Zeeuwse bejaarden genieten van een vakantieweek Gemeenteraad van Zaamslag BOUW VAN BOGAERSWONINGEN MOET GEEN REGEL WORDEN GEMEENTERAAD VAN BRESKENS Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 29 april 1964 DANNY KAYE NAAR NEDERLAND KERKNIEUWS Florussen„In Terneuzen is men niet klein uitgevallen" LAPMIDDELEN BEJAARDENCENTRUM OF BEJAARDENTEHUIS? Meer vrijheid PRIJSVERLAGING AARDOLIEPRODUKTEN Sinaasappelboompje voor Prinses Beatrix Amerikaans voedsel voor Zuid-Slavië HOOFDSCHOTEL? VLEES Voor de eerste maal worden dit jaar, uitgaande van de fede ratie voor vrouwelijke vrijwil lige hulpverlening in Zeeland, bejaardenvakantieweken geor ganiseerd. Deze vakantieweken worden mogelijk gemaakt door de stich ting Zeeland voor maatschappe lijk en cultureel werk. Een groot gedeelte van de opbrengst van de Zeeuwse collecte wordt aan deze bejaardenvakantie en aan de vakantieweken voor de huis vrouwen besteed. Hiermede bereikt men, dat een grote groep mensen, die an ders nauwelijks aan een vakan tie toekomen, er eens een weekje uit kunnen en de kans krijgen de blik te verruimen. Omdat de stichting Hedenesse, waar de vakantieweken gehou den zouden worden, door' de ver bouwing nog niet over de nodige accomodatie beschikt, heeft men met de leiding, bestaande uit wika Ten Have en zuster De Klerk uit Vlissingen, intrek ge nomen in hotel De Wielingen te Cadzand. De bejaarden voelen zich in dit modern ingerichte hotel bijzonder prettig. Maandagmorgen werden uit alle uithoeken van Zeeland de bejaarden, veelal door kennissen, Wijkverpleegsters en burgemees ters per auto gebracht, door de leiding in de recreatiezaal van het hotel ontvangen. De W. Zeeuws-Vlaamse vrou wenorganisaties hadden weer gezorgd voor een prima ont vangst. Er waren cakes, die bij de koffie voortreffelijk smaak ten. De „jongste" van het gezel schap is 61 jaar. De oudste, de heer Stroo uit Vlissingen, is 83 jaar. De maandagmiddag werd be steed aan een kleine wandeling en een. korte inleiding op het thema waarin deze week staat: „De toekomst van Zeeland". Wie aan Zeelands toekomst denkt, denkt in de eerste plaats aan de Deltawerken. Ook de va kantiegangers worden hiermede vertrouwd gemaakt. Een twee tal Deltafilms zullen deze week te zien zijn, n.l. van Bert Haan stra de Deltafase 1 en „De zee was niet meer". De dinsdagmorgen kreeg een ander aspect van Zeeland de aandacht, n.l. Zeeland als vakan tieland. Burgemeester A. P. Kostense van Biervliet hield een korte in leiding. Hij belichtte vooral de historische groei van het Braak- mangebied, dat 's middags per extra-bus werd bezichtigd. De tocht ging ook naar Ter- neuzen waar een bezoek werd gebracht aan de nieuwe woon wijken, de kanaal- en haven werken en waar een rit werd gemaakt langs de vele nieuwe industrieterreinen. Er werd bij dit alles steeds deskundige ex plicatie gegeven. Ds. Strating uit Goes zal deze week nog een toelichting geven op de industriële ontwikkeling van Zeeland. De causerie zal ge titeld zijn: „Van landbouw tot industrie". Woensdag is er een wat rus tiger programma, waarbij aan nuttige vrije tijdsbesteding wordt gedaan. Er zullen met eenvou dige middelen wat handenar- beidwerkjes worden gemaakt. Donderdag wordt het oude ge deelte van Brugge bezocht. Ook op deze excursie worden de gas ten voorbereid, zodat zij van al les wat er te zien zal zijn, volop kunnen genieten. De Amerikaanse „entertainer" Danny Kaye komt vandaag naar Nederland. Hij zal in het AVRO- televisieprogramma „Scala" per soonlijk de „Danny Kaye-show" bij de kijkers inleiden. NED. HERV. KERK Ds. R. G. J. Timmers heeft het beroep naar Zijpe-zuid (Noord- Holl.) aangenomen. Begin juli zal hij afscheid nemen van zijn gemeente in Hulst. GEREF. KERK Beroepen te Aardenburg-Bres- kens ds. H. D. de Wit, kandidaat te 't Harde. De raad der gemeente Zaam slag kwam maandagavond in vol tallige