Hulst verovert de leiding in 2 B Sluiskil promoveert naar de 3e klasse ZAAMSLAGSE zaterdagvoetbaliers JUNIORENTOERNOOI te Terneuzen hijsen de kaapioeasvlag en in Clinge Maandag 27 Dinsdag 28 april 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 NAC-DWS 2—1 Sparta-Heracles 2-1 Blauw Wit-Ajax O-l Enschede— Feijenoord 2—2 Go Ahead-G.V.A.V. 2-2 DOS—PSV 2-3 VV—Volendam 3-1 ADO-Fortuna '54 1-2 BEKERFINALE OP 14 MEI NEDERLANDS ZATER DAGMIDDAG ELFTAL VERSLOEG FRANKRIJK 3-2 Feeststemming op Zaamslag Terneuzen—Zeel. Sport 2—1 Sluiskil—Biervliet 4—0 VAN AVERMATE LID VAN VERDIENSTE Aardenburg—Clinge 1—1 Steen—Breskens 3—1 HVV 24—Steenbergen 4—3 DERDE KLASSE D Corn. Boys—Axel 2—4 Zeelandia—Meto 0—1 VIERDE KLASSE H Yerseke—Lewed. Boys 3—3 IJzendijke—R.C.S. 8—1 Koewacht—Oostburg 0—9 PSV en Enschede bedreigen DWS Toeschouwers: 15.000. Uitgerekend bij NAC, de oude club van Schrijvers, heeft D.W.S. een deuk in zijn kampioenskansen opge lopen. Het is een gelijk opgaande ontmoeting geworden, gespeend van goed voetbal. D.W.S. vocht voor zijn fraaie positie op de rang lijst, terwijl N.A.C. al of niet deelnemen aan de Intertoto-compe titie op het spel stond. Van de aanvang af was te be merken dat de nervositeit beide partijen parten speelde. D.W.S., dat kort vóór de rust tegen de verhouding de leiding nam, moest tenslotte toestaan dat N.A.C. met de overwinning ging strijken. Bij D.W.S. blonken Schrijvers en Israël uit en in de voorhoede viel het spel van Lenz op. Bij N.A.C. speelden Pelmans en Mul een solide wedstrijd. Vier minu- ,ten vóór rust scoorde Lenz uit een snelle doorbraak, nadat Tem ming hem met een fraaie diepte pass had bediend. In de tweede helft veroorzaak te Adam een strafschop, die Luy- ten onhoudbaar benutte. D.W.S. raakte wat uit zijn doen en vier minuten later profiteerde N.A.C. ervan. Van den Hurk schoot uit een scherpe hoek hard op doel. 'De te laat reagerende Jongbloed stompte de bal via de onderkant van de lat in eigen doel (21). Toeschouwers20.000. De beste ploeg heeft gewonnen. Vooral in de tweede helft was de thuisclub onafgebroken in de aanval en waren niet drie opgelegde kan sen grandioos gemist, dan had het publiek niet in angstige spanning op het eind moeten wachten. Doesburg moest tweemaal heel attent zijn om Greving van suc ces weg te houden. De Almelose aanvoerder moest zijn discipelen een paar maal tot bezinning ma nen en Greving kreeg tot drie maal toe een vermaning van ar biter Boogaert. Nochtans was de te hoge trap, waarmee aanvoer der Brand overigens de beste speler bij Heracles Van Miert enkele iosse tanden bezorgde, waardoor hij enige tijd uitge schakeld was, geen opzet. Toch had het de voorkeur verdiend een andere scheidsrechter met de lei ding te belasten. De nerveuze heer Boogaert had in de eerste ontmoeting in Almelo reeds ge toond de moeilijkheden niet baas te kunnen. Zijn onophoudelijk gefluit werkte verwarrend en ir riterend. Drie lichtpunten lever de deze wedstrijd op. De prach tige kopballen van Van Miert en Adelaar jwaarmee mooie combi naties Wérden afgerond en de Khoef, te, moest na drie minuten hst veld verlaten en er bleven dus tien M.V.V.