Ontspanning aan het front Duizenden Zuid-Molukkers demonstreren in Den Haag RADIO EN TELEVISIE ERRSTKtE BESCHULDIGINGEN VJM POOLSE VROUWENARTS Dr VERWOERD VERWEERT ZICH Doodstraf voor dr. Sountokil „BRENG INDONESIË TOT REDE AGENDA Maandag 21 Dinsdag 28 april 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 De bijsmaak DOCUMENTEN OVER DE COMMUNISTISCH- CHINESE POLITIEK Niet isoleren 10.000 gevangenen voor de dood geselecteerd HET TELEFOON- EN BRIEFGEHEIM IN WEST-DUITSLAND „Zeemeerminnetje" onthoofd STAKINGEN IN SPANJE Ambassade gesloten Zelfbeschikkingsrecht Brief aan minister-president DINSDAG 28 APRIL Televisieprogramma's. WOENSDAG 29 APRIL T elevisieprogramma's He besluit van premier Nikita Chroesjtsjov en president John son om de produktie van splijt baar materiaal voor kernwapens in te krimpen, is niet zo zeer door zijn inhoud van belang dan wel door de toon die eruit spreekt. Het is nu eenmaal zo, dat de V. S. en de Sowj et-Unie al lang en breed genoeg ma teriaal hebben verzameld en. in raketkoppen opgeslagen ge reedgezet voor verzending. Het is dus zuiver een besluit om geld te besparen, dat ze genomen hebben. De V. S. hadden dat trouwens al eens een keer eerder gedaan en ook Groot-Brittannië. Een oorlog wordt niet onmogelijker door deze produktiebeperking, maar dat Moskou en Washington op dit punt een gezamenlijk be sluit konden nemen, tekent een verheugende sfeer dat de grote twee machten elkaar niet naar het leven staan: het is een be vestiging van de ontspanning. Aan Westelijke zijde vergeet men daarbij niet dat men die ontspanning voor een groot deel dankt aan het feit dat het tus- Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft vrijdag medegedeeld over stuk ken te beschikken waaruit blijkt dat de Chinese volksrepubliek, terwijl zij voor het ogenblik op een „gelijkspel" met de Verenig de Staten aanstuurt, tevens met kracht streeft naar het bevorde ren van revolutionaire bewegin gen in onderontwikkelde gebie den en wel met name Afrika. Het bureau voor inlichtingen en onderzoek van het ministerie heeft de hand weten te leggen op Chinese militaire documen ten, waarin zowel politieke als militaire vraagstukken worden behandeld. De stukken waren in 1961 in China voor daartoe ge rechtigden ter inzage. In een der documenten wordt verklaard dat „de golf van de opstand, wanneer de tijd daar voor rijp is, het gehele Afrikaan se vasteland zal overspoelen". Uit een ander stuk blijkt dat de regering in Peking zich krachtig inspant om tot de ver vaardiging van kernwapens te komen. REUSACHTIGE HULPBRONNEN Uit de documenten blijkt ver der dat de Chinese comunisti- sche leiders van mening zijn dat China in een oorlog niet met op groto afstand afgevuurde kern wapens kan worden verslagen. Zij menen dat de Chinese volks republiek met behulp van haar reusachtige hulpbronnen aan mankracht in staat zal zijn even tuele invallen ai' te slaan. Deskundigen van het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken hebben uit een be studering van de stukken de in druk gekregen dat communis tisch China zich in de komende tien tot vijftien jaar, wanneer er plaatsvervangers moeten ko men voor Mao tse-Toeng en an dere ouder wordende Chinese leiders, voor twee grote crises- sen zal zien gesteld, wanneer de nieuwe mannen moeten worden aangewezen. Zij menen dat deze crises veranderingen teweeg zul len brengen, die tot een gewij zigde Chinese houding tegenover andere landen, de Ver. Staten inbegrepen, zouden kunnen lei den. Thomas Hughes, het hoofd van het bureau voor inlichtingen en onderzoek van het „State Depart ment", heeft de stukken in een getuigenis voor de ondercom missie van het Amerikaanse huis van afgevaardigden als „bijzon der waardevol" beschreven voor het Amerikaanse streven zich een beeld te vormen van de stra tegie en de tactiek der Chinese communisten. sen Moskou en Peking niet erg botert en Moskou uiteraard geen i lust gevoelt op twee fronten tegelijk in spanning te verkeren. Dat