vergadering bijeen. Bij be. spreking van de ingekomen stuk ken lokte een brochure betreffen de de fluoridering van drinkwa ter enige discussie uit. Do lieer Jac. van Hoeve stelde de vraag of het drinkwater door fluoride ring beter van kwaliteit zcu werden? Uit 't antwoord van de Voorzit ter, burgemeester Van Wijk, bleek dat deze het toevoegen van 'n ge. neesmiddel in drinkwater een be. D Het minimale mag geen sys teem in onze woningbouw gaan worden; het is gevaarlijk als de kwantiteit de kwaliteit gaat ver dringen. Deze waarschuwende woorden staan in „Ruim Zicht", het blad van het Nederlands Katholiek Vakverbond, dat deze week een matiging in de bouw van de z.g. „Bogaerswoningen" bepleit. Het N. K. V. heeft geen be zwaar tegen de bouw van deze woningen in incidentele geval len. Het aantal Bogaers-wonin- De gemeenteraad van Bres- kens kwam maandagavond in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burge meester J. A. Eekhout. Onder de ingekomen stukken was o.m. een goedkeuring van Ged. Staten betreffende de aan koop van de voorterreinen aan de Boulevard. Voorts was goedgekeurd de verkoop van de sloop van het verenigingsgebouw aan de firma Westdorp en Zoon te Goes voor 3060,—. De heer C. J. Maas werd in vaste dienst benoemd tot ge meentebode. De heer J. Vergouwe infor meerde of op deze vaste benoe ming ook een salarisverhoging volgt. Dit bleek niet het geval te zijn, daar de gemeentebode indertijd werd benoemd op het hoogst toe gestane salaris. Herbouwplan De heer J. I. van de Sande verzocht de raad zijn woning Scheldekade 118 te mogen op trekken. Bij inwilliging van dit verzoek, waardoor de goothoogte 2.30 m. hoger wordt dan is toe gestaan, werd als gevolg hier van het herbouwplan door de raad gewijzigd. De heer Cambier informeerde, of dit verzoek het gevolg is van de op deltahoogte te brengen havendijk, waardoor het uitzicht van de Scheldekadebewoners be langrijk zal worden belemmerd. Uit het antwoord van wethou der Zegers bleek, dat de uitbrei ding van het pand noodzakelijk is door behoefte aan meer ruim te. Een definitieve wijziging van het herbouwplan voor alle be trokken panden zou later, als dit noodzakelijk mocht blijken, aan de orde kunnen komen. De raad besloot het plan zo te wijzigen, dat de verbouwing kan geschieden. Over de door B. en W. voor gestelde sanering van de Bloe- menwijk, het noodwoningen complex, ontstond een breedvoe rige discussie. In verband met sanering van dit complex bleek het noodzakelijk dat in deze wijk verhuizingen worden be vorderd om voor de aanleg van straten de beschikking te krij gen over het achterste gedeelte van de bloemenwijk. Om deze „binnenverhuizin- gen" te bevorderen vroegen B. en W. de raad als tegemoetko ming in de verhuiskosten per gezin een bedrag van 150 uit het krotopruimingsfonds te mo gen voteren. B. en W. motiveerden het voor stel, dat het door deze verhui zingen eerder mogelijk zal zijn de voorbereidingen te treffen voor de bouw van het bejaar dencentrum. De heer Vergouwe informeer de of de woningen door de ge meente in een behoorlijke staat zullen worden gebracht. Voorts informeerde hij of wordt vast gehouden aan het saneringsrap port, dat de raad indertijd goed keurde. Mevrouw M. NiermansGos- seije drong aan op spoed met de bouw van een bejaardentehuis. Bloemenwijk De heer J. W. Carels vroeg een overzicht van de stand van zaken in de Bloemenwijk zoveel mogelijk te beperken. Is het saneringsfonds wel groot genoeg, zo informeerde hij, om dit te kunnen opvangen en worden hierdoor andere faciliteiten niet beperkt? De heer W. C. van der Hooft verzekerde de raad dat het bin- nenverhuizen in de Bloemenwijk zoveel mogelijk zal worden be perkt. De 150 verhuisvergoeding moet gezien worden als een bal- sum op de wonde, daar verhui zen vaak geen eenvoudige zaak is. Indien het nodig is, zal de gemeente de noodwoning, voor