-ers over. Van Kan viel later ook uit, maar kon toch weer terugkeren. Na acht minu ten verkleinde Tol de achterstand tot 21. Volendam kwam hier na wat in de aanval en er ont stonden enige goede kansen, maar zij liepen op niets uit. Dat het nog 31 werd voor M.V.V. dankt deze ploeg aan Brinkhuis, die een goede pass van Coenen benutte. Toeschouwers: 11.000. De eens zo grote derby tussen Blauw Wit en Ajax is gedegradeerd tot een middelmatig duel, waarin Ajax weinig interesse voor het eind resultaat had en het in degrada- .tiegevaar verkerende Blauw Wit te weinig klasse had om hiervan te profiteren. Nu spanden de zebra's zich ook niet bijster in Gevaarlijk waren zij zelden, daar zij in hun acties te traag waren. Slechts éénmaal kreeg Hooger- man in de eerste helft gelegen heid zijn talenten te tonen, toen Verhagen prachtig inkopte. Met een snelle reactie dook Hooger- man de bal uit zijn doel. Sparen- dam, die wegens ongemotiveerd weggaan van dè training discipli nair was gestraft, werd bij Blauw Wit zéér gemist. De als midden voor opererende Kruver had noch bij Pronk, noch bij diens vervan ger Oldenziel wegens een en kelblessure na een botsing met Mul moest Pronk het veld ver laten iets in te brengen. Tien minuten vóór het einde wist Ajax de overwinning te be reiken. Uit een voorzet van Swart schoot de zwaar belaagde Petersen via de binnenkant van de paal de bal achter Van Hees- wijk: (0—1). In 'n wanhoopsoffensief tracht te Blauw Wit nog een gelijk spel te bereiken, maar verder dan een hard schot van de mee naar vo ren gekomen Koers, dat Hoo- german goed verwerkte, kwam het niet. Toeschouwers: 27.000. Twintig fdoor een kopbal van Kruiver uit een voorzet van Klaassens naast de Enschedeërs konden komen (2—2). Toeschouwers: 8500. In een slechte wedstrijd hebben Go Ahead en G.V.A.V. de punten ge deeld. Daarmee kregen beide ploegen loon naar slecht werken, want hetgeen de Groningers en Deventenaren de 8500 voetbal liefhebbers presenteerden, had met eredivisievoetbal weinig te maken. De beste man van het veld was de G.V.A.V.-invaller- doelman Gerdes, die zijn ploeg voor een nederlaag behoedde. Go Ahead begon veelbelovend. Na dat La Crois en Niehaus keeper Gerdes enkele malen in moeilijk heden hadden gebracht, moest deze in de 31ste minuut zwichten voor een hard schot van La Crois (1—0). In de tweede helft kwam G.V. A.V. spoedig aan de gelijkmaker. Na een afgeslagen Deventer- aanval belandde dc bal bij de vrijstaande Bosschieter die doel man Van Pelt passeerde (11). Ondanks het overwicht van Go Ahead slaagden de Groningers er in met verre trappen voor ge vaar te zorgen. International Nuninga, die weinig vrijheid had, trof nog eens de lat op ziin weg. In de 36ste minuut bracht een combinatie tussen Nuninga en Almba de bal bij Weering die zijn ploeg een voorsprong bezorgde (12). Go Ahead scheen er niet meer in te slagen een punt uit de ontmoeting te halen, maar de ex-G.V.A.V.-stopper Borghuis dacht er anders over. Lefering had de bal in het strafschopge bied geworpen. Weijers kopte door naar de vrijstaande Borg huis die via de binnenkant van de paal doeltrof (22). onhoudbare treffer van 'minuten vóór het einde bleef die samen met p defe_ Hans Kraay na een kopduel met wijze door de Spartaanse defen- Janjen Uggen> £et hoofd dik omzwachteld werd hij met een brancard weggedragen en naar een ziekenhuis gebracht, waar de diepe wonde bij 'n wenk. brauw werd behandeld. Hoewel hij met zijn ploeggenoten naar huis kon reizen, staat het vast dat hij woensdag niet tegen Zweden kan spelen. Op het mo ment van de botsing had En schede net voor de tweede keer een voorsprong