Johnson daar wel degelijk aan denkt, blijkt uit het vervolg van zijn verklaringen. Hij zegt daarin dat niet de V. S. hun op vatting moeten veranderen ten aanzien van China, maar omge keerd. Dat.wil zeggen: hij blijft bij de aloude Amerikaanse poli tiek dat Peking eigenlijk niet bestaat omdat Mao niet aan de macht had behoren te komen. Het is juist die houding die senator William Fulbright, de invloedrijke voorzitter van de commissie voor buitenlandse za ken, onlangs hekelde. Hij vroeg toen de erkenning van de feiten, en dat is in dit geval dat Mao China is, en laakte de poging om met de illusie te leven dat Tsjang Kai-Sjek China is. Juist omdat Moskou niet meer met Peking spreekt, is er te meer en niet te minder reden voor contact tussen Mao en de rest van de wereld. Juist zoals het tussen Moskou en de Westelijke wereld tot enige ontspanning kwam doordat er gepraat werd, is alleen door een politiek die China niet in zijn isolement laat te bereiken dat de volkrijkste staat ter wereld zich inpast in de gemeenschap der naties. Door China te isoleren zoals nu ook van de zijde van het „rijke" Moskou wordt gepoogd kan alleen maar een sfeer van vijandschap opgewekt worden. Op dit ogenblik kan dat wellicht nog weinig kwaad, maar men ziet zich China ijverig inspannen de voorman te worden voor de hele onderontwikkelde, zich te kort gedaan voelende wereld. Een daarmee meer vijandschap op te wekken dan onvermijdelijk is, kan op de lange duur niet plezierig zijn. Daarom is het jammer dat Johnson Fulbright ten spijt de ontspanning voorlopig nog maar in één richting nastreeft. Iiiehr vermoordde mat zijn fatale injecties eigenhandig- zeker lachtiien tot •twintigduizend gevangenen. Mesr dan 10.000 van hen heeft hij eigenmachtig „voor de dood geselecteerd". Deze tot dusver ernstigste be schuldiging in het proces-Ausch- witz is vrijdag geuit door de Warschause vrouwenarts Czes. law Glowacki die ais verpleger onder Joseph Kiehr, een der 21 beklaagden, heeft gewerkt. Kiehr had de rang van hospi taalsoldaat en was sergeant- majoor bij de S. S. Glowacki beschreef hoe de be- k'aagde zijn dodelijke inspuitin gen verrichtte. „Hij nam de lin kerarm van het slachtoffer en drukte deze tegen de mond van de gevangene, zodat tegelijk diens kreten werden gesmoord en zijn hartstreek vrij kwam. Glowacki, die de lijken naar de waslokalen vervoerde, zei dat Kiehr hem daar nog volgde om dat „deze sadist" er zeker van wfde zijn dat alle slachtoffers dood waren. Wanneer dit niet het geval was, volgde een twee de injectie. Voor zijn „werk" trok Kiehr hoge laarzen, een witte jas en een gummivoors-choot aan en hij placht in doktersstijl te zeggen: „Nu ga ik mijn ronde maken". Het Westduitse kabinet heeft woensdag zijn goedkeuring ge hecht aan een wetsontwerp tot wijziging van de grondwet, waar bij aan veiligheidsdiensten be voegdheid wordt gegeven brie ven te openen of telefoonge sprekken af te luisteren, als de democratische orde of de veilig heid van West-Duitsland of die van de geallieerde troepen in gevaar mocht worden gebracht. Hiertoe mag echter slechts in laatste instantie worden overge gaan, als met andere middelen geen succes wordt verkregen. Aanvragen voor het openen van brieven of het aftappen van telefoonlijnen kunnen uitsluitend worden ingediend door het hoofd of het wnd. hoofd van veilig heidsdiensten en dienen te wor den bekrachtigd door een rechter van het federale' hof. Eventuele toestemming geldr voor niet langer dan drie maan den. Op deze wijze verkregen in lichtingen, die voor een onder zoek niet nodig zijn, moeten on middellijk worden vernietigd. In het afgelopen najaar is in West-Duitsland grote opschud ding verwekt, toen een ambte naar van één der veiligheids diensten beweerde, dat agenten van de Westduitse inlichtingen dienst telefoongesprekken zou den afluisteren. Dr. Hendrik Verwoerd, de eerste-minister van Zuid-Afrika, heeft zaterdag ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van de „nationale partij" een