Adempauze in hel Belgische artsenconflici f Een pittige zuster MEDISCHE ZORG IN BELGIE MOEILIJK ROOK NIET Misdaden in „Loreiey-express" RECHTSZAKEN Regering acht af koelingstermijn nuttig Si» PELLETS Grootste luidklok in de Benelux: Bourdon de la Paix BEMIDDELING WAARSCHIJNLIJK Hongaarse vrouw uit de trein gegooid Het euthanasie» proces Gevechten in Zuid-Vietnam Indonesische marine uitgebreid De wervelstorm in Pakistan CHEF GENERALE STAF VERBIEDT SAMENWERKING .WELZIJNSZORG"' - „VERONICA" blijf jong, blijf fit... Kijkers en luisteraars Pagina 1 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 16 april 1964 In het Belgische artsenconflict schijnt een adempauze op te treden. Ofschoon de perspolemieken voortduren, waarbij het con tract van Mechelen als nederlaag aan beide zijden wordt uitgelegd, is het van de kant van de regering en van de artsenfederatie rustig. Dit houdt waarschijnlijk verband met een mogelijke bemiddeling binnenkamers enerzijds en met de sterker wordende roep om ver vroegde bijeenkomst van het parlement anderzijds. Met welke opmerking de Brus selaars zich nu danig vermaken. Opnieuw is van de zijde der artsen verklaard, dat de eigen lijke onderhandelingen over de medisch-ethische bezwaren tegen de ziekenfondswet nog niet zijn begonnen, omdat de besprekingen over de procedure door de regering werden afge broken. Van regeringszijde be- Onderdrukking" De vereniging tot bescherming van de belangen der artsen in Keulen heeft in een telegram aan koning Boudewijn verzocht driehonderd in Clairvaux in de Luxemburgse Ardennen vertoe vende artsen wordt met klem verzocht onverwijld het land te verlaten. Tevens wordt een be roep gedaan op de bevolking en de verantwoordelijke instanties om de stakers links te laten lig gen. Deel Belgische artsen verlaat Valkenburg Ongeveer 65 stakende Belgi sche artsen vertrokken woensdag naar België. Zij gaven gehoor aan de oproep zich in uniform te steken en als militair arts dienst te doen. Na het vertrek van deze artsen blijven er nog ongeveer 130 over. Zij zullen de staking voortzetten. Belgische reserve-officieren-artsen wachten op noodmeldingen in Brussel In de mess van het hoofdkwar tier van de Brusselse brand weer wachten Belgische reserve officieren-artsen, die door de regering zijn opgeroepen in ver band met de voortdurende art senstaking, op meldingen van noodgevallen, waarbij zij ver plicht zijn hulp te verlenen. Van de reserve-officieren onder de Belgische artsen, die in het Nederlandse Valkenburg ver blijven, zijn reeds enige tiental len naar hun land teruggekeerd om zich ingevolge de mobilisa tie-oproep te melden. perkt men zich tot het doen van mededelingen over de gang van zaken in ziekenhuizen en in huisartsenpraktijken, alsmede over nieuwe regelingen ten be hoeve van de zieken. Het ligt in de lijn der ver wachtingen, dat op politiek ni veau een oplossing uit de im passe gevonden zal moeten wor den. Hoe en wanneer is een vraag, die voorshands niet be antwoord wordt. Dit zal mede afhangen van de afkoelingster- mijn, die door de Belgische re gering nuttig wordt geacht. De kleine vereniging van so cialistische artsen, die zich oor spronkelijk ten gunste van de nieuwe ziekte- en invaliditeits wet uitsprak, koos dinsdag een nieuw bestuur. Dit bestuur heeft zich thans niet akkoord ver klaard met de medisch-ethische kant van de wet-Lepurton. Het zegt te streven naar een tijdelijk technisch akkoord om daarna het werk te hervatten onder be ding, dat onderhandeld zal wor den over een voor de artsen be vredigende oplossing ten aanzien van de medische principes. Processen en zieken Volgens het blad „Het Volk" vroeg het liberale raadslid Schalkens-uit Brussel tijdens de raadsvergadering naar de juist heid van de bewering, dat in de eerste helft van april minder in woners zijn overleden dan in de overeenkomstige periode van 