Belgische frank (100) 7.217.26 Duitse mark (100) 90.6091.10 Zweedse kr. (100) 69.8070.80 Deense kroon (100) 51.9052.90 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Zwitserse fr. (100) 83.5584.05 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Italiaanse lire (10.000) 56.90—58.90 Portugese escudo (100). 12.57—12.72 Spaanse peseta (100, gr. coup,) 5.95—6.10 Sergeant verantwoordelijk voor dood van drie Belgische militairen p Het verplaatsen van een rook bom bij een militaire oefening door een 20-jarige sergeant is de oorzaak geweest van de doad van drie Belgische dienstplichti gen. Dit heeft de Belgische mi nister van Defensie, Segers, gis teren in de commissies van landsverdediging van Kamer en Senaat medegedeeld. Minister Segers verklaarde dat het militaife gerechtelijke onderzoek nog niet is voltooid, maar dat „de verantwoordelijk heid van sergeant Robert Maigre op het spel schijnt te staan". De drie slachtoffers hadden met een tiental andere militai ren op 26 februari j.l. door een koker moeten kruipen. Om de soldaten „vertrouwd te maken met de rook van tanks" had de sergeant de bij de oefening ge bruikte rookbom op een andere plaats gezet. „De rechtstreekse oorzaak van het ongeval is duidelijk", aldus de minister: „de niet overwogen handeling van een jonge onder-- officier die uit eigen beweging heeft gehandeld". Minister Segers verklaarde voorts, dat de voorschriften voor het gebruik van rookbommen „dikwijls door de instructeurs uit het oog worden verloren", omdat zij in feite weinig gevaar lijk zijn. De sergeant, die de leiding had bij de oefening, werd na het on geval in hechtenis genomen. De militairen, die het ongeval over leefden, werden na voor de op gelopen rookvergiftiging in het militaire hospitaal te zijn behan deld, met herstelverlof naar huis gezonden. WESTDOKPE Zondag j.l. organiseerde de handboogmij „St. Sebastiaan" alhier haar eerste schieting op de staande wip jn dit seizoen. Dank zij mede het prachtige zomerse weer, geen schietingen in de nabije toekomst, doch voor al de centrale ligging, was de deelname zéér goed te noemen; ook van Belgische zijde. De uitslag luidt ais volgt: Hoogvogel: G. de Caluwé te Westdorpe. Zijvogels: P. Schoof te Sluis kil en Ed. Tieleman te Axel. Kallen: C. Overloop te Zuid- dorpe en Landuit te Waehtebe- ke (B.). 2e hoogvogel: C. Sijssens te Wachtebeke (B.). Australië zal een batterij licht luchtdoelgeschut naar Maleisië zenden om tegemoet te komen aan een verzoek van de federa tie om steun van Australië tegen Indonesische infiltratie. De Australische minister van Defensie maakte dit dinsdag be kend. Hij zei dat de batterij bij Buterworh op de westkust van Maleisië tegenover het eiland Penang zal worden geplaatst. In dit gebied zijn reeds gedurende enkele jaren als onderdeel van de strategische reserve een aan tal eskaders van de Australische luchtmacht gestationeerd. De voorzitter van de Ameri kaanse bond van vrachtwagen chauffeurs, James Hoffa, is in Chicago tezamen met zeven an dere beklaagden voor de rechter verschenen omdat hij op onwet tige wijze 20 miljoen dollar aan leningen uit het pensioenfonds van de vakbond zou hebben ver kregen. Hoffa werd vorige maand in Nashville (Tennessee) veroor deeld wegens poging tot omko ping van een jury. Hij gaat in hoger beroep. Eén van zijn mede-beklaag den in Nashville, Harry Bell, vice-voorzitter van de interna tionale dokwerkersvereniging, werd tot vijf jaar gevangenis en een boete van 5.000 dollar ver oordeeld. Maandag bleek dat Hoffa kans loopt dat een speciaal fonds van de bond zijn rechtskosten niet langer zal betalen. De algemene dus stortte m een rivier Elf mensen werden gedood toen zondag bij de Spaanse stad Cor doba een bus ten gevolge van een botsing in de Guadalquivir- rivier stortte. Twee personen konden zich redden door een raampje te breken, maar zij werden zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. De foto toont de reddings werkzaamheden. raadsman van de bond, Edward Benneet, heeft gezegd dat het voortzetten van het betalen van deze kosten onwettig is. warm voor een landenwedstrijd. De tijd ligt nog niet zo bitten; middenvoor Simonsson kwam reeds 29 maal voor ver achter ons dat er weken tevoren geen kaartje meer te Zweden uit en Backman 28 keer. krijgen was. En nu?Het Feijenoord-stadion is op (Adv.) V

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7