genomen. De eerste maal gebeurde dat in de 22ste minuut, toen de Rotterdam mers nog heftig protesteerden tegen de indirecte vrije schop die de heer Schalks tegen Kraay had toegekend. Kohn trof met een formidabel schot doel. Sie was gewandeld. Toeschouwers: 10.000. D.O.S. leek zeker van de winst, toen het na 20 minuten in de tweede helft "nog met 2—0 voorstond. Al kwam het spel niet boven het middel matige uit en al lag het tempo laag, D.O.S. speelde toch wel iets beter en was daardoor ook meer aanvallend. Dat leidde na 8 nu- nuten tot een doelpunt van Van der Linden. Bij een aanval van de Utrechters werd Van der Lin den door Pijs in het strafschop gebied unfair ten val gebracht: strafschop. Doelman Van Zoghei werd naar voren geroepen en hij gaf zijn collega geen schijn van kans: (2—0). In de tweede helft meenden de Utrechters het wat rustiger te kunnen doen, hetgeen niet onge straft bleef. Kerkhoffs zag bi] een P.S.V.-aanval Brusselers on gedekt staan en zijn voorzet werd door de kalende Eindhovenaar juist afgerond: f(21). Zeven minuten later werd het 2—2. Theunissen stond weliswaar bui tenspel, maar arbiter Arkenbout reageerde niet. Het doelpunt, dat Verdonck uit Theunissens voor- -zet maakte, werd goedgekeurd. P.S.V. drukte meteen door. Piet Giesen werd de maker van het derde doelpunt. D.O.S. reageerde met pittige aanvallen, waarbij 't doel van de Eindhovenaren en kele malen in gevaar kwam. Doelman Bals verrichtte zijn werk echter kundig. Van der Lin den was geblesseerd geraakt en hinkte nog maar wat mee. D.O.S. kon zonder zijn aanvalsleider niet meer scoren. Toeschouwers: 2.000. De ploeg uit Maastricht trad aan met ver scheidene invallers, o.a. voor doelman Korver. Ziin plaatsver vanger, de 20-jarige Hermans, voldeed uitstekend en kreeg me nig applaus. Volendam was een zwakke ploeg en ook M.V.V. werkte er aan mee dat deze wed strijd bneden peil bleef, tiet doelpunt van Coenen na 15 mi- nuten spelen was goeu. xïet kwam voort uit een pass van rechtshalf Druyts. Ook het doel punt dat Fey enkele minuten later scoorde was van goed ge halte. Bij de gasten speelden Pelk, Schilder en Tol wel aanvaard baar, maar in z'n geheel was het een zwakke vertoning, die ook in de tweede helft niet beter werd, Fey, die vóór rust al hink Toeschouwers: 19.000. De voor het merendeel uit jonge spelers bestaande Haagse ploeg, die in vier dagen tijd D.O.S. versloeg en vervolgens de bekerfinale bereik te door een 10 zege op Ajax, bleek niet in staat opnieuw voor een goede verrichting te zorgen. Fortuna '54, de tegenstander van de Hagenaars in de a.s. beker finale, had het woensdag tegen Fortuna VI. gemakkelijker ge had. De gemiddelde leeftijd van de Limburgers lag hoger dan die van ADO. Het wapen waarmee ADO zijn slag had moeten slaan, was tempo. En dat nu ontbrak. Er werd slecht geplaatst, men zocht te weinig de vrije ruimte op. Het werd een van beide zij den lusteloos gespeelde strijd, die gelukkig door Fortuna werd ge wonnen, want ADO heeft de ge hele tweede helft met slechts tien man gespeeld. Even vóór de rust kwam Kleindijk in botsing met Petacovic en werd met een dik oog naar de kleedkamer ver voerd. ADO nam verdiend de leiding Enkele goede schoten van De Zoete en Houwaart werden be kwaam door Vogels gestopt, maar toen Heynen stopper Rutten voorbijging, werd hij op onregle mentaire wijze gestopt. ADO bleef sterker en de strafschop die Fortuna kreeg, was fortuinlijk. Een omhaal van Liters stuitte tegen de arm van Villerius en aybiter Van Gemert wees naar de witte stip. In de tweede helft verhoogde Fortuna even liet tem po. De Haagse verdediging was door het uitvallen van Kleindijk gedesorganiseerd en de trekbal van Kusters werd door Van Rhijn hard en hoog ingeschoten. ADO miste de energie en de kunde om gelijk te maken. De enkele hoge voorzetten werden door Vogels bekwaam verwerkt. De finale om de K.N.V.B.