rede uitgesproken, waarin hij de wes telijke mogendheden waarschuw de dat zijn land voor geen enke le druk zal buigen en gereed is de strijd te aanvaarden zowel tegen een economische blokkade als in een oorlog. „Ik geef de westelijke landen de verzekering dat Zuid-Afrika zich zal verzetten met al zijn kracht, indien een economische blokkade wordt toegepast en met zijn mannen en vrouwen indien geweld wordt gebruikt", aldus Verwoerd. De premier verklaarde dat er niet alleen een onderzoek plaats vindt naar de aanwezigheid van olie in zijn land, maar dat ook wordt gezocht naar een andere oplossing, die Zuid-Afrika's weerstand zal versterken. Hij wilde daar op het ogenblik niet verder op in gaan. In de nacht van vrijdag op zaterdag is door onbekenden het hoofd afgeslagen van het „zee meerminnetje" van Kopenhagen, het aan alle bezoekers van de Deense hoofdstad bekende bron zen beeldje op een grote steen bij de ingang van de haven, ge maakt naar een figuur uit de sprookjes van Andersen. DODELIJKE INJECTIES De rechter vroeg Kiene wat hij op de beschuldigingen te ant woorden had. Deze zei: „In het hoofdkamp waren maar 16.000 gevangenen. Als ik er 10.000 in gespoten bad, zou alleen nog de muziekkapel zijn overgebleven." De redhter wees hem hierop te recht met de woorden: „Het is nu geen tijd om grapjes te ma ken. Daarvoor is de zaak veel te ernstig." De Poolse vrouwenarts be schuldigde ook de voormalige hospitaalsoldaat Herbert Scher- lijke injecties. „Ik herinner me pe van het toedienen van dode- .nog heel precies hoe de beklaag de in de winter van 1943 Poolse kinderen -uit Zamoc eigenhandig doodde. Het waren er meer dan honderd en zij waren tussen de tien en vijftien jaar." Terwijl Scherpe een aantal kinderen doodde, speelden de anderen nog voor het gebouiw. Midden in zijn „werk" verliet Scherpe het ge bouw. Hij had een aanval van wroeging, aldus Glowacki, Een bijzondere militaire recht bank in Djakarta heeft de 58- jarige dr. Christiaan Robert Ste ven Soumokil, vroeger leider van de republiek der Zuid-Molukken, ter dood veroordeeld wegens zijn verzet tegen de centrale regering. Hij werd vorig jaar december op Ceram aangehouden. Het proces was dinsdag begon nen en met gesloten deuren ge voerd. Het eindigde vrijdagavond. Regeringstroepen hebben in middels een actie ingezet tegen de laatst overgebleven opstande lingenleider, Kahar Muzahar en zijn manschappen in Zuid-Cele- bes. Ongeveer 9.000 Spaanse mijn werkers staken voor hogere lo nen in de gebieden van Asturië en Cuidad Real, als gewoonlijk betrouwbare kringen in Madrid. 6.000 man legden vrijdag het werk neer in het mijngebied van Caudal in Asturië en ongeveer 3.000 waren al sinds maandag in staking in Puerto Clano (Ciudad Real). In Puerto Llano heeft de pro vinciale gouverneur de mijnen gesloten en aangedrongen op onderhandelingen. DINSDAG 28 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Goliath en de slavin". WOENSDAG 29 APRIL Terneuzen: Hotel „Rotterdam" 3 uur: Algem. vergadering van aandeelhouders der N.V. Handel-, Industrie- en Scheep vaart Mij. „De Hoop". ff Enige duizenden Zuidmolukkers uit alle woonoorden en woon wijken in Nederland begaven zich zaterdag naar Den Haag voor een demonstratieve tocht door de stad. In de Houtrusthalien her dachten zij het feit dat veertien jaar geleden de republiek der Zuid- Molukken werd uitgeroepen. Vele deelnemers en deelneem sters aan de stoet droegen de kleding van hun land van her komst. Er werden vele spandoeken meegedragen. waren er en kele in het Duits en het Engels gesteld, maar deze moesten wor den verwijderd, omdat daarvoor geen toestemming was gevraagd. Men droeg voorts een groot por tret mee van dr. Chr. Soumokil, president van de republiek der Zuid-Molukken, die door een mi litair gerechtshof in Djakarta tot de doodstraf was veroordeeld. De demonstratie verliep orde lijk. Aan verscheidene ambassa des en consulaten zijn petities aangeboden. Daarvoor scheidden zich kleine groepjes Zuidmoluk