Algemene Vergadering van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Beetworteisuikerfabriek en Raffinaderij g a. te Sas van Gent LEXINGTON Veroordeelde S.S.-er ontsnapt AFSCHEID VAN DE VOORZITTER H. A. A. BARON C0LL0T DTSCDRV GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN KEURDE PLANNEN VOOR NIEUW GEMEENTEHUIS GOED Weer militair verongelukt IE BOD» DAN BE ASWAN-BAM Totals koste» 2,45 miijc-ea galde» RF9ZE TANKSCHEPEN IN JAPAN Dokken voor tankers van 159.390 ton Grootscheepse jacht op oüivluchte nazi-misdadiger Vrijdag 24 april 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 In een overvol Luxor-Theater is donderdag middag afscheid genomen van baron Collo! d'Escury, die ruim 35 jaar de voorzittershamei in het bestuur der Coöp. Suikerfabriek te Sas van Gent heeft gehanteerd. In de gebruikelijke besloten bijeenkomst kreeg het bestuur décharge voor het gevoerde beleid. Van links naar rechts de scheidende voorzitter H. A. A. baron Collot d'Escury, de secretaris de heer Jac. de Feijter en de directeur Ir. R. H. van Krevelen In de vacature, ontstaan door het ontslag nemen van de voor zitter H. A. A. baron Collot d'Es cury werd diens zoon de heer K. J. A. baron Collot d'Escury als lid van het bestuur gekozen. Er werden 900 geldige stem men uitgebracht, waarvan 591 werden uitgebracht op de heer Collot. Na de bestuursverkiezing gaf ir. R. H. van Krevelen een korte uiteenzetting van de suikervoor- stellen van de Europese commis sie te Brussel. DE HEER J. W. SCHEELE SPRAK .BEDE BIT. Hierna sprak de vice-voorzitter, de heer J. W. Scheele uit Zaam- slag de scheidende voorzitter toe. De naam Collot, aldus de heer Scheele, is van de oprichting af onafscheidelijk aan de fabriek verbonden geweest. In 1929 volg de U uw vader op, die in april van dat jaar was overleden. Met U deden hun intrede in het be stuur de heren J. J. Huijssende Koeijer en Joh. Scheele. Dat U meteen tot voorzitter werd verkozen, zo ging de heer Scheele verder, bewijst het ver trouwen dat men in U stelde. Het bestuur in 1929 bestond naast de nieuwe voorzitter uit de heren G. Vogelvanger, P. Lin- denbergh, Jac. Dekker, Oscar van Waes ('t dagelijks bestuur), J. J. Huijssende Koeijer, S. van Hoeve, Abr. Dieleman, J. J. HuijssenDees, Joh. Scheele, I. C. de Zwart, P. D. A. Vereecken, J. D. Versprille met de heer A. E. C. Kruijsse als secretaris. Directeuren van het bedrijf waren toen de heren Neeteson en Plasschaert. In de crisistijd, die rond het jaar 1930 inzette, daalde de stemming bij de boeren ziender ogen. De moeilijke tijden hadden hun weerslag op onze fabriek. Op de vergaderingen werd zelfs op stilleggen aangedrongen. De regeringsbemoeiingen na men toe, hetgeen tal van pro blemen opriep. Wij prijzen ons gelukkig, zei de heer Scheele, dat het onder uw leiding gelukt is het schip over de woelige baren naar stil ler vaarwater te voeren. Na de oorlogsperiode te heb ben aangehaald, kwam de heer Scheele tot de betere tijden. Grote investeringen waren nodig en het patroon van de bietenont vangst wijzigde zich radicaal. Spreker wees op de vrucht bare contacten met de N. O.- polder en constateerde dat ook in de Flevopolder, waar nog slechts weinig grond in pacht is gegeven, reeds een eerste groep aandeelhouders is gevormd. De 20-jarige dienstplichtig sol daat J. A. Schoonvelde uit Koe- kange, behorend tot de afdeling lichte luchtdoelartillerie mobiel te Wezep, is gisteren bij een on geval om het leven gekomen. De militair was na schietoefe ningen op de Oirschotse heide nabij Best met zijn jeep, na het nemen van de bocht, even in aan raking gekomen met de rechter- wegberm. Vermoedelijk heeft S. toen te sterk naar links gestuurd, zodat de aanhanger van de jeep een boom raakte. De jeep sloeg om en S. werd vrijwel