dat deze wordt betrokken, nog wat opknappen. De wethouder zegde de raad nog een overzicht van de slo- pingswerkzaamh;?.en toe. Wat betreft een bejaarden centrum, zo vertelde de wethou der, kan de raad in een der vol gende vergaderingen een rap port van B. cn W. verwachten, waarin voorstellen voor de bouw van een bejaardencentrum of een bejaardentehuis zullen worden gedaan. Getracht zal worden de Bloe menwijk voor afglijden te behou den, nu er zoveel woningen leeg staan. Bejaardenhuisvesting Na enig aandringen lichtte wethouder Van der Hooft de plannen voor de bejaardenhuis vesting nog nader toe. Men denkt aan twee mogelijkheden, maar de keuze is nog niet gemaakt. De eerste is een bejaardente huis, waar de bejaarden geheel verzorgd worden, maar een deel van hun zelfstandigheid kwijt raken. De tweede mogelijkheid is een centrum met centrale voorzieningen, o.a. voor de was, centrale verwarming en even tueel gezinsverzorging. Voorts een concierge, die verschillende diensten voor de zelfstandige bejaarden kan verrichten en die als dit noodzakelijk is, ook de maaltijden voor de bejaarden gereedmaakt. In een der volgen de vergaderingen kan de raad voorstellen tegemoetzien, verze kerde de burgemeester. gen mag echter niet in de dui zenden gaan lopen. In een zo sober opgezet huis kan een gezin zich volgens het N. K. V. niet normaal ontplooien. In het actieprogramma van het N. V. V. en de K. A. B. is inder tijd al gesteld, dat de uitbrei ding van de woningvoorraad met grote aantallen kwalitatief twij felachtige woningen kritisch dient te worden bezien Voor bepaalde gezinnen hoeft het geen bezwaar te zijn in een kleiner huis te wonen, maar de bezwaren worden groter, als dat „kleiner" niet alleen minder vertrekken, maar ook vertrekken van geringere afmetingen in houdt. Een te grote soberheid keurt het N. K. V. af omdat daardoor de gebruikswaarde van het huis vermindert, terwijl het gevaar niet denkbeeldig is dat ook in constructief opzicht con cessies worden gedaan, die de eigenaar na een aantal jaren voor extra lasten zullen plaat sen. Een huis waarin een gezin zich harmonieus kan ontplooien, kan niet voor 14.000 gulden ge bouwd worden, zo meent het N. K. V., dat in dit verband spreekt over „lapmiddelen" waarmee men het eigenlijke probleem uit de weg gaat. De Katholieke Vakcentrale zou liever zien, dat daar waar eenmaal de aanwezig heid van onbenutte bouwcapaci teit is aangetoond, aan degene die een huis wil bouwen de vrij heid wordt gelaten om te bou wen wat hij wil. Het N. K. V. zou zich daarbij de beperking tot een bepaalde prijsklasse kun nen voorstellen. Wanneer het waar is, dat de aanvragen voor de Bogaers woningen in de vele honderden lopen is er iets fout, aldus „Ruim Zicht", want dan blijkt daaruit dat er zoveel onbenutte bouw capaciteit is, dat het normale woningbouwprogramma wel heel snel dient te worden opgevoerd. Op 1 mei a.s. zullen de ver koopprijzen van een aantal aard- olieprodukten worden verlaagd. Voor autogasolie uit pompen, gasolie voor andere doeleinden en huisbrandolie I bedraagt de prijsverlaging 0,80 per 100 liter. De prijs van dunne stookolie en huisbrandolie 2 gaat met 0,75 per 100 liter naar beneden. 53) Weer bevochtigde Vincenti zich de lippen. Hij keek Aman- do zo gespannen aan, dat het was of hij de ander wilde hyp notiseren. Maar hij zei nog altijd niets. „Ik wist wel dat je geen in zicht had. Maar ik dacht dat je onder mijn leiding wel wat zou kunnen bereiken in die auto-ge schiedenis. Inplaats daarvan ver knoeide je het hopeloos en ten einde jou vrijuit te laten gaan, moest ik die jongen er voor laten opdraaien. Maar dankbaar? Ho maar! Je bent geen van ons dankbaar geweest, integendeel, je hebt aldoor geprobeerd me mijn mensen en mijn terrein af handig te maken. En toen Nick uitbrak raakte je je kop kwijt en schoot maar raak. Óf dacht je soms dat hij