1963. De wethouder voor de burger lijke stand moest toegeven, dat verleden jaar 93 sterfgevallen werden ingeschreven, thans 77. Daarna haalde de heer Schal kens de 150 jaar geleden ge maakte opmerking van de Fran se naturalist Bernardin de Saint- pierre aan: „Overal waar veel advocaten en geneesheren zijn, zijn ook meer processen en zie ken dan elders". „met het oog op de verscherpte regeringsmaatregelen tegen de stakende artsen" de vrijheid van lang van de Europese artsen- het medische beroep op het be stand te steunen. Aan premier Lefèvre werd telegrafisch verzocht „de toe stand niet te verergeren door dwangmaatregelen tegen de Bel gische collega's. De onderdruk king van de vrije artsenstand in België schokt geheel Europa", aldus het telegram. De artsen in Luxemburg Het Luxemburgse verbond van vakverenigingen heeft zich in een resolutie gekeerd tegen de zich in het groothertogdom be vindende stakende artsen. De Reeds zijn de plaatsen, die vrijkomen dior het vertrek van de ongeveer 65 artsen, gereser veerd voor andere Belgische artsen. Deze niet-dienstplichtige doktoren komen vermoedelijk uit Duitsland en/of Luxemburg. Volgens het stakingscomité in Valkenburg hebben inwoners van Luik de artsen, die in, gel delijke moeilijkheden zouden komen te verkeren door de sta king, steun toegezegd. Zij heb ben dit gedaan op instigatie van de stakingsleiding. Enkele vertrekkende artsen hebben meegedeeld, niet naar België te zullen terugkeren, maar naar Zwitserland te zullen gaan. Zij willen zich daardoor aan hun opkomstplicht onttrek ken. Belgische arts sloeg fotograaf Vóór zijn vertrek uit Valken burg heeft de reserve-officier Y. Galloy, penningmeester van de artsenkamer Luik-Luxem burg, woensdagnamiddag moei lijkheden gehad. Hij wenste niet dat zijn vertrek door een pers fotograaf werd vastgelegd. On enigheid hierover had tot resul taat, dat hij de fotoverslaggever een klap gaf. Alvorens hij in de auto stapte om zich in België bij zijn militaire commandant te melden, moest hij in Valkenburg eerst voor het opmaken van een proces-verbaal bij de rijkspo litie verschijnen. Dé fotograaf diende namelijk een aanklacht in wegens mishandeling. (Adv.) Lekker, en verfrissend f.0, In de klokkengieterij Petit en Fritzen in Aarle-Rixtel wordt komende maanden de grootste luidklok in het Benelux-gebied gegoten. Ze zal „Bourdon de la Paix" heten en is bestemd voor de basiliek op de Koekelberg in Brussel, zoals bekend een basi liek, die werd gebouwd omdat Brussel in de laatste oorlog voor vernietiging gespaard bleef. De klok, die tien ton zal wegen en ongeveer drie meter hoog wordt, zal 11 juni met feestelijkheden worden inge haald. Op 14 juni zal zij in het bijzijn van het Belgisch konings paar, kardinaal Suenens en tal van ambassadeurs worden ge wijd en op de nationale feestdag van België, 27 juli, voor het eerst worden geluid. De basiliek bevindt zich aan de uitrit naar Oostende. Momen teel wordt daaraan de laatste hand gelegd. De klok wordt aangeboden door de Belgische organisatie voor oorlogsgewonden en ver minkten. Koning Boudewijn en koningin Fabiola hebben het peter- en meterschap over de klok aanvaard, die zal worden versierd met een kroon, wapens en spreuken naar ontwerp van de Belgische beeldhouwer Wol- fers uit Waveren bij Brussel. 2'/? 