ter plaatse gedood. De drie andere inzitten den bleven ongedeerd, In de 35 jaar, mijnheer Collot, die U onze fabriek als voorzitter hebt geleid, is er heel veel ver anderd. Men zou wel van een omwenteling kunnen spreken. Ik kan mij voorstellen, aldus de heer Scheele, dat er op dit moment heel wat in U omgaat. Niet voor niets bent U van kinds been af met de fabriek opge groeid. Namens het bestuur en leden bracht hij de heer Collot dank voor alles wat deze in het be lang van de Coöp. Suikerfabriek had gedaan en wenste hem nog vele gelukkige jaren toe. De heer Scheele besloot zijn uitvoerige en geschiedkundige rede met de wens uit te spreken dat de heer Collot nog lang ge tuige zou mogen zijn van de voortgaande groei van de fa briek. Aan het eind van zijn rede bood de héér Scheele namens alle leden van de „Coöperatieve een ontwerp-tekening aan van een later te overhandigen schitte- ;nde zilveren bureaulamp. RE DIRECTEUR Ir. R. H. van Krevelen, direc teur van de Suikerfabriek, was de volgende spreker. Van de 35 jaar dat de heer Collot de voor zittershamer hanteerde, was de heer van Krevelen precies de helft directeur van het bedrijf. Hij vertelde hoe zijn eerste kennismaking met Zeeuws- Vlaanderen verliep in 1945, toen het vervoer op de meest primi tieve wijze geschiedde. Zo was het ook met de fabriek. Na een periode van crisis en oorlog moest er heel wat worden op gebouwd om te kunnen komen tot het moderne bedrijf dat er thans staat. Grote dank bracht de heer Van Krevelen aan de scheidende voorzitter, voor de sfeer van ver trouwen die er steeds is geweest tussen het bestuur en de direc tie. Hierdoor was het mogelijk in korte tijd veel te investeren, waardoor er thans een zeer mo dern bedrijf staat, waarvan de capaciteit is gegroeid van 1600 ton per dag in 1946 tot bijna 3000 ton te verwerken bieten thans. Had men aanvankelijk slechts aandeelhouders in Zeeuws-Vlaan deren, thans heeft men ze in heel Zeeland en kan men zelfs een groot deel van de IJselmeer- Dolders tot de leveranciers van bieten rekenen. De heer Van Krevelen schet ste de grote belangstelling die de heer Collot heeft voor het personeel, zodat hij van velen zelfs met de familiezaken op de hoogte is. Ook zijn warme be langstelling voor sociale voor zieningen wordt bijzonder ge waardeerd. Het is mogelijk ge bleken ook de pensioenvoorzie ningen in een pensioenfonds te regelen. Na een zo lange dienst tijd, aldus de heer Van Kreve len, is een afscheid onafwend baar. Dank bracht hij voor de belangstelling waarmede de voor zitter altijd met het bedrijf mee leefde, terwijl hij tenslotte de wens uitsprak dat de oud-voor zitter nog vaak in de fabriek te zien zal zijn. Als blijvende herinnering bood de heer Van Krevelen als per soonlijk geschenk een praehtiges ets van het bedrijf aan. DE HEER F. DE KOEIJER De heer F. de Koeijer uit Zaam- slag sprak op geestige wijze na mens de leden. Hij herinnerde eveneens aan de beginperiode. Na 35 jaar vond de heer De Koeijer het een wijs besluit om heen te gaan en de taak aan een jongere kracht over te dragen. Hij memoreerde de vele be langrijke besluiten die er in de loop van de voorzittersperiode van de heer Collot zijn genomen en bracht enkele wensen van de leveranciers van de bieten op amusante wijze naar vor.en. Zo beval hij het bestuur aan steeds voor prima zaaizaad te zorgen. Wie goed zaad gebruikt, zal een goed produkt oogsten. Voorts vond hij de tarra-be- paling van eminent belang voor de leverancier, die de tarravast- stelling altijd veel te hoog vindt. Hij beval dit onderdeel in de warme aandacht van het bestuur aan. Hij merkte voorts op dat het allerbelangrijkste is de be taling van het geleverde pro dukt, die echter altijd bijzonder vlot verloopt. Met een woord van dank na mens