van plan was jou te pakken te nemen? Je vleit jezelf, Vincenti, neen, hij had grotere plannen hij wilde mij een kopje kleiner maken!" Amando's stem klonk nu be- ledigend-verachtelijk. Vincenti haalde de schouders op, maar het leek eerder een uiting van zenuwen, dan van onverschillig heid ten aanzien van Tony's woorden. Amando's stem werd nog snie- render. „Wil je jezelf dan hele maal niet verdedigen, Vincenti? Geloof je nu heus dat deze beide kerels, die hebben gehoord hoe ik je er van langs geef, jou ooit als baas zullen beschouwen? Je bent een lafaard, Vincenti je bent een geboren lafaard." Voor het eerst tijdens het een zijdige onderhoud liet hij de hand met de revolver wat zak ken. Het was misschien twee centimeter, maar dat bleek vol doende te zijn. Vincenti grauw de als een getergd dier. In een flits had ook hij een revolver in de hand; het spoot vuur en ter wijl Sally haar ogen op Aman do's gezicht gericht hield, zag ze, hoe dat een verbaasde, ge schrokken uitdruking kreeg, tot het verkrampte van pijn. Op Amando's dure, goed gemaakte grijze pak verscheen een don kere vlek; langzaam zakte Tony ineen, tot hij levenloos op de verre van schone vloer bleef liggen. Dit was het einde. Voor Sally was Tony 'Amando redder uit de nood geweest. Maar wat zou er nu met haar gebeuren? Met haar, Peter en Nick? Ze was blij te weten dat ze Peter liefhad; blij dat ook hij nu wist dat ze ein delijk de waarheid had achter haald. Maar het was eèn trieste Het echtpaar H. van Deventer uit Oosterbeek heeft maandag middag op kasteel „Draken- steijn" een sinaasappelboompje aangeboden. Mevr. Van Deven ter kreeg in 1944 enige sinaas appelen, welke namens Konin gin Wilhelmina werden uitge reikt. Ze stopte een pit in een pot. en na enige tijd ging het boompje groeien. Foto: Terwijl de Prinses het boompje bewondert, kijkt het echtpaar Van Deventer toe. gedachte, dat ze nu, terwijl het leven hun alles nog te bieden had, elk ogenblik het slachtof fer konden worden van Vincen ti's vingervlugheid. Zouden ook zij straks, net als Tony Aman do, als slappe, levenloze poppen in hun eigen bloed op de grond liggen? Ze slikte en drong een beetje dichter naar Peter toe. Vincenti had even staan kijken naar Amando's lichaam. Om zijn lippen lag een zelfvol dane glimlach. Maar nu gaf hij een schop tegen de slappe ge stalte geen harde schop, maar toch wel zó hard. dat 't lijk even verrolde. Op geamuseerde toon merkte hij op: „Je praat te veel, jij!" Sally kroop nog dichter naar Peter toe. Hoewel ze gewend was aan het zien van bloed en doden, was dit voor het eerst dat ze kennis maakte met de ge welddadige dood. Nu Vincenti had afgerekend met de man op de grond deed hij een stap achteruit en keek de overige aanwezigen in het vertrek uitdagend aan. Op zijn gezicht lag een wrede trek. „Wil er soms nog iemand Vito Vincenti beledigen?" informeer de hij. Niemand gaf antwoord. Sally klampte zich vast aan Peters hand. „Jij, bijvoorbeeld, Ab." Vin centi keek de bejaarde loopjon gen van de door Amando opge bouwde organisatie kil aan. „Jij, twijfel jij er soms nog aan wie de baas van de onderneming is? Of weet je het nou wel?" Abs glimlach was niet veel meer dan een spiertrekking. Hij zag enigszins groen en stamelde: „Neen, meester. Baas. Jij. Ja, jij bent de baas. Ik wou je niet be denkelijke zaak vindt. Wat voor de ene mens misschien goed is, kan voor een ander schadelijk zijn, meende hij. Bovendien vraagt men zich af wat de volgende stap zal zijn. De medici aan wier oordeel de wa terleidingmaatschappij zich refe reert, zijn in twee kampen ver deeld. Het was de heer A. ,1. de Visser bekend, dat de raad van commis sarissen van de waterleiding maatschappij juridisch advies heeft gevraagd omtrent de auto nomie van de maatschappij in dezen. Geantwoord werd dat zij kan overgaan tot fluoridering zonder het standpunt van de ge