kers van de grote stoet af. De Indonesië ambassade bleek gesloten. De blinden waren voor de ramen en het hek voor de am bassade was op slot. Nadat het groepje enige tijd had gewacht, kwam een blanke naar buiten die de petitie aan nam en verklaarde ervoor te zul len zorgen dat deze op de juiste plaats terecht zou komen. Bij na vraag deelde men van de Indo nesische ambassade mede dat geen Indonesiër een petitie heeft aangenomen. Over de inhoud van een petitie kon men dan ook niets zeggen. Een aantal sprekers hield een korte toespraak waarin zij het zelfbeschikkingsrecht van de Z.molukkers naar voren brach ten en waarin de ereplieht van Nederland om deze rechtsstrijd te steunen, werd besproken. Veel aandacht werd besteed aan de veroordeling van de lei der Soumokil. Het Tweede- Kamerlid mr. K. van Rijekevor- sel zei o.m. dat dr. Soumokil veertien jaar lang onder zware omstandigheden het standpunt heeft verdedigd van het recht, hetgeen hij nu misschien met da dood zal moeten bekopen. Het ging hier om het recht tot zelf- beschikking in 'n overeenkomst, j tussen -Nederland en Indonesië in I 1S49 neergelegd. Nederland is daarom medever- antwoordelijk. Mr. Van F.ijcke- vorsel zei dat de Ambonnezen zijn hart en zijn verstand hebben gewonnen, omdat hun rechts- standpunt juist is. De vertegenwoordiger van de R. M. S. Nederland, dr. J. P. Ni- kyuluw, zei dat Soekarno alle be loften heeft verbroken. Nederland moet zijn beloften houden, aldus spreker. .De pro-Indonesische dominees in de Zuid-Molukken hebben meegewerkt aan de arrestatie van dr. Soumokil, zeide hij. De federatie van Zuidmolukse organisaties heeft een brief aan minister-president Marijnen ge zonden, waarin gevoelens van verontwaardiging en afschuw worden geuit over de berechting van dr. Soumokil. Het wordt de plicht van Nederland geacht al les te doen wat binnen zijn be reik ligt om Indonesië tot rede te brengen. Voorts wordt ge vraagd het rechtsherstel van het Zuidmohikse volk te bevorderen. OVERVAL OP BENZINESTATION IN LAREN In de nacht van zaterdag op zondag is een Overval gepleegd op het benzinestation aan het kruispunt van de Hilversumse weg en de rijksweg in Laren. De 21-jarige bediende E. van Sloten uit Bussum, die pas maandag j.l. in dienst van de eigenaaar van het benzinestation is getre den, is door de overvaller of overvallers, terwijl hij in een achtervertrek van het station was, bewusteloos geslagen. De jongeman, die ter observatie in een ziekenhuis is opgenomen, vertelde de politie, dat hij nie mand heeft gezien of gehoord. Blijkens de boekhouding wordt uit de geldkisten in het benzine station in totaal 460 vermist. VERDUISTERING VAN HUURAUTO'S De politie heeft de 26-jarige rij-instructeur J. C. M. B. uit Den Haag aangehouden op ver denking van verduistering van huurauto's. Zowel in Arnhem als in Den Haag huurde de man een auto, die hij respectievelijk in Amsterdam en in Tilburg weer van de hand deed. De Arnhemse garagehouder bij wie B. een auto gehuurd had, diende een aanklacht in. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Lichte gram.; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.15 Strip voor de jeugd, 8.20 Lichte gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lezing; 10.25 Klass. orkestwerken (gr.); 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gr.; 11.50 Lez.; 12.00 Angelus; 12.04 Lichte gram.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Progr. voor de boeren; 12.45 Platen- nieuws; 12.55 Katholiek nieuws; 13.00 Nws; 13.15 Lichte gram.; 14.00 Voor de plattelandsvrou wen; 14.10 Gevar. progr.; 15.10 Voordracht; 15.25 Gram.; 15.30 Klankbeeld; 16.00 Voor de zie ken; 16.30 U hebt voorrang, godsdienstig programma; 17.00 Voor de jeugd; 17.35 Voor de padvinders; 17.50 Regeringsuit zending; 18.00 Lichte gram. voor de tieners; 18.20 Uitzending van de P. S. P.; 18.30 Licht strijkor kest; 18.50 Vragen beantwoor ding; 19.00 Nws; 19.10 Actuali teiten; 19.25 Licht ensemble; 19.50 Lichte gram.; 20.00 Trage die met muziek; 23.15 Nws; 23.25 Lichte orkestmuz. met zangsolis ten (gr.); 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.20 Ochtendgymn.