'JAAR VOOR ITALIAANSE INBREKER De rechtbank te Amsterdam heeft conform de eis de 30-jarige Italiaanse elektrisch lasser Fer nando T., die in de periode van november 1961 tot september 1963 in de hoofdstad tientallen inbraken heeft gepleegd, veroor deeld tot 2% jaar gevangenis straf met aftrek. Bovendien wer den zijn scooter, zijn fiets en zijn vordering op de spaarbank voor de stad Amsterdam tot een be drag van ruim ƒ4500 verbeurd verklaard. Van vele zijden binnenkomende berichten wijzen erop, dat de me dische zorg in België met vele en grote moeilijkheden te kampen heeft. Ofschoon de regering ge ruststellende verklaringen uit geeft, blijkt de militaire organi satie van de geneeskundige zorg nieuwe complicaties en verwar ringen te veroorzaken. Een van de Brusselse zieken huizen werd per decreet ontlast van twintig medici, die naar de provincie Limburg werden ge stuurd. Dit ziekenhuis werd goeddeels gedesorganiseerd. Tal van ziekeninrichtingen hebben gebrek aan medische teams voor behandeling van gecompliceerde ziektegevallen. In Antwerpen maken gemobiliseerde artsen ge bruik van politie-surveillance- auto's voor het afleggen van huisbezoeken. In de provincie- Luxemburg moesten artsen per helikopter naar veraf wonende patiënten worden gebracht. ALARMKREET Woensdagmiddag hebben de hoogleraren-chefs de kliniek van de Brusselse universiteit een alarmkreet doen uitgaan. Zij ver klaren niet langer in staat te zijn de morele verantwoordelijk heid voor de gang van zaken te dragen. Onder de huidige omstandig heden noemen zij de gedachte dat het regerlngslngrijpen tot betere toestanden heeft geleld, illusoir. Men schuift de verantwoordelijk heid geheel op de militaire auto riteiten en op de regering. Medici praten er openlijk over, dat het overheidsregiem te Charleroi zodanig is mislukt, dat de organisatie van de wachtdien sten weer in handen van burger artsen werd gelegd, d.w.z. aan leden van de artsenfederatie werd teruggegeven. De Belgische tandartsenorgani satie heeft zich aangesloten bij de stakers. De tandtechnici, groe pen Belgische advocaten, de Meer dan een derde van de Duitse psychiatrische genees heren was het eens met de eutha- nasiemaatregelen van de nazi's, aldus een schriftelijke verkla ring van de voornaamste be klaagde van liet cuthanasiepro- ces in Limburg, Werner Heyde alias Sawade, die kort vóór het begin van het proces zelfmoord heeft gepleegd. De enige die nu nog terecht staat is de 57-jarige dr. Hans Hefelmann, beschuldigd van medeplichtigheid aan moord op 73.000 geesteszieken. Heyde had in oktober 1961 bij het vooronderzoek verklaard dat hij door Viktor Brack, plaats vervanger van de chef van de kanselarij Philipp Bouhler, ge dwongen was geworden aan de „aktie genadedood" mee te wer ken. Wanneer hij dat zou heb ben geweigerd, zou hij moeilijk heden hebben gekregen omdat hij in een homosexuele affaire was verwikkeld. De nu overleden prof. H. Boehm had in een vroeger afge legde getuigenverklaring gezegd dat hij in de herfst van 1940 schriftelijk zijn aandacht op de moord op geesteszieken en op de -protesten van bisschop Wurm van Würtenberg hiertegen had gevestigd. „Hoewel ik een oude partijman was, werd mij een audiëntie bij Hitier door Mar tin Bormann geweigerd," De vreemde omstandigheden waaronder dinsdag een man de dood vond en een vrouw zwaar werd gewond, hebben geleid tot een uitvoerig onderzoek van de Westduitse recherche, dat zich over geheel West-Europa uit strekt. In het bijzonder wil men de identiteit nagaan van de passa giers, die dinsdag met de Lore- ley-express" tussen Bazel en Hoek van Holland hebben ge reisd. De criminele politie in Mainz vermoedt namelijk, dat er sprake is van een misdaad en speurt vooral naar een onbe kende man met een opvallend lange neus. Naar de recherche in Mainz woensdag meedeelde werd dins dagavond langs de spoorbaan bij Oppenheim het lijk gevonden van een 40-jarige man, de in Krefeld wonende bouwkundige Jan Frycz uit Tsjecho-Slowakije. Op het lijk werd een treinbil- jet aangetroffen, waaruit bleek dat de man dinsdag met de Sterke communistische een heden hebben dinsdag een reeks Zuidvietnamese posten in de buurt van de Cambodjaanse grens, ongeveer 170 km ten wes ten van Saigon, aangevallen. Volgens de eerste berichten zijn onder de regeringstroepen dertig man gesneuveld. In de Mekongdelta verloren de regeringstroepen naar ver luidt 69 man, toen ze in een hin