meenteraden te kennen. Spreker vindt deze uitspraak jammer. De heer J. van Hoeve zeide ge constateerd te hebben dat er' op sommige plaatsen verschil in de kwaliteit van het water zit. De Voorzitter antwoordde hier. op, dat al het water momenteel van een pompstation komt. DE HERINDELING. Er was bericht binnengekomen van de minister van Binnenland se Zaken dat deze met betrek king tot het voorstel van Ged. Staten van Zeeland tot gemeen telijke herindeling van Zeeuws- Vlaanderen zijn voorlopig stand punt heeft bepaald. Ged. Staten zijn uitgenodigd een door hen op té stellen ontwerpregeling met kaart en toelichting binnen drie maanden aan de raden der be treffende gemeenten te zenden. Naar aanleiding hiervan vroeg de heer C. A. de Kraker of er al iets naders over de herindeling bekend was? Officieel weet het gemeentebe stuur van niets, zei de Voorzitter. Alleen de pers weet het en via de pers worden wij ingelicht Mogelijk zit er ergens een lek. Dat is dan de tweede maal, vond de heer L. F. Florussen. UITBREIDINGSPLAN. Over het voorstel van B. en W. inzake het in voorbereiding ne men van een uitbreidingsplan wilde de heer L. F. Florussen gaarne nader worden ingelicht over de besprekingen met B. en W. van de gemeente Terneuzen Er zijn vele verzoeken, waaron der. ook bij de gemeente Zaam slag, binnengekomen om bouw grond rondom de Otheense kreek, zei de Voorzitter. Om te voorko men dat er in de toekomst een be bouwing zou plaats vinden die met elkaar in disharmonie is, zu] len de stedebouwkundigen van de gemeenten Terneuzen cn Zaarn slag in overleg een plan ïond de kreek ontwerpen dat aan weers zijden geheel op elkaar is afge steld. De heer Florussen was van mening- dat het belang van Ter neuzen wel een grote rol zal heb ben gespeeld, anders had men deze bespreking met Zaamslag niet gevoerd. Hfj noemde het van Terneuzen een handig ge speeld spel: als twee stedebouw kundigen het eens zijn over een plan, is men in Terneuzen klaar. Terneuzen rekent erop, dat liet deze grond krijgt. De Voorzitter: Wij rekenen erop, dat we deze niet moeten af staan. De bespreking met het gemeen tebestuur van Terneuzen zat de ledigen. Zo de gewoonte hè, om Tony baas te noemen. Dat heb ben we ook zo'n tijd gedaan, baas. Gewoonte, meer niet." Vincenti knikte, en Sally wist dat hij zo zijn eigen mening om trent Abs verklaring had. „En jij dan, Spud? Weet jij al wie Amando's opvolger is? Of eh moet je nog nadenken over de woorden van wijlen je baas?" Spud was lang zo bang niet als Ab; maar aangezien hij al een hele poos met Vincenti had samengewerkt, wist hij wat er van hem verwacht werd. „Ge klets in de ruimte, Vin. Tony heeft altijd z'n mondje wel weten te roeren. Ik weet al niet eens meer wat-ie allemaal ge zegd heb!" Dat scheen Vincenti beter te bevallen. „Prachtig", zei hij, zich tot Sally en Peter wendend. „En nou jullie. Als ik iets tegen jullie zeg dan wil ik gehoor zaamd worden. Niet meer van dat gehang, van dat geaarzel jullie doen wat ik je zeg en daarmee uit! Kom maar eens hier bij de haard staan." Hij knikte naar Sally. „Jij eerst." Sally keek uit haar ooghoe ken naar Peter, maar hij lette enkel op Tony Amando, die vlak bij zijn voeten lag. Sally voelde zich bedrogen dat Peter op dit kritieke moment helemaal niet aan haar dacht, maar durfde toch het bevel van de gangster niet langer te negeren. De kille vlam in zijn ogen zou immers van alles kunnen beduiden Ze stapte voorzichtig om de dode man heen, liep de kamer door en ging staan op de plek, welke Vincenti haar met zijn revolver aanduidde. (Wordt vervolgd.) heer Florussen kennelijk hoog. Terneuzen kijkt vooruit en heeft Zaamslag nodig rond de kreek, anders waren ze niet gekomen, zo meende hij. Wethouder A. Koster gooide olie op de golven. Als de raad dit voorstel goedkeurt, kan Terneu zen immers nog niets zonder Zaamslag doen? Ook de heer