-be ker, waarvoor zich A.D.O. en Fortuna '54 hebben geplaatst, zal worden gespeeld op donderdag 14 mei. Het is zo goed als zeker dat de ontmoeting op het A.D.O.- terrein in het Haagse Zuiderpark zal worden gehouden. Het Nederlands zaterdagelftal heeft te Katwijk voor 3500 toe schouwers een wedstrijd voor 't drielandentoernooi om de Coupe Fernand Chanelle tegen Frank rijk met 32 gewonnen. Bij de rust hadden onze landgenoten met 21 de leiding. Door de nederlaag van concurrent Veere is Zaamslag een week eerder kampioen geworden dan wij gedacht hadden. Voor alle zekerheid heeft de Zaamslagse ploeg tegen R. C. S. IV geen halve maatregelen genomen (06). De wedstrijd was tamelijk eenzijdig, omdat Zaamslag over alle linies het betere spel vertoonde. Bij de rust hadden de gasten reeds een 30 voorsprong dank zij doelpunten van Rooze (2x) en Den Hamer. Na de thee kwam R. C. S. aanvankelijk sterk opdringen maar de Zaamslag-verdediging hield stand. Daarna waren de rollen weer omgekeerd. Oele maakte het vierde doelpunt en midvoor Jansen zorgde voor nummer vijf. Tien minuten vóór het einde maakte De Bruijne er een half dozijn van met een pracht van een schot. Zaamslag heeft nu in 20 wedstrijden 80 doelpunten gemaakt en kreeg er slechts 24 tegen. Toen bekend werd dat Veere had verloren, groeide de feest stemming in de Zaamslagse ploeg. Bij aankomst op het dorp In een spannende wedstrijd is Terneuzen erin geslaagd beide punten in eigen huis te houden. Wilden de roodzwarten hun laatste kans op het kampioen schap behouden, dan moesten zij winnen terwijl de Vlissingers, die niets meer te verliezen hadden, vrijuit konden spelen. En dat de den zij dan ook, want hun com bineren en trouwens hun gehele spel was beter. Dat nam niet weg, dat Terneuzen meer kansen kreeg en ook gevaarlijker was. Reeds in de eerste minuut kon de roodzwarte aanhang juichen. Zeeland Sport, dat onmiddellijk na de aftrap in het doelgebied doordrong strandde op de ach terhoede en direkt nam Terneu zen de aanval over. Een verre pass naar de snelle Wissel en die tikte de bal langs de verbouwe reerde doelman (10). Dat gaf de burger moed en het spel golf de nu op en neer. Invaller-doel man De Vos werd bij een aanval even geblesseerd, maar het viel gelukkig mee. In de 17e minuut vuurde Deij een harde kopbal af, maar met een goede save werkte de doelman de bal tot corner, die goed werd genomen, maar op nieuw tot hoekschop werd ver wezen. Nu was het Wissel die hard inkopte, maar de doelman was op zijn plaats. Na 25 minuten spelen kwam de gelijkmaker. Een voorzet van rechts werd door rechtbinnen Marijs met een omhaal hard in geschoten buiten het bereik van De Vos (1—1). Terneuzen sloeg echter terug, want enkele minuten later was Wissel opnieuw de Zeeland Sport achterhoede te snel af en op nieuw hielp hij de thuisclub aan een voorsprong (21.) Na de hervatting trok Zeeland Sport direkt ten