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Programma-overzicht aansl.: Lichte gr.; 9.00 Gymn., 6.10 De groenteman; 9.15 Moder ne orkestmuz. (gr.); 9.40 Mor genwijding; 9.55, Bóekbespr.; 10.00 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Licht instrumen taal ensemble en zangsolist; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Dansorkest en zangsolisten; 13.00 Nws; 13.15 Meded., eventueel ac tueel of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Zang en pianospel; 14.00 Voor de vrouw; 14.40' School radio; 15.00 Lichte gram.; 15.30 Liederen op teksten van Shake speare; 16.00 Actualiteiten; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York calling; 17.35 Lichte gram. voor de teenagers; 18.00 Nws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Neder lands Koperorkest; 18.45 Joodse liederen; 19.00 Voor de kinde ren; 19.05 Gesproken brief uit Parijs; 19.10 Operafragmenten (gr.); 20.00 Nws; 20.05 AVRO's Radio-Revue; 21.00 Progr. over de ontwikkeling van de atoom wetenschap (herh. van 4 febr. j.l.); 21.40 Lichte orkestmuziek; 21.55 Oude en moderne muziek; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Ac tualiteiten; 23.00 Modern toneel, discussie; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.15 Lichte muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuziek; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; 15.45 Lichte muziek; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16.24 Klass. muziek; ZEVEN KALVEREN IN ééN WORP Op een staatsboerderij in het Witrussische Mogilev heeft een koe van het Oostfriesland- ras en genaamd „Lyoebïk" ze ven kalveren, geworpen. Een deskundige, Fyodorov, ver klaarde dat hij in zijn veertig jaren van werkzaamheden nog nooit eerder een dergelijk ge val had meegemaakt. Hij wist wel van eerder gevallen van een worp van vijf kalveren. Op de genoemde boerderij wordt bij de fokkerij veel gebruik gemaakt van stimulerende middelen. 52) „O jawel, dat heb je wel ge zegd zij het niet met woor den," hield hij vol. „Jij bent im mers niet zo'n meisje dat een man kan kussen zoals jij daarnet gedaan hebt, zonder dat je dat meent. Neen, ik weiger te gelo ven dat je eigenlijk van een ander houdt. dat was een veelbelovende kus, Sally, die je me daarnet gegeven hebt." Ze dacht even over zijn woor den na. Ja ja, dat geloof ik eigenlijk ook wel," beaamde ze toen. Hij stond op het punt haar voor de derde maal in zijn ar men te nemen, toen ze de balk voor de deur hoorden wegschui ven. „Jullie kunnen d'r nu wel weer uitkomen!" riep Vin. Gedwee, maar met glanzende ogen als gevolg van hun heer lijke ontdekking, betraden ze het andere vertrek. Vin had zijn jas aan en zijn hoed op en scheen op het punt te staan te vertrekken. Hij keek hen streng aan. „Morgenochtend wil ik dat Nick voldoende bij zijn positie ven is, zodat ik hem tenminste eindelijk een paar dingen kan vragen. Vannacht moet hij beter verzorgd worden dan welke patiënt in welk ziekenhuis ook." Het klonk belachelijk en ernstig bracht Peter er tegen in „Je weet drommels goed, Vin- centi, dat ik voor elke patiënt, wie dat ook mag zijn, altijd mijn uiterste best doe. Je hebt zelf in het Memorial gelegen. Boven dien is Nick een buurjongetje van me geweest ik beschouw hem als een jonger broertje. En ik zal nu precies zo voor hém zorgen als ik vroeger voor on ze vaders deed wanneer die hun roes uitsliepen. Daar kun je op rekenen." Toen ze net in de verlichte kamer waren gekomen had Sal ly haar blikken verlegen over Peter laten dwalen; hetgeen ze zag beviel haar uitstekend maar meteen werd haar aan dacht afgeleid: het was, of de knop van de deur, achter Vin centi's rug, even bewoog. Sally weet het echter aan haar ver beeldingskracht. de deurknop was nu immers roerloos als tevo ren. Maar toen begon de deur langzaam, centimeter voor