derlaag vielen tijdens de achter volging van een Vietcong-een- heid. Ongeveer honderd militai ren werden gewond. De Indonesische marine is versterkt met zes oorlogssche pen, namelijk twee torpedoboot- jagers, twee fregatten en twee mijnenvegers, een transportschip en een tankschip, Sowjet-Unie zijn gebouwd. De Sowjetrussische ambassadeur in Djakarta, Michailov, heeft deze marineschepen woensdagochtend „Loreiey-express" uit Bazel was vertrokken. Verder is dinsdag middag bij Mülheim een 26- jarige Hongaarse vrouw uit de rijdende trein gegooid. De zwaar gewonde Hongaarse, die van Locarno naar Keulen reisde, heeft verteld dat zij in het gang pad van de „Loreiey-express" door een onbekende man was gegrepen en uit de trein gewor pen. De „Loreiey-express", die dins dag van Bazel vertrok, was ove rigens een ware „ongelukstrein". 's Middags kwam op het station Eimeldingen bij Loerrach een 44-jarige vrouw onder de trein. Zij werd dodelijk gewond. Volgens de jongste in Karatsji ontvangen berichten zijn in to taal 310 mensen om het leven gekomen als gevolg van de wer velstorm die zaterdag j.l. het district Jessore in Oost-Pakistan teisterde. (Adv.) pak 75 ets. voor ca. 10 ma „Geco" - Ottostr. 5 - Venlo ti De samenwerking die bestond tussen de dienst Welzijnszorg van het leger en radio „Vero nica" heeft tot woensdagmorgen 11 uur geduurd. Op dat tijdstip namelijk heeft de chef van de generale staf, tevens bevelheb ber landstrijdkrachten, luitenant- generaal F. van der Veen, die samenwerking verbroken. De legervoorlichtingsdienst heeft dit bevestigd. Het initiatief tot het samen werken, zo zei ons de Legervoor lichtingsdienst, is uitgegaan van enkele personeelsleden van de dienst Welzijnszorg in Den Haag. Voor het uitvoeren van dat ini tiatief hadden zij geen toestem ming. De chef van de generale staf was er :iiet van op de hoogte. Zodra deze er van hoorde, heeft hij de samenwerking ver boden. De dienst Welzijnszorg heeft enkele programma's ge maakt. Die programma's dien den om ter beschikking te komen van de Welzijnszorg- officieren bij de onderdelen. De programma's bevatten enkele „spots" waarin dienstplichtigen bijvoorbeeld werden opgewekt om via de dienst Welzijnszorg te t r studeren. De bedoeling was dat de Welzijnszorg-officieren de op de band opgenomen programma's zouden afdraaien in bioscopen van legerplaatsen. Voor het op nemen van de programma's is gebruik gemaakt van de studio van radio „Veronica". Verder vernemen wij van de legervoorlichtingsdienst dat het verbod van de chef van de gene rale staf tevens impliceert dat de tot nu toe vervaardigde band jes met programma's voorlopig niet door de dienst Welzijnszorg mogen worden gebruikt. Ook u kunt een fiets cadeau krijgen! Lees de advertenties in de 'damesbladen. 44) Gedurende enkele ogenblik ken voelde zij zich overmees terd door paniek; zozeer greep de angst haar aan, dat alle bloed uit haar gelaat wegtrok en dat ze over haar gehele lichaam be gon te beven. Maar toen keerde haar nuchterheid terug; ze haal de enkele malen diep adem en had zichzelf weer in bedwang. Hoe weinig uitnodigend het bed er ook maar mocht uitzien, het zou misschien beter zijn, er toch weer op te gaan liggen: op die manier zou ze haar krachten sparen. Haar hoofd, dat ze liet rusten op het harde, vuile kussen dat met proppen wat gevuld scheen te zijn, deed iets minder pijn. Haar lippen waren kurkdroog en telkens, als ze er langs likte, merkte ze hoe pijnlijk de onder ste helft van haar gelaat was. Toen ze nog maar betrekke lijk kort weer lag, kondigde een die alle in deluid gekraak van hout en het piepen van niet-geoliede schar nieren aan, dat ze weldra bezoek zou krijgen. Zou ze blijven lig gen en doen of ze nog buiten in de grote vlootbasis Soerabaj a j kennis was? officieel overgedragen aan vice-1 Maar neen, als ze rechtop zat, admiraal Martadinata. zou