alle leden voor wat de heer Collot in de loop van 35 jaar voor het bedrijf deed, beëindigde hij zijn toespraak. Ontroerd dankte de heer Col lot voor de tot hem gesproken woorden, waarna een receptie werd gehouden om de leden in de gelegenheid te stellen afscheid te nemen van de voorzitter. „Friezen mogen niet schaatsen ten koste van de binnenvaart" „Het mag niet zo zijn dat de Friezen schaatsen ten koste van de binnenvaart", gaf de voorzit ter van de schippersvereniging „Schuttevaer", mr.. J. C. W. van Dam, op de algemene vergade ring in Utrecht te kennen. De afdeling Amsterdam had voor gesteld te protesteren tegen het vaarverbod op de Friese vaar wegen, terwijl er nog geen ijs is. Volgens de voorstellers is het in de afgelopen winter voorgeko men, dat een der bruggen in Leeuwarden werd afgesloten met een gordijn om het warmere wa ter te keren en zodoende de ijs- vorming te bevorderen. En dat allemaal in het belang van de elfstedentoch. Schuttevaer-voor zitter Van Dam vond dit onjuist en hij kondigde aan dat zijn ver eniging over deze kwestie con tact zal opnemen met de provin ciale waterstaat. Rest ons nog te vermelden dat op 28 april in de cantine van het bedrijf voor alle mensen uit de suikerwereld en voor de perso neelsleden de gelegenheid be staat de afgetreden voorzitter de hand te drukken. In Egypte worden voorberei dingen getroffen voor het vie ren van de voltooiing der eerste fase van de bouw van de Aswan- dam. De eerste fase, die volgen de maand wordt afgesloten, om vat de bouw van een omleidïngs- Ir. Van Krevelen biedt de ets van het bedrijf aan De Japanse scheepsbouw die voorop is gegaan hij de bouw van mammoeischepen, zal overgaan tot de bouw van tankschepen van 150.009 ton deadweight. De scheepsbouwers zeggen dat de vooruitgang die zij tot dusver op technisch gebied hebben gemaakt, het mogelijk maakt deze tank schepen zonder veel moeilijk heden te vervaardigen. De goede resultaten met de Nissho Maru die 132.000 ton meet en het grootste tankschip is, heb ben hun vertrouwen aanzienlijk vergroot. Naar is medegedeeld zijn er orders geplaatst voor de bouw van twee tankschepen van 152.400 ton. De Ishikawajima-Marima-eom- pany heeft constructie- en repa- ratiedokken in aanbouw die ge schikt zijn voor schepen van 160.000 ton. Naar verwachting zullen de twee tankschepen van 152.400 ton ongeveer 44 miljoen gulden per stuk kosten. Het eer ste schip moet in de zomer of het najaar van 1966 worden op geleverd en het tweede in juni 1967. Zij zullen worden gebruikt voor het vervoer van ruwe olie van Ras Tanura in Saoedi Ara- bië naar Japan. De diepgang zal zestien meter bedragen, wat aan zienlijk minder is dan die van de Nissho Maru en >vat het moge lijk maakt dat dé schepen kun nen afmeren aan de kades van de Nippon Oil-company en de Kowa Oilcompany, voor welke maatschappijen de olie wordt aangevoerd. Volgens de scheepsbouwers zullen de bouwkosten van de twee reuzeschepen 81,50 dollar per metrieke ton bedragen ver geleken met ongeveer 90 dollar per metrieke ton voor tanksche pen van 80.000 ton. Doordat de schepen worden uitgerust met de nieuwste appa ratuur voor automatische af standsbesturing, krijgen zij een bemanning van slechts 35 perso nen. De krachtbron wordt een turbinemotor van 30.000 pk, die het schip bij volledige belading een dienstsnelheid geeft van 16,7 zeemijl per uur. De lengte van de schepen wordt 306,5 meter en de breedte 47,5 meter. kanaal ven de Nijl en zes over- laattunnels. Het kanaal loopt door een diep ravijn, dat is uitgehouwen in de massieve granietrotsen. De totale lengte met inbegrip van de overlaattunnels, die de toevloed van het water regelen, bedraagt 1950 meter. FEEST DUURT VIER DAGEN President Nasser zal in gezel schap van premier Chroesjtsjov van de Sowjet-Unie en mogelijk nog enkele andere staatshoofden de viering bijwonen. De Egypti sche president zal het teken ge ven waai op de oude bedding van de Nijl voor het water wordt ge sloten en dit door het omlei dingskanaal zal worden gé- stuwd. Ter gelegenheid van dit feest, dat. vier dagen zal duren, krijgen de gasten en arbeiders aan de dam gouden en zilveren herinneringsmedailles. 