aanval, maar de roodzwarte verdediging stond haar mannetje. Gevaarlijk werd het praktisch nooit, behalve dan - die ene keer, toen Meijer op de lijn redding bracht. Terneuzen stelde de Vlissingse doelman enkele keren op de proef en hoe wel een doelpunt in de lucht hing, bleef het toch uit. Hoe ver der de tijd verstreek, hoe meer spanning er kwam. Hadden de schoten van 't Gilde en v. d. Peijl meer geluk gekend, dan was er geen vuiltje aan de lucht ge weest. Zeeland Sport probeerde het in het laatste kwartier met lange trappen en ofschoon dit wel enige moeilijkheden ople verde, zette ook dit voor de Vlissingers geen zoden aan de dijk. Onder ondraaglijke span- Feijenoord speelde te traag en kon Lagarde slechts zelden be dreigen ondanks het goede werk van Bouwmeester. Direct na pauze miste Chiel Janssen 'n prachtige kans, maar allengs werd Feijenoord wat ge vaarlijker. In de 13e minuut sprong de bal na een afgeslagen schot van Bouwmeester naar Bergholtz, die meteen scoorde (1—1). Met goede lange passes bracht Feijenoord het tempo om hoog, maar voor hiervan gepro fiteerd kon worden, besloot Joop Jansen een combinatie tussen Nemes en Kohn met een schitte rend schot. Alweer liet de con centratie van de Feijenoorders te wensen over, want zij protesteer den nu tegen hands van Kohn. Drie minuten later viel Hans Kraay uit. Enschede verzuimde van de numerieke meerderheid gebruik te maken. Het slot van het liedje was dat de Rotterdam mers ten aanval konden gaan en Sluiskil won met 40 van Biervliet. Breskens verloor met 31 van Steen. Dat betekende de kam pioenstitel voor het wakkere ploeg je van Sluiskil dat na één jaar de vierde klasse reeds ver laat om naast Axel en Honte- nisse de eer van Zeeuws-Vlaan- deren hoog te gaan houden in de 3e klasse. Een prachtig stuk werk waarmee wij bestuur en spelers van Sluiskil van harte complimenteren. De wedstrijd tegen Biervliet gaf een duidelijk Sluiskils over wicht te zien. De eerste aanval was al raak door goed werk van De Feber (1—0). Dezelfde spe ler had na een halfu ur spelens opnieuw succes na een goede voorzet van Lipjes (20). Dank zij Jacobs ging de rust in met een 3—0 voorsprong. Biervliet trok na de thee m de verdediging. Zo duurde het tot de 35e minuut in de 2e helft eer De Feber na fraai solospel de vierde treffer in het Bier- vlietse doel kon deponeren. Een verdiende overwinning en een verdiend kampioenschap. Wij zien de verrichtingen van de Sluiskillenaars in de 3e klas met het volste vertrouwen tege moet. A. van Avertaale gehuldigd t.g.v. zijn 400ste icsdslrljd in het eerste elftal van Sluiskil. Sluiskilse kampioensploeg Het kampioensfeest zal op een nog nader te bepalen dag wor den vastgesteld. Zondagavond hebben bestuur en spelers al een voorproefje genomen in café- De Krijger. Voor de eerste-elftalspeler A. van Avermate was het een dub bele grote dag. Niet alleen dat zijn ploeg kampioen werd, hij zelf speelde zijn vierhonderdste wedstrijd voor het „eerste" van Sluiskil. Hij werd deswege be noemd tot 11" van verdienste, mede in verband met het vele werk dat hij voor het jeugdvoet bal doet. De zoontjes van Van Aver mate, gekleed in blauw-witte trainingspakken, boden hun va der vóór de wedstrijd een klok aan met een voetballer er op, terwijl moeder bloemen kreeg. Dat velen in de sportwereld Sluiskil het kampioenschap en de promotie van harte gunnen, bleek wel uit 't