dat een waardiger indruk gevenHet kostte haar niet zoveel moeite als de eerste keer overeind te komen. Ze was lang zo duizelig niet meer en de mis selijkheid was geheel verdwe nen. Voorzichtig hief ze het hoofd op en keek recht in Spuds schele ogen. „U bent toch verpleegster?" wilde hij kortaf weten. Sally durfde niet te knikken. „Ja," zei ze, en ze was er trots op, dat haar stem koel en onbe vreesd klonk. Spud had het donkere pak, waarin ze hem voor het eerst had gezien, verwisseld voor een trui met een hoge boord, welke Sally deed denken aan een box instructeur. Zijn broek was hem veel te groot en hing in harmo nica-plooien tot op zijn schoenen. Zijn wit, pafferig gezicht, dat zelden de zon aanschouwde, stond bezorgd en alleen omdat hij moest spreken hield hij op met nagelbijten. „Die knul, Nick Dinaldi nou, ik ben bang dat hij de pijp uitgaat," kondigde hij aan. Andermaal slaagde Sally er in koel en onverschillig te spre ken. „Zo?" „Ja. Hij is weer beginnen te bloeden en nou is-ie buiten wes ten. Wat moet ik nou doen?" „Een dokter waarschuwen,1 deelde Sally hem mede; haar hart kromp ineen over Nicks kritieke toestand. Spud keek nu bijna smekend. „Kom, zuster, dat kan-u niet menen. Dat kunnen we toch niet doenEn trouwens, we heb' ben u nou hier. U moet dat ge bloed laten ophouden." Ze stond langzaam op. „Ik weet niet of ik dat wel kan. Zo als u misschien wel weet krijgt een verpleegster gewoonlijk haar opdrachten van een arts." Spud scheidde vol overgave en bood daarna onmiddellijk zijn verontschuldigingen aan. „Ik ge loof anders dat een pleegzuster met zo'n kleinigheid wel raad weet. Ga maar mee." Sally was absoluut niet van plan Nick aan zijn lot over te laten; maar ze stuurde er op aan, dat die bleke gangster zich ver plicht tegenover haar zou gaan voelen. Ze haalde de schouders op. „Ik heb geen keuze, geloof ik". Bij die woorden klaarde de man zichtbaar op. „Neen. Neen, dat zal wel niet. Hier ligt ie." Hij ging haar voor naar een ruimer vertrek, maar ook hier stonk het naar verschaalde, vochtige lucht. In een natuur stenen haard, die vermoedelijk door een amateur was gemet seld en derhalve zeker vijftien graden uit het lood stond, smeul de een armzalig vuurtje. Op de schoorsteenmantel stonden een slof sigaretten, een olielamp met een beroet glas, een doos met vuile sokken; verder lagen er een holster met een revolver, een gebruikte zakdoek en een zonnebril, Er stonden drie keu-i kenstoelen in de kamer, plus nog een schommelstoel. Vroeger scheen het huis elektriciteit te hebben gehad: uit het plafond kwam tenminste een snoer met een lamp er aan. De stapel dekens, die op een in een hoek staande divan was gegooid, bleek bedoeld te zijn om Nick Dinaldi warm te houden en misschien ook aan het oog te onttrekken. Hij was doodsbleek en veel magerder, dan toen Sally hem voor het eerst had gezien. Haar verpleegstersinstinct over mande haar. Ze duwde Spud op zij en boog zich over de bewus teloze jongen. Zoals de gangster haar al had verteld bloedde Nick uit een wond aan zijn schouder; het vlees er omheen was fel rood en dat was stellig niet het geval geweest, toen hij nog in het ziekenhuis had gelegen; toen ging het hem immers iets beter? „Heb je ook schone doeken?" vroeg ze, ongeduldig, omdat ze nu moest improviseren; daar was ze niet aan gewend, ze had al tijd kunnen beschikken over al lerlei hulpmiddelen. Dit beloof' de een heel ander geval te wor den. Spud schudde het hoofd, alsof hij nog nooit van „schoon" en van „doeken" had gehoord. „Kun je water koken? Heb je iets, waar je water in kunt koken?" Wanhopig keek ze naar het vuur. Ze wist, dat je op een open vuur kon koken maar hoe? „We hebben ginder een for nuis," zei Spud, met zijn duim naar de openstaande deur wij zend. „Vanochtend hebben we koffie gezet. (Wordt vervolgd.) Franse en Europese vereniging van