175.000 MILJOEN IMP WATER Bij de overlaattunnels is voorts één van de grootste waterkracht centrales ter wereld in aanbouw. Twaalf machtige generatoren zullen de streek van elektrische energie voorzien, waardoor ook de industrie zal toenemen. De dam zelf vormt de afsluiting van een meer, dat 175.000 mil joen kubieke meter water zal kunnen bevatten. Het wordt vijf kilometer lang en tien kilometer of meer breed bij een diepte van 90 meter. Met dit water zal 40 procent meer grond kunnen worden bevloeid dan thans in Egypte en Soedan nodig is. In Egypte zal de cultuurgrond met 2 miljoen acres (een acre is 4840 vierkante meter) toenemen en in Soedan met ongeveer 5 miljoen acres. Aan het gehele project wer ken ruim 30.000 mensen, onder wie 1800 Russen. De totale kos ten worden geraamd op 2,45 mil jard gulden. President Nasser heeft onlangs in de nationale vergadering meegedeeld dat het nationale inkomen door de in komsten uit de dam met 2,34 miljard gulden per jaar zal toe nemen. Een maandag wegens mede plichtigheid aan moord tot vier jaar veroordeelde voormalige S. S.-officier, de 47-jarige Hans Walter Zech-Nentwich, is uit de gevangenis in Brunswijk ont- ontsnapt. Volgens het Nedersaksisehe ministerie van binnenlandse za ken wordt in heel West-Duits- land naar Nenntwich gezocht. Zech-Nenntwich en vier voor malige commandanten van een S. S.-cavalerieregiment, dat in augustus 1941 in het gebied van Pinks en in de Poolse Pripet- moerassen aan het doodschieten van 5200 Joden heeft deelgeno men, hebben terechtgestaan in een proces dat twee maanden heeft geduwd. De aanklager had tegen Zech- Nenntwich zeven maal levens lange tuchthuisstraf geëist we gens moord in zeven gevallen en vijf jaar wegens medeplichtig heid aan moord. De voormalige S. S.-obersturm- bannfuehrer Magill, die thans 63 is, is maandag in Brunswijk tot vijf jaar tuchthuis veroordeeld wegens medeplichtigheid aan moord in minstens 5.254 geval len. De voormalige S. S.-haupt- sturmfuehrer Walter Dunsch, thans 58 jaar, werd veroordeeld tot 4 jaar en zes maanden tucht huis en de voormalige S. S.- obersturmfuehrer Kurt Wegener, nu 54 jaar tot vijf jaar tuchthuis. De ontsnapping uit het huis van bewaring in Brunswijk is donderdagmorgen ontdekt. In de cel lag alleen nog de pyama van de ontsnapte. Men vraagt zich af, hoe de arrestant door zes deu ren kon ontsnappen. Het is Zech-Nenntwich reeds een keer gelukt uit een gevan genis te vluchten. Nadat hij in 1943 was gedeserteerd, gelukte het hem uit een arrestantenbun ker van de S. S. in Warschau te ontsnappen. Met valse papieren kwam hij in Zweden en daarna in Engeland. Na de oorlog was Zech-Nenntwich werkzaam bij de Britse bezettingsmacht in West-Duitsland. Korte tijd later werkte hij als journalist. In juli vorig jaar werd hij gearresteerd. uit de zuiverste tabakken Tijdens de raadszitting van gis teravond heeft prof. Bakenia, van het architectenbureau prof. ir Van den Broek en prof. Bake- ma te Rotterdam, een toelichting gegeven op het te bouwen nieu we gemeentehuis op liet voorma lige schietterrein, naar aanlei ding van het voorstel van B. en W. om aan voormeld architecten, bureau opdracht te geven tot het bestedingsgereedmaken van het plan. Zoals reeds geruime tijd ge leden, toen ongeveer dezelfde uit eenzetting werd gegeven, is ge bleken gaat dit nieuwe gemeente huis een bijzondere verfraaiing van