cen timeter, te wijken. Het duurde een eeuwigheid eer hij helemaal open was en hei, was bijna on gelooflijk dat niemand in het hele vertrek het merkte be halve zij. Pas toen een koude luchtstroom naar binnen kwam draaide Vin zich om en spron gen Ab en Spud overeind. Tony Amando stond al lang op de drempel. In zijn hand had hij een revolver, om zijn lippen zweefde een glimlach. In Sally's ogen was hij knapper en nobe ler dan een sprookjesprins. HOOFDSTUK XVIII Vincenti's mond viel weinig intelligent open; Spuds schele ogen vernauwden zich even. Ab was de enige die wat zei. Hij lachte dwaas. „Ha, die baas. Ik dacht dat u nou wel op zee zou zitten!" Tony's felle ogen hoe ge heel anders stonden ze nu, dan op de avond waarop hij zijn dochter in het ziekenhuis had bezochtlieten Vins gezicht geen sekonde los, doch zijn woorden waren gericht tot Sal ly. „Juffrouw Camlin, bent u helemaal in orde?" Sally knikte. „Volkomen, dank u. Alleen een beetje slaperig." Ab probeerde ten tweede male een gesprek op gang te brengen. „Baas, je moest eens weten hoe lekker ze kan koken. Dat grietje, dat is gewoon een keukenprin ses!" Tony lette eenvoudig niet op zijn voormalige volgeling, doch knikte voldaan na Sally's woor den. „Je weet maar nooit wat een idioot als die Vincenti gaat uitkuren. En dat gelooft nog wel dat hij mijn zaak kan over nemen met evenveel succes als ik de boel altijd heb laten lopen. Je bent een volslagen idioot, Vincenti!" De beschuldiging maakte des te meer indruk, doordat hij werd uitgesproken op zo'n beleefde, koele toon. Tony had, wat dat betrof, de ander net zo goed een compliment kunnen maken over de keuze van zijn pak. Vincenti kromp ineen. Zwaar hing de stilte in het vertrek. Eindelijk viel er in de haard een brok steenkool om. Zeker vijf van de aanwezigen schrokken op. Tony vervolgde zacht en bit ter: „Je bent te roekeloos, je gunt je geen tijd om behoorlijk plannen te maken, het kan je niet schelen of je mensen wel veilig zijn. Als je zó doorgaat, Vincenti, dan sta je op een kwaad moment alleen, helemaal alleen, want ze moeten zeker van je zijn, alvorens je op hun trouw kunt rekenen. Als ik had geweten dat je van plan was mij op te volgen, had ik je een paar adviezen kunnen geven over het leiderschap van een derge lijke ploeg. Je had het me moe ten vertellen, Vincenti". Hij zweeg even, alsof hij de aangesprokene de kans wilde geven iets te antwoorden en hij wachtte beleefd tot dat zou ge beuren. Toen Vin echter alleen even zijn lippen bevochtigde en verder niets zei, vervolgde hij „Je merkt het zelf al, Vincen ti. Nauwelijks ben ik goed en wel binnen of Ab noemt me weer baas. Je kunt me niet op volgen. O, ik weet best dat je al een paar jaar met de ge dachte speelt, je hebt ook gepro beerd me te handig af te zijn toen je Nick wilde laten neer schieten op dezelfde avond als waarop hij uit de gevangenis is ontsnapt. Of eh heb jij het soms zelf gedaan? Ik wilde immers niet dat op de jongen geschoten werd en evenmin wil de ik hem laten ontvoeren. Dat wist je drommels goed, Vin centi". (Wordt vervolgd.) 17.00 Nws; 17.15 Lichte muziek; 17.45 Volksmuziek; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Lichte muziek; 19.00 Nws; 19.40 Kamer muziek; 20.00 Klass. muz.; 20.45 Chansons; 21.30 Jazzmuz.; 22.00 Nws; 22.15 Volksmuziek uit Ca nada; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Absurd; 23.00 Nws; 23.05 Werken van Belgische compo nisten; 23.55 Nws; 24.000.10 Ligging van zeeschepen. NED. T.V.: 11.00-11.25 School televisie; 19.30 Barend de beer, kinderfilm; 19.35 In gesprek; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Memo; 20.35 Beverly Hill billies, T.V.-film; 21.00 Cabaret der onbekenden, reportage; 21.30 Onder vier ogen, interview; 22.00 Zang en piano; 22.25 Dagslui ting; 22.3522.40 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27): N.T.S.: 21.00—22.25 Het ver deelde hart, speelfilm. BELGIë (VI.): 14.05 School televisie; 19.00 Religieus progr.; 19.30 Te voet door Vlaanderen; 19.55 Sport; 20.00 Nieuws; 20.20 Bonanza, T.V.