H. de Feijter was van mening, dat Zaamslag zon der Terneuzen niets kan doen. Samenwerking met Terneuzen noemde hij de beste oplossing om iets te bereiken. Aan de bij de stukken gevoeg, de kaart moesten de raadsleden niet te zwaar tillen. Dit was heus maar een denkbeeldige lijn, waarop alles wel erg groot is aan gegeven, was de mening van dei Voorzitter. De heer Florussen: Men is in Terneuzen niet klein uitge vallen. Alles benutten ze daar! De heer J. van Hoeve was van idee, dat Terneuzen geen grond bezit rond de Otheense Kreek, Alles is daar toch van Zaamslag? De Voorzitter wees erop, dat het uitbreidingsplan in openbare be handeling zal komen. De heer A. J de Visser wilde weten, hoe het op genoemde plaats zal gaan met de agrarische bebouwing. De Voorzitter! Deze zal geen strobreed in de weg worden ge legd; er komt daar n.l. geen bouwverbod. Het voorstel werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. SUBSIDIERING GODS DIENSTONDERWIJS. Naar aanleiding van het voor stel tot vaststelling van een ver ordening op de subsidiëring van godsdienstonderwijs, waarbij ais norm een leerlingenaantal van tien is genoemd, vroeg de heer Florussen, wat er gaat gebeu ren als deze norm niet naalbaar blijkt te zijn? Dan wordt er vanzelfsprekend niet gesubsidieerd, kreeg hij ten antwoord. RONDVRAAG. Bij de rondvraag informeerde de heer C. A. de Kraker of er al schot zit in de grondaankoop voor het rijwielpad Zaamslag— Axelsedijk. Taxateurs zijn bezig met dit object. Momenteel kon hierover dus nog niets naders worden meegedeeld. De heer H. de Feijter deelde mee, dat men in Othene veel last van ratten heeft. Vooral ir( de rio lering komen deze veel De Voorzitter zeide het euvel te zullen bespreken met de heer Duinink. De heer De Fejjter wilde ver der weten, of er in Zaamslag aardgas zal komen? Hiervan is nog niets bekend. Wél heeft het gasinstituut al een onderzoek ingesteld. De heer L. F. Florussen zag gaarne dat de raad in dezen op voerhand een zakelijk standpunt zal innemen. Er zijn thans gekke toestanden in Zeeland met de gasvoorziening. Deze moeten met het aardgas voorkomen worden. Sluiskil voorziet geheel Zeeland van gas behalve Zaamslag en Sluiskil zelf! Red.) De Voorzitter was van mening, dat de aardgasvoorziening wel regionaal geregeld zal worden. Het wandelpad naar het sport veld had de aandacht van de heer J. van Hoeve. Dit was erg ver zakt van de woning van de wed. Maas af. De Voorzitter: We zullen het bekijken. De heer Florussen was niet best te spreken over de trot toirs. Deze liggen overal slecht, vond hij. De mogelijkhid tot verbetering moet ook aanwezig zijn, kreeg hij ten antwoord. Er zijn bij de gemeente Zaamslag maar twee stratenmakers in dienst. Wanneer wordt het krot in de Axelsestraat afgebroken? wilde de heer Florussen verder weten. De Voorzitter: De bespreking hierover moet wachten tot de volgende raadsvergadering. Plet laatste wat de heer Flo russen vroeg, was hoe de nieu we bestuursvorm van de water leidingsmaatschappij is samenge steld. Hierover gaf de voorzitter een uiteenzetting. De heer J. H. Verhelst zag gaarne de smalle weg bij het Zaamslagse Veer verbeterd. Dit zal in de loop van dit jaar gebeuren. De heer Verhelst had geruch ten vernomen als zou er op het Veer een bungalow worden ge bouwd. Hij was van mening dat er een verordening van kracht was. die aldaar nieuwbouw ver bood. Dit scheen echter niet geheel juist te zijn. Volgens de heer De Visser had de heer Verhelst vermoedelijk het oog op de rooilijn. Op grond van het Amerikaan se program „Voedsel voor de vrede" zal Zuid-Slavië voor 64 miljoen dollar aan Amerikaanse voedingsmiddelen kopen, zo meldt het Zuidslavische persbu reau „Tanjoeg". Het gaat om een half miljoen ton tarwe, terwijl voorts katoen, spijsoliën en bo nen zullen worden betrokken.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2