Terneuzen worden. Met algemene stemmen en met grote instemming van alle frac ties, waarbij vooral de heer Hol uitvoerig op de geschiedenis van het vroegere en het hedendaagse gemeentehuis inging, werd dit voorstel aangenomen. Fraai en doelmatig Aan de hand van tekeningen en dia's, die de détails scherper naar voren lieten komen, heeft prof. Bakema zijn uiteenzetting gegeven. Het dertig meter hoge gebouw wordt gevormd door een kern waaraan verschillende la gen worden gebouwd. Het geheel heeft een dusdanige vorm dat het aan alle schoonheidseisen van deze tijd voldoet en bovendien ook zeer practisch is ingericht. Vanaf de verschillende verdie pingen heeft men een prachtig uitzicht op de Westersehelde en de tegenliggende omgeving. Bui tengewoon gelukkig al staat de watertoren er op enige af stand vandaan als „een schot in de ruimte" vond de heer Ba kema deze plaats gekozen. Van groot belang achtte hij de omgeving van het water. Ener zijds de imposante Westersehelde aan de andere kant de Oostkolk en het gedeelte van het kanaal tussen Rosegracht en Heren gracht. Beneden is er behalve de ont vangstruimte een tentoonstel lingszaal geprojecteerd. Op de volgende verdieping de kamers van de wethouders en op het uiterste punt van de „vleugel" de burgemeesterskamer. Verder zijn de diensten naar gelang het aan tal bezoekers die daar kunnen worden verwacht op lagere of hogere verdiepingen onderge bracht. Een merkwaardigheid aan dit gebouw is, dat men niet van verdiepingen in de gewone zin kan spreken. Zij lópen met trappen van ten hoogste 7 treden vloeiend in elkaar over. Boven dien is er een lift voor degenen die slecht ter been zijn en is er in „de kern" ruimte gereserveerd voor de archieven. Boven is een burgerzaal ge creëerd waar ten minste 100 per sonen plaats kunnen vinden. Hier heeft men vanzelf zeer fraaie ver gezichten. In de nabijheid van het gebouw kan een kantoor voor V.V.V. wor den geplaatst. Tens1 otte is er parkeerruimte om het gebouw voor een honderd tal auto's en er is nu reeds een mogelijkheid geschapen om er op eenvoudige wijze hieraan uitbrei ding aan te geven. Dat dit nieuwe gemeentehuis er niet voortijdig zal zijn (het be staande is al over de 100 jaar oud) bleek uit de woorden van de heer Hol, die uit de „Geschie denis van Terneuzen" van Dr Wesseling had geput, dat in 1947 een bedrag van 30 000 voor ver beteringen aan het gemeentehuis door Gedeputeerde Staten werd afgewezen met als motief dat het dit niet meer waard was. De heer Hol herinnerde er ook aan dat Terneuzen op 23 aprli 1584 zijn stadsrechten verkreeg en men gisteren dus op een his torische dag vergaderde. GEEN KOOPAVOND Een tweede punt van langdu rige bespreking vormde het in stellen van een koopavond voor de kom. Dit voorstel van de meerderheid van het College van B. en W. werd met 12 stemmen tegen en 4 stemmen vóór afge wezen. Voor stemden de heren Ra- mondt, Fijn van Draat, De Feijter en De Meijer. Als sterkste motieven van de tegenstemmers gold, dat de bij gevoegde enquêtelijst weinig waarde had. De winkeliers die hierop voorkwamen waren bijna allen woonachtig in de Noord straat, aldus de heer Van Lange- velde. Buiten de bruggen wonen er nog 55, waarvan er slechts 3 op de lijst voorkomen. Hij noem de het instellen van een koop avond „de klok terugdraaien". Ook de heer Huijbrecht zeide weinig waarde aan het opinie onderzoek te hechten en het con sumentenbelang noemde hij twij felachtig. Het personee' zal extra moeten worden betaald en dat zou wel eens tot prijsverhoging aanleiding kunnen geven. Hij meende dat de handeldrijvende middenstand wel andere activitei ten kan ontplooien om het stads beeld te verlevendigen. Sociaal gezien noemde spreker het een kwaad, omdat er a1 gemeen vvordt gestreefd naar