-western; 21.10 Goden en mensen, progr. gewijd aan de godsdienst en de meest opvallende karakteristieken van het Romeinse recht; 21.40 Ver geet niet te lezen: auteurs te gast in onze studio; 22.10 Journaal. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Dagopening; 7.20 Klassieke kamermuz. (gr.); 7.45 Radio- krant; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gr.; 8.40 Intern, volksliederen en -dansen (gr.); 9.00 Voor de zie ken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Klassieke gram.: 10.30 Morgendienst; 11.00 Klass. gram.; 11.15 Hoorspel- impressie; 11.55 Lichte gram.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Wekelijks vakantie programma; 12.50 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Musette-ënsemble met zangsolisten; 13.40 Moderne kamermu4 (gr.); 13.35 Orato rium (gr.); 15.00 Mandolinever eniging; 15,50 Bijbelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Lichte muziek; 17.45 Country en Westernmuziek (gr.); 17.55 Lezingen; 18.10 Klas sieke muz.; 18.30 R. V. U.; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Leger des Heilskwartier; 19.30 Radio krant; 19.50 Tango's (gr.); 20.00 Moderne muziek; 21.40 Kant tekeningen; 21.55 Licht orkest; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Romantisch progr.; 23.25 Klass. muz.; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Social, strijdlied; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws en social, strijd!8.18 Lich te gr.; 8.50 Ochtendgymn. voor de vrouw; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Cantate (gr.); 9.40 School radio; 10.00 Lichte gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.40 Moderne muziek; 12.00 Salonorkest en zangsolist; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Amus. muz., 13.00 Nws; 13.15 Noors omroep orkest en fiuitsolist; 13.45 Friese streekuitzending; 14.00 Klassieke kamermuz. (gr.); 14.50 Toespr.; 15.00 Voor de jeugd; 16.50 Voor de zieken; 17.20 Tentoonstel- lingsagenda; 17.25 Licht instru mentaal septet; 17.50 Regerings uitz.; 18.00 Nws; 18.15 Lichte gram.; 18.20 Uitzending van de V. V. D.; 18.30 Roemeens orkest; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Artistieke staalkaart; 19.40 Licht instrumentaal trio en zangsolis te; 20.00 Nws; 20.05 Rechtstreek se reportage van de interland voetbalwedstrijd Nederland Zweden te Rotterdam; 22.10 Lichte gram.; 22.30 Nws; 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit net dagelijks gebeuren; 22.55 Jazzmuziek; 23.40 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.15 Lichte muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuziek; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; 15.45 Jongenskoor zang; 16.00 Nws; 16.03 Beurs ber.; 16.09 Engelse les; 16.24 Lichte muziek; 17.00 Nws: 17.15 Kamermuziek; 17.55 Kamermu ziek; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Lekenmoraal en -filosofie; 18.50 Fragmenten uit Salomé, opera; 19.00 Nws; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Amus. progr.; 20.30 Tura-Tijd; 21.00 Jazzmuz.; 21.30 Pedagogisch praatje; 21.40 Latijns-Amerikaanse muz.; 22.00 Nws; 22.15 Israëlische muziek; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Amus. muz.; 23.55 Nws; 24.00 0.45 Voor de zeelieden. NED. T.V.: 17.00 De Verrekij ker, internationaal jeugdjourn.; 17.1017.45 Voor de jeugd; 19.30 Literaire ontmoetingen; 20.00 Jounaal en weeroverzicht; 20.20 Televizier; 20.35 Dick van Dyke Show, T.V.-film; 21.00 Licht or kest: moderne amus. muz.; 21.15 Jehova's getuigen, documentaire; 21.45 Scala: maandelijks muziek- magazine; 22.4022.45 Journaal. BELGIë (VI.): 17.00 Televi- sum: gevar. progr.; 19.25 Voor de vrouw; 19.50 Weeroverzicht; 19.55 Sport; 20.00 Journaal; 20.20 The rape of the belt, T.V.-spel; 21.45 Eurovisie: reportage van een speelhelft van de voetbal- wedstr. W.-DuitslandTsjecho- Slowakije; 22.35 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 9