jonge artsen, alsmede Belgi sche organisoties van vrije be roepen en middenstanders zeg gen de strijd van de artsen te steunen. MET OF ZONDER BEMIDDELEN De artsenfederatie verklaarde op juridisch advies de grondwet tigheid van het koninklijk be sluit van 12 april inzake de vor dering van artsen te gaan be strijden bij de raad van state. Voorts werd met nadruk ge zegd, dat men nog altijd open staat voor hervatting der be sprekingen met of zonder bemid delaar. Een scheidsrechter acht men niet nodig. In politieke krin gen verluidt, dat de regering oren naar bemiddeling heeft, mits de bemiddelaar een figuur is, die direct of indirect niets met het conflict te maken heeft. Minister Leburton (Sociale Zaken) verklaarde woensdag avond opnieuw, dat de weg tot onderhandeling open blijft, mits de staking wordt opgeheven. WITBOEK WERD GENEGEERD Van regeringszijde heeit men laten doorschemeren, dat bijzon dere ontwikkelingen pas „vrijdag of later" verwacht kunnen wor den. Voor hervatting van de on derhandelingen eist de regering dus het afbreken van de staking. De geneesheren zijn dit voors hands niet van plan, omdat zij waarborgen willen hebben ten aanzien van de medisch-ethische principes, die door de ziektewet onvoldoende zijn gewaarborgd. De artsen kijken terug naar 1963, toen bij het opstellen en de behandeling van de ziekte- en invaliditeitswet hun verzoek om gehoord te worden werd gene geerd. Ook een 120-pagina's tel lend witboek van de artsenfe deratie werd, naar zij zeggen, nauwelijks voor kennisgeving aangenomen. Het gevolg was, dat de wet onder eenzijdige invloed van de ziekenfondsen tot stand kwam en door het parlement werd gejaagd zonder rekening te houden met de beroepsbelangen der artsen. Het bestuur van de artsenfederatie zegt, gezien het verleden, uitdrukkelijk te blijven staan op inwilliging van de eis, dat de principes van de artsen bij nieuwe onderhandelingen ge ëerbiedigd zullen worden. Op 1 april waren bij de dienst luister, en kijkgelden 1.678.878 televisietoestellen aangegeven tegen 1.651.606 per 1 maart (t/m 14 april 1.691.850). Er waren op 1 april 2.650.228 geregistreerde radiotoestellen tegen 2.646.128 op 1 maart jl. Het aantal aanslui tingen op de draadomroep be droeg op 1 april 458.921 tegen 459.359 op 1 maart jl. AVONTUUR EINDIGDE IN BELGIË Een avontuurlijke reis van twee jonge Nederlanders is dins dag in België geëindigd. De 18-jarige J. H. uit Almelo en de 17-jarige M. G. uit Leeu warden meldden zich bij de poli tie in de Belgische plaats Deinze.. Zij verklaarden hun geld en pa pieren te zijn kwijtgeraakt. Op 5 april waren zij uit een instelling in Apeldoorn ontvlucht, .waar zij door de kinderrechter onder toe zicht waren geplaatst. Via België had het tweetal een uitstapje naar Parijs gemaakt. Het geld raakte echter op en ver moeid en hongerig meldden zij zich op de terugreis bij een post van de gendarmerie. Zij werden ter beschikking van de Belgische justitie gesteld om naar Nederland te worden terug gezonden. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van 15 april 1964. GROENTEN Per 100 stuks: Glassla I ƒ23,70 —ƒ26,10, II ƒ6,40—ƒ22,60, C II ƒ7—ƒ10. Per stuk: Knolselderij' 11 ct. Per bos: Selderij 12—19 ct; radijs 31—36 ct. Per kg: Rode kool 2426 ct; Breekpeen 615 ct; Prei A II 51—58 ct, B 22—79 ct; Spruiten A II 90 ct; Spinazie I 90—102 ct;' Uien II17—19 ct; Wiüof A 99 ct, A II 48—85 ct, B 78—97 ct, B II 67—77 ct, afw. 47—72 ct. AARDAPPELEN Per 100 kg; Bintjes I ƒ8,20— ƒ9,50. HARD FRUIT Per kg: Appelen. Golden Deli cious I m. 80 9093 ct, m. 75 90— 95 ct, m. 70 90 ct, m. 65 7580 ct, m. 60 65—66 ct, II m. 80 84— 86 ct, m. 75 85—86 ct, m. 70 81— 83 ct, m. 65 70—71 ct, m. 60 60— 65 ct, II D 4345 ct, III grof 57 59 ct, fijn 3134 ct; Jonathan per 100 kg III grof 47,60— 49,30, fijn ƒ35—ƒ36,10.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2