feit dat zondag avond de telefoon bij de Sluis kilse „sportmotor" E. D. Tacq gloeiend stond. Vóór de rust was Clinge de sterkste ploeg, maar verder dan een doelpunt uit een strafschop gescoord door H. Willaert in de 29e minuut kwamen de gasten niet. Na de hervatting had Aarden burg het beste van het spel, maar ook hier moest Vrouwe Fortuna er aan te pas komen om Aardenburg aan de gelijkmaker te helpen, want toen Pauwels een mislukt schot afvuurde ging de bal vik het lichaam van Merckx in het Glinge-doel (11). Met dit gelijke spel kregen beide ploegen toch loon naar werken. Deze wedstrijd werd door scheidsrechter Poelman uit Goes met strakke hand geleid. In de 10e minuut schoot Verhaegen de bal via de paal in het Breskens- doel (10). Een slordige terugspeelbal van Audenaert in dq 10e minuut van de tweede helft was er oorzaak van dat E. Boekhout de gelijk maker kon scoren (11). Het zou tot 10 minuten voor het ein- Doelman De Ridder was Dooms te snel af. ning en gezang de Terneuzense supporters verstreken de laatste minuten, het was een verade ming toen het eindsignaal klonk. Weer twee punten rijker, hebben de roodzwarten nog een kansje aan de top van de ranglijst te eindigen. In een felle wedstrijd heeft de thuisploeg beide punten verdiend veroverd. In de eerste helft was er goed voetbalspel te zien, waarbij het spel snel op en neer golfde. De tweede helft liet twee ploegen zien die waren uitge speeld. Na vijf minuten kreeg H.V.V. reeds een opgelegde kans via Neefs, maar de bal werd naast geschoten. Een minuut later kon den de H.V.V.-suporters echter juichen. Vlassenrood gaf de bal goed door aan De Block. Deze schoot, de bal raakte gen been van een der backs van Steen bergen en Saman was er als de kippen bij (10). Na 20 minuten kwam de stand gelijk, toen de linksbuiten van Steenbergen doorbrak, back De Gucht naar zich toelokte en daarna voorzette. De midvoor aarzelde geen moment (11). Drie minuten later was het 12 toen midvoor Dam uit een geharrewar voor het H.V.V.-doel na een corner inschoot. In de 25e minuut wist de thuisploeg gelijk te maken Neefs zette goed voor naar Saman en deze kopte in (22). In de 35e minuut werd het via Saman die drie man omspeelde 32 terwijl kort daarna Paul de Block met een hard schot er 42 van maakte. Na de thee zakte de wedstrijd in elkaar. De aanvallen werden aan beide kanten slecht afge werkt. Steenbergen was iets meer in de aanval maar er werd slecht geschoten. Het zag er nog even gevaarlijk uit voor H.V.V. toen midvoor Dam vier minuten vóór het einde de achterstand verkleinde (4—3). In de laatste minuut wist Franken de bal nog juist op de doellijn te stoppen. H.V.V. mocht tevreden zijn met de uitslag. de duren eer er wijziging in de score kwam. Bleijenbergh gaf met een kopbal Steen een 21 voorsprong. Vijf minuten voor het einde schoot Beghijn Steen naar een 31 overwinning, na goed voorbereidend werk van Bleijenbergh. Op zaterdag 23 mei organiseert de zaterdagclub Terneuzense Boys een toernooi voor A-junio ren. Behalve door de Boys zelf zal hieraan worden deelgenomen door Cluzona (Wouw)Hans omstreeks 21 uur was er begrij pelijkerwijs de nodige belangstel ling. Vele supporters hadden de reis naar Souburg meegemaakt in de hoop dat deze dag het kam. pioenschap behaald zou worden. In het clublokaal by R. v. d. Veke werden de spelers verwel komd door voorzitter De Jager. Aanvoerder Van