arbeidsverkorting, vooral voor het jongere perso neel. De heer Weterings was dezelf de mening toegedaan. De heer Bleijenberg zou er mis schien vóór kunnen zijn, zo zei hij, wanneer daarbij een bindende vakantieregeling zou worden be dongen. .Wethouder De Meijer, die vóór het instellen van een koopavond was, zei dat men al deze motieven niet moet laten gelden voor een sterkgroeiende stad als Terneu zen. Hij ziet het meer als een in jectie de middenstand toegediend omdat er van die zijde, evenals van horecabedrijven en V.V.V., wel wat meer zou kunnen worden gedaan. Hij meende dat men het de handeldrijvende middenstand niet moet beletten wanneer van die zijde meer leven wordt ge toond. De heer De Vos zette tenslotte zijn tegenovergesteld standpunt uiteen. Hij zag in de 5-daagse W°fvweek vo1 doende gelegenheid om de meer duurzame artikelen, die beslist niet zo talrijk zijn, te kopen. Aankoop van de Otheense kreek Een voorstel van importantie, waaraan ieder graag zijn mede werking gaf, was de aankoop van de Otheense kreek. Met vlag en wimpel verleende de raad hieraan zijn goedkeuring. De Afvalwaterleiding Het voorstel van B. en W. tot verkoop van gronden gelegen aan het „Seheldebad" aan de Af- valwateleiding Kanaalzone Zws- Vlaanderen wekte de ongerust heid van de heer Fijn van Draat, die de plaats ongeschikt noemde. De motieven van het college kon den hem niet overtuigen en hij bleef als enige tegenstem men. Op een vraag van de heer Bleij enberg waar de leiding in de Schelde zat uitmonden werd door de voorzitter, mr H. RijpsTa, ge antwoord dat dit aan het einde van de pier zal zijn in sterk stro mend water en op een diepte van 22 meter. Wanneer men bedenkt dat het afvalwater nu in de ha vens uitkomt, dan behoeft men later geen overlast te vrezen. Benoemingen Met algemene stemmen werd de heer J. A. Lauret benoemd tot hoofd van de openbare school „De Vrije Vlucht" en mej. J. L. A. van den Berge werd in vaste dienst benoemd tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool. Verscheidene percelen grond werden verkocht. Het voorstel tot aanleg van een parkeergelegenheid aan de Ko- nmginnelaan, nabij de nieuwe Ned. Herv. kerk, werd eveneens aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van het gemeentelijk zwembad was even eens een punt dat zonder op- of aanmerkingen werd goedge keurd. Tenslotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan het voorstel om het verzoek van 'net bestuur van de R. K. v.g.l.o.-school te Sluiskil in te willigen deze school met 3 lokalen uit te breiden. 'Adv.) De politie in West-Duitsland heeft een grootscheepse jacht geopend op nazi-misdadiger Hans Walter Zechnenntwich, die in de nacht van woensdag op donder dag ontvluchtte uit de gevangenis van Brunswijk, waar hij een straf van vier jaar uitzat wegens medeplichtigheid aan moord op Joden .De vriendin van de 47- jarige S.S.-officier is eveneens verdwenen. Zechnenntwich, die pas maan dag was begonnen zijn straf uit te zitten, is op geheimzinnige wijze uit de gevangenis verdwe nen. In zijn cel waren geen spo ren van uitbraak en het is een raadsel hoe hij door zes afgeslo ten stalen deuren geraakte, die hem van de buitenwereld scheid den. De officier van justitie toonde zich teleurgesteld in zijn gevangene. Hij was zo beleefd en inschikkelijk. Niemand vermoed, de dat hij zoiets zou doen, zei hij. N. A. M. geen succes op Terschelling De N. V. Nederlandse Aard olie Maatschappij (N. A. M.) in Oldenzaal deelt mede dat haar voortgezette exploratieboring op het eiland Terschelling geen re sultaat heeft opgeleverd. Binnenkort zal worden begon nen met het verwijderen van de boortoren en het terugbrengen van het boorterrein in zijn oor spronkelijke toestand.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3