Arenthals kreeg bloemen aangeboden. Burgemeester Van Wijk die met alle gebeurtenissen mee leeft, sprak het elftal toe. Hij fe liciteerde bestuur en spelers met het behaalde succes en hij betrok daarbij ook de trainer, die de Zaamslagse voetballers vrijwel belangeloos oefent. De burge meester spoorde de spelers aan op dezelfde voet voort te gaan. Voorzitter De Jager bedankte de burgemeester voor zijn aan wezigheid en voor zijn vriende lijke woorden. Bestuur en spelers bleven nog geruime tijd napraten. Voor een feestelijke viering van het kam pioenschap was de tijd te kort. Dat zal te gelegener tijd geschie den op een wijze, de voetbalver eniging Zaams'ag waardig. weertse Boys; Kloetinge; Krab- bendijke; Oostburg; Lewedorpse Boys; Rillandia en Zeeland Sport. Op 30 en 31 mei a.s. volgt Clinge dit voorbeeld met een toernooi voor pupillen en B-ju nioren. Naast Clinge zijn hier van. de partij Hontenisse; Hulst; Vo. gelwaarde .en Steen. Een derby met een sportief verloop die in de eerste helft ge lijk opging. Na de hervatting nam Axel al spoedig de hiding. Corn Boys maakte gelijk door een inswin ger van Vermeulen. Het tweede Axe'se doelpunt ontstond weer door een fout van de Sasse keeper, die bij een vrije trap de bal zelf in het doel stompte. Al. Vermeulen kan blijkbaar goed corners nemen, want hij doelpuntte precies als de eerste keer (22). De Axelse keeper stootte zich dus tweemaal aan deze1 fde steen. Herman scoorde uit een scrim mage het derde doelpunt, dat naar buitenspel riekte. Even vóór tijd maakte Herman er 24 van. De Axelse overwinning was wel verdiend. Als in zovele wedstrijden slaagde de voorhoede van de thuisclub er niet in doelpunten te scoren. In de 11e minuut van de eer ste helft beoordeelde Baart een schot van Van Elsaoker verkeerd en nam Meto de leiding (0—1). Jammer dat doelman Baart deze fout maakte, want door zijn uit stekend werk in het verdere ver loop van de wedstrijd is het bij dit ene doelpunt gebleven. Drie minuten vóór het einde had Van Elsacker het ongeluk een been te breken toen hij en doelman Baart gelijktijdig naar de bal trapten. Yerseke en Lewed. Boys speel den een tam partijtje voetbal, dat in een gelijk spel eindigde; een uitslag, die de verhouding juist weergaf. De thuisclub nam in de eerste speeltijd een 20 voorsprong door 2 doelpunten van Ridder hof. Na de hervatting werd het spoedig 2—2 door De Baar en Vermeulen. De Wee gaf de thuis, club opnieuw de leiding (32), maar De Baar zorgde ervoor dat de Boys toch nog een gelijk spel uit het vuur sleepten. Een schotvaardige Van Opdorp en Corijn hebben RCS gisteren een smadelijke 81 nederlaag toegebracht. In de 6e minuut kopte Van Opdorp de bal voor de eerste maal in het RCS-doel (1 0). Corijn bracht de stand in de 17e minuut op 2—0. Van Op dorp schoot en kopte IJzendijke naar een 40 voorsprong en 2 minuten voor de rust werd het 5—0 door Corijn. In de 13e minuut na de thee trapte De Kraker de bal in eigen doel (60), Corijn en Van Op dorp scoorden nog eens in de 22e en 24e minuut eer De Nooijer in de 35e minuut „de eer" voor RCS kon redden (8—1). Een eenzijdige wedstrijd, waar in Moerman voor de eerste tref fers zorgde en De Ruiter er vóór de rust 3—0 van maakte. Een zeer productieve De Ruij- ter scoorde na de thee een half dozijn doelpunten daarmee de eindstand brengend op 0—9,

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7